Niemans stapt op bij Delta Sport rix, Catrien Sandee schaatst voor de schoonheid Zoutelande opnieuw podium damstrijd 18 Bert de Vos en Bert Nuijens zijn nieuwe trainers van Zierikzeese handbalclub agenda Verlies rugbyers tegen Botswana Te late arbiter deert Morres niet ATB-wedstrijd in Wemeldinge vrijdag 4 november 2005 door Rudy Boogert ZIFRIKZEE - Jaap Niemans is opgestapt als trainer van de Zie rikzeese handbalvereniging Del ta Sport. Signalen van de spe lers, die vroegen om meer techni sche en tactische knowhow, la gen daaraan ten grondslag. Na enkele dagen bedenktijd besloot de oei'enmeester uit Nieuwer- kcrk zijn functie neer te leggen. Delta Sport heeft voor het lopen de seizoen de oud-spelers Bert de Vos en Bert Nuijens gestrikt als opvolgers voor Jaap Nie mans. „Zij maken het seizoen in elk geval af", vertelde voorzitter Peter Bos gisteren. Hij sloot niet uit dat het duo ook volgend sei zoen aan het roer staat bij de Zierikzeese eersteklasser, maar daarover zijn geen afspraken ge maakt. Bos betreurde de breuk met Nie mans, die anderhalf jaar gele den als opvolger van Jaap Sinke werd gepresenteerd. ..Jaap Nie mans heeft er een belangrijke hand in gehad, dat het team weer met plezier handbalt. Hij is er voor tweehonderd procent in geslaagd om het enthousias me, ook op het sociale vlak, over te brengen op de spelers. Maar er is een maar." Gesprekjes „Sinds mijn aantreden als voor zitter heb ik binnen alle geledin gen van de clubs gesprekjes ge voerd. Ook met een afvaardi ging van de spelersgroep. Uit dat gesprek kwam naar voren dat de spelers tekortkomingen voelden op handbalteehnisch en -tactisch gebied. Met die bood schap ben ik vorige week don derdag een gesprek aangegaan met de trainer." Enkele opties werden bespro ken (zoals de aanvulling van de technische staf met een ervaren assistent); Bos: „Maar daar had Jaap geen oren naar. Ik had ge hoopt dat we gezamenlijk tot een oplossing konden komen, maar we respecteren Jaaps be slissing." Afgelopen zondag, vóór de thuiswedstrijd tegen Desk (21-21), maakte Niemans AMERSFOORT - Het Neder lands militair rugbyteam, dat ge traind wordt door Goesenaar Alfred Verdonk, heeft in Amers foort een wedstrijd tegen het na tionale team van Botswana met 22-10 verloren. Tot halverwege de tweede helft leidde Oranje, waar Tovaal-spe- ler Maurice Boelhouwers op de hookerpositie speelde, nog met 10-0. Uiteindelijk bleek Botswa na toch te sterk. TERNEUZEN - Het duurde even voor de futsallers van ZVH/Morres/Controlec aan hun achtste competitieduel konden beginnen. De scheidsrechter stond voor de kassa bij de Wes- terschelde, zonder geld. Nadat coach Arno Zwegers hem uit de brand hielp en ophaalde, kon de wedstrijd gewoon doorgaan. Magica/Vershof Nelisse werd vervolgens kinderlijk eenvoudig verslagen: 14-3. De eersteklasser raakte in sport centrum Vliegende Vaart in Ter- neuzen pas in de tweede helft op stoom tegen de opponent uit Ber gen op Zoom. Bij rust