iVondergem gelooft in Terneuzen PZC breekt lans voor motorcrossers Sporter stelt het beter worden boven winnen Succes voor Sandee op schoonrijdschaats z2l leeper eersteklasser rekent op goed resultaat in uitwedstrijd tegen RKDVC White Sox maakt karwei af in vierde duel vrijdag 28 oktober 2005 «rEddy van der Hooft REUZEN - Kreeg vorige k de beker nog voorrang, dit ekeinde staat de reguliere elbalcompetitie weer op de plaats. Op de laatste ifldag van de eerste periode it Terneuzen in Drunen mid- ioter RKDVC. AZVV gaat Dgen op bezoek bij koploper iW. de confrontatie met koplo- OSS'20 (2-3) van twee we den bindt Terneuzen dit ieinde de strijd aan met pVC. een directe concurrent ;rhet om de bezetting van de E>ïe plaatsen gaat. Twee ne- agen op rij verplichten de ig van trainer Ardian Lekaj de volle winst. Of. zoals doel- i Dennis Wondergem het „Het wordt weer eens tijd we punten pakken, willen piet te diep in de problemen ücen." dat RKDVC met negen pun- vier punten meer telt dan neuzen, wordt het zondag in een een kwestie van aan- spen of afhaken. Wonder teken t op het eerste. „Om- we de laatste wedstrijden [aardig hebben gespeeld en binnen de ploeg wel goed Van OSS hebben we alleen ioren omdat we een paar per- iiijke fouten maakten. Als oze kansen hadden benut, het misschien wel 6-3 voor geworden en had je nie- dgehoord." VC mag niettemin worden eesd omdat de ploeg aan sterke reeks bezig is. Acht de negen punten die de mer zeven momenteel bezit, n in de laatste vier wed- n binnengehaald. Bij Ter zen is het meespelen van Alberti onzeker. De verde- rkampt met een liesblessu- FV zaterdagtweedeklasser V staat morgen de uitwed- 1 tegen NSW op het pro- aima. „Een topper", weet ver eer Ferry van de Veeke, „de nummer één tegen de nummer drie." AZW heeft, beweert Van de Veeke, niets te verliezen en kan alleen maar winnen. „We moe ten niet per se kampioen wor den. Als we een periodetitel pak ken en bij de eerste vijf eindigen is ons seizoen al geslaagd." Omdat NSW de laatste weken echter minder imponeert dan de eerste vier wedstrijden het geval was, acht de rechtsachter AZVV niet helemaal kansloos. „NSW is tenslotte een voetballende ploeg en tegen voetballende ploegen zijn wij op ons sterkst. Als er één ploeg is die NSW kan verslaan, zijn wij dat op dit moment wel." Bij AZW keerde vorige week Joep Frusch terug in de basis na een wekenlange absentie. In de topper van mor gen ontbreken zodoende alleen Jacco Koekkoek en Gert-Jan Ko- lijn vanwege blessures. Terneuzense Boys Terneuzense Boys gaat morgen op bezoek bij Rillandia, dat on danks een uittocht van spelers aan het eind van het vorige sei zoen met negen punten uit ze ven wedstrijden een stevige mid denmoter is. De Terneuzenaren, die na een voortvarend begin ver zijn teruggevallen, moeten maar hopen op een vroeg doel punt. Tegen Kapelle (0-4) en Tholense Boys (0-5) leidde een snelle tegentreffer in elk geval tot een grote nederlaag voor Ril landia. Zaamslag Voor Zaamslag krijgt de compe titie morgen een nieuwe start in de uitwedstrijd tegen Har- dinxveld. Met Dennis de Nooijer op de bank in plaats van de verdreven Carlo van Grimberghe hopen de Zeeuws- Vlamingen alsnog de weg om hoog in te slaan. „Laten we ho pen dat 't nu gaat gebeuren", zegt middenvelder Coen Goos- sen. „Het verschil met Har- dinxveld is tenslotte maar twee punten. Als we winnen, staan we er weer redelijk voor. Als we verliezen zijn we verder van huis." Voor de spelersgroep had Carlo van Grimberghe nog niet weg ge hoeven, zegt Goossen overigens. „Maar kennelijk hebben er aller lei randzaken gespeeld, die de doorslag hebben gegeven." De tegenstander van morgen ging dit seizoen met één punt uit vier