Man gaat aan het sieraad Goddelijke huisvrouw bestaat LOREN Lijstje Lego Turbo-lcd Games zaterdag 5 november 2005 W17 S Een stalen armband van Michael Schumacher. foto ANP Welke man nog niet van staal is, kan zijn imago nu versterken met het stalen sieraad. De op komst van nieuwe materia len zorgt bij mannen voor een toenemende belangstel ling voor sieraden en juwe len Vooral armbanden, ringen en colliers zijn erg geliefd. „De laatste ontwikkeling voor de moderne man zijn sieraden van staal", zegt directeur Theo Vermeulen van de Federatie Goud en Zilver. De trend is volgens Vermeulen niet ontstaan door de rage van verschillende kleuren plastic armbandjes, zoals wel wordt ge dacht. Hij zoekt de bron veel meer bij de metroseksueel, de man die niet schroomt om ook zijn vrouwelijke kant te tonen. „David Beckham is daarin voor veel mannen een groot voor beeld geweest", aldus Vermeu len. De ontwikkeling is naar zijn idee blijvend omdat deze al veel langer gaande is in andere lan den, onder meer in de zuidelijke Europese landen. „Nederland loopt wat dat betreft achter. On dertussen liggen er wel steeds meer sieraden voor mannen bij juweliers in Nederland en laten mannen in toenemende mate meer sieraden speciaal voor zich zelf maken. Wat dat-betreft pikt de goudsmid ook een graantje mee." Net als in de cosmeticabranche is de man nu ook de nieuwe doel groep in de sieradenbranche. Voormalig vice-president marke ting design Francois Nünez van CalvinKlein: „Het is nog wel erg moeilijk om voor deze groep iets op de markt te bren gen. Het was daarom een lang proces om tot de eerste ontwerp- serie te komen." De ontwerpers bij Calvin Klein kozen dit jaar voor de unisex-gedachte om zo de stap voor de man wat makke lijker te maken. Volgens Vermeulen en de groot ste sieradenimporteur in Neder land, JPC, is er de laatste twee a drie jaar meer aanbod voor man- Stylist Maik de Boer van Steel Icon. Stalen armband van Michael Schumacher. nen gekomen. Bekende mensen uit de showbizz- en sportwereld zijn hun naam aan sieraden gaan verbinden. Zo koppelde stylist Maik de Boer zijn naam aan het merk Steel Icon en Mi chael Schumacher aan de gelijk namige juwelencollectie. Eerder al trokken namen als George Clooney en Bruce Wilis de aan dacht met Police zonnebrillen. De stijlicoon voor dit merk is nu David Beckham. Volgens Marcel van der Mooren foto ANP van Touch Communications, die werkt voor een tiental sieraden- merken zet een land als Italië vaak de trend. „Naast staal zijn het ook juwelen, lederen koor den en rubber. Het is vaak strak en stoer om zo de mannelijkheid en het mannelijk charisma te on derstrepen; te laten zien dat je geen grijze muis bent", aldus Van der Mooren. Nieuw in Nederland, maar in de zelfde lijn van stoer en erg man- nenlijk, zijn de ontwerpen van Dyrberg/Kern uit Denemarken. „We hoorden dat mannen onze damescollectie juwelen ging dra gen. Blijkbaar werd het tijd dat mannen zich met juwelen gin gen onderscheiden van andere mannen. Toen hebben we beslo ten ook een collectie voor de man te gaan maken", vertelt Henning Kern, een van de ont- foto ANP werpers. Hij vindt dat met de huidige sieradencollecties voor mannen het ordinaire van siera den vaarwel is gezegd. Kern ziet dat vooral jongeren op zoek zijn naar vernieuwing en voor trends zorgen in sieraden, zoals de opkomst van polsban den, „omdat ze erg bezig zijn met zichzelf. Dat de volwassen man zoekt naar sieraden komt naar mijn idee omdat hij ver schillende rollen wil spelen; re gelmatig van identiteit wil wis selen. In al zijn ruigheid wil hij dan soms toch