>zc 40 Haagse Harry blijft overal over mopperen Wil LBUM mbruglia is nu gelukkig j/C-SO^/K fa BGt V5 i N/6 ik vdcM P/ff dB dB |A/f3£ 6 In/6 5fcrW,\ 14s/ó£ 15 \iOAd 11 K06-T6 tèff'Ê n Beroemd... maar met beide benen op de grond Wijzer is een luisterplaat CéU is niet meeslepend Intensive Care mist kraker Herman vond vuig randje Grote band is opgestaan zaterdag 29 oktober 2005 Robbie Williams -Trippin' (1) James Blunt - You're Beautiful (2) Sugababes - Push The Button (3) Lange Frans Baas B - Het Land Van (4) The Pussycat Dolls - Don't Cha (5) U2 - All Because Of You (6) Kelly Clarkson - Behind These Hazel Eyes (7) Guus Meeuwis - De Weg (8) Bob Sinclar - Love Generation (14) Katie Melua - Nine Million Bi cycles (12) Sean Paul - We Be Burnin' (9) The Black Eyed Peas - Don't Lie (10) Racoon - Love You More (11 Nickelback - Photograph (13) Jan Smit - Laura (19) Dht Ft. Edmee - Listen To Your Heart (16) The Partysquad - Wat Wil Je Doen (15) Faith Evans - Mesmerized (38) l-o-s - Hoe Het Voelt (23) Gavin Degraw - Follow Through 117) Rihanna - Pon De Replay (18) Mylo Vs Miami Sound Machine - Doctor Pressure (20) KtTunstall - Other Side Of The World (40) Gem - Good To Know You (25) Ricky Martin Ft Fat Joe -1 Don't Care (26) Jamie Cullum - Get Your Way (30) Depeche Mode - Precious (24) Bon Jovi - Have A Nice Day (22) Gwen Stefani - Cool (28) Anastacia - Pieces Of A Dream (-) Shakira - La Tortura (29) Frans Bauer - He Lekker Ding (21) Dj Jean - Feel It (27) Kanye West Ft Jamie Foxx - Gold Digger (-) K3-Borst Vooruit (31) 50 Cent Ft. Mobb Deep - Outta Control (36) The White Stripes - My Doorbell (39) Met Shaffy En List - Laat Me/Vivre (37) I Tiga - You Gonna Want Me (-) Bloodhound Gang - Foxtrot Uniform Charlie Kilo (-) I Katie Melua - Piece By Piece (1 LAIicia Keys - Unplugged (5) Jan Smit - Jansmit.com (3) I.K3 - Kuma He (2) i. Andre Hazes - Het Complete Hitoverzicht (4) j.Frans Bauer -10 Jaar Hits (-) Jamie Cullum - Catching Tales (6) IIDivo - II Divo (7) S.James Blunt - Back To Bedlam (8) 0.51mply Red - Simplified (-) Depeche Mode - Playing The Angel (-) tBarbra Streisand - Guilty Plea sures (11) 3.Sugababes - Taller In More Ways (10) Trijntje Oosterhuis - See You As I Do (9) Katie Melua - Call Off The Search (17) Racoon - Another Day (14) .Franz Ferdinand - You Could Have It So Much Better (13) U.Kerry Norton - Young Heart (15) IS.De Dijk - Later Is Nu (12) Bon Jovi - Have A Nice Day (16) Guus Meeuwis -10 Jaar - Le- vensecht (19) ILTheCorrs- Home (18) D.Robbie Williams - Greatest Hits (32) The Prodigy - The Singles i 1990-2005 (-) p.Nickelback - All The Right Reasons (24) !6.Jack Johnson - In Between Dreams (27) 1 The Rolling Stones - A Bigger Bang (22) ISean Paul - Trinity (21) S.BZN - Moments In Time (-) (0 Coldplay - X&y (29) 1.Neil Young - Prairie Wind (23) HKelly Clarkson - Breakaway (30) Brace - Strijder (35) Jannes - Als Het Zonnetje Schijnt (28) Beauty And The Beast - De Mu- t sical (25) Norah Jones - Feels Like Home (-) TKeane - Hopes And Fears (33) 3. Michael Buble - It's Time (37) "3. Ricky Martin - Life (26) 0 Belle Perez - Que Viva La Vida (-) \Tatalie Imbruglia staat dins- «.N dag in een uitverkocht Pa- sdiso in Amsterdam. Sevan oorsprong Australische sngeres woont in Engeland en ïak in 1997 door met de hit loro. Dit jaar stond ze boven in de hitlijsten met het lieve -«l]e Shiver. „Ik ben nu heel ge- i&kig en blij. Ten tijde van orn was ik in een hele andere van mijn leven. Maar ik an niet altijd boos blijven." Seed Counting down the days ■wam eind april uit