wedstrijden matig van start, maar bleek de laatste drie wed strijden in staat om daar zeven punten aan toe te voegen In de derde klasse van het zater dagvoetbal gaat Spui morgen op Steen-aanvaller Sander van Remortele (midden) levert een voorzet af in het duel met Zeelandia Middelburg en is ervan overtuigd dat de ommekeer er aan komt voor zijn ploeg. „De zege op Breskens heeft ons een aardig steuntje in de rug gegeven." foto Camile Schelstraete bezoek bij WHS, dat evenals de Zeeuws-Vlamingen acht punten uit zeven wedstrijden telt. Vorig jaar verloor Spui dat duel nog met 2-0. Steen Voor zondagderdeklasser Steen houdt de achtste speeldag van deze competitie de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Patrijzen in. De ploeg van trainer Eric Brems krijgt daarmee een uitge lezen mogelijkheid om verder af stand te nemen van de onderste plaatsen en zich definitief in de middenmoot te nestelen. „Ons voetbal mag tot nu toe mis schien niet sprankelend zijn ge weest", zegt Sander van Remor tele, „maar een ploeg voor de middenmoot hebben we wél." De aanvaller veronderstelt dat een combinatie van factoren de oorzaak van de stroeve competi tiestart van Steen is geweest. „Als het tegenzit, zit alles te gen", zegt hij, hoewel hij ervan overtuigd is dat de ommekeer er aan zit te komen. „De overwin ning van twee weken terug op Breskens heeft ons een aardig steuntje in de rug gegeven. Ik denk dat die drie punten ons over het dode punt heen hebben geholpen." Helemaal gerust op een goede af loop van het duel met Patrijzen is Van Remortele echter niet. „Op een paar ploegen na kan in deze derde klasse iedereen van iedereen winnen, maar ook ver liezen. Patrijzen vormt daarop geen uitzondering." Bij Steen ontbreekt zondag niet alleen doelman Danny Oppe neer, maar zijn ook Eddy van den Bosch en Peter de Bot niet inzetbaar, de eerste vanwege een blessure, de tweede vanwe ge een schorsing. Breskens verwelkomt zondag op eigen veld MOC'17, dat met 15 punten uit zeven wedstrijden momenteel de tweede plaats bezet en beter presteert dan vooraf werd verwacht. Hoewel MOC'17 drie keer op rij won, hoopt Breskens de 1-1 van zondag tegen Moerse Boys een passend vervolg te kunnen ge ven. Zeven maanden cel voor drie pillen JAKARTA - De Indonesische bokskampioen Ellias Pical is veroordeeld tot een celstraf van zeven maanden. De rechtbank in Jakarta legde hem de straf op voor het in be zit hebben van drie ecstasypillen. Het vonnis viel vijf maanden lager uit dan de eis van een jaar gevangenis straf. De aanklager was daarmee al coulant, want op het bezit van drugs staat in Indonesië een maximumstraf van vijftien jaar cel. Pical veroverde in 1984 een IBF-titel. Hij werd in juli op heterdaad betrapt in een discotheek. Pical zei dat hij de straf zou aanvaarden. ANP/DPA Krajicek in kwartfinale in Hasselt HASSELT - Michaëlla Krajicek heeft de kwartfinale be reikt van het tennistoernooi in Hasselt. De 16-jarige Ne derlandse won gisterenmiddag in de tweede ronde in drie sets van de Tsjechische Lucie Safarova: 6-4 3-6 6-3. ANP Gascoigne begint trainersloopbaan LONDEN - Paul Gascoigne is trainer geworden. De voor malige Engelse international, een van de meest controver siële voetballers die het land voortbracht, begint in zijn nieuwe carrière onderaan. Hij gaat aan de slag bij Kette ring Town. Deze in 1872 opgerichte club uit de Midlands speelt in de Conference North League, twee divisies on der de divisies van de Football League, en trekt gemid deld zo'n duizend bezoekers. ANP/RTR Yildirim verlengt contract tot 2010 HEERENVEEN - Ugur Yildirim (23) heeft zijn contract bij Heerenveen tussentijds met drie jaar verlengd. De aan valler had bij de