romantisch. Ten minste, zo zie ik het". ANP De Britse tv-kok Nigella Lawson werd bekend met haar kookboek Hoe word ik een goddelijke huisvrouwAls Lawson haar droomvrouw zou moeten omschrijven, zou zij waarschijnlijk maar twee woor den nodig hebben: Sophia Lo- ren. Deze grootste Italiaanse filmster ooit en volgens velen de mooiste vrouw op aarde beli chaamt exact wat Nigella Lawson voor ogen heeft. Een voluptueuze, zinnelijke schone, die in een nauwsluitende zwarte jurk in de pannen roert en een dampende schaal geurige pasta weet te produceren. Dat is natuurlijk maar een fraai beeld dat Nigella Lawson haar lezers voorspiegelt. Maar het toe val wil dat Sophia Loren ook in derdaad een uitstekende kok is. De goddelijke huisvrouw be staat dus echt! De Nederlandse lezers kunnen zich daarvan ver gewissen, nu het uit 1998 date rende boek Sophia Loren - Mijn lekkerste recepten en mooiste herinneringen eindelijk in een Nederlandse vertaling is ver schenen. Het boek, met een voor woord van Giorgio Armani, be vat niet alleen veel recepten van veelal klassieke Italiaanse ge rechten, maar staat ook vol met anecdotes en foto's uit La Lo- rens films en haar privé-collec- tie. Het is bovendien op een pret tige, persoonlijke toon geschre ven. Niet alleen leuk voor lief hebbers van de Italiaanse keu ken dus, maar ook voor de fans van de Italiaanse diva. Een filmster die een kookboek schrijft, het klinkt een beetje al.s de tennisster die ondergoed op de markt brengt en het fotomo del dat haar naam aan een geur tje verbindt. Maar alles aan dit boek doet vermoeden dat Sop hia Loren (1934) écht kan koken en van eten houdt. „Zelfs mid denin een bombardement kon ik me oprecht verheugen op de vol gende maaltijd," herinnert zij zich de oorlogsjaren in haar ge boorteplaats Pozzuoli, nabij Na pels. Zij kreeg het koken in haar jeugd dan ook letterlijk met de paplepel ingegoten van haar grootmoeder, Nonna Luisa, bij vide ze met haar alleenstaande moeder Romilda en jongere zus je Maria inwoonde. „Ze heeft me ook laten zien dat je de ver rukkelijkste gerechten kunt be reiden met heel gewone ingre diënten," schrijft Loren. Sophia Loren baadt inmiddels ongetwijfeld in weelde, maar in Mijn lekkerste recepten en mooiste herinneringen Giorgio Armani La Loren is een verdienstelijk kok. foto GPD haar jeugd was die rijkdom ver te zoeken. Haar vader Riccardo weigerde met haar moeder te trouwen. Sophia heeft hij nog wel erkend als zijn dochter. maar bij Maria weigerde hij zelfs dat, om maar niet voor de kosten op te hoeven draaien. Ro milda was zelf een mooie en mu zikale vrouw, die ooit verkozen werd tot de Italiaanse Greta Garbo. Maar Italië was in de ja ren vijftig nog niet echt klaar voor een alleenstaande moeder als filmster, constateert Sophia droogjes. Daarom heeft Romil da zich later voornamelijk ge concentreerd op de begeleiding van haar dochters carrière. Die taak werd later overgenomen door Carlo Ponti, de regisseur van veel van Sophia Lorens films en later ook haar echtge noot. Plezier Sophia Loren schrijft met duide lijk plezier over haar liefde voor mooie ingrediënten en eenvoudi ge recepten. Hoewel ze ruiter lijk toegeeft dat haar zus Maria een betere kok is, ontving La Lo ren in Italië zelfs een onderschei ding voor haar kookkunsten. Ze is daarop even trots als op haar twee Oscars (in 1961 voor La Ciociara en een voor haar gehe le oeuvre in 1991). Een van de weinige dingen die ze zegt te ei sen als ze op locatie filmt is een eigen keuken. En van die eis heb ben ongetwijfeld heel wat ac teurs en regisseurs de smakelij ke vruchten mogen