Kloetinge is razendsnel kansloos SSV maakt het onnodig spannend SKNWK neemt de leiding over van Serooskerke Terneuzen klopt WSC op valreep Ridderbos is eigenares te snel af Duitsland met kwartfinale tevreden Tegentreffer na dertig seconden leidt 4-2-nederlaag tegen Capelle in Rillandia houdt stand tegen GPC Vlissingen maandag 7 november 2005 swb 19 TERNEUZEN - Terneuzen behaalde gisteren op eigen veld een belangrijke zege. De Zeeuws-Vlaamse voetbal lers klopten WSC, een van de toppers in de eerste klasse C, met 2-1. De zege was verdiend, maar kwam op de val reep tot stand. In de laatste minuut maakte Mike But de winnende met een schot vanaf zo'n 25 meter van het doel. In de eerste helft was Terneuzen al de betere ploeg, maar WSC kwam in blessuretijd op 0-1 door een kopbal van Niels van Dongen. Invaller Hans van Damme zorgde in de 70e minuut koppend voor 1-1, waarna Terneuzen in het laatste kwartier tot twee keer toe ontsnapte aan een ach terstand bij kansen voor Tjeerd Verhoeven. Terneuzen-WSC 2-1 (0-1). 45+1. Leon van Dongen 0-1. 70. Hans van Damme 1-1, 87. Mike But 2-1. Scheidsrech ter: J. de Kroon (Eindhoven). Gele kaartMike But, dor den Takkidine (beiden Terneuzen), Hes van Kapel (WSC). Aantal toeschouwers: 170. VROUWENPOLDER - Elna Ridderbos was in een dres- suurwedstrijd in Vrouwenpolder prominent aanwezig in de klasse Z1 Ze won met Loelap en pakte met Mor- ro-Grande de derde stek. In de klasse Z2 was Ingrid Ver burg in eigen huis de baas. De manegehoudster stuurde in de piste van De Eendracht in Vrouwenpolder Luca Cada- lore naar een overtuigende overwinning. Elna Ridderbos had de overwinning met Loelap te dan ken aan Sandra van der Hoofd. Loelap is immers eigen dom van Van der Hoofd, die ook zelf deelnam en twee strafpunten aan haar broek kreeg voor het verkeerd rij den van een onderdeel. Daardoor eindigde amazone uit Gapinge met Pretty Woman op één punt afstand (189 te gen 188) van de amazone uit Middelburg. In de klasse Ml scoorde alleen winnaar Aad Markus uit Oostdijk met New Fashion Trust een voldoende voor een winstpunt. In de klasse M2 had Andréa van Boven met Oleander aan 166 punten ruim voldoende voor een winst punt. De als tweede eindigende Martein Harinck uit Goes scoorde met PP met zijn 156 punten net een voldoende voor een bonuspunt. FRANKFURT - De Duitse voetbalbond (DFB) zet de be kritiseerde teamchef Jiirgen Klinsmann niet verder onder druk. Het bestuur liet bij monde van vice-voorzitter Theo Zwanziger weten dat Die Mannschaft bij het komende WK in eigen land geen kampioen hoeft te worden. Met een plaats bij de laatste acht is de DFB al tevreden en mag Klinsmann blijven als bondscoach. „Ik weet dat succes belangrijk is voor Jürgen en dat hij een hogere doelstelling zal hebben. Maar als wij in de kwartfinales tot het uiterste gaan en toch door een sterk ere tegenstander worden uitgeschakeld, kunnen wij daar mee vrede hebben", stelde Zwanziger. Klinsmann heeft al aangegeven dat hij wil aanblijven als bondscoach als het WK niet op een deceptie uitloopt. „Ie dereen weet dat we een minder team hebben dan in 1974 en 1990 toen we de wereldtitel veroverden. We hebben een jong elftal dat zich de komende maanden nog kan ver beteren. Als onze fans na het WK zeggen dat ze van de