Kinderopvang Hulst vertraagd PZC PZC Handwerken dient dubbel doel 7e ZEELfiND CREATIEF Gymleraar is zaak van schoolbestuur College Hulst adviseert claim planschade niet te behandelen 1 3 Vergunningentraject en tekeningen voor verbouwing vragen meer tijd Publiek debar Breakdance is niet overschat Zeeuwse bevolking groeit niet Extra remmers Serlippensstraat Muziekfeest met breed programma Sint-Jansteen WIJ FELICITEREN DIS WÊÊMiÊgfmMÊÊCMÊBKÊÊ SKI-AANBIEDI zaterdag 5 november 2005 TERNEUZEN - Het is de verant woordelijkheid van de schoolbe sturen om al dan niet een vak leerkracht voor gymnastiek aan testellen. Burgemeester en wethouders van Temeuzen antwoorden dat van PvdA-raadslid G. van den Berg. Die heeft het colle ge gevraagd in overleg te treden met de schoolbesturen van de basisscholen om te komen tot het aanstellen van gezamenlijke fulltime vakdocenten gymnas tiek. Van den Berg wijst erop dat de gemeente, zeker met de komst van het sportcentrum Vliegende Vaart, over goede sportmogelijk heden beschikt waar kinderen met vrijwel alle sporten in aan raking kunnen komen. „Om dit op een goede en adequa te manier te doen zou het ver standig zijn om professionele gymleraren aan te stellen", meent het raadslid. Dat kan volgens hem als alle schoolbesturen bereid zijn om die een aantal uren in te zetten. B en W wijzen erop dat dat de schoolbesturen geld van het Rijk krijgen en ze kunnen daar uit eventueel een vakleerkracht gymnastiek bekostigen. Enkele schoolbesturen hebben al vak leerkrachten gymnastiek in dienst. „Er zijn meerdere gymzalen in de kernen van de gemeente Ter- neuzen, zodat centralisatie niet zo makkelijk is", betoogt het col lege. Van den Berg krijgt wel de toezegging dat zijn suggestie zal worden ingebracht in het regel matige overleg met de schoolbe sturen. I Hnnr Sheila van Doorsselaer HULST - Hoewel er meer dan voldoende aanmeldingen zijn, is de opening van kinderopvang i Juultje op het terrein van zorg centrum De Blaauwe Hoeve in Hulst vertraagd. Door het lange vergunningentraject van de ge meente en door tekeningen die de architect moet maken, lukt het niet het kindercentrum in ja- 'I nuari te openen. Stichting Prokino gaat het kin derdagverblijf (nul tot vier jaar) en de buitenschoolse opvang (vier tot twaalf jaar) op het ter- I rein van De Blaauwe Hoeve ex- 1 ploiteren. Prokino heeft in Zeeuws-Vlaanderen al vijf kin deropvangcentra, het zijn de ves tigingen van Juultje in Terneu- zen, Philippine en Zuiddorpe. Juultje Hulst wordt de eerste prokino vestiging in Oost- Zeeuws-Vlaanderen en het is voor het eerst in Zeeuws-Vlaan- deren dat de zorg voor kinderen :en ouderen wordt gecombi neerd. Adjuct-directeur van alle Juultje-vestigingen in Zeeuws- Vlaanderen, A. Lehembre, had zijn zinnen gezet op de opening I-van het Hulster kindercentrum per 1 januari. De openingsda tum was afhankelijk van het aantal aanmeldingen. Tien kin deren per dag is nodig. Lehem bre: „De interesse is boven ver wachting groot. We zitten nu op veertien kinderen per dag." Desondanks zal Juultje Hulst de deuren nog niet openen op 1 ja nuari. Dat heeft te maken met de huisvesting op het terrein van De Blaauwe Hoeve. De kin deropvang krijgt per 2008 een vast onderkomen in de verpleeg- (Advertentie) "Over nut en toekomst van imagocampagnes" O.l.v. Marijn de Koning Inleiding: Ben Warner, dir. Communicatie Gasunie Groningen Hoogleraar strategische communicatie VU Amsterdam. Deelnemer Groninger Promotie Overleg imagocampagne "Er gaat niets boven Groningen" Woensdag 9 november 2005 van 19.30- 21.30 uur Tuinzaal "Landlust" llandlustweg 1, Nieuwdorp Organisatie: SCOOP, Hogeschool leeland, Kamer van Koophandel 'rogramma: zie www.scoopzld.