nodig over ziekenhuis In de voetsporen van de Canadezen 'ZC U heeft nog 7 dagen' om over te stappen naar Route Mobiel. Jarig EMM turnt de wereld rond GEBR. DOMINICUS BV Sluis raadslid Theo Tas overleden Actie tegen overlast stappers Hulst Communicatie moet beter Winteropvang daklozen Sluise fractie wordt overstelpt met vragen van bezorgde Zeeuws-Vlamingen ,eut voorop p muziekfeest andsjen Bei zeeuwse almanak Gezinsuitbreiding HAARDEN - SANITAIR - NATUURSTEEN TEGELS - HOTTUBS INFRAROOD atuurlijk Dominicus sdactie: 0113-315649 '«w.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl nstbus 31,4460 AA Goes juprtentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; peuws-Vlaanderen: 0114-372770; igtionaal: 020-4562500. naandag 7 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Westkapelle - Goes Dromen, denken, durven en doen! Dat is de essentie van ondernemen. Centraal thema tijdens het congres met de Brabants Zeeuwse Werk geversvereniging is de vraag hoe het ondernemerschap er anno 2005 in Brabant en Zeeland voor staat. 0p 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 165.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. Tm. i J Prinsen F. van Lanscbot Bankiers Minst Van Wtjmen BN/DeStem PZC Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad SLUIS - Het Sluise gemeenteraadslid Theo Tas (WD/Gemeentebelangen) is gistermorgen op zestigjarige leeftijd overleden. Hij leed al vanaf zijn jeugd aan een bloedziekte. Deze ziekte had de laatste maanden een agressieve vorm aangenomen. Een paar dagen geleden raakte Tas in coma. Dit is hem uiteindelijk gistermorgen fataal geworden. Theo Tas maakte sinds 1984 voor het CDA deel uit van de gemeenteraad van.de toenmalige ge meente Sluis. Na een tussenstop sloot hij zich aan bij WD/Gemeentebelangen. Voor deze partij zat hij in de ge meenteraad van Sluis-Aardenburg en later de gemeente Sluis. Partijgenoot W. Gijsel reageerde gisteren aangesla gen. „Het is een zwaar verlies. En ik ben in relatief korte tijd mijn hele fractie van Gemeentebelangen kwijt ge raakt." Hij refereert aan het eerder overlijden van partij genoten Rini den Dekker (verkeersongeval) en Frans Maenhout (hartstilstand). In het gemeentehuis van Oost burg werd gisteren tijdens de bevrijdingsmars van Hoofd plaat naar Knokke een minuut stil gestaan bij het overlij den van Theo Tas. De vlag hing half stok. HULST - Op de Steensedijk in Hulst zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeven mensen bekeurd omdat ze te veel herrie maakten. Om overlast van uitgaanspubliek in de Hulster binnenstad terug te dringen, hield de poltie een speciale controleactie. Twee personen kregen een bon voor belediging van agenten, een voor wilclplassen en twee voor het drinken van alcohol op straat. De laatste tijd waren er veel klachten van Hulstenaren over vernie lingen en andere overlast door stappers. De binnenstad werd vrijdagnacht druk bezocht, maar het bleef volgens de politie rustig. Bij een verlichtingscontrole werden nog elf mensen bekeurd. Ook werd een 26-jarige man uit de gemeente Hulst aangehouden die nog zestig dagen cel straf moest uitzitten. TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid C. Freeke (LCF) roept burgemeester J. Lonink op de communicatie met de bevolking te verbeteren. Dat doet hij naar aanlei ding van het rapportcijfer 4,5 dat Stichting Rekenschap gaf aan het burgerjaarverslag. Deze stichting hamert er op dat overheden beter verantwoording afleggen over wat ze doen. Hoewel een goede beoordeling van