Ajax wordt zielig verhaal Hoek is nog omgeven met vraagtekens Kloetinge hoeft niet gemotiveerd te worden Piet de Koeijer topschutter in derby PZC De Nooijer scoort bij rentree voor FC Dordrecht 22 Amsterdammers kunnen weer niet winnen in Arena zaterdag 29 oktober 2005 door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax speelde gisteravond met 0-0 gelijk tegen Heerenveen. Het wordt zo lang zamerhand een zielig verhaal. De Amsterdammers wonnen dit seizoen in de Arena pas één duel: van Roda JC (4-0). Niet voor het eerst had Ajax gis teravond ook te maken met een twijfelachtige beslissing van de arbitrage. In de extra tijd scoor de Nigel de Jong uit een door kopbal van Yannis Anastasiou, maar de Griek werd teruggeflo ten voor vermeend buitenspel. Voetbalt Ajax zo belabberd als de resultaten doen vermoeden? Allerminst. Krijgt het elftal kan sen genoeg? Bij de vleet. Is het een tijdelijk probleem dat Ajax parten speelt? Dat zouden ze in Amsterdam wel willen. Ajax beurde vijftien schamele punten uit tien duels. Normaal gesproken heeft een trainer van Ajax zijn meeste krediet dan al verspeeld. Zo niet Danny Blind. Hij kreeg gisteren zelfs openlijk steun van de supporters. Een groot spandoek sierde de lange zijde: 'Blind vertrouwen in Dan ny'. De naam van Blind werd ge scandeerd, zelfs na een half uur toen zijn ploeg alweer vier grote kansen om zeep had geholpen. Het supportersplatform ASD, waarin alle grote Amsterdamse supporterskernen zijn vertegen woordigd, maakte voor het duel met Heerenveen al een state ment. In het kort komt het er op neer dat Blind niet als de zonde bok voor de matige prestaties moet worden aangewezen. De oorzaken van de sportieve malai se moeten in de bestuurlijke boe zem van de club worden ge zocht. De pijlen van de suppor ters richtten zich nadrukkelijk op voorzitter John Jaakke. Toch is Blind verantwoordelijk voor het elftal dat zich zo moei zaam door de eredivisie be weegt. De trainer, bijna wanho pig op zoek naar de meest renda bele samenstelling van zijn voor hoede, had gisteren weer een aantal verrassingen in petto. Anastasiou keerde terug in het elftal. Hij werd geflankeerd door Ryan Babel en Steven Pie- naar. De rol van Babel was opvallend. Hij speelde vanaf de linkerkant, maar de international mocht al le vrijheid nemen om in de punt van de aanval op te duiken. Plet resulteerde in een aantal fraaie aanvallen, en enkele sterke indi viduele staaltjes van Babel, maar scoren lukte ook hem niet. Na drie kwartier stond de teller op nul en dat mocht Ajax zich zelf opnieuw aanrekenen. Na rust ging Ajax vrolijk verder waar het de eerste helft geble ven was. Andere namen, zelfde probleem: de vele kansen wer den niet benut. Langzaam kropen de slordighe den in het spel van Ajax en kwa men de kansen voor de tegen- Ryan Babel stander, zoals al zo vaak dit sei zoen. De door Ajax begeerde spits Klaas Jan Huntelaar kreeg in de zeventigste minuut de grootste kans van de wedstrijd, maar zijn kopbal in vrije positie miste richting. GPD door Barry van der Hooft HOEK - Sommige voetballers hebben er veel, zo niet alles, voor over om een wedstrijd te voetballen. En zeker als het om een duel met hun oude club gaat. Wilco de Valk is al een kleine twee weken verre van fit en daarom moet een dokter in het Belgische Hamme er aan te pas komen om de rechtsbui ten van