PZC Volleyballers VVS'92 rukken op Mannen TTCM laten kans liggen Wintercircuit bewijst zijn waarde Vlissingen geeft geen krimp in de derde klasse Walcheren loopt Wernhout omver Mannen Mytilus behouden toppositie in regiodivisie Marco Minnaard maakt indruk in woonplaats Medailles voor judoka's maandag 7 november 2005 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybal lers van VVS'92 hebben in de promotieklasse B goede zaken gedaan. De Vlissingers stuurden de tweede keus van Voko/Finenzo met lege handen naar huis (4-0) en nestelden zich door die ruime zege op de derde plaats. De mannen van Mytilus behielden door een 3-1-zege hun toppositie in de regiodivi sie. Morres/Hulst verloor op nieuw. Bij de vrouwen behield Savok in de regiodivisie aansluiting met de middenmoot. Morres/ Hulst bleef in een vijfsetter Kwiek de baas. De volleybal- sters van Morres/Hulst 2 verlo ren in de promotieklasse voor ei gen publiek met 1-3 van Uden- hout. Savok-Sarto 2 3-2 (25-19. 21-25, 23-25, 25-23, 15-8): Uit eindelijk mochten de vrouwen van Savok niet mopperen dat drie punten aan het duel wer den overgehouden, omdat in de slotfase van het duel een 1-2-achterstand werd wegge werkt. Toch hield de Sasse for matie gemengde gevoelens aan de ontmoeting over. Op momen ten dat Savok passend in gebre ke bleef, profiteerden de bezoe kers maar al te graag met een ge varieerde aanval. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Savok het lastig zou krijgen. De thuisploeg liep in de eerste set op rolletjes naar een afgetekende overwinning. Daarna kwam er passend de klad in. De Tilburgers wisten daar wel raad mee en dwongen door twee setzeges op rij Savok tot de achtervolging. Het zag er lange tijd naar uit dat Savok zou verliezen, maar een indruk wekkende inhaalrace leidde tot de ommekeer. De thuisploeg werkte in de vierde set een 12-22-achterstand in twee op slagbeurten (Sonja Inghels en Klaske Verschelling) weg. Die opsteker kreeg in de vijfde set een prima vervolg. Morres/Hulst-Kwiek 3-2 (17-25, 25-19, 25-21, 15-25, 15-11): Een WEMELDINGE - Glunderend stond hij bij het erepodium. Ed- zard van Ewijk was dan nog wel een maatje te groot voor hem ge weest, maar de tweede plaats voor de jeugdige Marco Min naard was er één om in te lijs ten. De pas zestienjarige ATB'er uit Wemeldinge bevestigde in ei gen woonplaats dat de eerdere goede resultaten in de wedstrij den om de Zeeuwse ATB Cup geen toevalstreffers waren. Minnaard mag eigenlijk nog meedoen in de oudste jeugdcate- gorie, maar hij heeft er voor ge kozen om bij de senioren uit te komen. „Omdat ik bij de senio ren meer tegenstand krijg. Dat is beter voor mijn ontwikke ling", vertelde Minnaard zater dag in Wemeldinge. Dit jaar heeft hij al eens aan het grote werk mogen ruiken (*Ik heb een wedstrijd gereden in Houffalize, van zulke wedstrij den steek je behoorlijk wat op") en komend seizoen hoopt hij zich nog te kunnen verbeteren. „Dan ga ik wedstrijden doen op het hoogste nationale niveau en hoop ik ook een paar wereldbe kerwedstrijden te kunnen rij den. Dat zou schitterend zijn." In de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup op het Her dershoefje-parkoers in Wemel dinge kwam Marco Minnaard dus nog te kort op Edzard van Ewijk. „Toen die ging versnel len kon ik hem niet meer bijbe nen", zei Minnaard over de be slissing in de wedstrijd. Van Ewijk ging er vandoor maar kreeg Johnny Hoogerland mee en juist voor hem had de Goesenaar enige angst. „Toen we samen op kop