PZC &oes wil dorpshuis bij Poel wij ck (G Goes hengelt toch in Europese subsidiepot Fl MIDDELBURG OCCASIONSHOW Bij Nova Melodica gebeurt altijd wel iets \ethouder ziet winst in combinatie met nieuw zorgcentrum 's-Heer Arendskerke Zwarte Pieten enquêteren jongeren 'isserskoor in Volphaartsdijk GP/CU boos ver uitspraken 'an der Zaag zaterdag extra koopavond zondag open )oud voor nieuw cuiCjcutCjjoutC waartC Extra geld nevenvestiging scholen Tholen schrapt bezuiniging niet D66 in verkiezingen Schouwen Zondag 6 November koopzondag ZUINIGHEIDSDAGEI Outohoe? dactie: 0113-315649 vw-pzG.n' Li|;redactie®pzc.nl feus 31,4460 AA Goes uprtentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Euws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. iterdag 5 november 2005 editie Bevelanden-Tholen nr Prank Balkenende HEER ARENDSKERKE - De wethouder D. van Ewijk ceft naar de bouw van een •uw dorpshuis op het terrein ii zorgcentrum Poelwijck in Heer Arendskerke. )ewel deze week tijdens een in- matiebijeenkomst in 's-Heer endskerke het gros van de nwezigen pleitte voor behoud n het Heer Arendhuis. vindt Ewijk dat serieus moet wor- n onderzocht of nieuwbouw Poelwijck mogelijk en wel- ht de betere keus is. De wet- uder ziet namelijk meerwaar- in een combinatie van voor gingen bij hel zorgcentrum, t zelf aan de vooravond staat n een grootscheepse vernieu- ng. Ook speelt mee dat de ge- jen te moet investeren in het >er Arendhuis. De cv-ketel is n vervanging toe en sommige imten voldoen niet aan de ;ank- en Horecawet omdat de ifonds te laag zijn. [et huidige dorpshuis is geda- OLPHAARTSDIJK - Het Brui- sser Visserskoor geeft van- ond een gastoptreden in het olphaartsdijkse dorpshuis De riffioen. tt concert vindt plaats op de arlijkse grote avond van mu- Ékvereniging Advendo uit Wol- iaartsdijk. De fanfare en de Jgwerkgroep van Advendo tre in ook op. Het evenement be nt om 19.30 uur. De entree is jf euro. DES - Met zijn pleidooi voor |t legaliseren van wietteelt left burgemeester D. van der lag van Goes het verbruid bij i lokale fractie van j}P/ChristenUnie. Ifractie is boos over zijn uitla den in deze krant. Hij pas- frt daarmee de gemeenteraad, gt ze. Bij de evaluatie van het doogbeleid vorig jaar stemde I SGP/CU tegen het verlengen In de gedoogconvenanten met twee Goese koffieshops, jiarbij maakte de fractie naar' gen zeggen gebruik van pre ss dezelfde argumenten die bi der Zaag nu hanteert bij jn steunverklaring aan een oef met gereguleerde wiet- elt, Een kamermeerheid Ingt op een dergelijke proef jn, omdat gemeenten in de aktijk worstelen met het ge- logbeleid. De verkoop via de [ordeur wordt gedoogd, ter- jl aanvoer van de voorraad de achterdeur verboden is. Goese SGP/CU noemt het ge- ogbeleid een 'inconsequent ngedrocht' en bepleit een uit- rfbeleid voor koffieshops, p verbod op de teelt en ver- i'P van softdrugs is volgens de Ctie het enige antwoord op ze misstand'. Overigens steu- p meerderheden in de Middel- frgse en Goese gemeenteraden [gedoogbeleid wel. teerd en als je dan toch moet in vesteren, voel ik ervoor om het dorpshuis te integreren in de nieuwbouwplannen van Poel wijck", zegt Van Ewijk. Ook directeur H. van der Smis sen van de zorgcentra Poelwijck en De Kraayert (Lewedorp) ziet meerwaarde in een combinatie van voorzieningen. „Nu de boel hier straks op de schop gaat, is het moment daar om te kijken of je samenhang in voorzienin gen kunt krijgen. Ik denk dat het dorp daardoor aan leefbaar heid wint." De kinderopvang zit al in Poel wijck en het zorgcentrum heeft een innige relatie met de vlakbij gelegen basisschool Schengehof Eén keer per week komen leer