club een verbintenis tot 1 juli 2007. Hij blijft nu in principe tot medio 2010. De aanvaller is bij Heerenveen bezig aan zijn tweede seizoen. ANP Golfer Muntz verbetert zich in VS FLORENCE - De Nederlandse golfer Rolf Muntz is in de tweede ronde iets geklommen in de prékwalificatie voor het Amerikaanse profcircuit. Op de golfclub van Florence in South Carolina speelde Muntz de tweede omloop in 70 slagen, zijn totaal kwam op 146. Hij ging van plaats 42 naar 34. Muntz deed elf slagen meer dan de beide leiders, de Amerikanen Scott Parel en Brad Fritsch. In Florence plaatsen de beste achttien zich voor de tweede fase. ANP Van der Pluym naar ploeg Syntec HAZERSWOUDE - Wielrenner Marvin van der Pluym (26) rijdt volgend seizoen voor Syntec-Ubbink van ploeg leider John den Braber. De renner uit Hank was in 2003 Nederlands kampioen bij de elite zonder contract. ANP Van Lottum gaat naar kwartfinale SEOUL - John van Lottum heeft de kwartfinale bereikt van het challengertoemooi in Seoul. De Nederlandse ten nisser verloor tegen de Amerikaan John Paul Fruttero de eerste set, maar herstelde zich: 3-6 6-1 6-2. Zijn volgende opponent is de eerste geplaatste Duitser Björn Phau. ANP lowlingclubs omen nader t elkaar monze sportredactie OES - De Goese bow- ngclubs zijn weer be- d tot samenwerken. Dat lelt bondsbestuurder Jan bekhuizen, die woensdag amvezig was bij een crisis- irgadering van het dis- i het Zeeuwse bowling- rereldje ontstond een cri- s nadat het tweekoppige strictsbestuur opstapte, let vertrek van Leo de en Sjef Jansen, bei envan BV Renesse, kwam :ort uit de kritiek die van- it BV Goes was geleverd, tedagavond in Goes ?rd er een lijmpoging ge- ian Setsucces, vindt Broekhui- de vergadering wa- ndrie van de vijf Zeeuw- bowlingclubs aanwezig, ezijn nu weer bereid om elkaar samen te wer- tweet de bondsbestuur- „Alle clubs hebben 1 uitgesproken voor sa- iwerking, maar willen jwel met hun achterban rleggen. Maar het ziet goed uit. De stedenont- etingen van binnenkort in elk geval gewaar- ;d. BV Goes heeft de or- usatie voor de senioren ach genomen en Middel- tgdie voor bij de jeugd." is nog geen nieuw be ur. Daarover wordt in ja- ri gesproken. uitslagen door Gerrit Hendriksen AMSTERDAM - De getalenteerde Neder landse sporter stelt zijn ontwikkeling en persoonlijke verbetering boven het ver slaan van een tegenstander. Dat is een van de belangrijkste conclu sies die bewegingswetenschapper Jac ques van Rossum van de VU trok uit een onderzoek. Dat deed hij in de periode 1995-2004, met steun van NOCNSF en VWS, onder een omvangrijke groep jon ge volleyballers en atleten. Winnen staat, bij jongens én meisjes, laag op de rang lijst van redenen voor sportbeoefening. Trainers en coaches, maar ook ouders, sponsors en sportbestuurders zijn juist geneigd sterk de nadruk te leggen op win nen en direct resultaat. Ten onrechte vol gens Van Rossum in zijn rapport, waar uit de Volkskrant gisteren citeerde. Het leidt af en kan zelfs een averechts effect hebben, in het slechtste geval afhaken. Van Rossum ondervroeg in totaal 352 sporters in de leeftijd van 15 tot 22 jaar, de helft aankomende toppers en de rest actief op 'gewoon' wedstrijdniveau, in de loop der jaren zes keer. Meer dan tachtig procent van de atleten gaf als antwoord dat voor hem of haar de eigen prestatie belangrijker was dan de vergelijking met een tegenstander. Verwondering In een individuele sport waarin persoon lijke records voorop staan, wekt dat mis schien geen verwondering. Maar ook de volleyballers gaven in meerderheid, ruim zestig procent aan dat het hen in de eer ste plaats te doen was om te proberen het beste uit zichzelf te halen. Ongeveer een derde van deze