CONCERT UNOVipt Toetsing nieuwe regels bepleit expo U heeft nog 12 dagen om met één telefoontje tot 41 te besparen. GOES I Voetgangers zoeken weg op nieuwe rotonde in Zierikzee PI Help Pakistan werkt mee aan kinderdorp deurloo Bijna honderd bomen tegen de vlakte Motie kokkelvisserij aangenomen Trainingscentra werken samen Man bekent inrijden op agent CZ waarschuwt voor oplichters Accountants- en Adviesgroep Rijkse zeeuwse almanak Indië Raad wil dat college gevolgen evenementenbeleid vooraf bekijkt verwarmings IHÈRADIATORFACTDRY 3-4-5 november www.deurloo.nl jedactie: 0113-315649 Vww.pzc.nl J-mail:redactie@ pzc.nl iostbus 31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie: joord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; fationaal: 020-4562500. ivoensdag 2 november 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode I 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Op 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 150.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE MOBIEL (Advertentie) THEATER DE MYTHE ®jl 4 tel: 0900-3300033 I www.theaterverkoopzeeland.nl t/* door Marcel Modde ZIERIKZEE - De tijdelijke ver keerssituatie op de nieuwe ro tonde in de Laan van Saint Hi- laire in Zierikzee leidt tot ver warring bij fietsers en voetgan gers. De directe toegang tot en van de binnenstad via de West straat is sinds maandag volledig geblokkeerd. Het langzaam verkeer probeert (Advertentie) zich desondanks toch een weg te banen en mengt zich tussen de auto's. De verwarring kan ontstaan doordat de omleidingsroute voor fietsers en voetgangers niet voor iedereen even duidelijk is aangegeven. Langzaam verkeer uit de buiten wijk Poortambacht wordt pas op de rotonde zelf doorgesluisd naar het fietspad langs de Laan van Saint Hilaire om vervolgens via de Zuidwellebrug de stad weer in kunnen. Een ander alter natief is de Ravestraat. Wie de stad uit wil, moet deze route in omgekeerde volgorde volgen. Doe je dat niet, dan word je let terlijk het (Slinger)bos inge stuurd. Veel fietsers en voetgangers zoe ken echter de kortste weg en wa gen zich op de rotonde tussen het autoverkeer of ploegen door het rulle zand en wurmen zich langs het hekwerk. Volgens ge meentelijk projectleider R. van der Leijé is dat niet de bedoe ling, maar valt er momenteel weinig aan te veranderen. „De verwijsborden staan er, we mel den het op onze internetpagina en in de gebruikelijke informa tierubrieken. Misschien is het voor sommigen even zoeken, maar na een paar dagen went dat vanzelf." Mogelijk nog deze week komt er een tussenoplos sing in de vorm van een smalle doorgang over de Westbrug, zegt Van der Leijé. Fietsei's en voetgangers worden dan van het bouwverkeer gescheiden door middel van hoge hekken. De afsluiting van de Weststraat duurt twee weken en is nodig om de weg aan te sluiten op de 28 oktober opengestelde roton de. Halverwege deze maand wor den de werkzaamheden afge rond is ook de nieuwe onslui- tingsweg via het Eerstweegje naar Poortambacht te gebrui ken. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren een motie aangenomen waarin de regering wordt gevraagd het ad vies te volgen dat de commissie Maljers heeft uitgebracht over de kokkel visserijDe Commissie Schadebepaling Kokkel visserij stelt voor een nettobedrag van 94,5 mil joen euro uit te trekken als compensatie voor het dit jaar ingegane verbod op de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee. Minister Veerman (CDA, landbouw, natuur en voedselkwaliteit) wilde niet verder gaan dan netto 71 miljoen euro. De motie van de Kamerleden Atsma (CDA) en Snijder-Hazelhoff (WD) werd behalve door hun eigen partijen ook gesteund door de LPF, de ChristenUnie, de SGP en de groep Wilders. Het is niet duidelijk of het kabi net de motie gaat uitvoeren. De Kamer wil binnenkort nog een apart overleg wijden aan de uitkoopregeling voor de kokkel visserij. VLISSINGEN - Vijf Nederlandse brandweertrainingscen tra, waaronder het centrum in Vlissingen (het enige in Zeeland), gaan in 2006 hun krachten bundelen. Doel van de samenwerking is dat brandweerkorpsen verspreid over het land hun specialisme beter kunnen oefenen. Nu is het nog vaak dat brandweerlieden meestal