lingen uit groep zeven en acht op bezoek bij bewoners van Poelwijck. In het woonzorgge- bied dat Poelwijck wordt, ziet Van der Smissen bij voorkeur ook een informatiepunt, een soos en een wijkrestaurant ver rijzen. Poelwijck en gemeente voeren momenteel gesprekken over welke voorzieningen er kunnen en moeten komen. Het vernieuwingsplan voor Poel wijck is inmiddels goedgekeurd door het college voor ziekenhuis voorzieningen en de financie ring is ook rond. Het huidige verzorgingshuis met 105 plaatsen gaat (gefa seerd) tegen de vlakte. Het maakt plaats voor een kleiner complex met 52 bedden: 40 ver zorgingshuisplaatsen en 12 tijde lijke opnameplaatsen. Ook de verpleegunit (twintig plaatsen) van de Stichting Regionale Zorg verlening (SVRZ) keert terug. Volgens directeur Van der Smis sen wordt het verzorgingshuis zo gebouwd dat het meer lijkt op een verzameling woningen dan op een zorgcentrum. Rond dat gebouw komen senio renwoningen, waarvan de bewo ners een beroep kunnen doen op thuiszorg. Het aantal woningen hangt af van de algemene voor zieningen die Poelwijck en ge meente kunnen verwezenlijken, zegt Van der Smissen. Hij ver wacht dat eind volgend jaar de bouw van de eerste fase kan be ginnen. Ook de sloop van een deel van Poelwijck krijgt dan zijn beslag. Repetitie van het jubilerende Nova Melodica. foto Willem Mieras door Willem van Dam KAPELLE - Met een goeie gos pel is niks mis. „Het is gewoon lekkere muziek, waarin je je ge loofsbeleving kwijt kunt. Gos pelmuziek swingt stevig. En dat maakt het voor veel jongeren aantrekkelijker dan het klassie ke kerklied." De verwachtingen van Peter Vo gel, voorzitter van het jongeren koor en -combo Nova Melodica uit Kapelle, zijn hooggespan nen. Volgende week zaterdaga vond staat het jubilerende koor (Advertentie) KERST BIJ GROENRIJK tot 21.00 uur van 11.00 tot 17.00 uur in het Goese theater De Mythe. En, denkt Volgel, de voorstel ling zal vrijwel zeker uitver kocht raken. „Ik geloof dat er nog ongeveer vijftig van de ruim vijfhonderd kaarten niet ver kocht zijn." Vijfendertig jaar be staat Nova Melodica. En dat wordt gevierd met een bijzonder concert: De Ontmoeting. Afgelo pen zaterdag werd De Ontmoe ting in het eigen dorp opge voerd: in gemeenschapscentrum De Vroone. Zaterdag 12 novem ber staan de ruim vijftig koorle den en het combo (dat voor de gelegenheid is uitgebreid met en kele gastmuzikanten) in het 'ech te' theater: De Mythe. Vogel (hij vertolkt in het koor de baspar tij) verheugt zich er zeer op. „Het is niet niks om daar op te kunnen treden." Nova Melodi ca. Letterlijk betekent het: nieu we melodie. „Die naam is bij de oprichting gekozen omdat de muziek die wij brengen voor die tijd echt wel vernieuwend was." Vrij eenvoudige gospels zongen ze toen: He's got the whole world in his hands, dat soort werk. Gaandeweg ontwikkelde het koor zich. Er wordt meer stemmig gezongen, serieuze aan dacht besteed aan choreografie ('We staan niet als stijve harken op het podium te zingen, bij ons gebeurt altijd wel wat'), en werkjes van Marco Borsato, Ste- vie Wonder, en Simon Garfun- kel gaat het koor niet uit de weg. Waar andere koren vaak moeite hebben om het ledental op peil te houden, is het aantal koorle den van Nova Melodica de afge lopen vijfendertig jaar vrijwel stabiel gebleven: zo'n vijftig tot zestig, in leeftijd variërend van 12 tot 40 jaar. Voorzitter Vogel: „Ik denk dat dat komt doordat wij altijd naar iets nieuws op zoek zijn. Wat dat betreft lopen we misschien wat voor op andere koren. Dat heeft een aanzuigende werking, ook op jongeren in de leeftijd van 14,15,16 jaar." Hechte club Nova Melodica is, zegt