Belangrijke zege van HWP PZC Overwinning De Bevelanders Souburg pakt overwinning Van Assche doet vertrouwen op met pr op NK voor teams 23 Gelijkspel in schaakderby Sasse schakers verslaan concurrent Stukkenjagers Vierde plaats Kees Cijsouw De Klerk vecht tegen degradatie Spanning in jeugdcircuit tennis Dorreman pakt titel tweede klasse Twee Zeeuwse records Bokser Roelofs boekt tiende zege in elf wedstrijden Simpele winst rugbyers Oranje Krappen wint in Nieuwegein maandag 7 november 2005 SAS VAN GENT - Toen bijna alle spelers van Hel Witte Paard 1 de stukken al in de doos gestopt had den, zwoegden diverse spe lers van het tweede team zaterdag nog voor een punt je. In de derby met Middel burg werd op hel scherp van de snede gestreden. Lange tijd leek het erop dat de ploeg, die vorig sei zoen de titel in de tweede klasse pas op de laatste dag misliep, de derde neder laag op rij moest incasse ren. De Zeeuws-Vlamingen I kwamen dankzij een snelle zege van Frederic Verduijn op Willem-Jan Pannekoek weliswaar op voorsprong, maar zagen Middelburg daarna voorbijkomen door zeges van René Tiggelman op Walter Tonoli en Ewoud 1 van Hecke op Gert van Rij Toen Middelburgs kopman Ikonnikov een benauwde remise oogstte tegen het 1 Belgische toptalent Thi- baut Manhout, leek de strijd gestreden. Uit de laat ste drie partijen haalde HWP2 echter twee punten en dat was net genoeg voor het gelijkspel. Cor Jansen kon namens Middelburg de winst net niet vinden tegen Gregoir, waarna Bert Henderikse HWP'er Provoost op remi se kon houden. Rudy van Wijnkele hield in een inge wikkelde stelling het hoofd koel en versloeg Maarten Westerweele, zodat HWP op de valreep langszij kwam. „Een terecht gelijk spel", vond HWP's teamlei der Gert van Rij. „We had den een zwakke competi tiestart, maar ik denk dat het nog wel goed komt. HWP 2-Middelburg 4-4: Ca- miel Gregoir-Cor Jansen remi se, Thibaut Maenhout-Vya- cheslav Ikonnikov remise, Walter Tonoli-Rene Tiggel man 0-1Etienne van Leeu- wen-Johan de Wolf remise, Frederic Verduijn-Willem Jan Pannekoek 1-0, Harry Pro voost-Bert Henderikse remi se, Gert van Rij-Ewoud van Hecke 0-1, Rudy van Wijnke- le-Maarten Westerweele 1-0. door Koen de Vries SLUISKIL - Hoewel dat niet eenvoudig was in het benauwde zaaltje in Sluiskil, konden de schakers van Het Witte Paard na afloop van de wedstrijd te gen Stukkenjagers opgelucht ademhalen. Het tiental uit Sas van Gent versloeg de concurrent voor degradatie met 6,5-3,5 en mag hoop houden ook volgend seizoen bij de beste tien teams van Nederland te horen. Hoewel zaterdag pas de derde van de in totaal negen competi tieronden gespeeld werd, was vooraf bekend hoe de kaarten la gen. De verliezer van het duel tussen de twee enige echte ama teurteams in de meesterklasse kon het schudden. Het krachts verschil met de andere (zwaar) gesponsorde teams is enorm groot, waardoor verrassingen bijna uitgesloten zijn. En de win naar van het treffen tussen HWP en Stukkenjagers moet nog minstens één krachttoer ver richten om het vege lijf te red den. Die opdracht mag Het Witte Paard op zich nemen. De Zeeuws-Vlamingen lieten zater dag vanaf de eerste zetten zien op zijn minst de op één na zwak ste ploeg van de meesterklasse te zijn. Achteraf bleek de 6,5-3,5 een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen in de