wil verjonging en kwaliteit IKiïili>iil?liMri PZC Groente uit eigen tuin smaakt het beste Bodyline staat klaar voor de toekomst CDA Hulst wil dorpshuis en school Terhole bundelen 13 jads leden Noët en Wijnacker lager op Terneuzense kandidatenlijst Gevarieerd programma voor Opblaaspop in Sas zaterdag 29 oktober 2005 ffené Hoonhorst iJJEUZEN - Kwaliteit, ver- nving en verjonging: aan die begrippen moest de kandi- mlijst voor de gemeente verkiezingen 2006 van de Terneuzen voldoen. Het be- ir van de afdeling Oost- atvs-Vlaanderen is in die op- (bt geslaagd, hoewel het een ilst stimuleert ering 500 jaar tldermanspoort LST - De viering van 500 r Keldermanspoort is vol- jjaar een van de hoogtepun- p de culturele agenda van lemeente Hulst. De gemeente ut niet het voortouw, maar activiteiten wel stimuleren. ihouder P. Weemaes (Monu- iten) zegt dat de gemeente er end jaar niet omheen kan le staan bij het jubileum van ;oort. „We hebben al de nodi- aspanningen gepleegd om de irt centraler te zetten in ons [istisch product. Het monu- it is niet alleen gerestau- d, maar ook volledig ontslo- door aanleg van een brug." maes ziet de viering van vijf wen Keldermanspoort als goede vingeroefening voor Vestingstedenfeesten, die in naar Hulst komen. De ge- ■nte is aangesloten bij een sa- iiwerkingsverband van zes- ivestingsteden, die deze fees bij toerbeurt houden. Keldermanspoort, zoals de gte Hulstenaren haar ken- heet officieel de Dobbele- irt of Bollewerckpoort. De «lelijke stadsentree is in gebouwd en heeft de dub- iunctie van land- en water- irt. Bij het beleg van Hulst in 18 door Albertus van Oosten- werd de poort voor een »t deel verwoest. De restan- werden in 1618 met aarde be st. In 1952 werden de over- jiselen ontdekt en kort daar- ilootgelegd. luziekcursus »or kleuters iLST - In de muziekschool in 1st begint op vrijdag 4 novem- de cursus 'Muziek Spelcn- itvijs', gericht op kinderen uit iep twee en drie van de basis ooi. kinderen maken tijdens de sus op een speelse manier mis met allerlei facetten van muziek. Ze leren zo de basis- pippen als hoog en laag, kort en leren klanken te on- scheiden. Om de aandacht de kinderen vast te houden, irdt afwisselend gewerkt met teging, spelletjes en kinder- ijes. De cursus bestaat uit Uien lessen van elk 45 minu- De lessen beginnen op vrij- gen om 14 uur in het Baude- »in Hulst. Inschrijven kan via ■313169. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; laterdagstot 12.00 uur redactie tjzeeuws-vla an deren Willem Alexanderlaan 45 fostbus 145 4530 AC terneuzen 0115-645769 fax: 0115-645742 E-rhail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) JWout Bareman |aymond de Frel Bené van Stee Frits Bakker (sport) faudeloo 16 jjostbus 62 560 AB hulst pel: (0114)372776 (0114)372771 (E-mail: redhulst@pzc.nl JSheija van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes 'Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 IE-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl beetje jammer is dat geen vrou wen op verkiesbare plaatsen zijn terug te vinden, stelt voor zitter P. Neven. Fractievoorzitter W. Broekhuy- sen was dit voorjaar al opnieuw naar voren geschoven' als lijst trekker. Broekhuysen liet toen al weten eventueel in te zijn voor een wethouderspost. Op de plaatsen twee, drie en vier zijn de nieuwelingen B. Beumer, J. van Harmeien en J. Hubreg- sen te vinden. De Terneuzense veertigers Beumer (agrarisch ad viseur en hamebestuurder) en