Corfbal wil imago oppoetsen Verlinde hekelt werkwijze trainer Hoek is een kerkhof voor trainers Arrow koploper af in regionaal futsal Voetballers van Kloetinge in de race voor Oranje Black Lions gaat onderuit of speler Scholtmeijer ziet uit naar eerste optreden in nieuwe topklasse idgevrouwen achterstand i de Keijzer arzitter van llandia •ek neemt tijd zoektocht :uwe trainer §§g|Pl Turnbond haalt EK 2007 binnen Feyenoord kan weer naar China Audina al snel uitgeschakeld uitslagen woensdag 2 november 2005 zZl Dagevos - Doelman Mer- en middenvelder Schilperoort krijgen van- de kans een plaats af te in het Nederlands ama- De beide voetballers Kloetinge spe- n Zeist een selectie wed- Irordt geen sinecure om een plaatsje te bemachtigen in het team van de nieuwe bondscoach Marco Bout. Er zijn maar liefst 70 spelers uit de hoogste klassen van het amateurvoetbal uitgeno digd. Uit deze groep worden 35 voetballers gekozen, die volgen de week weer op het KNVB sportcentrum worden verwacht. Daarna krijgt het amateurteam, waarvoor spelers tot 23 jaar in aanmerking komen, definitief vorm. Woensdag 30 november wordt in Lisse de interland te gen Italië afgewerkt. Merlijn Swennen maakte ooit al eens deel uit van het amateurelf tal. Twee jaar geleden stond hij 80 minuten lang onder de lat in de wedstrijd tegen Ierland. „Een prachtige belevenis", zegt Swennen. „De opzet is nu wat anders doordat er zoveel spelers zijn uitgenodigd. De weg is lan ger." Blessureleed „Het is voor mij al een mooie er- varing op zich om bij de selectie te zitten", zegt Schilperoort. De middenvelder lijkt na blessure leed dit jaar eindelijk tot volle wasdom te komen. Hij heeft een basisplaats veroverd in de hoofd macht van Kloetinge. „Ik voel me vanaf het eerste moment dit seizoen superfit", zegt Schilper oort. „Ik heb lang gesukkeld met een blessure aan mijn enkel, maar dat is nu voorbij. Voiïg jaar ben ik bij Van den Hoogenband ge weest, de clubai'ts van PSV. Hij constateerde dat er iets niet goed zat in die enkel. Ik moest eigenlijk geopereerd worden, maar daar hikte ik een beetje te genaan. Daarna ben ik toch weer gaan trainen. Op een gege ven moment zette ik een sliding in, hooi'de ik krak en was ik van de pijn verlost. Kennelijk zit al les nu weer op zijn plaats." Roeland van Vliet - Wini Scholtme- sober. De 23-jarige - de eerste in de - moet rondkomen van toelage van NOCNSF en dus geen andere keus. de PKC-speler heeft het er voor over, zeker met de Korfbal League voor de Daarin wil hij vlammen het niveau halen dat hij het WK van 2003. [tmeijer studeerde in de zo- if aan de academie voor li- jelijke opvoeding in Den en koos er daarna voor om voor zijn sport te leven, door traint hij nu weke- f:25 uur, terwijl zijn me iiers bij de Papendrechtse ikampioen slechts zes uur tun sport in de weer zijn. en pas een aantal maanden maar geloof toch dat al flink vooruit ben ge- Ik heb meer sprongkracht sneller en explosiever ge en. Van anderen hoor ik jpk al. En als ik heel eerlijk denk ik dat ik nog twintig extra uit mezelf kan ha- 28-voudig international, in het Zuid-Hol- Den Hoorn, ziet zich als Hij is de eerste prof eet dus nog niet welke pa- hij moet bewandelen. „Ik valkuilen tegen en daar ik zelf leren langs te ko- Het is allemaal niet een- ig, maar ik wil het wel heel zegt hij. vil terug naar het