kwamen was ik behoorlijk bang voor hem. Hij versnelde een keer en had ik moeite om te volgen. Plotseling liet Hoogerland een gat vallen en heb ik hem niet meer ge zien", vertelde Van Ewijk over dat moment. Van Ewijk reed naar een veilige voorsprong op Marco Minnaard die op zijn beurt geen proble men kende om de tweede plaats vast te houden. Dennis Raadtge- ver reed uiteindelijk naar de der de plaats. Bij de vrouwen zorg de Nathalie de Roo voor de ver rassing. Zij nam meteen de lei ding en gaf die niet meer uit han den. Baukje Doedee moest ge noegen nemen met de derde plaats. Zij moest ook Marianne de Voogd uit Oostkapelle nog voor laten gaan. thriller tussen twee teams, die beurtelings het initiatief hadden. Kwiek profiteerde van te veel spanning in de Hulster gelederen en verzeker de zich goed spelend van winst in de eerste en vierde set. Na een afstraffing in de vierde set herstelde Morres/Hulst zich knap. Morres/Hulst 2-Udenhout 1-3 (25-23, 14-25, 20-25, 24-26): De thuisploeg speelde de beste wed strijd sinds de voorbereiding, maar hield toch een kleine kater aan het duel over. In de slotfase van de vierde set verspeelde Morres/Hulst 2 een 24-21-voor- sprong. De jonge equipe ging verkrampt spelen en verzuimde een vijfde set uit het vuur te sle pen. Daarvóór had Morres/ Hulst 2 vooral in de eerste set goed gespeeld en waren de be zoekers slechts in de tweede set heer en meester. Mannen Rijnmond 4-Mytilus 1-3 (25-22, 17-25, 22-25,18-25): Met de aan zijn knie geblesseerde Peter Ver burg als coach en Quinten van de Vrie als uitblinker omzeilde Mytilus een lastige klip. De Goe- se titelkandidaat in de regiodivi sie liet zich aanvankelijk verras sen. Mytilus serveerde gemakke lijk, begon passend niet sterk en liet in verdedigend opzicht nog al wat steken vallen. Pas vanaf het moment dat er moeilijker werd geserveerd, kwamen de Zeeuwen terug in de wedstrijd. Dat was bij een 12-6-achter- stand in de tweede set. Het duel kantelde in het voordeel van de ploeg uit Goes en in een mum van tijd werd de achterstand om gezet in een ruime setzege. Daar na was er geen vuiltje meer aan de lucht. Mytilus nam het initia tief en bleef bekeken spelend aan de positieve kant van de sco re. Morres/Hulst-Jola/Olympus 1-3 (21-25,17-25,18-25, 25-23): Het applaus van het thuispubliek als beloning voor het in de vier de set vertoonde spel vormde niet meer dan een pleister op de wonde voor Morres/Hulst. De Zeeuws-Vlamingen liepen tegen de nummer negen van de regio divisie te lang achter de feiten aan en leden een nieuwe neder- laag. Trainer Werner Tak incasseer de het verlies als een' bittere pil. „We hebben capaciteiten", vond hij. „Qua bouw en fysiek hebben we goede spelers, maar vooral mentaal zit het niet goed." Toch zag de oefenmees- ter lichtpuntjes. „We zijn alleen passend onder de maat geble ven, terwijl we in andere wed strijden een totale off-day had den. Zeker in de laatste set heb ben we weinig weggegeven." Tak zag zijn ploeg in de eerste set enige tijd gelijkop gaan, maar in de slotfase afhaken. „We hebben een veel te grote foutenlast", stelde hij vast. „Het is onbegrijpelijk welke fouten er soms worden gemaakt. Na drie opeenvolgende nederlagen red de een hard werkend Morres/Hulst in de vierde set de WS'92-Voko/Finenzo 2 4-0 (25-23, 30-28, 25-13, 29-27): Een knappe overwinning van de Vlissingers op de nummer drie van de promotieklasse B. WS'92 bestookte de Braban ders met een goede opslag en be schikte zelf over een prima