zc Treurmars van Ajax gaat door loek mag bloemen buiten zetten Markante eindsprint Mike Obiku in beeld bij Hoek Wenger speurt naar spelers in de Kuip jHistorisch dieptepunt Ajax staat achter Blind Doelman kopt gelijkmaker binnen Tom Boonen wint in Willemstad Vier schaatsers gewond na val Friesinger herovert record 1500 edactie: Oil3-315640 BWW.pZC'"1 «ailiradactie8pzc.nl „stbus 31, 4460 AA Goes vertentie-explo i tatie: nnrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; geuws-Vlaanderen: 0114-372770; Mionaal: 020-4562500. maandag 7 november 2005 AutoTeam OPEL CHEVROLET AUTOTEAM SCHADEHERSTEL feioorJop van Kempen NIJMEGEN - De staat van Ajax jwordt met de week treuriger. De Amsterdammers verloren gis- iteren met 1-0 van NEC en slaag den er al vier competitiewed strijden niet meer in te scoren. Dat is nog nooit gebeurd in de istorie van de club. ijax staat zevende op de rang- ijst. De nummer twee van het 'orige seizoen heeft al een ach- 'irstand van dertien punten op jploper PSV. iet wegwerpgebaren stuurden jreel supporters van Ajax de spe lers vanuit Nijmegen terug naar töïnsterdam. Na weer een wan prestatie hebben de fans het Jeven gehad met de spelers. Het ongenoegen is goed te begrij pen. Na de ontsnapping in het ■Jslechte Champions Leagueduel toet FC Thun (4-2) en de belab berde resultaten in de competi tie was de wedstrijd tegen NEC Ivoor Ajax-fans een masochisti sche aangelegenheid. Dat was .het trouwens ook voor neutrale toeschouwers. jWaar Ajax tegen FC Thun tac- JÉsch uit het lood liep, klopte het Itrijdplan tegen NEC wel. De ptvoering was echter bar en pos. Ajax speelde een uur lang met de handrem. De ploeg leek bang om fouten te maken. Hoe wel Romano Denneboom vlak na rust de 1-0 scoorde, duurde het nog een kwartier voordat Ajax de indruk maakte dat het wilde winnen. „Pas als we ach ter staan, komt er agressie los in het team," zei Danny Blind mis moedig. De Ajax-trainer had geen pas klare antwoorden op de vraag hoe zijn team nu verder moet. „We moeten gewoon hard ons best blijven doen", zei hij. „Maar het is natuurlijk wel zorg wekkend. Bovendien is het ver velend dat er nu een interland voor de deur staat. We missen komende week zeventien inter nationals, dus van goed trainen komt niet veel." Waar Ajax in de laatste competi tiewedstrijden nog redelijk tot goed speelde, maar door veel ge miste kansen niet kon winnen, stichtte het tegen NEC nauwe lijks gevaar. De aanvalslinie (Rosales, Anastasiou, Babel) was machteloos. Ook aanvallende middenvelder Wesley Sneijder speelde slecht. Pas in de slotfase waren Mauro Rosales en Hedwiges Maduro dicht bij een doelpunt. Gabor Babos redde twee keer fraai. Ook de in de 73ste minuut inge brachte Markus Rosenberg kon geen potten breken. GPD an onze sportredactie MSTERDAM - Ajax-trainer anny Blind staat ook na het •O-verlies tegen NEC niet ter iscussie in de Arena. verzekerde Martin van eel, de technisch directeur en aas van Blind. „Hij hoeft zich ;en zorgen te maken om zijn ösitie", aldus Van Geel. „De re- iltaten zijn weliswaar teleur stellend, maar Blind is een uit stekende trainer/coach voor Ajax. We weten welke kant we op willen en nemen er de tijd voor. Het komt allemaal goed met Ajax." Blind wordt overigens vandaag geopereerd aan een kniege wricht. Hij had er al lang last van en hoopt na de medische in greep snel te herstellen. De