teamsporters gaf priori teit aan het winnen van een wedstrijd. Voor hun telden de 'punten' meer dan de beoordeling van de eigen inbreng en ge toonde capaciteiten. In de literatuur staat de heersende opvat ting bij de jonge Nederlandse sporter be kend als de 'gezonde filosofie van het winnen'. Winnen is niet onbelangrijk in de sport, maar zelf progressie boeken, is belangrijker. Van Rossum stelt in zijn rapport 'Volhouden of afhaken?' dat trai ners en coaches zich op grond van zijn be vindingen vooral moeten afvragen hoe ze sporters individueel beter kunnen maken en tot bloei kunnen laten komen. ANP DEN HAAG/HOUSTON - Voor het eerst sinds 1917 heeft Chicago White Sox de World Series gewonnen. De honkballers uit het noorden van de VS waren gisteren ook in de vierde wedstrijd te sterk voor Houston Astros. Het werd in Texas 1-0 door een rake klap van buitenvelder Jermaine Dye (foto), die daarmee Willie Harris binnen sloeg in de achtste inning. Dye werd ook gekozen lot de meest waardevolle speler van de serie. De 'clean sweep' (4-0) in de World Series kwam 88 jaar na de laat ste triomf van White Sox. In 1959 stond het team voor het laatst in de finale. In 1919 leed White Sox een beruchte nederlaag in de World Series tegen Cincinnati Reds. Later bleek een aantal Chicago-spelers te zijn omgekocht, waarna White Sox door het leven ging als Black Sox. Ook vorig jaar eindigden de World Series in een 'clean sweep'. Toen won Boston Red Sox van St. Louis Cardinals. GPD/RTR foto Lucy Nicholson/RTR jn Dagevos PELBURG - Harry van Wa- trekt zich het lot van de in Zeeland aan. Êputeerde vindt dat de be ts hun plek verdienen en ftn prooi mogen vallen aan jtorre regelgeving. „Als we kl op slot zetten, kan dat heel slecht voor de om- ?en de natuur uitpakken", IVan Waveren. ^deputeerde, die onder j?ort, cultuur en ruimtelij- pening in zijn portefeuille heeft, is bang dat als de crossers in hun mogelijkheden worden beknot dat kan leiden tot onge wenste situaties. Hij wil daarom dat binnen het college van Gede puteerde Staten nog eens wordt gekeken naar de passage over la- waaisporten in het omgevings plan. In dat plan van de provincie, waarin wordt aangegeven hoe Zeeland in de toekomst met de ruimte moet omspringen, valt te lezen dat er ten opzichte van de lawaaisporten een terughou dend beleid gevoerd moeten wor den. Uitbreiding en nieuwe ves tigingen zijn niet aan de orde. „Als de crossers straks nergens meer terecht kunnen, gaan ze hun sport in de natuur, op stran den en in duinen, beoefenen. Daarom zeg ik dat het verstandi ger is de regels iets flexibeler te hanteren", zegt Van Waveren. Hij wijst in dit verband op de si tuatie rond MSV de Uitlaat. De club moet vertrekken van het huidige terrein in Vlissingen- Oost en de leden zouden moeten uitwijken naar de locatie in Ril- land-Bath. „Dat betekent dus dat de enige legale motorcrosslo catie op Walcheren verdwijnt", stelt Van Waveren. „En ik zie het echt niet gebeuren dat de ouders van al die crossers voort durend naar Rilland rijden, zo dat ze daar kunnen trainen." „Dan loop je dus het gevaar dat ze illegaal gaan crossen. Daar om pleit ik ervoor die club toch een plek te geven in het havenge bied. Zo groot hoeft dat terrein nu ook weer niet te zijn. Natuur lijk moet daar met andere part ners, zoals het Havenschap en de andere overheden over ge sproken worden, maar gezamen lijk moeten we tot een oplossing kunnen komen." Van Waveren voelt zich inmid dels gesterkt door een brief van de commissie voor de milieu ef fect rapportage. Die toetst de nieuwe plannen voor de Wester- schelde Container Terminal (WCT) en heeft zich daarbij be vreesd getoond voor illegaal crossen. Van