Zwemrecords sneuvelen bij bosjes PZC Assist heeft zijn beloftenelftal Oostdijk blaakt van vertrouwen Communicatie in ïaardensportbond noet verbeteren Rankingtoernooien als opmaat tot ZK driebanden geschrapt 19 Kevin Hondsmerk verbetert in Oostburg stokoude toptijd op 400 meter wisselslag Rugbyer Boelhouwers in selectie topscorer Bekertoernooi keert terug naar oude formule uitslagen ■m agenda dinsdag 1 november 2005 'loor Jeroen Dellebeke jOSTBURG - Bij de tweede Vedstrijd in de hoofdklasse van Ie Zeeuwse zwemcompetitie sneuvelden persoonlijke records an de lopende band. In Oost- ijurg kwamen de teams van De ichelde, Koewacht, Bruinvis, lonte, Stormvogel en Schelde- troom met vele nieuwe toptij- len op de proppen. iaast de bijna tweehonderd per soonlijke records werden er ook \egen Zeeuwse records gebro ken. Bovendien behaalden enke- deelnemers een ticket voor ,et Nederlands kampioenschap, itephanie Rombout (Koewacht) n Marinka Bil (Stormvogel) wa- en beiden met twee overwinnin- en de besten bij de vrouwen. Rombout tikte als eerste aan op !e 100 meter vrije slag én 50 me- |r vlinderslag. Bil is weer op de |eg terug in het Zeeuwse zwem- 'aen en zette sterke tijden neer de 400 meters wissel- en vrije 'lag'. Haar tijd op de wisselslag, 1.24,64, was tevens goed voor 'én Zeeuws jaargangrecord bij ,e achttienjarigen, lij hield daarmee clubgenote Ju- ith Stap (12) net van de winst f. De jeugdige zwemster ver leert momenteel in een bloed- 'iorm en noteerde 5.26,36, ruim Innen het oude Zeeuwse record 1.58) en ruim binnen de vereis- tijden voor het NJK in Dord- icht. Andere Zeeuwse jaargang- Icords bij de vrouwen waren ©or Ryan Verplanke (200 meter khoolslag bij de dames 25+) en hgrid van Assche. Zij noteerde [tij de masters 50+ nieuwe re- brdtijden op de 200 meter èhoolslag (3.30) en 50 meter 4inderslag (0.43 seconden), inposant was het nieuwe leeuwse record op de estafette &200 meter vrije slag voor meis- |s van 15 jaar en jonger. De <iloeg van de Stormvogel, met ïanon Minneboo, Liliane Solé, Inniek Minderhoud en Judith ttap, verbeterde het oude re tard dat de club al in handen ad met bijna veertig seconden Dt 10.01,31. Eén startbewijs oor het NK senioren werd uit gegeven aan Josje van Houwelin- gen op de 200 meter rugslag. Voor de juniorenkampioen schappen in januari hebben Iris Erpelink (100 vrij, 200 rug), Ju dith Stap (400 wissel, 200 rug), Manon Minneboo (400 wissel) en Anniek Minderhoud (400 vrij) zich weten te kwalificeren. Kevin Hondsmerk (Schelde) do mineert het mannenzwemmen in Zeeland. Dat bewees hij ook in Oostburg, waar hij sterke tij den liet klokken op de 400 me ters. De wisselslag raffelde hij af in een recordtijd van 4.47,68. Ter vergelijking: de Zeeuwse toptijden van Eelco van Gemert en Patrick Braam (4.52) hielden ruim twaalf jaar stand. De tijd was ook goed genoeg voor een startbewijs op het NK senioren in Amsterdam, medio december. Naast Hondsmerk wisten Rode- riek van Doeselaar (400 vrij) en André Schutte (200 schoolslag) ook Zeeuwse jaargangrecords te zwemmen. Spannend was de strijd op de 200 meter school slag, waar favoriet Jurjen Pater klop kreeg van jaarganggenoot Niek de Ridder en de twee Jaar jongere Alex Eversdijk. Eversdijk behaalde met de twee de tijd van 2.36,59 wel een tick et voor het NJK korte baan in van onze sportredactie TERNEUZEN - Een nieuwe sponsor overeenkomst en een beloftenelftal voor spelers onder de 21 jaar. Dat zijn de nieuwe verworvenheden die de Stich ting Assist gisteren presenteerde voor het nieuwe seizoen. Na acht jaar wordt de naam Assist uit gebreid met die van Jumbo, de hoofd sponsor. Assist-voorzitter Henk Sierse- ma en Jumbo-directeur Willy de Marte- laere ondertekenden de overeenkomst. De Martelaere komt in de nieuwe over eenkomst in de commissie van advies en toezicht, een klankbordgroep die zich bezighoudt met de financiële huishou ding van de stichting. Het voortbestaan van een gezonde Stichting ter ondersteu ning van jonge sporttalenten uit Zeeuws-Vlaanderen is daarmee voor de komende jaren gewaarborgd. Verder werd gisteren de vorming van het Zeeuws-Vlaamse beloftenelftal offi cieel. De coaches Franz van der Pijl (oud-speler van Terneuzen, Hoek en Eeklo) en Jack Begijn (oud-speler van Terneuzen) hebben een eerste, voorlopi ge selectie samengesteld van 22 voetbal lers uit de regio. De twee trainers hebben geen binding met een vereniging. Een intensieve scou ting ging aan de selectie vooraf. Daar-" naast werden trainers uit het veld aan getrokken voor een adviserende rol. Henk Ottens, trainer van IJzendijke en Robbie de Muynck, trainer van Aarden burg, leverden de namen van de spelers uit West-Zeeuws-Vlaanderen. Datzelf de deed Michel Leonhart, trainer van HW'24, voor spelers uit het oosten. Van der Pijl en Begijn maakten uit een lijst van veertig namen een selectie op Willy de Maertelaere, Leonie Berden en Jack Begijn tonen de nieuwe kledinglijn van Assist. foto Peter Nicolai basis van bezetting van de posities in het elftal. Voor elke positie werden twee spelers aangewezen. Het Zeeuw-Vlaamse beloftenelftal speelt morgen om 19.30 uur tegen het eerste elftal van zaterdag tweedeklasser Zaam- slag. Op een later tijdstip wordt nog maals tegen een regionale ploeg ge speeld. Verder staan ontmoetingen met beloften van Betaalde Voetbal Organisa ties (BVO's) op de rol. De oefenwedstrij den vormen de voorbereiding op het In ternationale Jeugd Voetbal Toernooi in Philippine, in mei. Het beloftenelftal is dan ingedeeld in een poule met A-junio ren van BVO 's. De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: Doelverdcdigers: Tim Siersema (HW'24) en Sander den Hollander (Schoondijke). Verdedigers: Tim Faassen en Jules Bazel- ier (beiden Terneuzen), Job Ingels (HW'24), Evert-Jan van Opdorp (Terneu- zense Boys), Siem Gans (Axel) en Niels Gommers (AZW). Middenveld: Ramazan Kesikbas, Maik de Wolf en Christoph Praet (allen Terneuzen), Evert van den Berg (HW'24), Jeroen Claessens (Steen), Sander de Bart (Aardenburg), Kenneth Okerley (Axel) en Arjan Hamelink (Zaam- slag). Voorhoede: Jorden Takiddine en Daryl Ra- widjan (beiden Terneuzen), Jari Vyane (HW'24), Dennis Buys (Steen), Junior van Acker (Cadzand) en Mike van de Velde (IJ zendijke). oor Lucien Roelandt REISCHOR - De communica- e tussen clubbesturen en leden an de Koninklijke Hippische port Federatie (KHSF) moet jrbeteren. Het gebrek daaraan volgens secretaris/ penning eester Kor van de Werve van KNHS-rcgio Zeeland, de oor- lak van de commotie die is ont- aan over het rijden van wed- rijden in Zeeuws-Vlaanderen. Ie ruiters van boven de Wester- jhelde zouden niets meer voe- :n voor de wedstrijden in feeuws-Vlaanderen, zo