PZC CONCERT 11N0V1 GOES 1 expo Herstel kerkenpad Hulst van de baan 101-jarige is niet bang na aanrijding si#Mi,a.oea MNTPHOTO VpnAAI W11 VP111 CJP AVPrClPPkUlQQre PvdA Sluis wil VVV in Aardenburg Vier ongelukken in korte tijd op Willem de Zwijgerlaan Terneuzen Motie kokkelvisserij aangenomen IjtllUUl TT 11 T Clll ÜC CJ T d. >5 TCdVIJliTd .kokkelyisserij. De Conymssie Schadebepaling D&T wil onderzoek naar zwembad Vrijwilligerstekort bij SWO Hulst 1L*%. -dik A zeeuwse almanak Indië 3-4-5 november www.ldeurloo.nl verwarmings Accountants- en Adviesgroep Rijkse Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 2 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen mwmm Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). j§P; A 11 A DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren een motie Kokkelvisseri] stelt voor een netto bedrag van 94,5 mil- joen euro uit te trekken als compensatie voor het dit jaar ingegane verbod op de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee. Minister Veerman (CDA, landbouw, natuur en voedsel kwaliteit) wilde niet verder gaan dan netto 71 miljoen eu ro. De motie van de Kamerleden Atsma (CDA) en Snij- der-Hazelhoff (WD) werd behalve door hun eigen par tijen ook gesteund door de LPF, de ChristenUnie, de SGP en de groep Wilders. Het is niet duidelijk of het kabinet de motie gaat uitvoeren. De Kamer wil binnenkort nog een apart overleg wijden aan de uitkoopregeling voor de kokkel visserij IJZENDIJKE - De Sluise oppositiepartij Dorpsbelangen Toerisme wil een contra-expertise laten uitvoeren naar de technische staat van het openluchtzwembad in IJzen- dijke. Exploitant F. Lievens zag zich dit jaar genoodzaakt het bad te sluiten, omdat reparatie van een lek tenminste een half miljoen euro zou kosten. De dorpsraad en actie groep Stichting 't Watergat zetten hun vraagtekens bij de uitgevoerde technische onderzoeken en kostenramingen. Zij doen daarom al maanden verwoede pogingen om de gemeenteraad tot een extra onderzoek over te halen. D&T dient volgende week donderdag tijdens de gemeenteraads vergadering een motie in. Een onafhankelijke contra-ex pertise moet volgens de partij duidelijkheid verschaffen aan alle inwoners van IJzendijke. HULST - De stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Hulst kampt met een chronisch gebrek aan vrijwilligers. Om al het werk voor ouderen in de gemeente te kunnen doen en blijven doen zijn dringend vrijwilligers nodig. In het dienstencentrum de Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst worden veel activiteiten georganiseerd voor oude ren. Een grote groep gastvrouwen is dagelijks actief om de bezoekers van de Lieve van consumpties te voorzien. Zij vinden het belangrijk dat er een goede sfeer is in De Lieve „Onder de mensen komen, gezelligheid en jezelf nut tig maken geeft een goed gevoel", stelt een van de gast vrouwen. Beheerder R. Claerhoudt moet het echter nu met heel wat minder gastvrouwen doen, omdat enkele, vanwege ziekte, tijdelijk zijn uitgeschakeld. De stichting SWO is daarom op zoek naar dames die een handje willen helpen. Dat kan voor één ochtend of middag per week of in het weekend. door Frank van Cooten AARDENBURG - De PvdA in de gemeente Sluis wil het hoofd kantoor van de VW Zeeuws-Vlaanderen snel in het stadskantoor in Aardenburg huisvesten. Raadslid R. Evers vraagt het da gelijks gemeentebestuur deze mogelijkheid te onderzoeken. Ook wil hij de financiële gevol gen van deze snelle verhuizing naar Aardenburg weten. De uit slag van dit onderzoek wil hij voor of uiterlijk tijdens de be handeling van de begroting op 10 november ontvangen. Het col legevoorstel om de VW te huis vesten in een pand op de Markt in Oostburg is op 29 september van de raadsagenda gehaald. Momenteel huist het hoofdkan toor nog op de Markt in Terneu zen. Het huurcontract van dit pand is opgezegd. De Sluise Pv- dA-fractie heeft begrepen dat de VW binnen een maand moet verhuizen als zich een nieuwe huurder voor dat pand aan dient. Dit is volgens Evers een onzekere situatie, op zijn minst niet handig voor de bedrijfsvoe ring. „Daarom lijkt het ons ge wenst dat er snel een nieuwe huisvesting voor het VW hoofd kantoor beschikbaar komt." De PvdA steunt het pleidooi van Vereniging Ondernemend Aar denburg voor een verhuizing van de VW naar het stadskan toor in Aardenburg. „Wij zijn van mening dat dit een zeer goe de oplossing zou zijn. Op de kor te termijn is in het stadskantoor echter nog een deel van de amb telijke