naar binnenstad geopend Nieuwe tribune voor FC Dauwendaele 4 dagen Praag slechts €99,- DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN ^IEUW& VOOR EEN LAGE PRIJS vaJA ct per foto www.goedkopefotos.nl rwarmings RADSON deurloo Wattel wint zaak tegen Veere en eist schadevergoeding r)oud voor nieuw cutC^cutfJJCl aerssens pateer Politiek strijdt tegen verkoopverbod drank op streekmarkten ÜM Vergrijzing mgsweg maakt Vlissingen beter bereikbaar 0113-315649 :,nl dactïe® pzc.nl AA Goes n Midden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0114-372770; il: 020-4562500. lag 29 oktober 2005 POWERED BY .BVERSCHOORE Burgemeester Van Dok-van Weele (met roze blouse) maakt na de opening van de nieuwe brug met een groot aantal burgers voor het eerst de oversteek over de Dokhaven. foto Ruben Oreel nieuwste generatie ketels radiatoren, de slimste Dssingen en besparingen i zonnigste rendementen ndrie gezellige dagen, iwelkom voor jong en oud! ■5 november rfog 3/11 van 10 00-21.00 uur 4/11 van 10.00-21.00 uur üg 5/11 van 10.00-17 00 uur INSTALLATIEBEDRIJF «sglS.Schuddebeurs. O 0111 4162 55 w. deurloo.nl door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Campinghou der H. Wattel uit Oostkapelle eist een schadevergoeding van de gemeente Veere. De gemeen te heeft vorig jaar ten onrechte zijn buitenstalling voor cara vans gesloten. Omdat Veere nog steeds geen nieuw besluit heeft genomen over de stalling, blijft die dicht en loopt Wattel geld Veere had al in augustus moeten besluiten wat er met de buiten stalling moet gebeuren, maar heeft dat nagelaten. Wattel is daar boos over. Hoe langer de ge meente wacht, hoe langer het duurt voordat hij weer cax-avans mag stallen en hoe langer het dus duurt voordat hij weer geld verdient. Wattel heeft de zaak daarom voor de rechter gebracht en die heeft hem gelijk gegeven. De ge meente moet voor 10 november een besluit nemen. „Dan doen we dat", reageert loco-burge meester W. van Tatenhove. Voor (Advertentie) t een oud sieraad achter in de linnenkast of iets nieuws dat bij je past? nu goudinruilaktie bij juwelier Postma, Dam 7 Zierikzee www.bolderman.nl Elke week in de zaterdagkrant iReizen l Daar moet je naar toe. elke dag dat de gemeente te laat is, moet zij 250 euro betalen. Maar Veere zal de deadline ha len, zegt Van Tatenhove. „Dat is geen kwestie van lukken maar van moeten. We zullen prioritei ten stellen." In de buitenstalling kon Wattel pakweg 55 caravans kwijt. Hij raamt de geleden scha de op zes- tot zevenduizend eu ro per jaar. Omdat hij twee jaar lang geen klanten heeft gehad, zal het jaren duren om een nieu we klantenkring op te bouwen, denkt hij. Bovendien wil hij de kosten voor een advocaat terug vorderen op de gemeente. Alles opgeteld denkt Wattel dat zijn schadeclaim 50.000 euro zal be dragen. De gemeente Veere zal een bu reau in de arm nemen om de claim, zodra die binnenkomt, te beoordelen, zegt wethouder M. te Roller van toerisme. „Het recht moet zijn loop hebben", vindt zij. Te Roller weigert daarentegen pertinent om in te gaan op een compromis dat Wattel voorstelt. Hij is bereid af te zien van een schadeclaim indien de gemeente hem toestaat meer caravans op zijn minicamping te zetten. Hij heeft nu vijftien plaatsen en wil graag groeien naar dertig plaatsen. Als dat mag, kan hij op die wijze de geleden schade terugverdienen zonder dat het de gemeente geld kost, stelt Wat tel. „Nee", luidt het korte maar reso lute antwoord van Te Roller. „Dat schept precedenten. Ieder ander die welk akkefietje dan ook heeft met de gemeente gaat dat dan ook gebruiken om meer plaatsen te krijgen. Daar begin nen we niet aan." Overigens is niet alleen de bui tenstalling maar de hele cam ping van Wattel door de gemeen te gesloten. Hij heeft dat aange vochten en de zaak komt op 22 november voor bij de Raad van State. De binnenstalling is nog wel in gebruik. In de drie lood sen kan Wattel ongeveer 160 ca ravans kwijt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Supporters van FC Dauwendaele kunnen vanaf volgend voorjaar wedstrij den van hun voetbalclub bekij ken vanaf een tribune. Gisteren werd de eerste steen voor het bouwwerk gelegd. De eer was aan Marjo Kroon, weduwe van het