stond het nog 3-2, maar na de pauze schroefde Morres het tempo flink op. Magica kwam conditio neel tekort. De doelpunten van de Zeeuws-Vlamingen werden gemaakt door Ali Eryürük (4), Jordy Bakker (4), Ralph Zegers (2), Gerben Schram (2), Arno Zwegers en Marco Vaal. WEMELDINGE - Het wielerco- mité Wemeldinge houdt morgen de jaarlijkse ATB-wedstrijd in het Wemeldingse Bos. De ren ners krijgen enkele nooit eerder beklommen bulten voor de kie zen. De wedstrijd is de voorbode van de kampioenendag, die volgen de week in Yerseke wordt verre den. In Wemeldinge zullen on der anderen de plaatselijke favo rieten Marco Minnaard en Paul Jeremiasse van start gaan, even als andere Zeeuwse rijders als Edzard van Ewijk, Jarno Veel hoek, Dennis Raadtgever en Bart Maas. De wedstrijd, die start om 12.30 uur, wordt in vijf categorieën verreden. intern bekend, dat hij die mid dag voor het laatst op de bank zou zitten. „Die tussenliggende dagen wa ren een emotioneel gebeuren", bekende Niemans gisteren. „Je denkt, slaapt en droomt over niks anders. De mededeling van de voorzitter kwam ook als een donderslag bij heldere hemel voor mij. Achteraf bleek dat de spelersgroep er geen rekening mee had gehouden, dat ik wel 'ns kon opstappen. Maar die vrij heid heb ik natuurlijk ook."Nie mans kan zich.in grote lijnen in de kritiek uit de spelersgroep vinden. „Ik ben een meer sociale trainer. Ik ga ervan uit, dat ie dereen in de selectie speelt. Dus ook de mindere spelers. Daar was niet iedereen van gechar meerd. Dat mag, maar ik vind dat je niet mag vergeten dat we een amateurclub zijn. Dat was eigenlijk het grootste verschil van inzicht. In zo'n situatie kun je coüte que coüte aanblijven als trainer. Zulke verhalen heb ik echter al vaker meegemaakt. Na twee maanden blijkt, dat de prestaties nog altijd omlaag gaan en dan gaat de trainer als nog weg. Dat wil ik voor zijn. We zijn allerminst rancuneus uit elkaar gegaan. We zijn alle maal volwassen mensen. Bij de eerste de beste thuiswedstrijd van Delta Sport zit ik gewoon op de tribune." Jaap Niemans Catrien en Dies Sandee hebben in Breda de eerste schoonrijdwedstrijd van het seizoen gewonnen. door Mieke van den Broek GOES - Voormalig Nederlands kampioen Catrien Sandee won vorige week in Breda de eerste schoonrijdwedstrijd van het sei zoen. De 59-jarige Kamperland- se stapte twintig jaar geleden over van het kunstschaatsen op het schoonrijden. Maar nog steeds moet Sandee erg vaak uitleggen wat de sport inhoudt. Weinigen zijn bekend met de oudste vorm van schaatsrijden in ons land. Toch worden er al vanaf 1850 schoonrijdwedstrij- den gehouden. Momenteel zijn er zo'n vijftig wedstrijdrijders in Nederland actief. Sandee schaatste acht dagen geleden de eerste wedstrijd van het sei zoen. En met succes. Indivi dueel en in de parenklasse, sa men met man Dies, was Sandee de beste. Het schoonrijden speelt zich af op het honderd meter lange rechte stuk van de schaats baan. Deelnemers moeten