Hoek speelklaar te krij gen voor de derby tegen Kloe- tinge. „Ik ga vanavond nog een echo laten maken van mijn ham string", vertelt de aanvaller voor de laatste training. „En als het nodig is, krijg ik er waarschijnlijk ook een spuit in. Mijn medespelers raden het me allemaal aan." De blessure heeft hij opgelopen in het duel met Rijnsburgse Boys van twee weken geleden. De Valk haalde uit met links en voelde direct de pijn in zijn hamstring. Zijn gevoel voor humor is hij in de tussentijd niet verloren. „Ik had al tien jaar niet met links geschoten. Dan kun je dit krij gen..." Een eindje verderop wordt ook gelachen, want na de warming- up is het tijd voor een onverval ste rondo. Wie in het midden staat, moet de bal zo snel moge lijk veroveren of in ieder geval aanraken. Het blijkt niet de fa voriete oefening van Niels Do- minicus, want de spits blijft maar in het midden staan. De bal gaat soepel rond en ook en kele keren door de benen van Dominicus. Zijn medespelers hebben de grootste lol, want dat betekent dat hij een keer extra moet blijven staan. Voet balhumor. Pieter de Munnik doet ook mee, maar de rondo blijkt met een de laatste oefening voor de middenvelder. Hij heeft op nieuw last van zijn knie, die hem nu al maanden parten speelt. Misschien verschijnt hij aan de aftrap tegen zijn oude club Kloetinge, misschien niet. „Tijdens de warming-up gaan we waarschijnlijk weer testen of ik kan spelen", zegt De Mun nik. „Ik baal hier zo van. Straks loop ik een half jaar al leen maar rondjes rond het trai ningsveld. Ik zou zó graag weer eens echt willen meetrainen, lekker midden in de groep." De groep spelers die wel fit is, wordt al snel van vijftien gere duceerd tot veertien. Olivier de Pauw, die met Filip van der Vloet om een plaats in het doel strijdt, grijpt halverwege een sprint met een pijnlijk gezicht naar zijn bovenbeen. Hij moet het veld verlaten en dus is de keuze simpel: Van der Vloet keept tegen Kloetinge. Rond de rest van de opstelling hangen nog aardig wat vraagte kens. Kunnen De Valk en De Munnik starten? Staat Roy Hen- driksen op het middenveld of speelt hij als een echte laatste man? En krijgt de weer fitte Charly Okonedo een basis plaats? Voor één van de weinige sup porters die de training bij woont maakt het allemaal niets uit. „Hoe we het doen interes seert me niet, als we maar win nen. En als dat niet gebeurt, ziet het er heel triest uit." Daar is iedereen het wel over eens in Hoek. Nu de Zeeuws-Vlamingen na zeven duels slechts twee pun ten hebben verzameld, volgen de geruchten elkaar uiteraard weer in rap tempo op. Angelo Nijskens zou zijn tas al klaar hebben staan om het als trainer over te nemen. En Hoek zou twee of drie spelers die bij AA Gent buiten de eerste selectie vallen, wel een tijdje willen le nen. „Daar weet ik niets van", zegt scout Gerrit Emans. „Dus is het allemaal niet waar. Of het moet buiten mij om gaan, maar daar ga ik niet vanuit." Vermoedelijke opstelling Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ra- gut, Stijn Porteman, Djamel Buy- se, Wesley de Smet; Charly Okone do, Roy Hendriksen, Pieter de Munnik; Sam Ysebaert, David Destorme en Nyim Melki. Ilustratie Cor de Jonge door Jan Dagevos KLOETINGE - Het is een trai ningssessie als alle andere, waarbij de trainer hamert op concentratie en scherpte. Niks geen sentimenten, niks geen