bestuurslid Jo- han Kroon. Hij overleed de afge lopen zomer. Kroon was de drij vende kracht achter de bouw plannen van Dauwendaele, zei bestuurslid Martien Schijven- aars. „We konden gewoon aan de slag met wat Johan had voor bereid. Het meeste werk was al Het sportpark aan de Kruitmo- lenlaan wordt langzaamaan he lemaal vernieuwd. Het heeft wel jaren geduurd voor het zover was. Het was eerst de bedoeling dat voetbalclub Jong Ambon zou verhuizen. Toen die verhui zing door geldgebrek van de ge meente niet doorging, moesten beide clubs opnieuw in onder handeling met de gemeente. Uit eindelijk werd begin dit jaar overeenstemming bereikt. Johan Kroon was vanaf begin ja ren tachtig betrokken bij FC Dauwendaele. Vanwege zijn ver diensten voor de club is hij tot erelid benoemd. Hij kreeg boven dien een gouden speld van de KNVB en een een koninklijke onderscheiding. FC Dauwendaele 'eert haar oud-voorzitter postuum: de tri bune krijgt de naam Johan Kroon tribune. foto Lex de Meester Kleedkamers De tribune, met ruimte voor 170 aanhangers, komt tegen en bo ven de twaalf nieuwe kleedka mers. Nu kleden de voetballers zich nog om in een aftands nood gebouw. Ook de scheidsrechters kunnen zich in het nieuwe ge bouw omkleden, verder komt er een ruimte om materiaal op te slaan. Theelen van der Weele Badhuisstraat 121-127 43a Je,. 0118-41 39 20 :W: Tweede fase woonwijk Mortiere MIDDELBURG - De Middelburgse nieuwbouwwijk Mor tiere gaat de tweede fase in. Wethouder H. Kool-Blokland sloeg gisteren de eerste paal voor 158 woningen, waarvan de eerste over een jaar wordt opgeleverd. In de Mortiere zijn op dit moment zestig huizen bewoond en zeventig huizen in aanbouw. De jaren-dertig-stijl, waarin de huizen zijn ontworpen, slaat aan. Sinds de start in juni 2003 zijn 280 woningen op de markt geko men. Negentig procent daarvan is verkocht. Op 18 novem ber start de verkoop van 21 woningen uit de tweede fase. Een aantal daarvan heeft een strakke, kubistische uitstra ling. Deze zijn geïnspireerd op het werk van de architect Dudok, die in de jaren dertig zijn tijd ver vooruit was. In 2011 of 2012 moet de woonwijk Mortiere af zijn. Er staan dan rond de twaalfhonderd woningen. Mishandeling agent bestraft MIDDELBURG - Een veertigjarige Vlissinger gaf giste ren tegenover de Middelburgse politierechter I. Woltring grif toe dat hij te kampen heeft met woedeuitbarstingen. Dat ondervond een agent aan den lijve op 17 mei van dit jaar. De politie stond bij de verdachte voor de deur omdat zijn zoon een fiets had gestolen. Daarop werd de man zo boos, dat hij de fiets oppakte en naar de agent gooide. Die kwam er overigens zonder kleerscheuren vanaf. Dat gold niet voor verdachte zelf, die tijdens zijn aanhou ding een gebroken neus opliep. Op de dagvaai-ding van de man prijkten drie delicten; heling, poging tot zware mis handeling en verzet bij aanhouding. „Het is de vraag in hoeverre u wist van die diefstal", zei officier van justitie G. Oosterveld. „Maar de mishandeling van een agent is in elk geval een ernstig misdrijf. De rechter sprak de man vrij van heling en legde hem voor de andere feiten een werkstraf op van zestig uur, waarvan dertig uur voorwaardelijk en reclasseringstoe- zicht. Dat laatste houdt in dat de man een anti-agressie training moet volgen. Wegomleiding met een luchtje ZOUTELANDE - Een vrachtwagen vol paardenmest is gistermiddag omgevallen op de Werendijke tussen Zoute- lande en Biggekerke. De wagen ging rond twee uur tegen de grond. De chauffeur probeerde de oplegger nog zelf om te keren. Dat lukte niet. Uiteindelijk hebben twee takelwagens de oplegger overeind getrokken. Pas om half zes waren ze daarmee klaar. In de tussentijd moesten automobilisten van beide rijrich tingen op de Werendijke omrijden via de Kaasboerweg naar Meliskerke. Al die tijd is de paardenmest keurig in de vrachtwagen gebleven. Wel hing in de buurt een mest- lucht, zegt de politie. door Melita Lanting en Ernst-Jan Rozendaal GOES - Het verbod op de ver koop van zwak-alcoholische dranken op jaar- en streekmark ten moet van tafel. Gemeentera den, provincie en Kamerlid S. Buijs ondernemen actie om minister Hoogervorst hiervan te overtuigen. Zwak-alcoholische dranken (zo als