Hof wacht op de aflossing Twist in turn wereld over logo's PZC Lex Zwang hoopt op rust in de tent ,21 John de Frel weg bij zijn eerste liefde Routinier speelt met Brouwershaven tegen WIK'57 xonsensus Zoon Rosberg ook in Formule 1 Davis Cupduel met Rusland in RAI Manon Bollegraf captain Fed Cup Rasmussen langer bij Rabobank Sranang beleeft mindere fase uitslagen Weer tegenslag Kamiel Maase Sjeng Schalken wacht op wedstrijdniveau vrijdag 4 november 2005 HALSTEREN - Mocht Halste- ren zondag winnen, dan zal hij inwendig juichen, vertelt de op gestapte trainer John de Frel. Of 'Mister Halsteren' inwendig ook gejankt heeft om zijn door slechte resultaten ingegeven ver trek? „Daar kan ik volmondig 'ja' op zeggen", beaamt de legen darische ex-keeper. Het bestuur van RKSV Halste ren had De Frel uitgenodigd vooreen gesprek, na het 1-0-ver- ües tegen Dosko, afgelopen weekeinde. Want hekkensluiter met één punt uit acht duels, dat past niet bij een club die wil pro moveren naar de eerste klasse. Nee, ze hadden De Frel niet ver teld dat het over zijn positie zou gaan, wel over hoe het verder moet met Halsteren. Nou, dat moet zonder De Frel, had de trai ner zelf vooraf al besloten. Ik heb het er met mijn vrouw over gehad en bij ons thuis hangt ook een grote spiegel waar ik regelmatig in kijk", ver telt De Frel. „Ik heb besloten om mijn verantwoordelijkheid te nemen voor de resultaten. Daar staat het bestuur volledig achter en zo zijn we in goed overleg uit elkaar gegaan. De pijn in zijn Halsters hart is er niet minder om. „Geen kwaad woord over Halsteren. Het is altijd mijn club geweest en dat zal het altijd blijven. Maar als je met een zinkend bootje naar de oever vaart en ie dereen dreigt te verdrinken om dat één man blijft zitten, dan moet je een kerel met ballen zijn en eruit stappen." Voorzitter Willem-Jan van Ton- 1 geren, zelf tweede keeper toen j De Frel nog onder de lat stond, Betreurt de breuk. „We kennen I elkaar al lang en dat maakt de J situatie nog spijtiger." Wrang is I het wel voor De Frel. Achttien I jaar stond hij voor Halsteren in het doel, maakte de successen in de hoofdklasse mee. Als hoofd trainer pakte hij met Rillandia, HW'24 en Zierikzee telkens in zijn tweede seizoen de titel. In het debuutjaar bij 'zijn' Halste ren stond hij vorig jaar met één been in de eerste klasse, nu strak onderaan in de tweede. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Waar sommige spelers van Brouwershaven en WIK'57 al weken uitkijken naar de confrontatie van morgen, op het Brouwse sportpark Onder de Molen, leeft Brouwersha ven-speler Edwin Hof anders naar het duel toe: „Voor mij is el ke wedstrijd gewoon een wed strijd. Ik heb niet echt het ge voel dat het zaterdag een derby „Maar voor de jongens die hier geboren zijn, is de wedstrijd te gen WIK wél een echte derby", vult Hof snel aan. Hij werd 35 jaar geleden geboren in Woer den en verhuisde begin jaren ne gentig naar Zierikzee. Daar woont hij nu nog steeds. Hij had daarvoor al banden met Schou- wen-Duiveland: „Mijn ouders komen al 31 jaar op de camping. En mijn roots liggen toch wel op Schouwen. Mijn oma komt hier vandaan.'" Hof werd lid van Brouwersha ven. Daar pakte hij, afwisselend met John van Mourik, het keeperswerk op dat hij in de jeugd in Woerden had achterge laten. „Daar heb ik een aantal jaren gekeept. In de jeugd was ik een flierefluiter. Zo'n speler die altijd bloemetjes aan het zoe ken was. Bij Brouw was de pe riode met John van Mourik wel leuk