torse oppepper 's-Heerenhoek ïxpo IC m 4 dagen Praag slechts 99 Opening stadskantoor een hele puzzel DIGITALE FOTO'S- AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va IA ct per foto www.goedkopefotos.nl RADSON I deurloo r)oud voor nieuw oikCjcucTjjcuiT vraartC aerssens pateer Kinderen ook bezorgd om dieren in Pakistan Vergrijzing Politiek strijdt tegen verkoopverbod drank op streekmarkten Ksa in voor nieuwbouw school, peuterspeelzaal en woonzorgcentrum iiwarmings je; 0113-315649 fC.nl jedactïe@pzc.nl s31,4460 AA Goes entie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; sa|: 020-4562500. dag 29 oktober 2005 editie Bevelanden-Tholen POWERED BY .BVERSCHOORE <-5 november ïdag 3/11 van 10.00-21.00 uur '34/11 van 10.00-21.00 uur log 5/11 van 10.00-17 00 uur I INSTALLATIEBEDRIJF weg 15, Schuddebeurs, ©0111 416255 wv. deurloo.nl door Frank Balkenende GOES - De watertrap, het pronkstuk van het nieuwe Goe- se stadskantoor, kon gisteren niet in werking worden gesteld. Granieten delen voor de opvang- vijver zijn nog onderweg uit Chi- Door een orkaan die aanvoerwe- gen heef t verwoest, is'het trans port van het graniet vertraagd. Dus kon gisteren het watervalle tje niet klateren in het nieuwe kantoor. Als opening werd er gepuzzeld. (Advertentie) een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee (Advertentie) vertrouwd adres.,, nieuwe naam... - voorheen Theelen van der Weele Vertegenwoordigers van dorpen en wijken mochten een puzzel stukje op een bord plakken. De gemeente wilde namelijk onder strepen dat het stadskantoor een huis is van haar burgers. Burgemeester D. van der Zaag en kinderburgemeester Jazz de Koene zouden het laatste puz zelstukje leggen. Zoals bij veel openingen ging het ook hier niet vlekkeloos. Er ontbraken nog twee puzzelstuk jes. Al snel bleek dat de verte genwoordigers van 's-Heer Arendskerke en Eindewege niet waren opgeroepen en dus nog met hun puzzelstukken stonden te wachten. Toen die op het bord waren aangebracht, was de foto van het nieuwe stadskan toor compleet. Daarna hieven de talrijke genodigden hun glas kir royal op de kloeke kubus aan de M. A. de Ruyterlaan. Het 22 miljoen euro kostende stads kantoor is een ontwerp van ar chitect Rudy Uyttenhaak. Bal last Nedam heeft het gebouwd. Gisteren overhandigde Van der Zaag de door de brandweer afge geven gebruiksvergunning aan gemeentesecretaris C. Maas. In het stadskantoor werken drie honderd ambtenaren en bestuur ders. De publieksbalies bevin den zich op de begane grond. Wethouder C. Linssen onder streepte dat niet alleen hard is gewerkt aan een gedegen ge bouw, maar tegelijkertijd aan de service aan het publiek. In de centrale hal kunnen Goese- naren ook het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) en de uitkeringsinstantie UWV vinden. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Zeker, de leerlingen van christelijke basis school De Wegwijzer in Hein- kenszand bekommeren zich om de mensen in Pakistan die het slachtoffer zijn geworden van de hevige aardbeving. „Maar", zegt Judith, één van de leerlin gen van groep zeven, vrijdag in een kringgesprek, „ze mogen ook wel eens omkijken naar de dieren." Judith heeft recht van spreken, Zij voert met alle leerlingen van De Wegwijzer sinds dinsdag op een speciale manier actie voor de getroffen gebieden in Paki stan. Bij familie, bekenden en mensen in het dorp proberen ze zoveel mogelijk statiegeldflessen te ver zamelen. De opbrengst stoppen ze in een grote bak op school en dat geld gaat naar giro 800800 van de samenwerkende hulpor ganisaties. Dat dit geld niet al leen voor de hulp aan mensen zou moeten zijn, wordt door meer leerlingen onderschreven. „Laten ze een groep hulpverle ners maken voor mensen", stelt Judith voor, „en één voor die ren. Je mag die ook niet verge ten." De actie draait op volle toeren tot volgende week vrijdag én loopt goed. Onderwijzer Dick Zwiep heeft gisterochtend de ba lans opgemaakt. In de grote bak op school zat al 151 euro. Dat zijn zeker zeshonderd ingelever de frisdrankflessen en nog meer als er ook bierflesjes tussenza ten. Schatje Het gaat de kinderen vrij gemak kelijk af, alhoewel, Robin ver telt over zijn tocht door het dorp. „Nee, dat geloof ik niet", kreeg hij een enkele keer te ho ren, toen hij uitlegde waarvoor hij had aangebeld. „Twee keer maakten de mensen de deur niet eens