op winding. Kloetinge werkt deze avond in alle rust toe naar de derby tegen de eeuwige rivaal. Het woordje Hoek valt niet één keer. „Ik hoef echt niet vier keer Hoek te roepen om ze op scherp te krijgen hoor", verklaart oefenmeester Diederik Hiensch later. „Het leeft heus wel in de groep. Wat wil je ook met bijna allemaal Zeeuwse jongens. Er wordt zelfs zo heftig naartoe geleefd dat ik er eerder de spanning vanaf moet halen. Al die emotie heeft geen zin. We moeten ons op het voetballen focussen, geconcentreerd de dingen doen die we moeten doen." Langs de rand van het trai ningsveld overheerst de rust ook al. Bij aanvang is er één supporter te ontwaren, later loopt het aantal op tot vier, maar dat is nog altijd veel min der dan het aantal belangstel lenden, dat de training van het tweede en de A-junioren op het naastgelegen kunstgrasveld ga deslaat. De fans van Kloetinge lopen op deze bijna zwoele herfstavond (nog) niet warm voor de derby in de hoofdklasse A van het za terdagvoetbal. „Zo is de cul tuur niet bij Kloetinge", zegt Hiensch. „Pas na de training komen er enkele supporters en sponsors naai" de kantine om een beetje te praten." Fel potje De training bestaat uit een war ming-up, positiespel in de klei ne ruimte, afwerken en een par- tijspel. De groep met de oranje hesjes, doorgaans de basis op zaterdag, verliest het felle potje met 3-0. Padden van de Water, onlangs geopereerd aan de knie, scoort driemaal. Hiensch observeert en bemoeit zich vanaf de kant slechts spo radisch met zijn spelers. „Voet bal is een spelletje van niet-pra- ten", stelt hij. „Je moet de keu zes aan de spelers overlaten, je moet ze verantwoordelijkheid geven. Je kunt alles wel voor gaan kauwen, maar op zater dag moet ze toch hun eigen keu zes maken." De trainer heeft zijn spelersgroep deze week wel uit de put moeten halen, waarin het na de zware nederla gen tegen FC Lisse en Rijns burgse Boys was beland. „Zo iets knaagt aan het zelfvertrou wen. Ik heb dinsdag gezegd dat iedereen wel weet wat er fout is gegaan. Daarna zijn we lekker gaan trainen, waarbij het ple zier voorop staat." Een kleine meevaller voor Kloe tinge is dat er weer getraind kan worden op gladgeschoren velden. De kritische opmerkin gen van de trainer vorige week hebben hun uitwerking niet ge mist. Afgelopen maandag al rukte de gemeentelijke plant soenendienst uit. 'Het is alleen jammer dat we pas op 12 no vember weer thuis spelen', zegt een toehoorder. Voor de goede orde: de Zeeuw se derby wordt vandaag op Zeeuws-Vlaams grondgebied gespeeld. „Het wordt een onvoorspelbare wedstrijd", meent Hiensch. „maar dat maakt het tegelijkertijd ook weer heel leuk." Verder laat hij zich niet in de kaarten kijken. Het hoort bij het spel rond de derby. „De opstelling? Nee, die maak ik pas zaterdagmorgen bekend." Dan lachend: „In Hoek hebben ze al een week langer gehad om over deze wed strijd na te denken (Hoek kwam vorige week niet in ac tie), we gaan ze niet nog meer voorsprong, geven. Vermoedelijke opstelling Kloetin ge: Merlijn Swennen; Joffrey Gel dof, Erwin van der Woerdl, Emiel Dorst, Benjamin Verwest; Johan de Goederen, Corné Schilperoort, Niels Kole; Ronald Zuijdwegt (Ro nald Zwager), Ferry Alfons, Daan Esser (Regilio Pinas). Wanneer speelden Hoek en Kloetin ge hun eerste onderlinge derby? Wat was de hoogste uitslag? Wie heeft het enige