ver wachting is dat hij enkele dagen uit de roulatie is. GPD NEW YORK - De marathon van New York kreeg gisteren in het Central Park een mar kante finish. De 36-jarige Keniaan Paul Tergat had na een lang en slopend gevecht net iets snellere benen dan Hendrick Ra- maala. Voor beide lopers werd dezelfde tijd geklokt: 2.09.30. De Zuid-Afrikaan Ramaala kwam op en kele centimeters van de winnaar struike lend over de streep, foto Mike Segar/RTR pagina 17 Kiplagat wacht nog op grote zege Zonder de dwingende ogen van Tetaert naar 3-0-overwinning in Maassluis foor Frits Bakker ASSLUIS - Wat Hoek onder Eric pert al in acht weken competitie liet meer had gedaan, lukte in de week [an het ontslag van de trainer plotse- ing wel. Dankzij een 3-0-overwinning p Excelsior Maassluis kwam er zater- ag een eind aan een zeldzaam slechte erie van Hoek. et lek is daarmee natuurlijk nog lang liet gedicht. „Maar eindelijk hebben e weer eens gewonnen", grijnsde Sam sebaert, die twee keer scoorde in aassluis. Op de tribune keek Mike hku, de vroegere spits van Feye- oord, belangstellend mee. Hij is een an de kandidaten om trainer te wor- fn van Hoek. 'onder de dwingende ogen van Eric Te- aert. die zo stug vasthield aan het sys- eem en de tactiek, speelde Hoek ook l nog geen imponerende wedstrijd, let resultaat ging boven alles", do leerde Jan Verdegem onder de tribunes Maassluis, waar breed lachende jonsors zich lieten meevoeren in het Ócces. „We mogen vanavond de bloe óen weer eens buiten zetten", klonk it opgelucht. ?oek moest één helft wennen aan de ieuwe opdrachten en sloeg na de rust definitieve kloof. Thomas Ragut, in n honderdste wedstrijd voor Hoek, inoot voor de pauze van dichtbij de 1 in, Sam Ysebaert schonk zijn club et twee doelpunten de prettigste mid- van de competitie. bevrijding ^bevrijding na afloop was enorm. „Ik len voor een voetbalwedstrijd nog [ooit zo zenuwachtig geweest", erken- voorzitter Kees de Feijter. „Want it moest vandaag gebeuren voor ons. H niaandag een trainer, die geliefd os bij de spelers, moeten ontslaan. En )e erg het voor hem ook is; ik ben met 'eze winst verschrikkelijk blij Thomas Ragut (derde van links) viert met Roy Hendriksen, Jeroen van de Broeke, David Destorme, Sam Ysebaert en Djamel Buyse de openingsgoal van Hoek in Maassluis. foto Roel Dijkstra Wat Tetaert niet kon (of niet wilde), kon zaterdag tegen een slechte tegen stander en op een slecht veld ineens wel. Jan Verdegem: „Veel heb ik niet moeten doen, alleen wat kleine omzet tingen. En veel praten met de spelers in de bus hier naartoe. Dat was wel het grootste verschil tussen Tetaert en mij. Hij sprak in het algemeen, ik heb ieder een persoonlijk aangesproken" De belangrijkste mutaties van de tijde lijke coach waren snel zichtbaar. Roy Hendriksen speelde op de positie van li bero, kort achter de verdediging, er was een buffer gebouwd op het midden veld en een vleugelspits opgeofferd. Thomas Ragut, op papier de rechter spits, speelde in de praktijk het meest als vijfde man op het middenveld. „Voor de rust leunden we wel iets te veel naar achter", stelde Verdegem vast. „Toen we daarna tien meter ver der van onze eigen goal opschoven, ga ven we helemaal niets meer weg." Zo simpel is voetbal, Jan? „Ja, zo sim pel kan het zijn, met een beetje geluk en met een tegenstander die niet al te moeilijk is. Maar we hebben het zelf af