organsiatie gehuisvest." WV-voorzitter H. Enkelaar liet eerder weten dat het voorstel van Ondernemend Aardenburg om het VW-hoofdkantoor in het stadskantoor te huisvesten wat hem betreft niet aan de or de is. De VW wil volgens hem zo dicht mogelijk bij het ambte lijk apparaat gehuisvest zijn. In Oostburg dus. (Advertentie) ~i~i 11~ ft-rrn r-\ r— t\/i\/-ri i r~ THEATER DE MYTHE -n tel: 0900-3300033 m www.theaterverkoopzeeland.nl C/i Morris had ooit wel eens opge vangen dat zijn grootvader in vroeger tijden in Indië is ge weest. Laatst wilde de negenjarige, die woont in een Middelburgs stadsdeel dat talrijke sporen draagt van een even ver als roemrucht verleden, er toch het fijne van weten. „Klopt het nou dat opa bij de VOC heeft gezeten Op 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 150.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE MOBIEL donderdag 3/11 van 10.00-21.00 uur vrijdag 4/11 van 10 00-21.00 uur zaterdag 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Kloosterweg 15, Schuddebeurs, ©0111 416255 de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, warm welkom voor jong en oud! m.m.v. o.a. door René van Stee TERNEUZEN - Voor de direc tie, de ouderraad en ouders van kinderen van de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen is de maat vol. Zij willen dat de gemeente zo snel mogelijk de veelgebruikte voetgangersover steekplaats op de Willem de Zwijgerlaan aanpast. Aanleiding is een ongeval waar bij eergisteren een 9-jarige leer linge werd aangereden door een auto. Zij ligt met een hersen schudding en nekklachten in het ziekenhuis. De ouderraad gaat een handtekeningenactie houden. „Al meerdere keren is aandacht gevraagd voor de gevaarlijke oversteekplaats. Zeker na dit on geluk willen veel ouders dat er daadwerkelijk iets gaat verande ren", aldus schooldirecteur J. Hamelink. Hij heeft niet al leen verkeerswethouder C. van Schaik benaderd, maar ook en kele raadsleden. Klaarovers Hamelink verklaart bovendien *dat klaarovers van de school bijna dagelijks gevaarlijke situa ties melden. Verkeersouder en klaarover N. van Overmeire be vestigt die lezing. „Naast de (Advertentie) August Groosman hield aan de aanrijding een vernielde brommobiel en een pleister op z'n hoofd over. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Het herstel van het oude kerkenpad in Vo gelwaarde lijkt verder weg dan het ooit is geweest. Dat is voor een belangrijk deel te wijten aan laksheid bij de gemeente Hulst, aldus de Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ). Nog geen half jaar geleden liet medewerkster S. Dobbelaar van SLZ zich optimistisch uit. Na drie jaar praten leek het einde lijk zover dat alle handtekenin gen snel op papier zouden ko men te staan. Door de weilan den van buurtschap Schapers- hoek naar de kerk van Boschka- pelle loopt een voormalig ker- kenpaadje, en dat zou weer in ere worden hersteld. Het wach ten was eind mei dit jaar nog op de ondertekening van de nota riële akten om de noodzakelijke grondruil te bewerkstelligen, een actie waarbij de gemeente het voortouw moest nemen. De handtekeningen zijn nog altijd niet gezet, hoewel de gemeente indertijd volgens Dobbelaar had beloofd dat binnen een maand te doen. SLZ heeft nu besloten de tien duizend euro die voor Vogel waarde gereserveerd stond, te besteden aan een soortgelijk pro ject in Zeeuws-Vlaanderen. De stichting heeft dat geld name lijk van de provincie gekregen onder voorwaarde dat er uiter lijk eind dit jaar een begin is ge maakt met de werkzaamheden. SLZ heeft er geen vertrouwen meer in, dat dat in Vogelwaarde nog lukt. „We hebben een brief aan de gemeente gestuurd met het verzoek voor een bepaalde datum te reageren. Die datum is inmiddels verstreken zonder enig teken vanuit de gemeente. Wij betreuren het, maar hebben besloten dit project te beëindi gen", zegt Dobbelaar. De totale kosten voor het herstel waren ge raamd op 30.000 euro. Een be langrijk deel van de kosten - zo'n 25.000 euro - kropen in de noodzakelijke aanleg van een brug over een vijftien meter bre de watergang in het traject. De gemeente wilde aanvankelijk 25.000 euro bijdragen, maar be sloot daar vorig jaar van af te zien. Nu zou de gemeente alleen de notariskosten in verband met de grondruil ophoesten. Boven dien besteedt SLZ de tien mille provinciale subsidie nu een an der project. Dat betekent dat het herstel van het pad in Vogel waarde op zijn minst op de lan ge baan terechtkomt. Wethouder P. Weemaes van Hulst