Terneuzen treft ploeg-in-vorm Twist in turn wereld over sponsorlogo's Zoon Rosberg ook in Formule 1 Davis Cupduel met Rusland in RAI Manon Bollegraf captain Fed Cup Rasmussen langer bij Rabobank Sranang beleeft mindere fase wlW speelt evenals vorige week tegen de koploper John de Frel weg bij zijn eerste liefde uitslagen Sjeng Schalken wacht op wedstrijdniveau vrijdag 4 november 2005 LONDEN - De twintigjarige Nico Rosberg debuteert vol gende jaar in de Formule 1 voor het raceteam van Frank Williams. De zoon van de Finse oud-wereldkampioen Ke- ke Rosberg heeft een meerjarig contract getekend. Ros berg is de jongste coureur die in 2006 van start gaat in de Grands Prix om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Hij rijdt onder Duitse vlag, omdat hij in dat land is ge boren. Nico is de zoon van Keke Rosberg, die in 1982 de wereldtitel veroverde, eveneens met Williams. ANP AMSTERDAM - De Daviscupwedstrijd Nederland-Rus land in de eerste ronde van de wereldgroep 2006 wordt ge speeld in de RAI te Amsterdam. De data zijn 10, 11 en 12 februari.In de Holland Hall van de RAI te Amsterdam zal een tennisstadion worden gebouwd met een capaciteit van 9000 tot 10.000 toeschouwers. Het vloertype is nog niet bepaald. De reactie van Rotterdammer Raemon Slui ter over de RAI als locatie was: „Dit wordt de eerste keer dat ik in Nederland een uitwedstrijd ga spelen." ANP AMSTERDAM - Manon Bollegraf is de nieuwe captain van het Nederlandse Feci Cupteam. De tennisbond KNLTB heeft haar in dienst genomen voor één jaar. Bij de mannen, die de Davis Cup spelen, tekende captain Tjerk Bogtstra voor één jaar bij. De 41-jarige Bollegraf is vorig jaar reeds gepolst om Bogtstra, die de nationale mannen- en vrouwenteams in 2004 combineerde, op te volgen. De voormalige topspeelster, reeds actief als train- ster en coach, vond het toen niet het goede moment omdat ze niemand kende. ANP DEN HAAG - Michael Rasmussen heeft zijn contract bij de wielerploeg van Rabobank verlengd. De Deen bereikte gisteren overeenstemming met Rabo-manager Theo de Rooij. Rasmussen, winnaar van het bergklassement in de Tour de France, brak zijn contract open en zal de komende twee jaar in Nederlandse dienst blijven rijden. Rasmus sen won afgelopen jaar behalve de bolletjestrui ook een rit in de Ronde van Frankrijk. GPD ETTEN-LEUR - Hoofdklasser FM Sranang maakt een mindere periode door. Na het 5-2-verlies voor de beker te gen eersteklasser Marrakech ging de hoofdklasser nu met dezelfde cijfers de boot in tegen ELZV/Auto Hommel uit Etten-Leur. Personele problemen zijn de belangrijkste oorzaak voor de teleurstellende resultaten. In Etten-Leur verschenen slechts drie spelers van het eerste team op het veld: Alex van den Hoven, Gaffin de Meza en keeper An- toine Bal. Gezien de omstandigheden hielden cle Goesenaren lang stand tegen de nummer zes. Bij rust stond het 1-0. Na de pauze werd er lang niet gescoord. Pas in de laatste tien mi nuten liep ELZV uit naar 4-0. Van den Ploven en De Meza scoorden toen tegen. De Brabanders bepaalden de eind stand op 5-2 jfk^Frldy van der Hooft TERNEUZEN - Op de eerste speeldag van de tweede periode van de voetbalcompetitie ko men zes van de zeven hoogst spe