Duitse ploeg hebben genoten, dan is het toernooi voor del DFB geslaagd", betoogde Zwanziger. ANP Hnnr Barrv van der Hooft CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De vooraf uitgestippelde tactiek van Kloe tinge kon zaterdag al na dertig secon den de prullenbak in. De razendsnelle tegentreffer in het duel met Capelle werkte verlammend op de ploeg die dit seizoen keihard moet knokken voor de punten. Pas bij een 3-0-achterstand veerde Kloetinge op, kwam terug tot 3-2, om het duel daarna weer kinder lijk eenvoudig uit handen ie geven: 4-2. Natuurlijk was ik kwaad bij die eerste goal", zei Diederik Hiensch na afloop. „We verliezen drie duels op rij en staan meteen met 1-0 achter. Dat was natuur lijk een klap. Alle goede bedoelingen konden meteen de kast in." Het doel punt werd ingeleid door een verkeerde pass van Benjamin Verwest. De links back leverde de bal simpel in, zag hoe drie duels op rij werden verloren, waar na Henk Roeland doelman Merlijn Swennen kansloos liet: 1-0. Kloetinge. dat evenals een week eerder tegen Hoek in een 4-4-2-formatie speel de. kwam pas na een kwartier voor het eerst gevaarlijk voor het doel van Ca pelle. De inzet van Ferry Alfons, met zijn mindere linker, was een eenvoudi ge prooi voor doelman Nederhand. Om dat de Bevelandse ploeg vooral slordig in de passing bleef, kon Capelle telkens snel uitbreken via de snelle Roeland en de onvermoeibare Mike Lopes. Nadat Roeland een open kans op de 2-0 had la ten liggen, zorgde Lopes wél voor een marge van twee treffers. Nadat hij op het randje van buitenspel door mocht gaan, passeerde hij de uitgekomen Swennen en was scoren een koud kunst je: 2-0. Hiensch wond zich ook over dat doel punt op, omdat de verdediging van Kloetinge opnieuw in de fout ging. „Emiel Dorst stak zijn hand in de lucht voor buitenspel, maar liep tegelijker tijd achteruit. Daardoor was het dus geen buitenspel. We verdedigden van daag echt héél slecht. We hadden veel moeite met de lopende mensen van Ca pelle, die constant uit de rug van een verdediger konden vertrekken. Daar moeten we komende week eens goed over praten." Veerkracht Het derde doelpunt van Capelle, vier minuten na rust, zal dan zeker ook ter sprake komen. Roeland mocht vanaf rechts voorzetten, waarna de volledig vrijstaande Lopes makkelijk raak kon koppen: 3-0. Het duel leek daarmee de finitief beslist, maar het tot dan toe kansloze Kloetinge toonde plots veer kracht. Een lage vrije trap van Corné Schilperoort verdween in één keer in het doel (3-1) en twee minuten latei- stond het ineens 3-2. De ingevallen Da vid den HoUander haalde van een me ter of 25 fantastisch uit en zag zijn knal in de kruising vliegen. Die twee treffers frustreerden Capelle, dat in de fase daarna bij tijd en wijle de botte bijl hanteerde. Het initiatief kwam bij Kloetinge te liggen, al lever de dat geen echte kansen op. De Beve landse ploeg probeerde de druk op te voeren, maar kwam door eigen falen alsnog bedrogen uit. Drie minuten voor tijd speelde Erwin van der Woerdt de bal terug op zijn doelman, aHeen ge beurde dat veel te zacht. Roeland was er als de kippen bij om de wedstrijd te beslissen: 4-2. „Wij zijn natuurlijk twee klassen beter dan Kloetinge", zei een opgeluchte Arie van der Zouwen, trainer van Ca