de uit de voetbalwereld bekende Hubregsen moeten de liberalen jong bloed geven. Als lid van de Stadsraad moet Van Iiarmelen de WD ook in Axel poot aan de grond geven, hoopt de selectie commissie. De huidige raadsleden R. Noët en J. Wijnacker zijn terug te vin den op de plaatsen 5 en 7. De Sasse oud-wethouder Noët is voor afdelingsvoorzitter Neven nog steeds een wethouderskandi daat. Noët zou die functie vanaf volgend voorjaar ook het liefst weer uitoefenen. „Maar met een vijfde plaats op de lijst is die kans natuurlijk erg klein. Als Broekhuysen bovendien ook kandidaat blijft, wordt de kans nog kleiner om een dagelijkse bestuurszetel te krijgen." Stemmenwinst De 61-jarige Sassenaar is teleur gesteld dat hij niet hoger op de lijst staat. Hij wil graag nog een periode gemeentebestuurder blijven. Noët kan zich voorstel len dat het bestuur veertigers de kans wil geven vertrouwd te ra ken met het raadswerk, maar vindt het dan wat onlogischer dat een leeftijdsgenoot als Van Harmeien op de derde plaats be landt. Neven legt nog eens uit dat bij de selectie ook is geke ken naar verwachte stemmen winst. Een geheide stemmentrekker als P. Apers, altijd goed voor een zetel in zijn dorp Koewacht, is echter bewust niet op de acht tien koppen tellende kieslijst ge plaatst. Neven: „De politieke raadscarrière van Apers ligt ach ter hem, vindt hij zelf. Een posi tie als lijstduwer levert voor hem het risico op dat hij met voorkeurstemmen wordt geko zen. De eventueel op eigen kracht behaalde zetel weigeren, vindt Apers - net als wij overi gens - kiezersbedrog. Vandaar dat hij niet op de lijst van kandi daten is terug te vinden." 7. W, Broekhuysen, Terneuzen; 2. B. Beumer, Terneuzen; 3. J. van Iiarmelen, Axel; 4. J. Hubregsen, Terneuzen; 5. R. Noët, Sas van Gent; 6. J. Maris, Zaamslag; 7. Wijnacker, Axel; 8. J. de Regt, Bier vliet; 9. M. Beverwijk, Zaamslag; 10. M. Groeneveld, Terneuzen. De bestuursleden van TuinderslustJan Faber (links), Roger de Crook (zittend) en Johan van der Hooft, zijn niet bang voor vergrijzing van de club. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Groente uit eigen tuin smaakt nog altijd het beste. Zeker gelet op het aanbod in supermarkten, dat door massaproductie vaak kraak noch smaak heeft. „En het is ook heel leuk om iets weg te geven aan familie, vrienden of buren. Je merkt dat ze onze inspanningen waarde ren. En het is puur natuur wat wij doen. Vaak komt er geen enkel bestrijdings middel aan te pas. Een plekje op cle bloemkool of de sla neemt iedereen dan ook graag voor lief", vertelt Johan van der Hooft. Als fanatiek tuinier maakt hij samen met Jan Faber en Roger de Crook deel uit van het bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse Vereniging voor Vrijetijdsbesteding Tuinderslust in Ter neuzen. De vereniging viert vandaag het veertig jarig bestaan. De circa 140 leden - al ja renlang een stabiel aantal - oefenen hun hobby uit op een circa vier hectare groot complex bij Driewegen. Er is niet alleen ruimte voor groente- of fruit teelt, er zijn ook mensen die bloemen kweken. Een aantal percelen grenst aan huizen in Driewegen. Enkele bewoners hebben hierdoor het oppervlak van hun tuin vergroot. Tuinderslust kwam in 1972 in Driewe gen terecht, omdat de vereniging moest verkassen door stadsuitbreiding in de Katspolder. „Tot op de dag van van daag zijn we hier nog altijd aan de gang. I-Iet gaat trouwens niet alleen om het tuinieren, de