ethouder Sluis in tegenaanval txpo Duisternis heeft eigen schoonheid ekritiseerde Leentfaar beweert dat praatsessies nooit hebben plaatsgevonden CR remeha 5-4-5 november deurloo Avondrood boven het Grote Gat I /erwarmings Man (39) wandelt door W esterscheldetunnel Weerman laandag 31 oktober 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen [inderdag 3/11 van 10.00-21.00 uur dag 4/11 van 10.00-21.00 uur bierdag 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF Jbosterweg IS, Schuddebeurs, ©0111 416255 lAAA/v.ideurloo.nl van onze regioredactie NEELTJE JANS - Duisternis is eng, maar vooral ook spannend en fascinerend. En we hebben er volgens voorzitter van de Zeeuw se Milieu Federatie J. van der Doef veel te weinig van. Dat zei Van der Doef zaterdag op Neel- tje Jans bij de aftrap van de eer ste Nacht van de Nacht, bedoeld om mensen de schoonheid van de nacht te laten beleven. Op het dak van het Topshuis op Neeltje Jans verzamelden zich zaterdagavond nieuwsgierigen bij de daar opgestelde kijkers van sterrenwacht Philippus Lansbergen. Daar zagen ze veel meer sterren dan boven de stad. De Zeeuwse Milieu Federatie koos ook de watertoren van Axel uit om uiting te geven aan de campagne Laat het donker donker. In Axel bleef het licht hoofdzakelijk beperkt tot vuur- korven en zaklampen. Kunste naars Nanda Runge, Caroline Passenier en Annemieke Fanoy grepen de Nacht van de Nacht aan om kunst te maken, die juist in het donker tot zijn recht komt. Onder andere een nachtlaborato rium met kleine lichtjes, een tus sen de bossen verscholen witte beer in een dito fauteuil en een fosforescerende tafel waren ob jecten die de fantasie van jong en oud moesten prikkelen. Ach terliggende gedachte van deze kunstuitingen was dat alles wat in het donker uit zichzelf op licht, een variatie is op de maan. De zoektocht naar licht was één van de vele, goed bezochte acti viteiten in en om de watertoren van AxelZo liet Freddy Meire- sonne van Sterrenwacht De Pol derster uit Assenede geïnteres seerden een kijkje nemen door telescopen, vertelde fee Rosita de Bakker spannende verhalen aan kinderen en deed Sankie Koster later hetzelfde aan vol wassenen. Boswachter Hans van Hage ging met bezoekers op pad om vleermuizen en uilen te spotten. Ook in Goes waren beeldbepa lende objecten niet of schaars veiiicht in het kader van de Nacht van de Nacht. Wie ge wend is aan de verlichte skyline van Goes, tuurde zaterdaga vond in de duisternis. Sticht- Licht had de stekker uit de ver lichting van de televisietoren ge trokken. In Middelburg maak ten zo'n veertig mensen gebruik van de mogelijkheid om meer sterren dan anders te zien. De schijnwerpers op de Lange Jan, de Kloveniersdoelen en de mo lens waren gedoofd. Bij de ster renwacht op de Herengracht stonden twee telescopen gericht op Mars. Die stond prachtig te blinken boven de stad. Advertentie Op 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 150.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE MOBIEL OOSTBURG - Oktober is hard op weg om alle temperatuurrecords te verbreken. Waar normaal gesproken de dassen al lang en breed uit de kast zijn gehaald, deden ijsverkopers het voorbije weekeinde nog uitstekende zaken. En de terrassen zaten vol met zonaanbidders. liet schitterende najaarsweer zette niet alleen overdag aan tot genieten, maar ook in de vroege avonduren. Zoals hier, zaterdagavond rond kwart over zes bij het Grote Gat in Oostburg. Prachtig avondrood. Wachten op het ideale fotomoment met een dikke trui aan? Nee, in een luchtig overhemd. Met de winterjas op de achterbank. foto Peter Nicolai idactie: 0113-315649 tfW.pzc.nl (nail:redactie@pzc.nl istbus 314460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: jord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; guws-Vlaanderen: 0114-372770; ilionaal: 020-4562500. Verhalenfee Rosita de Bakker leest voor in duister Axel. foto Peter Nicolai jor Raymond de Frel van het verhaal te vertellen. Leentfaar trekt in een brief aan het bestuur de aangevoerde kri tiek in twijfel. „Het enige punt dat ik steeds weer in de krant en op de radio tegenkom is de term 'communicatie'. Ik ben maar zo vrij om dan te concluderen dat ik het verder zo slecht nog niet heb gedaan. Voorzitter P. Cam- maert zei tegen de krant dat on danks diverse praatsessies de communicatie met