PZC PZC Outokumpu breidt verder uit expo Kale vlakte Bewoner en personeel Lange Akkers besmet met MRSA-bacterie deurloo liiutmiimi Kansen voor streekproducten Begrip voor beschonken verdachte LCF wil aanpak W. de Zwijgerlaan Chauffeur verblind door groot licht zeeuwse almanak Vis ïtaalverwerker wil miljoenen investeren in vestiging op Axelse Vlakte Gon de Hooge Meubelmaker verwarmings zeh*° 3-4-5 november www.deurloo.nl Idactie: 0113-315649 ww.pzc.nl •mail:redactie@ pzc.nl bstbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. linsdag 1 november 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Cal|ouw Rodemaker é&k RH verhuizingen in binnen- en buitenland, plano- eh vleugel transport, antiekvervoer, meubelopslag, overzeeverpakkingen E-mail: info@caljouw-rademaker.nl Middelburg Goes Terneuzen Burgh-Haamstede 0118-626649 0113-227062 0115-617840 0111 -650 165 DEN HAAG - Minister Hoogervorst (WD, volksgezond heid, welzijn en sport) staat welwillend tegenover het CDA-voorstel om de verkoop van zwak-alcoholische streekproducten op streekmarkten toe te staan. De afgelo pen maanden heeft de Voedsel- en Warenautoriteit daar in Zeeland herhaaldelijk een stokje voor gestoken. Op een vraag van CDA-Kamerlid Smilde of hij niet kan laten doorgaan wat al eeuwenlang een goed gebruik is, ant woordde Hoogervorst: ,,Het is verleidelijk daar ja op te zeggen." CDA-Kamerlid Buijs, die de kwestie in zijn frac tie aankaartte, beschouwt dit als een toezegging van Hoo gervorst om te kijken hoe hij de verkoop kan toestaan. MIDDELBURG - De 45-jarige inwoner van Axel die giste ren voor de politierechter moest verschijnen, heeft een fors alcoholprobleem. Dat werd meteen duidelijk toen de verdachte in beschonken toestand de Middelburgse rechtszaal betrad. „Ik ruik de alcohollucht tot hier", liet de politierechter zich ontvallen. Het lukte, hetzij moei zaam, om de strafzaak tot een goed einde te brengen. De man werd veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 180 euro wegens misbruik van het alarmnummer 112. Po litierechter N. van Spronssen hield rekening met de pro blematiek die de Axelaar parten speelt. De verdachte had 18 april herhaaldelijk het alarmnummer gebeld om aan dacht te vragen voor zijn psychische problemen. „Ik had hulp nodig." De telefoontjes gingen door totdat de politie besloot in te grijpen. De officier van justitie vatte het mis bruik van het 112-nummer ernstig op. „Het alarmnum mer is er voor mensen die in levensnood zitten." Ze eiste 180 euro boete. Volgens raadsman A. Cambier moet zijn cliënt als een patiënt worden gezien. Hij pleitte voor een voorwaardelijke boete. De politierechter ging daarin mee. TERNEUZEN - De voetgangersoversteekplaats op de Wil lem de Zwijgerlaan in Terneuzen moet snel worden aange past, vindt Lijst Cees Freek (LCF). Gisteren vond op de weg het 'vierde ongeluk in vier maanden' plaats, aldus Freeke. Een achtjarig meisje uit Terneuzen werd aangere den door een auto toen ze (met haar fiets aan de hand) de voetgangersoversteekplaats wilde oversteken. Het meisje is met pijn in haar been, arm en mond naar het zieken huis gebracht. De Terneuzense LCF-fractie vroeg het col lege al eerder om de weg om te vormen tot eenbaansweg. Burgemeester en wethouders wilden daar niet aan, onder meer omdat de verkeersintensiteit het niet zou toestaan. Freeke wijst nu op het ongeval van gisteren. Als het colle ge wacht op een nog ernstiger ongeluk, kan het dagelijks bestuur niet zeggen dat het niet is gewaarschuwd, meldt hij. SLUIS - Een 15-jarig meisje uit Heist (B) en een andere inzitten de van een personenauto zijn zondagavond met nekklaehten in het ziekenhuis beland nadat de auto in Sluis van de weg was geraakt. De 41-jarige bestuurder uit de gemeente Sluis raakte op de Hogeweg verblind door een tegenligger die met groot licht reed. De auto (met vier personen erin) belandde in de sloot. Onze lezers zoeken uw vacature! 