viel op maken uit een recent door het jgiobestuur gehouden enquête, (et grote aantal deelnemers, za- jrdag aan een wedstrijd in Hei- ant, bewees echter het tegen- eel. tak het dringende 'verzoek' van e springruiters - ze dreigden iet een boycot - om het Zeeuws ampioenschap van Nieuw- en int-Joosland te verplaatsen aar Heikant, onderstreepte at. Inquête tar van de Werve: „Er was hele- laal geen sprake is van een en- uête. Dat berust op een misver- iand. Door de vergadering is ps gevraagd om de mening van Per wedstrijden in Heikant ?ns te peilen. Dat is gebeurd. !e clubbesturen meldden ons at de ruiters liever niet naar eeuws-Vlaanderen gaan. Als GOES - De 23-jarige Mau rice Boelhouwers, uitko mend voor de Goese Rugby club To vaal, maakt deel uit van de selectie van het Ne derlandse militair team, die vanavond opsportpark De Bokkeduinen in Amers foort aantreedt tegen Bots wana. Het militaire team wordt getraind door de Goese- naar Alfred Verdonk. dat niet de mening van de rui ters is, vind ik dat de clubbestu ren slecht hebben gecommuni ceerd met hun achterban." Een Zeeuws-Vlaamse vereni gingsbestuurder die anoniem wil blijven om de onderlinge ver houdingen niet verder te vertroe belen, geeft een andere lezing. „Door de Eenhoornruiters uit Oostburg werd bij de samenstel ling van de wedstrijdkalender, afgelopen voorjaar, gevraagd wat meer rekening te houden met de data van de traditionele concoursen. Eigen houtje Van de Werve heeft dat op eigen houtje vertaald in 'wedstrijden rijden in Zeeuws-Vlaanderen'. Het solistisch optreden van die man is niet nieuw. En over com municatie met de achterban ge sproken: misschien zou het dage lijks bestuur zelf zich wat meer op wedstrijden kunnen laten zien. En niet alleen bij de wedstrij den van de Rabo Top-competi- tie en het kampioenschap. Dan zou men weten wat er onder de ruiters leeft." Van de Werve voelt zich niet aangesproken. „Ik doe niets meer dan uitvoeren wat door de afgevaardigden op de vergade ring wordt beslist. Dat is nu een maal de democratische gang van zaken." Hij is, naar eigen zeggen, veer tig uur per week voor de federa tie in touw en vindt het legitiem dat hij zijn bezoekjes aan de wedstrijden in verband daar mee beperkt tot de belangrijkste evenementen. De andere wedstrijden worden bezocht door de overige be stuursleden. „Over de opstelling van de springruiters maken we ons geen zorgen. Tijdens de laatste bestuursvergadering werd ge vraagd of de ruiters in Nieuw en Sint-Joosland binnen kon den losrijden. Dat bleek niet te kunnen. Manegehouder Martin de Kroo adviseerde ons daarom het kam pioenschap in Heikant te hou den. Daartoe hebben we toen be sloten, maar voor alle duidelijk heid: dat besluit is niet genomen onder druk van springruiters die dreigden met een boycot." Arjan Oostdijk, hier vorig seizoen succesvol tegen Arnemuiden, heeft inmiddels acht doelpunten achter zijn naam staan. foto Camile Schelstraete door Eugène de Kok TERNEUZEN - De zuivere hat trick van Arjen Oostdijk zater dag tegen Rillandia was zijn tweede, weet de aanvaller van zaterdag-tweedeklasser Terneu- zense Boys zich te herinneren. Als Zaamslag-speler heeft hij ooit drie goals binnen vier minu ten gemaakt. Net geen record wist zijn broer hem toen te ver tellen. De hattrick van zaterdag was misschien minder spectacu