na drie keer aanzetten de schoon- rijdslag zien te vinden. Die slag wordt gemaakt door het rijden van s-bochtjes. Het is daarbij zaak om het bovenlichaam zo rechtop mogelijk te houden. De rijders staan op speciale schaatsen. De ijzers van de schoonrijdschaats zijn, anders dan de holle kunstschaatsij zers, vlak. Op de binnenkant van de schaatsen wordt afge zet. De verdere schoonrijdslag wordt op de buitenkant uitge voerd. Deze techniek is verge lijkbaar met het hardrijden. Maar de naam schoonrijden zegt het al. Het gaat om de schoonheid. Snelheid speelt dan ook geen enkele rol. De be oordeling is in handen van drie juryleden, die op de baan staan. Zij letten op de afzet, houding, helling, streek en de algemene indruk. Spectaculair De sport oogt voor een leek heel makkelijk. Sandee: „De sport ziet er inderdaad niet al te spectaculair uit. Iedere be ginneling roept, voordat die de baan opstapt, dat het makke lijk is. Daarna moeten ze daar vaak op terugkomen. Het schoonrijden komt neer op techniek en balans." Er wordt door mannen en vrou wen individueel gereden, daar naast is er een parenklasse. Sportkleren komen er niet aan te pas. Veel vrouwen dragen rokken, maar broeken zijn on dertussen ook toegestaan. Dit om de jeugd meer bij de sport te betrekken. Het grijze-harengehalte bij het schoonrijden is erg hoog. Niet vreemd als de wedstrijd op don derdagmiddag wordt gehou den. Catrien Sandee en haar man Dies zijn sinds vorig jaar gepensioneerd. „Het komt ons wel goed uit. De vijf schoonrijd- foto Rob Kamminga wedstrijden zijn door het hele land en om in de hoofdklasse te blijven moet je bijna alle wed strijden rijden. Daar hebben wij nu de tijd voor." De trainingen werkt Sandee met zes andere Zeeuwen af op de schaatsbaan in Dordrecht. Elke maandagavond vertrek ken er vanuit Zeeland twee au to's om van 22.00 uur tot 23.00 uur te kunnen trainen. In de zomer wil Sandee nog wel eens op de skeelers het schoonrijden onderhouden. Sandee: „Maar daarvoor heb je wel de hele breedte van de weg nodig. Soms kunnen we het niet laten en gaan we als het rustig is, onder etenstijd, de weg op." door Koen de Vries ZOUTELANDE - Over ruim drie weken voert de stichting Damevenementen Zeeland zijn zoveelste kunstje op. In Zoute lande wordt van 28 tot en met 4 december het Europees kam pioenschap voor veteranen ge houden. Er nemen ruim veertig dammers uit elf landen deel. Sinds de oprichting in 1999 is het eigenlijk nooit, stil geworden rond de stichting, die uit voorzit ter Aart Walraven (Zoutelande), secretaris Ad Bouwens (Aagte- kerke), penningmeester Johan Kesselaar (Middelburg) en lid Jaap de Jonge (Middelburg) be staat. Het viertal kwam voor het eerst in actie toen de viering van het 75-jarig bestaan van de Zeeuwse dambond moest wor den georganiseerd en kreeg met een de smaak te pakken. Na de organisatie van het jubi- leumtoernooi in 's-Gravenpol der werden de Zeeland Open in Goes (deze zomer werd de zesde editie