PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Wet WIA dupeert duizenden Aanslagen India werk radicalen PZC Goths feesten in Arsenaaltheater Staking Pernis jaagt benzineprijs weer op PZC WINNAARS COLLECTIE 17 en 21 Minister ziet geen reden om met noodfonds te komen bruna postkantoor 1 TsT O O O CM Beetje regen Wolkenvelden en soms wat lichte regen. ge tot vrij krachtige zuiden- tot zuid oostenwind. Maxima 18 tot 21 graden. 247e jaargang no. 257 maandag 31 oktober 2005 os nummer 1,25 MHBHwnnn VLISSINGEN - Zes- tot zevenhonderd Goths uit binnen- en buitenland kwamen zaterdag naar Vlissingen voor het Terra Gotha Festival in het Arsenaaltheater. De stad was voor de elfde keer in vijf jaar gastvrouw van een festival voor Goths. die vooral opvallen door hun uitdossing. Het gaat de meeste goths echter vooral om de muziek. Ze kwamen in het Arsenaal theater dan goed aan hun trekken, met optredens van zeven verschillende bands, pagina 13 Goths trekken bekijks foto Ruben Oreel Derby eindigt onbeslist internet: www.pzc.nl Laatste weekend ian oktober s warmste ooit JE BILT - Het laatste weekein- |e van oktober is nog nooit zo larni geweest. Gisteren kwam |e temperatuur boven de 20 gra den uit. „En dat terwijl de win tertijd is begonnen", aldus een joordvoerder van het KNMI gis- eren Wat een verschil met oktober ree jaar geleden", zei hij „toen adden we in de nacht van 22 ip 23 oktober een record omdat et op de vliegbasis Twenthe 8,5 raden vroor." Met een gemid- elde van ongeveer 13,3 graden laat oktober 2005 op de tweede laats van de warmste oktober inds 1901. De warmste oktober wit blijft die van 2001 met een ■middelde van 14,2 graden, [let gebeurt zelden dat de tem- eratuur in de tweede helft van I? maand weer de lift in gaat it waarden van meer dan 20 raden", liet de woordvoerder reten. Het datumrecord staat lus nu op 30 oktober 2005. let zachte weer blijft aanhou- len. „Ook november begint met élatief hoge temperaturen." let warme weer komt door lage- rukgebieden. De grote depres- ieactiviteit op de Atlantische Iceaan houdt boven West-Euro- B een zuidelijke stroming in land. let buitenland noteerde ook re- ordtemperaturen. In België ras het 22 graden, de warmste l(i oktober sinds het begin van Ie weermetingen 175 jaar gele ien, Een enkele Belg waagde dch gisteren zelfs in zee om te wemmen. Bij de Belgische kust tonden files alsof het een druk- e zomerdag was. In Zeeland iond een file op de Deltaweg russen Zierikzee en Goes. ANP door Jan Kooy UTRECHT - Ettelijke dui zenden Nederlanders drei gen in het nieuwe jaar fors in inkomen achteruit te gaan door de trage invoe ring van de Wet Werk en In komen naar Arbeidsvermo gen (WIA), de opvolger van de WAO. Dat meldde de vakbond FNV Bondgenoten gisteren „Wij krijgen over dit onderwerp erg veel verontrustende telefoon tjes van onze leden", aldus voor zitter H. van der Kolk. De WIA geldt vanaf 1 januari 2006 alleen voor mensen die sinds 1 januari 2004 ziek zijn geworden. Na twee jaar ziekte is de werkgever niet langer verplicht om het salaris door te betalen en keurt uitkeringsin stantie UWV de zieke werkne mer. FNV Bondgenoten stelt dat het mogelijk nog tot de zomer van 2006 gaat duren voordat het UWV alle keuringen heeft afge rond. „In cle tussentijd dreigt voor veel van deze mensen, die het toch al niet makkelijk heb ben, de bijstand. Dat betekent vaak voor velen een enorme ach teruitgang in inkomen", zei Van der Kolk. „Wij vinden dat het ministerie van Sociale Zaken hier snel iets aan moet doen. Er moet een noodvoorziening komen." Minister- De Geus van Sociale Zaken ontkent dat er sprake is van een probleem. Volgens zijn woordvoerster heeft het UWV de zaak voor zover bekend on der controle. Ook zal de uitke ringsinstantie er in slagen om de keuringen uit te voeren. „Er is derhalve geen aanleiding voor een noodfonds", aldus mi nister De Geus. ANP VVD