lende Zeeuws-Vlaamse ploegen |dit weekeinde in een thuiswed strijd in actie. Op het program ma staan onder meer: Terneu- zen-WSC, AZW-Wieldrecht, Terneuzense Boys-De Meeuwen, Zaamslag-Tholense Boys, Spui-Nieuwdorp en Steen-SC Gastel. Breskens gaat zondag op i bezoek bij Goes. Terneuzen 'Na de imponerende 3-1-uitzege ;op RKDVC wacht Terneuzen bondag de thuiswedstrijd tegen WSC, de nummer drie van de ranglijst. Dat lijkt op voorhand jgeen al te gemakkelijke opgave, maar kansloos achten de [Zeeuws-Vlamingen zich aller- |mmst. „Als we spelen zoals te- jgen RKDVC, moeten we voor geen enkele ploeg bang zijn", Szegt verdediger Eric-Jan (Naudts bijvoorbeeld. Helemaal ongelijk heeft Naudts ook niet, omdat Terneuzen vorige week bewees niet alleen over een sterk collectief te beschikken, (maar ook dat het verzorgd kan voetballen. „Tegen RKDVC [speelden we zoals we altijd zou- [den moeten spelen. Vrijwel iede- ke bal kwam aan en de kansen |die we kregen, maakten we ook bijna één op één af." Tegen WSC kan Terneuzen zich jnog vaster in de middenmoot nestelen, hoewel de ploeg zich [gewaarschuwd mag weten. De (opponent uit Waalwijk ging dit (seizoen maar moeizaam van start, maar volgt inmiddels door drie overwinningen op rij het jspoor van de koplopers Rood (wit en OSS'20. „Het is een ploeg met een paar handige spit- isen", weet Naudts nog van vorig ■jaar. „Ze hebben vaak al aan één kans genoeg en loeren daar ook constant op." AZW Zaterdag-tweedeklasser AZW I verraste vorige week met een steekje vallen en voorin ont breekt het aan de stootkracht van de voorgaande jaren. Mor gen speelt Zaamslag op eigen veld tegen Tholense Boys, dat met zeven punten de tiende plaats bezet. Op Zaamslag heeft Tholense Boys vóór dat het zijn zaken verdedigend beter onder controle heeft. Alleen tegen AZW en Hardinxveld moesten de Tholenaren meer dan één te gendoelpunt incasseren. In cle derde klasse van het zater dagvoetbal heeft Spui door twee overwinningen op rij in snel treinvaart afstand van de onder ste ploegen genomen. De ploeg van trainer Hugo Meeuwsen kan zijn opmars nog meer gestal te geven in de thuiswedstrijd van morgen tegen het laagge klasseerde Nieuwdorp. Breskens Zag het er na de eerste vijf com petitiewedstrijden nog uiterst somber uit voor Breskens, inmid dels zijn de vooruitzichten heel wat gunstiger. Twee weken te rug al werd Moerse Boys op ei gen veld op 1-1 gehouden en vo rige week was er zelfs een 3-1-zege op MOC'17, de num mer twee van de rangschikking. „We moeten de lijn van de laat ste twee wedstrijden zondag maar doortrekken", vindt verde diger Michel Cocquit. „Als we eenmaal aansluiting met de mid denmoot hebben gevonden, kun nen we altijd nog verder kij ken." Cocquit wéét uit ervaring dat Breskens het in en tegen Goes, de tegenstander van zon dag, nooit gemakkelijk heeft ge had, maar hoop doet leven. „Als we zondag dezelfde inzet tonen als tegen MOC, zijn we niet kansloos." Voor het duel met de middenmoter is Breskens in elk geval compleet, nu ook Arno Zwegers weer inzetbaar is. Steen, dat met twee overwinnin gen op rij weer aansluiting bij de subtop heeft gevonden, ont moet zondag op eigen veld SC Gastel. De ploeg uit Oucl-Gastel bezet momenteel