Vogel, een hechte club. Ze hebben er een liedjescommissie die zich be zighoudt met de repertoirekeu ze, er is een kampcommissie die het jaarlijkse kampweekeinde organiseert, een feestcommissie zorgt voor wat vrolijke tussen doortjes en er is het blad Combo- noot, dat vier keer per jaar koor roddels en serieuze informatie verspreidt. Aan optredens geen gebrek: gemiddeld twee keer in de maand treedt het koor tij dens kerkdiensten op. Het is bij Nova Melodica een goed gebruik: bij elke lustrum viering wordt een bijzonder con cert gegeven. Dit keer wilde het koor iets doen rond Kyrie en Gloria. De hulp van oud-predi kant Lauwrens van de Leer werd ingeroepen en uiteindelijk mondde het uit in De Ontmoe ting: een avondvullend program ma met muziek, gesproken tek sten en dans. De voorstelling gaat over verwachtingen, aarze lingen en de bereidheid om ande ren te accepteren zoals ze zijn. „Het is misschien een wat wol lig verhaal geworden", geeft Vo gel toe. Maar, zegt hij op werven de toon: de voorstelling is zeker de moeite waard geworden. Net als de cd waarop De Ontmoe ting inmiddels is uitgebracht. „We zijn er stinkend trots op." (Advertentie) Op 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 160.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE MOBIEL door Frank Balkenende GOES - Hoewel het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid het loket heeft gesloten, probeert de gemeente Goes toch nog geld uit het Europees So ciaal Fonds (ESF) los te peute ren. Goes vraagt een ton subsi die aan voor het project Brede School Goese Polder. Staatssecretaris Van Hoof sloot eind oktober het ESF-loket om dat de pot leeg is na een zond vloed aan aanvragen. Sinds vo rig jaar is het aantal vragen ver dubbeld. Door de abrupte sluiting heeft Van Hoof zich de woede op de hals gehaald van gemeenten en ziekenhuizen, die hadden gere kend op ESF-subsidies en nu in de financiële problemen komen. Door de bezuinigingen van het kabinet wordt voor welzij ns- en zorgprojecten steeds vaker een beroep gedaan op de Europese subsidiepot, die door het minis terie wordt beheerd. De PvdA-fractie in de Tweede Ka mer heeft inmiddels om een spoeddebat gevraagd. Goes aast voor het opzetten van dagarrangementen voor kinde ren in de te bouwen brede school in de Goes Polder op een ton aan ESF-geld. De gemeente laat zich niet afschrikken dooi de plotselinge sluiting van het ESF-loket. Gemeentelijk pro jectleider brede school J. van Biemen: „We denken dat het mi nisterie veel spookaanvragen (Advertentie) een oud sieraad achter in de linnenkast of een nieuw horloge dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee POORTVLIET - Sinterklaas stuurde gisteren een aantal van zijn Pieten alvast naar Poortvliet. Hij wilde weten wat de wensen zijn van de jongeren in het dorp. De Pieten enquêteerden in opdracht van de gemeente, die 31.000 eu ro heeft uitgetrokken voor speelvoorzieningen in Poort vliet en Stavenisse. De Zwarte Pieten bezochten eerst een disco voor jongeren tot vijftien jaar in café 't Centrum. Daarna gingen ze naar de kantine van voetbalvereniging SPS om jongeren vanaf vijftien jaar te ondervragen. De resultaten van de actie worden binnenkort besproken met een werkgroep, die door de gemeente is samenge steld. De speelvooi-zlening moet uiterlijk eind 2006 klaar zijn. HEINKENSZAND - In elke dorpskern van Borsele moet niet alleen een basisschool blijven, maar ze moeten ook over voldoende geld kunnen beschikken. Om dat voor el kaar te krijgen moet Borsele geld bijpassen als een school een nevenvestiging is of wordt, heeft de Borselse gemeen teraad deze week uitgesproken