niveau - De Nederlandse staan na drie zes ronden van de halve van het WK tegen Duits- op achterstand: 98-128. ie begon in Estoril met ne igen in de eerste en tweede Tijdens de laatste sessie Nederland gisteren een winst: 38-35. ANP AND - De voetbalvereni- Rillandia heeft een nieuwe litter. Jos de Keijzer is de Iger van Gradus Koster, die igs opstapte. die al 20 jaar be- is, werd tijdens de alge- ledenvergadering be de bijeenkomst werd af- d genomen van secretaris j Moerland. De 77-jarige is gstopt met zijn be- activiteiten. Hij werd de ledenvergadering tot benoemd. K - In de zoektocht naar nieuwe trainer wil Hoek overhaaste beslissing ne- Naar de vervanger voor Tetaert, van wie maandag- d afscheid werd genomen, t bij voorkeur in Neder - gezocht. zitter Kees de Feijter: „Het kunnen dat we nog één weken nodig hebben." zullen het be- en de technische commis- buigen over de nieuwe tie. jVerdegem en Jaap Goossen [voorlopig de trainingen en zaterdag in de uitwed- tegen Excelsior Maassluis de bank", aldus De Feij- nogelijkheid dat hulptrai- [an Verdegem doorschuift, g niet besproken. De Belg dat vorig jaar niet, omdat loor zijn werk niet elke j inzetbaar is. „We gaan er Wel met hem over praten, j de kans is klein dat hij het leemt." van het wereldkampioenschap van 2003. En ik denk dat dat ook kan, als ik elke dag blijf trai nen. Ik ben nu de eerste die het doet, maar ik zie anderen ook nog wel een keer volgen." Scholtmeijer heeft een mooi po dium om zich op te profileren: de Korfbal League. De nieuwe topklasse van het Nederlandse korfbal, waarin de beste tien teams om de nationale titel in de zaal strijden. In de Korfbal League woi'dt, zo zeggen de be denkers, totaal anders gekorf bald dan tot nu toe. „Het grote publiek denkt nog steeds dat korfbal truttig is. Daar helpen we ze nu definitief van af", zei Ben Crum gisteren tijdens de presentatie van de nieuwe idee ën in Driebergen. De manager Topkorfbal van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond meent dat het nieuwe spel uiter mate spectaculair is. „Korfbal verandert van een doe- in een kijksport." Dat komt door een aantal spelre gelveranderingen. Er komt een schotklok (binnen 25 seconden moet de bal de korf hebben ge raakt of er doorheen zijn geval len) en in de laatste vijf minuten van iedere helft hanteert men de zuivere speeltijd. Crum: „De spoi't woi'dt er veel sneller van. In het verleden hadden de coaches te veel invloed op het spel. Zij speelden op een be paald resultaat, waardoor de korfballers minder risico's na men. Er werd eindeloos ge draaid onder de korf. Daar is nu geen tijd meer voor. Er moet snel gehandeld worden, waar door er zeker meer doelpunten vallen. Ik denk aan zo'n vijftig stuks per wedstrijd." Crum wil korfbal uiteindelijk toegankelijker maken. „Het pu bliek bepaalt waar een sport staat. Vindt men een sport aan- trekkelijk, dan verbetert het imago ervan. Met de Korfbal League hopen we beduidend meer toeschouwers te trekken, zo'n 600 per wedstrijd, en op te levisie moeten we op een gelijk niveau komen met bijvoorbeeld hockey en basketbal." Scholtmeijer, hét uithangboi'd van de bond, smult van de mooie vei'halen van Crum. Hij heeft er zin in. Maar tegelijker tijd zit hij met een kleine zorg. Studio Sport maakt moi'gen een reportage over hem tijdens zijn trainingen en vrijdag