als keeper." Toch ging Hof als veldspeler aan de slag. „Ik voetbal toch liever dan dat ik keep", geeft hij toe. Met Brouwershaven staat Hof er niet bijster goed voor in de vierde klasse B. Slechts één keer, thuis tegen SPS, kwam Brouwershaven tot een overwin ning. Daarnaast werd er gelijk gespeeld tegen Yerseke, Stave- nisse en Kruiningen en ging Brouw ten onder tegen Mevo, Smerdiek, ZPR'84 en Wemeldin- ge. Vooral de laatste nederlaag, 2-1 uit tegen Wemeldinge door een fout van doelman Meivin van Ast, kwam hard aan bij Brou wershaven. Edwin Hof weet uit het verleden, toen hij als keeper ook wel eens in de fout ging, hoe Edwin Hof: „Als wij als ouderen nu zouden stoppen, dan zou het allemaal in elkaar zakken bij Brouwershaven." foto Marijke Folkertsma hard het leven als keeper kan zijn. Hof: „Ik had er vroeger altijd flink de pest in als ik als keeper een fout maakte. Het was heel vervelend om tegen Wemeldinge op zo'n manier te verliezen. We konden de wedstrijd eigenlijk niet winnen, want we kregen weinig kansen. De seizoensstart was eigenlijk hetzelfde als vorig jaar. Toen verloren we de eerste twee wedstrijden.-Alleen heb ben we -nu met een blessuregolf té maken gehad. De ziekenboeg stroomt langzaam leeg. Maar de automatismen die we vorig jaar hadden, waren er aan het begin van dit seizoen niet meer. Dus we w.eten waaraan het ligt." Eigenlijk wilde Hof na het vori ge seizoen zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangen. Maar hij herzag zijn mening. „Ik wilde er de brui aan geven, maar ik heb altijd tegen Kees Kraaijenbrink gezegd: zolang jij doorgaat, ga ik ook door." Kraaijenbrink ging door, dus Hof moest ook door. Bij Brouwershaven heeft de dertiger dit jaar te maken met een aantal jeugdige spelers en dat is óók een van de redenen dat hij terugkwam op zijn eerde re besluit. „Het is leuk met die jonge jongens zoals Pim Kloet en Dennis van Grunsven rond je. Het mag van mij wel zo zijn dat er iedere keer wat meer bij komen. Maar die jonge spelers hebben ons dit jaar nog nodig om zich aan ons op te trekken. Als wij als oudere nu zouden stoppen, dan zou het allemaal in elkaar zakken bij Brouwersha ven. En dat willen we niet." Met Brouwershaven begint Edwin Hof morgen aan de strijd om de tweede periodetitel, die gaat over zeven wedstrijden. Eerst volgt WIK'57 en dan gaat Brouwershaven naar Vrederust. Hof: „Ik schat ons net wat beter in dan WIK en Vrederust moet ook kunnen. Dan zouden we goed moeten kunnen starten. Ik wil wel voor een prijs voetbal len, anders heeft het allemaal geen zin voor me. Dan kan ik be ter gaan afbouwen in een lager elftal." De laatste twee ontmoetingen tussen Brouwershaven en WIK'57, vorig seizoen, leverden zes punten op voor Brouwersha ven. Op eigen veld won Brouw, door doelpunten van Ivo Fontei- ne en Arjan Visser, met 2-0. Edwin Hof maakte dit seizoen al drie doelpunten en dat is een voor hem ongekend aantal. Hij geniet van elke wedstrijd die hij nog met Brouwershaven kan spe len, maar hij gaat er wel van uit dat dit nu écht zijn laatste sei zoen wordt. „Ik ben al 35; of moet je zeggen pas 35? Het wordt allemaal wat moeilijker. Maar gelukkig heb ik nog geen grote blessures gehad. Het zou mooi zijn als we met Brouwers haven onderaan in het linkerrij tje zouden kunnen eindigen. En dat ik geen blessures oploop." LONDEN - De twintigjarige Nico Rosberg debuteert vol gende jaar in de Formule 1 voor het raceteam van Frank Williams. De zoon van de Finse oud-wereldkampioen