en is het ïrde album van de zangeres. Sp haar eerste album Left of the jddle in 1997 stond de hit [om. Haar tweede plaat White lilies Islands iverd niet goed Titvangen, het zou te donker en lister zijn. De nieuwe cd Hinkt weer vrolijker. De zange- S is naar eigen zeggen een stuk Sdukkiger. In 2003 trouwde ze Let de zanger van de Australi- the band Silverchair. illustratie Marnix Rueb In het echte straatbeeld mag de Hagenees met het matje zo'n beetje zijn ver dwenen, maar op papier is hij springlevend. Na veer tien jaar kankert, drinkt, blowt en provoceert Haagse Harry er nog steeds lustig op los. Het oeuvre van de an tiheld uit de Schilderswijk is uitgebreid met twee nieu we strips. Actualiteiten, bur gemeesters en bodemloze putten mogen dan verande ren, Harry blijft erop mop peren. Op z'n Haags, want dat is Harry. Je zou kunnen zeggen dat Har ry mijn alter ego is, zegt teke naar Marnix Rueb in zijn werk kamer nabij het centrum van Den Haag. De Schilderswijk, waar hij ooit woonde, is ingele verd voor een rustiger buurt. „Harry is in ieder geval mijn uit laatklep. Ik erger me aan héél veel dingen die ik op straat, de televisie en in de krant zie. Soms ben ik zo kwaad dat ik da gen niets met die woede kan. Maar op een gegeven moment zie ik er toch een grap in. En dat levert weer een strip op." Rueb lijkt in het dagelijks leven de rust zelf. Hij rookt zijn shag- gies, is vele kilo's lichter dan Harry en laat zich overal in Den Haag zien met zijn vriendelijke ogen. Geen onder het leven ge bukt gaande binnenvetter. Maar inwendig kan hij koken. Op de achterkant van de daklo zenkrant Haags Straatnieuws en het maandblad Zone 5300 zijn de ergernissen van Rueb om de paar weken te volgen. De laatste tijd krijgen vooral Post bus 51, het kabinet Balkenende en het koningshuis er van langs. Balkenende omdat hij er een zootje van maakt, Postbus 51 omdat daar volgens Rueb alleen debiele campagnes vandaan ko men en het koningshuis omdat het een soap is met telkens nieu we, binnen het paleis ongewens te ontwikkelingen. „Ik heb niets tegen het konings huis", zegt Rueb. „Ik vind ze leuk. Prinsjes die in de koets hun middelvinger opsteken naar het zwaaiende publiek, dat gedoe met die Mabel en Margari ta. Maar ik denk ook dat Bea trix het af en toe helemaal ge had heeft met Balkenende. Dat ze ook wel eens wat anders wil." En dus heeft Beatrix in de strips van Haagse Harry een kort lont je. Scheldt ze regelmatig alles en iedereen bij elkaar. Ze komt woedend met een krik de gou den koets uit als Harry toete rend achter haar rijdt. En ze is boos op die 'gereifoahmeahde rat' Balkenende die zelf voor Prinsjesdag het zoet al heeft la ten lekken en haar 'ut zuah laat voahleizüh'. Rueb heeft nog nooit problemen gehad met de overheid of ande re slachtoffers van zijn pen. „Het zijn maar gekke poppetjes, die kun je heel veel laten zeg gen. Veel meer dan in een ge schreven column. En sinds Hans- Teeuwen in een cabaretvoorstel ling de koningin heeft liggen vin geren, ligt de lat laag." Lekkah De nieuwe albums van Haagse Harry hebben vier jaar op zich laten wachten. Het zijn de vier de strip Krèg ut Zuah!! en een nul-nummer met oude niet eer der gepubliceerde, gedateerde of te Haagse strips: Kompleit Baggahü. Die vier jaar heeft Rueb bewust gekozen. In de af gelopen jaren is genoeg gebeurd rond Harry en zijn Haagse taal gebruik. Zo was er het groot Haags dictee, Ut Groen-Geile Boekie (het Haagse antwoord op de woordenlijst Nederlandse taal; het Groene Boekje), Haags, de Kugsus en kwam er in samen werking