pelle. „Het had 5-0 voor ons moeten staan en daardoor stond ik toch even raar te kijken toen het ineens 3-2 werd. Het was nog even billenknijpen, maar uiteindelijk hebben we wel overtui gend gewonnen." Diederik Hiensch, collega van Van der Zouwen bij het cios in Goes, keek rea listisch terug op het duel. „We hebben ook van onszelf verloren, want al die fouten hebben ons genekt. Na de 3-0 toonden we veerkracht, maar uiteinde lijk gaven we de wedstrijd zelf weer weg. Natuurlijk moeten wij van week tot week leven en iedere wedstrijd pro beren bepaalde zaken te verbeteren. In vergelijking tot de eerste wedstrijden spelen we nu al wat beter, maar daar heb je niexs aan als je zo verdedigt." Capclle-Kloetingc 4-2 (2-0). 1. Henk Roe land 1-0, 36. Mike Lopes 2-0, 49. Mike Lo pes 3-0, 63. Corné Schilperoort 3-1, 65. Da vid den Hollander 3-2, 87. Henk Roeland 4-2. Scheidsrechter: G.J. Sanou (Amster dam). Gele kaart: Ton van Bremen (Capel le), Erwin van der Woerdt, Corné Schilper oort en Ferry Alfons (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Merlijn Swennen; 'Joffrey Gel dof (55. David den Hollander), Emiel Dorst, Erwin van der Woerdt, Benjamin Verwest (49. Giovanni Siereveld); Johan de Goederen (63. Regilio Pinas), Corné Schilperoort, Niels Kole, Ronald Zuijd- wegtDaan Esser en Ferry Alfons. Kloetinge-verdediger Erwin van der Woerdt (links) in duel met Henk Roeland van Capelle. foto Rob Kamminga GOES - AZW versloeg in de tweede klasse van het zaterdag voetbal leider Wieldrecht met 2-0. NSW, dat met 2-0 van Ka- pelle won, werd daardoor de nieuwe koploper met de Axel aars op één punt achterstand. GPC Vlissingen zakte na de 2-1-nederlaag tegen Rillandia naar de middenmoot. AZW-Wieldrecht 2-0: De Axel- I se thuisploeg maakte het ver- j schil in de eerste helft. Spits Jar- no Waebeke bekroonde daarin j een slalom met de openingsgoal. Vlak voor rust stelde uitblinker Joep Frusch met een fraaie voet- I beweging Veli Eryiirük in staat het tweede doelpunt te maken. Zaamslag-Tholense Boys 1-1: In l een slechte wedstrijd kwam Tho- lense Boys op slag van rust met 0-1 voor door een doelpunt van Jan de Graaff, na een voorzet van Johan Schot. In de tweede helft herpakte Zaamslag zich en kwam na een dubieuze straf schop op gelijke hoogte via Joris Rademakers. In een slotoffen- sief kreeg Zaamslag kansen op de winst, maar doelman Marius Bal hield de Thoolse opponent op een gelijkspel. NSW-Kapelle 2-0: Pas in de slotminuut van de eerste helft kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong door Willem van der Giesen. Hij strafte een slip pertje van de bezoekende doel man bij een vrije trap van Lan- gerak bekwaam af. Kapelle drong na rust aan en pas vlak voor tijd werd de zege via een countertreffer van Maurice 1 Fens een zekerheid Temeuzense Boys-De Meeuwen 5-0: Via een prachtig schot van Matty Schot en een fraaie solo van Arjen Oostdijk leidde de thuisploeg bij rust al verdiend met 2-0. Halverwege de tweede helft leverde opnieuw een schot in de bovenhoek van Oostdijk 3-0 op, waarna De Meeuwen zich gewonnen gaf. Ali Eryüruk zorgde in de 80e minuut voor 4-0 en Ruud Hoogesteger in de slotminuut voor 5-0. GPC Vlissingen-Rillandia 1-2: Drie minuten voor rust schoot Mehmet Dolma een vrije trap binnen: 