gespeeld), het EK voor se nioren in Domburg, het NK voor vrouwen in Zoutelande en het WK voor vrouwen eveneens in Zoutelande gehouden. Het EK voor veteranen is het volgende evenement en als het aan de stichting ligt, is het niet het laatste. „Zolang we energie hebben gaan we door", stelt voorzitter Aart Walraven. Het EK voor veteranen zat al lang in de planning. Walraven (63) zegcle een jaar geleden, tij dens het EK voor veteranen in Drie van de vier comitéleden, die het EK dammen voor veteranen naar Zoutelande hebben gehaald. Van links naar rechts: Aart Walraven, Ad Bouwens en Jaap de Jonge. foto Willem Mieras Tsjechië, toe dit jaar de organi satie voor het toernooi voor vijf tigplussers op zich te willen ne men. De continuïteit van het toernooi dat aan zijn vierde edi tie toe was, dreigde in gevaar te komen en de damliefhebber en zijn comitéleden wilden een vroegtijdige dood voorkomen. De stichting zegt zelden 'nee' wanneer een verzoek komt een belangrijk toernooi te organise ren. Alleen de vraag van de we- relddambond of het WK voor mannen dit jaar naar Zeeland kon komen, werd negatief beant woord. Walraven: „Aan zo'n enorm evenement zijn we nog niet toe." Zoals altijd zijn de Oost-Europe anen op het komende titeltoer- nooi sterk vertegenwoordigd. Uit Rusland komen vier of vijf deelnemers, uit Polen één, uit Li touwen en Letland beide vier en uit Tsjechië twee. Daarnaast zijn Duitsland (1), België (1 of 2), Frankrijk (3) en Israël (5) ver tegenwoordigd. Vreemde een den in de bijt vormen de twee Amerikanen, die op het EK wel kom zijn. Het zijn twee Oekraie- ners die sinds kort tot Ameri kaan genaturaliseerd zijn. Walraven: „Hen wilden we niet weigeren, mede omdat de VS geen damland is. Er worden daar geen titeltoernooien ge speeld. Als we eraan mee kun nen werken om de sport daar op de kaart te zetten, dan zullen we dat zeker doen." De grootste afvaardiging komt vanzelfsprekend uit Nederland. Met vijftien dammers vormt het thuisland verreweg het grootste contigent. Zes van hen zijn Zeeuw: Aart Walraven zelf (hij vrijdag Basketbal Vrouwen, eerste klasse: Marathon 2-Voorwaarts (19.45 uur), Marathon-BV Souburg (21.30 uur). Mannen hoofd klasse: Pendragon-BC Eindhoven. Eer ste klasse: BC Vlissingen 2-Barons 2 (19.45 uur). Tweede klasse: Mara- thon-Dynamo'70 (21.30 uur), BV Sou burg 2-Mevo'80 (21.30 uur). Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 5. BS Se curity Systems-Royal/De Parel. Locatie: BC Den Hoek, Zundert. Aanvang: 19.30. Vierde divisie, poule 4. 3B SD Party- service-BH Keukens 3. Locatie: Yip Pla za, Goes. Aanvang: 19.30. Dammen PZDB-competitie: Hoofdklasse: PWG 's-Gravenpolder 3-Lammerenburg. Aan vang 19.30 uur. Voetbal Eredivisie: RBC Roosendaal-RKC Waal wijk. Eerste divisie: FC Omniworld-MW, Helmond Sport-De Graafschap, TOP-Haarlem, Emmen-Volendam, For- tuna Sittard-Veendam, VVV-Eindhoven, GA Eagles-Excelsior, Cambuur-FC Dord recht, AGOVV-FC Zwolle. zaterdag Atletiek Piet Spruit Memorial. Locatie: recrea tiecentrum De Braakman. 