gedwongen. Ik heb nog geen wedstrijd gezien waarin onze spitsen zo veel ruim te kregen. Dat kwam door de tactiek, door de bezetting op het veld." Meer dan in alle voorgaande wedstrij den was Roy Hendriksen nu wel de gro te regelaar achterin. Charly Okonedo op rechts en Stijn Porteman als links back waren de bewakers van de flan ken en als Excelsior aanviel, deinsde Hoek er niet voor terug om met drie voorstoppers voor de verdediging te spelen. Het slot op de deur, zoals Jan Verdegem had aangekondigd, had meer ROTTERDAM - Feyenoord is er in de eredivisie niet in ge slaagd de thuiswedstrijd tegen Vitesse te winnen. Door het gelijkspel (0-0) zijn de Rotterdammers verder achter op geraakt bij koploper PSV. Het gat tussen de twee clubs is al drie punten. AZ maakte ook een kostbare misstap te gen Heracles Almelo (2-2). De grote man bij de Tukkers was doelman Martin Pieckenhagen. De 33-jarige Duitser keepte uitstekend en bracht in de extra tijd met een rake kopbal zelfs de gelijk maker op zijn naam. WILLEMSTAD - Tom Boonen heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen met het shirt van de wereldkampioen om zijn schouders. De Belg was de snelste in Willemstad, waar hij de Amstel Curagao Race op zijn naam schreef. In de tropi sche hitte ontsnapte Boonen in de slotkilometer. De Itali aan Savoldelli werd tweede op twintig seconden, de Ne derlander Pieter Weening eindigde een seconde later op de derde plaats. GRONINGEN - De slotetappe van een schaatsdriedaagse in Groningen leverde gisteren handenvol werk op voor cle artsen. Vier schaatsers raakten in de finale van de race door een val geblesseerd. Diepe snijwonden moesten wor den gehecht in een ziekenhuis. Ruurd Aerts was er het ergst aan toe. De Frisia-rijder uit Driel had een tien centimeter lange snee bij zijn knie. Koen Lankhaar liep door een schaats van een collega een diepe snee aan zijn arm op en moest worden gehecht. Lankhaar was de veroorzaker van de massale valpartij. Tom Versteeg (snijwond enkel) en Daan Kegel (gekneusde enkel) werden met de andere twee slachtoffers naar het ziekenhuis vervoerd, pagina 17 Heideman winnaar mislukt experiment CALGARY - Anni Friesinger heeft bij schaatswedstrijden in Calgary het wereldrecord op de 1500 meter heroverd. De Duitse kwam tot een tijd van 1.53,22. Het oude wereld record stond op naam van wereldkampioene Cindy Klas sen. De Canadese rijdster kwam vorige week op dezelfde baan tot 1.53,77. De 28-jarige Friesinger was op de metrische mijl wereld recordhoudster sinds de Olympische Winterspelen van Salt Lake City 2002 met 1.54,02. De wereldkampioene all round was in Calgary ook snel op de 500 meter. Met 38,24 seconden was ze sneller dan Völker (38,86). van onze sportredactie ROTTERDAM - Op de tribune in de Kuip bekeek Arsenal-ma- nager Arsène Wenger gisteren de wedstrijd Feyenoord-Vitesse. Hoewel er geen mededelingen over werden gedaan, gaat Feye noord er vanuit dat de interesse vooral de Egyptenaar Hossam Ghaly betreft en daarnaast ook Dirk Kuijt en Salomon Kalou. Toen Feyenoord-trainer Erwin Koeman werd gevraagd naar de aanwezigheid van de manager, maakte hij een grapje. Koeman: „Dat Wenger er zelf zit, betekent dat de interesse in een vergevorderd stadium is. Als het inderdaad om Ghaly gaat, is Hossam dus morgen ver kocht." Koeman vond dat Ghaly tegen Vitesse een goede wedstrijd had gespeeld. GPD