komt met eisen jeugdzorg De WD vindt dat er voor de jeugdzorg een reeks mini- mumeisen moet komen. Wordt aan die eisen niet voldaan en is de geboden zorg ondermaats, dan moeten er alarm- bellen bij instanties gaan rinkelen. CDA, PvdA en D66 zien niets in de WD- oplossing. Zij menen dat de provincies beter hun werk moeten doen. Die zijn verantwoordelijk voor de jeugdzorg. BN'ers vertellen over ouderschap Staatssecretaris Medy van der Laan heeft geen tijd meer om 's avonds voor te lezen. Bekende Nederlanders beken- nen ruzies aan de eettafel en andere opvoedingsproble men. Ouders van de generatie Nix hebben het druk. Ze zit ten vol ambitie, willen een leuke relatie en ook nog een rijk sociaal leven. Het staat allemaal in een boek over opvoeding en ouderschap. Anders kijken naar de nacht Kijken naar de sterren met of zonder veel omgevingslicht, wandelen in het donker en foto graferen in de duisternis. Het ZMF had zaterdag verschil lende activiteiten op touw gezet om Zeeuwen kennis te laten ma ken met de verscheidenheid van het donker tijdens de Nacht van de Nacht. door James McGonical ROTTERDAM - De prijs van benzine op de Europese mark ten is het afgelopen weekeinde scherp gestegen als reactie op de staking die vanmiddag om zes uur begint bij Shell Pernis, de grootste raffinaderij van Eu ropa. De werknemers staken te gen afbraak van hun pensioenre geling. Bij Shell Pemis werken 1500 me dewerkers in 40 verschillende fa brieken aan het 'kraken' van ru we olie. De raffinaderij is een van de weinige in Europa die olie van mindere kwaliteit kan omvormen tot kant en klare brandstoffen. In reactie op de aangekondigde actie steeg vrij dagmiddag de prijs van benzine op de Europese markten met en kele dollars per barrel (vat van 159 liter). De prijs van ruwe olie was de afgelopen weken net aan het zakken. Het zachte weer van de afgelopen week in Europa gaf ook enige verlichting op de prijsdruk, doordat er minder wordt gestookt. De aankondi ging van de staking in Pernis maakte dat effect echter in één klap ongedaan. Als de grootste raffinaderij van Europa de ko mende dagen minder produ ceert, zet dat vooral de benzine- markt onder druk. Een staking in Pernis zou voor schaarste op de Europese markt kunnen zor gen. Volgens analisten is er ech ter de komende weken geen ben zinetekort aan de pomp te vre zen. „Maar er is natuurlijk wel 'prijselasticiteit' - benzine en diesel kunnen snel duurder wor den, ook als er voldoende te koop is", zegt een waarnemer in het Londense financiële cen trum. Shell wil in zijn pensioenplan de versoberingen doorvoeren die de overheid per 1 januari 2006 wenst. De vakbonden zijn daar tegen. GPD van onze redactie buitenland (Advertentie) Feyenoord blijft in spoor PSV Varia: 2; Binnenland: 3; Gezond: 4; Buitenland: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 26; igent ontsnapt an aanval net zwaard (ILBURG - Een Brabantse gent in burger heeft in de acht van zaterdag op zondag ree mannen die hem met een «aard te lijf wilden gaan, met ijn dienstpistool weten af te chrikken. én van de mannen is later in ie nacht thuis aangehouden, raarbij hij een pistool trok. ÏWee anderen zijn later opge hakt. Ie drie Tilburgers (van 26, 27 q32 jaar) waren waarschijnlijk «trokken bij een overval op en woning, enkele uren eerder. Ie bewoners wisten de woning it te vluchten en de politie te aarschuwen. oen de politie aankwam, wa mde daders gevlogen. Het ken- ïken van hun auto was echter «kend. ij de zoektocht die volgde, ont- fkte de agent in burger de wa in op de Dirigentenlaan in Til- org-West. Waarschijnlijk dach- i de drie Tilburgers dat de gent bij het overvallen gezin oorde, aldus een woordvoer- ter van de politie. „Ze reden On klem, maar wisten niet dat ij een agent was." wee mannen bedreigden de gent met een zwaard, waarop i politieman zijn wapen trok o alarm sloeg. GPD Ongeluk met bus op