14.45: jeugd. 15.00: 3500, 7000 en 14000 meter. In schrijven: tenniscentrum De Braakman. Moerschanscross. Tweede wedstrijd Delta-crosscompetitie. Programma: 12.00: jongens pupillen C 950 m, 12.07: meisjes pupillen C 950 m, 12.14: jon gens pupillen B 950 m, 12.21: meisjes pupilen B 950 m, 12.28: jongens pupil len A1 950 m, 12.35: jongens pupillen A2 950 m, 12.42: meisjes pupillen A1 950 m, 12.49: meisjes pupillen A2 950 m, 13.00: meisjes D 1500 m, 13.15: jon gens D 1900 m, 13.15: meisjes C 1900 m, 13.15: meisjes B, vrouwen korte cross 1900 m, 13.30: jongens C 2450 m, jongens B 3950 m, 13.50: mannen korte cross, meisjes A, trimloop 3000 m, 14.15: vrouwen+masters 4680 m, jon gens A 6180 m, masters H50 H60, trim loop H50+7020 m, 14.15: mannen, mas ters H40, trimloop 9360 m. Locatie: liniedijk/Moerschans te Hulst. Basketbal Vrouwen hoofdklasse: Almonte-Vir- tus. Black Eagles-Yellow Sox, Wald- ric-Den Dungk. Mannen hoofdklasse: Springfield- JRC Boxtel, Den Dungk-WSC. Over gangsklasse: Scheldesport-Virtus (21.15 uur). Eerste klasse: High Five 3-BV Souburg Jongensjunioren hoofdklasse: BC Vlissingen-Attacus (18.45 uur). Jongenskadetten hoofd klasse: BC Vlissingen-Attacus (17.00). Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 5. De Ste- ne Brug-'t Pleintje 1. Locatie: Biljart cen trum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 13.30. Persoonlijk Kampioenschap libre vierde klasse district Delta Zuid-West. Poule Zuid. Organisatie: BV Dampoort. Locatie: café De Zwarte Ruiter, Middelburg. Aanvang: 13.00. Dammen Zeeuws damkampioenschap. Vijfde ronde in alle klassen. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aan vang 13.00. Paardensport Dressuur RSV Renesse. Selectie voor Zeeuws kampioenschap. 10.00: M1 paarden. 13.15: M2 paarden. Locatie: manege Hofstede Grol, Renesse. Dressuur RSV Axel. 9.00 uur: pony's B. 10.20: paarden B. 12.00: pony's L1. 12.16: pony's L2. 12.48: paarden L1. 13.44: paarden L2. 15.00: pony's M1. 15.32: pony's M2. 15.40: paarden M1. 17.00: pony's Z1. 17.10: paarden Z1. 17.50: paarden Z2. Locatie: hippisch sportpark RSV Axel. Springen LR PC De Vroonruiters. 10.00: pony's klasse B, met aansluitend klassen L en M. 13.00: paarden klasse B, 14.00: paarden klasse L, met aanslui tend klassen M en Z. Locatie: manege De Zandbooi, Westkapelle. Schaken Tafeltennis greep drie jaar geleden bij de eerste editie in Polen het zilver), Peter Schunselaar, Jo Houmes, Kees Rijk, Frans Blaas en Evert Wiskerke. Voor dit zestal lijkt geen rol van betekenis weggelegd. Favoriet zijn titelverdediger Frank Teer uit Heesch, Eduard Iiolstvoogd uit Den Haag, Peter van der Stap uit Maassluis, de Let Lai- monis Zalitis en de Israëliër Ru- fin Prokupets. Prokupets is net vijftig en heersend overall dam- kampioen van zijn land. De stichting vergoedt de ver blijfskosten van één deelnemer per land. De overige deelnemers moeten hun eigen