met kok Pierre Wind het 'Vernield 's-Gravenhaegsch kookboeck': 'Lekkah'. „We moe ten Harry niet uitmelken", stelt Rueb. „Als je te veel doet, hoor je op een gegeven moment: 'Daar heb je hem weer'." Rueb hoeft ook niet te leven van de strips. Hij verdient zijn geld met illustraties voor allerlei vak- en publiekstijdschriften en zo nu en dan campagnes. Zo levert hij tweewekelijks vijf illustraties voor TVFilm, een televisieblad van de Avro, KRO en NCRV. Haagse Harry kan hij naar ei gen zeggen niet gebruiken voor de commerciële opdrachten. „Ik krijg regelmatig verzoeken, ik zou er rijk van kunnen wor den", zegt Rueb. „Maar ik kan van Harry geen pr-medewerker maken. Bovendien, als ik Harry reclame laat maken voor bijvoor beeld KPN, dan kan ik hem nooit meer op KPN laten schel den. Dan ben ik de vrijheid kwijt." Alex Bogers De strips van Haagse Harry ver schijnen bij uitgeverij Kap Nah. Harry Potter-acteurs Rupert Grint (Ron), Emma Watson (Hermelien) en Daniel Radcliffe (Harry) (vlnr) tijdens de promotie van hun nieu we film in Londen. foto Toby Melville/Reuters De tienersterren van de Harry Pot ter-films zijn ondanks het enorme suc ces nog steeds vrij van sterallures. Hun ouders en hun school zorgen ervoor dat ze het niet te hoog in hun bol krijgen nu ze zo beroemd zijn, zeggen Daniel Radcliffe (Har ry), Emma Watson (Hermelien) en Rupert Grint (Ron). Ze zijn nu bezig met de promo tie van de nieuwste film, Harry Potter en de Vuurbekerdie in Nederland vanaf 23 no vember in de bioscopen draait. Door het immense succes van de Pot- ter-films, drie stuks met nog vier in de maak, zijn de drie acteurs in één klap we reldberoemde supersterren geworden. „Mijn ouders zijn fantastisch, zij zorgen er voor dat ik met beide benen op de grond blijf", aldus de zestienjarige Radcliffe. „Ik zie mezelf niet als een beroemdheid, behal ve tijdens de première en dat is maar twee dagen per jaar." Voor Watson is een gezonde dosis scepsis en een degelijke opleiding de beste manier om met de groeiende media-aandacht om te gaan. „Ik probeer me niet te veel aan te trek ken van alles wat er over Harry Potter ge schreven wordt. Dat lijkt me het beste." On danks de populariteit van de films hecht ze niet veel waarde aan haar status. „Ik ga na school verder studeren. De filmbusiness is zo tijdelijk: het ene moment ben je beroemd en het volgende moment ben je niks meer." In de nacht van 18 op 19 november ver schijnt de Nederlandse vertaling van het zes de boek over de tovenaarsleerling, Harry Potter en de Halfbloed Prins. De één zijn dood...'. Natuur lijk was het vooraf niet zo gepland, maar sinds de dood van André Hazes staat de Til- burgse zanger Guus Meeuwis weer volop in de belangstelling. Meeuwis' versie van Geef Mij Je Angst, aanvankelijk nota bene uitgebracht als de b-kant van een geflopte single, werd de grootste hit uit zijn tienjarige carrière. Ook op Wijzer staat een aantal covers, waaronder Als De Lief de van Toon Hei-mans. Het illus treert de richting waarin de Bra bander zich ontwikkelt; Wijzer is een 'luisterplaat' met overwe gend melancholieke en klein ge arrangeerde liedjes. Dat repertoire ligt Meeuwis het beste Zijn beperkte stem leent zich eigenlijk niet voor steviger nummers, zoals Mag Ik Dansen. Op het randje balanceert De Weg, een van oorsprong hartver scheurend nummer van Herbert Grönemeyer. Martin Groenewold Guus Meeuwis - Wijzer (Capitol/EMI) Speelduur: 46.12 Braziliaanse muziek kan zelfs je vingertoppen doen tintelen. Braziliaanse muziek is net zo vaak behang. Het titelloze