de fractie niet is verbeterd. Ik vraag u daarom per omgaande de data en gespreksverslagen van die praatsessies te geven", schrijft hij. Ledenvergadering Leentfaar meent dat de praatses sies over communicatie nooit hebben plaatsgevonden. „Er is ooit sprake geweest van bijeen komsten tussen de fractie, het bestuur en de wethouders om over communicatie te praten. Dat is bij een mooi voornemen gebleven, het is nooit uitge voerd. Toen dit later aan de or de werd gesteld in een bijeen komst van wethouders en de fractie, heeft de voorzitter ge zegd: laten we die bijeenkomst over communicatie maar niet meer houden, we zitten nu te dicht voor de verkiezingen", al dus Leentfaar. Cammaert laat weten dat er wel degelijk praat sessies zijn gehouden. „Verder wil ik nu niet op de zaak in gaan. Op de ledenvergadering van donderdag 8 december zul len wij aangeven hoe we tot dit advies zijn gekomen", zegt hij. De wethouder meent dat eerder dit jaar door de soap rond de vernieuwbouw van het gemeen tehuis in Oostburg de verhou dingen nagenoeg onherstelbaar zijn beschadigd. Waar het CDA in eerste instantie vond dat een vernieuwd raadhuis maximaal 4,5 miljoen euro mocht kosten, hield het college van burge meester en wethouders stug vol dat het echt niet voor minder dan 7,5 miljoen euro kon. Met veel pijn en moeite gingen de christen-democraten daar uit eindelijk toch mee akkoord. „De zaak is toen geëscaleerd. Door de gemeentehuiskwestie is de scheur zo groot geworden, dat ie bijna niet meer te repareren is. Maar ik ben wel bereid het te proberen. Er wordt nu heen en weer verketterd, maar om mijn geweten gerust te stellen zou ik wel eens een onafhankelijk politicoloog naar deze situatie willen laten kijken. Als hij zegt: de wethouders zaten verkeerd, ben ik de eerste om weg te hollen." LUIS - Wethouder R. Leent- ar van de gemeente Sluis gaat de tegenaanval om zijn wan- Ie positie binnen het CDA te jdden. Vorige week zegde het flA-bestuur van de afdeling jcst-Zeeuws-Vlaanderen het Ijrtrouwen op in zijn wethou- tr. Leentfaar wordt een gebrek ui communicatie verweten, jaar in een brief aan het be- uur trekt hij dat argument in lijf el. jk de naam van de andere DA-wethouder in Sluis, Kamphuis, prijkt niet meer ide advieslijst voor de gemeen- raadsverkiezingen, die in aart volgend jaar worden ge nadenLeentfaar en Kamphuis elen zich gepiepeld en trek- n daarom samen ten strijde a de CDA-leden het ongelijk n hun bestuur aan te tonen, ch staan beide wethouders iet- at anders tegenover de situa- De bestuurders stellen zich lebei beschikbaar voor het ethouderschap in de volgende adsperiode, maar voor Leent- ar (nu acht jaar wethouder) is it net iets meer een halszaak in voor Kamphuis (vier jaar i" ouder). „Mijn insteek is eer- ;el, ik wil ook in de komen- /erkiezingstijd lijsttrekker Maar als blijkt dat de leden andere mening zijn toege- heb ik dat te respecteren, ïouden het netjes, maar de n laten zich niet verlooche- Ik vind dat wij schandalig Dehandeld", zegt Leentfaar. phuis is op vakantie en dus bereikbaar om zijn versie Advertentie a(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen. 'warm welkom voor jong en oud! Ansichtkaarten soms mini-krantenberichtjes Jongen mishandeld door I7-jarige TERNEUZEN - Een elfjarig kind is gisteren in Terneuzen door een zeventienjarige jongeman in het gezicht gesla gen en in zijn buik geschopt. De elfjarige jongen had een opmerking gemaakt die de zeventienjarige in het verkeer de keelgat schoot. De jongeman is gistermiddag door de politie aangehouden. Jongeren bekennen brandstichting TERNEUZEN - Vier jongens uit Terneuzen hebben be kend afgelopen vrijdag brand te hebben gesticht bij een leegstaande woning aan de Stationsweg in hun woon plaats. Het kwartet, in leeftijd variërend van dertien tot en met vijftien jaar, had tevoren in de Chrysantenstraat een jerrycan benzine en een fles zeep uit een bedrijfsauto gestolen. Bestuurder verlaat plaats ongeval VOGELWAARDE - Een 46-jarige man uit Vogelwaarde is zaterdagmiddag om tien voor half zes in zijn woning aangehouden, nadat hij eerder op de middag met zijn au to op de Zaamslagsedijk in Zaamslag in een sloot was be land. Na het ongeval was hij, zonder melding bij de politie te doen, naar huis gegaan. Politie-agenten troffen in de auto papieren aan, waarmee zij de bestuurder konden