onderlinge sociale con tacten en de gezelligheid zijn minstens zo belangrijk. Er verrijzen dan ook steeds meer huisjes waar de mensen lek ker bezig zijn. En er zijn zelfs percelen waar pyschiatrische patiënten van Emergis hun bezigheden hebben", al dus Faber. Ondanks onheilspellende berichten dat steeds meer mensen hun dagelijks beno digde hoeveelheid groente niet binnen krijgen, blijken tuiniers geen uitster vend ras. Weliswaar is een groot deel van de leden van Tuinderslust gepensio neerd (de meerderheid is van het manne lijke geslacht), maar aanwas van jonge re leden is er voldoende. Vergrijzing „Echt bang voor vergrijzing zijn we dus niet. Het blijkt dat best veel jongeren belangstelling hebben voor tuinieren. Ook biologisch tuinieren is in opkomst, doordat veel mensen bewust met hun gezondheid bezig zijn", aldus De Crook. Bovendien telt Tuinderslust meer dan twintig leden van allochtone afkomst uit landen als Turkije, Albanië en het voormalige Joegoslavië. Zij intro duceerden gewassen zoals pepers en pa prika of koolsoorten die de Nederlan ders niet kenden. „Gaandeweg zag je een verschuiving in de teelt. Dat gebeurde niet alleen onder invloed van de allochtone leden, maar ook doordat wijzelf andere groenten zijn gaan eten. Kijk maar naar het aan bod in de supermarkt van tegenwoor dig", aldus Van der Hooft. Hijzelf is een goed voorbeeld van die veranderde teelt. Naast traditionele ge wassen zoals prei, sla, boerenkool en an dijvie staan er in zijn volkstuintje ook een vijgenboom en struiken met gele frambozen. In zijn kas - die ook op het tuinderscomplex oprukken - groeien exotische gewassen zoals gember en pa prika's. Tuinderslust viert het veertigjarig jubi leum vandaag in de Brouwzaele in het Philipsgebouw aan de Mr. F. J. Haar man weg in Terneuzen. Niet alleen zijn er live muziek, een bingo en een barbe cue, ook worden drie leden van het eer ste uur gehuldigd. door René van Stee TERNEUZEN - Het bestaande gebouw aan de Diepen- brockstraat in Terneuzen werd te klein. Ook waren er volop par keerproblemen. Nieuwbouw was de enige optie om verder te groeien. Gisteren opende fitnesscen trum, sportschool en zwemoplei- dingsinstituut Bodyline een gloednieuw pand in sportpark Oude Vaart, pal tegenover het eveneens nieuwe sportcentrum Vliegende Vaart. Karl Noten - vooral bekend van het tv-fitness- programma Nederland in Bewe ging en alom gewaardeerd als vooruitstrevend fitnesstrainer - verrichtte de officiële openings handeling. Naast zalen voor groepstrainingen, een zwembad en een fitnessruimte beschikt het ruim anderhalf keer 'grotere Bodyline nu ook over twee squashbanen. Daarnaast zijn er inpandig een kapper en een schoonheidssalon. Volgens Pim Lexmond - samen met. Anita Boone en Johnny de Witte eigenaar van Bodyline - is de centrale ligging van het nieu we pand ideaal. Een andere ster ke troef noemt hij het brede aan bod van activiteiten voor alle leeftijden, inclusief medische fit ness voor mensen met een chro nische of tijdelijke aandoening. „Bovendien doen wij ook voort durend aan productontwikke ling. Onlangs hebben we op dvd en cd lessen uitgewerkt voor hy- drospinning (fietstraining in het water)", aldus Lexmond. Bodyline heeft momenteel 2600 leden en dertig medewerkers. Hoewel de opening koud achter de rug is, kijkt de leiding al ver der. Want rond het nieuwe pand is extra grond bijgekocht om uit te kunnen breiden. Vooralsnog is dit niet aan de orde, maar Lex mond is