debuut van CéU zit daar ergens tussenin. Ongetwij feld heeft de jonge Braziliaanse zangeres CéU geprobeerd haar eigen draai te geven aan de sam ba die ze van huis uit heeft mee gekregen. Dus wordt een akoes tisch instrumentarium gemengd met samples en scratches. Dan hoor je de lieflijke stem van CéU, veelbelovend snarenwerk en Afrikaans aandoende achter grondzang op een nogal gruizige basis. Ze bewandelt verschillende we gen, langs samba, fado, jazz, lounge en nog wat stijlen. Als CéU daar emotie aan had toege voegd, had het een wereldplaat kunnen zijn. Nu verworden alle goede bedoelingen en virtuosi teit tot achtergrondmuziek, om dat de cd geen moment meesle pend is. Dick Laning CéU (Harmonia Mundi) Met Intensive Care bor duurt Robbie Williams voort op eerder ingeslagen we gen. De opvolger van Escapo- logy uit 2003 bevat wederom knap geschreven en geprodu ceerde popmuziek. De 31-jarige Engelsman is een van de grote popsterren van het moment. Zelfs zijn verleden in boyband Take That lijkt hem geen kwaad te kunnen doen. Vriend en vijand erkennen on dertussen het charisma en sinds de knappe vertolkingen van het American Songbook op Swing When You're Winning ook de zangkwaliteiten van de entertai ner. Dat deze zesde cd niet bar stensvol hits staat, is daarom wel een misser. Er staan een paar ijzersterke nummers op die er in gaan als zoete koek, al ont breekt een kraker als Feel. Al met al mag van een wereldster als Williams meer verwacht wor den. In grootse vorm is hij on weerstaanbaar, maar die mo menten zijn dit keer toch net wat te schaars. Peter van der Heide, Robbie Williams - Intensive Ca re (Chrysalis/EMI). Speelduur: 53.02 min. Saxofonist Benjamin Her man heeft net een Edison Jazz Award ontvangen voor zijn vorige cd Heterogenity, met on der anderen pianist Misha Men gelberg. En met de opvolger The Itch doet hij wederom een goede gooi naar de prijzen. Samen met gitarist Anton Goudsmit, drum mer Han Bennink en bassist Ernst Glerum ging Herman op zoek naar 'a good, filthy, stin king piece of music'. En die vond hij in een mix van ouder wets swingende bebop met surf- gitaar en een rockabilly gevoel. De opnames klinken fris en spontaan en ontsporen soms op een aangename manier. De pro ductie is wat schel, zodat de saxofoon extra scherp klinkt en de akkoorden werkelijk van Goudsmits gitaar spatten. Dat geeft dat vuige randje dat Her man zocht. Wat een pret. Hooi de vreugdekreten van Bennink: "Jaaaah!". Illand Pietersma Benjamin Herman - The Itch (Dox/Coast to Coast). Speel duur: 52.06 min. Het prachtige debuut Ten nessee Fire schiep in 1999 al de verwachting dat My Mor ning Jacket ooit een fenomenale plaat zou maken. De fragiele stem van Jim James was goud waard en de intensiteit van de altcountry was in prijsnummer The Bear letterlijk adembene mend. Helaas wilden de mannen uit Louisville, Kentucky daarna te graag een vaak eindeloos jam mende rockband zijn. Pas op de vierde plaat Z maakt My Mor ning Jacket met producer John Leckie (Radiohead, Stone Ro ses, Muse) de ooit zo hoogge spannen verwachtingen waar. Veelzijdige liedjes (walsje, reg gae, pop, epische gitaarpartijen, elektronica) op een gelaagde pro ductie met fascinerende bijge luidjes die herinneringen oproe pen aan de dubbele bodem van Radioheads OK Computer, maar alles met behoud van de zelfde intieme diepgang. Met de metamorfose van My Morning Jacket is een ambitieuze en gro te band opgestaan Maaike Borst My Morning Jacket - Z (RCA/Sony BMG) Speelduur:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39