zc JIP tWS verwerft Landbouwcentrum Duisternis heeft eigen schoonheid Christelijke koren zingen samen grwarmings 3 ildeurloo Scoutinggroep dankt nieuw clublokaal aan vele helpende handen 13 ïïporatie wil 28 seniorenwoningen maken in flatgebouw Goes remeha 4-5 november Man (39) wandelt door W esterscheldetunnel Weerman die: 0113-315649 .pzc.nl j|:redactie@pzc.nl His 314460 AA Goes rtentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; i/s-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. jndag 31 oktober 2005 Ansichtkaarten soms mini-krantenberichtjes editie Bevelanden-Tholen frank Balkenende De Regionale Woning- ivereniging Samenwerking S) heeft het voormalig Land- icentrum aan de Westsin- Goes in principe gekocht. gWS en rijksmakelaar Do- hebben mondeling over- lemming bereikt. De corpo- wil in het flatgebouw 28 se- inwoningen maken. Tot de behoren ook de garage- aan het Hollandiaplein. i-directeur M. Sas verwacht de koop op korte termijn It beklonken. Om er senio- oningen in te maken, moet irporatie intern wel veel ver ren. „Het casco is nog pri- jinnen moeten we echter be- lijk gaan strippen. Bovenop estaande vloeren moet nog extra laag komen. Er moe- ook nieuwe kozijnen, gale en trappenhuizen in. De ge liftschacht kunnen we gebruiken", zegt Sas. parkeerplaats komt onder gebouw. De begane grond it daarvoor opengemaakt gelijkertijd verdiept. Daar- kijken passanten over de !s in plaats van erop. Ach- let voormalige Landbouw- rum ligt een binnenterrein, sok voor parkeren kan wor- lenut. blij dat de RWS in de Goes-West straks eindelijk orenwoningen kan aanbie- Het enige seniorencomplex wijk staat aan de Karei imanstraat. De corporatie aan de vooravond van een vernieuwing van woningtype monotone Advertentie Imo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen si de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, welkom voor jong en oud! (inn we! m o.a iderdag 3/11 van 10.00-21.00 uur idg 4/11 van 10.00-21.00 uur Wag 5/11 van 10.00-17,00 uur INSTALLATIEBEDRIJF toweg 15, Schuddebeurs, 0,0111 4162 55 ww.ideurloo.nl wijk West. Plan is (koop)wonin- gen voor veel meer doelgroepen te bouwen, onder andere voor se nioren en gezinnen. De RWS heeft geprobeerd op de kavel van de gesloopte laborato- riumschool, waar onder meer een wooncomplex voor gehandi capten van de Zuidwester ver rijst, ook een aantal seniorenwo ningen te bouwen. Sas: „Dat bleek niet mogelijk, omdat er toch te weinig plaats is. Daarom is het prettig dat we nu het Landbouwcentrum kunnen om vormen tot flat voor senioren." De seniorenappartementen wil de woningbouwvereniging als sociale huur, duurdere huur en koop in de markt zetten. De pre cieze verhouding is nog niet dui delijk. Zoals de kaarten nu lig gen, zijn de appartementen in eerste instantie bedoeld voor ouderen uit de wijk West. Sim pelweg, omdat er in hun buurt nu geen levensloopbestendige appartementen beschikbaar zijn. Sas vindt het voormalige Landbouwcentrum een ideale plaats voor seniorenwoningen. Openbaar vervoer en winkels zijn dichtbij en er komt straks een zorgvoorziening op de kavel van de gesloopte laboratorium- school. De garages en een fietsberging aan het Hollandiaplein, die bij het oude Landbouwcentrum ho ren, wil de corporatie slopen. RWS speelt met het idee daar twintig koopappartementen te bouwen. Sas deelt mee dat over de precieze invulling moet wor den overlegd met de gemeente. Waarschijnlijk zal de RWS eerst het Landbouwcentrum verbou wen (volgend jaar) en later zich richten op het Hollandiaplein. „Het zijn twee gescheiden trajec ten." Wat de RWS voor het oude Landbouwcentrum en de strook aan het Hollandiaplein betaalt, kan Sas nog niet zeggen. Voor het bepalen van de prijs wordt een verrekenmodel gehanteerd. Daarbij speelt een rol wat de RWS op beide locaties