zaal De Ark te zijn, waar ook HWP 2 en HWP 3 hun thuisduels speel den. In het gekrioel van scha kers zou een voetballer zelfs bij camerabewaking zijn tegenstan der ongestraft een elleboog kun nen geven. Het waren nu eens niet de sterk ste spelers van Het Witte Paad die het voortouw namen. Na een vlotte remise van Mark de Waal tegen Remco van der Burght, speelden Kees Nieuwelink en Hans Groffen partijen met een kop én een staart. Vooral Nieu welink blinkt uit in het opzetten van machtige aanvallen, maar vergeet meestal op het beslissen de moment de trekker over te ha len. In het zaaltje waar hij als kleine schooljongen vele geluk kige momenten beleefde, smaak te hij eindelijk het genoegen van een eerste schaakoverwinning. Na een fraai paardoffer overliep hij zijn tegenstander Erik Nico- lai. Groffen liet Mare Clijsen niet uit een houdgreep ontsnappen, waardoor HWP al snel op een 2,5-0,5 voorsprong stond. Gun- ter Deleijn leed daarna zijn eer ste competitienederlaag. De Bel gische tandarts die zich sinds kort in Almere gevestigd heeft, stond na zijn gebruikelijk Sturm und Drang-opening glad gewonnen, maar liet zich vervol gens simpel van het bord schui ven. Het veroorzaakte geen paniek reactie bij de Zeeuws-Vlamin gen. Afgezien van de situatie op het bord van Koen Leenhouts, stonden alle HWP'ers er goed voor. Steven Geirnaert verzilver de zijn positioneel sterke partij al snel en even later lieten ook Johan Goormachtigh en Paul Motwani zich feliciteren. Daar mee was de buit binnen. Leenhouts kon het niet redden tegen Maurice Peek, de Tilbur- ger die deze zomer zo verras send sterk speelde op het Hoge school Zeeland Open, en Hel mut Cardon bleef op nul staan omdat hij in een voordelige stand een manoeuvretje van Bi- anca Muhren over het hoofd zag. Het slotakkoord was voor de thuisploeg. Na lang zweten kreeg Tom Piceu Petra Schuur man op de knieën. Haringen In de zes resterende competitie wedstrijden mag HWP zich vier keer kansloos achten. Kapitaal krachtige teams met exotische namen als HMC Calder, Ho- tels.nl, U-boat Worx en SO Rot terdam kunnen zo veel sterke spelers op de been brengen, dat de HWP'ers zich in dat gezel schap moeten voelen als harin gen in een dolfinarium. De Sasse schakers kunnen zich alvast voorbereiden cruciale ont moetingen met de twee minst sterke teams. Op zaterdag 17 de cember komt Homburg Apeldoorn naar De Ark en op de slotdag die met alle teams in zaal Dallinga in Sluiskil wordt gespeeld is Post jr/Esgoo de te genstander. Het Witte Paard-Stukkenjagers 6,5-3,5: 1. Koen Leenhouts-Mauri- ce Peek 0-1, 2. Paul Motwani-Her- man Grooten 1-0, 3. Helmut Car- don-Bianca Muhren 0-1, 4. Steven Geirnaert-Cor van Dongen 1-0, 5. Mark de Waal-Remco van der Burght remise, 6. Kees Nieuwe link-Erik Nicolai 1-0, 7. Tom Pi- ceu-Bianca Schuurman 1-0, 8. Hans Groffen-Mare Clijsen 1-0, 9. Gunter Deleijn-Cesar Becx 0-1, 10. Johan Goormachtigh-Gerben Veltkamp 1-0. HWP-schaker Koen Leenhouts verloor op het eerste bord zijn duel met Maurice Piek. foto Camile Schelstraete BREDA - De Zeeuwse schaatsers hebben in Breda tijdens de tweede wedstrijd van de baancompetitie naast de po diumplaatsen gegrepen. Bij de veteranen (C3 categorie) werd Kees Cijsouw na 50 ronden vierde. De zege ging naar Aart van Dalen uit Andel. In het klassement staat Cijsouw