doet hij mee in de openingswedstrijd van de Korfbal League tussen PKC en Die Hag'he. Die combi natie wringt, meent hij. Hij wil zich voor de camera's natuurlijk van zijn beste kant laten zien; de idee van hem en de bond is dat het televisiepubliek waarde ring moet gaan krijgen voor een topkorfballer. Maar vrijdag wil Scholtmeijer natuurlijk ook vlammen. „Het zal wel even zwaar woi'den", verzucht hij. „Maar ik wil nu alles laten zien. De Korfbal League moet er ge lijk goed op staan." Vlcuxtuw 11 Het bewuste doelpunt waar Dominique Verlinde kritiek op kreeg is in de maak. Nadat hij de doelman van DFC is gepasseerd (foto links) komt hij de keeper en een verdediger daarna nog een keer tegen (foto rechts). Nadat hij ze allebei omspeelde, zette de aanvaller Terneuzen op een beslissende 3-1-voorsprong. foto's Camile Schelstraete Aanvaller stapt uit eerste selectie van zondag-eersteklasser Terneuzen door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dominique Ver linde maakt niet langer deel uit van de eerste selectie van voet balvereniging Terneuzen. De 29-jarige aanvaller baalt van de werkwijze van trainer Ardian Lekaj en heeft daarom aangege ven niet meer voor het eerste elf tal te willen uitkomen. „Enkele spelers zijn boven elke kritiek verheven", zegt Vertin de. „Zij spelen altijd en de rest van de selectie mag dan roule ren. Daar kon ik niet mee le ven." Na enkele eerdere incidenten, was een in de ogen van Veiiinde zinloze discussie de druppel die de emmer deed overlopen. „Op de vrijdag na het duel met DFC kreeg ik kritiek van de trainer over de manier waarop ik had gescoord", vertelt de spits. „Ik onderschepte een pass van de keeper, ging hem voorbij, kwam die keeper en een verdediger nog een keer tegen, kapte ze alle bei uit en schoot die bal uitein delijk binnen. Volgens Lekaj had ik met die actie het teambe- lang ondermijnd en in zijn ogen moest er een sanctie volgen. De spelersgroep mocht die sanctie bepalen en uiteindelijk kwam het erop neer dat ik gebak moest trakteren. Er werd een heel drama van gemaakt, terwijl ik een doelpunt had gemaakt! Ik zag het probleem niet." Desondanks behoorde de aanval ler twee dagen later in het duel met Rood-Wit V. gewoon tot de basiself. Een week later bleef hij echter een hele wedstrijd op de bank. „Een dag later ben ik een week op vakantie gegaan en heb ik er eens rustig over nagedacht. Ik heb alles op een rijtje gezet en kwam tot de conclusie dat er voor mij op deze manier weinig toekomst meer was bij Terneu zen. Een aanstormend talent ben ik niet meer en volgens mij heb ik niets meer te bewijzen. Het lijkt er op dat Lekaj het niet in mij zag zitten. Dan krijg je dus een welles-nietes-verhaal en daar had ik geen zin in." Gesprek Na terugkeer van zijn vakantie belde Dominique Vexiinde naar leider Luc de Booij. „Ik heb aan hem aangegeven hoe ik erover dacht. Hij wilde zelf Lekaj bel len en ik zou nog van hem ho ren. Ik had aangegeven best nog een gesprek te willen, maar dat is er niet meer van gekomen. Daar was na verloop van tijd van beide kanten geen behoefte meer aan. Dat zegt voor mij al genoeg." Verlinde benadrukt dat hij niet stopt omdat hij de ene week wel en de andere week niet speelde. „Het gaat mij er vooral om dat enkele spelers een status aparte hebben. Ze zijn verheven boven alle kritiek en spelen