pass. Dat leidde tot een aantrekkelijk en enerverend duel, waarin bei de teams nauwelijks voor elkaar onder deden. Slechts in de der de set kregen de Vlissingers de zege in de schoot geworpen. Vo- ko was in die fase door het afha ken van een geblesseerde speler van slag. De overige drie sets leidden tot een zeer nipte en zwaarbevochten overwinning voor de thuisploeg. Dmitri van Hoof moest het onderspit delven in zijn partij tegen Brian Dijkstra. door Sven Bakker GOES - Er zijn in de winterpe riode doorgaans weinig toer nooien, maar dat betekent niet dat de tennissers niet aan hun trekken kunnen komen. Voor de betere spelers van Zeeuwse bodem - met de toevoeging van enkele Brabantse spelers - is het wintercircuit in het leven geroepen. Het toernooi in Goes blijkt een succes. „In de winter is er zo weinig om aan deel te nemen als tennisser dat het wintercir cuit is opgericht", legt Remco Maandag van de organiserende Matchpoint Tennisorganisatie uit. „Je blijft zo je wedstrijden spelen. Het is eigenlijk een soort voorbereiding op het nieu we jaar. Aan het wintercircuit doen acht teams mee met ieder zes mannen en vier vrouwen. Het blijkt soms een hele klus om een voltallig team op te stellen. „Soms ben ik anderhalfuur aan het bellen om een invaller te regelenzegt Maandag. Aan het wintercircuit doen slechts enkele ploegen mee, die bestaan uit louter spelers van één club. „Het is geen club-te- gen-clubgevecht. Het eerste doel is om leuke en kwalitatief goede wedstrijden te krijgen. Daarom is het juist belangrijk dat de sterkere spelers over al le teams verspreid zitten. An ders krijg je één of twee teams die alle partijen met tien of elf-nul winnen." Simpel Maandag: „Vorig jaar had het team van Topshot vijf goede mannen. De iets zwakkere moest 'op vijf' spelen en won al les heel simpel. Dat zie je nu ook een beetje bij de vrouwen van Allround. Merlyn en Audrey Atoon, Marjan Ganse man en Lesley Kerkhove zijn al lemaal goede speelsters." Eén van de teams die met lou ter eigen spelers speelt is Ten- nisschool Dennis Helleman. De ploeg, die vorig jaar in de ach terhoede eindigde, doet het de ze jaargang behoorlijk. Zater dagavond werd er een heel inte ressant duel met MLTC uitge vochten. De confrontatie werd in het voordeel beslist van het team van Helleman: 33-27. Brian Dijkstra versloeg Dmitri van Hoof in de eerste mannen- enkel met 6-5 en nam hiermee een voorschot op de voorjaars competitie als DOS (Dijkstra) en MLTC (Van Hoof) waar schijnlijk in één poule zijn inge deeld. foto Willem Mieras Van Hoof stond tegen Dijk stra nog wel met 3-1 voor, maar Dijkstra won vijf games op rij en kwam daarmee op 6-3. Het werd nog wel 6-5, maar Van Hoof, die naar eigen zeggen in een vormcrisis ver keert, hoorde op dat moment net op tijd het eindsignaal klin ken. Luchtballon Winnaar Brian Dijkstra, eerder buitentennisser dan indoorspe- cialist, zei het zaterdag tref fend: „Zolang er geen luchtbal lon is met daarin gravelbanen wordt er in de winter gewoon in de zaal gespeeld." door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafeltennis sers van TTC Middelburg heb ben de thuiswedstrijd tegen het lastige VTV met 6-4 verloren. Omdat FvT 2, concurrent voor de titel in de tweede divisie, met 5-5 gelijkspeelde tegen Westa 2 (na een 4-l«-achterstand) staat TTCM nu twee punten achter op de Rotterdammers. De mannen van SAR/Rabobank wonnen weliswaar van hekken sluiter Victoria 2, maar de zege vermindert de degradatiezorgen van het team