D66 voor lang leven kerncentrale blind Affu/KA PZC PZC CHl LD CA/LE Muzikale viering 110 jaar fanfare Fokdag in Heikant drukbezocht Studiedag over level op buitenplaatsen Word nu supporter bartiméus GIRO 2884 Partijcongres stelt als voorwaarde stop op verdere uitbreiding kernenergie Kerstinkopen voor beter tuinhuis Aan alle bewoners van Middelburg, Dauwendaele IN MIDDELBURG (De Mortieren) ZOEKT DE PZC BEZORGERS! I I www.spierenvoorspieren.nl is redt zich vaak prima met HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. GIRO 8829 LEI CBF www.childcareafrika.org maandag 7 november 2005 door Ernst Jan Rozendaal DELFT - Het partijcongres van D66 heeft de Tweede Kamerfrac tie zaterdag het groene licht ge geven voor het openhouden van de kerncentrale in Borssele na 2013. Wel is een motie aangeno men tegen het bouwen van nieu we kerncentrales. Op korte termijn vindt D66 het verbeteren van de luchtkwali teit belangrijker dan het pro bleem van kernafval. Bovendien wil de partij toepassing van duurzame energie bevorderen. In de overgang daarnaar kan kernenergie een rol spelen. Dat betekent dat D66 het langer open blijven van de kerncentra le in Borssele - de verwachting is dat het kabinet nog deze maand gaat voorstellen de cen trale open te houden tot 2033 - zal steunen, in ruil voor extra in vesteringen in duurzame ener gie. Die koers werd zaterdag door het partijcongres goedgekeurd, zij het dat een aantal extra eisen werd gesteld. Allereerst moet de bouw van een nieuwe kerncen trale worden uitgesloten. Boven dien stelden de leden dat kernaf val na 2013 niet moet worden op gewerkt maar opgeslagen, tot dat het technisch mogelijk wordt het gevaar van radio-ac tieve straling terug te brengen van 240.000 tot hooguit 300 jaar. De afdeling Zeeland van D66 eiste door middel van een motie verregaande veiligheidsgaran ties bij het langer openblijven van de kerncentrale in Borssele. De kosten daarvoor moeten in rekening worden gebracht bij EPZ, de exploitant van de kern centrale. De moties werden aan genomen. Constructief Tweede Kamerlid B. van der Ham voelt zich door de voor waarden die zijn partij stelt niet belemmerd in het komende de bat over het langer openhouden van de kerncentrale in Borssele. „Nee hoor. Ik vind 'dat het con gres en de afdeling Zeeland zich constructief hebben opgesteld. De inzet is duurzame energie. Voor de overgang daar naartoe is kernenergie niet uitgesloten. Wij zullen zoveel mogelijk han delen in de geest van de moties, maar ik heb duidelijk gemaakt dat niet alles wat daarin wordt gevraagd juridisch mogelijk is. Maar er komt ook nog een voor- door Gino van den Broecke HEIKANT - Het Zeeuws-Vlaam- se fokdistrikt van het Konink lijk Warmbloedpaard Neder land hield zaterdag in de mane ge in Heikant de 22e Interland Fokdag. Honderden belangstellenden kwamen kijken naar de verrich tingen van de ruim honderd warmbloedpaarden (tot en met drie jaar), die door deskundige topjuryleden op hun bouw en rij kunsten werden beoordeeld. In de kleine bak van de manege Een bezoeker bewondert de vruchten van het werk in het handwerkatelier van de Blaauwe Hoeve. foto Camile Schelstraete beoordeelden juryleden de paar den op techniek en karakter, ter wijl in de grote bak de aandacht vooral uitging naar het exteri eur (uiterlijk) en hoe ze zich hiel den tijdens de onderdelen stap en draf. Voor de eerste keer in ja ren had het district de keuring van driejarige dressuurpaarden met ruiter hernieuwd op het pro gramma staan. Kampioenen: Vrij springen Zal- lenger, C. de Feijter en P. Rie- mens; Zadelrubriek Argentana, E. de Kesel; Veulens Fortuna van de Vaakweg, Van den Abeele-Van de Voorde; l-,2- en 3-jarigen: Daf- ne de Regor, A. de Smedt. door Jeanette Vergouwen HULST - Het is druk bij de kramen in het restaurant van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Tijdens het Blaauwe Hoeve-weekend wor den tientallen handwerken verkocht en de opbrengst wordt besteed aan het opknap pen van het tuinhuis. „Het is doorlopend druk en er is goed ver kocht", straalt activiteitenbegeleider en coördinator Rob Driehuis. „We krijgen onge veer 4000 euro in kas en daar kunnen we de reparaties aan het tuinhuis mee bekostigen. Ik wil dit tuinhuis zo snel mogelijk ook openstellen tijdens de koudere perioden. Nu is het in de zomer open, maar het moet ook mogelijk zijn er een soort café in onder te brengen waar de mensen ook in de winter tijd een kop koffie of iets anders kunnen ko men drinken."In de lange gang staan aller lei spelletjes opgesteld zoals eendjes vissen, de elektrische spiraal, doolhof en ballen gooien. In het restaurant worden zelf ge maakte spulletjes en plantjes verkocht. Het draaiorgel De Blaauwe Engel laat vrolijke deuntjes horen en het Rad van Fortuin draait