altijd. De rest van de selectie mag dan rou leren. Als Terneuzen echt een heel goede selectie zou hebben, zou het een ander vei'haal zijn. Maar dat is niet zo en ik vind mezelf echt niet minder dan een ander. Ik vind dat ik altijd had moeten spelen. Ook de speelwij- Wie de ongeschreven wet ten van het voetbal kent, weet dat het ontslag van Eric Tetaert onafwendbaar was. Zeker bij een club als Hoek. Toch is niet alleen de Belg schuldig aan de slechte resultaten van dit seizoen. Ook de beleidsbepalers en enkele spelers moeten de hand in eigen boezem ste ken. door Barry van der Hooft HOEK - Na de tweede plaats van afgelopen seizoen was ieder een bij hoofdklasser Hoek er van overtuigd dat zo'n klasse- ring ook dit jaar tot de mogelijk heden moest behoren. De techni sche commissie was in haar nop jes met de gedane aankopen en de trainer vond een selectie van slechts negentien spelers geen pi'obleem. De gedachten gingen zelfs stiekem terug naar het kampioensjaar 1996. De realiteit is anders. Hoek be haalde in acht wedstrijden nog niet één overwinning en neemt een beschamende plaats als hek kensluiter in. In zo'n geval is het makkelijker een trainer weg te sturen, in plaats van (een deel van) de spelersgroep. De vraag blijft natuurlijk wat de oorza ken zijn van de slechte presta ties van Hoek. De klassering in het voorbije sei zoen lijkt de beleidsbepalers te hebben verblind. Natuurlijk was de tweede plaats een goed resultaat. Maar de verschillen achter de ongenaakbare kam pioen ASWH waren in de subtop heel erg klein. De techni sche commissie had vei'der moe ten kijken dan de tweede plaats en de zwakke plekken uit de se lectie moeten snijden. Dat had het aantrekken van zes, zeven nieuwe spelers tot gevolg gehad. Er werd echter voor gekozen om vrijwel alles bij het oude te la ten, ook al om budgettaire rede nen. Het bleef daarom bij drie nieuwelingen. Nadat Ramazan Yuruk aan het begin van de voorbereiding was vertrokken, bleef een vervanger uit. Tetaert had nog slechts acht tien spelers tot zijn beschikking en kreeg ook nog eens te maken met blessures van belangrijke spelers als Charly Okonedo en Pieter de Munnik. Waardige ver vangers waren niet voorhanden. analyse De nummers .dertien tot en met achttien waren niet in staat de leemtes op te vullen. Niettemin hield Eric Tetaert on veranderd vast aan zijn voetbal filosofie - drie spitsen en een ver dediging op lijn - en dat is hem uiteindelijk opgebroken. Zo'n speelwijze vei'eist het juiste ma teriaal en dat ontbi'ak vooral in defensief opzicht. De naïeve ma nier van verdedigen (zonder een echte laatste man) neigde naar zelfmoord en leverde onophou delijk puntenverlies op. De speelwijze en tactiek ston den vast en daar werd amper van afgeweken. Dat wist ieder een bij Hoek en dat wist ook ie dere tegenstander. De Zeeuws- Vlaamse ploeg werd hierdoor een makkelijk te bespelen tegen stander, die moeilijk tot scoren kwam en doelpunten vaak in ca deauverpakking aan de oppo nent schonk. Het pakken van punten werd een kwestie van details. Hoek verzuimde echter keer op keer om de tegenstander te verras sen. Een trainer mag en moet soms eigengereid zijn, maar moet ook openstaan voor andere tactische varianten. Het beste voorbeeld werd zater dag door de trainer van ï'ivaal Kloetinge gegeven. Diedei'ik Hiensch zweert normaliter