0-1. Nog voor rust teken de Sven Ronde voor 1-1. Een kwartier voor tijd werd het door een omstreden strafschop (Dan ny Bomer van GPC kreeg daar bij rood) door Dolma 1-2. Met tien man creëerde GPC scorings- mogelijkheden, maar de verdien de gelijkmaker bleef uit. i 1ê door Klaas Verspoor GOES - SKNWK loste zaterdag Serooskerke in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal af als koploper. De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijze won zelf met 3-2 van 's-Heer Arends- kerke en zag Serooskerke met dezelfde cijfers onderuit gaan te gen Heinkenszand. Onderin ver loren ZSC'62 en Duiveland op nieuw. SKNWK-'s-Heer Arendskerke 3-2: Een benauwde overwinning voor SKNWK. Gerben Evers- dijk bracht 's-Heer Arendsker ke met een lobje aan de leiding, maar Johan Padmos zorgde van afstand voor de 1-1-ruststand. Marco Goedegebure profiteerde in de tweede helft van Nieuwer- kerks geklungel in de verdedi ging en bracht 's-Heer Arends kerke voor de tweede keer aan de leiding. Twee bevliegingen van Gert-Jan Tierie leidden daarna tot even zoveel treffers en drie belangrijke punten voor SKNWK. Heinkenszand-Serooskerke 3-2: Door drie doelpunten van Pieter van Liere, twee voor en één na rust, kwam Heinkenszand op een royale 3-0-voorsprong. Pas in de laatste minuten wierp Serooskerke alle schroom van zich af en kwam het nog bijna uit geslagen positie terug. Jeroen Geerse scoorde in de tachtigste minuut de 3-1 en Frank Rooze enkele minuten daarna de 3-2. In de spannende slotfase kregen beide ploegen nog een grote kans om de zesde treffer van de middag te maken. ZSC'62-Vecre 1-3: De wedstrijd begon drie kwartier later door dat er geen scheidsrechter aan wezig was. Onder leiding van de opgetrommelde arbiter Wim Hoogerhuis uit Renesse kwam Veere cloor Jack van Goud zwaard en Paul Noya op 0-2. Matthieu van de Weele scoorde in het tweede bedrijf de 0-3. Pas daarna kon ZSC'62 wat terug doen en zorgde Niels van de Moezel (ZSC's eerste goal in de laatste vijf competitieduels) voor de 1-3. WHS-Duiveland 4-3: WHS kwam terug van een 3-1-achter- stand bij rust. Barry Steenpoor- te scoorde 0-1 en Hans Leune 1-1. Door doelpunten van Den- nie le Comte en opnieuw Steen- poorte kwamen de Oosterlan- ders aan een ruime 1-3 bij rust. Een half uur voor tijd bracht Perry Snoep na een fraaie com binatie WHS dichterbij en de thuisploeg kreeg geloof in eigen kunnen. Het leidde, na opnieuw goed voetbal van WHS-kant, tot nog een treffer van Snoep. Tien minuten voor tijd kreeg WHS na een overtreding op Egbert Moerland een strafschop. Aan voerder Leon de Witte schoot de bal onberispelijk in. Spui-Nicuwdorp 0-3: Dat Nieuwdorp de tweede seizoens overwinning boekte was ver diend, want Spui toonde te wei nig beleving. Gert-Jan Nieuwen huijze zorgde, nadat Spui de bal niet weg kreeg uit de verdedi ging, voor 0-1. Door een afstand schot van Teun Rentmeester werd de ruststand op 0-2 be paald. Rentmeester zorgde in de tweede helft met zijn tweede treffer voor de 0-3-einduitslag. Bruse Boys-Dauwendaele 3-1: Voetballend vanuit een goede or ganisatie bleef Dauwendaele toch met lege handen achter. In de negende minuut kwam Bruse Boys op een 1-0-voorsprong door een vrije trap van eigen helft van Alex Andeweg, die doelman Ramon Telussa