Hiddink opgewekt en zorgeloos Roy Makaay scoort in topper Leuk bedacht, maar niet echt doordacht PZC In twaalf dagen de wereld rond Feyenoord jaagt zonder succes Vizier van het kanon staat weer op scherp Koploper al vier competitiewedstrijden en twee Europese duels zonder tegengoal Chelsea struikelt ook in eigen land Pienaar vertrekt bij Ajax Afellay onzeker voor Jong Oranje Barcelona verslaat Getafe Lippi selecteert 23 spelers maandag 7 november 2005 door Bas Timmers KERKRADE - Staat Pierre van Hooijdonk voor de televisieca mera's zijn verhaal te doen na Roda JC-NAC (3-3), komt Huub Stevens langs. „Prachtige goals, Pierre, maar je had na een uur niet meer op het veld mogen staan. Je krijgt wel een paar wedstrijden schorsing." Nou laat de lange spits zich ver baal niet snel uit het veld slaan, dus werd het zaterdagavond een aardige woordenwisseling daar in Kerkrade. „Nee, jij was vroe ger een lekkere", lachte de Bre- danaar breeduit. „Zorg nou maar dat je ploeg eens punten gaat pakken. Maar wel mooie te levisie, hè?" De frustratie bij Stevens, de Limburgse mijnwerkerszoon en in de jaren tachtig berucht ver dediger, was overigens best be grijpelijk. Zijn club Roda JC was het grootste deel van de wedstrijd beter, schiep zich ook meer kansen en stond tot ver in blessuretijd op een voorsprong. Feilloos Maar uiteindelijk resteerde slechts één puntje, omdat Pierre van Hooijdonk voor de tweede keer zaterdagavond een vrije trap feilloos achter de Belgische doelman Kevin Begois trapte. Pierre was na 56 minuten ook betrokken bij een incident met Gregoor van Dijk. De midden velder liep tegen de uitgestrekte arm van Van Hooijdonk, die zich breed wilde maken. Of van opzet sprake was, daar zal de aanklager betaald voetbal zich nog wel over buigen. Stevens had zijn oordeel al klaar. „Scheidsrechters moeten niet alleen op de reservebank let ten, maar ook eens kijken wat er in het veld gebeurt." De coach was wel zo fair om Van Hooij donk ook nog uitvoerig te be wieroken. „Het is klasse als je iedere dag traint op vrije trappen en zo twee keer fantastisch scoort. Daar kan ik van genieten." Ook de specialist zelf was blij dat zijn beste wapen eindelijk weer eens trefzeker bleek. „Tot nu toe lukte het dit seizoen alleen op de training, dan tellen ze niet." Over het incident met Van Dijk was Van Hooijdonk duidelijk. „Het kan er soms ongelukkig uit zien, maar een speler weet als geen ander of iets bewust ge beurt of niet. Aan de reacties op het veld zag je dat er onderling veel respect was." door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - De succesvolle wanhoopsdaad van Hera- cles-doelman Martin Pieckenha- gen, die AZ in blessuretijd twee punten kostte, maakte de voet ballers van PSV laat op de zater dagavond nog wat opgewekter dan ze al waren. Niet dat PSV zelf zo goed speel de tegen Sparta (3-0), maar een venijnige versnelling kort voor rust bleek voldoende. Waarna de Eindhovenaren zorgeloos aan de korte interlandpauze mochten beginnen. Een kleine vier weken geleden zei PSV-trainer Guus Hiddink dat de wedstrijden tegen de con currenten AZ en Ajax en de dub bele confrontatie met AC Milan veel duidelijk zouden maken over de staat van zijn elftal. PSV is nu koploper in de eredivi sie èn heeft in de Champions League een grote stap vooruit gezet. Mooi proces Hiddink uitte zaterdagavond zijn tevredenheid over de ge boekte progressie. „We kunnen alleen maar tevreden zijn. Het team begrijpt steeds beter hoe wij van de technische staf het graag zien. Gaandeweg weet ie dereen wat er gevraagd wordt. Dat is een mooi proces. De serie die we achter de rug hebben, is .een prima basis voor de weken voor de winterstop." Het fundament