bij een systeem met drie spitsen. Desondanks stelde hij er tegen Hoek maar twee op en dat pakte goed uit. Verder blijkt de selectie van Hoek toch niet zo goed te zijn als menigeen voor dit seizoen dacht. Van de drie aankopen werd Roy Hendriksen met de meeste tamtam binnengehaald, maar de ex-prof heeft de hoogge spannen verwachtingen nog geen moment in kunnen lossen. Hetzelfde geldt voor Niels Domi- nicus, die sinds zijn overgang van Jong RBC vooral veroor- deeld is tot de resei'vebank. Met Wilco de Valk werd eindelijk een échte rechtsbuiten binnenge haald, maar ook hij kon zich niet aan de malaise onttrekken. En spelers als Sam Ysebaert, Nyim Melki, Thomas Ragut, Wesley de Smet en Stijn Porte- man hebben het niveau van vo rig seizoen nog geen moment ge haald. Doordat de impulsen uit bleven werd Hoek onder Tetaert nimmer een geoliede machine. Het is aan de nieuwe trainer om dat wel voor elkaar te krijgen. Misschien wordt het Cees Houte pen, de trainer van SSV'65 die wel oren heeft naar een over gang en al eerder als inteiïm- trainer bij Hoek werkte. Paul Te- lussa zou vervolgens bij de Goe- se zaterdag-eersteklasser te recht kunnen, waar hij dan met zijn vriend Eddy Dobbeleir here nigd woi'dt. Angelo Nijskens is ook een optie, al is hij enkele ja ren terug op niet zo'n prettige manier vertrokken bij Hoek. De nieuwe eindverantwoordelij ke moet goed beseffen waar hij aan begint. In Hoek viei'en op portunisme en korte-termijnpo- litiek hoogtij en mede daardoor is de club de laatste jaren een kerkhof voor trainers geworden. TERNEUZEN - Vier wedstrijden bleef The Black Lions ongeslagen in de competitie poolbiljarten van het district Kanaalzone. De vijfde ontmoeting, in het Belgische Assen ede tegen De Pub uit Terneuzen, werd The Black Lions versterkt met ex-de Tukker-speler Sei'ge Lievens. Deson danks werd de eerste nederlaag geleden. De Pub won met 22-12. Serge Lievens had een lastige opdracht. Hij mocht met een in de eerste partij van de avond van start gaan waar bij hij niet de minste speler tegenover zich kx-eeg: Duncan Welsh. Die laatste liet Lievens zien dat een langdurige af wezigheid niet bevorderlijk is voor het wedstrijdritme. Welsh won de 8-ball partij met 3-1 en legde dus de basis voor de overwinning van De Pub. The Black Lions heeft nog wel de leiding in handen maar zag Milord na de 23-10-ovex'winning tegen The Outlaws dichterbij komen. Robert van Tiel werd matchwinnaar in de uitwedstrijd van De Pooligans tegen The Riff (11-21) en de ontmoeting tussen Dream Team uit Terneuzen en Den Ambiance uit Sint-Jansteen kende een spannend verloop. De wedstrijd werd door Den Ambiance gewonnen met 16-18. BEEKBERGEN - Officieel is het nog niet, maar voorzit ter Frans Koffrie van de Nederlandse turnbond KNGU kondigde gisteren aan dat de Europese turnkampioen- schappen van 2007 in Amsterdam worden gehouden. De KNGU verwacht deze week het definitieve telefoontje van de Europese bond UEG. Het gaat om een toernooi voor zowel mannen als vi'ou- wen, ver-gelijkbaar met dat van dit jaar in Debrecen, waar Yuri van Gelder Europees kampioen wei'd aan de ringen. Het is een individueel toernooi, zonder landenwed- strijd. Koffrie toonde zich gisteren optimistisch omdat de enige tegenkandidaat, Frankrijk, niet aan de eisen van de UEG blijkt te kunnen voldoen. In 2004 organiseerde