de stich ting niet het belangrijkste doel hoeft te zijn voor een bur gemeester, vindt Freeke het cijfer toch een teken aan de wand. „Een dikke onvoldoende in een deskundigenrap port geeft onmiskenbaar aan dat er wat loos is." Lonink wil de communicatie transparanter maken. Freeke vraagt hem hoe hij dat wil doen en oppert een wekelijks burge meestersspreekuur in te voeren. TERNEUZEN - Dak- en thuislo zen in de gemeente Terneuzen moeten ook deze winter een dak boven hun hoofd hebben. Dat is de strekking van een mo tie die GroenLinks en Christen- Unie donderdag in de vergade ring van de gemeenteraad indie nen. P. Clijsen (GroenLinks) en T. van den Berg-van Dijk (Chris- tenUnie) vinden dat de dagelijk se sluiting van de dagopvang in de winter zoveel mogelijk verme den moet worden. Het college wordt daarom gevraagd om te bekijken of de tijd tussen slui ting van de dagopvang en ope ning van de de nachtopvang zo kort mogelijk gehouden kan worden, of liever dat de opvang op elkaar aansluit. Vorig jaar is een nagenoeg identieke motie in gediend. Dat resulteerde in een tijdelijke regeling voor dag- en nachtopvang van daklozen. pur Frank van Cooten ,UIS -- De fractie VVD/ emeentebelangen in de ge- tenteraad van Sluis wil dat er einde komt aan de tegenstrij- oC berichten rondom de toe- rost van de gezondheidszorg Zeeland. Fractievoorzitter van de Vijver vraagt het colle- c professor Vierhout uit te nodi- en om de gemeenteraad tekst uitleg te geven over zijn rap- ort over de toekomst van de zie- enhuizen. Vierhout heeft dit pport geschreven in opdracht an de provincie. zit. In Holland kun je makkelijk met de metro en de tram naar het ziekenhuis. Zo werkt het niet bij ons." Inmiddels heeft de fractie van TOP/Gemeentebelangen Kanaal zone in Terneuzen een kwade brief geschreven aan Commissa ris van de Koningin W. van Gel der. Van Gelder zei deze week dat de discussie over de toe komst van de gezondheidszorg niet op emotionele gronden ge voerd moet worden. Dat staat een rationele discussie in de weg. Betrokkenheid F. van Hulle van TOP/Gemeen tebelangen verzekert Van Gel der dat een eerdere reactie van zijn partij niet is gebaseerd op emotie. „Dat de uiting van be trokkenheid gepaard gaat met emotie, is evident. Maar het is niet de emotie die ons heeft doen reageren. Zeeuws-Vlaande- ren zit helemaal niet te wachten op een studie voor een High Tech Centrum voor de zorg er gens centraal in Zeeland. Dit soort centra biedt Zeeuws- Vlaanderen geen enkele meer waarde, aangezien de specialisti sche kennis al in Gent, Antwer pen, Brugge en Mechelen voor handen is. Voor TOP/Gemeente belangen is het van essentieel be lang dat wij als Zeeuws-Vlaan deren optimaal gebruik maken van de unieke situatie dat wij binnen een straal van vijftig ki lometer verschillende centra met academische gezondheids zorg vinden." De cliëntenraad van ZorgSaam Zeeuws-Vlaande ren houdt 17 november een bij eenkomst in ziekenhuis De Hon- te over de ontwikkelingen. TOP/Gemeentebelangen hoopt Van Gelder deze avond te mo gen begroeten. „We vernemen dan graag van u waarom, vol gens u, de vele Zeeuws-Vlamin gen te vroeg 'paniek zaaien'." Er wordt heel veel heen en veer gepraat zonder dat we we en hoe het verhaal precies in el- aar steekt", zegt Van de Vijver. jOnze fractie wordt de laatste veken overstelpt met vragen om rent het al dan niet verder uit deden van de ziekenhuizen in jpstburg en Terneuzen en de ealisatie van een groot zieken- luis in Goes. Om een objectieve lening te kunnen vormen,vra- ien