Tevredenheid over sloopproces PZC Pleidooi voor één bestuur kenniscentra Flappen tappen in de bibliobus Tweede fase toeristenpas op Schouwen-Duiveland Bewoner en personeel zorgcentrum besmet met MRSA-bacterie Uitbreiding stichting Schaapskudde moet toekomst verzekeren Geen wanklank van omwonenden over ontwikkelingen op Scheldeterrein lezers schrijven Kantoorbouw Stakingsactie schoonmakers bij Dow Benelux Snel en gezond afvallen doe je met Slank Vitaal LOW Gl yoghurt Shake 30% KORTING dinsdag 1 november 2005 w 1( door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eigenlijk was het niet eens nodig, de informa tieavond over het sloopproces van het Scheldeterrein. Van om wonenden klonk geen wanklank en ook oud-werknemers leken het allemaal prima te vinden. Geregeld houdt de gemeente bij eenkomsten om Vlissingers op de hoogte te houden van de ont wikkelingen op het Scheldeter rein. Zeker rond deze tijd, nu de sloopvergunning onderweg is en de slopers volgend jaar deze tijd al bezig zijn met hun werk. Wethouder L. Poppe-de Looff noemde gisteravond nog maar eens op welke gebouwen wel en welke gebouwen niet tegen de grond gaan. Ze zei erbij te reali- door Harold de Puysseleijr KOEWACHT - Een bewoner en drie medewerkers van woon zorgcentrum De Lange Akkers in Koewacht zijn besmet met de MRSA-bacterie. De bacterie is in principe onschuldig, maar kan bij mensen met een ver zwakte afweer gevaarlijke infec ties veroorzaken, die moeilijk te bestrijden zijn. Om te voorkomen dat de bacte rie zich verder door het woon zorgcentrum verspreidt, zijn de noodzakelijke maatregelen geno men. De bewoner bij wie de infectie als eerste werd geconstateerd, tijdens een standaardonderzoek in verband met ziekenhuisopna me, wordt niet geïsoleerd ver pleegd. maar krijgt wel aange paste verzorging. De besmette medewerkers mo gen twee dagen niet op hun werk verschijnen en moeten Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Onze planschadeclaim werd door de gemeente Middelburg af gewezen. Het nadeel van een hoog kantoorgebouw viel weg te gen een lager plan aan de Ka- naalweg. Wellicht komen nu toch appartementen boven op de kantoren die hier gebouwd zullen worden (PZC 28-10). Ons nieuwe verzoek tot planschade kan de gemeente Middelburg per omgaande verwachten. De gemeente Middelburg heeft so wieso weinig op met de bewo ners van de Segeerssingel. De aankondiging voor de informa tieavond stond in de Faam van 26 oktober. De uitnodiging die volgens dit stukje aan bewoners en bedrijven was verstuurd heeft ons nooit bereikt. De logis tiek van de kaalslag die op 25 oktober begon was wel tot in de puntjes verzorgd. Fatsoenshalve de naaste bewoners inlichten be hoort kennnelijk niet tot het be leid van de gemeente Middel burg. Er is niets geleerd van de bouwputellende van het thea ter. De gemeente Middelburg kan van ons verwachten, dat wij alles in het werk zullen stellen eventuele schade aan onze wo ning verhaald te zullen krijgen. De toegezegde metingen zullen wij desnoods zelf laten uitvoe ren. De manier waarop de om wonenden van de theaterbouw- pul zijn behandeld ligt ons nog vers in het geheugen. Het werk aan de damwanden van het ka naal is al in volle gang. Ons huis trilt op zijn funderingen en van metingen voor de werkzaamhe den is ons niets bekend. Om be zwaren te voorkomen plaatst de gemeente Middelburg de omwo nenden steeds voor een voldon gen feit, zelfs de eigen ambtena ren worden nauwelijks inge licht. Kortom: de gemeente Mid delburg is niet bereid van ge maakte fouten te leren. J. W.A. van der Heijden Segeerssingel 1 Middelburg seren dat de gemeente zorgvul dig moet zijn met cultuurgoed. „Ook al heeft een fabriek geen monumentenstatus." En het pu bliek knikte instemmend mee. Dat publiek had maar weinig te vragen. Wel werd nog voorzich tig naar de Zware Plaatwerkerij geïnformeerd, waar nu de expo sitie Mijn Domein te zien is. Of die ook gesloopt gaat worden. „Nee", zei de wethouder, „maai de raad moet daar nog over be slissen. De stedenbouwkundige heeft gezegd dat zij voorlopig mag blijven staan, dat het zonde is om haar nu al te slopen. Maar, zeg ik erbij, het gebouw heeft geen historische waarde en is bouwkundig slecht. Dus