de vijfde plaats met dertien punten uit acht wedstrijden en gaat Steen daarmee één punt vooraf. Eric-Jan Naudts speelt zondag met Terneuzen tegen WSC. „Als we spelen zoals tegen RKDVC, moeten we voor geen enkele ploeg bang zijn." foto Peter Nicolai 3-0-overwinning bij toenmalig koploper NSW en mag morgen in de thuiswedstrijd tegen de nieuwe koploper Wieldrecht be wijzen dat dat resultaat niet op toeval berustte. „Als we ook van Wieldrecht winnen, gaan we echt meedoen", voorspelt mid denvelder Mevlud Eryürük. Op papier valt daar niets op af te dingen, omdat AZW de nieuwe lijstaanvoerder op slechts twee punten volgt. „Ik heb begrepen dat Wieldrecht een voetballende ploeg is", zegt Eryürük. „Dat is in ons voordeel, omdat wij onze beste wedstrijden tegen voetbal lende ploegen spelen." Op voor hand lijkt Wieldrecht, dat nog altijd ongeslagen is, vooral een degelijk elftal. De promovendus hield dit seizoen al vier keer de nul en kreeg in nog geen enkele wedstrijd meer dan één treffer tegen. Temeuzense Boys Nadat vier wedstrijden op rij niet meer dan één winstpunt op leverden, hervond Terneuzense Boys zich vorige week bij Rillan- dia. De ploeg van trainer Danny van de Velde won na een 0-0-ruststand met 0-3 waar een zege met ruimere cijfers niet on mogelijk was. „Als het 8-0 was geworden, had Rillandia niets mogen zeggen", beweert mid denvelder Ali Eryürük zelfs. „Bij de rust hadden we al ruim voor moeten staan, zoveel kan sen kregen we. Met de thuiswedstrijd tegen hek kensluiter De Meeuwen op het programma leeft Terneuzense Boys in elk geval weer, hoewel het goede voetbal van de eerste competitieweken nog niet terug is. „We moeten voorin nog scher per worden", meent Eryürük. „Ook de eindpass moet nog be ter." De Meeuwen was dit sei zoen nog maar één keer goed voor de volle winst. Op eigen veld was de ploeg uit Zoutelan- de vorige week met 4-2 te sterk voor WC'68. Zaamslag Voor Zaamslag lijkt het tij nog altijd niet gekeerd. Na de entree van trainer Dennis de Nooijer was er de hoop op een snelle om mekeer, maar bij Hardinxveld werd de ploeg met 4-0 opnieuw met de neus op de feiten ge drukt. Verdedigend laat Zaam slag dit seizoen te vaak een HALSTEREN - Mocht Halste ren zondag winnen, dan zal hij inwendig juichen, vertelt de op gestapte trainer John de Frel. Of 'Mister Halsteren' inwendig ook gejankt heeft om zijn door slechte resultaten ingegeven ver trek? „Daar kan ik volmondig 'ja' op zeggen", beaamt de legen darische ex-keeper. ïlet bestuur van RKSV Halste gen had De Frel uitgenodigd voor een gesprek, na het 1-0-ver- lies tegen Dosko, afgelopen weekeinde. Want hekkensluiter met één punt uit acht duels, dat past niet bij een club die wil promo veren naar de eerste klasse. Nee, ze hadden De Frel niet verteld dat het over zijn positie zou gaan, wel over hoe het verder poet met Halsteren. Nou, dat poet zonder De Frel, had de trai ner zelf vooraf al besloten. Lik heb het er met mijn vrouw Over gehad en bij ons thuis [langt ook een grote spiegel ^vaar ik regelmatig in kijk", ver- lelt De Frel. Lik heb besloten om mijn verant woordelijkheid te nemen voor pe resultaten. Daar staat het be- ptuur volledig achter en zo zijn goed overleg uit elkaar