Ke- ke Rosberg heeft een meerjarig contract getekend. Ros berg is de jongste coureur die in 2006 van start gaat in de Grands Prix om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Hij rijdt onder Duitse vlag, omdat hij in dat land is ge boren. Nico is de zoon van Keke Rosberg, die in 1982 de wereldtitel veroverde, eveneens met Williams. ANP AMSTERDAM - De Daviscupwedstrijd Nederland-Rus land in de eerste ronde van de wereldgroep 2006 wordt ge speeld in de RAI te Amsterdam. De data zijn 10, 11 en 12 februari.In de Holland Hall van de RAI te Amsterdam zal een tennisstadion worden gebouwd met een capaciteit van 9000 tot 10.000 toeschouwers. Het vloertype is nog niet bepaald. De reactie van Rotterdammer Raemon Slui ter over de RAI als locatie was: „Dit wordt de eerste keer dat ik in Nederland een uitwedstrijd ga spelen." ANP AMSTERDAM - Manon Bollegraf is de nieuwe captain van het Nederlandse Fed Cupteam. De tennisbond KNLTB heeft haar in dienst genomen voor één jaar. Bij de mannen, die de Davis Cup spelen, tekende captain Tjerk Bogtstra voor één jaar bij. De 41-jarige Bollegraf is vorig jaar reeds gepolst om Bogtstra, die de nationale mannen- en vrouwenteams in 2004 combineerde, op te volgen. De voormalige topspeelster, reeds actief als train- ster en coach, vond het toen niet het goede moment omdat ze niemand kende. ANP DEN HAAG - Michael Rasmussen heeft zijn contract bij de wielerploeg van Rabobank verlengd. De Deen bereikte gisteren overeenstemming met Rabo-manager Theo de Rooij. Rasmussen, winnaar van het bergklassement in de Tom" de France, brak zijn contract open en zal de komende twee jaar in Nederlandse dienst blijven rijden. Rasmus sen won afgelopen jaar behalve de bolletjestrui ook een rit in de Ronde van Frankrijk. GPD ETTEN-LEUR - Hoofdklasser FM Sranang maakt een mindere periode door. Na het 5-2-verlies voor de beker te gen eersteklasser Marrakech ging de hoofdklasser nu met dezelfde cijfers de boot in tegen ELZV/Auto Hommel uit Etten-Leur. Personele problemen zijn de belangrijkste oorzaak voor de teleurstellende resultaten. In Etten-Leur verschenen slechts drie spelers van het eerste team op het veld: Alex van den Hoven, Gaf fin de Meza en keeper An- toine Bal. Gezien de omstandigheden hielden de Goesenaren lang stand tegen de nummer zes. Bij rust stond het 1-0. Na de pauze werd er lang niet gescoord. Pas in de laatste tien mi nuten liep ELZV uit naar 4-0. Van den Hoven en De Meza scoorden toen tegen. De Brabanders bepaalden de eind stand op 5-2 I door Klaas Verspoor 00STERLAND - Hoe anders dan gepland kan een voetbalsei zoen verlopen? Vraag het aan ie dereen die het eerste elftal van Duiveland een warm hart toe draagt. Duiveland, van titelpre- tendent tot degradatiekandi daat. Tot afschuw van aanvoer der Lex Zwang. Lex Zwang (24) is ondanks zijn jeugdige leeftijd al een routinier in het jonge Oosterlandse elftal. Een dramatische seizoensstart als nu maakte hij in het eerste elftal nog niet mee. Na zeven duels bezet Duiveland met vier punten de voorlaatste plaats. Vo rige week verloor Duiveland al weer voor de vijfde keer in het seizoen 2005-2006. Wat is er toch aan de hand met Duiveland? Voor de beker ont snappen jullie tegen DFS en ver volgens verliezen jullie met 5-0 van Dauwendaele. Lex Zwang: „Dat is een goede vraag. We hebben er zaterdag zelf in de kleedkamer nog over nagepraat. We zitten een beetje in een spiraal naar beneden en het lijkt er ook wel op dat dat bij de meeste spelers