kan reali seren en tegen welke kosten. GOES - In de Grote Kerk in Goes klonk zaterdag de hele dag koorzang. De Goese protestants-christelijke koren hadden hun krachten gebundeld en boden een dag- vullend programma. Het korenfestival vond plaats ter gelegenheid van het zeshon derdjarig bestaan van de stad. Volgens L. van der Weijde, één van de organisato ren, was het aardig dat koren die gewoonlijk alleen voor eigen publiek zingen, nu eens samen en in breder verband optraden. De formule sloeg aan. De korendag trok 1500 luisteraars. Van der Weijde sluit niet uit dat het korenfestival een ver volg krijgt. „Ik heb van verschillende mensen te horen gekregen dat het beslist niet nog eens zeshonderd jaar hoeft te duren om zo'n festival te houden." Er deden tien koren mee. Behalve kerkkoren stonden ook kinderkoren en gospelko ren op de planken. Daarnaast werkten brassband en koor van het Leger des Heils en muziekvereniging Excelsior uit 's-Heer Arendskerke mee. Als spectaculair slot stuk vormden alle driehonderd zangers één koor, dat vier liederen zong: King all Glorious, Ontwaakt, Ere zij God de Vader en In Gods Hand. foto Willem Mieras van onze regioredactie NEELTJE JANS - Duisternis is eng, maar vooral ook spannend en fascinerend. En we hebben er volgens voorzitter van de Zeeuw se Milieu Federatie J. van der Doel' veel te weinig van in Zee land. Dat zei Van der Doef zater dag op Neeltje Jans bij de aftrap van de eerste Nacht van de Nacht, bedoeld om mensen de schoonheid van de nacht te la ten beleven. Op het dak van het Topshuis op Neeltje Jans verzamelden zich zaterdagavond nieuwsgierigen bij de daar opgestelde kijkers van sterrenwacht Philippus Lansbergen. Daar zagen ze veel meer sterren dan boven de stad. „In een donkere omgeving zie je duizenden sterren. Je ziet de lichtband van de Melkweg lo pen", verklaarde Rijk-Jan Kop- pejan van de sterrenwacht Phi lippus Lansbergen, die net als de ZMF een voorstander is van donkere nachten. Zelfs al zijn er eigenlijk nog veel te veel licht bronnen die het donker en stuk Advertentie Op 15 november verlengt de ANWB stilzwijgend uw lidmaatschap met een jaar. Stap daarom nü over en kies net als 150.000 anderen voor de 41% goedkopere pechdienst Route Mobiel. Meld u aan op www.routemobiel.nl of bel ons gratis: 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. ROUTE minder donker maken. In een van de schaarsverlichte ruimten van het Topshuis prijkten op een uit zwarte plastic opgetrok ken uitspansel gouden sterren. Kartonnen sterren waarop ge schreven staat wat het nachte lijk duister oproept bij bezoe kers. De een zag vleermuizen, een ander heksen. Een derde maakte gewag van rust, intimi teit en verwondering. Verhalenverteller Verderop werd geknutseld, sprak een verhalenverteller over een ridder die bang is in het don ker en zorgde trouwbadour J. van de Water voor stemmige mu ziek. Zowel workshop nachtfoto grafie als de nachtwandelingen bij Neeltje Jans bleken in trek. Hier trok het evenement naar schatting 150 bezoekers. De Zeeuwse Milieu Federatie koos ook de watertoren van Axel uit om uiting te geven aan de campagne Laat het donker donker. In Axel bleef het licht hoofdzakelijk beperkt tot vuur- korven en zaklampen. Kunste naars Nanda Runge, Caroline Passenier en Annemieke Fanoy grepen de Nacht van de Nacht aan om kunst te maken, die juist in het donker tot zijn recht komt. Onder andere een nachtla boratorium met kleine lichtjes, een tussen de bossen verscholen witte beer in een dito fauteuil en een fosforescerende tafel wa ren objecten die de fantasie van jong en oud moesten prikkelen. Achterliggende gedachte van de ze kunstuitingen was dat alles wat in het donker uit zichzelf op licht, een variatie is op de maan. Ook in Goes waren beeldbepa lende objecten niet of schaars