Boys op valreep naar zege Renesse houdt het hoofd koel wJL Riante overwinning Brouwershaven in derby met WIK'57 {lex Andeweg scoort met vrije trap van eigen helft Zierikzee 2 blundert naar verlies Dreischor blijft ook in negende duel ongeslagen Zonnemaire weer niet in actie Arnemuiden verliest foutenfestival Goede generale voor RCS Zierikzee wint wedstrijd met twee gezichten Kosterman stopt twee penalty's maar DFS verliest maandag 7 november 2005 sZl Ig^rKn de Ridder - Bij de begroeting ,a de wedstrijd riepen zij in 'Typisch een 1-1-wed- Maar daar zaten de trai- Marien Schroevers (I)au- vendaele) en Cees Willemse SKNWK) toch echt Die stand was met de rust jveliswaar bereikt, maar aan het .ind was het toch echt 3-1 voor Boys. Het was zaterdag geen beste, wel een spannende wed Vooral Bruse Boys speel als de wind: rommelig en on lustig. FC Dauwendaele had ze ker de eerste helft de organisa- lie beter staan. Trainer Schroe- Vers; „Ik ben zeer tevreden over het vertoonde spel van mijn team, De organisatie stond goed. Maar toen het er op aan kwam, was het nét niet." Zijn Bruse Boys-collega Nico gchoute was meer dan tevreden. j„Waar wij nog aan moeten wer ken. is het beter benutten van de kansen. Dat is niet zozeer een Eroetbaltechnisch probleem, maar meer te zoeken in het feit [dat de spelers de afmakende ac- tie niet zelf durven maken. Ze verleggen té eenvoudig de ver antwoordelijkheid naar een me despeler. Als dit onderdeel ver betert, zullen we sneller een wedstrijd kunnen dirigeren." Bruse Boys kwam zaterdag reeds in de negende minuut op een 1-0-voorsprong. Maar het was een doelpunt met een vreemd verhaal. Op ongeveer 25 meter van de eigen doellijn nam Alex Andeweg een directe vrije schop. Hij knalde de bal van zijn eigen helft in voorwaartse richting. „Ja", riep Dauwendae- le-doelman Ramon Telussa, maar tot ieders verbazing greep hij volledig naast de bal. Naar zeggen was hij verrast door de stand van de zon. Telussa herstelde zich later goed in de wedstrijd. Twee mi nuten later bracht George Ge luk (Bruse Boys) vanaf rechts de bal haarscherp voor, maar aan voerder Peter Willemse zag geen kans de voorzet te verzilveren. In de 18e minuut kwam FC Dau wendaele langszij. In een rom melige fase in het centrum van de Bruse defensie kwam de bal ineens voor de voet van Mat thias Hoekman en die wist wel raad met deze kans 1-1. De laatste tien minuten van de eerst helft bleef Bruse Boys kan sen afdwingen: in de 35e minuut GOES - Het ongeslagen Dreischor blijft door een 4-2-ze- ge bij Kaaise Boys de eerste ach tervolger van koploper Zeeland Sport. De achterstand bedraagt wel zes punten. Kaaise Boys-Dreischor 2-4: Met een 0-3-tussenstand via treffers I van Frank van de Helm (2x) en Daan Ruitenbeek leek de wed- strijd halverwege al beslist. Na rust kwam een beter combine- I rend Kaaise Boys echter opzet- ten, maar dit leidde pas in de 167e minuut tot 1-3 door Misha Hermans. De definitieve beslis sing viel tien minuten voor het einde door een afstandsschot een goede kans van Peter Wil lemse (net over), in de 41e mi nuut een vrije trap op de rand van het strafschopgebied van Mats Willemse en een minuut la ter passeerde Gerard Vogel op rechts voor de eerste keer de goed verdedigende Guus Toorns- tra van Dauwendaele, maar zijn voorzet leverde niets op. De rust brak aan met 1-1. Ingeslagen weg FC Dauwendaele bracht in de rust twee nieuwe spelers in het veld om meer