open", meldt hij enigszins verontwaardigd. Maar ook: „Een vrouw die me statiegeld- flessen gaf, zei me een schatje te vinden." Saphira had een andere erva ring. „Ik kwam bij een vrouw aan de deur en die zei van de ac tie te weten, maar ze had zoge naamd geen flessen, terwijl ik achter haar in een opbergkast superveel flessen zag staan." On derwijzer Zwiep reageert: „Men sen hoeven ook niet mee te doen. Het is vrijwillig en wie weet, heeft die mevrouw dat geld zelf hard nodig." Saphira: „Dat had ze dan toch wel kun nen vertellen." (Advertentie) www.bolderman.nl Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar toe. zeeuwse almanak Het weerzien, na al die jaren, was roerend en gezellig. Trots toonde de import-Zeeuwse haar Brabantse schoolvrien din de omgeving tijdens een rondje sightseeing. „En hier is een echt bejaar dendorp. Daar kun je als je wat ouder wordt gaan wonen in een appartement en zorg in huren. Er zit ook een verzor gingshuis bij, een verpleeg huis en een tehuis voor de menterende ouderen", vertel de de Zeeuwse, terwijl ze om het blok flats en gebouwen reed, dat wel iets van een wijkje had en waar nog altijd méér gebouwd werd. Vol ontzag keek de Brabantse uit het raam. Goh. Brengen ze hier nou al le bejaarden uit Zeeland heen?" Dam haven Hoedekenskerke langer HOEDEKENSKERKE - De nieuwe strekdam ter bescher ming van de boten in de haven van Hoedekenskerke is op verzoek én op kosten van de watersportvereniging De Val zo'n twintig meter langer gemaakt. De van afgeschreven Haringman-dijkblokken gemaakte strekdam zou eerst plusminus veertig meter lang worden, maar dat vond de watersportvereniging te kort. De gemeente Borsele die het eerste stuk heeft betaald, is vervolgens akkoord gegaan met een verlenging, als De Val dat zou bekostigen. Zo is het ook gebeurd. Haven meester P. Paulusse is zeer tevreden. Tachtig procent van de boten in de haven van Hoedekenskerke is nu dankzij de langere dam beschermd tegen golfoploop vanaf de Wes- terschelde. Akkoord nieuw strandje Baarland BAARLAND - Camping Scheldeoord en de gemeente Bor sele hebben overeenstemming bereikt over de aanleg van een strandje bij Baarland. Het strandje komt direct over de dijk bij Scheldeoord. Het recreatiebedrijf en de gemeente delen de kosten van het opspuiten van zand voor het strandje die in totaal ruim 40.000 euro bedragen. Scheldeooi'd wil ook een pa viljoen bij het strandje plaatsen. De gemeente Borsele heeft toegezegd, aldus wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening), om daar- aan medewerking te verlenen, maar heeft het niet alleen voor het zeggen. Waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat heb ben er ook mee te maken. Vermue-Vermue hoopt dat het mogelijk is het sti-andje in het voorjaar van 2006 aan te leggen. Bij Baarland is aan de Westerschelde in het verle den ook een strandje geweest. Sportieve basisscholen in Kapelle KAPELLE - De sportiefste basisscholen van Zeeland, zo mogen de openbare basisschool De Moolhoek uit Kapelle en de openbare basisschool Wemeldinge in Wemeldinge zich vanaf 8 november noemen. De twee Facetscholen krijgen die dag op een feestelijke landelijke bijeenkomst in Amstelveen het certificaat spoi-tactieve basisschool uit gereikt. Een beoordelingscommissie van de vereniging voor lera ren in de lichamelijke opvoeding, Kvlo, heeft de titel aan de twee scholen toegekend op basis van onder meer de les sen bewegingsonderwijs, inzet van gespecialiseerde leer krachten, deelname aan schoolsportactiviteiten en het sti- muleren van gezond gedrag. De basisscholen in Kapelle en Wemeldinge zijn de enige scholen in Zeeland die het twee jaar geldige certificaat krijgen. door Melita Lanting en Ernst-Jan Rozendaal GOES - Het verbod op de ver koop van zwak-alcoholische dranken op jaar- en streekmark ten moet van tafel. Gemeenteraden, provincie en Kamerlid S. Buijs ondernemen actie om minister Hoogervorst hiervan te overtuigen. Zwak-alcoholische dranken (zo als streekwijn of Zeeuwse eier- drank) mogen op markten en braderieën wél geproefd wor den, maar vervolgens een flesje verkopen mag weer niet. De Zeeuwse politici zijn hierover verontwaardigd. De productie van dergelijke drankjes is vaak een nevenactivi teit van een boer. Economisch van levensbelang en gestimu leerd door de overheid. „Je kunt niet aan de ene kant een verbre ding van de