is net als vorig seizoen de defensieve degelijk- van onze sportredactie LONDEN - Chelsea is dit sei zoen ook in de Engelse competi tie niet langer ongeslagen. Vijf dagen na de verliespartij in de Champions League bij Betis Se- villa (1-0) ging de sterrenploeg van coach Mourinho opnieuw onderuit. Rivaal Manchester United was met 1-0 te sterk op Old Trafford. Coach Ferguson kon de triomf op het ongenaakbaar geachte Chelsea goed gebruiken. Door de tegenvallende resultaten in ei gen land en in de Champions League nam de druk op Sir Alex toe. Middenvelder Fletcher maakte na een halfuur met een kopbal de winnende treffer. 'Voor Chelsea, zonder de gebles seerde Robben, was het de eer ste nederlaag in de competitie in een serie van veertig duels. De ploeg heeft nog een voor sprong van zes punten op het verrassende Wigan Athletic. Man United, met Van der Sar en Van Nistelrooij in de basis, staat derde met tien punten min der dan Chelsea, dat wel een wedstrijd meer speelde. Van Nistelrooij was aanvoerder van de Mancunians, maar haal de het einde van de wedstrijd niet. Kort nadat hij een grote kans had gemist, werd hij tegen zijn zin door Ferguson gewis seld voor Park. Robin van Persie blijft scoren voor Arsenal. De voormalige Feyenoorder de openingstreffer in het duel met Sunderland (3-1) voor zijn rekening. Al in de twaalfde minuut scoorde Van Persie, na een fraaie pass van Campbell. Nog voor de rust maakte Henry er 2-0 van. De Franse ster was ook goed voor nummer drie. ANP heid. Op 2 oktober moest PSV in Heerenveen de laatste tegendoel punten incasseren, sindsdien hield Gomes in vier competitie- en twee Champions-League- duels de nul. Ook Sparta slaag de er zaterdag niet in om te sco ren, hoewel de ploeg er in het eerste halfuur wel een paar keer dicht bij was. Jason Oost had in de achttiende minuut moeten scoren, zijn inzet raakte de lat. Ivan Cvetkov testte Gomes in de 32e minuut. Hiddink sprak na afloop over 'een alarmbel, die nodig was om ons wakker te schudden'. PSV schroefde het tempo op en met een hees Sparta de witte vlag. Nadat een treffer van Beasley eerder al (ten onrechte) was af gekeurd vanwege buitenspel, kwam PSV in de 34e minuut op voorsprong. Phillip Cocu leidde de aanval in na balverlies van Cvetkov. Arouna Koné behield het overzicht en maakte het Jef ferson Farfan gemakkelijk: 1-0. Hiddink: „Dan weet je dat de wedstrijd eigenlijk al is ge speeld." Opnieuw speelde Farfan een doorslaggevende rol. Recent was hij al bepalend te gen Ajax (dé fopduik) en thuis tegen AC Milan (het enige doel punt). De Peruaan had zich voor genomen om dit seizoen de wis selvalligheid weg te poetsen en lijkt aardig te slagen in die op zet. Hiddink: „Hij is zowel fysiek als mentaal erg sterk. Vorig jaar ma nifesteerde hij zich al prima, maar kon hij de dreiging nog niet altijd omzetten in rende ment. Dat lukt nu steeds beter. Hij heeft zich de laatste weken uitstekend bewezen. Ondertus sen mag je niet vergeten dat hij nog maar net 21 jaar is." Zeehondje 'La Foquita' (het zeehondje), zijn bijnaam in Peru, was ook betrokken bij de 2-0, twee minu ten na de openingstreffer. Op nieuw stond Cocu aan de basis, drukte Farf n af, redde doelman Ponk maar benutte DaMarcus Beasley de rebound. Beasley had zaterdag de voor keur gekregen boven Jason Culi- na. Op het middenveld tekende Ismail Aissati na zijn indruk wekkende optreden tegen Milan ook in de eredivisie voor zijn eer ste basisplaats. In de tweede helft bleef de op winding in het duel met Sparta beperkt tot een doelpunt van Farfan (3-0). Opnieuw op aange ven van Koné, die weliswaar niet scoorde maar zich met twee assists toch in positieve zin on derscheidde. GPD De PSV'er