de raad kan nog anders besluiten." Ze zei ook, als antwoord op een vraag over de combinatie slopen zich eveneens met speciale mid delen verzorgen. Cliënten, personeel, vrijwilli gers en familie zijn gisteren op de hoogte gebracht. Nader on derzoek moet de komende da gen uitwijzen of nog meer bewo ners en medewerkers zijn be smet. Alle zestig bewoners en ruim twintig personeelsleden van het tehuis worden onder zocht. Volgens directeur L. Janse van de stichting Curamus (waaron der het woonzorgcomplex valt) zijn al zestien personeelsleden onderzocht. Het gaat om het ver zorgend- en huishoudelijk perso neel van de Lange Akkers. Besmetting met de MRSA-bacte- rie (meticilline resistente staphy lococcus aureus; ook wel be kend als de ziekenhuisbacterie) levert voor gezonde mensen geen problemen op. Alleen men sen met een sterk verminderde weerstand kunnen hierdoor (huid)infecties ontwikkelen. door Melita Larttinq ZIERIKZEE - De ontwikkeling van de toeristenpas kan verder gaan. Dat bleek gisteravond tij dens de commissievergadering ruimtelijke ordening. De raads leden staan weliswaar nog steeds niet te trappelen om deze innovatieve kaart in te voeren, maar een meerderheid geeft de pas voorlopig het voordeel van de twijfel. De raad van Schouwen-Duive- land kreeg gisteravond de vraag voorgelegd of de ontwikkeling van de pas de tweede fase in kan gaan. In deze fase wordt een stichting opgericht die de pas verder gaat ontwikkelen en moet duidelijk worden of onder nemend Schouwen-Duiveland de pas daadwerkelijk gaat steu nen. Pas als deze fase is afge rond zal de raad definitief moe ten besluiten of de pas er komt of niet. Dat besluit hangt vooral af van het draagvlak bij de on dernemers. Laten de onderne mers het massaal afweten, dan zal de pas er niet komen, gaf wethouder T. Croné gisteravond aan. De toeristenpas is een soort su per-chipknip voor zowel de toe rist als de inwoner van Schou wen-Duiveland. Door tal van praktische zaken aan de pas te koppelen - zoals bediening van de slagboom, kortingsacties of busvervoer - profiteert de toe rist. De gemeente kan profiteren doordat de afdracht van de toe ristenbelasting gekoppeld kan worden aan de pas en de inwo ner van Schouwen-Duiveland kan profiteren van de pas als zorginstellingen als Allévo of woningbouwvereniging Zeeuw- land aan de pas gaan meedoen. Alle mogelijke ontwikkelingen moeten in de komende periode op een rijtje worden gezet. Noodzaak Opmerkelijk veel brancheorgani saties meldden zich gisteravond op de publieke tribune om te pleiten voor de pas. Niet zozeer omdat iedere ondernemer nu al razend enthousiast is, maar meer omdat de ondernemers de noodzaak van nieuwe ontwikke lingen ook wel inzien. „De toe ristische bezetting op Schou wen-Duiveland is de laatste twee jaar fors gedaald. Om deze negatieve trend te doorbreken is en bouwen, dat wordt gedacht aan een doorgang naar de stad. Dat zou zijn op de Hellingbaan, langs de Hennes Mauritz. Het architectenbureau, waarmee de gemeente samenwerkt, ziet van af het Scheldeplein een vrij zicht op het Scheldeterrein voor zich. „Daar kunnen wij ons ook in vinden", zei Poppe-de Looff. „Dan zou de Hennes Mauritz eventueel kunnen verhuizen." Maar aan de bijzondere Schelde- gebouwen komt ze verder niet, vergaande samenwerking nood zakelijk tussen alle spelers in de gemeente. De toeristenpas kan daarbij een bindend instrument zijn", zei P. van Oost namens de Recron. De meest opmerkelijke bijdrage kwam van M. de Vast, haven meester van Marina Port Zélan- de. Deze haven ligt in de ge meente Goedereede, maar deson danks pleitte De Vast voor het verder ontwikkelen van de pas. „Wij juichen de toeristenpas toe", hield ze de raadsleden voor. Ze gaf aan dat de haven - mits andere havens ook mee doen - best bereid is een duit in het zakje te doen. Ook Horeca Nederland, de vereniging van hotel- en pensioneigenaren, de Vekabo, Recron, WV, stichting Ontwikkeling Recreatie en de verenigde kleinere ondernemers van Schouwen Duiveland lieten door Harmen van der Werf HEINKENSZANI) - Stichting Zeeuwse Schaapskudde gaat proberen met een stevige sprong voorwaarts de toekomst veilig te stellen. Het plan is het bezoe kerscentrum aan de Nieuwka- merseweg