Winkelcentrum wil van fietsen af WOU -°+m" PZC PZC Kom op met die geluidswal Dubbele onderscheiding is unicum DESIGNRIEM GRATIS!! Ondernemers in Dauwendaele vragen gemeente om oplossing -13 agenda weekenddiensten 2,5 jaar cel geëist tegen Souburger Expositie over hulp aan Sri Lanka Wieldoppen gestolen in Vlissingen Prijs voor Project 8zorg Diefstal dieselolie uit vrachtwagens GRATIS ZEELAND HELPT PAKISTAN BENEFIET (Smm mm? •i O vrijdag 4 november 2005 HnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - Bij het winkel centrum in de Middelburgse wijk Dauwendaele moeten maat- - regelen worden genomen om de (overlast van geparkeerde fiet- tj sen tegen te gaan. Dat schrijven het bestuur van het winkelcentrum en de wijkbe- heergroep in een brief aan het gemeentebestuur. Veel klanten .van het winkelcentrum nemen hun fiets mee naar binnen en parkeren bij de winkels voor de deur. De doorgangen zijn daar door niet goed toegankelijk en dat kan gevaarlijk zijn als er 'brand uitbreekt. Drie jaar gele den al constateerde de brand weer dat de fietsen vluchtwegen blokkeerden. Ook toen werd al over maatregelen gesproken om overlast tegen te gaan. Bui ten het winkelcentrum staan een paar fietsbeugels. Dat zijn er lang niet genoeg om plaats te bieden aan al de fietsen van de klanten. De gemeente moet een oplossing bieden, vinden de win keliers en de wijkbeheergroep. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl „Wij zouden graag die fietsen naar buiten willen hebben", zegt winkelier T. van der Genug- ten. „Als ze het zouden kunnen, zouden sommige mensen hun fiets zelfs mee de winkel in wil len nemen", zegt hij. „Het is een mentaliteitskwestie. Er zijn ook mensen die fietsen door het win kelcentrum. Ik begrijp het wel, de winkelwagens staan in de winkel en mensen willen hun boodschappen in hun fietstas doen. Daarom moet er een goed alternatief zijn. Als er buiten een goede parkeerplaats voor fietsen zou zijn met de bood- schappenkarren ernaast, zou het opgelost zijn." De gemeente kan optreden tegen de gepar keerde fietsen. Maar voordat het zover is, moet er nog van al les worden geregeld, laat een ambtenaar weten. „We moeten overleggen met de vereniging van eigenaren en de winkeliersvereniging. Dat moe ten we opnieuw oppakken. De volgende vraag is waar we die fietsen dan neer gaan zetten. Ik denk niet dat het erg koninklijk is om zonder meer op te treden. Er moet ook een overgangsperio de zijn. Van der Genugten zegt dat de winkeliers in Dauwendae le wel eens het gevoel hebben dat ze niet meetellen. „In de Lange Delft loopt regelmatig ie mand die toezicht houdt. Hiér moeten we het zelf oplossen. Er zijn zoveel dingen die hier niet gebeuren. Misschien is ons win kelcentrum, in tegenstelling to.t Parkstate en de Veerse Poort, wel geen prestigeobject." Zelf de mensen aanspreken op hun gedrag is voor de winkeliers las tig, vindt hij. „Plet moet een neu traal iemand zijn die mensen op hun gedrag wijst. Maar ik heb begrepen dat er net een stel BOA's (Bijzonder Opsporings Ambtenaar, red.) zijn benoemd in Middelburg. Daar heb ik dus wel een klusje voor." STREEKACTIVITEITEN I-VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat/ flfScheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week- narkt; )pen Hof, 9.00 uur: Hatha-yoga; 10.35 jur Power-yoga; Oranjemolen, 13.00 - 16.00 uur: Open stelling gerestaureerde bunker; Wijkcentrum Aldegonde, 20.00 - 01.00 lur: Vrije dansavond. Kinderen kruipen om de haverklap de berm van Rijksweg A58 in. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Ja, hij komt, maai de projectleider is met vakantie. Ja, hij komt, maar de bezwaarprocedure loopt nog. Ja, hij komt, maar we zijn van ge luidswal-ambtenaar gewisseld. Ja, hij komt, maar er is vorst aan de grond. Ja, hij komt, maar Rijkswaterstaat... En intussen staat die geluidswal er nog steeds niet. Bewoners van de Kromme- wegsingel, vlak tegen Rijksweg A58 in Oost-Souburg, zijn het gedreutel van de gemeente helemaal beu. Die geluidswal moet komen. En wel nu. Paula Lenaerts heeft voor de gelegen heid de halve straat maar uitgenodigd. Iedereen wil hetzelfde: een geluidswal. „Haal je vinger eens over de ventilator. Kijk eens wat voor kleur je nu ziet. Zwart hè. Roetzwart. Mijn hele huis zit onder het roet. De vensterbank, de was. Overal donkere spetters. Het zit tussen kieren en tussen de gipsplaten van het plafond. Dat fijnstof is ook nog eens slecht voor je gezondheid. Ik ben nog nooit zo vaak verkouden geweest." Buurman Jesse van Dijke heeft samen met Samantha den Hollander een zoon tje van 4,5 jaar. „De eerste twee jaar lag hij 's nachts continu te hoesten. Steeds waren we bang dat hij stikte. De huis arts zei dat het kwam omdat we roken. Maar wij weten wel beter." Plus de herrie. Dan is het donderdag rond het middaguur nog rustig op de weg. Toch hoor je auto's voorbijrazen. „Ha, kom maar eens op een mooie zo merdag. Of tijdens het filmfestival. Dan hoef je niet in de tuin te gaan zitten. Je verstaat elkaar toch niet. Van ellende gaan we dan altijd maar binnen zitten. Bovendien stinkt het buiten." Lenaerts: „Dan hebben we ook nog het sluipverkeer van tractoren met kuipwa- gens door de straat. Met wat pech word je van twee kanten geterroriseerd." Babyfoon Door de huiskamer drentelt een klein meisje, Daniëla van 2,5. Haar moeder Renate Hendrikse pakt er de babyfoon bij. „Als ik beneden ben, hoor ik alleen maar ronkende motoren. Wij zitten net op het stuk waar wagens nog in de twee de versnelling aan het optrekken zijn. Een enorme herrie hoor je dan. En een huilend kind, dat niet kan slapen." Ach, de kinderen. Zo weet Van Dijke ook nog wel wat. Regelmatig plukt hij kinderen bij de snelweg vandaan. „Die gasten klimmen gewoon de midden berm op. Stoken elkaar een beetje op: 'durf jij dichtbij de auto's te komen?'. Of ze gooien er sneeuwballen tegenaan. De groene wal, die er nu staat, is natuur lijk dé plek om in de winter met je slee vanaf te glijden. Recht de snelweg op." De groene wal, vlak voor de watertoren, reikt niet tot de huizen van de klagers. „Want wij wonen in huurwoningen", knipoogt Lenaert. Ze is echter bloedse rieus. „Ze zeggen dat hier geen wal kon worden gebouwd, omdat de snelweg dan geen vluchtstrook zou hebben. Maar waarom is ons een laag muurtje beloofd en de koophuizen verderop een keurige glazen wal? Zij boffen. Beloofd, ja. Al héél lang geleden. En ook al héél vaak, zeggen de buren. „Maar elke keer komt er iets tussen. Ze hebben telkens een andere smoes", zegt Lenaerts. „Vorst, regen, hagel, sneeuw. Bouwvak. Een andere ambtenaar, een nieuwe projectleider. Dan is het weer foto Ruben Oreel de schuld van Rijkswaterstaat, dan weer van het ministerie van Vrom." Lenaerts en haar buren hebben geen raadsvergadering over de geluidswal overgeslagen. Tientallen brieven ge schreven, honderden keren gebeld. Een paar keer bij de wethouder verkeer, P. van der Maden, op kantoor geweest. „En wat krijg je dan te horen? Dat ik maar moet verhuizen. Als hij eens wist hoe lang het heeft geduurd voordat ik eindelijk