Farfan is in de wedstrijd tegen Sparta met handen en voeten niet te stuiten door Obodai. foto Ed Oudenaarden/ANP Na iets meer dan 1100 minuten is Roy Makaay weer tot leven ge komen. Das Phantom, zoals zijn bijnaam luidt, deed zaterdag ein delijk datgene wat normaliter zo gewoon voor hem is: hij maak te een doelpunt. Dat hij dat ver lossende moment vierde in de topper tussen Bayern München en Werder Bremen (3-1) was mooi meegenomen. door Leon ten Voorde MÜNCHEN - Eigenlijk speelde hij de laatste weken helemaal niet zo slecht. Hij rende, vloog, schoot, kopte, maar op de een of andere manier wilde die domme bal maar niet in het doel. De weg naar succes was een weg in het duister geworden. Meestal was het pech en rolde de bal net naast of voorlangs. Een centimetertje meer naar rechts en de improductiviteit van Roy Makaay was nooit een thema geweest. Maar de laatste weken was het dat dus wel. Niet alleen in de media, maar ook in de boezem van de club waar voor het eerst sinds zijn komst naar Bayern Munchen ongezouten kritiek klonk. „Makaay moet harder werken, hij is te lui", zo fulmi neerde Karl-Heinz Rummenigge vorige week nog. Alsof hij in de maanden dat hij de doelpunten aaneenreeg wel de pollen uit de grond holde. Makaay, stoïcijns als altijd, liet het gemopper rus tig van zich afglijden. „Ik lig er geen seconde wakker van, ik ben in vorm en scherp, maar mis alleen een beetje geluk." En zo was het maar net, maar leg dat maar eens uit aan de hijgerige Duitse media. De pers rook de laatste dagen bloed en porde het vuurtje voor de topper tegen Werder Bremen nog eens flink op, maar na 44 minuten kon al dat azijn zaterdagmiddag terug in de pot. Na twaalf duels zon der goal was daar het moment waar iedereen al sinds augustus op wachtte. Eindelijk was daar die afdruk, gevolgd door het bol lende net. Hij vuurde en hoorde een seconde later het zoete ge luid van de juichende Bayern-fans over zich heen ko men. Makaay kon het dus nog en wat was er mooier om dat in het directe duel. tegen de num mer twee te laten zien? 'Super, na zo'n lange tijd is dit een enor me opluchting', sprak Makaay voor zijn doen euforische woor den. Zijn treffer betekende de 3-1 en het feitelijke einde van de topper, waarin Bayern zijn suprematie nog eens duidelijk onderstreepte. De statistieken versterken dat verhaal nog maar eens, want Bayern is bezig aan zijn beste seizoenstart sinds 25 jaar, boekte tegen Bremen de veertiende opeenvolgende zege voor eigen publiek en kreeg za terdag pas de eerste treffer te gen in de nieuwe Allianz-Arena. Kortom, wie of wat stopt dit Bayem München dit seizoen ei genlijk nog af? Want nu Roy Ma kaay ook weer gaat scoren, is er helemaal geen houden meer aan de Rekordmeister. GPD Als het aan de besturen van de eer- ste-divisieclubs ligt komt het er eindelijk van. Clubs kunnen met in gang van het seizoen 2007-2008 terug vallen naar het amateurvoetbal. En an dersom kunnen ambitieuze amateurver enigingen promoveren naar de eerste divisie. Het zou een doorbraak zijn, maar ik zie het nog niet gebeuren. Er zitten ver schrikkelijk veel haken en ogen aan, fi nancieel en sportief. Stel nu dat er aan het eind van de competitie twee eer- ste-divisieclubs moeten degraderen, wat gebeurt er dan met de spelers die onder contract staan? En wat gebeurt er met het stadion van zo'n club? Voor de amateurclubs, die in aanmer king komen voor promotie, zijn de pro blemen nog groter. Die clubs moeten ineens een goed stadion tot hun be schikking hebben, dat aan alle veilig heidseisen moet voldoen. Verder zullen ze spelers in dienst moeten nemen en krijgen ze te maken met een enorme sa- larispost. Nou, krijg dat maar eens voor elkaar. De grote