in de kop jes zit. Het is een moeilijk ver haal." Hoe gaat de spelersgroep met al le teleurstellingen in dit voetbal seizoen om? Lex Zwang: „We weten zelf ei genlijk ook niet wat er aan de hand is. Simpele dingen die we drie jaar geleden al geleerd heb ben, werken niet meer. Er zijn natuurlijk een paar spelers weg gegaan, we hebben wat blessu res en er moeten jonge jongens worden ingepast. Maar om het daar nu op te steken gaat me te ver. We moeten nu gewoon hard werken en simpel voetballen." Wat kan jij als aanvoerder op dit moment voor je ploeg en je trainer betekenen? Ben je een verlengstuk voor Jan Heikamp in het veld? Lex Zwang: „Ja, dat sowieso. Deze week hebben we een ge sprek gehad en iedereen heeft n°g steeds het gevoel dat het goed komt met Duiveland. Bij SKNWK hadden ze al tegen ons gezegd dat het tweede jaar in de derde klasse een veel moeilijker jaar wordt. We hadden een uit- Sportbond wil dat WK-gangers een contract tekenen voor hun deelname schieter door met 10-0 te win nen van 's-Heer Arendskerke, maar vervolgens kregen we weer van die wedstrijden als de laatste twee..." Jullie hebben veertien keer ge scoord, waarvan tien keer tegen 's-Heer Arendskerke. Daarnaast krijgen jullie gemiddeld drie goals per duel tegen. Ligt het probleem nu van voren of van achteren? Lex Zwang: „We creëren bijna geen kansen en dat is een beetje on-Duivelands. En we mogen na tuurlijk nooit zoveel goals tegen krijgen. Meestal kwam dat wel goed, want dan scoorden we er zelf toch eentje meer dan dat we er tegen kregen. Het is bekend dat onze verdediging niet het sterkste punt is, maar we moe ten er zelf meer inschieten." Zaterdag spelen jullie de belang rijke uitwedstrijd tegen WHS. Die ploeg staat met acht uit acht redelijk in de buurt. Met wat voor gevoel ga jij naar Sint Annaland toe? Lex Zwang: „Wel met een goed gevoel. WHS staat op vier pun ten afstand van ons. We hebben deze week twee keer goed ge traind en hoeven met Duiveland zeker geen degradatievoetbal te spelen. Maar eerst moeten we maar weer eens zorgen dat we de zaakjes op orde krijgen en rust in de tent houden." ZEIST - Kamiel Maase is op weg naar de Europese titelstrijd cross opnieuw getroffen door te genslag. De nationale recordhouder op de marathon kreeg na vier we ken intensieve training last van een cyste in het onderbeen. Maase is inmiddels verlost van het fysieke ongemak, maar geeft aan dat de snelheid van herstel bepalend is of hij fit genoeg zal zijn voor de EK cross op 11 de cember in Tilburg. Maase miste dit jaar al de we reldkampioenschappen atletiek in Helsinki door een hamstring blessure. Ook de najaarsmara thons liet hij aan zich voorbij gaan. ANP door Herman Wissink BEEKBERGEN - Velen ver wachten dat Yuri van Gelder over ruim drie weken als wereld kampioen kan worden gehul digd. Maar het is nog maar zeer de vraag of de ringenspecialist in Melbourne wel in actie komt nu de turners en de KNGU een conflict uitvechten over een te tekenen contract. Geen con tract, dan geen WK, redeneert de bond. Het gaat om een kleine sponsor uiting op de kleding van de spor ters, bij de mannen op de broek en bij de vrouwen aan de zij kant op de heup. In het verleden mocht er bij tumwedstrijden he lemaal niet aan sponsoring op de kleding worden gedaan. Ver volgens kwam er een eerste, klein logo op de turnpakjes, en onlangs gaf de FIG, de interna tionale turnbond, de mogelijk heid tot een tweede reclame-aan duiding. Eerlijk zullen we alles delen, was de