de KNGU al de Europese titelstrijd voor vrouwen in de RAI in Amsterdam. Diezelfde lokatie wil de bond ook voor 2007 reserveren. ANP DEN HAAG - Feyenoord heeft uitnodigingen ontvangen uit China en Zuid-Afrika om daar te komen voetballen. Aan het einde van het seizoen kan de club een lucratief toernooi spelen in China. Begin januari, tijdens de korte 'winterstop', is Feyenoord uitgenodigd om twee wedstrij den te spelen in het Zuid-Afrikaanse Durban. De club heeft beide aanbiedingen in overweging. GPD HONGKONG - Badmintonster Mia Audina is al in de eer ste ronde van het Hongkong Open uitgeschakeld. De win- nai'es van olympisch zilver veiioor gisteren van Pi Hon- gyanuit Fi-ankrijk in twee games: 7-11 6-11. In het mannentoernooi bereikte Dicky Palyama wel de volgende ronde. Hij was in twee games de onbekende Wong Wai Hong uit Hongkong de baas: 15-8 15-4. Audina stond anderhalve week geleden ook al tegenover Pi Hongyan en ook in dat duel, de halve finale van het Deens Open, leed Audina een nederlaag. De Francaise speelde gisteren opnieuw behoudend en die tactiek bleek weer succesvol. ANP ze stond me tegen. Alleen maar lange halen naar voren, daar ben ik geen speler voor. En Le kaj had aan het begin van dit sei zoen ook al gezegd: 'dit is mijn stijl en als je het daar niet mee eens bent, is daar de poort'. Daar ben ik nu doorheen ge gaan." Vervelend Een weg terug is er volgens de snelle spits niet meer. „Ik baal hier zelf nog het meeste van. Na twee jaar Oostburg wilde ik graag terug naar Terneuzen en het was ook binnen één minuut gepiept. Dan is het vervelend dat het nu zo moet lopen. Ik ga voorlopig denk ik in het tweede elftal spelen en zie wel hoe het dan verder gaat." Ti-ainer Ar dian Lekaj wilde niet reagei-en. Hongkong Open. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned) - Wong Wai Hong (Hko) 15-8 15-4. Vrouwen, eerste ronde: Pi Hongyan (Fra) - Audina (Ned) 11-7 11-6. Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule vier. De Reddende Engeltjes-Korenbeurs/'t Kaaitje 4-4: A. van Meel - Jan West dorp 30-17, 43 beurten; P. Donckers - Piet Schrier 25-19, 33; H. Dillisse - Piet Raas 15-25, 55; S. van de Diepstraten - André Karelse 8-20, 33. Derde divisie poule vijf: Aartsbouw 3-Hoondert/ de Waard 4-4: A. van Schijndel - Vic Herreweghe 35-30, 56; W. Aarts - Frans de Koek 15-35, 42; K. van de Beemd - Sjaan van Kuyk 30-11, 27; M. Willemse - Eddy der Weduwe 29-30,75. Heerenveen. Kwalificatie wereldbe ker. Vrouwen. 1e 500 m: 1. Timmer 38,97, 2. Gerritsen 39,58, 3. Wijsman 39,59, 4. Van der Star 39,90, 5. Boer 40,07. 2e 500 m: 1. Timmer 38,95, 2. Gerritsen 39,40, 3. Wijsman 39,54, 4, Van der Star 39,99, 5. Boer 40,10. Ge plaatst: Timmer, Gerritsen, Wijsman, Van der Star en Boer. 3000 m: 1. Kleinsman 4.10,45, 2. Vis 4.12,19, 3. Cra mer 4.12,44, 4. Van Goozen 4.12,83, 5. Huizebosch 4.13,25. Geplaatst: Kleins man, Vis, Cramer, Van Goozen en Groe- newold. Mannen. 