clubs in de hoofd klasse werken met een budget van enke le tonnen, maar in het betaalde voetbal praat je over heel andere bedragen. Dan heb je het over miljoenen. Omni- world heeft er jaren over gedaan om de droom te verwezenlijken. Ik denk dat de amateurclubs er niet op zitten te wachten. Wat schieten ze er nu mee op? Voor de publieke belangstel ling hoeven ze het echt niet te doen. Ik heb begrepen dat er zaterdag bij IJssel- meervogels-Spakenburg ruim 7000 toe schouwers waren. Die zitten er in de eerste divisie nog niet eens gemiddeld op één speelavond. En het spelniveau in de hoofdklasse is ook niet zo slecht hoor. Ik heb de Zeeuwse hoofdklassers nog niet over dit plan gehoord, maar ik neem aan dat ze zich niet in dit onzeke re avontuur willen storten. Hoek en Kloetinge zijn nu stabiele clubs. Ze zijn toonaangevend in Zeeland en als ze te gen elkaar spelen, komen er ruim 1500 mensen kijken. Waarom zou je je dan in de nesten gaan werken? Het plan is gelanceerd om de eerste di visie niet nog groter te laten worden. AMSTERDAM - Steven Pienaar gaat weg bij Ajax.J speler wiens contract aan het einde van dit seizoen! loopt, ondertekent geen nieuwe verbintenis. Dat zegtpj naars zaakwaarnemer Rob Moore. Mogelijk verlaat Pienaar de club al in de winterstop.fi hangt af van de bereidwilligheid die Ajax toont omfi te laten gaan. Zeker is echter dat Pienaar de Amsterd-.< se club aan het einde van dit seizoen de rug zal toeken Gistermiddag kon Pienaar vanwege een blessure nietig spelen tegen NEC. „We hebben afgelopen vrijdag t technisch directeur Martin van Geel gesproken," j Moore. „Daarin hebben we de mededeling gedaan.! zijn al op zoek naar een nieuwe club. Er is interesse: Duitsland, Engeland, Italië en Schotland. Deze week ik praten in Spanje." Dat Pienaar geen nieuw contract kent, heeft te maken met ontevredenheid over de fm ciële aanbieding én met ontevredenheid over de posj die hij bekleedt. Pienaar speelt vaak als rechtsbuiten wijl hij van origine een middenvelder is. Pienaar su sinds 2001 onder contract. Via Ajax Cape Town kwani naar Amsterdam. GPD EINDHOVEN - Het is hoogst onzeker of Ibrahim Afefi volgende week kan meespelen met Jong Oranje. Deit, denvelder van PSV heeft last van zijn lies. Zijn cc: Guus Hiddink verwachtte na de wedstrijd PSV-Spj (3-0) dat Afellay zich zal afmelden voor de playoffi strijden tegen Slovenië. In die duels kan het Nederland jeugdelftal zich plaatsen voor het EK van 2006. ANP MADRID - Getafe mag dan opmerkelijk hoog staan in Primera Division, de ploeg van de Duitse trainer Be Schuster kon zich gisteravond voor eigen publiek te FC Barcelona niet presenteren als een topper. Frank K aard zag zijn ploeg simpel winnen met 3-1. Samuel Eto'o opende de score al na twee minuten met: harde, lage schuiver precies in de hoek. Na rust wan; Kameroense topschutter niet zelfzuchtig en gunde Gt de eer van de tweede treffer. Motta tekende, terwijl Rc dinho de aandacht afleidde, met een prachtige vrijeii voor nummer drie. Mark van Bommel stond weer sis, hoewel Deco weer fit is. De Portugees viel in c se in voor Motta, toen de wedstrijd al lang was Van Bronckhorst kwam niet in actie. ANP ROME - De Italiaanse bondscoach Marcello Lippi iJ zijn selectie bekendgemaakt voor de oefenduels met!< derland (zaterdag in Amsterdam) en Ivoorkust (16 nor* ber in Genève). Het is een ploeg van 23 man, met vijf J Iers van AC Milan en vijf spelers van Juventus. Doel: Peruzzi (Lazio Roma), Abbiati (Juventus), Ara (Livorno); Verdediging: Zambrotta, Cannavaro (Juts tus), Barzagli, Zaccardo, Grosso (Palermo), Oddo(I» Roma), Materazzi (Internazionale), Nesta (AC Mil-j Middenveld: Gattuso, Pirlo (AC Milan), De Rossi (ASij ma), Barone (Palermo), Camoranesi (Juventus), DiJ (Sampdoria); Aanval: Del Piero (Juventus), Toni (Fiord na), Totti (AS Roma), Iaquinta (Udinese), Gilardino,lï (AC Milan). ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - Guus Hiddink is gisterochtend in alle vroegte in het vliegtuig gestapt en keert pas volgende week vrijdag in Eindhoven terug. De PSV-trainer is de komende twaalf dagen op pad met het na tionale elftal van Australië, dat in de play-off met Uruguay kwa lificatie voor het WK van 2006 in Duitsland probeert te berei ken. Voordat Hiddink zich volgende week vrijdag weer meldt op de Herdgang, heeft hij de wereld rondgereisd. Om half acht gisterochtend be gon de reis. Eerste halte was Ma drid, waar de volledige selectie van de Aussies zich had verza meld. Om twaalf uur verS het gezelschap richting Bik Aires, de hoofdstad van nië. Tot komende vrijdag zit des tie in een trainingskamp. 0" hectiek in Uruguay zoveel ra: lijk te ontlopen, reizen Hid: en zijn spelers pas een dag: de wedstrijd naar Montevic: Na de wedstrijd stappende: Iers meteen in een chartert tuig voor de lange reis naar stralië. De selectie komt zon in Sydney aan, waarna woensdag de return wordt speeld. Hiddink zet volgende weekc derdag weer koers ricli West-Europa. Op vrijdagochtend weer leiding aan de selectie PSV. GPD Er zitten nu twintig clubs in en dat vindt men eigenlijk te veel. Daarom wil men dus die degradatieregeling invoe ren, maar ik denk dat het probleem van zelf wordt opgelost. Er zijn nu al clubs die geen bestaansrecht hebben. Cam- buur Leeuwarden heeft een schuld van acht miljoen euro en ook Fortuna Sit- tard kan het hoofd nauwelijks boven water houden. Het is net als met die plannen met de play-offs. Leuk be dacht, maar niet echt doordacht. Gérard de Nooijer van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord-trai- ner Erwin Koeman vond de wed strijd tegen Vitesse (0-0) de bes te van het seizoen. Zijn elftal speelde dwingend, dwong kansen af en had de wed strijd in handen. Aan het einde van het treffen overheerste ech ter de teleurstelling. Met veel ge luk bleef Vitesse overeind. Na afloop ging de discussie voor al over een moment al vroeg in de eerste helft. Kalou was op drift geraakt en ging alleen op keeper Wapenaar af. De doel man haalde de aanvaller genade loos onderuit en iedereen in het stadion verwachtte een straf schop. Scheidsrechter Luinge dacht er anders over. Hij hief zijn handen in de lucht en ge baarde door te spelen. Schwalbe Na afloop erkende hij, na drie herhalingen, zijn fout. „Ik dacht dat het een schwalbe was, maar ik had een penalty moeten ge ven." Het bleek al vroeg in het duel een illustratief moment voor het vervolg van de wedstrijd. Hoe zeer Feyenoord het ook probeer de, de ploeg slaagde er een doelpunt te maken. andere achtervolgers op leek AZ zaterdagavond in maar zonder al te veel pr men te gaan winnen tegenB cles, dat eerder PSV (1-* Ajax (0-0) een punt afsm Na de treffers van Seklios Arveladze viel de pi evenwel stil. Calincov voor 2-1, waarna doe Pieckenhagen diep in de tijd voor een stunt zorgde. 1 kende met een ferme kopk een hoekschop voor de gelijl ker. SC Heerenveen won in dedt van het noorden met grol fers van FC Groningen Huntelaar (twee), Bosvelte maras maakten de doelpffi Vooral de treffer van rol® Bosvelt, een boogbal van? afstand, sprak tot de ven ding. FC Utrecht kon thuis winnen van ADO Den H 1-1. Nelisse opende de s Keiler tikte daarna een 1® van Mols (ex-FC Utrecht) ter zijn eigen doelman. FCT» te was met 3-1 te sterk voor® lem II, dat in de laatste duels slechts één punt haf N'Kufo scoorde in twee keer. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16