druk naar voren te brengen. Robin van de Velde en Dennis Dobbelaar voor Jordy van Bunderen en Niels Gehr- man. Bruse Boys ging voort op de ingeslagen weg. Een schot van Marco Ketting kaatste af op de rechterpaal. Even later claim de Bru' een strafschop voor die zelfde Marco Ketting die werd aangetikt. Scheidsrechter Haver kamp wilde daar echter niet aan. De vreemdste situatie was waar schijnlijk het moment in de 85e minuut. Olaf Willemse (inmid dels ingebracht voor Alex Ande weg) werd neergelegd. Iedereen riep 'bal uit', maar omdat Bruse Boys in balbezit was, wilde het daar niet van horen. Razendsnel krabbelde Willemse overeind, kwam in balbezit en bediende Gerard Vogel die 2-1 maakte. Willemse: „Ik stond snel op, want er gebeurde verder niets. En ineens werd de bal op mij ge speeld en zag ik Gerard er goed voorstaan. Zo kwamen we toch nog op voorsprong." Koele knal Dauwendaele probeerde het nog wel, maar vier minuten in de blessuretijd zorgde Thomas Groeneveld met een koele knal zelfs nog voor 3-1. Het was niet Bru's beste wed strijd van het seizoen, maar dat was iedereen na de vijfde zege van het seizoen snel weer verge ten. Bovendien klom de ploeg naar de derde plaats, drie pun ten achter de nieuwe koploper SKNWK. Bruse Bovs-FC Dauwendaele 3-1 (1-1). fJ. Alex Andeweg 1-0,18. Mat thias Hoekman, 85. Gerard Vogel 2-1, 90+4. Thomas Groeneveld 3-1. Scheidsrechter: H.A. Haverkamp (Alblasserdam)Gele kaart: Alex Andeweg, Wilko Hanzen en Olaf Willemse (allen Bruse Boys). Aan tal toeschouivers: 105. Bruse Boys: Mark Giljam, Daan Ju- melet (55. Jan Peter Dekker), Wil ko Hanzen, Alex Andeweg (75. Olaf Willemse), Erik GiljamGe orge Geluk, Marco Ketting, Mats Willemse (65. Ralph van den Ouden), Peter Willemse, Thomas Groeneveld, Gerard Vogel. van Erwin Nelissen (1-4), waar na John Dingemanse er in de slotminuten nog 2-4 van maak te. Lewedorpse Boys-Kwadendamme 2-1 (0-0). Simon Smits 1-0, Wesley Schipper 2-0, Marco Remijn 2-1. Nieuw Borgvliet-Robur 0-3 (0-0). Daniël Schijf 0-1, Bennie Scholten 0-2, Carlo Joosse 0-3. Rimboe-Vosmeer 3-2 (2-1). John Vroegop 0-1, Gijs Goossens 1-1, Gijs Goossens 2-1, Niels Haver- mans 2-2, Edward Voorheijen 3-2. Zeeland Sport-Volharding 6-2 (1-1). John Sommeijer 0-1, Niels Slager 1-1, Tim van Breemen 2-1, Joren Lammers 3-1, Joren Lam- mers 4-1, Niels Slager 5-1, eigen doelpunt 6-1, Jeroen Goedhart 6-2. Bruse Boys-speler George Geluk (voorgrond) trapt de bal weg voor de voeten van een tegenstander van Dauwendaele. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Persoonlijke fouten nekten de voetballers van Zierikzee 2 gisteren in de thuiswedstrijd tegen Desk. De bezoekers uit Kaatsheuvel straften de blunders van de Zierikzee-verdediging genadeloos af en wonnen met 3-4. „Tegen persoonlijke fouten valt niet aan te voetballen. We hebben het weggegeven in het eerste kwartier van de eerste en tweede helft", was het commentaar van trainer Walter de Jonge. Zijn ploeg stond binnen vijftien minuten al met 0-2 achter, en ook gelijk na rust vond Desk twee maal het net. Nog voor de pauze was Zierikzee langszij ge komen door doelpunten van Niels Verkaart en Leon Sin- ke. Een kwartier voor tijd kon Richard van Baaien uit een strafschop nog iets terugdoen, maar mede doordat Rob bert Roggeband voor open doel de lat raakte, bleef het bij 3-4. Terecht, vond De Jonge, die zelf nog werd wegge-, stuurd voor commentaar op de leiding. „Vorige week pak ten we onverdiend de drie punten en feestten we met z'n allen. Nu hadden we misschien een punt verdiend, maar werden de fouten goed afgestraft door de tegenstander. ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire stonden net op het punt om aan hun warming-up te beginnen, toen tegenstander Walcheren 3 afbelde wegens een ge brek aan spelers. Trainer Adrie Geelhoed was allerminst te spreken over dit voorval. „Ik vind het gewoon echt triest. Van zoiets worden wij de dupe. De KNVB geeft al leen een boete en daarmee is de kous af. Waarschijnlijk moeten we over drie weken inhalen, en dan zijn een paar van mijn jongens afwezig." Eerder deze competitie over kwam Zonnemaire hetzelfde tegen De Noormannen 3. VEEN - Arnemuiden kwam zaterdag ook in zijn achtste wedstrijd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal niet tot winst. Bij Achilles Veen verloor de ploeg van trai ner Ad Roovers met 5-3, mede door defensieve chaos. Het duel leek vlak voor rust al gespeeld, toen Achilles Veen uitliep van 1-1 naar 3-1. Binnen drie minuten herstelde Arnemuiden echter de balans via Bart van Steveninck (eerste seizoensgoal) en Corjan Marijs, beide goals voorbe reid door Peter Bil die eerder ook de eerste goal voor zijn rekening had genomen. In de tweede helft zorgde Mark Santegoets al vlot voor 4-3, na de vierde verdedigende fout bij Arnemuiden, en die klap kwam Arnemuiden niet meer te boven. OOST-SOUBURG - RCS beleefde een goede generale voor de derby met Zierikzee, die volgende week gespeeld wordt. De Souburgers wonnen gisteren met 3-1 van Uni- tas'30. RCS kwam snel op achterstand via Remco Frijters. Gaandeweg de eerste helft kreeg de thuisploeg meer grip op de wedstrijd en kwam via Dennis de Nooijer op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft nam RCS het heft in han den en kwam via Martin Janse op voorsprong. In de slot minuut bracht Dennis de Nooijer met een fraai doelpunt de eindstand op 3-1. RCS-Unitas'30 3-1 (1-1). 12. Remco Frijters 0-1, 37. Dennis de Nooijer 1-1, 72. Martin Janse 2-1, 90. Dennis de Nooijer 3-1. Scheidsrechter: R. Badal Chawdhari (Eindhoven). Gele kaart: Sven Prince (RCS). Aantal toeschouwers: 250. OOSTERHOUT - Na de rust stapte Zierikzee gisteren als her boren uit de kleedkamer. En dat was maar goed ook, want op de 2-0-voorsprong van Oosterhout na de eerste helft was niets af te dingen. In deel twee zette Zierik zee de zaak recht en won uitein delijk door een late treffer van Mathijs Hage met 2-3. ,De eerste helft speelden we ver onder de maat", reageerde trai ner Gaby Niemantsverdriet. !„We waren niet scherp in duels, jen het positiespel was belab berd. Gelukkig hield Peter Brus- sé ons in de eerste twintig minu ten op 0-0." Een kleine tien mi nuten later was het echter toch raak voor de thuisploeg. John Mouthaan mocht uit een vrije trap vrij binnen koppen van de jZierikzee-defensie. Vlak voor rust bouwde Oosterhout de voor sprong uit naar 2-0, door een be nutte penalty (gegeven na een overtreding van Barry Hage) 'van Mouthaan. „En toen zag het er heel slecht uit", gaf Niemantsverdriet toe. „We hadden echt niks in te bren gen in de eerste helft. Gelukkig kwamen we als herboren uit het kleedlokaal." Geholpen door de vroege aansluitingstreffer van Mathijs Hage uit een strafschop, kreeg Zierikzee vleugels in de tweede helft. Het wedstrijd beeld draaide totaal om; nu was het Zierikzee dat de lakens uit deelde. Een kwartier voor tijd kopte Freek Torensma uitste kend raak, en zo was het 2-2. „Toen voelde je dat er nog meer in zat", aldus Niemantsverdriet. En dat kwam uit. Een minuut voor tijd tikte de diepgestuurde Mathijs Hage de bal over de uit zijn doel gekomen Ooster hout-keeper: 2-3. De overwin ning bracht Zierikzee op de vijf de plaats, op slechts drie punten afstand van nummer twee RCS, dat volgende week op .bezoek komt. „Ik hoop op een mooie wedstrijd met veel publiek." Oosterhout-Zierikzee 2-3 (2-0). 