Bedrijventerrein krijgt groene jas 'Rusthuis' Duinoord bestaat vijftig jaar mÊÊÊÊm PZC Driesterrenhotel voor Zierikzee KIJK UW OGEN UIT Itijöelijk Manusje-van-alles is erbij Gemeente belooft groenstructuurplan voor De Weelbij Nieuwerkerk Automobilist aangehouden Diavoorstelling Oud Ouwerkerk in Documenten Burghse Schoole wil fotocollectie door inge Heuff ,4 |f|Ls w \jm uitbreiden Lété schrapt twintig banen Wiel eraf in Westerscheldetunnel Celstraf voor diefstal tijdschriften Verplaatsen platanen nu wel gelukt Twee weken cel voor winkeldief Hennepkweekster krijgt werkstraf Waterskicentrum vangt bot Diergaarde Blijdorp 5% korting MftSSlEF EIKEN www.bovenenbeneden.nl Manusje-van-alles van weleer Johan van den Bos met vrouw Corrie: al die jaren bij Duinoord betrokken. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Johan van den Bos (80) was erbij toen de grond voor Rusthuis Duinoord bouwrijp werd gemaakt. Vijftig jaar later is het zorg centrum in Burgh-Haamstede, dankzij vrijwilligerswerk van echtgenote Cor rie, nog altijd niet uit zijn leven verdwe nen. En reken maar dat Van den Bos er ook vrijdag bij zal zijn. Dan wordt met een reünie van (oud-)medewerkers een week vol feestelijkheden afgesloten. Die dag is het precies een halve eeuw en een dag geleden dat huize Duinoord ge opend werd. Door mevrouw De Casem- broot-van der Feltz, vrouw van de toen malige Zeeuwse commissaris van de ko ningin - weet Van den Bos zich nog le vendig te herinneren. Aan die opening was het één en ander vooraf gegaan, leert een verslag in de krant uit die tijd. Eén van de punten was het vinden van geschikte bouwgrond, maar dat kwam goed toen de familie Crane het buiten plaatsje Duinoord beschikbaar stelde. Voor nog geen tienduizend ouderwetse guldens werd een lap grond van bijna anderhalve hectare aangekocht. Bij de bouw van het toen nog als rust huis aangeduide pand werd Van den Bos tot opperman gebombardeerd. Hij werd geselecteerd uit een club van 32 sollicitanten en dat heeft iedereen gewe ten. Van den Bos bleef maar liefst der tig jaar 'hangen' en ontpopte zich tot Manusje-van-alles. Hij werkte als tuin man, maar hing ook schilderijtjes op voor bewoners en deed boodschappen. „Ik heb zelfs wel eens koekjes gebak ken. De mensen kregen één keer in de week een koekje, maar de kok was op vakantie. Toen heb ik het maar ge daan." Want het waren arme tijden, blikt Van den Bos op die begintijd terug. Zo be taalde hij lange tijd de eieren voor de bewoners uit eigen zak, omdat er geen geld was om ze te kopen. In het prille be gin waren er trouwens helemaal niet zo veel bewoners en was er zelfs geen kok, aldus de voormalige duizendpoot van Duinoord. Met een clubje van een paar man trok de directrice dan naar een ho telletje in het dorp, om daar een maal tijd te nuttigen. Maar het huis voor de Westhoek hield stand. Duinoord, tegen woordig een Allévo-verzorgingshuis, maakt deze week de vijftig jaar vol. En daarmee wordt de wens waargemaakt die de toenmalige burgemeester Röell van Haamstede bij de opening uitsprak: „Dat Duinoord tot in de lengte van da gen tot zegen voor de bejaarden zal zijn". En dat dat voor velen zo is, blijkt wel uit het uitgebreide feestprogramma foto Marijke Folkertsma waarmee het vijftigjarig bestaan ge vierd wordt. Vandaag is er (tussen 11.00 en 16.00 uur) bijvoorbeeld een - voor ie dereen toegankelijke - streekproducten- markt, vertelt activiteitenbegeleidster Joanne Bil. Morgen worden er oud-Hol landse spelen (met een optreden van Ronnie Snipperdag) voor de bewoners gehouden. Als afsluiter krijgen zij de bij velen favoriete maaltijd stokvis, rijst, botersaus en worteltjes