wij daarom om professor ierhout uit te nodigen voor een ïformele vergadering. Vierhout ran dan het rapport van zijn ommissie nader toelichten aan e gemeenteraad van Sluis. Wij rijn natuurlijk ook bezorgd over mei ontwikkelingen in de ge- ondheidszorg, maar de paniek wellicht helemaal niet nodig." (foor fractievoorzitter Van de lijver is het in ieder geval be- angnjk dat Zeeuws-Vlamingen [ebruik kunnen blijven maken van Belgische ziekenhuizen, gilet is bijvoorbeeld voor een in woner van Breskens niet te doen op familiebezoek te gaan in het 'ziekenhuis in Goes. Kijk, die (Hollanders weten niet hoe het Advertentie Bij de vijfjarige Noa thuis is kan heel goed nog twee kinde gezinsuitbreiding een peulen- ren krijgen. Ze zegt 'gaan jul- schil. Op school vertelde ze lie maar samen spelen, dan haar vriendje: „Mijn moeder kan ik de krant lezen'." Woensdag 30 november 2005 EvenTron Rosmalen PESTDORPE - Leut, ambiance n verbroedering staan voorop. )e kwaliteit is van minder be- ang. De tien dweilbands die za- erdagavond het muziekfestijn an Tandsjen Bei uit Westdorpe uister bij zetten, lieten Het ude Raedhuijs op haar grond- festen schudden. let publiek genoot met volle eugen. „En dat is de opzet van lit festival", zegt secretaris J. lemelsoet van dweilband 'andsjen Bei. „Je moet het niet ien als een soort warm blazen roor het carnaval. Er komt geen rerkleedpartij aan te pas. En de Iweilbands blazen niet alleen rolijke noten. Het serieuzere re- lertoire slaat zeker ook aan. De nuziek is vaak van een hoog neezinggehalte." )m iedereen binnen te krijgen >ij het muziekfestijn, dat voor e negende keer werd gehou- len, was voor het Oude Raed- luijs een tent gebouwd. De Vestdorpse muziekgroep open- Ie het muziekfeest. Het podium verd verder ingenomen door De lareelen en Sjores Ambras 'and uit Hulst, Te Zot uit Goes, 'onder Drank Geen Klank uit Vogelwaarde, de Scheldedwei- ers uit Hansweert, Leute Boven dies uit Hoofdplaat, de ■amsóóren uit Oud -Vossemeer n d'n Kleinsten uit Sas van Jent. Deelnemers aan de bevrijdingsmars passeren de Hickmanbrug in Retranchement, vernoemd naar een Engelse sergeant die in de oorlog sneuvelde. foto Camile Schelstraete BZW-CONGRL- Tijdens het congres worden resultaten van een onderzoek gepresenteerd. Succesvolle ondernemers en specialisten zullen in een interactieve discussie, onder leiding van de ervaren jour nalisten Frits Wester en Sjors Frölich, hierop reageren. Het congres wordt afgesloten met een borrel en diner 'Ondernemen in de keuken', waarbij er gelegenheid is tot napraten met collega-ondernemers. Wilt u dit congres bijwonen? Kijk op www.bzw.nl of stuur een e-mail naar artz@bzw.nl. en u ontvangt een uitnodiging. De kosten bedragen 75,- (p.p. exd. BTW) voor niet-BZW-leden en 50,- voor leden BZW. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Bent u enkel geïnteresseerd in de uitkom sten van het onderzoek? Stuur dan een e-mail met uw adresgegevens en u ont vangt na afloop het congresmagazine. Vrolijk uitgedost geven jonge turnsters van EMM een showtje weg. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - 'Turnend de wereld rond' was de titel van de jubileum avond van gymnastiekvereniging Een dracht Maakt Macht. Ruim 250 jeugdi ge clubleden zetten zaterdagavond in het Terneuzense sportcentrum Vliegen de Vaart het 75-jarige bestaan luister bij met voordrachten. Het bijzondere verjaardagsfeestje trok zo'n 750 bezoe kers. Ook wethouder C. de Mol-Marcus- se was naar de sporthal gekomen om de verrichtingen van de turners en turn sters te aanschouwen en een cadeau te overhandigen aan voorzitter M. Meijer. Nadat de selecties touwtje-springend en bewegend het jubileumfeest hadden geopend, kwamen alle leden aan bod met diverse uitvoeringen. Verkleed als Chineesjes, cowgirls, piraten of cheer leaders toonden ze hun kunsten. Ande ren hielden een vlaggenparade of lieten een kleurrijke en beweeglijke opvoering zien. Voor de pauze werd het publiek getrak teerd op een verrassingsoptreden van foto Camile Schelstraete topturnster Verona van der Leur. Zij liet enkele knappe staaltjes turnen zien op de mat en de brug, waarna ze gewil lig handtekeningen uitdeelde. Een aan tal leden werd nog in het zonnetje ge zet. Zo kregen Cees van de Sande en Mariclle de Bokx voor hun 25-jarig lid maatschap een bondsonderscheiding uitgereikt. door Frank Gijsel OOSTBURG - „In oorlogstijd zijn we met elkaar verbonden, in vredestijd zijn we dat nog." Michelle en Renske, leerlingen van het Zwin College, spraken gisterochtend samen met de Ca nadese Alexia in het gemeente huis van Oostburg de verbonden heid met de Canadese bevrijders uit via een gedicht. Voor de 17 - jarige Thijmen kwa men de verschrikkingen van de oorlog pas tijdens de zomerva kantie goed in beeld toen hij met zijn ouders een bezoek bracht aan een oorlogskerkhof in Normandië. „Het hadden mijn vrienden kunnen zijn", meldt hij in een indrukwekkend verhaal. Hij en zijn medeleerlin gen van het Zwincollege gaven een cheque van zeshonderd euro aan War Child. Het geld hebben de scholieren bijeengebracht door zich te laten sponsoren voor hun deelname aan de 32e Canadese Bevrijdingsmars, die gisteren plaatsvond. Al vroeg in de ochtend traden (Advertentie) de eerste deelnemers in de voet sporen van de bevrijders. In to taal namen 1418 mensen deel aan de 33 kilometer lange tocht van Hoofdplaat naar Knokke. Hiermee werd het aantal van vo rig jaar met ruim honderd lo pers overschreden. Waar 61 jaar geleden de Canade se Infanteriebrigade zich een weg baande langs dijken en pol ders, bijgestaan door enkele tankregimenten, liepen nu wan delaars als een soort eerbetoon aan de bevrijders. Het bood een mooie aanblik. Rond de klok van elf uur is het al een drukte van belang in de Hoekzak in Oostburg bij de stempelpost. Martin Rijk heeft voor erwtensoep gezorgd en dat gaat er goed in. Betsy de Jong, Inez de Bruine (beiden uit Sluis) en Wilfried Noë (Sint-Kruis) staan te genieten van een brood je. „Ik heb met mijn vriendin el ke week bijna dertig kilometer geoefend. Na mijn rugoperatie is dit een echte uitdaging", weet Betsy te melden. „We zien het wel zitten" en vol goede moed laten ze al snel Oostburg achter zich. Roger Beacke. Herman de Her tog, beiden uit het Belgische Ste- kene en Alois Sturms uit Sint-Jansteen) doen samen voor de eerste keer mee. Ze hebben als lid van wandelclub de Smok kelaars flink geoefend. Vooral voor Herman betekent de mars veel. „Ik heb als klein jongetje van vijf jaar de bevrijding mee gemaakt. De tanks van de Polen en Canadezen zie ik nog voor ons huis staan. Ik zag toen voor het eerst een reep chocolade en een sinaasappel. Tijdens de wan deling komen die beelden weer bij me op. We hebben onderweg al veel over de oorlog gepraat." De drie werken bij een aanne mer en hebben het samen met dertig collega's voor elkaar ge kregen dat ze per afgelegde kilo meter van hun werkgever een eu ro krijgen voor het Kanker fonds. „Op die manier lopen we ruim elfhonderd euro bij el kaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37