dit huurhuisje kreeg." Logeerpartijtje Ze weet wel iets. „Van der Maden moet maar eens een nachtje komen logeren. Dan kan hij het;zelf ervaren." Van der Maden moet lachen bij het idee. Een logeerpartijtje is niet nodig. „Ik weet zelf hoeveel last die bewoners van de snelweg hebben. Die commotie heb ik altijd begrepen. Daarom hebben we ook zo hard gewerkt om die wal voor elkaar te krijgen. Het was niet ge makkelijk om het ministerie en Rijkswa terstaat op één lijn te krijgen. Nu alle procedures achter de rug zijn, weten we een datum. De aannemer zorgt dat de geluidswal eind mei 2006 klaar is." Beloofd? „Beloofd. Althans, die datum is ons streven. Dan mag er niet vier maanden vorst aan de grond zijn." zaterdag 5 en zondag 6 november 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag en zondag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271 Tandartsen Walcheren J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel. (0118) 612565. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel.(0118)626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118)612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. door Selma Osman MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar heeft gisteren in Middelburg twee bijzondere koninklijke onderscheidingen uitgereikt. „Je nadat je al een keer koninklijk bent onderschei den zo verdienstelijk maken dat je wederom wordt gedecoreerd, is een unicum", sprak de burge meester. Het overkwam de Mid delburgers J. den Hollander (78) en W. Kievit (81) tijdens een ont vangst van veteranen in het Mid delburgse stadhuis. Pas toen begreep Den Hollan der, één van de oprichters van de stichting Steun Bevrijders Walcheren, waarom zijn echtge note voor het eerst in al die ja ren meewilde naar de ontvangst van de oorlogsveteranen. „Ik zei nog tegen haar: 'zou je dat nou wel doen, straks ben je daar de enige vrouw." Nog verbaasder was hij toen hij zag dat ook Kie vit, oud-secretaris van de stich ting, zijn vrouw had meegeno men. Beide heren werden benoemd tot Lid in de Orde van Oran- je-Nassau. Burgemeester Schou wenaar speldde hen de onder scheiding op. Hij heeft grote be wondering voor het werk dat de mannen al meer dan tien jaar verzetten om de veteranen uit '44 naar Walcheren te laten ko men. Den Hollander maakte in mei 1940 als vrijwillig brandweer man het bombardement op de Zeeuwse hoofdstad mee. Latei- is hij beroepsbrandweerman ge worden, onder meer bij het reac torcentrum in Petten. Daar kreeg hij bij zijn afscheid een ko ninklijke eremedaille in goud. Sinds 1985 heeft hij zich bezig gehouden met het organiseren van de jaarlijkse herdenkingen van de bevrijding. Kievit ontving zijn eerste onder- MIDDELBURG - Tegen een 42-jarige inwoner van Oost-Souburg is gisteren bij de rechtbank in Middelburg tweeënhalf jaar celstraf geëist voor verkrachting van een gehandicapte vrouw. De man zou het slachtoffer 21 no vember vorig jaar onder valse voorwendselen naar zijn toenmalige woning in Vlissingen hebben meegenomen. Na het bekijken van seks video's zou de verdachte de ver standelijk gehandicapte vrouw naar de slaapkamer te hebben meegenomen, waar hij haar op bed had gegooid. Volgens het slachtoffer werd ze verplicht om haar kleren uit te doen, waarna hij haar gedwongen had tot gemeen schap. De verdachte ontkende het zedendelict. De vrouw woont in een gezinsvervangend tehuis van Arduin. Vol gens medewerkers was ze overstuur toen ze haar verhaal vertelde. De officier van justitie putte bewijs uit het signa lement