financiën aan spreken. Desondanks komt de stichting Damevenementen Zee land voor hoge kosten te staan. Het budget bedraagt ongeveer 15.000 euro. De provincie draagt 3000 euro bij, mede met het oog op de Senior Games die in 2009 in Zeeland gehouden worden. „We zijn heel blij met dat bedrag", geeft Walraven aan. „Des te teleurstellender is het dat de gemeente Veere hele maal niets afdraagt." Plet EK dammen voor veteranen wordt gehouden in zaal Midden dorp in Zoutelande. Het evene ment telt negen ronden en wordt gespeeld volgens het Zwit sers systeem. Dat betekent dat de deelnemers steeds opponen ten treffen die in het klassement in hun buurt staan. Het toernooi wordt op 28 november om 12.00 uur geopend door gedeputeerde Van Waveren. De laatste ronde wordt op 4 december gespeeld. Tennis Voetbal WSC-BVV/ Caterpillar, RCS-TS( BSC-Brabantia (14.45), Indien niet ders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vro wen. Eerste klasse A: RCL-Muio; Derde klasse: Papendrecht-Rijsoorc De Meeuwen-GJS (12.00), Everstein-Sleeuwijk, Kerkwijk-WlK; (10.30), Wieldrecht-Tricht, GVV'63-0r< kapelle 2 (11.30). Volleybal Mannen, regiodivisie: Schovcc ma-Sarto, Rijnmond 4-Myt% Morres/Hulst-Jola/Olympus (Den Ct laert, 17.00 uur), Atak'55-Voko/Finena Coolflash/Ekspalvo 2-Rijnmond 3, z: vo-VOY. Promotieklasse A: Kingfc pelle 2-Sliedrecht Sport 3, Fikszo/ Kri pen 2-RVC/Libanon'50, Phoemx-DV; OKK'70-Wik/Univé, Rijnmond 5-Vollid Promotieklasse B: Volley/Zuid-Mü Electro/Roosendaal 2, Rowi-Udenho WS'92-Voko/ Finenzo 2, Triade/VCT- pidae, Benevia-Sic Pugno. Eerste kl se D: YVC-Sarto 3, Olympus'69-Myii'i 2, Morres/Hulst 2-AVC87. Twe» klasse G: Ardito-Voorwaarts, Op pus'69 2-AVC87 2, VVS'92 2-Kwiek] Derde klasse G: Savok-BOK, Dei kers-De Sterre, Voorwaarts 2-Savok,; dito 2-Zuvo 3. Vrouwen, regiodivisie: Savok-San: (De Vlaanderenhal, 15.00 uur), SSS-f, sion, Morres/Hulst-Kwiek (Den Duik* 17.00 uur), Voko/Finenzo-De Burg: Triade/VCT-Rijnmond 2, Benevia-V( Promotieklasse B: DVO-Sarto 3, fj nato-Sliedrecht Sport 2, Morres/Hm 2-Udenhout, Atak'55-Smash'? TriadeA/CT 2-Dunamis, Zuvo-S Pugno, Eerste klasse D: Ardito-Br via 2, De Sterre-YVC, VVS'92-De Biiic 2. Tweede klasse F: YVC 3-Vc' waarts, Savok 2-Mytilus, Morres/H» 3-Kwiek 2, VVR-Mikro Electro/ R daal 5, Zuvo 3-YVC 2. Tweede kl» G: AVC'87-Voko/Finenzo 3. Derde kir se A: Les Deux Intermezzo 2-Kwiei Derde klasse G: Savok 3-BOK 2,k to 2-Mytilus 2, Savok 4-AVC87 VVS'92 3-De Burgst 4, VVR 2-VVS'9i Scheldesport-Sic Pugno 5. Waterpolo Mannen: Bond tweede klasse. Schelde-Wiekslag (18.45 uur Tem; zen). District eerste klasse: De Ster vogel-Arethusa 2 (20.15 uur Vliss gen). Tweede klasse: De Stormvc 2-Treffers 2 (19.30 uur Vlissingen);Kri ben-De Schelde 2. Derde klasse: N; de-De Ganze (16.00 uur), Bruinvis-Au migos 4 (19.15 uur Terneuzen). Jun ren: Krabben-De Ganze (19.00 uurè- gen op Zoom); Schelde-de Rog II uur Terneuzen. Vrouwen. Districtw ste klasse: De Schelde-TRB/RES (18.00 uur Terneuzen). Vierde k SBC2000 2-De Ganze. Wielrennen Zeeuwse ATB Cup, 4e wedstrijd, catie: Herdershoefje, Wemeldr 12.30: jeugd t/m 8 jaar en 9/10 jaar minuten). 