bij Heinkenszand uit te breiden en te vernieuwen, waardoor meer mensen daar zul len willen komen en ook langer willen blijven. Het bezoekerscentrum moet een ontmoetingsplek worden voor ie dereen die een bezoek aan de Zak van Zuid-Beveland wil brengen, aldus penningmeester J. Leendertse. In de vijftien jaar dat het centrum er staat, is het verouderd. Stichting Zeeuwse Schaapskud de denkt dat te kunnen bereiken door andere organisaties bij het bezoekerscentrum te betrekken die zich ook bezighouden met "levend cultureel erfgoed". Leen dertse heeft het over stichting De Zeeuwse Witrik en stichting Het Werkend Trekpaard. Andere voorstellen om de aan- beloofde de wethouder. „Sommi ge loodsen kun je niet bewaren. Er is opslag genoeg in de stad. Wat weg kan, kan weg. En wat niet gesloopt wordt, daarvan be waren we het geld om eventueel later in te zetten." Niet ongerust Van de omwonenden was geen ongerustheid over geluidsover last of wat dan ook te horen. Al leen was de vraag wat tussen de tijd van slopen en bouwen gaat zich 'kritisch positief' uit. Geen enkele organisatie deed echter een harde toezegging over deel name aan de pas, omdat veel on dernemers die beslissing nog lang niet hebben genomen. Raadslid F. Fonteyne is - als eni ge van de PvdA - tegen verdere ontwikkeling van de toeristen pas. „Het komt er op neer dat het gewoon een betaalpas is en ik twijfel of die de stroom toeris ten wel zal trekken." Ook de fracties van Alert! en Lijst Raats zijn nog steeds niet over tuigd van de pas en het CDA hield gisteravond het kruit droog. B. Flach gaf alleen aan dat de pas 'geen ei van Colum bus is'. De overige fracties gaven aan verder te willen met fase twee, het nader ontwikkelen, om daar na het definitieve standpunt te bepalen. trekkingskracht van het bezoe kerscentrum te vergroten zijn: inrichting van een heemtuin; uit breiding van de theeschenkerij; aanleg van een speeltuin; meer parkeerruimte en vernieuwing van de vijftien jaar oude exposi tie. Vóór alles moet het centrum een uitvalsbasis worden om de Zak van Zuid-Beveland in te trek ken, te voet of met de fiets. Stichting Zeeuwse Schaapskud de denkt, daarom ook aan het verhuren van fietsen. Fondsen Met de opwaardering is, aldus penningmeester Leendertse, on geveer 75.000 euro gemoeid. Het overgrote deel kan uit fondsen worden gedekt, is de verwach ting. Bij de provincie is een pot voor het stimuleren van activi teiten op het platteland, Vitaal Platteland. De Zak van Zuid-Be veland is door Den Haag uitge roepen tot Nationaal Land schap en daar zit ook geld aan vast. Met sponsors en veel zelf werkzaamheid moet de rest op te hoesten zijn. gebeuren aan de zuidkant. Pro jectleider H. Mulder ging in op de vraag: „We denken eraan om in tussentijd een parkeerterrein te maken, of een andere voorzie ning, zoals een ontsluitingsweg. Het liefst iets, waar het definitie ve doel ook iets aan heeft. Hal verwege december, als het mas- terplan wordt gepresenteerd, is duidelijk wat er komt." En toen was het woord weer aan de oud-werknemers. Zoals de vraag, die onroerend-goed-direc- teur B. van Floepen op vrijwel el ke bijeenkomst hoort voorbijko men: wat gebeurt nu nog op het Scheldeterrein? De KSG-man vertelde over de korvetten voor Indonesië, de verkochte machi nefabriek aan Rotterdam en de lege scheepsbouwloodsen. De mannen smulden. En vertel den - uiteraard - hoe het er vroe ger aan toe ging bij de Schelde. Het kantinegekeuvel duurde lan ger dan de bijeenkomst zelf. Met dat slopen zit het wel snor. door René Schrier NEELTJE JANS - Breng het nieuw op te richten Zeeuws ken nisinstituut bestuurlijk onder hetzelfde bestuur als het Techno centrum Zeeland. Die oproep deed de voorzitter van het Tech nocentrum Zeeland, K. van de Vijver, gistermiddag tijdens een bijeenkomst op Neeltje Jans. Van de Vijver waarschuwde dat de oprichters van het kennisin stituut niet dezelfde fout moe ten maken als bij de oprichting van het Technocentrum is ge beurd. Vooral in het begin dreig de dat centrum ten onder te gaan aan de vele bestuurswisse lingen. Het kennisinstituut wordt in het leven geroepen om de projecten die worden uitgevoerd in het ka der van het Zeeuws kennisak koord van de grond te