derde. Bij de junioren C eindigde bij de meisjes Anouk Fase uit Sint Annaland op een vierde plaats, even als Niels Mesu uit Middelburg bij de jongens junioren C. In het Duitse Erfurt kwam Patrick Go verse aan de start op de 500 en 5000 meter tijdens een internationale wed strijd. Op de 500 meter noteerde de schaatser uit Kapelle 41,00 seconden en op de 5000 meter 6.52,03. GOES - Simone de Klerk leed met haar team Feyenoord van Teylingen (FvT) uit Rotterdam zaterdag een 4-3-ne- derlaag tegen Red Stars uit Venray. De tafeltennisster uit Kloosterzande won beide enkelspelen en samen met Moni que Posthuma ook het dubbelspel. Haar teamgenoten Mo nique Posthuma en Charell Schoonbrood konden niet tot scoren komen. Door dit resultaat moet FvT aanstaande za terdag van Branderstad uit Schiedam winnen om degra datie naar de eerste divisie te ontlopen. GOES - In de A-poule van het jeugdcircuit Janvier Dance- masters lijken zich drie spelers voor de eindzege te mel den: Stijn Sprinkhuizen, Thomas le Clercq en Roelof van Gilst. Stijn Sprinkhuizen sloot zijn twee wedstrijden win nend af. Met 6-3 toonde hij zich beter dan Pieter Boot en Coen de Water moest er met 7-2 aan geloven. Thomas le Clercq versloeg Diederik van Golen met 7-4 en was met 5-3 de meerdere van Arjan Jonkman. Ook Roelof van Gilst kwam tweemaal tot een overwinning. Met 6-3 won hij van Arjan Jonkman en Diederik van Golen werd met 5-3 verslagen door Van Gilst. In poule C is Hans van Putte de leider. Na drie wedstrij den is hij nog ongeslagen. Zaterdag gunde hij Niek de Lange slechts twee games. Het werd 9-2. Lennart van der Schelling kan aardig in het spoor van Van Putte blijven met vijf punten. Van der Schelling was met 9-5 te sterk voor Niek de Lange. Alexander van de Vrie pakte zijn eer ste punten door met 8-2 Thijs Roumen te verslaan. TILBURG - Koos Dorreman van DOS Nieuwerkerk heeft zaterdag in Tilburg de regionale titel driebanden tweede klasse veroverd. Met zijn overwinning verdiende hij een plaats op het Nederlands kampioenschap, dat volgende maand in Dordrecht wordt gehouden. Dorreman sloeg zijn slag in zijn tweede wedstrijd, toen hij een biljarter uit Berkel Enschot trof. „Die jonge gast dacht het wel even te maken." Maar de man uit Renesse speelde het slim. Geen moment liet hij zijn tegenstander in zijn ritme komen en hij won. Daarna werd elke tegenstander gevloerd. Dorreman had twaalf punten uit zeven partijen en een moyenne van 0.501. „Ik was misschien niet de beste biljarter, maar wel de compleetste. Het gaat tenslotte om de punten en die heb ik gepakt", aldus de biljarter uit Renesse. Cees de Frel (De Kastanje uit Kloosterzande) eindigde als zesde, Cees Bouwman uit Colijnsplaat werd achtste. Daisy de Ridder is in Kapelle op weg naar haar zege op de 200 meter schoolslag. foto Willem Mieras door Jeroen Dellebeke KAPELLE - De Bevelanders hebben de tweede ronde van de Zeeuwse zwemcompetitie eerste klasse gewonnen. Na een felle strijd tussen de Kapelse ploeg en de Bruinvis uit Sas van Gent pakten de Bevelanders de perio- detitel. Roel Dellaert (Bruinvis) im poneerde op het tweede onder deel, de 200 meter vrije slag. Sa men met clubgenoot Niek de Ridder snelde hij naar een voor Zeeuwse begrippen zeer snelle 2.01. Op het andere senio rennummer, de 100 meter schoolslag, verbeterde David Bisslik (Luctor) zijn tijd in de Zeeuwse ranglijsten. De Aru baan klokte 1.12. Hij gaat daar mee aan de leiding in de plaat singslijsten voor het ZK, dat be gin januari in Oostburg wordt gehouden. De seniorenvrouwen van de Bruinvis waren oppermachtig in Kapelle. Daisy en Carmen de Ridder wonnen meerdere onder delen, maar de kracht van de Be velanders zat in de jeugd. Na than, Tim en Joy Tramper, Ya- nick Breukers, Toby Aarnoutse, Jacqueline Boonman, Kelsey On- derdijk, Josephien Jansen en Mo nique Lindenberg drukten hun stempel op de wedstrijd. Luctor et Emergo imponeerde niet als team, maar er waren wel enkele individuele succes sen voor David Bisslik, Paul van den Driest, René en Joeri van Wallenburg, Daphne Robijn, Marieke Smeding en Esther Brinkman. Zeelandia staat nu ver onder de degradatielij n en met vierhonderd punten ver schil op de nummer drie, Luc tor, stevent de ploeg af op degra datie naar de tweede klasse. Te- kla van Gils won als enige een medaille voor de ploeg uit Rei- merswaal. Terneuzen In Terneuzen, in het nieuwe sportcomplex Vliegende Vaart, won Onderdak gisteren de twee de wedstrijd in de tweede klas se. Simon Edenburg, Erik Hoog- endijk en Fernando Novoa Sa cristan namen voor de Zierikzee- se club de belangrijkste winst punten mee naar huis. Ook de 4x100 meter vrije slag werd ge wonnen. Hoogtepunt voor On derdak was het nieuwe Zeeuwse Jaargangrecord op de 50 meter schoolslag voor Simon Eden- burg. Hij liet de tijdwaarnemer na 35,91 seconden de klok in drukken. De Honte leek af te stevenen op de periodetitel, maar moest op de estafette de Zierikzeeënaars voor laten gaan. Evi, Emke, Iris en Tom Erpelink sprokkelden de voornaamste punten bij el kaar voor de club uit Klooster zande. Wel blijft de ploeg, waar ook Anne Scheerders een waar devolle kracht voor bleek te zijn, aan de leiding staan in de tweede klasse, De Otters uit Axel en De Ganze uit Goes staan ver van de pro- motiegevende plaats. Wel wis ten Sebastiaan Haak, Erwin van Boven en Jill Vernimmen voor de Axelse ploeg een aantal me dailles op te halen. Bob Wabe- ke, Robert Steendijk en Jamie Rijk hielden de eer hoog voor de Goesenaren. VLISSINGEN - Tijdens de tweede zwemwedstrijd in het Lange Afstand Circuit (LAC) hebben Levy Kort en Marin- ka Bil voor De Stormvogel twee Zeeuwse records be haald. De negenjarige Kort verbeter de het jaargangrecord op de 200 meter vrije slag van Tim Tramper tot 3.04,99; de acht tienjarige Marinka Bil noteer de na een felle strijd met Car men de Ridder 9.39,86 op de 800 meter vrije slag, Roel Dellaert stormt de eeuwi ge ranglijsten binnen op de 800 meter. De Sassenaar noteerde een Zeeuwse toptijd van 09.21,79. Hij bleef daarmee clubgenoot Niek de Ridder twee secon den voor. door Roeland Alders GOES - Souburg pakte in de derde klasse van de landelijke schaakcompetitie de winst. De ploeg versloeg in eigen huis SO Rotterdam: 6-2. Souburg-SO Rotterdam 3 6-2: Anders dan de uitslag doet ver moeden, hadden de Souburgers het moeilijk tegen het niet echt sterke team uit Rotterdam. Ro bin Bosters won makkelijk, om dat zijn tegenstander niet echt ajn tijd in de gaten hield. De broertjes Boelhouwer gaven in de tijdnoodfase het goede voor- )eeld, waarna Henke Wester weele en Roeland Alders de over winning compleet maakten. 