insteek van de bond. De sporters kregen de mo gelijkheid de vrijgekomen plek tijdens wereldbekerwedstrijden te gebruiken, de bond eist de paar vierkante centimeter op tij dens EK en WK. Hetteke Frima, juridisch mede werker van sportersvakbond NL Sporter, noemt de KNGU een conservatieve instelling die niet meegaat in de vercommer cialisering van de turnsport. „Ze willen de sporters vastleg gen voor de periode tot en met de Olympische Spelen van 2008 in Peldng. Dat is een enorme lan ge tijd, waarin veel kan verande ren. Iemand kan bijvoorbeeld kampioen worden en dan com mercieel gezien ineens veel inte ressanter zijn. Of er komt een derde plaats bij op het tenue waar reclame op mag, wat dan? Dan ligt iedereen vast." De con tracten hadden vóór 1 septem ber ondertekend moeten zijn, maar volgens Frima zijn de on derhandelingen pas op 10 okto ber begonnen. „En dan gaat het ook nog eens om een verouderde overeenkomst van drie jaar gele den. Vorig jaar is er al een verbe terd contract geweest en we heb ben geen zin om nog een keer over dezelfde zaken te gaan on derhandelen. Nu wordt ineens de eis gesteld dat vóór het WK getekend moet zijn." Frima gaat vandaag weer ver der met de besprekingen. „Ik kan niet garanderen dat ieder een vóór het WK getekend heeft. Een aantal turners heeft al laten weten met deze verbinte nis niet akkoord te zullen gaan. Hoe hard het straks gespeeld wordt, weet ik niet. Dat zal van de bond afhangen. Het lijkt me verstandig het nu niet op de spits te drijven, het is beter om na het WK verder te praten. Maar dat zal de KNGU niet wil len, want dan heeft het geen drukmiddel meer." Remi Lens, coach Yuri van Gel der, zegt niet onder druk te zul len tekenen. „We hebben een aantal aanpassingen voorge steld, maar daar is de bond niet mee akkoord gegaan." Lens zegt maandag met zijn pupil hoe dan ook op het vliegtuig naar Mel bourne te zullen stappen. „Wij willen daar in alle rust trainen. En we zullen sowieso aan het WK meedoen." KNGU-voorzitter Frans Koffrie noemt de rel die is ontstaan een 'opgeblazen storm in een glas water'. „Het gaat om geld, ner gens anders om. Het is een rede lijk voorstel. Om bijvoorbeeld Yuri van Gelder en zijn coach Remi Lens naar Melbourne te sturen, zijn we al achttiendui zend euro kwijt. Dat zijn ver plichtingen waar wij aan vol doen. Daar mogen we dan ook wel wat voor terugvragen. Maar nu wordt het omgedraaid en wordt gezegd dat wij de turners chanteren. We zijn zelfs al zo ver gegaan dat we de sporters vergoedingen geven voor optre den tijdens de Gymgala's. Eigen lijk waren dat momenten dat de sporters een tegenprestatie kon den geven voor de mogelijkheid die we bieden om deel te nemen aan internationale wedstrijden en stages." Koffrie is niet blij met alle me dia-aandacht. „Ik vind het niet opportuun dat iemand (Remi Lens) nu de publiciteit zoekt om de zaak te forceren. We zijn er nog over in onderhandeling en daar komen we echt wel uit." Het WK turnen begint op dins dag 22 november met de kwalifi catiewedstrijden. De laatste fi nales worden op zondag 27 no vember afgewerkt. GPD VALKENSWAARD - Niet eerder dan dat hij een hoog wedstrijdniveau heeft, keert Sjeng Schalken terug in het toptennis. De 28-jarige Limburger werkt al drie maanden intensief aan zijn come back in Valkenswaard bij Henk van Hulst en diens zoon Willem-Jan. „Ik luister heel goed naar mijn lichaam", zei hij, „en pas als er een goede fundering staat, ga ik de competitie weer aan. Dit kan over een