verlicht in het kader van de Nacht van de Nacht. Wie ge wend is aan de verlichte skyline van Goes, tuurde zaterdaga vond in een sombere duisternis. StichtLicht had de stekker uit de verlichting van de televisieto ren getrokken. De stichting die bijzondere gebouwen en objec ten letterlijk in de schijnwer pers zet, deed mee met de Nacht van de Nacht vanuit het idee dat je het licht pas waardeert als je ook de duisternis ervaart. Van Garderen Dekker Project ontwikkeling had zich bij die fi losofie aangesloten en haar kan toorpand, de watertoren in Zuid, een nachtje in het donker gelaten. Ook monumentale ge bouwen in de binnenstad, zoals de Grote Kerk en het stadhuis aan de Grote Markt, baadden in het zwart van de nacht. Maar echt donker werd het niet in Goes. Op bedrijventerrein De Poel schreeuwden lichtreclames om aandacht. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een 39-jarige man uit het Belgische Oostende is vrijdagavond rond elf uur aan gehouden door de politie, omdat hij door de Westerscheldetunnel wandelde. De man, gezien zijn zwalkende tred vermoedelijk onder invloed van verdovende middelen, liep over de rijbaan van de N62 rich ting Zuid-Beveland de tunnel in. „Eén van onze operators zag hem via de bewakingscamera's al van ver aankomen. Nog voor dat hij in de tunnel was, heeft de operator de oostbuis afgeslo ten met de slagbomen. De man negeerde echter ook de rode ver keerslichten en liep dus toch de tunnel in. Op zich was de situa tie toen wel al veilig, omdat al het andere verkeer voor de slag- Brand verraadt hennepkwekerij SINT-MAARTENSDIJK - Door brand is in de nacht van vrijdag op zaterdag een hennepkwekerij aan de Provincia- leweg in Sint-Maartensdijk ontdekt. Vermoedelijk door een overbelast aggregaat ontstond brand in een schuur. Daar trof de brandweer vijfduizend hennepplanten aan. De politie heeft de planten die niet in rook zijn opgegaan, vernietigd. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Man mishandeld met stuk hout SINT-MAARTENSDIJK -Een 19-jarige man uit de ge meente Tholen is in de nacht van vrijdag op zaterdag mis handeld op de Markt in Sint-Maartensdijk. Een onbeken de man sloeg hem rond drie uur zonder aanleiding met een stuk hout. Het slachtoffer liep hierbij verwondingen op aan zijn gezicht en moest naar de huisartsenpost. Internetstoring bij Zeelandnet ZIERIKZEE - Schouwen-Duivelandse Zeelandnet-ge- bruikers hebben zaterdag een groot deel van de dag geen kabelinternetverbinding tot hun beschikking gehad. De storing ontstond 's morgens rond half tien en werd aan het einde van de middag opgelost. De oorzaak is nog niet bekend. Ook op Beveland kampte Zeelandnet zaterdag met een storing. Deze kwam door een defect netwerk. Dorpsraad praat over nieuwbouw 's-GRAVENPOLDER - De dorpsraad van 's-Gravenpol- der houdt woensdag 2 november een bijeenkomst over de bouw van starterswoningen aan de Ambachtsstraat, in een oud schoolgebouw waarin het Regionaal Pedadogisch Centrum Zeeland (RPCZ) een kantoor had. Stichting Cen traal Wonen heeft het pand aangekocht en wil er acht wo ningen realiseren; vijf in het schoolgebouw en drie stuks ernaast. De initiatiefnemers komen hun plan woensdag voor inwoners van 's-Gravenpolder toelichten. Dat ge beurt in dorpshuis Ons Dorpsleven tussen 19.30 en 21.30 Snelheidsduivel levert rijbewijs in YERSEKE - Een 46-jarige automobilist uit de gemeente Kapelle is vrijdagavond zijn rijbewijs kwijtgeraakt, na dat de politie hem tijdens een laserguncontrole op de Post weg in Yerseke had geklokt op 167 kilometer per uur. Op die weg geld een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. De bestuurder moest na de snelheidsovertreding direct zijn rijbewijs inleveren. De scouting heeft laten on derzoeken of het verstandig is dat pand te renoveren. Uit