gepresen teerd. Vrijdag is er een reünie voor (oud-)me- dewerkers. Eerder deze week is er on der meer een middag voor de vrijwilli gers van Duinoord gehouden. Dat zijn er zeker tachtig, waaronder Corrie van den Bos die in het winkeltje staat. Ook is er een optreden geweest van accor deonvereniging Emeralda uit Hellevoet- sluis en heeft het personeel een play- backoptreden gegeven voor de bewo ners. Daarnaast is gedurende de hele maand november een foto-expositie ge wijd aan Duinoord door de jaren heen in het huis te zien. Hnnr Piet Kleemans NIEUWERKERK - De land schappelijke inpassing van be drijventerrein De Weel bij Nieu werkerk laat te wensen over. Om daar verbetering in te bren gen gaat de gemeente Schou- wen-Duiveland een groenstruc tuurplan maken voor het bedrij venterrein. Dat staat in het ont- werp-bestemmingsplan Bedrij venterrein Nieuwerkerk. De ligging van het bedrijventer rein - ter hoogte van Nieuwer kerk langs de N59 - biedt vol gens het bestemmingsplan veel voordelen. De bedrijven zijn erg 'goed bereikbaar en de afstand ftussen het woongebied van Nieu werkerk en het bedrijventerrein is zodanig dat er geen sprake is ivan geluidsoverlast. Rustig LDe 'woonvlekken' zijn hier vrij wel geheel gescheiden van de werk-, winkel-, en verkeersge bieden. Nieuwerkerk kan als [rustige woonwijk' beschouwd Sworden." Door de ligging vormt het bedrijventerrein echter ook een schakel tussen het buitenge bied en de kern Nieuwerkerk en aan de aanleiding ervan kan nog wel wat worden verbeterd, erkent de gemeente. Er is weliswaar een groenstrook aangelegd rondom het bedrijven terrein, maar dat is in de visie van de gemeente onvoldoende. „De huidige inrichting van deze stroken draagt niet bij aan de landschappelijke inpasbaarheid van het bedrijventerrein. Dit kan aanzienlijk verbeterd wor den. In het op te stellen groenstruc tuurplan zal nadrukkelijk aan dacht worden besteed aan de in richting en het beheer van dit openbaar groen", belooft de ge meente in de toelichting op het ontwerpbestemmingsplan. Voor wat betreft het milieu doet de gemeente er alles aan over last of schade door het bedrij venterrein te voorkomen. Over eenkomstig het waterhuishou dingsplan van de provincie is een verbeterd gescheiden riool stelsel aangelegd en er zijn te vens plannen in voorbereiding om achter de overstort van dat rioolstelsel nog een filtervoorzie ning aan te brengen. Om vervui ling van het oppervlaktewater bij calamiteiten - bijvoorbeeld door bluswater - te voorkomen worden spindelafsluiters ge plaatst waarmee het rioolstelsel afgesloten kan worden. Bedrijventerrein De Weel is spe cifiek voor lokale bedrijven be doeld. Vestiging van groothan dels-, transport-, en distributie bedrijven zijn daarmee uitgeslo ten. Nieuwvestiging van bedrij ven is dan ook alleen mogelijk voor bedrijven met een lokale functie. Het op De Weel geves tigde kantoor van de Rabobank is gerealiseerd met een tijdelijke vrijstelling, maar feitelijk is het niet de bedoeling dat zich op het bedrijventerrein kantoren vesti gen. Het Havenplein moet, als het aan ondernemer J. Meerdmk ligt, volgend seizoen zijn verrijkt met een driesterrenhotel. foto Marijke Folkertsma REDACTIE SCHOUWEIM-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ZIERIKZEE - Met ingang van het volgend toeristisch seizoen moet Zierikzee een driesterren hotel rijker zijn. Initiatiefnemer J. Meerdink stelt dat Zierikzee een hotel van dit niveau ont beert. Hotel en Grand Café 't Ge tij wordt gevestigd aan het Ha venplein, naast het Vrijpoortje. De eerste werkzaamheden aan het meer dan 450 jaar oude pand zijn begonnen. Twaalf tweepersoons