weg van een vergrendeling waar geen tank doorheen kon. Voor voetbalana- lysten was de wedstrijd hoogst interes sant. Trainers roepen in hun wijsheid vaak dat de linies dicht op elkaar moe ten spelen. Hoek deed het tegendeel. De kloof tussen verdedigers en spitsen was soms zo groot, dat er voor de aan vallers een zee van ruimte lag. Omschakelen De omschakeling ging voor de rust ge paard met veel slordig balverlies. Da vid Destorme liet één niet te missen kans liggen. Thomas Ragut benutte de tweede, in cle dertiende minuut, na een typische actie van de ook nu weer uit blinkende De Munnik. De thuisclub, uitgejouwd door de eigen supporters, bezondigde zich in de twee de helft nog meer aan ontroerend ge klungel met de bal. Twee vloeiende aanvallen van Hoek werden beloond met goals. Ragut en Okonedo lagen aan de basis van de eer ste van Sam Ysebaert. Thijs Binnerts bereidde met een prachtpass de tweede van Ysebaert en de beslissende van Hoek voor. De schutter keek na afloop verwon derd. „We hebben niet harder gewerkt dan anders en het systeem was ook niet zo heel veel anders", vond Ysebaert. „Ik vind dit wel treurig voor Eric Te taert, maar heel belangrijk voor Hoek. En voor mij werd het ook weer eens tijd. Want scoren is goed voor het zelf vertrouwen van een spits." Excelsior Maassluis-Hoek 0-3 (0-1). 13. Thomas Ragut 0-1, 71. Sam Ysebaert 0-2, 84. Sam Ysebaert 0-3. ScheidsrechterI. Roeland. (Sleeuwijk) Gele kaart: Charly Okonedo (Hoek), Hans Nicolaï (Excelsior Maassluis). Aantal toeschouwers400. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okone do (79. Thijs Binnerts), Roy Hendriksen, Djamel Buyse (75. Patrick de Guchtenei- re), Stijn Porteman; Thomas Ragut, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik; Sam Ysebaert (85. Niels DominicusDa vid Destorme, Nyim Melki. Mike Obiku, tien jaar geleden een kleurrijke spits bij Feyenoord, kijkt vanaf de tribune naar Hoek, waar hij heeft gesolliciteerd naar het trainersschap. foto Roel Dijkstra door Frits Bakker MAASSLUIS - Krijgt Hoek net als met Kees Kist weer een trai ner met een klinkende voetbal- naam? Als het aan Mike Obiku ligt wel. De vroegere spits van Feye noord staat al een paar dagen in contact met de Zeeuwse club, die vorige week de Belg Eric Te taert naar huis stuurde. Mike Obiku is de spits die Feyenoord in 1995 in de bekerfinale tegen Ajax een 2-1-winst bezorgde met een sudden death-goal. Dat alleen al heeft hem in de Kuip onsterfelijk gemaakt. Obiku was ook de speler die na een goal tegen Willem II in de hekken achter de goal klom en met bebloede handen terug in het veld kwam. Kortom: de nu 37-jarige Nigeriaan heeft zijn sporen wel nagelaten in de Kuip. Of Hoek geïnteresseerd is in zijn diensten, zal deze week moeten blijken. Veel ervaring heeft Obi ku nog niet op dat vlak: het tweede elftal van een amateur club en een jeugdelftal bij Feye noord. Het bestuur van Hoek wil zich eerst breed oriënteren en heeft zich op de vacaturebank van de WON (trainersbond) laten zet ten. „We verwachten uit die hoek wel wat reacties", zei voor zitter Kees de Feijter zaterdag in Maassluis. Hoek zoekt in prin cipe redelijk dicht bij huis, maar is niet van plan Cees Houtepen bij SSV'65 te benade ren. „We vinden dat hij zijn werk bij die club af moet kun nen maken", aldus De Feijter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15