dat overeenkomt met de verdachte. Volgens raads vrouw P. Schroeijers had er geen enkelvoudige fotocon frontatie moeten plaats hebben. „Dat is omstreden." Ver der wees ze op de tegenstrijdige verklaringen van het slachtoffer en het ontbreken van een medische verkla ring. „Er is ook geen DNA-onderzoek gedaan." Volgens de strafpleitster had ook een deskundigenonderzoek bij het slachtoffer moeten gebeuren. Op basis van de tekort komingen in het onderzoek en het gebrek aan steunbewijs vroeg ze haar cliënt vrij te spreken. Uitspraak 16 november. MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg is een tentoonstelling te zien over de hulp die vanuit Zeeland werd gegeven aan de slachtoffers van de tsunami in Sri Lanka. Er zijn foto's te zien en er wordt uitleg gege ven over hulpprojecten van Janny Fioole, Remi Lobbezoo en Imco Flipse. De tentoonstelling is te zien tot eind de cember op het plein in de Zeeuwse bibliotheek. VLISSINGEN - Van een auto die stond geparkeerd aan de Commandoweg in Vlissingen zijn tussen woensdag 17.30 uur en gistermorgen 8.00 uur alle vier de wieldop pen gestolen. Het schadebedrag is onbekend. ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse Stichting Vrij willigers Overleg Zorgsector (SVOZ) is in de prijzen geval len. Uit handen van staatssecretaris Ross-van Dorp kre gen vertegenwoordigers van de stichting gisteren de eer ste CZ-zorgprijs voor het project mantelzorgers voor kin deren met eetproblemen. Het project, dat van de SVOZ de roepnaam 'Project 8zorg' (spreek uit: eetzorg) meekreeg richt zich op een probleem waarvan de jury van de CZ-zorgprijs vindt dat het speciale aandacht verdient. Het project is specifiek bedoeld voor de mantelzorgers en wordt door de jury omschreven als 'vernieuwend'. Dit om dat het project erop gericht is binnen de formele zorg de nog informele positie van de mantelzorger te versterken. WAARDE - In Waarde is in de nacht van woensdag op donderdag een paar honderd liter dieselolie weggenomen uit twee geparkeerde vrachtwagens. Beide voertuigen stonden geparkeerd op een afgesloten bedrijfsterrein. Advertentie Als u tijdens de actieperiode van 1 t/m 27 november voor 300,- in onze winkel besteed krijgt u een Branie designriem t.w.v. 65,- Havenstraat 20 4531 Ek Terneuzen www.wout-men.nlwoutnl@zeelandnet.nl (Advertentie) Op vrijdag 4 november vanaf 14.00 uur i.s.m. RADIO SCHOUWEN-DUIVEU\ND. Café DE BIET, Nieuwe Haven 14, Zierikzee. www.zeelandhelptpakistan.tk bankrek. nr. 113081146 U bent welkom met uw gift: geld of goed. Uitsl. vrijdag na 14.00 u. tel.nr. 0111-413825 (De Biet) (Advertentie) De heren J. den Hollander (1) en W. Kievit (r) met in het midden bur gemeester Schouwenaar. foto Lex de Meester scheiding in 1993. Hij zette zich naast een carrière bij de politie in Middelburg, het administra tief dienstencentrum in Goes en het Waterschap Zeeuwse Eilan den in voor de landelijke korf- balbond en de heemkundige kring. Na zijn pensioen ging hij door met vrijwilligerswerk op twee terreinen: de bewoners- en cliën tenraad van huize Den Berg in Goes en de stichting Steun Be vrijders Walcheren. Van die laatste stichting hebben Kievit en Den Hollander recent afscheid genomen. jAj-foi'clcible -f-lonsekeepit-vg Dan belt u ons toch? Sensation Cleaning Service is dé betaalbare oplossing voor huishoudelijk schoonmaakwerk. Al vanaf 15,- per uur! (exdbtw) Bel voor een vrijblijvende afspraak: 064 973 52 69 betaalbaar^ j vu-ateew vvy CJ /I 573 52 55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13