lair, maar heeft Oostdijk wel het broodnodige vertrouwen ge schonken. Zijn laatste goal voor zaterdag dateerde alweer van tien septem ber, ruim anderhalve maand ge leden. „Dat was tegen WC'68", zegt de 22-jarige Terneuzenaar. „Daarna heb ik de hele tijd droog gestaan. Ik kon merken dat het zelfvertrouwen voor de goal verdween. Tegen Wiel- drecht bijvoorbeeld, zag ik een schot net voorlangs gaan. Ook zaterdag miste ik in de eerste helft een kans of een mogelijk heid, zoals Louis van Gaal zou zeggen. Na die eerste goal schoot mijn vertrouwen direct omhoog." Oostdijk geeft als voorbeeld zijn laatste treffer, die hij subtiel over de te ver voor zijn doel staande Rillandia-doelman le- pelde. „Die goal was tekenend dat het vertrouwen weer terug was."De terugval van Oostdijk, die in de eerste twee wedstrij den vier doelpunten maakte, viel min of meer samen met een mindere periode van Terneuzen- se Boys. Zaterdag werd er na drie nederlagen en één gelijk spel eindelijk weer eens gewon nen. De ploeg is terug te vinden op de vierde plek in de tweede klasse E. „Eigenlijk is het ge woon rottig gegaan, want tegen AZW (1-1) zijn we simpelweg bestolen. Dat had 1-0 voor ons moeten zijn. De penalty die AZW toen kreeg, was onte recht. Vorige week vond ik ons tegen Wieldrecht de betere ploeg, maar scoorden we niet. Zo verlies je drie, misschien wel zes punten." Oostdijk wijst ver volgens op de komende weken waarin Terneuzense Boys voor namelijk tegen lager geklasseer de ploegen speelt. „Daarna wil ik onze positie nog wel eens zien", blaakt hij van het zelfver trouwen. „We zullen moeten to nen dat we van die ploegen kun nen winnen. Ik denk dat we van niemand in deze klasse bang moeten zijn." De boekhouder bij een accountantskantoor in Terneuzen hoopt zelf één op één te lopen. „Gemiddeld een goal per wedstrijd vind ik een leuke doelstelling." Voorlopig ligt hij redelijk koers: door zijn hat trick heeft Oostdijk er nu zeven uit acht. „Vorig jaar had ik er nog niet zoveel in liggen", zegt hij. Zijn productiviteit verbaast hem enigszins omdat hij zich het beste thuis voelt in een 4-4-2-systeem. „Onder Danny van de Velde (de trainer) spelen we", waarna het even stil valt. „Nu moet ik even goed naden ken... 4-2-2-1-1. Ik sta net ach ter de diepste spits. De trainer vindt dat ik daar het gevaar lijkst ben, met mijn gezicht naar het doel." Oostdijk, die eerder speelde voor Zaamslag, Hoek en SSV'65, heeft het goed naar zijn zin bij de club waar hij opgroei de. „Nu heb ik zoiets van: laat me maar lekker zitten. Ik zou misschien alleen weggaan als er een hogere club langskomt. Kijk, ik ben nog maar 22 en vind de club en het niveau erg leuk, maar als er een hogere club interesse heeft, kunnen we altijd praten." Hel Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Patrick Vin- ke (Axel) en Erik de Rechter (Hoofdplaat) beiden 9 doelpunten, 3. Arjan Koopmans (SSV'65) en Kevin Schot (Axel) 8, 5 Dennis de Nooijer (RCS), Arjen Oostdijk (Ter neuzense Boys), Peter Willemse (Bruse Boys). Gert-Jan Tierie (SKNWK), Alex Meijer (Spui), Dennis Buijs (Steen), Mervin Nie- mantsverdriet (Vlissingen) en Jari Vyane (HW'24) allen 7, 13. Lars Steijn (Noad'67), Frank Allaart (Serooskerke), Dave de Booij (Hul- sterloo) en Erik de Groene (Luc- tor'88) allen 6. Dordrecht. Sander van Nieu- wenhuyzen plaatste zich