Wijn wil kinderkorting vanaf 2008 RBVIMCIfiLE ZEEUWSE Chirac dreigt met harde aanpak PZC WINNAARS COLLECTIE «t Vrijwilligers zorgen voor een mooi knotje Geld besparen? Bij ons kan het! postkantoor brunc Verbod op vossenjacht overtreden ZLM Frankrijk beleeft opnieuw nacht van gewelddadige onlusten Regering wist van atoomleveranties Steun D66 voor kerncentrale Ajax verliest weer w&m ■r Jrganen van ongen afgestaan oor de vrede (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl ENIN - De rouwende ouders Sn een Palestijns jongetje dat por een Israëlische militair ferd doodgeschoten, hebben or- »nen van de jongen afgestaan m'wie dan ook leven te geven'. emoeder van de 12-jarige Eid fei gisteren bij de begrafenis bij pnin op de Westelijke Jordaan- pver dat het er niet toe doet of en Israëliër of een Palestijn pro pt heeft van de afgestane orga- pn. Maar het moet duidelijker aken dat de Palestijnen vrede' n verzoening willen. Iet jongetje had een speelgoed- eweer bij zich toen hij vorige ?eek woensdag in zijn hoofd rerd geschoten. Hij overleed za- Brdag in een ziekenhuis in de ïs- aëlische havenstad Haifa, ©hammed Barakeh, een Ara- jsch lid van het Israëlische par ament, heeft bij de donatie een Imiddelende rol gespeeld. „De ader heeft me verteld dat hij lenselijkheid wil tonen, in te- pstelling tot de roekeloosheid jan de moordenaars", zei Bara- jeh. e Israëlische premier Sharon bod de vader gisteravond in Bn telefoongesprek excuses aan Oor het doodschieten van diens pon, meldden Palestijnse me- la. ANP/AFP/DPA/GPD SCHUDDEBEURS - Vrijwilligers zetten de zaag en de knipschaar in wilgentenen langs de Roterijdijk in het Schouwse Schuddebeurs. Op diverse plaatsen in Zee land hebben vrijwilligers zaterdag hun bijdrage gele verd aan de Landelijke Natuurwerkdag. Knotwilgen werden van een mooi kort kapsel voorzien. De dag werd voor de vijfde keer gehouden. foto Dirk-Jan Gjeltema katern Zeeland aan de slag in de natuur door Fons Kockeimans DEN HAAG - Staatssecretaris Wijn van Financiën wil het mo gelijk maken dat huishoudens met kinderen vanaf 2008 de be lastingkorting waar zij recht op hebben, uitbetaald krijgen. Dat staat in een brief die Wijn giste ren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De staatssecretaris reageert hier mee op een door de Kamer aan genomen motie van de PvdA. Volgens dit voorstel zouden huis houdens die te weinig belasting betalen om te kunnen profiteren (Advertentie) Uw postcode: Uw huisnummer Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten U ontvangt 2,55 korting op boek uit de Winnaars Collectie www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland van fiscale kortingen, volgend jaar al een toeslag van de Belas tingdienst moeten krijgen. Het gaat vooral om eenoudergezin nen met een inkomen rond het minimumloon. Wijn heeft eerder laten weten dat hij die motie niet kan uitvoe ren. De Belastingdienst is vol gens hem niet in staat de maatre gel in 2006 al in praktijk te bren gen. Hij wil volgend jaar beginnen met de voorbereidingen die no dig zijn om de kinderkorting om te zetten in een kindertoeslag, zodat het systeem in 2008 kan in gaan. Het moet dan werken op een vergelijkbare manier als de zorgtoeslag, die een groot aantal huishoudens vanaf volgend jaar ontvangt als tegemoetkoming in de kosten voor de gezondheids zorg. Doorbraak PvdA-Kamerlid Crone, de indie ner van de motie, noemt het be sluit om in 2008 een kindertoe slag in te voeren 'een principiële doorbraak'. Toch is hij niet te vreden. Hij wil dat de groep waar het om gaat volgend jaar al een ex traatje krijgt. Dat zou eventueel kunnen via een opslag op zorg toeslag. Bovendien moeten niet alleen gezinnen met kinderen, maar ook ouderen met een laag inkomen zo'n toeslag krijgen, vindt hij. Crone zal daar vandaag in een debat met Wijn voor pleiten. „Dit kabinet zet altijd alles op alles het er om gaat bezuinigin gen op tijd te halen, maar de mensen die het het hardste no dig hebben, moeten blijkbaar een paar jaar op hun geld wach ten." ANP SEDGEFIELD - Bij 40 procent van de jachtpar tijen in Engeland en Wales lappen jagers het ver bod op de traditionele vossenjacht - waarbij hon den een vos opjagen en die verscheuren - aan hun laars. Dat heeft de dierenbeschermingsorganisa tie League Against Cruel Sports zaterdag, het offi ciële begin van het jachtseizoen in Engeland en Wales, bekendgemaakt. Sinds het verbod op de drijfjacht met vossen in februari van kracht is ge worden, zijn er volgens de dierenbeschermers 157 aanklachten ingediend tegen 89 jachtpartijen. Di recteur D. Batchelor van de organisatie zei dat be wijzen zijn overgedragen aan de politie en de rege ring. De Countryside Alliance, die fel heeft gestre den voor behoud van de traditionele vossenjacht, greep de opening van het jachtseizoen aan om aan te tonen dat het verbod weinig steun meer onder vindt bij de Britten. Slechts 45 procent zou er nog achter staan, tegen 63 procent ruim zes jaar gele den. foto Jeff Mitchell/RTR 14° 1 8" ZW 4 Af en toe zon «snuit het westen klaart het op, al volgt er nog een enkele bui. Met wordt maximaal een graad of 14. 