achter halen. Uit een blaastest bleek dat hij ruim drie keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs is in genomen. Ook werd proces-verbaal opgemaakt. Gewonde bij ongeluk Zuiddorpe ZUIDDORPE - Op de Provinciale weg in Zuiddorpe is gis termorgen om kwart voor elf een 34-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. De vrouw raakte van de weg en belandde in de sloot. Zij kon zich zelf uit de auto helpen, maar werd la ter met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Haar auto is vernield. Mannen vast voor stelen leren jas HULST - Een veertigjarige man uit Middelburg en 43-ja- rige man uit Ter Apel zijn zondagmiddag om twee uur aangehouden in de Gentsestraat in Hulst, omdat zij ervan worden verdacht in diezelfde straat een leren jas te heb ben gestolen. De mannen werden voor verhoor meegeno men naar het politiebureau. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een 39-jarige man uit het Belgische Oostende is vrijdagavond rond elf uur aan gehouden door de politie, omdat hij door de Westerscheldetunnel wandelde. zicht aan. „Uit het feit dat de man uit Oostende al in een vroeg stadium werd gesigna leerd en er daardoor al maatre gelen konden worden genomen voordat hij de tunnel in liep, blijkt dat de extra alertheid goed werkt", aldus De Moor. De man, gezien zijn zwalkende tred vermoedelijk onder invloed van verdovende middelen, liep over de rijbaan van de N62 rich ting Zuid-Beveland de tunnel in. „Eén van onze operators zag hem via de bewakingscamera's al van ver aankomen. Nog voor dat hij in de tunnel was, heeft de operator de oostbuis afgeslo ten met de slagbomen. De man negeerde echter ook de rode ver keerslichten en liep dus toch de tunnel in. Op zich was de situa tie toen wel al veilig, omdat al het andere verkeer voor de slag bomen moest wachten", vertelt woordvoerder I. de Moor van de Westerscheldetunnel. De oost buis bleef een kwartier gesloten. Na zijn aanhouding werd de wandelaar overgebracht naar het politiebureau. Na verhoor werd hij door de politie naar de Belgische grens gebracht. De Belg kreeg een boete voor zijn es capade. Al vier keer eerder probeerden mensen door de tunnel te wande len. Drie maanden geleden was het in één week zelfs drie keer prijs. Een 48-jarige Rotterdam mer probeerde tot twee keer toe op één dag door de westbuis te lopen. Vier dagen later dacht een 35-jarige vrouw uit het Bel gische Eeklo haar vriend in Zuid-Beveland te verrassen met een bezoekje. Zij wist echter niet dat de Westerscheldetunnel verboden terrein is voor voetgan gers. De tunnel exploitant kon digde vervolgens verscherpt toe- Muziekshow levert geld op voor Pakistan BRESKENS - In een grote bo kaal aan de uitgang van sport hal Scheldeveste in Breskens werd na afloop van de herfst- show van muziekvereniging Breskens-Groede vrijdag en za terdag nog een extra collecte ge houden voor de slachtoffers van de aardbeving in Azië. Deze Pakistan-pot bracht vol gens penningmeester William Vet 285,24 euro op. Van de ruim 700 verkochte kaartjes voor de ze zevende show van de muziek vereniging was één euro voor dit goede doel. „Samen met een aantal bedra gen van sponsoren hebben we daarmee 3900 euro bijeenge bracht, totaal nu een dikke vier duizend euro," wist Peter Pie- laat, organisator van de show. Het bedrag werd door de ge meente aangevuld tot 5000 euro. De show, dit jaar in het teken van halloween, bleek een groot succes. „Wij hebben veel erva ring tijdens de vorige shows op gedaan. Vooral door deelname van een koor van de openbare basischool hier in Breskens had den we weer andere bezoekers; veel ouders en grootouders. Over twee jaar is er weer een show", aldus Pielaat. zeeuwse almanak Ze zaten samen in de de auto, vader, moeder en zoon uit Westkapelle. Op de achter bank luisterde de vijfjarige naar Boudewijn de Groot, die een liedje zong over ene Tan te Julia en God, die altijd al les weet. „Mama", vroeg hij, „Watis God?" Goeie vraag! Zijn moeder pro beerde het zo goed en kwaad als het ging uit te leggen. „Dat is iemand in de hemel die voor alle dingen en alle mensen zorgt." Ook voor de regen?, vroeg het knaapje, ter wijl hij keek naar de regen die de autoramen geselde. Zijn moeder antwoordde be vestigend. „Oh", zei hij begrij pend. „Een soort Jos Broe- ke!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39