landbouw aanmoe digen en aan de andere kant de Voedsel- en Warenautoriteit boetes laten uitdelen bij de ver koop van streekproducten. Ook in het kader van minder bureau cratie ligt het voor de hand de wet hiervoor aan te passen", zegt Kamerlid Buijs (CDA). Hij gaat maandag tijdens het wetge vingsoverleg volksgezondheid welzijn en sport minister Hoo gervorst (VVD) vragen de Drank- en Horecawet zodanig aan te passen dat sti'eekeigen producten zonder problemen tij dens jaarmarkten, proefdagen en regionale manifestaties kun nen worden verkocht. Ook de provincie, gemeenten en de raadsleden hebben niet stilgeze ten. De Vereniging van Zeeuwse Gemeenten heeft een brief aan de minister gestuurd en ook ge deputeerde Poppelaars zet zich in om het verbod van tafel te krijgen. In diverse gemeentera den in Zeeland is de kwestie aan de orde geweest en zijn moties aangenomen met als strekking dat het verbod van tafel moet. CDA'er Buijs verwacht in de Ka mer brede steun voor zijn voor stel. Als Hoogervorst maandag geen wetswijziging toezegt, wil hij de kwestie een week later tij dens het debat over de begro ting van VWS opnieuw aankaar ten. De Tweede Kamer zou een wijziging dan kunnen afdwin gen. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS taxatiedag kunst antiek Vandaag van 10 - 16 uur. Zie adv. afgelopen donderdag. Herengracht 74, 4331 PX Middelburg, Tel. 0118- 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl (Advertentie) jannen van der Werf ERENHOEK - De de laat- itcn sterk gegroeide Don school in 's-Heerenhoek zo goed als zeker een [gebouw. Het Borsels colle- iburgemeester en wethou- iraat dinsdag over een uit- ilil nieuwbouwplan, waar de komst van seniorenwo- n op de plek van de huidi- ool is opgenomen. ielens, dii'ecteur van de -katholieke Don Bosco- I. is razend enthousiast het voorstel. Dat nieuw- meer tijd vergt dan een inving en uitbreiding van bestaande schoolgebouw de Deken Tomasstraat, hij graag voor lief. „Wij i daar wel twee jaar op. ten", zegt hij, „want hoe je ilt wendt of keert, een ver- de school wordt nooit zo als een volledige nieuwe, ide school zou worden uit- id en verbouwd, moeten maanden uit. Dat is ook epaald ideaal." toog on Bosco-school zit enorm og niet de ruimte door een dsnelle groei van het aan- erhngen de laatste jaren, ns diept de cijfers op. Op [datum 1 oktober 2002 tel- school 133 leerlingen. Dat dis sprongsgewijs toegeno- tot 182 op 1 oktober dit weet Gielens, „op basis «spellingen zitten we in dus al over drie jaar, op verwachting zo'n tweehon- leeiiingen." De nieuwbouw die de gemeente Borsele voor de school in 's-Hee renhoek in petto heeft, is naast het vlakbij gelegen gymlokaal gepland. Het gebouw gaat uit twee verdie- pingen bestaan, met op de bega ne grond onder meer speelloka len, een directiekamer, een han- denarbeidlokaal, een biblio theek én een ruimte voor de peu terspeelzaal. Op de eerste verdie ping komen negen groeps- lokalen. De opzet past helemaal in het brede scholen-beleid van de gemeente Borsele; in brede scholen worden allerlei voorzie ningen gebundeld die met basis onderwijs en kinderopvang te maken hebben. Prachtig Wethouder Tollenaar vindt het ontwerp van architectenbureau Wisse Tuinhof Slemmer uit Vlis- singen 'prachtig'. „En ook van andere mensen die het al heb ben gezien, hoor ik alleen maar positieve geluiden." Tollenaar is er met name. ook over te spre ken, omdat op de plek van de 'oude' school straks een nieuw woonzorgcentrum kan komen met 28 zorgwoningen en ruimte voor 12 verpleeghuisbedden. De kosten van het hele project bedragen: 2,7 miljoen euro. Van dat bedrag is zo'n 1,8 miljoen eu ro gedekt. Wethouder Tollenaar is optimis tisch. Hij wil kijken of het ver schil uit de de financiële reserve kan worden betaald. Over die re serve heeft Borsele niet te kla gen. De spaarpot is met 7,7 mil joen euro goed gevuld. De gemeenteraad beslist waar schijnlijk in februari over het plan. De wethouder venvacht dat de bouw - als alles vlot gaat - in de tweede helft van 2006 kan beginnen, ö's) nieuwste generatie ketels j en radiatoren, de slimste (lossingen en besparingen j ide zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, m welkom voor jong en oud! «o.a. Burgemeester D. van der Zaag en kinderburgemeester Jazz de Koene verrichten de openingshandeling. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53