47e jaargang no. 263 7 november 2005 nummer 1,25 verzekeringen internet: www.pzc.nl WÊÊÊÊÊ/ÊtÊÊÊÊBÊHÊÊKBiSSBÊÊÊÊM naHNHMB _;IJS - Duizenden extra (enten, helikopters die bo- de onrustigste wijken liegen en vanuit de lucht lobiele eenheden begelei- en. Parijs bereidde zich gis- [ravond voor op een nieu- /e nacht vol geweld. Ook in pdere steden zijn de veilig heidsmaatregelen opge- oerd. |t diverse plaatsen kwamen steravond al weer berichten [erin brand gestoken auto's en jssen. In Grigny, ten zuiden En Parijs, openden jongeren Et vuur op agenten. Tien poli- inannen raakten gewond, be van hen zijn er ernstig aan [e. In totaal waren er tweehon- |rd relschoppers in actie, resident Chirac zei gister fond dat het herstel van de or- l de absolute prioriteit heeft. De wet moet het laatste woord fbben. De republiek is vastbe ten sterker te zijn dan zij die eweld willen plegen of angst allen zaaien." Premier De Ville in zei vanavond op de tv de raatregelen bekend te zullen [aken die voor het herstel van I rust in de probleemwijken de nacht van zaterdag op zon dag staken jongeren het record aantal van 1295 auto's in brand. Het was de tiende achtereenvol gende nacht vol geweld. Behal ve de voorsteden van Parijs wa ren ook diverse andere steden het toneel van rellen tussen jon geren en de politie. Voor het eerst ging ook een der tigtal auto's binnen de stads grenzen van Parijs in vlammen op. Het totale aantal verbrande auto's sinds de uitbraak van de rellen kwam daarmee op bijna 3500. De politie arresteerde en ondervroeg in tien dagen bijna achthonderd jongeren. Gisteren is een aantal van hen veroor deeld. Zij kregen straffen tot een jaar. Ondanks de verwoestingen, zei een hoge politiefunctionaris dat alles wel in de juiste proporties moet worden gezien: „Er is on rust in 211 van de 36.000 distric ten, dus het is echt niet zo dat Frankrijk in brand staat." De autoriteiten stellen dat drugs handelaars en moslimmilitanten de onrust helpen organiseren via internet en mobiele tele foons. Net als de afgelopen anderhalve week waren de rellen het he vigst in het departement Sei- ne-Saint-Denis, ten noordoos ten van Parijs. Vooral Saint-De nis, waar het beroemde Stade de France zich bevindt, en Epi- nay-sur-Seine werden getrof fen. In die plaats vond zaterdag overdag nog een vreedzame bij eenkomst plaats ter nagedachte nis van een vermoorde man. Op 27 oktober, dezelfde dag dat twee jongens geëlektrocuteerd werden in een transformator huisje, weigerde de man zijn fo totoestel af te staan aan een drie tal jongeren. Die brachten hem vervolgens met schoppen en vuistslagen dodelijke verwon dingen toe, voor de ogen van zijn vrouw en zijn dochter. GPD ipoedberaad Jeide leiders verklaarden dit na |t spoedberaad waaraan de be- ingrijkste betrokken bewinds eden en leidende politiefunctio- arissen deelnamen. |et crisisberaad volgde op een lieuwe gewelddadige nacht. In Morqen bij de PZC: een bijlage over het nieuwe zorgstelsel De regering wist af van de leveranties van strategische goederen aan de Pakistaanse 'atoomspion' Khan door een Nederlandse zakenman, maar zij deed niets met die infor matie. De Amerikaanse inlichtingendienst CIA drong bij Nederland zelfs tevergeefs aan op actie. Dat blijkt uit onderzoek van Zembla. GroenLinks wil dat er een parlementaire enquête komt. Het partijcongres van D66 heeft zaterdag zijn steun uitge sproken voor het langer openhouden van de kerncentrale in Borssele. De partij verbindt daar wel als voorwaarde aan dat er geen nieuwe kerncentrales worden gebouwd. Bovendien moeten er verregaande veiligheids maatregelen worden genomen bij een langer le ven van de centrale in Borssele. In de voorlopig vergeefse puzzeltocht naar vorm en vertrouwen leed Ajax gis termiddag bij NEC alweer de vierde competitieneder laag: 1-0. Met een doelpunt in de 47e minuut van de wedstrijd bracht NEC-aan- valler Denneboom de club van trainer Danny Blind (foto) nog verder in de pro blemen. Ajax heeft na elf duels al achttien verlies- punten. De achterstand op koploper PSV is al dertien 41 E* punten. vvy •dabIe. Housekeeping Dan belt u ons toch? Sensation Cleaning Service is dé betaalbare oplossing voor huishoudelijk schoonmaakwerk. Al vanaf 15,- per uur! Bd.btw) Bel voor een vrijblijvende afspraak: 064 973 52 69 betaalbaar woitefvi Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Gezondheid: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20,21,22, 23 en 24 (Advertentie) (postlbankrekeningnummer: Kijk op www.picnl/abonneren, bel gratis 10 0231231 of stuur deie bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 7i3. mo wb Goes - het alfabet van Zeeland "711688"555530" (Advertentie) mer; postcode plaats O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor auiomaiische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proelabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55). per kwartaal met automatische incasso 59,75). per jaai met automatische incasso 229.20). ■M m:u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1