13.00: 11/12 jaar (20 m ten). 13.30: 13/14 jaar en 15/16 jaar! minuten). 14.15: veteranen en vrouv (50 minuten). 15.15: senioren (60 mi; ten). Inschrijven: hotel Holland r Noordelijke Achterweg, Wemelding- Zaalhandbal Mannen. Eerste klasse: GHV-Eli' Artemis-LifeDesign/Delta Sport. Zeilen Goofy's race. Locatie: jachthaven lijnsplaat. Inschrijven: 10.00-10,30 in het matrozenhok van het clul bouw WSV Noord-Beveland. Brie' 11.00 uur, start: IMS 12.00 uur, 12.15 uur, ongemeten 12.30 uur. zondag 1 Basketbal Vrouwen hoofdklasse: Tracks k dragon. Mannen hoofdklasse: Tracks - Tart lus, BV Rooi - Barons, Dunatos - 8CVr singen. Eerste klasse: SVH 2 - W< ding. Biljarten Persoonlijk Kampioenschap lit vierde klasse district Zuid-West. Poule Zuid. Organial BV Dampoort. Locatie: café De Zva Ruiter, Middelburg. Aanvang: 13.00. Hockey Derde klasse D vrouwen: kaan-Vlissingen. Vierde klasse A:I' delburg-Rapide. Mannen vierde kï se A: Evergreen-Rapide, Olympia DS Derde ronde KNSB-competitie. Meesterklasse: HWP Sas van Gent-Stukkenjagers. Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-Middelburg. Klasse 3F: Souburg-SO Rotterdam 3, Terneuzen- De Pion 2, HWP Sas van Gent 3-De Wol- stad. ZSB-competitie, hoofdklasse: Souburg 2-De Zwarte Dame, De Zwarte Dame 2-Vlissingen, Zierikzee- SVWZV, Goes-Middelburg 2, Landau 2-Landau. Paardensport Vrouwen tweede divisie: Do- cos-SAR/Rabobank (Leiden). Derde di visie: SAR 2-Dordrecht 2 (Kloosterzan- de 17.00). Mannen tweede divisie: TTC Middelburg-VTV(N) (Middelburg 15.00), SAR/ Rabobank-Victoria (Kloos- terzande 17.00). Hoofdklasse: Back- hands-Arnemuiden (Sint Willibrord), TTCM 2-Smash'76 (Middelburg vr 20.00), Hotak 2-SAR 2 (Hoogerheide). Jongens A-klasse: Middelburg-HBC 3 (Middelburg 15.00). B-klasse: FvT-Ar- nemuiden (Rotterdam), TTVN Nieuwe- gein-Reynaert (Nieuwegein). Meisjes B-klasse: Avanti-Arnemuiden (Hazerswoude). Dressuur RSV Renesse. 9.00: Bj ny's. 10.00: B paarden. 12.22: L1 pon' 13.22: L1 paarden. 14.30: 12 paató! 15.45: M1 pony's. 16.37. M2 pon' 17.48: Z1 paarden. 19.08: Z2. Paaié Locatie: manege Grol, Renesse. Dressuur RV Sé-Ros paarden. !l klasse B. 10.15: klasse L1. 11.45: klss L2. 13.00: klasse M1. 14.15: klasseM 15.30: klasse Z1. Locatie: manegel Eendracht, Vrouwenpolder. B"9bV Tweede klasse zuid: Maastricht: vaal. Aanvang: 14.00 uur, RCE/PSW moemenoe. Aanvang: 14.00 uur. Voetbal Wintercircuit PrivaZorg Zeeland: MLTC-Tennisschool Dennis Helleman en 't Halve Maantje-MTO. Organisatie: Matchpoint Tennisorganisatie. Locatie: tennishal TSI, Goes. Aanvang: 19.00. Jeugdcompetitie Janvier Dance Masters. Organisatie: Matchpoint Ten nisorganisatie. Locatie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 14.30. Eredivisie: Roda JC-NAC, PSV-Sparta, FCTwente-Willem II, AZ-Heracles. Hoofdklasse A: ARC-Quick Boys, Do- to-Lisse, Capelle-Kloetinge, Excelsior M.