ge Zinkend bootje De pijn in zijn Halsters hart is pr niet minder om. „Geen (cwaad woord over Halsteren. Het is altijd mijn club geweest en dat zal het altijd blijven. Maar als je met een zinkend bootje naar de oever vaart en ie dereen dreigt te verdrinken om één man blijft zitten, dan je een kerel met ballen zijn eruit stappen. De club is be dan het individu Jo- de Frel." Willem-Jan van Ton zelf tweede keeper toen Frel nog onder de lat stond, de breuk. „We kennen dkaar al lang en dat maakt de ptuatie nog spijtiger. "Wrang is pet wel voor De Frel. Achttien laar stond hij voor Halsteren in |et doel, maakte de successen in Je hoofdklasse mee. Als hoofd- Nner pakte hij met Rillandia, |jyV'24 en Zierikzee telkens in pijn tweede seizoen de titel. In debuutjaar bij 'zijn' Halste- stond hij vorig jaar met één in de eerste klasse, nu onderaan in de tweede. New York. NBA: Cleveland Cavaliers - New Orleans Hornets 109-87, Washing ton Wizards - Toronto Raptors 99-96, In diana Pacers - Orlando Magic 90-78, Mil waukee Bucks - New Jersey Nets 110-96, Boston Celtics - New York Knicks 114-110 (na verlenging), Miami Heat - Memphis Grizzlies 97-78, Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 108-88, Min nesota Timberwolves - Portland Trail- blazers 90-86, Chicago Bulls - Charlotte Bobcats 109-105 (na verlenging), Hous ton Rockets - Sacramento Kings 98-89, Utah Jazz - Dallas Mavericks 93-82. Hongkong. Hongkong Open. Vrouwen, tweede ronde: Yao Jie (Ned) - Meemek (Tha) 11-3 11-3. Pernis. NK vrouwen. Vierde ronde: Lemmen - Doumesh 0-2, Alink - Rijgersberg 1-1, Fung - Chub 0-2, Schnieders - Koers 1-1, Van der Stelt - Graas 1-1. Stand: 1. Chub 7, 2. Alink, Doumesh, Rijgersberg 5, 5. Koers, Schnieders 4, 7. Graas, Lemmen 3, 9. Fung, Van der Stelt 2. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Reham Vastgoed-Chocolat. Mauritsz 9-8, Marine Service-Atoom Boys/Kraaghof 6-6, HKC/Driewegen-Bak- kerland Terneuzen 2-8, Cerestar-D-S"Ca- lypso"4-10, Smit Sportprijzen-Dow 1 9-9. Stand: 1. Dow 1 6-16; 2. D-S"Calyp- so"5-12; 3. Atoom Boys/Kraaghof 5-10; 4. Smit Sportprijzen 6-10; 5. Bakkerland Terneuzen 5-9; 6. Reham Vastgoed 6-9; 7. Marine Service 6-7; 8. Sportcafé Axel 5-6; 9. Chocolat Mauritsz 5-3; 10. HKC/Driwegen 5-3; 11Cerestar 6-3. Derde klasse: Schipper/Adhanco-Café de Griete 7-3, Flux Electro-FC Vatitec 5-4, Sportkantine 't Zwaantje-Benny Sport 1-3, Unitron-FC Ilex 10-6. Stand: 1. Cafe Driewegen 5-15; 2. Benny Sport 5-12; 3. Sportkantie 't Zwaantje 6-12; 4. Café de Mops 4-9; 5. AmstelhoekjeA/Deco 5-9; 6. Deurwaar der M&T 5-7; 7. FC Vatitec 6-7; 8. Flux Electro 6-6; 9. Café De Griete 6-6; 10. FC Ilex 5-4; 11. Unitron 6-4; 12. Schipper/Adhanco 5-3. Beer Sheva. WK landen. Derde ronde: Armenië-Oekraïne 2,5-1,5, Rusland-Georgië 2,5-1,5, China (vrouwen)-lsraël 1,5-2,5, China (man- nen)-Cuba 3,5-0,5. Verenigde Staten vrij. Stand: 1. Rusland 8, 2. China (m uit 2), Armenië 7,5, 4. Israël 6, 5. Cuba 4.5, 6. Verenigde Staten (uit 2), Oekraï ne (uit 2), Georgië 4, 9, China (v) 2,5. Lucky Day. 3-8-13-15-17-21 -22-24-26-32-33-34-37- 47-50-62-65-67-69-72. Quebec. Vrouwen. Tweede ronde: Frazier (VSt/6) - Fedos- sova (Fra) 6-3 6-0, Arvidsson (Zwe/8) - Keothavong (GBr) 6-3 6-1, Vesnina (Rus) - Serra Zanetti (lta/5) 6-3 6-3, Na- gyova (Slw) - Granville (VSt/4) 6-2 7-5. Eerste ronde: Dechy (Fra/1) - Harkle- road(VSt) 6-4 6-1. Philadelphia. Vrouwen. Tweede ronde: Vaidisova (Tsj/7) - Kou- kalova (Tsj) 4-6 6-1 6-4, Washington (VSt) - Panova (Rus) 7-6 (4) 6-3, Sucha (Slw) - Haynes (VSt) 6-3 6-1, Dementi eva (Rus/4) - Bachmann (Dui) 6-3 6-4. Eerste ronde: Petrova (Rus/6) - Poets- jek (WRu) 6-4 6-2, Peschke (Tsj) - Cray- bas (VSt) 6-1 6-1. Parijs. Masters Series, mannen. Derde ronde: Davidenko (Rus/3) - Toer- soenov (Rus) 3-6 6-2 6-3, Robredo (Spa/14) - Djokovic (SMo) 6-4 6-3, Ber- dych (Tsj) - Ferrero (Spa/13) 7-6 6-7 (7) 6-4, Ferrer (Spa/10) - Haas (Dui) 6-2 6-7 (3) 6-3, Ljubicic (Kro/6) - Thomas Jo hansson (Zwe/9) 6-3 7-6 (4), Stepanek (Tsj/8) - Mathieu (Fra) 7-5 6-4. Groep A Slavia Praag-CSKA Sofia 4-2 (2-1). 5. Fort 1-0, 10. Gargorov 1-1, 36. Vlcek 2-1, 56. Pitak 3-1, 58. Sakaliev 3-2, 75. Fort 4-2. Scheidsrechter: Shebek (Oek). Toeschouwers: 7171. Gele kaart: Vlcek, Fort, Jarolirn, Krajcik, Kozacik (Praag), Gueye, Todorov (Sofia). Hamburger SV-Viking 2-0 (1-0). 21 Van der Vaart 1-0, 66. Lauth 2-0. Scheidsrechter: Lajuks (Let). Toeschou wers. 37500. Gele kaart: Gaarde (Vi king). Groep D Litex Lovech-Grasshoppers 2-1 (1-0). 13. Novakovic 1-0, 81. Sandrinho 2-0, 90. Antonio 2-1. Scheidsrechter; Kasnaferis (Gri). Toeschouwers; 4000. Gele kaart: Popov, Caille, Jelenkovic (Li tex), Jaggy, Mitreski, Antonio, Eduardo, Cabanas, Salatic (Grasshoppers), Groep E Rode Ster Belgrado-FC Basel 1-2 (1-1). 25. Purovic 1-0, 30. Delgado 1-1 (strafschop), 88. Rossi 1-2. Scheidsrech ter: Fisker (Den). Toeschouwers: 35000. Gele kaart: Mladenovic, Dudic (Belgra do), Delgado, Zanni (Basel). Groep F SC Heerenveen-CSKA Moskou O-O. Scheidsrechter: Ingvarsson (Zwe). Toe schouwers: 20000. Gele kaart: Bosvelt, Breuer (Heerenveen), Carvalho (CSKA Moskou). SC Heerenveen: Waterman; Seip, Der- veld, Breuer en Jeroen Drost; Bosvelt, Kissi en Pranjic; Yildirim (73. Bruggink), Huntelaar en Nilsson (64. Samaras). CSKA Moskou: Akinfejev; Goesev, Ig- nasjevitsj, Sembreras en Berezoetski; Aldonin, Zirkov (86. Krasic), Rahimic en Odiah; Vagner Love (80. Samodin) en Carvalho. Levski Sofia-Dinamo Boekarest 1-0 (O-O). 90. Angelov 1-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Toeschouwers: 20000. Ro de kaart: 61. Baltoi (Dinamo Boekarest/ 2x geel). Gele kaart: Tomasic, Bardon (Levski), Moti, Pulhac, Zicu (Dinamo Boekarest). Groep G Rapid Bóekarest-Stade Rennes 2-0 (1-0). 42. Niculae 1-0, 67. Buga 2-0. Scheidsrechter: Asumaa (Fin). Toe schouwers: 18926. Gele kaart: Buga, M. Constanin, Vasilache (Rapid Boekarest), Briand (Rennes).. Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo- bo. Klasse A: Dow-BN/De Stem 3-0, Rest/t Oudt Sas-Scheldesport 3-0, Dees Sport-Jacobs/Tuin 2-1, Zaman Sport- Delta 3-0. Stand: Dees Sport 8-21, Dow 8-21, Rest.'t Oudt Sas 8-16, Zaman Sport 8-14, Scheldesport 8-7, Delta 8-6, Jacobs/Tuin 8-6, BN/De Stem 8-3. Klas se B: Dees Sport 2-PSOVZ 0-3, Rabo bank Terneuzen/Sas-Dow 2 1-2, BN/De Stem 2-Van de Poel Aann.BV 2-1, De Pooter-NHI Terneuzen 1-2. Stand: Dow 2 8-18, Dees Sport 2 8-14, PSOVZ 8-12, BN/De Stem 2 