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de IT. Advertentie WGGGNGR dagbladen het alfabet van Zeeland De kleinkinderen woonden in het noorden van het land, toch kwamen ze geregeld bij hun opa en oma in Zeeuws- Vlaanderen op bezoek. Aange zien opa een fervent sportvis ser is, stond met enige regel maat vis op het menu. Onlangs had opa een baars ge vangen. Omdat daarin veel graten zitten, werd de oudste van alle kanten aangeboden de graten te verwijderen. Maar als je vier jaar oud bent, wil je natuurlijk niet meer ge holpen worden. Graten ver wijderen doe je zelf. Na nog geen vijf minuten schoof de vierjarige het bord minzaam van zich af met de woorden: die vis is ook niet te vreten. door Harold de Puysseleijr KOEWACHT - Een bewoner en drie medewerkers van woon zorgcentrum De Lange Akkers in Koewacht zijn besmet met de MRSA-bacterie. De bacterie is in principe onschuldig, maar kan bij mensen met een ver zwakte afweer gevaarlijke infec ties veroorzaken, die moeilijk te bestrijden zijn. Om te voorkomen dat de bacte rie zich verder door het woon zorgcentrum verspreidt, zijn de noodzakelijke maatregelen geno men. De bewoner bij wie de infectie als eerste werd geconstateerd, tijdens een standaardonderzoek in verband met ziekenhuisopna me, wordt niet geïsoleerd ver pleegd, maar krijgt wel aange paste verzorging. De besmette medewerkers mo gen twee dagen niet op hun werk verschijnen en moeten zich eveneens met speciale mid delen verzorgen. Onderzoek Cliënten, personeel, vrijwilli gers en familie zijn gisteren op de hoogte gebracht. Nader on derzoek moet de komende da gen uitwijzen of nog meer bewo ners en medewerkers zijn be smet. Alle zestig bewoners en ruim twintig personeelsleden van het tehuis worden onder zocht. Volgens directeur L. Janse van de stichting Curamus (waaron der het woonzorgcomplex valt) zijn al zestien personeelsleden onderzocht. Het gaat om het ver zorgend- en huishoudelijk perso neel van de Lange Akkers. Besmetting met de MRSA-bacte rie (meticilline resistente staphy lococcus aureus; ook wel be kend als de ziekenhuisbacterie) levert voor gezonde mensen geen problemen op. Alleen men sen met een sterk verminderde weerstand kunnen hierdoor (huid)infecties ontwikkelen. Veel mensen dragen staphyloc- occen (waaronder soms ook MRSA) bij zich zonder ziek te zijn. De bacteriën zitten vooral op de huid en in de neus van de ze 'dragers'. Bij gezonde perso nen is dragerschap van MRSA meestal van tijdelijke aard. Door concurrentie met andere bacteriën wordt MRSA name lijk snel verdrongen. Huidcontact Verspreiding van staphylococ- cen (en dus ook MRSA) vindt vooral plaats door direct huid contact, voornamelijk via de handen. Ook kunnen de bacteri ën overgebracht worden door contact met besmette voorwer pen, zoals handdoeken, speel goed of sportartikelen. De bacterie gedijt goed in een omgeving waar veel antibiotica gebruikt worden, zoals in een ziekenhuis. Omdat de MRSA-bacterie minder gevoelig is voor antibiotica dan andere bacteriën, kan de bacterie zich juist daar makkelijk handhaven en verspreiden. Bovendien zijn de patiënten in ziekenhuizen vaak extra vatbaar voor infec ties. Geen gevaar Familieleden van de Lange Ak kers en overige bezoekers lopen volgens de directie van de stich ting Curamus geen gevaar voor hun gezondheid bij het bezoe ken van cliënten. Bezoekers van de besmette be woner moeten enkele hygiëni sche maatregelen in acht ne men. Zij worden hiervan door het verplegend personeel op de hoogte gebracht. (Advertentie) Voor meubels op maat inds de opening van de vesti- [ng op de punt van de Axelse lakte, in april '93, maakte het edrijf een snelle groei door. De roductie is gestegen van ruim 00.000 ton bewerkt roestvast ;aal per jaar tot 450.000 ton. [aar verwachting wordt vol- end jaar de 500.000 ton gepas- lerd. De miljoeneninvestering an de afgelopen jaren leverde its meer dan zestig nieuwe ar- eidsplaatsen op. Outokumpu jedt nu werk aan ruim 150 men- sn, die worden ingezet op vier roductielijnen. De uit het Fin- Tornio aangevoerde rollen ijestvast staal worden in de [eeuws-Vlaamse vestiging in nallere strips gesneden of tot Laten van verschillende forma- in verknipt. De strips en platen 'orden volautoamtisch verpakt tl opgeslagen in het nieuwe, 15 meter lange hoogbouwmaga- ijn. Daarbij worden vier auto matische kranen ingezet. Het 26 van de reepe heeft gereserveerd voor economi sche vernieuwing. Voor zuid west-Nederland is acht miljoen euro beschikbaar, veel minder dan de dertig miljoen waarop ge deputeerde M. Ie Roy (econo mie) had gehoopt. Maar er is nog hoop. Komt het zuidwesten op de proppen met innovatieve projecten 'van nationaal be lang', dan is er misschien extra geld beschikbaar uit de pot van 86 miljoen, die de staatssecreta ris daarvoor achter de hand houdt. De gedeputeerde nam er gisteren kennis van met een sta len glimlach. Nadat de staatssecretaris een bos tulpen had overhandigd aan directeur M. van 't Westeinde van Outokumpu Stainless be diende ze samen met topman Rantanen een ouderwetse tele graaf. Daarmee werd het start sein gegeven voor een spectacu laire drum- en audioshow. Kinderdijk 24 Middelburg 0118-651609 I (Advertentie) Staatssecretaris C. van Gennip (links) en topman Rantanen van Outokumpu verrichten de openingshandeling door de scheepstelegraaf op volle kracht vooruit te zetten. foto Peter Nicolai Alleen de Nijntje-tekeningen op de muur zijn nog over van het Houtenkwartier. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - De sloop van activitei tencentrum Het Houtenkwar tier aan de gelijknamige straat in de binnenstad van Hulst is op een oor na gevild. Er ligt nu een kale vlakte op de plaats waar be gin 1900 de ambachtsschool Sint Bernard werd gebouwd. Het gebouw bood, na de bouw van een nieuwe school voor tech nisch onderwijs, onderdak aan verschillende verenigingen, de peuterspeelzaal en het ROC. Ook was er ooit een jongerencen trum in een deel van het pand gevestigd. De bewoners van de huizen te genover het gesloopte pand zijn blij dat ze verlost zijn van de on gemakken die gepaard gingen met de sloop. „Natuurlijk heb ben we er overlast van gehad", zegt C. Verstraeten van Houten kwartier 14, die pal tegenover het gebouw woont. „Stof gevre ten", zegt ze. „Gisteren kreeg ik bijna de voordeur niet open, zo veel stof zat ertussen." De grootste verandering voor de genen die direct tegenover het vroegere activiteitencentrum wonen, is de zee aan licht die ze nu (voorlopig) in huis hebben. „Het is inderdaad veel lichter", aldus Verstraeten. Daar kunnen de bewoners nog even van genie ten. Bouwtijd De Woonstichting Hulst hoopt rond de zomervakantie een be gin te maken met de bouw van een appartementencomplex op het terrein. De bouwtijd daar van bedraagt ongeveer een jaar. De gedenksteen van de oude am bachtsschool, die zo'n 75 jaar ge leden werd aangebracht onder de trap in de centrale hal van het gebouw, is voorlopig opge slagen in het kantoor van de wo ningcorporatie. De Woonstich ting bekijkt nog of de steen een plaatsje krijgt in het nieuwe ge bouw of elders (bijvoorbeeld in het streekmuseum aan de Steen straat). De oproep van directeur J. Valckx om suggesties te doen voor een mooie bestemming voor de gedenksteen, leverde één reactie op. „Dat was geen slecht idee. Die opperde om de steen in te bou wen in het gebouw van het Rey- naertcollege aan de Gilden straat, omdat daar tegenwoor dig technisch onderwijs wordt gegeven", aldus Valckx. borWout Bareman fESTDORPE - Staalverwer- ingsbedrijf Outokumpu Stain- !ss op de Axelse Vlakte bij luiskil wil tot 2010 vele tiental- in miljoenen investeren in ver- ere uitbreiding. Hoeveel extra rbeidsplaatsen dat oplevert, is og onbekend. Gisteren werden vee nieuwe productielijnen en ïn volautomatisch magazijn in ebruik genomen. Daarmee was sn investering gemoeid van 55 liljoen euro. meter hoge magazijn heeft een opslagcapaciteit van 12.500 ton staal. In een afgescheiden gedeelte van het nieuwe magazijn woon den enkele honderden genodig den gistermiddag de officiële opening van de uitbreiding bij. Topman J. Rantanen van de Outokumpu Groep (vestigingen in twintig landen; meer dan tien duizend werknemers) waar schuwde voor de groeiende con currentie vanuit China. Het dwingt het Finse concern tot maatregelen. Meerjarenprogramma Een meerjarenprogramma moet zorgen voor kwaliteitsverbete ring en een nog betere dienstver lening aan de klanten. Daarin zag Rantanen een belangrijke rol weggelegd voor de vestiging in de Kanaalzone. Staatssecreta ris C. van Gennip van Economi sche Zaken toonde zich ver heugd over de investeringen van Outokumpu en tientallen ande re Finse bedrijven in Nederland. Niet zonder trots wees ze erop dat in totaal zo'n 5300 buiten landse bedrijven voor vestiging in ons land hebben gekozen. Ze zijn goed voor 550.000 arbeids plaatsen, ofwel zes procent van de arbeidsmarkt. Van Gennip stipte ook de stimuleringssubsi dies aan, die haar ministerie (Advertentie) de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, warm welkom voor jong en oud! n.m.v o a. dé designradiator jlonderdag 3/11 van 10 00-21.00 uur ffijdag 4/11 van 10.00-21.00 uur saterdag 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF ^oosterweg 15. Schuddebeurs, ©0111416255

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37