regelmatig. Angèle de Smit verzorgt met enkele vrijwil ligers elke ochtend in De Blaauwe Hoeve een handwerkatelier. Ongeveer twaalf men sen maken hier regelmatig gebruik van en de voorraad te verkopen borduursels en breiwerken vullen dan ook drie kramen. „Van een echte poppenmoeder hebben we zeventien poppen in bruikleen zodat we de kleertjes op maat kunnen breien. Ook zijn er veel kussen en tafelkleden geborduurd en truien en sokken gebreid." stel voor een nieuwe kemener- sen geeft toe dat het verzet te- sen noemt ze 'second best'. „Het kernafval. De nieuwe kernener giewet. Daarin zullen we deze gen het langer openhouden van congres heeft ook aangegeven giewet wordt de lakmoesproef, moties zeker meenemen." de kerncentrale is opgegeven, dat niet te licht mag worden ge- Daarin moeten deze voorwaar- D66-Statenlid G. van der Gies- De motie over de veiligheidsei- dacht over het probleem van het den worden opgenomen." door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Van pop tot Gregoriaans. Met deze affiche te kende de fanfare St.Jan gister middag in het kader van haar 110-jarig bestaan voor het fes tijn Steen Muzikaal. Naast de fanfare traden in de pa rochiekerk plaatselijke koren en onderdelen van de muziek school Klavier voor het voet licht. De muziekvereniging beet het spits af. Met the Phantom of the Opera werd gelijk de toon gezet. Het ouderenkoor van de nieuwe dirigent A. de Baets oogstte veel bijval met onder meer het lied Mooi is de jonge tijd. Daaiu wezen achtereenvolgens dej dige percussiegroep Ste® en de veelal op leeftijd zijnj den van het Gregoriaans k koor de variatie in het prog ma. Het zangduo Liesbeth en( kreeg de handen op elkaar enkele prachtige nummers de film Moulin Rouge. Dj menwerking tussen de dje groep van de muziekschool vier en de percussiegroep^ fanfare resulteerde in een; stekelijk stukje ritmischs In de finale brachten alledee mers in de stijl van c You never walk, alone ten§ naliste en docent Frans Ve ca Frenks bespreekt De Hj rotomachia Poliphili, een aans boek over tuinarchit« uit 1499 en de invloed va werk in Zeeland. Ze koml met nieuwe gegevens ose Zeeuwse tuinarchitectuur: zomerse buitenverblijven Tenslotte bespreekt Ronali Immerseel, medewerker yj stichting tot behoud van pa: liere historische buitenplaa het verval en vormverani gen van kastelen en buitenp sen in Zeeuws-Vlaanderen Ook wordt een film getoond authentieke filmbeelden va opmerkelijke buitenhuis 2 vliet te Ellewoutsdijk. Dr: zondere witte villa, met c- straling van een Arabisch leis, werd gebouwd op ea verwachte plaats in hete Ellewoutsdijk, in opdrach de familie Van Hattum. Vele jaren domineerde de het gezicht van het dorp,>.a in de Tweede Wereldoorlog loren ging. In het gen chief Goes werd een t gemonteerde filmbeelden; troffen die het huis en hei op het landgoed tonen. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Werk groep Historie Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland houden op 18 november de studiemiddag Zeeuws Buitenleven. Dat ge beurt om en in de Zeeuwse Bibli otheek te Middelburg vanaf 13.20 uur. Het jaar 2005 is het Jaar van het Kasteel en de Historische Bui tenplaats. Daarom staat de 19de editie van de jaarlijkse histori sche studiedag in het teken van kastelen en buitenplaatsen in Zeeland. Vier inleiders geven daarover inleidingen. Hoogleraar kastelenkunde Hans Janssen gaat in op de kastelen- bouw in het graafschap Holland en Zeeland in de middeleeuwen, over verschillen tussen de kas teeltypen en ontwikkelingen van de kastelen in de Nederland se kuststreken. Kunsthistorica Katie Heyning neemt een kijkje in de huizen op de Zeeuwse buitenplaatsen: was er mode, comfort en luxe? Jour- Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! van maandag 7 november tot en met vrijdag 11 november 2005 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in Middelburg, Dauwendaele. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voorde schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Reken af met spierziekte. Giro 33322 Ik zou graag een k ein beetje willen apen. Achter een aopkar, dan kan ik ook achter een poppewagen open. Maar ik kan nooit open, Ik ben een motor-muis Marjoein.ójaar W1 e een steuntje in de rug ww w.ste u n ba rti meui De Vereniging Bartiméus steunt blinden en slechtzienden, jong en ou Met projecten voor onderwijs, zorg dienstverlening. Al negentig jaar. Help mee via giro 400 40 40 a VERENIGII Al vanaf 2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig C AMjREF FLYING DOCTO bestaan op te bouwen. Tel 071 -5769476 ofwww.amref.nl U seifsupportv VERKLARING VAN :j GEEN BEZWAAR 'i VOOR GOEDE DOELEN ;J Friends of Child Care Afrika... ...are friends for life!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12