8-12, De Pooter 8-12, Van de Poel Aann.BV 8-11, NHI Terneuzen 8-10, Rabobank Terneuzen/Sas 8-7. Klasse C: Scheldesport 2-NHI Terneu zen 2 1-2, TeVoRe-Delta 2 2-1, De Hoop -El.Van Fraeyenhove 0-2, Gemeente Ter- neuzen-V&K/Cl000 Hoek 0-3, Stand: V&K/C1000 Hoek 8-20, TeVoRe 8-15, Ge meente Terneuzen 8-13, De Hoop 8-12, NHI Terneuzen 2 8-11, Delta 2 8-10, El.Van Fraeyenhove 8-9, Scheldesport 2 8-3 Klasse D: Echo Audio-URS 0-3, Vis ser Smit' Hanab-Yildiz 2-1, WBAZ-Dow 3 0-3, Henno Cysouw-lnter- polis Philippine 2-1. Stand: Visser Smit Hanab 8-21, Dow 3 8-17, Echo Au dio 8-14, WBAZ 8-11, URS 8-11, Yildiz 8-10, Interpolis Philippine 8-7, Henno Cysouw 8-4 Klasse E: BN/De Stem 4- BN/De Stem 3 3-1, Zeeland Seaports- ASYA Kartallari 1-3, V&K/C1000 Hoek 2-Hydro IS Partner 2-1. Stand: ASYA Kartallari 7-21, V&K/C1000 Hoek 2 7-13, BN/De Stem 4 7-11, Zeeland Seaports 7-11, BN/De Stem 3 7-8, Hydro IS Part ner 7-7, PSOVZ 2 6-4. Sportbond wil dat WK-gangers een contract tekenen voor hun deelname door Herman Wissink BEEKBERGEN - Velen ver wachten dat Yuri van Gelder over ruim drie weken als wereld kampioen kan worden gehul digd. Maar het is nog maar zeer de vraag of de ringenspecialist in Melbourne wel in actie komt nu de turners en de KNGU een conflict uitvechten over een te tekenen contract. Geen con tract, dan geen WK, redeneert de bond. Het gaat om een kleine sponsor uiting op de kleding van de spor ters, bij de mannen op de broek en bij de vrouwen aan de zij kant op de heup. In het verleden mocht er bij turn wedstrijden he lemaal niet aan sponsoring op de kleding worden gedaan. Ver volgens kwam er een eerste, klein logo op de turnpakjes, en onlangs gaf de FIG, de interna tionale turnbond, de mogelijk heid tot een tweede reclame-aan duiding. Eerlijk zullen we alles delen, was de insteek van de bond. De sporters kregen de mo gelijkheid de vrijgekomen plek tijdens wereldbekerwedstrijden te gebruiken, de bond eist de paar vierkante centimeter op tij dens EK en WK. Hetteke Frima, juridisch mede werker van sportersvakbond NL Sporter, noemt de KNGU een conservatieve instelling die niet meegaat in de vercommer cialisering van de turnsport. „Ze willen de sporters vastleg gen voor de periode tot en met de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Dat is een enorme lan ge tijd, waarin veel kan verande ren. Iemand kan bijvoorbeeld kampioen worden en dan com mercieel gezien ineens veel inte- i'essanter zijn. Of er komt een derde plaats bij op het tenue waar reclame op mag, wat dan? Dan ligt iedereen vast." De con tracten hadden vóór 1 septem ber ondertekend moeten zijn, maar volgens Frima zijn de on derhandelingen pas op 10 okto ber begonnen. „En dan gaat het ook nog eens om een verouderde overeenkomst van drie jaar gele den. Vorig jaar is er al een verbe terd contract geweest en we heb ben geen zin om nog een keer over dezelfde zaken te gaan on derhandelen. Nu wordt ineens de eis gesteld dat vóór het WK getekend moet zijn." Frima gaat vandaag weer ver der met de besprekingen. „Ik kan niet garanderen dat ieder een vóór het WK getekend heeft. Een aantal turners heeft al laten weten met deze verbinte nis niet akkoord te zullen gaan. De sporters staan