voor de nationale titelstrijd op de 100 meter vrije slag. Hij won de afstand in een persoonlijke re cordtijd. Michiel Pater (100 vrij) was de enige andere zwemmer die een NJK-ticket bemachtig de. door Joop van den Oudenhoven GOES - De nieuwe opzet voor het ZK driebanden is even snel verdwenen als het kwam. Het houden van drie rankingtoer nooien om de finalisten aan te wijzen, stuit op zoveel proble men dat de wedstrijdcommissie van het district Delta Zuid- West besloten heeft de opzet voor zich uit te schuiven naar volgend seizoen. Dan wordt het tijdig opgenomen in de jaaragen da. Volgens wedstrijdleider Jaap Beenakker stuitte de nieuwe op zet op veel organisatorische pro blemen en viel mede daardoor het aantal aanmeldingen tegen. „Het is geen afstel, maar slechts uitstel", benadrukt hij. „Wel willen we in april een ZK driebanden organiseren in een andere opzet. Gedacht wordt aan een open strijd waarin ook leden van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond mee kunnen doen," Daarbij wordt er in setjes ge speeld en iedereen speelt naar evenveel punten. Het betreft dus geen handicaptoernooi. Er wordt volgens het knockout-sys- teem gespeeld en de bedoeling is dat het toernooi in een week wordt afgewerkt. Degenen die al inschreven voor de rankings zijn automatisch in geschreven voor de nieuwe op zet. Wanneer en waar precies wordt gespeeld, wordt nog nader uitge werkt. Of hiermee het laatste woord over deze zaak is gesproken, zal later in de week blijken. Nico Tuinman, lid van de wedstrijd commissie regio Noord, liet zich zaterdag tijdens de persoonlijke kampioenschappen libre in Zie- rikzee ontvallen niet blij te zijn met deze ontwikkeling. „We zijn één district en het kan niet zo zijn dat zulke beslissin gen worden genomen zonder dat wij hierover hebben meegepraat en besloten. Ik kom hier deze week in het overleg op terug en mijn standpunt zal duidelijk zijn. Zo werkt het in ieder geval niet." GOES - De districtsbeker wordt dit seizoen weer als vanouds in een knock-outformule betwist. De voetbalbond is afgestapt van de poulevorm waarin acht clubs op één dag om de beker strijden. De vier ploegen die tot de halve finale doordringen, mogen vol gend seizoen deelnemen aan de Gatorade Cup voor profs. De winnaar van de districtsbeker strijdt uiteindelijk samen met de bekerwinnaars van de andere vijf districten om de landelijke beker. Die strijd zal overigens wel op één dag uitgevochten worden, maar dat was in het verleden ook al het geval. Etten Leur. Halve marathon resulta ten Zeeuwen. H40: 21. Jon van Caspel (Vlissingen) 1,30.01. Recrean ten: 115 Jan de Vries (Biggekerke), 151. Henk Louws (Vlissingen) 1.41.29, 237. Arno Schiewold (Vlissingen) 1.45.51, 293. Leo Luyk (Vlissingen) 1.48.14, 399. Wim van Keulen (Biggeker ke) 1.52.17, 437. Michel van Bloppoel (Vlissingen) 1.54.31, 691. Hans Scheffer (Vlissingen) 2.08.16. Vrouwen, hoofdklasse: Den Dungk - BC Vlissingen 43-82, Almonte - Barons 2 99-38, Virtus - EBBC 52-49. Over gangsklasse: BC Vlissingen 2 - Aga- thos 58-21, Springfield - Black Eagles 2 68-67, JRC Boxtel 2 - Go Getter 83-26, Vossenberg - High Five 65-60. Eerste klasse: Dynamo'70 - Voorwaarts 41-66, BV Souburg - Marathon - 73-43. Mannen hoofdklasse: Tantalus - Springfield 78-62, Barons - Pendragon 67-74, BC Eindhoven - Den Dungk 55-67, BC