1500 m: 1. Kuipers 1.46,22, 2. Bos 1.46,87, 3. Olde Heuvel 1.47,27, 4. Kramer 1.48,32, 5. Nijenhuis 1.48,35. Geplaatst: Kuipers, Bos, Nijen huis, Wennemars en Tuitert. Beer Sheva. WK landen. Eerste ron de: Verenigde Staten - Georgië 2,5-1,5, Armenië - Israël 2-2, Rusland - Cuba 3-1, China (vrouwen) - China (mannen) 0-4. Stand: 1. China (m) 4, 2. Rusland 3, 3. Verenigde Staten 2,5, 4. Israël, Arme nië 2, 6. Georgië 1,5, 7. Cuba 1, 8. Oek raïne, China (v) 0. Parijs. Masters Series, mannen. Eer ste ronde: Verdasco (Spa) - Lapentti (Ecu) 6-7 (5) 7-5 7-5, Lisnard (Fra) - Ma- hut (Fra) 6-3 1-6 7-6 (5), Clement (Fra) - Kiefer (Dui) 6-4 1-6 7-6 (6), Dent (VSt) - Grosjean (Fra) 6-4 7-6 (4). Tweede ron de: Berdych (Tsj) - Corïa (Arg/2) 6-4 6-2, Davidenko (Rus/3) - Rusedski (GBr) 6-2 6-2, Djokovic (SMo) - Puerta (Arg/4) 6-3 7-6. Philadelphia. Vrouwen. Eerste ron de: Panova (Rus) - Jankovic (SMo) 6-4 3-6 7-5, Washington (VSt) - Shaughnes- sy (VSt) 6-2 5-7 6-2, Koukalova (Tsj) - Rolle (VSt) 0-6 7-6 (5) 6-3, Sucha (Slw) - Foretz (Fra) 6-1 5-7 6-1, Sugiyama (Jap) - Benesova (Tsj) 7-5 6-4, Karatantsjeva (Bul) - Zvonareva (Bul/9) 7-5 6-3. Quebec City. Vrouwen. Eerste ron de: Serra Zanetti (Ita) - Pin (Fra) 1-6 6-1 7-5, Frazier (VSt/6) - Wozniak (Can) 6-4 3-6 7-6 (6), Dubois (Can) - Jackson (VSt/7) 7-5 6-4, Keothavong (GBr) - Pasti- kova (Tsj) 6-0 6-4, Vesnina (Rus) - Bre- mond (Fra) 6-3 7-6 (1), Nagyova (Slw) - Kostanic (Kro) 6-3 2-6 6-4, Perry (VSt) - Kurhajcova (Slw) 6-2 4-6 7-5, Arvidsson (Zwe/8) - Castellvi (PRi) 6-2 7-5. Oudenaarde. Veldrijden. Koppen bergcross, Gazet van Antwerpen Trofee: 1. Nys (Bel) 1.00.40, 2. Wellens (Bel) 0.58, 3. Gadret (Fra) 1.16, 4. Groe- nendaal (Ned) 1.38, 5. Aernouts (Bel) 1.55, 6. Franzoi (Ita) 2.19, 8. Van Gils 2.38. Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 35.02, 2. Hormes-Ravensteïn (Ned) 1.11,3. Ingles (Bel) 1.22, van onze sportredactie AXEL - Tence/Zaman heeft de leiding in de eerste klasse van het regionale futsal overgeno men van Arrow. Tence/Zaman klopte Wentzler/Pauwels met 7-2. De Pieper/Internetplan-Kroes/ Rubiotech 5-8: Het team uit Axel liet het in de slotfase afwe ten. De voorsprong die het lang mocht koesteren, veranderde toen in een achterstand en de lo gische nederlaag. Voor Kroes/ Rubiotech scooi- den Björn Maas, Robin de Wit te, Larry Vink (3x), Hans Goet- hals (2x) en Veli Eryürük in ei gen doel. Voor de Axelse doel punten tekenden Veli Eryüi'ük (3x), Corné Langendoen en Erik Rodrigo. Tence/Zaman-Wentzler/Pau- wels 7-2: WentzleiVPauwels schept zich wekelijks voldoende kansen, maar scoren is een an der verhaal. Deze keer kwam het niet verder dan treffers van Artjan Lambert en Guido Gel derland. Het was te weinig om de thuisclub te bedreigen. De doelpunten van het winnende team kwamen op naam van Jari Vyane (2x), Robin Mc Taggart, Davy Kerstens, Peter Bouman, Maarten Thomas en Angelo Ver- braeken. Axa Boys-Arrow 11-7: Een doel puntrijk duel dat tot 7-7 in even wicht bleef. Na deze tussen stand liep het team uit Assenede weg. Bart van Beveren (3x), Tim Buysse (4x), Jeroen Goossens, Stefan de Taeye en Christof de Beule (2x) scoorden voor Axa Boys. Voor Arrow zorgden Wou ter de Neijs (5x), Peter Drumont en Jurgen Ras voor de treffers. In Axtion-Max Korting 4-1: In Axtion zette de toon, maai' stuit te te vaak op de stugge verdedi ging van Max Korting. Toch werd het nog voor de pauze 3-0 door doelpunten van respectie velijk Ryan de Regt, Delano Bronne en Michel van Craenen- broek. Nadat Ryan de Regt na de pauze voor 4-0 had gezorgd, mocht Michel Leonhart in de slotfase een strafschop nemen. Door die te benutten, x-edde hij de eer voor Max Korting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45