28. John Mouthaan 1-0, 44. John Mout haan 2-0 (strafschop), 50. Mathijs HlW 2-1 (strafschop), 75. Freek To rensma 2-2, 89. Matijs Hage 2-3. Scheidsrechter: N.L.M. van Enge len (Vlijmen). Gele kaart: Martijn van Grunsven, Thomas Vos (Zierik- pe). Aantal toeschouwers: 175. Zierikzee: Peter Brussé; Mariko Rouw, Barry Hage, Serge Berre- voets, Martijn van Grunsven; Freek Torensma, Vincent Bakker (°5. Rik de Vos), Wesley Quist; We sley Goud, Thomas Vos, Mathijs Van Hengel en Goedegebuure dirigeren ploeg naar 5-2-zege op Ouwerkerk door Klaas Verspoor RENESSE - „Ik moet de ploeg een groot compliment geven. Dit was een nette wedstrijd", concludeerde Leon Bakker na de met 5-2 gewonnen wedstrijd tegen Ouwerkerk. De Renes- se-trainer had gelijk, want on danks alle beslommeringen voor af kon scheidsrechter Lijsenaar het in beladen wedstrijd zonder kaarten af. Er was redelijk wat publiek af gekomen op de derby tussen de twee ploegen uit de vijfde klasse B. Het was dan ook niet zomaar een duel, want bij Ouwerkerk trof Renesse Jakkoo Brouwer - de trainer van het vorige sei zoen - als veldspeler binnen de lijnen. Dat er bepaalde spelers binnen de selectie van Bakker rondliepen die het niet erg von den dat Brouwer eind vorig sei zoen de laan werd uitgestuurd, was een understatement. Maar zowel Renesse als Ouwerkerk verdiende gistermiddag een com pliment. Emoties werden over boord gezet en er werd gewoon gevoetbald. En dat was ook exact de op dracht die Leon Bakker zijn spe lers vooraf had meegegeven. „Gewoon normaal doen. Ieder een moet zich gedragen", sprak hij nog voor de wedstrijd. Colle ga Rini Verwest had met zijn ploeg hoog ingezet voor de ont moeting met Renesse. „Er zijn vier wedstrijden die deze compe titie belangrijk zijn en dat zijn die tegen Renesse en Dreischor." Dat het juist Verwest was die een groot aandeel had in het wedstrijd verloop was voor hem zuur. Bij een 1-0-achterstand bracht hij een extra spits en ging er een verdediger naar de kant. Gezien de stand een logi sche wissel die echter fout uit pakte. „Dit is mijn fout geweest. Ik heb gegokt en verloren en neem alle consequenties voor mijn rekening. Ik wilde achterin één-op-één gaan spelen, maar dat betekende nog niet dat je als verdediger moet vergeten met je man mee te lopen", aldus Ver west. Vanuit de spelersgroep kwam Jakkoo Brouwer met commen taar op Verwests beslissing. „Dat was een cruciale beslis sing: een fout van de trainer! Terwijl onze backs op hun tand Ouwerkerk-speler Erik Bleiji draait weg van zijn bewaker. Ouwerkerker Barry Manni (links) en Sebastiaan Everaers van Renesse kijken over hun schouder naar de actie. foto Dirk-Jan Gjeltema vlees liepen één-op-één gaan spelen... Die bal had echt nog wel een keer goed gevallen voor Erik Bleiji of voor mij", aldus een aangedane Jakkoo Brouwer na afloop. Hij had wel lovende woorden over voor zijn oude ploeg en vond het optreden in zijn richting