Vlissingen - Tracks 82-67. Overgangsklasse: Agathos - Schelde- sport - 64-61, High Five 2 - Springfield 2 71-66, Virtus - EBBC 3 - 82-73. Eerste klasse: Volharding - Waidric 71-63, Agathos 2 - BC Vlissingen 2 63-85, BV Souburg - SVH 2 56-73. Tweede klas se: BV Souburg 2 Volharding 2 77-32, Mevo'80 - Marathon - 33-32, Schelde- sport 2 - Voorwaarts 124-39. Jongens junioren hoofdklasse: Black Eagles - Tracks - 89-54, Blauw Wit - BC Vlissin gen 67-78. Jongenskadetten hoofd klasse: High Five - Almonte 26-67, Atta- cus-Wizards 66-79. Oostburg. Orevo-competitie. Spits- broek-Avance 2-1, la Porte d'Or-Meeuw- sen 0-5, Potterie Sluis-Expert Bakker/Diancy 6-3, RVS/Engelaar-Oran- je Duivels 2-9, Olympiakos-Marco Polo 0-2, Oud Sluis-L'Equipe 6-0, Drie Konin gen-Gaos 1-12, Polderman-Blauwe Tulp 6-3. Stand A-poule: 1. Oud Sluis 5-9, 2. Blauwe Tulp 6-9, 3. Signtex/'de Sutter 4-8, 4. Meeuwsen 5-6, 5. Oranje Duivels 3-4, 6. Polderman 4-4, 7. Security Neder land 3-2, 8. RVS/Engelaar 3-2, 9. L'Equipe 5-2, 10. La Porte d'Or 6-2, 11. De Eenhoorn 4-0 Stand B-poule: 1. Riemens 4-8, 2. Gaos 5-8, 3. Telepost 3-6, 4. Potterie Sluis 3-4, 5. Marco Polo 4-4, 6. Spitsbroek 5-4, 7. Drie Koningen 4-2, 8. Avance 5-2, 9. Olympiakos 5-2, 10. Expert Bakker/Diancy 2-0. Vrouwen. 1500 m: 1. Groenewold 1.58,90, 2. Wüst 2.00,14, 3. Timmer 2.00,25, 4. Van Deutekom 2.00,99, 5. Kleinsman 2.01,10, 6. De Loor 2.01,23. Geplaatst: Groenewold, Wüst, Tim mer, Van Deutekom en De Loor. Schaatsen Heerenveen. Kwalificatie wereldbe ker. Mannen. 1e 500 m: 1. Wennemars 35,79, 2 Kuipers 35,84, 3. Van Velde 35,94, 4. Nijenhuis 36,02, 5. De Koning 36,14. 2e 500 m: 1. Van Velde 35,64, 2, Wennemars 35,72, 3. Nijenhuis 35,88, 4. De Koning 35,89, 5. Kuipers 35,99. Ge plaatst: Wennemars, Van Velde, Kui pers, Nijenhuis en De Koning. 5000 m: 1. Kramer 6.25,05, 2. Ritsma 6.30,29, 3. Uytdehaage 6.31,37, 4. Rom- me 6.32,22, 5. Olde Heuvel 6.32,26. Ge plaatst: Verheijen, De Jong, Romme, Kramer, Ritsma. dinsdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Van Haltern/Blom - Groot Avontuur. Locatie: 't Tapperijke, Hoeven. Aanvang: 19,30 Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: 't Bier winkeltje - Aartsbouw 4. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 20.00 Regionale poolcompetitie. Eerste klasse West 4: Cue Action - Pooltime Sharks. Locatie. Cue Action, Vlissingen. Aanvang: 19.30 uur. Regionale poolcompetitie. Tweede klasse West 4. Roadhouse Roadies - Dis is 't. Locatie: The Roadhouse, Mid delburg. Aanvang: 19.30 uur. Dammen PZDB-competitie. Hoofdklasse: Sou- burg-Tholen/DSVF. Aanvang 19.30. I Zaalkorfbal Vriendschappelijk: Tjoba-Fortis. Loca tie: Sportpunt Zeeland. Aanvang: 20.45 uur. Fortis 2-Tjoba 2. Locatie: sporthal Baskensburg. Aanvang: 21.30 uur. Lucky Day 3844, d.d. 31.10.2005: 11-15-20-24-29-35-40-45-47-49-50-52-56 -61-63-66-67-71-76-80. Vrouwen, wereldranglijst. 1. Daven port (VSt) 4820 punten, 2. Clijsters (Bel) 4665, 3. Sjarapova (Rus) 4419, 4, Maure- smo (Fra) 3665, 5. Pierce (Fra) 3218, 6. Henin-Hardenne (Bel) 2936, 7. Venus Willliams (VSt) 2696, 8. Schnyder (Zwi) 2667, 9. Petrova (Rus) 2646 (10), 10. De- mentieva (Rus) 2595 (8), 58. Krajicek" 625,75 (68), 182. Tamaëla 184,50 (184). Mannen, wereldranglijst. 