ervan overtuigd dat er nog veel rek in de markt zit. „Want verantwoord bewegen is net als de grote aandacht voor Advertentie morgen in Vlissingen: WPffHMWi#. rtuml Jnfl IlIlM kijk ook eens op: www.winkelcentrumvlissingen.nl Seizoenswerkers mogen kamperen HULST - Landbouwers in de gemeente Hulst krijgen met ingang van het nieuwe oogstseizoen de gelegenheid sei zoensarbeiders te huisvesten op hun eigen terrein. Ze krij gen van het gemeentebestuur toestemming voor de inrich ting van een tijdelijke agrarische camping. De Zeeuwse gemeenten hebben met de provincie Zeeland en land bouworganisatie ZLTO overlegd over oplossingen rond de eisen voor tijdelijke huisvesting van seizoensarbeiders. Vooruitlopend op een definitieve regeling biedt de ge meente Hulst de mogelijkheid voor het aanstaande oogst seizoen een agrarische camping in te richten en te gebrui ken. De gemeente geeft vrijstelling voor maximaal vijf tenten en/of caravans. Die moeten direct na de oogstperio- de worden weggehaald. Agrariërs krijgen met ingang van volgend jaar tevens de mogelijkheid een pension op hun terrein te bouwen van maximaal 250 vierkante meter voor het onderbrengen van seizoensarbeiders. Jubilarissen FNV gehuldigd KLOOSTERZANDE - De afdeling Hontenisse van de bouwbond FNV heeft gisteren tijdens haar jaarvergade ring in zaal Van Leuven een aantal leden gehuldigd. Dis trictmedewerkster Patricia van den Hemel reikte de on derscheidingen voor 60-jarig tot 12,5-jarig lidmaatschap uit. Alleen (brom)fietsers op N684 ZAAMSLAG - Vanaf maandag kan het auto- en land- bouwverkeer tussen Zaamslag en Axel twee weken lang geen gebruik maken van de Zaamslagseweg en de Axel- sestraat. Beide wegen, die samen de provinciale weg N684 vormen, worden opnieuw geasfalteerd. Tijdens de werkzaamheden wordt ervoor gezorgd dat fietsers en bromfietsers nog wel kunnen passeren. Auto's en land- bouwverkeer worden omgeleid via alternatieve routes. De omleidingen worden met borden aangegeven. Ontwerpen Hulst voldoen niet HULST - Ondanks het besluit dat geen enkel ingezonden ontwerp voor een nieuw relatiegeschenk voldeed aan de eisen, is kunstenares B. Covens-Bulder uit Kloosterzande gisteren door burgemeester J.F. Mulder toch in het zonne tje gezet. Zowel de beoordelingscommissie als het gemeen tebestuur vond dat geen enkel exemplaar voldeed aan de eisen. Covens-Bulder ontving toch een cadeaubon, omdat haar ontwerp de meeste stemmen van het publiek had ge kregen. Ze maakte een werk in de kleurtinten rood en wit. Hierop staat de figuur van een vos, omringd door vijf tien ganzen. Deze staan symbool voor de gemeente Hulst met haar vijftien dorpen. De gemeente Hulst deed in augustus een oproep om te ko men tot een nieuw relatiegeschenk. Dit geschenk moest de Reynaertlitho vervangen. Niet alle kunstenaars zijn ge lukkig met de gang van zaken. Kunstenaar E. de Smet uit Groede vindt dat de gemeente zeer slordig te werk is ge gaan en dat de kunstenaars op het verkeerde been zijn ge zet. „De gemeente ging er van uit dat het om een litho zou gaan. Dit is vreemd omdat in het Zeeuws-Vlaams Adver tentieblad de vraagstelling was een aquarel/tekening ter beoordeling voor te leggen. Ook zou het relatiegeschenk interessant moeten zijn voor de hele gemeente Hulst, ter wijl is verteld dat- er geen thema was. gezondheid geen rage, maar een structureel fenomeen. Daarvan zullen we zeker de vruchten nog plukken." Bodyline houdt vandaag