1K. Zomer-M. Slrijdhorst 0-1, 2. I Hekhuis-M. Noordijk remise, 3. M. Boelhouwer-H. Hollander 1-0, 1 R. Bosters-A. Zonne 1-0, 5. C. i SREDA - Bokser Danny Roelofs uit Meliskcrke heeft zaterdaga vond zijn tiende zege geboekt in elf wedstrijden. Hij versloeg in Jfeda bij de zwaargewichten (-91 kg) de nog ongeslagen Meh- |diHedari. Pe negentienjarige Roelofs, die juitkomt in de C-klasse, benutte fel lengtevoordeel goed. Zijn di ktes kwamen goed aan en bij [tegenstoten stapte hij prima |eg. In de tweede ronde kwam de Zeeuw wel enigszins in de problemen, maar hij werd toch F winnaar van de wedstrijd uit geroepen met een score van 2-1. Pok Jeffrey Brasser (-60 kg) pon in Breda zijn partij. De jon ge bokser van DOS uit Vlissin- |en maakte zodoende een prima pebuut bij de cadetten (14- en p-jarigen). In de derde ronde diens tegenstander knock- na een linkse hoek. Daarop de scheidsrechter de wedstrijd. Nn Sinke, ook van DOS. slaag- peer niet in zijn duel te winnen. de nieuwelingklasse bij de (-69 kg) moest rnet 3-0 het onderspit delven Christ van Veen van HAB p Helmond. Boelhouioer-G. Kastelein 1-0, 6. H. Westerweele-ARongen 1-0, 7. R. Alders-J. Vermeulen 1-0, 8. M. Koolhoven-JSteenbergen remise. Terneuzen-De Pion 2 4-4: De koploper zag Messemaker voor bijkomen door het gelijkspel te gen De Pion uit Roosendaal. Chris Ghijsels, Jan en Al- bert-Jan Breukelman werden ge mist. Desondanks deden de in vallers het niet slecht. Janco Dees pakte na een rommelige partij de winst en Jaap Dekker speelde remise. De derde inval ler, Philp de Vroe stond goed, maar de tijdnood speelde hem parten. De goed in vorm zijnde Matthieu Freeke wist zijn derde opeenvolgende zege van het sei zoen te pakken. In de slotfase moest teamleider Gosse Kam- minga het onderspit delven te gen Rogier van Loon. 2. M. Freeke-P. Dankers 1-0, 2. G. Kamminga-R. van Loon 0-1, 3. J. Dees-B. Todts 1-0, 4. W. Vlees- kens-S. Colijn 0-1, 5. D. Lansay-H. Wennekes 1-0, 6. J. Dekker-E. van Loon remise, 7. J. Gernaert-R. v/d Broek remise, 8. P. de Vroe-M. Pee- ters 0-1. HWP Sas van Gent 3-De Wol- stad 3-5: Het derde team van Het Witte Paard heeft het lastig in de kelder van de derde klasse. Positief was dat André Galle in verloren positie zijn tegenstan der de tijd zag overschrijden. Op de andere borden was het spel niet echt goed te noemen. Desondanks was er toch nog een matchpunt te halen. Johan de Zwart stond goed, maar moest zich door een fout gewonnen ge ven. I. A. Galle-W. Koeken 1-0, 2. H. v/d Wynkele-A. Feelders 0-1, 3. F. Snijders-A. Jansen 0-1, 4. A. den Hamer-M. Viering 0-1, 5. P. Bekae- rt-H. Leemans 0-1, 6. H. de Rid- der-R. Hendrickx 1-0, 7. T. Lam- mens-M. Werkhoven 1-0, 8. J. de Zwart-Ii. Moors 0-1. AMSTERDAM - Het Neder lands rugbyteam heeft zaterdag in een oefenduel gewonnen van Botswana. Het werd 36-12. Oranje bereidt zich voor op de uitwedstrijd tegen Moldavië, ko mende zaterdag. Dit duel wordt gespeeld in het kader van de kwalificatie voor de wereldtitel strijd. ANP door Roeland van Vliet VUGHT - In zijn laatste wed strijd voor het WK (21-27 no vember in Melbourne) heeft tur ner Anthony van Assche een per soonlijk record behaald op de meerkamp. Tijdens het NK voor clubteams, gisteren in Vught, kwam de sporter uit Sas van Gent tot een totaalscore van 51,900. Voor de zestienjarige Anthony van Assche was het NK voor clubteams