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 cp maandag t/m vrijdag ge- curende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN V/ïllem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tal: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) VfcutBareman Raymond de Frei René van Stee Fijits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4550 AB HULST Te: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-piail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stq-ionspark 28 Pokbus 31 4461 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl afdeling van het zorgcentrum. Deze afdeling komt vrij als de nieuwbouw van deze afdeling gereed is. De lege verpleegafdeling zal worden verbouwd zodat wordt voldaan aan de wettelijke eisen en de wensen van Prokino. Voor het zover is, wordt Juultje de eerste twee jaar ondergebracht in tijdelijke units op het terrein. Lehembre: „De architect buigt zich momenteel over de tekenin gen. Ik verwacht geen proble men met de nieuwe inrichting, maar we moeten toch even wach ten op het oordeel van de archi tect. Daarnaast duurt het een be hoorlijk aantal weken om er bij de gemeente Hulst de bouwver gunning doorheen te krijgen." Prokino is momenteel bezig met het aanvragen van offertes voor de tijdelijke units waarin de kin deren de eerste twee jaar wor den opgevangen. De prijs van de units heeft Lehembre doen be sluiten de kinderopvang enigs zins te wijzigen. „In eerste instantie waren we van plan twee verschillende groepen op te zetten. Eén voor kinderen van nul tot vier jaar en een groep voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Omdat de kosten voor de units zo hoog zijn, hebben we besloten de groe pen, tot we kunnen verhuizen naar de verbouwde verpleegaf deling, samen te voegen. Zo heb ben we maar één unit nodig en dat scheelt de helft aan kosten. We hebben deze beslissing geno men omdat we de ouders niet willen belasten met een hogere bijdrage dan normaal bij ons ge bruikelijk is." Stichting Prokino hoopt Juultje Hulst in maart of april te kun nen openen. Bep Ruules (links) en Carla Oldenziel laten elkaar de nieuwe oogst aan kleedjes, jurkjes, pannenlappen, theemutsen en ander handwerk zien. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse af deling van Tesselschade-Arbeid Adelt is met haar vijftien jaar de jongste van Nederland. Maar de handwerksters van de afdeling maakten snel naam; de mooiste theemutsen, bridgekleden en pannenlappen met motiefjes komen uit de zuidwestelijke grensregio. Tesselschade-Arbeid Adelt is geen servi ceclub. Voorzitter Bep Ruules en be stuurslid Carla Oldenziel trekken nog net geen vies gezicht. Maar de Algeme ne Nederlandse Vrouwenvereniging heeft een rijke historie en traditie en streeft nog steeds aloude doelen na. De vereniging komt voort uit de verenigin gen Tesselschade (opgericht in Amster dam in 1872) en Arbeid Adelt (Delft, 1871). Omdat beide verenigingen dezelf de doelen nastreefden gingen ze in 1953 samen onder het motto 'Elck sijn waar om'. Met die zinsnede ondertekende Ma ria Tesselschade, de geëmancipeerde en kunstzinnige dochter van rederijker Roemer Visscher en naamgeefster van de club, haar brieven. Tesselschade maakte zich sterk voor het lot van vrouwen uit de betere krin gen. Voor die vrouwen was het niet ge past om te werken en zij waren dus al tijd afhankelijk van hun man of familie. Ze hadden nooit de beschikking over ei gen geld en aan die misstand moest een eind komen. Door handwerkjes en ande re door de dames gefabriceerde zaken te verkopen, verwierven zij een beschei den eigen inkomen. Tesselschade-Arbeid Adelt maakt zich ook in deze tijd nog sterk voor de scho ling en inkomensverwerving van vrou wen. Zo biedt ze vrouwen de kans op een bijverdienste door handgemaakte artikelen te vervaardigen én schenkt ze vrouwen die het niet breed hebben een studiebij drage. Handwerksters die meer steun nodig hebben, kunnen op een extra zakcentje rekenen. Als bijko mend voordeel helpt de vrouwenvereni ging er aan mee dat oude handwerktech nieken bewaart blijven en beoefend blij ven worden. Voor de Terneuzense bestuursters is dat laatste zeker belangrijk. Voorzitter Ruules is een voormalig docente textie le werkvormen aan de Sasse huishoud school en bestuurslid Oldenziel is lera res kinderverzorging, opvoeding én han denarbeid. De dames herkennen dan ook de moeilijkheidsgraad en de schoon heid van de door hun handwerksters