een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - De Hulster CDA-fractie wil dat de gemeen te mogelijkheden en locaties on derzoekt om basisschool Ter Vliet en het dorpshuis in Terho le samen onder te brengen in een nieuw te bouwen pand. Burgemeester en wethouders van Hulst willen ruim 213.000 euro uittrekken voor de verbou wing van basisschool Ter Vliet in Terhole. De oude gymzaal wordt gesloopt en maakt plaats voor een nieuw gebouw met ruimte voor de gymzaal en voor de peuterspeelzaal. Ook komt er een nieuwe directieruimte en een nieuwe sanitairgroep. CDA'er A. Totté wil dat de ge meente de zaken voortvarender aanpakt. „We blijven onder houdskosten houden aan de school en het dorpshuis in Ter hole staat zowat op instorten. Kunnen we dan niet kijken of we tot een gezamenlijke oplos sing kunnen komen?" Boekwaarde Volgens de Hulster wethouder F. van Driessche is al eens beke ken of de school en het dorps huis niet samen zouden kunnen gaan, maar dat bleek niet haal baar, Volgens S. de Vriend, hoofd van de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente, is de optie van een clustering van de school en het dorpshuis zelfs als eerste bekeken. „Het kan niet omwille van de boekwaarde van het schoolgebouw. Het ge bouw waar de gymzaal in is ge vestigd, is zowat honderd jaar oud, maar het gebouw met de klaslokalen is veel jonger en nog in goede staat." Locaties Het samenvoegen van het dorps huis en Ter Vliet op de plaats van de basisschool zal daar naast volgens C. Nijskens van het CDA op verzet stuiten bij de bevolking. „Die willen geen dorpshuis buiten het centrum van het dorp." Volgens De Vriend is het bestuur van het dorpshuis daarom ook afge haakt tijdens de besprekingen. „Jammer, maar helaas." Volgens Totté moeten er meer lo caties in het dorp zijn die ge schikt zijn voor de bouw van de school annex dorpshuis. Hij wil dan ook dat de gemeente hier se rieus naar kijkt. Karl Noten, rechts in het bakje van de brandweer, opent het nieuwe Bodyline door een doek weg te trekken. foto Peter Nicolai De afsluiters zijn twee oude be kenden. Het Zeeuws-Vlaamse The Day After ontstond uit The Smalltown Cynics (die eerder het festival al eens afsloten) en uit coverband Slachthondt. Het Engelse The Prophecy heeft in het Europese doommetal-circuit al naam verworven. Plannen Volgens organisator Alexander Vos is deze editie waarschijnlijk de laatste in de oude Opblaas pop-stijl. Er zijn grootse plan nen voor de toekomst: „We zul len steeds meer proberen een zo divers mogelijk programma neer te zetten. Nu is het voorna melijk metal wat de klok slaat, binnenkort verbreden we onze horizon. Veel kunnen we daar nog niet over zeggen, maar we denken aan 'gewone' rockbands en aan spoken-word artiesten." door Robin de Wever SAS VAN GENT - In het Sasse café Jeffrey's begint vanavond om 20.00 uur een nieuwe editie van rockfestival Opblaaspop. De muzikale lijn wordt doorge trokken met een mix van zowel lokale als nationale en interna tionale metalbands. Het Gelderse Misantropical trapt af. De band bestaat sinds het begin van dit jaar en speelt zowel pure punk als Iron Mai- den-achtig metalwerk. Vervol gens is het de beurt aan het Ter neuzense Ten-13, die muzikaal variëren van emotionele hardco re tot strakke metal. Opvolger Insanity Reigns Supreme wordt omschreven als België's beste in het doommetal-genre (een ex treem harde en agressieve vorm van metal).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 67