een „puntjes-op-de- i-wedstrijd", zoals Rob Stout, zijn trainer, het zei. „Alles moet vandaag goed gaan. We doen niet de moeilijkste oefeningen vandaag, het doel is heel netjes te turnen", vertelde hij vooraf. Hoewel de Zeeuws-Vlaming de zes onderdelen voortreffelijk af werkte en hoog scoorde, was er toch nog wel iets aan te merken: zijn landingen waren niet goed. Bij de onderdelen sprong, rin gen en rekstok moest hij steeds een stapje naar achteren doen. Stout, na afloop: „Daar zullen we de komende week nog even het accent op leggen in de trai ningen." Mede door de hoge score van Van Assche - een verbetering van zijn pr met ruim twee pun ten - eindigde het team van O&O/TAG uit Zwijndrecht als eerste bij de junioren 1. Samen met Meivin Ornek en Bart Deur- loo kwam de Zeeuw tot een teamtotaal van 153,150. De num mer twee, Prins Hendrik uit Vught, bleef met 139,000 ver achter. Van Assche: „Ik heb goe de cijfers gehaald. Vlak voor het WK is dat natuurlijk mooi. Het geeft vertrouwen. Van Minde Ook Carlo van Minde kon terug kijken op een geslaagd kam pioenschap. In de wedstrijd voor senioren en junioren 2 werkte de Goesenaar niet alle onderdelen even goed af, maar kwam hij met zijn team, Voor waarts uit Veldhoven, uit op de tweede plaats. Zelf scoorde hij 42,050 punten. Op het onderdeel sprong was de zeventienjarige Van Minde su bliem. Met 9,150 presteerde hij beter dan wie dan ook. Een hoge re score - ook niet op de andere disciplines - was er gisteren niet in Vught. Maar bij het voltige ren ging het daarentegen hele maal mis. Hij verliet het paard drie keer om zijn handen op nieuw met magnesium in te wrij ven en kwam daardoor uit op 3,600. Dat was tevens de laagste score van de dag. „Zenuwen", legde de Goesenaar uit. „Het was mijn eerste wedstrijdonder deel. Het ging niet zo lekker met het 'flanken'." Ook zijn oefening aan de rek stok verliep niet zoals gepland. Van Minde probeerde de Ko- vac-techniek, een moeilijk vluchtelement, voor het eerst uit tijdens een officiële wedstrijd. Hij miste echter de rekstok en landde gecontroleerd op de grond. Daarna vervolgde hij wel zijn oefening. „Dat dit nog ver keerd ging, is niet zo vreemd", stelde Van Minde. „Het was mijn eerste keer. Maar ik moet 'm wel kunnen." Waar Van Assche naar het WK toewerkt, richt Van Minde zich op het EK voor de jeugd, dat toernooi wordt in mei 2006 ge houden. Overigens zal Ook Van Assche daar aan meedoen. Scores (vloer, voltige, ringen, sprong, brug, rek - totaal). Van As sche: 8.700, 8,900, 8,500, 8,700, 8,600, 8,500 - 51,900. Van Minde: 8,000. 3,600, 7,200, 9,150, 6,800, 7,300-42,050. NIEUWEGEIN - Karin Krap pen heeft gisteren de tweede wedstrijd voor de Nederlandse ranking gewonnen. De Vlissing- se dartster was in Nieuwegein in de finale veel te sterk voor de Haagse Melissa van Beel: 4-0. Maar haar knapste prestatie zet te Krappen in de halve eind strijd neer. Tegen het Russische talent Anastasia Dobromyslova, die dispensatie kreeg om mee te doen aan het- Nederlandse ran- kingcircuit, werd het 3-2 voor de dartster uit Vlissingen. Jean Paul van Acker slaagde er net niet in de eindzege in Nieu wegein voor zich op te eisen. De darter uit Axel bereikte de eind strijd, maar ging daarin met 4-3 onderuit tegen Joey ten Berge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23