vervaardigde producten. Dat wil niet zeggen dat de vereniging blijft steken in ouderwetse handwerkjes die alleen door bejaarde dames worden geapprecieerd. Peuterjurkje Als vrouwen van de wereld weten be stuursleden én handwerkster aan welke artikelen behoefte is. „En anders vertel len onze dochters of schoondochters het wel. Die nemen echt geen blad voor de mond als ze iets niet mooi vinden", scha teren de bestuursleden. Ze laten een stoer peuterjurkje van spij- kerstof zien. „Daar kun je in deze tijd prima mee aankomen." Andere baby- en kinderspullen passen ook helemaal in het huidige tijdsgewricht. En voor op het eerste gezicht anachronistischer za ken als theemutsen, pannenlappen en tafelkleedjes is een groot publiek. „Zul ke exclusieve kleedjes en dekservetten als deze zie je in een exclusief restau rant zelfs niet vaak. Dit is echt prach tig" werven Ruules en Oldenziel in koor. Een afdeling als de Zeeuws-Vlaamse kan met een kleine honderd leden niet meer dan een paar duizend euro per jaar aan goede doelen schenken. Met dat geld kunnen toch mooie dingen wor den gedaan. Ruules: „Zo hebben we de boeken en het schoolgeld betaald voor drie dochters van een niet zo draag krachtig gezin. Kunnen ze toch het vwo volgen." Oldenziel vult aan: „Boven dien houden we de handwerksters aan het werk. Onder hen zijn er ook die de bijdragen goed kunnen gebruiken." Tesselschade-Arbeid Adelt houdt vol gende week zaterdag, 12 november, haar jubileum-verkooptentoonstelling in de flat Residentie-Terneuzen (vlak achter Scheldorado). Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen mensen de handwerk- oogst van het afgelopen jaar bekijken en aparte cadeautjes voor de feestdagen 'scoren'. Ter ere van het derde lustrum is er een aardige attentie voor de gas ten. door Harold de Puysseleijr HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst houden vast aan het besluit om een planscha- deverzoek van P. van de Kerck- hoven uit Hulst niet in behande ling te nemen. Van de Kerckhoven woont aan de Van der Maelstedeweg in Hulst en claimt schade vanwege de bouw van een wooncomplex van de Woonstichting Hulst aan de Assestraat. Tijdens een vergadering van de adviescommissie Ruimte toon den de meeste raadsfracties zich bereid om het planschadever- zoek inhoudelijk te beoordelen. Ze deden dat nadat Van de Ker ckhoven tijdens een inspreek- beurt bij de commissie Ruimte erop had gewezen dat hij onder meer in verband met vakantie te laat had gereageerd op de bouw plannen. Hoewel het eindoordeel aan de gemeenteraad is, luidt het ad vies van B en W het planschade- verzoek toch niet ontvankelijk te verklaren. Volgens het college blijkt uit jurisprudentie, dat ter mijnoverschrijding als gevolg van vakantie geen reden is om het verzoek alsnog in behande ling te nemen. „De verzoeker is dus in verzuim geweest." Het schadeverzoek toch ontvan- TERNEUZEN - De veiligheid van de attractie Breakdan ce op de Terneuzense kermis is niet overschat. Burgemees ter en wethouders antwoorden dat op vragen van raadslid G. van Boom (TOP). Volgens het raadslid liepen mensen die tijdens de laatste kermis een ritje waagden met de Breakdance, blessures op. Sommigen kwamen er uit met kneuzingen, anderen hadden last van whiplashverschijnselen. Reden voor Van Boom om te informeren of de kermisattracties vooraf op veiligheid worden gecontroleerd. „Zo ja, is de veiligheid van de Breakdance overschat?", vraagt hij zich af. De attracties worden niet vooraf door de gemeente gecon troleerd, melden B en W. „Wel is bij de inschrijving een clausule opgenomen dat attractie een geldig keuringsbe wijs moeten overleggen." Voor de Breakdance zat dat wel snor. „Voor de publiekstrekker de 'G-force' wordt voor de start van de kermis door de exploitant een opdracht ge geven om de attractie te keuren, dit in verband met de aansprakelijkheid", aldus B en W. „De veiligheid van de Breakdance is niet overschat, vooraf kon iedereen zien hoe spectaculair deze attractie was." GOES - De Zeeuwse bevolking groeit bij lange na niet hard genoeg. Volgens gedeputeerde