1. Federer (Zwi) 6975 punten, 2. Nadal (Spa) 4940,, 3. Roddick (VSt) 3235, 4. Hewitt (Aus)- 3015, 5. Safin (Rus) 2430, 6. Agassi (VSt) 2275, 7. Coria (Arg) 2185, 8. Davi- denko (Rus) 2000, 9. Puerta (Arg) 1834, 10. Ljubicic (Kro) 1765 (11), 110. Wes- sels 383 (111), 136. Sluiter 305 (137), 149. Van Gemerden 282 (161). Parijs. Mannen. Eerste ronde: Ru- sedski (GBr) - Seppi (Ita) 6-3 6-4, Vlie gen (Bel) - Christophe Rochus (Bel) 3-6 7-6 (3) 6-2, Lopez (Spa) - Malisse (Bel) 4-6 7-6 (2) 6-4, Berdych (Tsj) - Novak (Tsj) 7-5 6-3, Djokovic (SMo) - Hanescu (Roe) 4-1 opgave Hanescu, Wawrinka (Zwi) - Serra (Fra) 6-3 6-4 Vrouwen, 5e klasse: Nieuwdorp 2-ZSC 0-4, Zeelandia-Thol Boys 2-3, Walcheren-SVD 2-5, Kruiningen-Smer-' diek 2 0-0, Veere-Wolf'di]k 3-3 Stand: Kruiningen 8-22, Veere 7-19, ZSC 8-18, Wolf'dijk 8-16, Smerdiek 2 7-14, Thol Boys 7-10, Zeelandia 7-4, Nieuwdorp 2 8-4, Zaamslag 5-3, SVD 7-3, Walcheren 6-0. A-junioren. Derde divisie: Halste- ren-BVV 1-4, Terneuzen-Geldrop 1-1, BSC-Jeka 1-3, Baronie-Haarsteeg 2-5„ Sarto-UNA 2-2, Nuenen-WSC 5-1. Stand: Nuenen 8-20, Haarsteeg 8-15, Jeka 7-14, WSC8-13, BW 7-11, Geldrop 8-11, Halsteren 7-9, UNA 8-9, Terneuzen 7-8, Sarto 8-7, BSC 7-5, Baronie 7-3. Mannen. Eerste klasse: EMM-VHC 15-19, LïfeDesign/Delta Sport-Desk 21-21, Bergeijk-de Sprint 24-22, White Demons 2-Artemis 21-15, Aris- tos-Tachos 2 29-24, DOS'80-GHV 18-29. Tweede klasse: Heerle-GSC 28-9, Orion R-Taxandria 23-35, Torna- do-Avanti 22-27 Junioren: Sv. Orion-Heerle 15-27, Orion R-de Beuk 23-35, Witte Ster'75-Tornado 22-19, White Demons-Desk 34-20. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Els- hout 15-10, Aristos-Tachos 2 20-7, Swift H-HVW 14-17, PSV 2-HMC 18-16, Tre- meg-lnternos 2 9-13, DOS'80-Heerle 16-15. Tweede klasse: EMM 2-Torna- do'70 12-10, Dongen-Artemis 10-16,. HMC 2-Witte Ster'75 14-11, RHV-Mixed Up 22-15. Junioren: Sv. Orion-de Beuk 14-6, RHV-Internos 9-8. Zeeuwse hoofdklasse deel 2. Vrou wen. 100 vrije slag: 1. S. Rombout (zek) 0.59,27 2. R. Verplanke (zvs) 1.02,64 3. M. Eggermont (zvs) 1.02,72. 400 wisselslag. 1 M. Bil (stv) 5.24,64 2. J. Stap (stv) 5.26,36 3. M. Minneboo (stv) 5.33,84. 50 vlinderslag. 1. S. Rom bout 0.29,62 2 R. Verplanke 0.30,27 3. E. Erpelinck (hon) 0.32,14 200 rug slag. 1. J. Van Houwelingen (sch) 2 28,29 2. S. Rombout 2.32,37 3. J. Stap 2.36,41. 400 vrije slag: 1. M. Bil 4.42,00 2. S. van Bambost (sch) 4.52,71 3. N Smits (zvs) 4.59,76. 200 school slag. 1. R. Verplanke 2.46,76 2. J. van Houwelingen 2.52,82 3. E. Nijskens (zek) 2 55,57 4. 200 m. Vrije slag est.: 1 Scheldestroom 9.36,76 2 Koewacht 9 51,88 3. De Stormvogel 9.51,80 Mannen. 100 vrije slag. S. van Nieu- wenhuijzen (stv) 0.57,88 2. J. Brink (stv) 0.58,11 3, R. Van de Linden (sch); 0.58,59. 400 wisselslag. 1. K. Honds merk (sch) 4.47,68 2. N. de Ridder (bru) 4.51,02 3. M. de Milliano (zvs) 5.16,44. 50 vlinderslag. 1. J. Pater (zvs) 0.28,77 2. S. Van Nieuwenhuijzen 0.29,32 3. B. Van Waes (zek) 0.30,03. 200 rugslag: 1 R. van der Linden 2.25,84 2. M. de Mil liano 2.27,40 3. B. van Houwelingen' (sch) 2.35,10. 400 vrije slag: 1. K. Hondsmerk 4.21,01 2. J. Brink 4.40,90 3. R. van Doeselaar (zek) 4.51,62. 200 schoolslag. 1 N. de Ridder 2.36,36 2. A. Eversdijk (bru) 2.36,59 3. J. Pater. 2.42,31 5x 50 vrije slag est.: 1. De Schelde 2.13,00 2. De Stormvogel 2.17,98 3. Scheldestroom 2.22,76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43