door de zon verkeerd beoordeelde. In de 18e minuut viel de bal in een rommelig centrum van de Bruse verdediging voor de voeten var Matthias Hoekman en zorgde voor de 1-1-ruststand. In de 85e minuut krabbelde Olaf Willem- se van Bruse Boys zeer snel over eind na een duikeling en bezorg de de bal bij Gerard Vogel, die 2-1 maakte. Vér in blessuretijc maakte Thomas Groenevek 3-1. Derde klasse B Rust Roest-Noad'67 4-0: De be zoekers waren kansloos. Na der tig minuten was het al 3-0 doo: doelpunten van Tempelaars (2x en Van Pagé. Vijf minuten n; rust schoot diezelfde Van Pag een strafschop binnen voor 4-0 waarna zeker de thuisploeg he verder voor gezien hield. Goese eersteklasser doorstaat hectische slotfase in uitduel met Oostkapelle: 1-2 door Bauke Boersma OOSTKAPELLE - Slechts de slotfase van zowel de eerste als de tweede helft deed denken aan een derby. Hoog tempo, hectische momenten voor het doel en zelfs een rode kaart. Maar de waarheid over Oostkapelle-SSV'65 (1-2) is vooral dat de Goese eersteklasser een flinke maat te groot was voor de provinciege- noot. De ploeg van trainer Cees Houtepen maakte de wedstrijd op sportpark Duin helm eigenlijk onnodig spannend, vond ook SSV'65-aanvoerder Marcel Kole. „Prikken we de derde erin, dan knakt er iets bij Oostkapelle en is het een gelopen koers. Omdat we dat nalieten, kon je er donder op zeggen dat het nog een lastige slotfase zou worden." Wat heet! Waar Oostkapelle tot dan toe amper iets had laten zien, werd het plot seling nog penibel voor de Goesenaren. Zo moest doelman Christol van Campen- hout een kopbal van Micha Lekawael on schadelijk maken en raakte Maarten van Maldegem de paal! In alle hectiek op de helft van SSV'65 ver loor uitgerekend Arno Melaard zijn hoofd. De ei-varen verdediger toonde in de slotfase van de eerste helft - met on der meer een levensgevaarlijke terugs peelbal op Van Campenhout, waar Davy van Geersdaele niet van profiteerde - al aan niet stressbestendig te zijn, maar maakte het vlak voor tijd wel erg bont door binnen een minuut twee gele kaar ten te incasseren. Viel er met een beetje goede wil over de eerste nog te twisten, de tweede had even goed direct rood kunnen zijn. Als een wil deman vloog Melaard naar de benen van Rick Pattenier, die zich op een voor SSV'65 ongevaarlijke positie bevond. Door de veldverwijzing voor Melaard nam de druk op SSV toe, maar de stand veranderde niet: 1-2. Een terechte uitslag, vond ook Karl Ver gouwen. Al wilde de trainer van Oostka pelle nog wel doen geloven dat zijn ploeg zo nu en dan aardig weerwerk had gebo den. En dat dat gebaseerd was op tacti sche ingrepen van de 'meester' zelf. Ter wijl een flinke dosis opportunisme de eni ge reden was waarom Oostkapelle in de slotfase van de eerste en de tweede helft Van Campenhout een beetje op de proef kon stellen. Verder was het SSV'65 dat de gang van zaken op het hoofdveld van sportpark Duinhelm bepaalde. Nadat Marcel Kole (kopbal) en Chinedu Chukwugbo (zwak schot in vrije positie) al vlot een bres in de verdediging van Oostkapelle vonden, was het na tien minuten prijs. Kole rea geerde attent toen Björn Langeveld de bal de zestien in mikte en schoot door de benen van doelman Wilfred Poleij raak: 0-1. Chinedu Chukwugbo, Roel Latuheru, Remon van