Tenerife SANTA CRUZ - Een busonge luk op het Spaanse vakantie-ei- land Tenerife heeft gisteren vier Zweedse toeristen, onder wie twee kinderen, het leven gekost. Twintig andere inzittenden raakten gewond, van wie enke len er ernstig aan toe zijn. De toeristen waren aan het eind van hun vakantie en onderweg naar het vliegveld. De bus raak te tijdens een uitwijkmanoeuvre in het zuiden van Tenerife van de weg, botste tegen een tanksta tion en kantelde. ANP/RTR NEW DELHI- De bloedige aan slagen van zaterdag op twee markten en een autobus in de In diase hoofdstad New Delhi waardoor ruim zestig mensen omkwamen, zijn waarschijnlijk het werk geweest' van radicale is lamieten uit Kashmir. Een kleine onbekende groep die zichzelf islamitische tnquilab Mehez noemt, eiste gisteren de verantwoordelijkheid op voor de bloedbaden. Woordvoerder Ahmed Yar Gaznavi van Inqui- lab Mehez zei tegen lokale me dia dat meer aanslagen zullen volgen tot alle Indiase militai ren uit de regio Kashmir zijn vertrokken. Volgens de Indiase politie zag de kleine organisatie in 1996 het levenslicht en onderhoudt zij banden met de militante islami tische beweging Lashkar-e-Tai- ba die op haar beurt in verband wordt gebracht met Al Qaeda. De autoriteiten zeggen evenwel ook direct de hand van Lash- kar-e-Taiba te zien in de drie voudige aanslag van zaterdag. De terreurgroepering die streeft naar een onafhankelijk Kash mir steekt ook achter de zelf moordaanslag op het Indiase parlement van december 2001. Daarbij kwamen veertien men sen om. Vooruitgang In het onderzoek naar de aansla gen boeken de autoriteiten naar eigen zeggen grote vooruitgang. Twintig mensen zouden zijn op gepakt voor verhoor. Sunila Devi is overmand door verdriet, nadat ze het lichaam van haar dochter Neha heeft gezien. Het meisje kwam om bij een aanslag in de Indiase hoofdstad New Delhi. foto Adnan Abidi/Reuters Door de drie ontploffingen, die zich binnen twaalf minuten voordeden, zouden vooral veel vrouwen en kinderen de dood. hebben gevonden. Meer dan tweehonderd mensen raakten ge wond door de aanslagen en de daaropvolgende uitbraak van paniek. Volgens Indiase media berichten zouden er onder hen ook buitenlanders zijn. Voor zo ver bekend zijn er geen Neder landse slachtoffers, maakte het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag bekend. In de drukke straten van New Delhi ontstond paniek door drie explosies. Er waren veel mensen op de been om inkopen te doen voor het hindoestaanse Divali- feest (lichtjesfeest), dat morgen begint. Op last van de autoritei ten werden alle markten en ba zaars in de hoofdstad onmiddel lijk gesloten. De Indiase pre mier Singh noemde de aansla gen 'een criminele daad die ze ker niet onbestraft zal blijven'. Buurland Pakistan was er snel bij om de aanslagen scherp te veroordelen. Ook in de rest van de wereld is met afgrijzen gerea geerd op de aanslagen. ANP O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik'gesf daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van rni|ii rekeningnummer, Ik heb de laatste zes maanden geen proelabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement.' De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55). Q per kwartaal met automatische incasso 59,75). per jaar met automatische incasso 229,201 8»711688"555530' het alfabet van Zeeland Na drie uitnederlagen op rij, wist Feyenoord gisteren weer eens een uitwedstrijd te winnen. In Tilburg ver sloegen de Rotterdammers Willem II met 1-3. Feye noord bleef daarmee in het spoor van koploper PSV, dat zaterdag met 1-0 van FC "T1 Twente won. Advertentie i (post)bankrekeningnummer. o.a. verkrijgbaar bij Uw postcode; Uw huisnummer: Deze bon ingevuld inleveren bij Wderstaande verkooppunten. Uontvangt 2,55 korting op een koek uit de Winnaars Collectie. www.winnaarscollectie.nl het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1