het onderzoek van de Stichting Bouwwinkel blijkt dat nieuw bouw op de lange duur goedko per is. Er is echter een investering van 80.000 euro nodig. De scouting groep voert momenteel overleg met de gemeente over financie ringsmogelijkheden. bomen moest wachten", vertelt woordvoerder I. de Moor van de Westerscheldetunnel. De oost buis bleef een kwartier gesloten. Na zijn aanhouding werd de wandelaar overgebracht naar het poütiebureau. Na verhoor werd hij door de politie naar de Belgische grens gebracht. De Belg kreeg een boete voor zijn es capade. Al vier keer eerder probeerden mensen door de tunnel te wande len. Drie maanden geleden was het in één week zelfs drie keer prijs. De tunnelexploitant kon digde vervolgens verscherpt toe zicht aan. „Uit het feit dat de man uit Oostende al in een vroeg stadium werd gesigna leerd en er daardoor al maatre gelen konden worden genomen voordat hij de tunnel in liep, blijkt dat de extra alertheid goed werkt", aldus De Moor. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Niet alleen het handje ophouden, maar de handjes laten wapperen. Met die instelling heeft de Schout bij Nacht Doormangroep in Heinkenszand een nieuw clublo kaal tot stand gebracht. Afgelo pen zaterdag werd het feestelijk geopend. Het oude houten lokaal was versleten. De kozijnen en wanden waren rot, zodat het binnen bijna net zo hard waaide als buiten. Dankzij bijdragen van het Rabobank Coöpera tiefonds De Bevelanden (15.000 euro), de gemeente Borsele en een waslijst aan fondsen had de scoutinggroep een aardig kapitaaltje bij elkaar. Door zelf werkzaamheid wist ze 25.000 eu ro te besparen, zodat de totale kosten beperkt bleven tot 48.000 euro. Geweldig De scoutinggroep heeft het cas co door een aannemer laten zet ten en met vrijwilligers en soms vakmensen het clublokaal afge werkt. Volgens scoutingleiding- gevende K. de Groot was de bouw niet mogelijk geweest zon der de inzet van vrijwilligers. „Niet alleen hebben enorm veel vrijwilligers meegewerkt, ook al lerlei vrienden en kennissen heb ben meegeholpen. Echt gewel dig." De 150 leden en 35 kadervrij- willigers tellende scoutinggroep is nog niet uitgebouwd. Het volgende project betreft de ver vanging van het hoofdgebouw. Startkapitaal Volgens wethouder M. Ver- mue-Vermue bestaat het idee vier groepen van de plaatselijke Jan van Schengenschool van fe bruari tot oktober 2006 te huis vesten in de gebouwen van de scoutinggroep, die zich achtei het gemeentehuis aan de Stene- vate bevinden. De school wordt namelijk uitgebreid en voor leer lingen moet tijdelijk accommo datie worden gezocht. De scou tinggroep kan uit de huurop brengst een startkapitaal opbou wen en de gemeente is relatie! goedkoop uit. Vermue-Vermue mocht zater dag samen met C. Geus, lid van het Rabobank Coöperatiefonds De Bevelanden, het nieuw club lokaal openen. Met een bijl hak ten ze een touw door, waarna zich twee gordijnen oprolden en twee scouts tevoorschijn kwa men, die de sleutel overhandig den. Verrassing Toen de deur van slot was, volg de er een muzikale verrassing. De Heinkenszandse muziekvere niging De Zandlopers kwam al toeterend naar buiten. zeeuwse almanak Ze zaten samen in de de auto, vader, moeder en zoon uit Westkapelle. Op de achter bank luisterde de vijfjarige naar Boudewijn de Groot, die een liedje zong over ene Tan te Julia en God, die altijd al les weet. Mama", vroeg hij, „Wat is God?" Goeie vraag! Zijn moeder pro beerde het zo goed en kwaad als het ging uit te leggen. „Dat is iemand in de hemel die voor alle dingen en alle mensen zorgt." Ook voor de regen?, vroeg het knaapje, ter wijl hij keek naar de regen die de autoramen geselde. Zijn moeder antwoordde be vestigend. „Oh", zei hij begrij pend. „Een soort Jos Broe- ke!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27