binnen de ei gen regio oefenen in een trainingscentrum. MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Amemuiden heeft gisteren bekend dat hij in de nacht van zaterdag op zondag ingereden is op een politieagent. De man was rond half drie met zijn auto aan het spinnen op het Zuster plein in Middelburg. Toen hij van een agent een stopte ken kreeg, reed hij eerst een stukje achteruit en reed di rect daarna vol gas weg. Een andere agent kon net op tijd opzij springen en voorkwam zo dat hij werd aangereden. Bij het wegrijden raakte de man nog de fiets van één van de agenten. De auto werd na een achtervolging aangetrof fen in Arnemuiden. De bestuurder werd kort daarna aan gehouden. Hij is gisteren voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Hem wordt poging tot zware mishandeling of po ging tot doodslag ten laste gelegd. GOES - Zorgverzekeraar CZ waarschuwt voor oplichters die langs de deuren gaan om zogenaamd oude verzeke ringspasjes op te halen. Dat zou nodig zijn in verband met de nieuwe zorgverzekering. Zeker één verzekerde is het slachtoffer geworden van inbraak toen hij het pasje ging zoeken. Tot nu toe zijn alleen meldingen uit Lim burg en Brabant gekomen. door Esme Soesman een aardbeving hevig getroffen Pakistan overbrengen. Met de ZIERIKZEE - Een website, een stichting van een kinderdorp 'benefiet in De Biet' en aanslui- wil Ginai structureel iets beteke- ting bij een stichting die een kin- nen voor jeugdige slachtoffers derdorp in Pakistan op poten van de natuurramp. Het dorp wil zetten. De Stichting Help Pa- zal onder meer gezondheidszorg kistan van - onder meer - Zierik- en onderwijs bieden en de kinde- zeeënaar Ullah Saif timmert op ren klaarstomen voor hun toe- verschillende fronten hard aan komst. Een architect is bereid de weg. Inmiddels is er zesdui- gevonden een gratis ontwerp te zend euro aan giften binnenge- maken. De Pakistaanse regering komen. heeft 25.000 vierkante meter grond toegezegd. Om het dorp Dat geld wil Saif, man achter de op termijn draaiende te houden Stichting Help Pakistan, recht- kunnen mensen een kind adopte- streeks aan de bevolking van ren voor vijftien euro per zijn getroffen geboorteland ten maand. Formulieren zijn via de goede laten komen. Dat kan via Stichting Help Pakistan (websi- de stichting die de schouders te is www.zeelandhelptpaki- heeft gezet onder de totstandko- stan.tk/) verkrijgbaar, ming van een kinderdorp, waar En verder gaat de inzameling vierduizend Pakistaanse wezen van geld en goederen onvermin- dadelijk een thuis zullen krij- derd door. In samenwerking gen. Initiatiefnemer daartoe is met Radio Schouwen-Duive- de sinds vijfendertig jaar in Ne- land wordt vrijdag vanuit café derland wonende Jivaid Ginai, De Biet in Zierikzee een bene die - toevalligerwijs - ook bij fietuitzending verzorgd. Ronnie Schouwen-Duiveland is betrok- Snipperdag is present met een ken. Ginai werkte eind jaren ze- speciaalgecomponeerd lied. ventig als anesthesist in het Ro- Henk Blom (Enrik) draagt een de Kruis Ziekenhuis in Zierik- column voor. Andere bijdragen zee. Nog altijd heeft hij een va- aan de live-uitzending zijn wel- kantiehuis in Den Osse. kom. Ook giften. Voorafgaand Ginai was eerder deze week één aan de uitzending kan worden van de drijvende krachten ach- gebeld met Heieen de Vries ter een benefietbijeenkomst in (645327), Ullah Saif (415405) of Rotterdam. Na de aardbeving is Louis Kleingeld (414556). Tij hij direct met een inzamelingsac- dens Benefiet in de Biet kan er tie begonnen en kon hij al vrij gebeld worden via het café: snel twee grote waterzuive- 413825. Storten is mogelijk via ringsinstallaties naar het door Rabobanknummer 113081146, (Advertentie) De tijdelijke verkeerssituatie op de nieuwe rotonde in de Laan van Saint Hilaire leidt tot verwarring bij fietsers en voetgangers. foto Marijke Folkertsma Op 4 november a.s. zijn onze kantoren in Middelburg, Goes, Serooskerke (W) en Vlissingen i.v.m. personeelsuitje gesloten. Morris had ooit wel eens opge vangen dat zijn grootvader in vroeger tijden in Indië is ge weest. Laatst wilde de negenjarige, die woont in een Middelburgs stadsdeel dat talrijke sporen draagt van een even ver als roemrucht verleden, er toch