zoals het hoorde. „Heel prettig. Maar ik ben hier ook goed weggegaan." Bakker gaf zijn collega steun en wuifde de kritiek richting Rini Verwest weg. „Ze moeten bij Ou werkerk blij zijn met Rini. Wat kan hij anders met zo'n ploeg?" Met zn allen Over het spel van zijn eigen man schappen was Bakker tevreden. „Iedereen heeft gedaan wat hij moest doen." Speler Vincent Goedegebuure, samen met Frenk van Hengel en Sebastiaan Everaers de beste mensen op het veld, was het daar roerend mee eens. „We hebben het echt met z'n allen gedaan." Nadat Renesse al een aantal ma len paal en lat had geraakt, brak Goedegebuure de score in de 26e minuut open. Een vlot lo pende aanval, waarbij Sebasti aan Everaers en Sven Verseput betrokken waren, leverde de 1-0 op. Voor rust had de thuisploeg de score zeker moeten uitbou wen, maar het liet dat, tot erger nis van Bakker, na. Jakkoo Brouwer schatte de kan sen voor Ouwerkerk in de twee de helft, met het windvoordeel, nog hoog in. „Wij gaan hier pun ten pakken. Let maar op", liet hij tijdens de gang naar de kleed kamer aan het einde van de eer ste helft los. Het liep heel an ders. Na een weifelend begin van het tweede weds tri jddeel pakte Renesse het na een kwar tier goed op. Twee minuten na de voor Ouwerkerk fatale wissel werd het al 2-0, Frenk van Hen gel ging op links voorbij Arjan Brouwer en schoot met de punt de bal achter Jochem van de Bosch. Daarna konden vooral Goedegebuure en Van Hengel zich uitleven. De eerste raakte de paal voordat hij in de 72e mi nuut op fraaie wijze voor 3-0 zorgde. Hij omzeilde de buiten- spelval en schoot van grote af stand de bal over de uitkomen de doelman in de goal. „Ik wist direct zeker dat hij er in zou gaan", aldus de doelpuntenma ker. De 4-0, gescoord door Van Hengel, was van grote klasse. De achttienjarige speler bewaar de de rust en plaatste met een bekeken schot de bal achter de Ouwerkerk-doelman. Vijf minu ten later scoorde hij ook nog de 5-0. „De tweede zat er lekker in. Ik zag een gaatje", keek Frenk van Hengel na afloop terug. Het enige verwijt dat Renesse daarna gemaakt kon worden, was dat het nog twee goals weg gaf. Eerst profiteerde Arjan Brouwer, na een publiekswissel voor Van Hengel, van een ge brek aan concentratie bij Renes se en daarna werkte Remco Can ters nog een bal achter zijn ei gen doelman. Renesse-Ouwerkerk 5-2 (1-0). 26. Vincent Goedegebuure 1-0, 61. Frenk van Hengel 2-072. Vincent Goedegebuure 3-0, 78. Frenk van Hengel 4-0, 83. Frenk van Hengel 5-0, 85. Arjan Brouwer 5-1. 87. Remco Canters 5-2 (eigen doel punt). Scheidsrechter: Lijsenaar (Terneuzen). Aantal toeschouwers 125 Renesse: Maarten Kempen, Wilco Hoogerhuis, Arjan van de Stolpe, Remco Canters en Erwin Wandel (59. Ricky Werry); John Barre voets, Sebastiaan Everaers en Kris pijn de Jonge; Sven Verseput, Vin cent Goedegebure en Frenk van Hengel (83. Willem Jan Beneker). Ouwerkerk: Jochem van de Bosch, Arjan Brouwer, Freek van Marle, John Hage (58. Casey Okker) en Ene Begemann; Barri Manni, Enk-Jan van Dongen, Wouter van Marle en Peter HiÜebrand (46. Ste fan van der Maas); Jakkoo Brou wer en Erik Bleiji. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B heeft Brouwershaven ten koste van WIK'57 de tweede seizoens overwinning geboekt. In Brou wershaven werd het 4-0 voor de thuisploeg. Mevo verloor op ei gen veld met 1-3 van Wemeldin- ge- Mevo-Wemeldinge 1-3: Door een goal van Richard Schouten leidde Wemeldinge bij rust met 0-1. In de 70e minuut verdubbel de Roy Jeremiasse de score. Vijf minuten later bracht Ricky Jan se Mevo tijdelijk terug in de wedstrijd. Via Janse en Pieter van de Neut kreeg de thuisploeg zelfs nog wat kansjes op de ge lijkmaker, maar het was Wemel dinge dat via Remy Bruynooge kort voor tijd de wedstrijd defi nitief besliste. Brouwershaven-WIK'57 4-0: Het gemotiveerde Brouwersha ven boekte een verdiende over winning. René Dalebout opende al vroeg in de wedstrijd de score en via Frank Kristelijn kwam Brouw nog voor rust aan de tweede treffer. Een kopbal van Jan Constandse leidde in het ver volg tot de 3-0. Kees Kraaijen- brink zorgde op aangeven van Constandse voor de 4-0. Krabbendijke-Vrederust 5-1: Door een eigen doelpunt van Joost Polderdijk kwam Vrede rust aan de leiding, maar de kop loper herstelde zich al voor rust. Theo van Houte maakte de 1-1, Danny Weber bracht Krabben- dijke aan de leiding. Twee tref fers van Johan Pekaar zorgden voor de 4-1-ruststand. Na zeven minuten in de tweede helft scoorde Pekaar opnieuw. Daar na deed Krabbendijke een stap je terug. Stavenisse-Yerseke 0-4: Stave- nisse had niets in te brengen te gen Yerseke en creëerde in de wedstrijd slechts één kans. Door doelpunten van Adriaan van de Plasse en Jordy den Toonder stond het bij rust 0-2. Na de pau ze krikte Van de Plasse zijn sei zoenstotaal op door nog twee keer te scoren. ZPR'84-Kruiningen 3-3: Een le vendige wedstrijd met een te rechte eindstand. Patrick Fran ken zorgde voor 1-0 en Ewout Dek voor 1-1. Niels Meijer bracht Kruiningen daarna op 1-2, maar via Mourat Gucun kwam ZPR'84 weer langszij. Na een treffer van Gert-Jan Poleij leek Kruiningen met de volle winst naar huis te gaan maar een doelpunt van Omer Ozturk voorkwam dat. Smerdiek-SPS 1-2: Thijs Nij- meier opende de score voor SPS. Smerdiek kwam door een strafschop van Gert-Jan van Ham langszij. Na rust was het de tweede treffer van Nijmeier die SPS drie punten opleverde. GOES - DFS leed zaterdag de derde nederlaag op rij in de vier de klasse A van het zaterdag voetbal. Bevelanders, dat tot za terdag drie duels op rij niet kon winnen, was met 4-0 te sterk. VCK behoudt in deze klasse de leiding. Bevelanders-DFS 4-0: Michel Verburg tekende na vijf minu ten uit een voorzet van Robin van de Moere voor 1-0. Halver wege de eerste helft stopte DFS-doelman Arjan Kosterman een strafschop van diezelfde Ver burg. Scheidsrechter Van der Linden liet de elfmetertrap ech ter overnemen, maar ook nu kwam Kosterman bij de straf schop van Van de Moere als win naar tevoorschijn. Een kwartier na rust werd het via Verburg toch 2-0 en DFS bleek meteen verslagen. John Riemens teken de na twintig minuten voor 3-0 en Arie Jongejan een kwartier voor tijd voor 4-0. Apollo'89-Colijnsplaatse Boys 0-1 (0-0). Graham Holmes 0-1. Hoedekenskerke-Borssele 2-4 (1-2). Pearl Doesburg 1-0, Danny Gilde 1-1, Martijn de Graaf 1-2, Martijn Boone 1-3, Stefan Boon man 1-4, Pascal Verhoeven 2-4. MZVC-SVD 5-2 (3-1). Sander de Vries 1-0, René Kerkhof 2-0, Niels van de Dries 2-1, Martijn de Vries 3-1, Maikel de Nooyer 4-1, Niels van de Dries 4-2, Sander de Vries 5-2. Nieuwland-Cadzand 3-1 (0-1). Christian Vercouteren 0-1, Pieter van Dijke 1-1, Bart-Jan Kroes 2-1 (strafschop), Richard Jacobs 3-1. VCK-Wolfaartsdijk 3-1 (2-1). Erik Goudt 1-0, Merijn Dek 2-0, Jarno Waterham 2-1, Merijn Dek 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35