maand zijn, maar misschien ook pas in april." Sjeng Schalken is door de ziekte van pfeiffer en uitputting na twaalf lange seizoenen coördinatie en kracht kwijtgeraakt. „Ik ben het nu weer aan het opbouwen, stapje voor stapje. Het gaat heel langzaam en daarom is het moeilijk te zeggen wanneer ik klaar ben." Schalken heeft eerst twee maanden op de atletiekbaan getraind en is sinds één maand ook weer actief met racket en bal. „Ik tennis nu weer veel. Elke drie dagen tennistraining worden gevolgd door een zware training op de atletiekbaan. Daar loop ik 400 me ters." De speler die jarenlang de nummer één van Nederland was en twee jaar geleden de 11e plaats op de wereldranglijst bekleedde, is alle rankings kwijtgeraakt. Hij moet weer helemaal onderaan beginnen. Geen probleem, vindt hij. „Ik voel geen druk, want ik ga pas weer spelen als de basis hele maal goed is en mijn tennis op niveau." foto Frabrice Coffrini/EPA New York. NBA: Cleveland Cavaliers - New Orleans Hornets 109-87, Washing ton Wizards - Toronto Raptors 99-96, In diana Pacers - Orlando Magic 90-78, Mil waukee Bucks - New Jersey Nets 110-96, Boston Celtics - New York Knicks 114-110 (na verlenging), Miami Heat - Memphis Grizzlies 97-78, Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 108-88, Min nesota Timberwolves - Portland Trail- blazers 90-86, Chicago Bulls - Charlotte Bobcats 109-105 (na verlenging), Hous ton Rockets - Sacramento Kings 98-89, Utah Jazz - Dallas Mavericks 93-82. Hongkong. Hongkong Open. Vrouwen, tweede ronde: Yao (Ned) - Meemek (Tha) 11-311-3. Beer Sheva. WK landen. Derde ronde: Armenië-Oekraïne 2,5-1,5, Rusland-Georgië 2,5-1,5, China (vrouwen)-lsraël 1,5-2,5, China (man- nen)-Cuba 3,5-0,5. Verenigde Staten vrij. Stand: 1. Rusland 8, 2. China (m uit 2), Armenië 7,5, 4. Israël 6, 5. Cuba 4,5, 6. Verenigde Staten (uit 2), Oekraï ne (uit 2), Georgië 4,9. China (v) 2,5. Sportprijsvragen Lucky Day. 3-8-13-15-17-21-22-24-26-32-33-34-37- 47-50-62-65-67-69-72. Quebec. Vrouwen. Tweede ronde: Frazier (VSt/6) - Fedos- sova (Fra) 6-3 6-0, Arvidsson (Zwe/8) - Keothavong (GBr) 6-3 6-1, Vesmna (Rus) - Serra Zanetti (lta/5) 6-3 6-3, Na- gyova (Slw) - Granville (VSt/4) 6-2 7-5. Eerste ronde: Dechy (Fra/1) - Harkle- road (VSt) 6-4 6-1. Parijs. Masters Series, mannen. Derde ronde: Davidenko (Rus/3) - Toer- soenov (Rus) 3-6 6-2 6-3, Robredo (Spa/14) - Djokovic (SMo) 6-4 6-3, Ber- dych (Tsj) - Ferrero (Spa/13) 7-6 6-7 (7) 6-4, Ferrer (Spa/10) - Haas (Dui) 6-2 6-7 (3) 6-3, Ljubicic (Kro/6) - Thomas Jo hansson (Zwe/9) 6-3 7-6 (4), Stepanek (Tsj/8) - Mathieu (Fra) 7-5 6-4. Uefa Cup Groep A Slavia Praag-CSKA Sofia 4-2 (2-1). 5. Fort 1-0, 10. Gargorov 1-1, 36. Vlcek 2-1, 56. Pitak 3-1, 58. Sakaliev 3-2, 75. Fort 4-2. Scheidsrechter: Shebek (Oek). Toeschouwers: 7171. Gele kaart: Vlcek, Fort, Jarolim, Krajcik, Kozacik (Praag), Gueye, Todorov (CSKA Sofia). Hamburger SV-Viking 2-0 (1-0). 21. Van der Vaart 1-0, 66. Lauth 2-0. Scheidsrechter: Lajuks (Let). Toeschou wers: 37500. Gele kaart: Gaarde (Vi king). Hamburger SV 2 2 0 0 6 3 0 Slavia Praag 1 1 0 0 3 4 2 Viking 2 10 13 1 2 Monaco 1 0 0 1 0 0 1 Groep B Palermo-Lokomotiv Moskou (Rus) O-O. Scheidsrechter: Garibian (Fra). Toe schouwers: 20000. Rode kaart: 80. Khok- hlov (Lokomotiv Moskou). Gele kaart: Caracciolo (Palermo), Bikey (Lokomotiv Moskou). Brondby-M. Petach-Tikva 2-0 (O-O). 