-Hoek, Rijnsburgse Boys-Schevenin- gen, Katwijk-Ter Leede. Eerste klasse C: GJS-LRC, Dinteloord-VVGZ, Achilles Veen-Arnemuiden, Nieuw Lekkerland- Groote Lindt, Oostkapelle-SSV'65, Rijs- oord-Roda Boys. Tweede klasse E: NSVV-Kapelle, Tern. Boys-De Meeu wen, VVC'68-Hardinxveld, Zaamslag- Tholense Boys, GPC Vlissingen-Rillan- dia, AZVV-Wieldrecht. Derde klasse A: SKNWK-'s Heer Arendskerke, Spui-Nieuwdorp, Bruse Boys-FC Dau- wendaele, ZSC'62-Veere, Heinkens- zand-Serooskerke. Derde klasse B: Ba ronie-Kogelvangers, Zwaluwe-JPS, DVO'60-Seolto, Olympia'60-The Gun ners, TSC-Klundert, Rust Roest- Noad'67. Vierde klasse A: MZVC-SVD, Bevelanders-DFS, Nieuw- land-Cadzand, Apollo'69-Colijnspl. Boys, Hoedekenskerke-Borssele, VCK- Wolfaartsdijk. Vierde klasse B: Me- vo-Wemeldinge, Krabbendijke-Vrede- rust, Smerdiek-SPS, SC Stavenisse- Yer seke, Brouwershaven-WIK'57, ZPR'84- Kruiningen. Aanvang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: Haar- steeg-BSC, Sarto-Nuenen, Geldrop-Hal steren, BVV/Caterpillar-WSC, Jeka-Ter- neuzen UNA-Baronie. B-junioren, derde divisie D: ODC-UNA (14.00), In- ternos-EBOH (13.00), RKTVV-Jeka, Eredivisie: NEC-Ajax, FC Utrecht-A! Den Haag, Heerenveen-Groninsj Feyenoord-Vitesse. Eerste divis Stormvogels-FC Den Bosch. Eerste klasse C: Internosïi DFC-Blauw Geel'38, Desk-Rood Wit OJC Rosmalen-OSS'20, Unitas-RKD (14.00), Terneuzen-WSC. Tweedekli se E: Oosterhout-Zierikzee, Hal: ren-VOAB, SC 'tZand-Dosko, Ois wijk-Madese Boys, RCS-Unitas'30,i mense Boys-Dongen. Derde klasse MOC'17-Patrijzen, BSC-Moerse Bd Goes-Breskens, Steen-SC Gastel, Dj burg-Vlissingen, HSC'28-ZeelaiK Middelburg. Vierde klasse A: C ge-HVV'24, Aardenburg-Hulsteil Axel-Koewacht, Jong Ambon-RIA' Hoofdplaat-Vogelwaarde, Hontet se-De Noormannen. Vierde klasse Odio-WVV'67, Luctor'88-FC Bergen, Aan-Steenbergen, Hansw. Boys-Di Grenswachters-Meto, Walcheren-We hout. Vijfde klasse A: D Boys-SDO'63, Sluis-Sluiskil, Phili; ne-Biervliet, IJzendijke-Graauw, 0( burg-Groede. Vijfde klasse B: Ni? Borgvliet-Robur, Rimboe-Vosmeer.Z land Sport-Volharding, Lew Boys-Kwadendamme, Renesse-Ouw kerk, Kaaise Boys-Dreischor. Indien.' anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse: Schijf-Ma se Boys, OVV'67-Noad, Ka Boys-Blauw Wit'81, Terneuzen-Dom (12.30), WDS'19-Marjola Girls, SC G tel-SC 't Zand. Zaalhandbal Vrouwen. Eerste klasse: Hl le-EMM. Tweede klasse: Ot) pus-HMC 2. Locatie: Baskensburg! singen. Aanvang: 12.00 uur, GHV-EI 2. Mannen. Derde klasse: Arte 2-LifeDesign/Delta Sport 2. Vierde kl se: Olympus-GSC 2. Locatie: Bask! burg Vlissingen. Aanvang:13 15 uur. Zwemmen Zeeuwse Competitie 1e klasse i 2. Kapelle. Zwembad GroenewoudJ vang 13.45 u. ZVZeelandia ontvang! Bruinvis, Luctor et Emergo en De 8? anders. 2e klasse deel 2. Hulst. Zw bad Reynaertland, aanvang 13.00 u. Otters ontvangt De Ganze, Onderdal De Honte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18