uit Kloosterzande allerminst. Het breekpunt in de wedstrijd van TTCM tegen VTV kwam al vroeg, toen Wesley Wegman niet bij machte bleek een 11-3, 9-4-voorsprong in winst om te zetten. Zijn tegenstander in die wedstrijd, Dennis Kootkar, kreeg door de winst zelfvertrou wen en won later ook nog van Marijn Veygen. Kansen op meer waren er ook nog in het dubbel spel. Voor de Middelbui'gers won Jan Henk Bomhof twee par tijen, Wegman en Veygen bleven op één zege steken. Voor SAR/Rabobank haalde Dennis Verdurmen met drie ze ges voor het eerst sinds tijden weer een behoorlijk niveau. He laas voor zijn team was hij de enige, Wim 't Hooft en Leon van Boven bleven op één zege ste ken. Om nog kans te maken op behoud waren eigenlijk drie punten meer nodig geweest. Nu staat de Kloosterse brigade ne gen punten achter op nummer vier en moet er een klein won der gebeuren om SAR voor deze klasse te behouden. In de vrouwen tweede divisie liep SAR/Rabobank tegen een even ruime als geflatteerde 9-1-nederlaag op tegen koplo per Docos. Audrey Koole was de enige die tot winst kwam. Stefa- nie Fassaert had in de vijfde ga me kans om punten te pakken, maar ze liet dat na. Een ramp is deze nederlaag niet. Weliswaar zakt SAR een plaatsje, maar het verschil met de gevaarlijke vijf de plaats (die bezet wordt door Hotak) is nog altijd dertien pun ten. In de derde divisie stond SAR al dertien punten voor op nummer vijf Dordrecht 2. Daar kwamen er door de gemakkelijke 7-3-ze- ge nog vier bij. Voor de Klooster- se vrouwen bleef Nathalie van Wolffelaar ongeslagen. In de jongens A-klasse boekte TTC Middelburg een gemakkelij ke 8-2-overwinning op het ma tig opererende HBC 3. Sören de Witte en Wouter van der Mark bleven ongeslagen, Emiel de Rij ke verloor twee partijen. Dooi- deze uitslag liep het Middelburg se team drie punten uit op Smash'70, en het verschil is nu vijf punten. In de B-klasse verloor Arnemui- den nipt met 6-4 van FvT. Arjan Korstanje en Wilbert Poppe wonnen beiden twee partijen. Amemuiden is en blijft midden moter, This en Max Vleugel kun nen met een score van rond de 40 procent redelijk mee in deze klasse. Reynaert kreeg door de tweede overwinning op rij zowaar uit zicht op de vierde plaats. Tegen TTCN Nieuwegein werd het 6-4, en het verschil met datzelfde Nieuwegein, is ineens nog maar twee punten. Tsjung Yuen Zhang was met drie zeges de gro te man bij het Hulster team. In de meisjes B-klasse speelde Amemuiden met 5-5 gelijk te gen Avanti. Halverwege ston den de Zeeuwsen nog met 5-0 achter. Door dit zwaarbevoch ten gelijkspel staat Amemuiden aan kop in de B-klasse. Concur rent Destatec heeft slechts één punt achterstand en nog een wedstrijd tegoed. In de hoofdklasse blijft de titel strijd onverminderd spannend. In de wedstrijd tegen degradatie kandidaat Smash'76 hield inval ler Wouter van der Mark met drie zeges en een groot aandeel in het dubbelspel TTCM 2 in de race voor de titel. De 7-3-winst voor de Middelburgers was een gemiste kans om uit te lopen op Backhands. Dat team won met 8-2 van Amemuiden, namens de Amemuidenaren scoorde alleen Daan Mijnsbergen tweemaal. TTCM 2 staat nu nog twee pun ten voor op Backhands. In de strijd tegen degradatie lijkt Ar- nemuiden de verliezer te wor den. Het verschil met de num mer vijf Smash'76 bedraagt zes punten. Hotak 2 is door de 6-4-winst op SAR 2 (met de zo veelste hattrick voor Johan 't Hooft) helemaal niet meer te achterhalen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 2-0-zege