eigen doelpunt op zijn naam staan? Vanmiddag voegen de vaandel dragers van het Zeeuwse voetbal een nieuw hoofdstuk toe aan hun geschiede nisboek. Wat slaat er echter in de voor gaande hoofdstukken? De derby in cij fers. 2 - Slechts twee spelers hebben zowel voor Hoek als voor Kloetinge gescoord in de onderlinge derby. In 1998 was John Bentschap Knook de eerste, in 1999 was Remco van Keeken de twee de. Vanmiddag zou Wilco de Valk zich bij dit selecte gezelschap kunnen voe gen. 4 - De scheidsrechter van dienst, Colin Prooi uit Hellevoetsluis, floot vier keer eerder een wedstrijd van Hoek en Kloe tinge op het hoogste niveau. In die vier duels gaf hij het verbazingwekkend la ge aantal van twee gele kaarten. De laatste twee derby's, in hel seizoen 2003/2004, leverden overigens samen welgeteld twaalf gele en twee rode kaarten op. 5 - De meeste doelpunten van één spe ler in de Zeeuwse derby is vijf. In de eerste onderlinge krachtmeting in 1967 had Hoek-spits Piet de Koeijer het op zijn heupen en maakte vijf goals in een 8-1-zege, nog altijd recordcijfers. Het hadden er zelfs zes kunnen zijn, maar bij 7-1 schoot Hoeks topscorer aller tij den een strafschop naast. 8 - In de laatste acht onderlinge ont moetingen heeft Hoek niet verloren. De laatste zege van Kloetinge dateert uit het seizoen 1999/2000, toen de Beve- landse hoofdklasser zowel de thuis- als uitwedstrijd won. Dat zijn ook de enige overwinningen van Kloetinge op Hoek op het hoogste amateurniveau. 25 - Trainer Eric Tetaert beleeft van middag zijn 25e competitiewedstrijd bij Hoek. Daarmee is hij een groentje vergeleken met zijn collega Diederik Hiensch. Die zit vanmiddag zijn 171e competitiewedstrijd uit bij Kloetinge. 46 - Ruim 38 jaar geleden, op 30 sep tember 1967, speelden Hoek en Kloetin ge voor het eerst in competitieverband tegen elkaar. Destijds was dat in de eer ste klasse afdeling. Inmiddels staat de teller op 46 derby's, waarvan 16 op het hoogste amateurniveau. 99 - Ronald Zuijdwegt wacht inmid dels al 573 minuten op zijn honderdste competitiegoal voor Kloetinge. In de openingswedstrijd van het seizoen te gen Excelsior Maassluis maakte hij zijn 99e, maar die honderdste wil er maar niet in. Als Hoek-speler Thomas Ragut vanmiddag in het veld komt, speelt hij zijn 99e duel voor Hoek. Ho pelijk hoeft hij niet zo lang als Zuijd wegt op zijn honderdste te wachten. 149 - In de 46 voorgaande onderlinge ontmoetingen hebben de clubs 149 keer gescoord. De maker van de eventuele openingsgoal van vanmiddag schaart zich bij de jubilarissen Franz van der Pijl (50e goal) en Pieter van der Neut Trap is één miljoen dollar waard TORONTO - Een 25-jarige monteur uit Canada heeft hei met één trap tot miljonair geschopt. Brian Diesbourg pies„ teerde het om in de rust van een american footballwed. strijd de bal van een afstand van 50 yards (45,72 meterz een keer tussen de palen te schieten. Dat leverde hemee prijs op van 1 miljoen dollar. Diesbourg, die naar eigen zeggen nog nooit tegen een voet bal had getrapt, was dankzij een promotie-actie uitverko ren om prijs te schieten halverwege de wedstrijd tussen de Toronto Argonauts en de Hamilton Tiger-Cats inde Canadese competitie. Zijn pogingen vanaf 20, 30 en to yards mislukten, maar die vanaf 50 yards was in één keer raak. De 40.000 toeschouwers in het stadion gingen ve volgens uit hun