streekwijn of eierdrank) mo gen op markten en braderieën wél geproefd maar niet ver kocht worden. De Zeeuwse poli tici zijn verontwaardigd over de ze gang van zaken. De productie van dergelijke drankjes is vaak een nevenactivi teit van een boer. Economisch van levensbelang en gestimu leerd door de overheid. „Je kunt niet aan de ene kant een verbre ding van de landbouw aanmoe digen en aan de andere kant de Voedsel- en Warenautoriteit boetes laten uitdelen bij de ver koop van streekproducten. Ook in het kader van minder bureau cratie ligt het voor de hand de wet hiervoor aan te passen", zegt Kamerlid Buijs (CDA). Hij gaat maandag tijdens het wetge vingsoverleg volksgezondheid welzijn en sport minister Hoo gervorst (VVD) vragen de Drank- en Horecawet zodanig aan te passen dat streekproduc ten zonder problemen kunnen worden verkocht. Ook de provincie, gemeenten en de Zeeuwse raadsleden hebben niet stilgezeten. De vereniging van Zeeuwse gemeenten heeft een brief aan de minister ge stuurd en ook gedeputeerde Pop- pelaars probeert het verbod van tafel te krijgen. In diverse ge meenteraden in Zeeland zijn mo ties aangenomen dat het verbod van tafel moet. Donderdaga vond nog heeft de de raad van Schouwen-Duiveland hierover een motie aangenomen. Buijs verwacht in de Kamer bre de steun voor zijn voorstel. Als Hoogervorst maandag geen wetswijziging toezegt, wil hij de kwestie een week later tijdens het debat over de begroting van VWS opnieuw aankaarten. De Tweede Kamer zou een wijzi ging dan kunnen afdwingen via een motie of een amendement. (Advertentie) fflrE ZEEUWS VEILINGHUIS TAXATIEDAG KUNST ANTIEK Vandaag van 10 - 16 uur. Zie adv. afgelopen donderdag. Herengracht 74, 4331 PX Middelburg, Tel. 0118-650 680 svcilinghuis.nl zeeuwse almanak Het weerzien, na al die jaren, loas roerend en gezellig. Trots toonde de import-Zeeuwse haar Brabantse schoolvrien din de omgeving tijdens een rondje sightseeing. „En hier is een echt bejaar dendorp. Daar kun je als je wat ouder wordt gaan wonen in een appartement en zorg in huren Er zit ook een verzor gingshuis bij, een verpleeg huis en een tehuis voor de menterende ouderenvertel de de Zeeuwse, terwijl ze om het blok flats en gebouwen reed, dat wel iets van een wijkje had en waar nog altijd méér gebouwd werd. Vol ontzag keek de Brabantse uit het raam. „Goh. Brengen ze hier nou al le bejaarden uit Zeeland heen?" lingsweg heeft jarenlang Tweede Binnenstadsont- gehad. Bijna elke poli- artij had de aanleg van opgenomen in haar pro- a. Raadsfracties organi- iin de loop der jaren poli om de nieuwe weg en -der de aandacht te hou- in het cen- met regelmaat horen (stad te moeilijk te be tas en binnenstadbewo- elden zich opgesloten tij- op het Bel- Bij thema-avonden 1 gemeente was de ontoe- ijke binnenstad een terug- Ithema. sinds enkele jaren is De bezig met een verhui- an haar activiteiten naar gen-Oost en is dit terrein is Pas toen dat gebeurd tonden we aan de slag de aanleg van de brug weg", zei wethouder Maden, gisteren bij ning van de nieuwe weg. der Maden en collega ipe-de Looff spraken van ijlpaal. Van der Maden zei niet de bedoeling is dat (Advertentie) Hh Ramakers N'GEN - Ruim tien jaar werd er voor de eerste over de nieuwe ingsweg over het Dok op eldeterrein. De weg zou $ingse binnenstad lucht geven. Gisteren werd ilsle brugdeel op zijn en hoopt de ge- dat de verkeersopstop- in het centrum zijn opge- de Koningsweg als een rondweg gebruikt wordt. „We willen de auto's opvangen op het parkeer terrein. De winkels zijn vlakbij. Vlissingen kiest voor een autolu- we binnenstad." De gemeente houdt tellingen om inzicht in de verkeersstromen te krijgen. De angst bestaat dat er veel auto's door de Gravestraat zullen rij den en die straat is niet op inten sief verkeer berekend. De wet houder verkeer beloofde meer tellingen te houden en maatrege len te zullen treffen om het cen trum leefbaar te houden. De brug is ongeveer zestig meter lang. Hij bestaat uit twee rijba nen en er komt een apart fiets en voetgangersgedeelte. De brug kan een gewicht van circa honderd ton dragen. Ter verdui delijking: dat zijn tegelijk circa zes touringcars met vijftig men sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11