PROVINCIALE ZEEU WSi E C OU 11 11 Shoppen zorgverzekering loont Koopzondag! Rellen breiden zich uit over Franse steden PZC PZC WINNAARS PZC Onlusten rond Amerika-top in Argentinië A Prijsverschil tussen goedkoopste en duurste basispakket is 185 euro per jaar AlecBaÊs/Makt COLLECTIE postkantoor LjrUITCJ A Samir A. plande aanslag op EI Al Plant ze nu! BLOEMBOLLEN Geïmporteerd lieveheersbeestje verovert Zeeland Jacques Tange Kunstenaar van het Jaar Denen strenger voor immigranten 13° 7 10" ZW 4 Soms zon Wolkenvelden, ook opklaringen, en tot de avond overwegend droog. Meest matige jidwestenwind. Maxima rond 13 graden. 247e jaargang no. 262 zaterdag 5 november 2005 |0S nummer 1,80 Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl HnnrSvIvia Marmelstein den haag - Door prijzen en polissen te vergelijken van verschillende zorgverze keraars kunnen mensen van af volgend jaar veel geld be sparen. De prijzen van zo wel de basispakketten als de aanvullende verzekerin gen lopen ver uiteen. Dat blijkt uit een inventarisatie van de premies die vijf zorgver zekeraars inmiddels hebben be kendgemaakt. „Het gaat dus lonen om te shop pen", zegt een woordvoerster van de Consumentenbond. De komende zes weken maken de overige, ruim dertig zorgverze keraars de prijzen van hun basis pakketten en aanvullende verze keringen bekend. Tot nu toe heb ben alleen DSW, Menzis, Trias en Fortis (ASR en Amersfoortse) dat gedaan.Het prijsverschil tus sen het goedkoopste (DSW) en duurste (Fortis) basispakket is 185 euro per jaar. Kwaliteit De vergoedingen van alle basis pakketten zijn gelijk. Wel kun nen de zorgverzekeraars met de zorgverleners andere afspraken maken over de kwaliteit van be handelingen. Zo kunnen zij toch met elkaar concurreren. Alle verzekeraars bieden basis polissen aan van rond de 1100 euro per jaar, de prijs waar mi nister Hoogervorst van Volksge zondheid op had gerekend. De premies voor de aanvullende ver zekeringen lopen ver uiteen en de dekkingen zijn ook erg ver schillend. Alle Nederlanders van achttien jaar en ouder die nu verzekerd zijn tegen ziektekosten, krijgen de komende weken een bod van hun verzekeraar op de deurmat. Daarin staat wat zij volgend jaar gaan betalen voor een pak ket waarvan de dekking verge lijkbaar is met de verzekering die zij nu hebben (basis en aan vullingen). De Consumentenbond raadt mensen aan voorlopig niet te reageren op die aanbiedingen. „Zeker als de prijsverschillen zo hoog oplopen is het goed om te wachten totdat alle prijzen be kend zijn." Ook is het verstandig om te wachten op de aanbiedingen van werkgevers en andere collec tieven, Die onderhandelen met de zorgverzekeraars over kortin gen op de premies. GPD Walcheren lag en ligt strategisch Langer op eigen stek door slim verbouwen LCD PLASMA TV DVD HIFI WITGOED COMPUTER FOTO CD TELECOM Het was de derde keer dat de Kunstenaar van het Jaar werd pkozen. In verschillende stem rondes op internet werd het aan tal kandidaten uiteindelijk te ruggebracht tot acht finalisten, hen kon dinsdag en woens- De uitslag werd gisteravond in Rotterdam bekendgemaakt, tij dens het zogeheten Kunstweek Bal. De verkiezing is voor het eerst onderdeel van de Kunst- week, die duurt tot en met 13 no vember. fange (1960), die in Schiedam jvoont en werkt, haalde de afge lopen twee jaar ook de finale. In [003 werd hij uitgeroepen tot de beest veelbelovende kunstenaar fan het jaar. Nu legde hij beslag 3p de hoofdprijs, waaraan een pedrag van 10.000 euro is ver ponden. roos van Holstein uit Middel burg eindigde op de tweede plaats. Het verschil in stemmen piet Tange was minimaal. De af gelopen maanden hebben 12.500 mensen gestemd. MAR DEL PLATA - Een demonstrant in Mar del Plata trapt een winkelruit in. Te genstanders van de top van Amerikaanse landen zijn gisteravond in de Argentijnse badplaats slaags geraakt met ordetroepen. De politie verspreidde de demonstran ten met traangas. In Mar del Plata verzamelden zich tienduizenden betogers. Der tigduizend demonstranten kwamen bijeen in het stadion om er een 'tegentop' te houden als tegenhanger van de topconferentie van Amerikaanse staatshoofden gis teren en vandaag in dezelfde stad. Aan de top doen 34 leiders mee. Zij praten over vrijhandel en armoedebestrijding. Bij de tegenstanders moet vooral de Amerikaan se president Bush het ontgelden wegens zijn aandringen op een vrije handelszone voor de Amerika's en diens buitenlandse politiek. foto Ivan Alvarado/RTR door Robert Bloemen PARIJS - De rellen die ruim een week geleden in Parijse voorste den met veel allochtonen ont stonden, breiden zich uit naar andere Franse steden. In de nacht van donderdag op vrijdag was het onrustig in onder meer Dijon, Marseille, Rouen en Le Havre. De politie maakte gisteren een eerste balans op. Tot nu toe zijn 230 relschoppers opgepakt. In Advertentie (Advertentie) o.a. verkrijgbaar bij Norm. prijs 7,50 Voor abonneer. Uw postcode: Uw huisnummer; Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten. U ontvangt 2,55 korting op e boek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscolleetie.nl pagina 20 katern totaal werden 1260 voertuigen in brand gestoken, de helft daar van in de nacht van donderdag op vrijdag. Premier De Villepin ontving gisteravond zestien jon ge volwassenen uit de voorste den om met hen over de proble men te praten. Bij de gewelddadige onlusten in de steden ten noorden van Pa rijs veroorzaken de relschop pers steeds meer schade. In de achtste nacht vielen brandstich ters overheidsgebouwen aan, waaronder een postkantoor, een busstation, een kleuterschool, een rechtbank en een politiebu reau. Ook fabrieken gingen in vlammen op. Op zeker negentig locaties rond de hoofdstad kwam het tot incidenten, dub bel zoveel als de nacht ervoor, al- (Advertentie) dus de politie. Vijf agenten raak ten lichtgewond toen zij met ste nen werden bekogeld. De oproer politie CRS werd beschoten. De Franse justitie maakte giste ren bekend dat bij de rellen in de nacht van woensdag op don derdag een 56-jarige vrouw met benzine werd overgoten en in brand is gestoken. De gehandi capte vrouw zat in een bus in de DEN HAAG - Terreurverdachte Samir A. wilde op Schiphol een aanslag plegen op een vliegtuig van de Israëlische luchtvaart maatschappij El Al. Hij zou daarbij hulp krijgen van vijf tot tien jonge Marokkanen. Dat meldde Nova gisteren op ba sis van het strafdossier over de zeven terreurverdachten die op 14 oktober werden opgeakt. De informatie over de aanslag op een El Al-vliegtuig komt van een informant van de Amster damse politie. GPD Parijse wijk Sevran, toen de bus werd getroffen met door een mo lotovcocktail. Een jeugdige beto ger overgoot haar met benzine en anderen gooiden een branden de lap naar haar. De buschauf feur bracht haar naar het zieken huis. Zij bleek voor 20 procent ernstig verbrand. De voorzitter van de politievak- bond Synergie beschuldigde ra dicale moslims er van medever antwoordelijk te zijn voor 'deze nieuwe vorm van terrorisme in de steden'. Zij zouden jongeren hebben opgejut, nadat de politie vorige week traangas had ge bruikt bij een inzet bij een mos kee. Maar ook drugshandelaren zouden de onrust misbruiken. In de voorsteden wonen veel al lochtonen, zoals moslims en an dere immigranten uit Afrika. De werkloosheid onder jongeren loopt in sommige gemeenten op tot 44 procent. Door kortingen op subsidies verkeren veel vere nigingen en sportclubs in proble men. ANP pagina 5 mot in Franse regering door rellen (Advertentie) www.bloembollen.tv www.mediamarkt.nl M°,geUkHtT7nWum! S^^vard4,W-.e.bu,j. (Advertentie) (Advertentie) i O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 11,95 Ik geel daaibij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste 2es maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement.' De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20,55) Hl per kwartaal met automatische incasso (€59,75) H per jaar met automatische incasso 229,20) lostlbankrekeningnui ijk op wwwptc nl/aboi meren, bel gratis 800 0231231 of stuur deie bon naar: 2C. afdeling lereisservice ntwoordnummer 713. WO WB Goes 81171168811555547 het alfabet van Zeeland TERNEUZEN - Aziatische lieve heersbeestjes, ingevoerd voor biologische bestrijding van blad luizen, veroveren Zeeland. Waarschijnlijk is een aantal van deze insecten uit kassen ont snapt en voelt het diertje zich in de vrije natuur prima thuis. Er komen er steeds meer van en ze dreigen de inheemse lieve heersbeestjes te verdringen. Met name afgelopen zomer werden in de hele provincie veel van de zogenaamde Haxs gesignaleerd. Nu de lieveheersbeestjes op zoek zijn naar een winterrust- plaats (bij voorkeur in gebou wen) valt de Aziatische soort extra op. Ze zijn meestal in gro te zwermen op zoek naar een verblijf, in tegenstelling tot de inheemse lieveheersbeestjes, die dat onopvallender doen. pagina 15 exotisch lieveheersbeestje rukt op mm Duitsland bouwt aan WK-voetbal Buitenlanders moeten beloven zich aan de Deense wet te houden, de taal snel te leren en snel een baan te zoeken. Vluchtelingen moeten daarnaast beloven terug te keren naar hun land van herkomst als de situatie daar verbe tert. Bovendien moeten nieuwkomers erkennen dat man nen en vrouwen gelijke rechten hebben. Het staat in een contract dat immigranten moeten E" tekenen als zij in Denemarken willen blijven. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Reportage: 21, 22, 23, 24, 25 en 26; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7, W8 en W9; Trends: W15 en W17; Jong: W18 en W19 ROTTERDAM - Kunstschilder Jacques Tange, die in Vlissingen is geboren, is gisteravond uitge roepen tot Kunstenaar van het Jaar. Hij bleef bij de publieks- stemming Toos van Holstein uit Middelburg nipt voor. De bruiden van het Loo het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1