dak. ANP/RTR Ajax legt drie talenten vast AMSTERDAM - Ajax is erin geslaagd drie grote talenten' uit de eigen jeugdopleiding voor langere tijd vast te leg gen. Het zijn John Goossens (17), Jeffrey Sarpong (17)en Murat Yilchrim (18). Het drietal tekende een contract tot medio 2008. Goossens en Sarpong maakten vorige maand bij het WK onder 17 in Peru furore met Oranje, dat veras send op de derde plaats eindigde. ANP Wachtlijsten voor WK-kaartjes DEN HAAG/FRANKFURT - De organisatie van he voetbal in Duitsland gaat wachtlijsten aanleggen. T 2 en 30 november kunnen geïnteresseerden zich viadeof- ficiële website (fifaworldcup.com) alsnog aanmelden voor wedstrijden die al zijn uitverkocht. Zij komen in aanmer king voor de toegangskaarten die worden teruggegeven: door nationale bonden en sponsors. Met de wachtlijsten wil de organisatie voorkomen dat de stadions in juni en juli 2006 lege plekken vertonen. „Onze WK-stadionsmoe ten niet alleen uitverkocht zijn, ze moeten ook vol zijn", aldus Franz Beckenbauer. GPD Landis kiest voor Giro en Tour PARIJS - Floyd Landis kiest volgend wielerseizoen voor de Ronde van Italië als voorbereiding op de Ronde van Frankrijk. De Amerikaanse klassementsrenner van Phonak rijdt voor het eerst in de Giro. „Ik hoop dat dat de ideale voorbereiding op de Tour is", aldus de voormali ge helper van zevenvoudig Tourwinnaar Lance Arm strong. Landis het podium halen in de Tour. ANP Van Gelder als eerste naar Finale MARIBOR - Yuri van Gelder heeft gisteren bij de wereld bekerwedstrijden turnen in Maribor als eerste de finale van het onderdeel ringen bereikt. De Brabander kreeg van de jury 9,800 punten, dezelfde score als waarmee hij woensdag de wereldbeker in Glasgow won. Suzanne Harmes kwalificeerde zich, mede door het be trekkelijk kleine deelneemstersveld, op vier toestellen voor de eindstrijd. Brug ongelijk leverde in de voorronde de tweede plaats op. Op balk werd ze derde. Epke Zonderland schaarde zich op brug ook bij de b acht. De jury waardeerde zijn oefening met 9,05, g voor de derde plaats. Aan het rek werd hij met 9,45 zelfs tweede achter de Zwitser Christoph Scharer. ANP van onze sportredactie (100e goal). De goal van toenmalig Kloetinge-speler Van der Neut was een eigen doelpunt; de enige in de derbyhis torie. 399 - Paul Malherbe (GVW) maakte de honderdste, Pascal Wissink (Achilles Veen) de tweehonderdste en Carlos Has- selbaink (Marken) de driehonderdste. De eerste goal van Hoek betekent van middag de vierhonderdste tegentreffer bij Kloetinge op het hoogste niveau. Overigens verloor Kloetinge geen van de duels waarin ze zo'n jubileumgoal tegen kregen. 1000 - Als Hoek en Kloetinge vanmid dag vijf keer scoren, hebben ze samen precies duizend goals op het hoogste amateurniveau gemaakt. Rudy Boogert DORDRECHT - Gérard de Nooijer luisterde zijn rentree bij FC Dordrecht gisteravond op met een doelpunt. De verdedi ger uit Oost-Souburg scoorde in het duel met Forluna Sittard al na elf minuten. Dordrecht won het duel uiteindelijk met 6-1. De Nooijer werd vorige week door trainer Jurrie Koolhof uit de selectie gezet. Na een ge sprek keerde hij donderdag te rug op het trainingsveld en een dag later had hij direct weer een Het doelpunt van De Nooijer leidde een doelpuntrijke avond in. Fortuna Sittard, met Vlissin- ger Lionel Lord in de gelederen, kwam via een