tillen en te ondersteunen. Steunpilaren voor het kennisakkoord en dus voor het instituut zijn de zoge naamde drie O's; onderwijs, overheid en ondernemers. Die drie O's zitten ook in het be stuur van het Technocentrum. Vandaar dat Van de Vijver tot zijn opmerkingen kwam. Kans „Je krijgt maar één kans om iets goed op poten te zetten. Het zou zonde zijn als het oude wordt af gebroken voordat het nieuwe op gebouwd is", merkte Van de Vij ver op. Uit zijn verhaal bleek dat er nog wel eens een ander motief ach ter zijn oproep voor verbreding van de basis van het Technocen trum kan zitten. In 2010 krijgt het Technocentrum namelijk geen rijkssubsidie meer en moet het zelf de broek zien op te hou den. Van de Vijver had er overi gens alle vertrouwen in dat dat goed zou komen. Gedeputeerde M. Ie Roy kondig de aan dat begin volgend jaar de eerste projecten van het Zeeuws kennisinstituut het licht zullen zien. Van de Vijver en Le Ro spraken op een bijeenkomst di gewijd was aan Het Loket. Hf Loket is een onderdeel van h( Technocentrum Zeeland en kop pelt vragen van bedrijven nas opleidingen aan elkaar en pre beert daar een aanbod aan ople dingen bij te zoeken. Dat heeft als voordeel, gaf L Roy aan, dat medewerkers va die bedrijven niet meer de pre vincie uit hoeven voor het vo! gen van cursussen. Ongevet honderd Zeeuwse bedrijven ma ken nu gebruik van de dienste van Het Loket. TERNEUZEN - Bij Dow Bent lux in Terneuzen werd gistere het spits afgebeten voor een lati delijke staking van schoonmaak personeel. De staking was niet gericht te gen Dow zelf, maar tegen het be drijf dat bij de chemiegigan schoonmaakt: ISS, met 23.00 werknemers een van de grootst in deze branche in Nederland Zeventien werknemers van IS! weigerden gisteren op aandranj van FNV Bondgenoten om bi Dow aan het werk te gaan. li plaats daarvan deelden ze sa men met vakbondsbestuurde H. Bastiaanse pamfletten ui aan het personeel van Dow. „Ie clereen die we aanspraken wa er beduusd van dat schoonmaak' personeel al jaren maar 8,33 en ro bruto per uur verdient", zeg Bastiaanse. FNV Bondgenotei wil vandaag op andere plekkei in het land vakbondsacties hou den. Dow-woordvoerder E. va Oosten reageerde onderkoeld „Wij zijn in deze geen partij. B moet zeggen dat niemand zicj aan de actie bij de poort ge stoord heeft." KAMPERLAND - Veel Noord-Bevelanders namen gisteren een kijkje in de nieuwe biblioservicebus, die het eiland voor de eerste keer be zocht. De bus herbergt onder meer een geldautomaat, een chipknip-oplaadpunt, een draadloze internetverbinding en een informatiezuil waar bioscooptickets en treinkaartjes besteld kunnen worden. Er worden ook postzegels verkocht. De biblioservicebus gaat rijden op Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Oh ja, er kunnen ook nog gewoon boeken worden geleend. foto Dirk-Jan Gjeltema Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. NoO)aar/^7 >v Natuurmonumenten Beschermt natuur in Nederland Leontine Borsato heeft het al voor je uitgeprobeerd! Slank Vitaal Low Cl shake werkt écht! Probeer het nu zelf en profiteer van de introductieaanbieding met de kortingsbon! Lekker, eenvoudig en caloriearm Slank Vitaal Low Gl is verkrijgbaar als lekkere yoghurt milkshake, op basis van perzik en mango. Behalve heel erg lekker, is het ook calorie arm en geschikt om een volledige maaltijd, gezond en eenvoudig, te vervangen. Zo vaak en zo lang als u wilt. Zonder hongergevoel! Een yoghurt shake bevat slechts 200 kcal en 1/3 van alle voedingsstoffen die u dage lijks nodig heeft. Vervang 2 maaltijden naar keuze door de SlankVitaal Low Gl yoghurt shake. Wilt u op gewicht blijven? Vervang dan af en toe een maaltijd door een Slank Vitaal Low Gl Shake. VOORDEELBON: Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op verpakking Slank Vitaal® LOW Gl-Shake 18 maaltijden - 0,97 per maaltijd! Van 24,95 VOOf 17,45 Waarom Slank Vitaal LOW Gl-Shake? Vervangt een reguliere maaltijd Geen hongergevoel Langdurige energie Lekker en gezond met mango en perzik LOW Gl Smart Carb Low Cal www.slankvitaal.nl Lekker in mijn vel met Slank Vitaal! Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Viissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16