H. van Waveren van ruimtelijke ordening moeten bedrijfsleven en overheid sa men hun uiterste best doen om meer mensen naar Zee land te krijgen. Zelfs de gematigde bevolkingsgroei van 1 procent, die in het collegeprogramma van Gedeputeerde Staten wordt voorgestaan, wordt niet gehaald. Dat zou een groei met 3800 mensen betekenen. De provincie haalt er jaarlijks nog nauwelijks duizend binnen. Volgens van Waveren wordt het al moeilijk om een groei van een half procent te halen. Niettemin moet dat de doelstelling zijn. Aan de provincie zal het volgens Van Waveren niet lig gen. In het nieuwe omgevingsplan, dat de ruimtelijke ont wikkeling moet gaan regelen, kan er veel meer. Woning- bouwcontingenten zijn er niet meer; de gemeenten mogen de aantallen zelf invullen. Ook wordt er veel meer moge lijk in het buitengebied, vooral als het gaat over nieuwe economische dragers die het platteland vitaal kunnen houden. TERNEUZEN - De Serlippensstraat in Terneuzen krijgt drie in plaats van twee snelheidsremmers. Met die maatre gel komt wethouder P. Hamelink (openbare werken) tege moet aan wensen van bewoners. Twee snelheidsremmers ter hoogte van de Madame Curie straat (inclusief oversteekplaats) en de Zuiderparklaan zouden volgens de bewoners niet zorgen voor minder hardrijdend verkeer. Tijdens een informati eb ij eenkomst zegde Hamelink hen toe te kijken naar meerdere mogelijk heden. De oplossing is nu gevonden in de vorm van een derde snelheidsremmer ter hoogte van de Jacob Cats- straat en de Vincent van Goghstraat. „Wij hopen dat die maatregel het gewenste effect sorteert", aldus Hamelink. De route Zuidlandstraat-Serlippensstraat krijgt een zoge heten duurzaam veilige inrichting. Naast de drie snel heidsremmers in de Serlippensstraat komen er op het he le traject fietsstroken in rood asfalt. Tegenover het ge bouw van gemeentelijk instituut Toonbeeld worden nieu we parkeervakken aangelegd. Een deel van het trottoir wordt hiervoor opgeofferd. SINT-JANSTEEN - Van pop tot Gregoriaans. Met deze affiche wordt zondag in de plaatselijke parochiekerk het festijn Steen Muzikaal gehouden. De fanfare Sint Jan organiseert dit feest ter gelegenheid van haar 110-jarig bestaan. De muziekvereniging bijt onder leiding van L. Verstiggel het spits af. Met begeleiding van het kerkorgel wordt The Phantom of the Opera gespeeld. Het oude- renkoor van A. de Baets ver volgt hierna het programma. Verder treden die middag voor het voetlicht het Gregoriaans he renkoor, leerlingen van de mu ziekschool, de percussiegroep Steenslag, het zangduo Liesbeth en Chiel, de djembé-groep van de muziekschool Klavier en so list S. Verschelden. Tijdens de fi nale brengen alle deelnemers You'll never walk alone ten ge hore. Steen Muzikaal begint om 14.00 uur. (Advertentie) RESTAURANT DE BOURGONDIËR THAT MET HUN SFEERVOL VERNIEUWDE INTERIEUR fPPv,na home (Advertentie) kelijk verklaren brengt volgens de gemeente juridische risico's en extra kosten met zich mee. De Raad van State zou wat dat eerste betreft de beschikking tot vergoeding van de schade of het afwijzen van de claim namelijk kunnen vernietigen. De gemeenteraad velt donder dag 10 november het eindoor deel. De raadsvergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis aan de Grote Markt. (Advertentie) wgÊgtnMÊÈÊ£Êti§BÊBÊttÈBKlÈtÊÈÊBBSÊtlÊlllÊtÊÊÊBSBÊitÈSBÊÊ mm Mgrm B jftUPW'fö I Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe. (Advertentie) ii NOVEMBER 13.00-21.00 UUB 12 NOVEMBER 10.0018.00 U0R 13 NOVEMBER 10.0018.00 OOR VELE MORGEN KOOPZONDA1 rjTJoüytijiieV |&(Cl«)»ir«j \)yfl fckOIO-ól DE GROOTSTE CREABEURS VAN ZUID-WEST NEDERLAND ZEELANDHALLEN Met meer dan 150 stands en kramen van bedrijven en hobbyisten met de meest uiteenlopende basismaterialen, kant-en-klaar cadeautjes, demonstraties en workshops. GOES kinHornnvann aanwo7in Toegang volwassenen 7,50 p.p. - Kinderen 6-12 jaar 4,- Telefoon 0113-221020 - Fax 0113-221536 tvmaeropvang aanwezig 65+ 6 50 ^njet in combinatie met andere kortingen) www.zeelandhallen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71