strafschop van Taiwo nog wel op gelijke hoog te. Na rust hadden de Limbur gers echter niets meer in te bren gen. In het laatste halfuur scoor de FC Dordrecht nog vijf keer. In Doetinchem viel slechts één doelpunt te bewonderen. Het on herkenbare De Graafschap ver loor op eigen veld met 0-1 van Emmen en heeft na het vertrek van Gert Kruys dringend behoef te aan een nieuwe hoofdtrainer. De bezoekers speelden het groot ste deel van de wedstrijd met tien man. Al in de negentiende minuut moest Janga vertrekken na zijn tweede gele kaart. Het stuurloze De Graafschap kon ook in numerieke meerderheid geen doelpunt afdwingen. Excelsior herstelde zich op ei gen veld van de nederlaag afge lopen maandag in Rotterdam te gen FC Den Bosch (0-1). De ploeg van trainer Mario Been versloeg AGOW met 2-1. Excel sior kwam in punten op gelijke hoogte met koploper VW, dat vandaag bij Veendam aan treedt. In de subtop van de eerste divi sie verloor FC Zwolle op eigen veld met 2-3 van de lage midden moter TOP Oss, MVV - Helmond Sport 1-1 (1-0). 8. Siahaija 1-0, 00. Hobbelen 1-1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Miceli, Winkens (MW), Voigt, Hobbelen (Helmond Sport). Aantal toeschouiuers: 5.886. Haarlem - FC Omniworld 3-2 (1-1). 15. Ouichou 0-1 (strafschop), 45. Cairo 1-1, 48. Laurens Ten Heu vel 2-1 (strafschop), 73. Katipanc 3-1, 90. Mihci 3-2. Scheidsrechta Goossens. Gele kaart: Van da Kruis, Van Toor, Bezzai (Hm lem), Gouttebarge, Huisman IR Omniworld). Aantal toeschou wers: 1.639. FC Dordrecht - Fortuna Sitlari (i -1 1 -111. De Nooijer 1-0,28 Taiwo 1-1 (strafschop), 61. minde Velden 2-1, 65. Putter 3-1, 73 Ka lisse 4-1, 82. Lopes 5-1, 89. 6-1. Scheidsrechter: De Groot. Ge le kaart: Putter (FC Dordrecht) Den Kamp, Van Driel, Van Barne- veld (Fortuna Sittard). Aantal loef schouwers: 1.150. FC Eindhoven - Stormvogels/Tel star 1-2 (1-1). 45. Van Leerdam 1-0, 45. Wisse 1-1, 87. Van Es l-l Scheidsrechter: Van Dongen. Geh kaart. Bakkal, Van Gils (FC Eind hoven), Meye (Stormvogels/Tel-, star). Aantal toeschouwers: 1M.' FC Zwolle - TOP Oss 2-3 (1-1). B Faria 0-1, 23. Kolk 1-1, 75. Fariq 1-2, 90. Kolk 2-2, 90. KazlauM 2-3. ScheidsrechterWinter. Gek kaart: Kolk (FC Zwolle), Kazhm kas (TOP Oss). Aantal toeschou-, wers: 3.950. Excelsior - AGOW 2-1 (1-0). 3 Dijkhuizen 1-0, 85. Voskamp 2-1 (strafschop), 90. Bouhadan 2-1 Scheidsrechter: Van der Roest Ge: le kaart: Mulder, Van Dieren (Ex< celsior), De Waal, EI Akchaoui, Cd thalina, Bozbiyik (AGOW) Aai tal toeschouwers: 1.608. De Graafschap - Emmen 0-1(0-1) 41. Schoenmakers 0-1. Scftei<W rechter: Nijhuis. Rode kaart (2j geel): 19. Janga (Emmen), 90. Afg/ij zrat (Emmen). Gele kaart: Ax, Bol Robbemond (De Graafschap). Aan tal toeschouwers: 7.700. Terugkeer Aalbers lijkt van de baan ARNHEM - De terugkeer val oud-voorzitter Karei Aalbet bij Vitesse lijkt van de baan.D Arnhemse voetbalclub heeft gis teren besloten niet langer in ge sprek te blijven met de Britse in vesteringsmaatschappij Duj Group, waarvoor Aalbers als ad viseur optreedt. Volgens Vitesse heeft de Du| Group zijn plannen om 60 mi] joen euro te investeren in Vit» se en het Gelredome-stadionoij voldoende kunnen onderbou wen. De gemeente Arnhej praat met de projectontwikkf laars TCN en Euroconunerij verder over de verkoop van li stadion. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22