zegt de brief van de stich ting niet te hebben gezien. „Het heeft inderdaad veel te lang ge duurd. Maar wij zijn met veel projecten bezig en er kan er ook eens een keer een mislukken." haast niet te tellen bijna-onge- lukken zijn er de laatste vier maanden vier ongelukken ge beurd", benadrukt zij de ernst van de situatie. Raadslid C. Freeke (LCF) heeft de onveilige situatie al herhaal de malen onder de aandacht ge bracht van het college van B en W. Net als Freeke denkt Hame link dat een wegversmalling wenselijk is, omdat auto's in de richting van de Leeuwenlaan precies voor de oversteekplaats van twee banen naar één baan moeten en vaak nog even willen inhalen. Bovendien hebben automobilis ten volgens Freeke ook de nei ging om voor de oversteekplaats in te halen zodra de éénbaans- weg in de richting van de Guido Gezellestraat overgaat in een tweebaansweg. Tijdelijke afzetting Hamelink doet de suggestie om met een tijdelijke afzetting eens uit te proberen dat auto's eerder moeten invoegen. Ook het weg halen van struiken in de midden berm maakt de situatie er vol gens hem overzichtelijker op. „Verder lijkt het me zinvol nog eens kritisch naar de rondweg om Terneuzen te kijken. Als die aantrekkelijker wordt gemaakt, door bijvoorbeeld zestig of zeventig kilometer per uur toe te staan, ontlast dit de Willem de Zwijgerlaan", aldus Hame link. Wethouder Van Schaik deelt de zorgen van de betrokkenen. Hij vindt het logisch dat zij denken aan wegversmallingen die ruim voor de oversteekplaats zouden moeten komen. Van Schaik weet niet waarom dit bij een eer dere herinrichting niet is ge- de verkeerde weghelft terecht. Een 51-jarige vrouw uit de ge meente Sluis botste frontaal op de brommobiel. Groosman moest door de brandweer be vrijd worden. Een lichte verwon ding aan het hoofd en een totaal vernielde brommobiel, waren het gevolg. Met Groosman gaat het goed. Hij kan er zelf wel om lachen. „Toen ik die auto opeens zag, schrok ik wel. Gelukkig is het al lemaal goed gegaan. De wond valt mee en ik ben goed verze kerd. Toen ik vier uur later te rug thuis kwam, wilde iedereen weten wat er gebeurd was." Er wordt op dit moment tech nisch onderzoek gedaan naar de remmen van het brommobiel, omdat die mogelijk niet werk ten op het moment van de aanrij ding. Groosman moet er om la chen. „Dat zou wel raar zijn, want ik had 'm nog maar drie weken." Groosman laat trots zijn theorie- boek zien. Iedere week rijdt hij een ritje met een instructeur in zijn brommobiel, daarnaast leert hij de verkeersregels uit zijn theorieboek. „Het ongeluk was een stommiteit, maar ik geef niet op." Bang? Nee, dat is Groosman niet. Hij begrijpt dat mensen uit zijn omgeving die het een angstig idee vinden dat hij alleen de weg op gaat met zijn mobiel. Maar hij vindt het nog veel te leuk om te stoppen. beurd, maar hij twijfelt er niet aan dat daarvoor goede redenen zijn geweest. Van Schaik: „Feit is dat ter plaatse iets aan de onveiligheid gedaan moet worden. Dit los van de situatie dat een zebrapad vaak schijnveiligheid oplevert en het ook heel lastig is om de Willem de Zwijgerlaan verkeers luwer te maken. Het gaat name lijk om een hoofdontsluitings- weg. Verder moeten we voorko men dat het elders onveiliger wordt door maatregelen bij de bewuste oversteek." Bij de oversteekplaats voor de Prins Willem van Oranjeschool gebeuren regelmatig bijna-ongelukken door automobilisten die op het laat ste moment nog willen inhalen. foto Peter Nicolai door Patricia de Ryck IJZENDIJKE - Familieleden, personeel van Woonzorgcen trum Emmaus, de huisarts - nie mand kan August Groosman te genhouden. De 101-jarige avon turier wil zolang hij nog kan rond blijven rijden in zijn brom mobiel. Hij zal een nieuwe moe ten aanschaffen, omdat zijn vori ge na een ongeluk totaal ver nield is. „Ik rijd gewoon nog voorzichtiger en ga voortaan iets minder ver van huis." „Zondagmiddag was het prach tig weer. Toen de wind ging lig gen, dacht ik, laat ik eens een rit je maken. Toen ben ik naar Bres- kens gereden", vertelt Groos man. Alles ging goed, tot dat ene moment. Groosman volgde zijn voorgangers, maar toen zag hij volgens eigen zeggen een ver keersbord op de Oude Rijksweg in Breskens over het hoofd. Hier door verminderde hij te laat snelheid voor een bocht en kwam met zijn brommobiel op (Advertentie) Op 4 november a.s. zijn onze kantoren in Middelburg, Goes, Serooskerke (W) en Vlissingen i.v.m. personeelsuitje gesloten. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41