volledig in hun recht. Hoe hard het straks gespeeld wordt, weet ik niet. Dat zal van de bond afhangen. Het lijkt me verstandig het nu niet op de spits te drijven, het is beter om na het WK verder te praten. Maar dat zal de KNGU niet willen, want dan heeft het geen drukmiddel meer." Remi Lens, coach en zaakwaar nemer van Yuri van Gelder, zegt niet onder druk te zullen teke nen. „We hebben een aantal aan passingen voorgesteld, maar daar is de bond niet mee ak koord gegaan." Lens zegt maan dag met zijn pupil hoe dan ook op het vliegtuig naar Melbourne te zullen stappen. „Wij willen daar in alle rust, trainen. En we zullen sowieso aan het WK mee doen." KNGU-voorzitter Frans Koffrie noemt de rel die is ontstaan een 'opgeblazen storm in een glas water'. „Het gaat om geld, ner gens anders om. Het is een rede lijk voorstel. Om bijvoorbeeld Yuri van Gelder en zijn coach Remi Lens naar Melbourne te sturen, zijn we al achttiendui zend euro kwijt. Dat zijn ver plichtingen waar wij aan vol doen. Daar mogen we dan ook wel wat voor terugvragen. Maar nu wordt het omgedraaid en wordt gezegd dat wij de turners chanteren. We zijn zelfs al zo ver gegaan dat we de sporters vergoedingen geven voor optre den tijdens de Gymgala's. Eigen lijk waren dat momenten dat de sporters een tegenprestatie kon den geven voor de mogelijkheid die we bieden om deel te nemen aan internationale wedstrijden en stages." Koffrie is niet blij met alle me dia-aandacht. „Ik vind het niet opportuun dat iemand (Remi Lens) nu de publiciteit zoekt om de zaak te forceren. We zijn er nog over in onderhandeling en daar komen we echt wel uit. Ko men we er niet uit, tja, dan heb ben we een probleem." Het WK turnen in Melbourne begint op dinsdag 22 november met de kwalificatiewedstrijden. De laatste finales worden op zondag 27 november afgewerkt. GPD VALKENSWAARD - Niet eerder dan dat hij een hoog wedstrijdni veau heeft, keert Sjeng Schalken terug in het toptennis. De 28-jari- ge Limburger werkt al drie maanden intensief aan zijn comeback in Valkenswaard bij Henk van Hulst en diens zoon Willem-Jan. „Ik luister heel goed naar mijn lichaam", zei hij, „en pas als er een goe de fundering staat, ga ik de competitie weer aan. Dit kan over een maand zijn, maar misschien ook pas in april." Sjeng Schalken is door de ziekte van pfeiffer en uitputting na twaalf lange seizoenen coördinatie en kracht kwijtgeraakt. „Ik ben het nu weer aan het opbouwen, stapje voor stapje. Het gaat heel langzaam en daarom is het moeilijk te zeggen wanneer ik klaar ben." Schalken heeft eerst twee maanden op de atletiekbaan ge traind en is sinds één maand ook weer actief met racket en bal. „Ik tennis nu weer veel. Elke drie dagen tennistraining worden gevolgd door een zware training op de atletiekbaan. Daar loop ik 400 me ters." De speler die jarenlang de nummer één van Nederland was en twee jaar geleden de 11e plaats op de wereldranglijst bekleedde, is alle rankings kwijtgeraakt. Hij moet weer helemaal onderaan beginnen. Geen probleem, vindt hij. „Ik voel geen druk, want ik ga pas weer spelen als de basis helemaal goed is en mijn tennis op niveau." foto Frabrice Coffrini/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45