kamers (waaronder een bruidsuite bo ven het Vrijpoortje), een restau rant met vooral vis en streekpro ducten op de kaart, een grand café met leestafel, een lounge in de kelder en een terras in de stadstuin (onder een 160 jaar oude beuk) en aan het Haven plein; de plannen voor Hotel Grand Café 't Getij zijn ambiti eus. Zo krijgt elke kamer een eigen inrichting die van de renaissan ce tot modern loopt en met een passende naam in plaats van een kamernummer. Meerdink en zijn vrouw willen historische elementen van dit rijksmonument waar mogelijk in het interieur laten terugko men. Zij hebben daarvoor het in res tauratie van historische panden gespecialiseerde architectenbu reau De Steunbeer uit Zierikzee ingeschakeld. „Nu we het pand aan het strippen zijn, blijkt het nog ouder te zijn dan we dach ten. Er komen binten uit eind 1400 tevoorschijn." De historische accenten zullen bij de inrichting van het hotel getrokken worden. Daarnaast wil Meerdink het effect verster ken door onder meer passende muur- en plafondschilderingen aan te laten brengen. Onderzoek heeft volgens Meerdink uitgewe zen dat er grote behoefte is aan een grand café met een goede ho telvoorziening voor met name de zakelijke markt. Hij ver wacht eind april het grand café met hotel te kunnen openen. BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole wil haar collec tie oude schoolfoto's uitbreiden. Het museum houdt zaterdag 12 november een speciale bijeen komst voor oud-leerlingen. Ze worden tussen 13.30 en 16.30 uur uitgenocügd hun schoolfo to's van weleer mee te nemen, die dan ter plekke kunnen wor den gescand. In het museum is reeds een kleine expositie met beschikbare foto's ingericht. Daarnaast is er een tentoonstel ling van ringwalburchten in Zee land en kastelen op Schou- wen-Duiveland. ZIERIKZEE - Een 23-jarige au tomobilist is in de nacht van maandag op dinsdag rond half drie op de Schuithaven in Zie rikzee aangehouden. De bestuurder zat dronken ach ter het stuur. Een blaastest wees uit dat hij ruim één keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan in het verkeer. Hij kreeg een rijverbod opge legd en een bekeuring mee naar huis. woensdag 2 november 2005 OUWERKERK - In het dorps huis van Ouwerkerk wordt vrij dag de diavoorstelling Oud Ou derkerk in Documenten ver toond. \Aan bod komen diverse oude (ambachten en winkels die het dorp toen nog rijk was, te begin nen in 1897. Ook wordt in vogel vlucht een overzicht geboden yan gebeurtenissen die veel in vloed hebben gehad op het le ven, wonen en werken in Ouwer kerk. De vertoning gaat hand in hand met een presentatie van handgemaakte boerenwagens door A. Lukus en diverse onder delen van de kuiperij die vroe ger in het dorp was gevestigd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten moeten dit jaar 2,8 miljoen euro extra betalen aan re-integratiebe- drijf Lété. Bij het bedrijf verdwijnen na een reorganisatie twintig banen. De reorganisatie is nodig omdat de tekorten bij het be drijf steeds maar stijgen. Dat komt doordat de opbrengst terugloopt. Dat wordt weer veroorzaakt door de toene mende concurrentie met lagelonenlanden, zegt E. Walra- ve, voorzitter van het dagelijks bestuur en wethouder in Vlissingen. „Elke keer als het bedrijf denkt dat het een markt gevonden heeft waarin het wel goed gaat, zakt die vervolgens ook in." Lété snijdt in het aantal ambtenaren, waar het bedrijf er relatief veel van heeft. Daarnaast is gekozen om de afde ling houtbewerking te sluiten. Ook de spuiterij en de gra- veerafdeling staan ter discussie. Een aantal afdelingen wordt omgebouwd. TERNEUZEN - Een 45-jarige Middelburgse automobilist is maandagmorgen rond kwart voor twaalf zijn achter wiel verloren in de Westerscheldetunel. Zijn voertuig kwam tot stilstand tegen de tunnelwand en is onherstel baar vernield. De oostelijke tunnelbuis is in totaal ander half uur gesloten geweest. Daardoor ontstonden opstop pingen bij de brug van Sluiskil, het Mauritsfort en de slui zen van Terneuzen. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Baarn is gis teren in Middelburg voor de diefstal van zes tijdschriften veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf. Politierech ter A. Gaakeer nam in het vonnis het forse strafblad mee van de verdachte. De man pleegde de diefstal op 3 juni in een boekenwinkel in Vlissingen. OOSTKAPELLE - De verhui zing van de twee platanen, die voor de ingang van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle staan, leverde gisteren geen problemen op. .Beide bomen zijn twintig meter -verplaatst. Maandag dreigde de kluit van de grootste boom te breken, waardoor de operatie een dag werd uitgesteld. De klui ten zijn kleiner gemaakt, waar door ze gemakkelijker getakeld konden worden. De bomen moesten weg van het plein omdat er een nieuwe in gang wordt gemaakt. Het vernieuwde museum krijgt de naam Terra Maris. MIDDELBURG - De 34-jarige Terneuzenaar was nog maar net met verlof uit detentie of hij begaf zich weer öp het criminele pad. De Middelburgse politierechter A. Gaakeer zag gisteren twee weken gevangenisstraf als enige oplossing. De man heeft al een behoorlijk strafblad opgebouwd en komt zijn afspraken met de reclassering niet na. De verdachte had op 19 maart vorig jaar in Vlissingen een zaklamp en een multi-tool uit een winkel gestolen. Hij was toen net twee dagen uit de gevangenis. Gisteren had hij naar het parket in Middelburg gebeld dat hij de bus had gemist, maar de politierechter zag daarin geen argu ment om de strafzaak aan te houden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 22-jarige vrouw uit Axel voor het houden van een wietplantage conform de eis ver oordeeld tot 45 uur werstraf. Een boete was geen optie, omdat de verdachte onkosten voor de hennepkwekerij had gemaakt en er nog niet was geoogst. Bij de Axelse werden op 1 juni dit jaar 165 hennepplan ten aangetroffen. KAMPERLAND - Waterskicen trum De Schotsman bij Kamper land mag een verwijzingsbord langs de Schotsmansweg Cam- pensweg niet terugplaatsen. Het bezwaar van het centrum te gen het besluit dat het bord weg moest, is gisteren door de pro vincie afgewezen. Bezoekers we ten sinds het verwijzingsbord half augustus is weggehaald het waterskicentrum veel minder goed te vinden, aldus exploitan- te D. Dunlop. De provincie on derkent dat de bewegwijzering onoverzichtelijk is, omdat het hele gebied Schotsman heet en er ook nog een camping De Schotsman is, maar geeft geen oplossing. gortstraat 28 middelburg Advertentie Spaar met de PZC voor een gratis 2e entreebewijs voor Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0235444 (ma-vr. van 11.00-16.00 uur). Meer informatie over Diergaarde Blijdorp vindt u op www.diergaardeblijdorp.nl Hierbij treft u het dierenoog voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp Tot en met 11 november staat er elke dag een dierenoog in de krant. Zoek de io verschillende dierenogen en neem een tweede persoon gratis mee naar Blijdorp. Heeft u er eentje gemist? Twee keer treft u in plaats van een dierenoog een joker aan die u op de lege plek kunt inzetten. De zegelspaarkaarten voor deze actie zijn geplaatst op 15 en op 29 oktober. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet j geaccepteerd. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39