67. Lantz 1-0, 83. Absalonsen 2-0. Scheidsrechter: Costa (Por). Toeschou wers: 14188. Gele kaart: Elmander, An dersen (Brondby), Mbamba, Cohen, Amar, Golan, Lokaso (Petach-Tikva). Palermo 2 1 1 0 4 2 1 Brondby 110 0 3 2 0 Espanyol 110 0 3 1 0 Lokom. M 2 0 1110 1 M. Petach 2 0 0 2 0 1 4 Groep C Sampdoria-Steaua Boekarest O-O. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Toe schouwers: 20000. Gele kaart: Gasbarro- ni (Sampdoria), Bostina (Steaua Boeka rest). RC Lens-Halmstad 5-0 (2-0). 16. Cou sin 1-0, 23. Cousin 2-0, 48. Cousin 3-0, 74. Jemaa 4-0, 90. Lachor 5-0. Scheids rechter: Siric (Kro). Toeschouwers: 20000. Gele kaart: Olivier Thomert (Lens), Jensen, Ingelsten (Halmstad). Steaua B. 2 1 1 0 4 4 0 Hertha BSC 1 1 0 0 3 1 0 RC Lens 2 10 13 5 4 Sampdoria 10 10 10 0 Halmstad 2 0 0 2 0 0 6 Groep D Middlesbrough-Dnipro Dnipropetro- vsk 3-0 (1-0). 37. Yakubu 1-0, 50. Vidu- ka 2-0, 56. Viduka 3-0. Scheidsrechter: Layec (Fra). Toeschouwers: 20000. Gele kaart: Maccarone (Middelsbrough). Litex Lovech-Grasshoppers 2-1 (1-0). 13. Novakovic 1-0, 81. Sandrinho 2-0, 90. Antonio 2-1. Scheidsrechter: Kasnaferis (Gri). Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Popov, Caille, Jelenkovic (Lo- vech), Jaggy, Mitreski, Antonio, Eduar- do, Cabanas, Salatic (Grasshoppers). Middlesbr. 2 2 0 0 6 4 0 Litex Lovech 1 1 0 0 3 2 1 AZ 1 1 0 0 3 2 1 Grassh. 2 0 0 2 0 1 3 Dnipro D. 200201 5 Groep E RC Strasbourg-Tromso 2-0 (1-0). 38. Pagis 1-0, 66. Arrache 2-0. Scheidsrech ter: Paniashvili (Geo). Toeschouwers: 12500. Gele kaart: B. Johansen, Ademo- lu (Tromso). Rode Ster Belgrado-FC Basel 1-2 (1-1). 25. Purovic 1-0, 30. Delgado 1-1 (strafschop), 88. Rossi 1-2. Scheidsrech ter: Fisker (Den). Toeschouwers: 35000. Gele kaart: Mladenovic, Dudic (Belgra do), Delgado, Zanni (Basel). Strasbourg 2 2 0 0 6 4 0 AS Roma 1 1 0 0 3 2 1 FC Basel 2 10 13 2 3 Rode Ster 10 0 10 1 2 Tromso 2 0 0 2 0 1 4 Groep F SC Heerenveen-CSKA Moskou O-O. Scheidsrechter: Ingvarsson (Zwe). Toe schouwers: 20000. Gele kaart: Bosvelt, Breuer (SV Heerenveen), Carvalho (CS KA Moskou). SC Heerenveen: Waterman; Seip, Der- veld, Breuer en Jeroen Drost; Bosvelt, Kissi en Pranjic; Yildirim (73. Bruggink), Huntelaaren Nilsson (64. Samaras). CSKA Moskou: Akinfejev; Goesev, Ig- nasjevitsj, Sembreras en Berezoetski; Aldonin, Zirkov (86. Krasic), Rahimic en Odiah; Vagner Love (80. Samodin) en Carvalho. Levski Sofia-Dinamo Boekarest 1-0 (O-O). 90. Angelov 1-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Toeschouwers: 20000. Ro de kaart: 61. Baltoi (Dinamo Boekarest/ 2x geel). Gele kaart: Tomasic, Bardon (Levski), Moti, Pulhac, Zicu (Dinamo Boekarest). Olymp. M. 1 1 0 0 3 2 1 Levski Sofia 1 1 0 0 3 1 0 SC H'veen 2 0 2 0 2 0 0 CSKAMosk. 2 0 1111 2 Dinamo B. 2 0 1110 1 Groep G VFB Stuttgart-Shaktar Donetsk 0-2 (0-1). 31. Fernandinho 0-1, 88. Marica 0-2. Scheidsrechter: Skjerven (Noo). Toeschouwers: 15000. Gele kaart: Meis- sner (Stuttgart). Rapid Boekarest-Stade Rennes 2-0 (1-0). 42. Niculae 1-0, 67. Buga 2-0. Scheidsrechter: Asumaa (Fin). Toe schouwers: 18926. Gele kaart: Buga, M. Constanin, Vasilache (Rapid Boekarest), Brïand (Stade Rennes). ShaktarDon. 2 2 0 0 6 3 0 Rapid B. 1 1 0 0 3 2 0 VFBStutt. 2 10 13 2 2 PAOK 10 0 10 0 1 Stade R. 2002004 Groep H Bolton Wanderers-Zenit St.Peters burg 1-0 (1-0). 24. Nolan 1-0. Scheids rechter: Trefoloni (Ita). Toeschouwers: 20000. Gele kaart: Hagen, Flachbart (Ze nit St Petersburg). Bolton W. 2 1 1 0 4 2 1 Z. St.P'burg 2 10 13 2 2 Besiktas 10 10 11 1 Sevilla 0 0 0 0 0 0 0 Vitoria G. 10 0 10 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37