plukken, want koken en vooral eten zijn voor Sophia Loren vooral socia le activiteiten. Sophia Loren is een warm pleitbezorgster van la cucina sfiziosade improvisatie keuken. Sfizioso is een Napoli- taans woord en het staat vol gens de diva voor 'dat kleine beetje extra waarmee u een re cept omtovert tot uw eigen re cept'. Veel van de klassiekers in dit boek getuigen van die liefde voor improvisatie, evenals trou wens een gezonde dosis Napoli- taans chauvinisme. Het blijft intrigeren dat de vrouw met het ultieme zandlo perfiguur ook een keukenprin ses is. Sophia Loren is dan ook vaak door interviewers de vraag gesteld welk dieet zij volgde om haar beroemde figuur in stand te houden. „Ik vond het grappig om hun gelaatsuitdrukking te zien wanneer ik antwoordde dat ik alleen maar pasta at", herin nert ze zich. Een betere aanspo ring om meteen de keuken in te duiken en Linguine cón salsa So phia te gaan bereiden is er niet! Marjo de Klerk Sophia Loren Mijn lekkerste re cepten en mooiste herinnerin gen, door Sophia Loren. Met fo to's van Alison Harris. Centrale Uitgeverij. 18,95 Een fotolijstje van 229 euro? Dat moet wel heel bijzonder zijn - en dat is het ook. Want het lijstje heeft een intern geheugen voor tachtig foto's. Ook kun je er een geheugenkaartje in ste ken. De bij digitale camera's gangbare kaartjes passen erin: SD, MMC, Compact Flash en Memory Stick. Het fotolijstje, dat Philips Digital Photo Dis play heet, is instelbaar. Zo kun je ook soort digitale diashow presenteren met om de paar se conden een nieuw plaatje. De di gitale fotolijst is stijlvol ontwor pen, deels zilver en deels door zichtig; Het past in de Simplici- ty-filosofie van Philips. Het moet meteen werken. Er hoeft niks geïnstalleerd te worden. Met horloges en klokjes wil een aparte Lego-poot de kinderhar ten veroveren. Lego Clic Time doet dat samen met Gerzon, im porteur en distributeur van luxe modeaccessoires. De Clic Ti- me-horloges zijn echte bouw- pakketjes. Ze bevatten een aan tal horloge-onderdelen en bouw stenen die de kinderen zelf in el kaar moeten zetten. Voor meis jes is er het roze Clikit's Heart horloge en voor de jóngens is er spul van de Knight's Kingdom en Bionicle. Horloges zijn te koop vanaf 24,95 en alarmklokjes vanaf 29,95 euro. Dit najaar liggen ze alleen bij Bijenkorf. In 2006 rukt de Clic Time-lijn op naar juweliers en speelgoedzaken. Lcd-tv's worden steeds accura- ter in het weergeven van snelle bewegingen. Ze kunnen Formu le I-bolides en honkballen beter bijhouden. JVC noemt zijn nieu we troef Turbo-LCD. Want deze produceert onder meer nog meer beeldjes per seconde. Van 25 bij een normaal lcd-scherm tot 50. Voor de weergave van di gitale foto's of beelden van JVC's Everio harddisk-camcor ders zijn de benodigde sleuven ingebouwd. Deze Turbo-LCD is IiD-ready, dus klaar voor high definition-beelden. Hij meet 94 centimeter diagonaal en kost 2899 euro. Duizenden gamers reizen op 12 en 13 november af naar de Am sterdam RAI om kennis te ma ken met de nieuwste games, competities te spelen en elkaar te ontmoeten. Power Unlimited en TMF hebben de handen in eengeslagen voor Gameplay 2005. Dat moet hét 'ga- mes-event' zijn voor de Bene lux. Zo worden de TMF Game Awards uitgereikt. Producenten van consoles en uitgevers van games presenteren zich op een oppervlakte van twee voetbal velden. Bekende artiesten tre den er op en internationale gas ten worden verwacht. De toe gang kost 15 euro per dag en 22,50 euro voor een combikaart Meer informatie: www.power- web.nl/gameplay

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43