Geersdaele en Paul Bom (van links naar rechts) hebben weinig oog voor de bal in de derby Oostkapelle-SSV'65. foto Lex de Meester Zonder echt gevaarlijk te worden, bleef Houtepens ploeg vervolgens domineren. En in de 31e minuut leek het duel beslist. Vanaf de linkerflank slingerde Kole de bal op het hoofd van Arjan Koopmans, die al weer zijn negende seizoenstreffer liet noteren: 0-2. Dat was het sein voor enkele minuten gal lery play van SSV. Het was tegelijk fan tastisch én schrijnend om te zien dat Oostkapelle vooral door toedoen van Lan geveld en de formidabele Mamadouba Gueye van het kastje naar de muur werd gestuurd. „Maar SSV werd in die fase toch helemaal niet gevaarlijk?", zo baga telliseerde Vergouwen de ultieme verne dering voor zijn ploeg. Houtepen schatte het staaltje hogeschool voetbal van zijn ploeg wél op waarde. „Het was prachtig om te zien, maar tege lijkertijd lag daarin wellicht ook de kiem voor de moeilijke slotfase van de eerste helft", zei de trainer. „De concentratie werd wat minder en plotseling kwam Oostkapelle opzetten." De thuisclub kwam in de 39e minuut zelfs op 1-2. Een afstandschot van Remon van Geersdaele belandde wat gelukkig, maar wel fraai achter de iets te ver voor zijn goal gepos teerde Van Campenhout. Wie verwachtte dat Oostkapelle er moed uit putte voor het tweede bedrijf, kwam bedrogen uit. De thuisploeg blonk lange tijd uit in nihilistisch voetbal. En al wil de Vergouwen anders doen geloven („Na een kwartier kantelde de wedstrijd"), het duurde tot de 81e minuut voordat Oostkapelle ook maar enigszins dreigend werd. SSV had de marge toen eigenlijk al lang moeten vergroten, maar Chukwug bo (twee keer) en Langeveld (ook twee keer, waarvan eenmaal met een weergalo ze stiftbal) hadden de scherpte en het ge luk niet. Maar de bestraffing in de vorm van de gelijkmaker bleef SSV'65 be spaard. Waardoor de Goese koploper weer uitstekende zaken deed in de eerste klasse C. VVGZ heeft vijf verliespunten meer, is nog de enige echte uitdager van de ploeg van Houtepen en komt over twee weken naar Het Schenge. „Dat we om het kampioenschap spelen, mogen we inmiddels rustig zeggen", zo liet SSV-aanvoerder Marcel Kole de aan vankelijke Goese voorzichtigheid een beetje varen. „Maar dat we hét gaan ha len, is een ander verhaal. Het zal alle maal nog moeilijk genoeg worden." Oostkapelle-SSV'65 1-2 (1-2). 10. Marcel Kole 0-1, 31. Arjan Koopmans 0-2, 39. Re mon van Geersdaele 1-2. Scheidsrechter: D.P. van Duuren (Noordeloos). Rode kaart (2.v geel): 87. Arno Melaard (SSV'65). Gele kaart: Remon van Geersdaele. Roti Cremer, Arjen Pattenier en Roel Latuheru (allen Oostkapelle), Björn Langeveld (SSV'65). Aantal toeschouwers185 Oostkapelle: Wilfred Poleij; Joel Pattenier, Ron Cremer (79. Ruben Coppoolse), Roel La tuheru, Rick Pattenier: Remon van Geers daele (66. Maarten van Maldegem), Micha Lekawael, Harold Vermeulen. Davy van Geersdaele, Stefan Wielemalcer (46. Arjen Pattenier), Jan Baavjens. SSV65: Christol van Campenhout, Michel de Groote, Mamadouba GueArno Me laard, Ronnie Hillebrand; Dennis van der Welle, Björn Langeveld, Arjan Koopmans, Marcel Kole; Paul Born (83. Stefan Paarde- kooper), Chinedu Chukwugbo (87. Michael Cabenda).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33