bij Domburg blijft Vlis singen met ruime voorsprong de ranglijst in de derde klasse A van het zondagvoetbal aanvoe ren. Op ruime afstand volgt een kwartet Brabantse ploegen en daarna op de zesde plaats Goes, dat met 4-2 won van Breskens. Steen verloor de aansluiting bij het rijtje achtervolgers door een 1-3-nederlaag tegen SC Gastel. Onderaan de ranglijst groeien de zorgen voor Patrijzen dat op nieuw dik verloor, ditmaal met 0-6 bij MOC'17. Steen-SC Gastel 1-3: Een slap begonnen Steen kwam na tien minuten op achterstand door Pascal van Caem, volgens velen onder wie de grensrechter in bui tenspelpositie: 0-1. In de 20e mi nuut verdubbelde Richard Mol na een uitval de voorsprong van de bezoekers: 0-2. Na rust drong een fel Steen sterk aan, maar na een kwartier leidde een uitval via opnieuw Ri chard Mol tot 0-3. Kort hierna maakte Dennis Buijs 1-3, maar ondanks de nodige kansen voor de thuisploeg bleef het bij deze stand. Domburg-Vlissingen 0-2: Voor rust kregen beide ploegen de no dige kansen, waarbij Domburg geluk had dat de lat treffers van Jordy Bakker en Peter de Jong voorkwam. Halverwege de twee de helft kopte Khaled Boufrahi de bal uit een vrije trap van Jor dy Bakker binnen: 0-1. Ook de thuisploeg kreeg hierna enkele kansjes, waarbij een kop bal van Wilco van Eijzeren maar net voorlangs het Vlissing- se doel ging. Een kwartier voor tijd besliste Danny ter Steege de wedstrijd via een rake vrije trap:0-2. HSC'28-Zeelandia Middelburg 0-2: Een licht overwicht voor de bezoekers in de eerste helft le verde weinig kansen op. Toch werd het in de blessuretijd 0-1 via een rake kopbal van Geert Bosschaart. Na rust drong HSC'28 de Middelburgers tert maar tot scoren kwam de thus ploeg niet. Zeelandia Mid& burg was enkele malen geva# lijk via uitvallen en uit zo'np tuatie bepaalde Hadji Awfl man in de laatste minuut j eindstand op 0-2. MOC'17-Patrijzen 6-0: Afgezg van twee kleine kansjes indek ginfase kwam Patrijzen er mde ze wedstrijd niet aan te pas Nv dat Esmir Kustera er al na ad minuten 1-0 van had gemaal- bepaalde Eric van de Watery na een half uur de stand op2j Na rust ging MOC'17 door; werd het via treffers van Sij Jansen, Matty den Ruldf Joaucl Alluci en Robert van La meren met 6-0 opnieuw eenie se nederlaag voor Patrijzen. Goes-Breskens 4-2: De thai ploeg zorgde binnen een k tier voor een 2-0 voorsprong! goals van Jeroen Kole en Tnt Trang. Toch kwam het s spelende Breskens nog terug. mar Lauret en Alexander 0( terlee waren verantwoorde! voor de treffers. Toch Goes dat vlak voor rust doors mooie trap van Arjan Verk op een 3-2-voorsprong kwi! In de tweede helft breidde i thuisploeg de score uit naar! Opnieuw was het Verburg j scoorde. BREDA - Judoka's van Capn Sports en Judo Ryu van Sch hebben afgelopen zaterdag ds genomen aan het Haagse Be« den Judotoernooi in Breda, - De vereniging uit Goes beha- de zes podiumplaatsen, waani der vier gouden medailles, ft Schaik nam één gouden (Am lien Boutens) en een brom plak mee naar Oost-Soutjj De eerste plaatsen van Capil Sports werden behaald c; Mauk Moerman, Joost van Berg, Bas Louwman en Nil van Meel. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Axel liep in de vierde klasse A van het zondagvoetbal door een 4-1-zege op Koewacht en de 0-2-nederlaag van naaste bela ger De Noormannen in Hontenis- se weer een punt verder uit. Aardenburg-Hulsterloo 2-0: Martin van Vooren opende hal verwege de eerste helft de score: 1-0. Tien minuten later bracht John Paridaen de stand op 2-0. In de tweede helft ging Hulster- loo op zoek naar de aansluitings treffer, maar toen enkele moge lijkheden onbenut bleven ebde het offensief langzaam weg, waardoor de wedstrijd in 2-0 eindigde. Jong Ambon-RIA W 0-4: Voor rust lag het initiatief bij de thuisploeg, maar zoals vaker was de afwerking een probleem. Hierdoor kon Dennis van Leeu wen halverwege de eerste helft de bezoekers op voorsprong brengen: 0-1. Enkele tactische omzettingen bij Jong Ambon hadden in de tweede helft niet het gewenste effect. De beste kansen waren voor RIA W, dat na de 0-2 van Niki de Wolff in de 67e minuut in de slotfase via twee treffers van Arno Verlinde verder uitliep naar 0-4. Hontenisse-De Noormannen 2-0: Kort na het begin van de tweede helft kreeg Sven Minder- houd binnen korte tijd twee maal geel en kon hij gaan douchen. In de 75e minuut stond de paal de openingstreffer van Alain Joos nog in de weg, maar kort hiema tekende Tom Rijk toch de bevrijdende 1-0 aan. Vijf minuten voor tijd be sliste Alain Joos de wedstrijd door de 2-0 binnen te schieten. Hoofdplaat-Vogelwaarde 4-2: De wedstrijd begon met een half uur vertraging omdat de aange stelde scheidsrechter, de heer Beulens, zich in de buurt van Til burg bleek te bevinden. De in al lerijl opgetrommelde vervanger, Arzan Lekaj, zag al kort na zijn eerste fluitsignaal Artjan Lam bert de score openen namens de bezoekers: 0-1. Pascal Pijcke maakte na een half uur gelijk, maar door een rake kopbal van Arno Wauters begon Vogelwaar de met een 2-1-voorsprong aan de tweede helft. Hoofdplaat nam hierin het initiatief, kwam door Erik de Rechter op 2-2, maar mocht vervolgens d« man Jean-Pierre Pielaet dad baar zijn dat de bezoekers a opnieuw op voorsprong k? men. Nu eindigde deze boeie wedstrijd door treffers van Bi ry Sutin en Loek Thomaes 4-2. Axel-Koewacht 4-1: Axel tó voor de 22e keer op rij ongeil gen. De thuisploeg zat voorn al op rozen via doelpunten! Ivo Verstraeten, Kevin Sck Percy Verlinden en Siem Ga Rein de Hoogd redde twintig! nuten voor tijd de eer. Clinge-HW'24 2-3: De the ploeg kwam op voorsprong een vrije trap van Jurgen fi Twaalf minuten was het ate gelijk via Dennis Rodngo:; Na de pauze nam Clingei nieuw de leiding via Thor Leegwater. Een eigen doelp: van Jurgen Ras, die een voos van Jari Vyaene ongelukkig!! cheerde, bracht beide plots weer in evenwicht. Jari Vya bezorgde zijn ploeg in blessn tijd de winst. Hansweertse Boys-Divo I Een gelijkopgaande eerste k werd zonder doelpunten afges ten. Halverwege de tweedeh profiteerde Mark Huismansi een verdedigingsfout bij Zeeuwen door onhoudbaar 0-1 binnen te schieten. De thi ploeg ging op zoek naar de lijkmaker, maar kwam hie een kwartier voor tijd mei 2 man te staan toen Leon Ge met een lichte hersenschudii uitviel. Toch waren er nogeni le kansjes, maar deze wen niet benut, waardoor de B: nog steeds op de eerste overt ning wachten. Walchcren-Wernhout 6-0: bliksemstart van Walcli? leidde binnen zes minuten een 2-0-voorsprong via Bd Martinovic en Bart Felius ft wel vanaf de aftrap na depaj liet Paul Bunnik 3-0 aanté nen. Kort hierna kregen de: zoekers hun eerste goede b maar omdat deze niet werd! nut konden de Vlissingers' der uitlopen naar 6-0 via1 nieuw Bart Felius, Roelof Sir veld en Cesar Smit. Luctor'88-FC Bergen 1-0: eerste helft bracht een sten Luctor'88 de nodige kans maar het bleef bij een trë van Arnold Hagenaar. Na pauze werd er niet meer scoord. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18