in een door de PvdA inge diende motie. De rijksoverheid geeft namelijk voor neven vestigingen een lagere bijdrage. Plet scheelt jaarlijks zo'n veertigduizend euro per school. Dat kan ten koste gaan van de onderwijskwaliteit, zeker als er in een gemeente veel nevenvestigingen zijn. Vandaar dat de Borselse raad een speciale subsidieregeling voor die scholen wil. Het col lege van burgemeester en wethouders heeft vier maanden de tijd gekregen om een regeling te maken. SINT-MAARTENSDIJK - De meerderheid van de Thool- se gemeenteraad wil niet dat een korting van tien procent op de subsidies voor verenigingen wordt teruggedraaid. De CDA-fractie had voorgesteld dat eenmalig te doen. Een raadsmeerderheid oordeelt dat vorig jaar de stofkam door de hele begroting is gehaald en dat het niet aangaat de verenigingen daar met terugwerkende kracht van uit te zonderen. Zeker niet nu de gemeente heeft afgesproken volgend jaar de subsidieverordening te herijken. BRUINISSE - D66 doet de komende gemeenteraadsver kiezingen weer mee op Schouwen-Duiveland. De partij hoopt twee zetels binnen te slepen. De partij heeft vijf kandidaten weten te interesseren voor het raadswerk. C. Weezepoel, A. Hijgenaar, R. Geluk, T. van Dijk en I. Her mans staan op de groslijst. Hijgenaar en Weezepoel zijn beschikbaar als lijsttrekker. De definitieve lijst wordt me dio deze maand bekend. is gezellig winkelen (Advertentie) (Advertentie) DE SOESE DEALERS PRESENTEREN LAATSTE KANS!!! ALLEEN OIT WEEKEND 8IE0EN Wl| U MINIMAAL 1.250.- VOOR UW HUIDIGE AUTO zaterdag S november 10.00 - 17.00 uur heeft gekregen voor projecten die niet of slecht zijn onder bouwd. Naar verwachting zal een flink deel van die aanvragen niet worden gehonoreerd en zal er weer financiële ruimte ont staan. Daarom sturen we onze aanvraag gewoon in, niet in de laatste plaats omdat we een goed plan hebben." Vooruitlopend op de bouw van de brede school wil de gemeente per 1 januari 2006 experimente ren met dagopvang voor kinde ren van acht uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Ouders kunnen hun kind dus een dag onderbrengen in de Goe se Polder. Als de brede school klaar is (de planning is 2007), wil de gemeente het project voortzetten. Eerder deden vijf Zeeuwse zorg- stichtingen met succes een be roep op het Europees Sociaal Fonds. Zij haalden 2,2 miljoen euro binnen voor scholing van hun medewerkers. Ook Emer- gis, centrum voor geestelijke, ontving 1,7 miljoen euro voor scholing van personeel. SHOWLOCATIE: IE11AN0HAUEN NOBELWIG 6 GOES Ömlintlltteift'in .WH 11} zeeuwse almanak Het was feest deze week bij staalbedrijf Outokumpu op de Axelse Vlakte bij Sluiskil. Heel zakelijk Zeeland was uit gelopen om de feestelijke ope ning van de nieuwe bedrijfs hallen mee te maken. Voor staatssecretaris Van Gennip van Economische Za ken was een hoofdrol wegge legd. En ze kweet zich prach tig van die taak. Haar toe spraak was toepasselijk - want veel buitenlanders in de zaal - in het Engels. Ze sprak hem foutloos uit. Nou ja... op één klein, terugkerend foutje na. Daar waar haar tekst 'Outo kumpu' vermeldde, verbeter de ze dat consequent in 'Outo- komtuEén keer zei ze 'Outo kumpu', maar haar lichaams taal sprak boekdelen; ze be doelde natuurlijk 'Outokom- tu'. Het ivas gewoon de schuld van het concern, met zo 'n rare Finse naam. Nee, dan de vroegere voorzit ter van de dorpsraad van Sluiskil. Die had geen bood schap aan al dat moeilijke ge doe en wilde, tijdens een bij eenkomst in het dorp, gewoon meer informatie over dal nieu we bedrijf...hoe heette het ook weer O ja. 'Oekoepoekoe'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 55