het fijne van weten. „Klopt het nou dat opa bij de VOC heeft gezeten de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, warm welkom voor jong en oud! jags COM donderdag 3/11 van 10.00-21.00 uur jrrijdag 4/11 van 10.00-21.00 uur zaterdag 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Klooslerweg 15, Schuddebeurs, ©0111416255 BURGH-HAAMSTEDE - Op bedrijventerrein De Ro- terij in Burgh-Haamstede is gisteren begonnen met de kap van 98 populieren De bomen staan langs het in dustrieterrein en moeten weg omdat ze te veel over last veroorzaken. In de zomer bloeien de bomen en dat geeft enorm veel witte pluizen, waardoor het lijkt als of het gesneeuwd heeft. De aangrenzende bedrijven hebben hier veel last van. De pluizen verstoppen de airconditioning, waaien bij de bedrijven naar binnen en omwonenden klagen over allergische reacties. Een eerdere poging om de bomen te kappen is mislukt omdat een bezwaarschrift was in gediend. De gemeente gaat in plaats van de populie ren nu essen planten (Fraxinus Excelsior altena). De ze bomen groeien echter minder snel, dus zal het een flink aantal jaren duren voordat de bomen weer net zo groot zijn als de populieren die nu gekapt zijn. foto Marijke Folkertsma Inor Melita Lantinq jlERIKZEE - De gemeenteraad ieeft het college van burgemees- er en wethouders opgedragen jieuwe regels vooraf te toetsen ip de gevolgen voor de vereni- jngen. Verenigingen die activi- eiten organiseren moeten heel vat formulieren invullen en ver- junningen aanvragen. Veel vere- ügingen ervaren dat als een be- asting. Ja, ons landje stikt van de re- telgeving, maar dat is nu een- haal zo", zegt voorzitter E. Nie- hans van de oranjevereniging lieuwerkerk. „Wij hebben ver ier nooit problemen hoor, maar [et enige punt is dat we voor de koninginnedag gruwelijk veel [apieren moeten invullen. Je noet een schetsje maken waar (Advertentie) alles staat, je moet een vergun ning hebben voor limonade schenken en als wij iets willen bakken moeten we ook vergun ning hebben." Juist dat moet allemaal gemak kelijk kunnen, stellen de ge meenteraadsfracties, Jaarlijks terugkerende evenementen zou den niet iedere keer opnieuw de hele papierwinkel door moeten ploegen, maar bijvoorbeeld moe ten kunnen volstaan met het doorgeven van de veranderin gen. De fracties kaarten hier mee een kwestie aan die al lange tijd speelt. Vorig jaar is op initia tief van de Burghse Dag een bij eenkomst georganiseerd met veel organisatoren van evene menten en verenigingen. Een van de zaken die daar aan de or de is geweest is de overdaad aan regels en formulieren waar clubs mee te maken hebben. Na deze bijeenkomst is in alle stilte gewerkt aan een nieuw evene mentenbeleid, waarbij nadruk kelijk de inbreng van organisato ren van evenementen is meege nomen. Die nota is onlangs ge presenteerd. „Ik heb ook sterk de indruk dat de gemeente van zeer goede wil is", zegt W. van den Akker, voorzitter van stich ting Burghse Dag. „Er is veel tijd in gestoken en we zijn op de goede weg." Van den Akker con stateert echter dat er ook zaken in de nieuwe nota zijn geslopen die in zijn ogen in strijd zijn met de opdracht die het college van burgemeester en wethouders nu heeft gekregen. „Dan gaat het over de precariorechten die de Vlasdag ineens moet betalen of de regel over het aantal toilet ten wat geplaatst moet worden. Voor de Burghse dag zou dat neerkomen op zestig toiletten. Die dingen kosten zeventig euro per stuk, reken maar uit. Volgens Van den Akker zijn in de nieuwe nota niet alleen re gels geschrapt, maar ook nieu we toegevoegd. „Ik zou nog wel eens een halve dag met een gele pen de nota willen doorvlooien wat allemaal strijdig is met de motie." Een van de indieners van de opdracht aan het college, WD fractievoorzitter A. Verse- put, reageert verbaasd als hij hoort dat de nieuwe nota op sommige punten in strijd lijkt met de intentie van de motie. „Dat moeten we natuurlijk niet hebben", zegt hij. Hij kan er in houdelijk nog niets op zeggen omdat de raadsfracties op het moment van het indienen van de motie niet op de hoogte wa ren van de nieuwe nota. „Maar we moeten daar nog maar eens heel goed naar kijken. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37