Waveren maakt zich niet alleen sterk voor de mo torcrossei's, hij vindt ook dat de kartsport een plaats moet kun nen krijgen bij de realisatie van een nieuw motorsportterrein in Bath. Hij erkent dat dat niet strookt met de uitgangspunten in het omgevingsplan, maar wel licht kan de passage worden aangepast. Het gaat immers nog maar om een ontwerp. Pas komende zomer wordt het definitieve omgevingsplan vast gesteld. Van Waveren. „De rust en ruimte staan centraal, waar door de geluidssporten snel in het verdomhoekje komen. Toch denk ik dat als we het goed met elkaar regelen het prima kan sa mengaan. De motorsport is iets waar veel mensen plezier aan be leven. Ik ben bij de indoorcross in Goes en de strandcross in Vlis- singen geweest en dat zijn gewel dige happeningen." BESnBHBMi Rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: Atoom Boys/Kraaghof -Reham Vastgoed 4-2, Bakkerland Ter- neuzen-Marine Service 5-4, DS Calypso -HKC/Driewegen 5-0, Sportcafé Axel- Sryiit Sportprijzen 7-12, Dow 1-Cerestar 9-3. Stand: 1. Dow 1 5-15; 2 Atoom Boys/Kraaghof 4-9; 3, DS Calypso 4-9; 4. Smit Sportprijzen 5-9; 5. Bakkerland Terneuzen 4-6; 6. Reham Vastgoed 5-6; 7. Marine Service 5-6; 8. Sportcafé Axel 5-6; 9. Chocolat Mauritsz 4-3; 10. HKC/Driewegen 4-3; 11Cerestar 5-3. Derde klasse: Café de Griete-Sportkan- tine 't Zwaantje 3-15, Café Driewegen- Schipper/Adhanco 9-3, Deurwaarder M&T-Cafe De Mops 5-8, FC Vatitec- Amstelhoekje/Vdeco 11-4, Benny Sport- Unitron 10-6, FC Ilex-Flux Electro 5-2. Stand: 1. Cafe Driewegen 5-15; 2 Sportkantine 't Zwaantje 5-12; 3. Café de Mops 4-9; 4. Benny Sport 4-9; 5. Amstelhoekje/Vdeco 5-9; 6. FC Vatitec 5-7; 7. Deurwaarder M&T 5-7; 8. Café De Griete 5-6; 9. FC Ilex 4-4; 10. Flux Electro 5-3; 11. Unitron 5-1; 11. Schipper/Adhanco 4-0. Sotogrande. Volvo Masters, Europe se Tour. Stand na 1e ronde: 1. Poul- ter (Eng), Montgomerie (Sch) 67 slagen (-4), 3. Garcia (Spa), Donald (Eng), Ola- zabal (Spa) 68, 6. Karlsson (Zwe), Web ster (Eng) 69, 8. Lafeber (Ned) 70, 33. Derksen (Ned) 73 (+2). Chicago. Major League, World Se ries. Chicago White Sox-Houston Ast- ros 1-0. Eindstand best-of seven: 4-0. Hoogeveen. Essent-toernooi. Vier de ronde: Sokolov (Ned)-Stefanova (Bul) 0,5-0,5, Harikrishna (Ina)-Sutovsky (Isr) 0,5-0,5. Stand: 1. Harikrishna 3, 2. Sutovsky, Sokolov 2, 4. Stefanova 1. M.I.IJ.IJIUUffiT Remise Sokolov met Stefanova HOOGEVEEN - In het klasse ment van de kroongroep waren er in de vierde ronde van het Es- sent-schaaktoernooi in Hooge veen geen verschuivingen. In de partij tussen Ivan Sokolov en Antoaneta Stefanova werd het evenwicht niet verbroken. Na 28 zetten werd in een Slavi sche partij remise gegeven in een gelijke stelling. Het was de tweede geruisloze remise van So kolov tegen Stefanova. Sokolov staat op de gedeelde tweede en derde positie met twee punten. Hij deelt die plek met Sutovsky. De Israliër vocht een woeste aan- valspartij uit met koploper Ha rikrishna. Met zwart beukte hij zettenlang op de verdediging van de Indiër. Maar op de 32e zet werd het punt gedeeld. ANP Lucky Day: 1-3-16-18-21-22-24-26-33- 34-38-41 -42-48-49-51 -61 -71 -79-80 On der voorbehoud. Sint Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Thomas Johansson (Zwe/2)-Pa- vel (Roe) 6-2 6-2, Rusedski (GBr/7)-Kim (VSt) 4-6 6-3 6-4, Verdasco (Spa/8)-Mo- naco (Arg) 7-5 6-3, Davidenko (Rus/1)- Goldstein (VSt) 6-3 6-4, Joeznji (Rus/4)- Saulnier (Fra) 6-1 6-1. Basel. Mannen. Tweede ronde: Vlie gen (Bel)-Coria (Arg/1) 7-6 (0) 7-5, Aca- suso (Arg)-Ferrero (Spa/3) 6-3 6-7 (7) 6-3, Hrbaty (Slw/5)-Calleri (Arg) 3-6 6-3 6-2, Baghdatis (Cyp)-Haas (Dui) 6-2 6-3, Gonzalez (Chl/4)-Berrer (Dui) 6-4 7-5, Nalbandian (Arg/2)-Mayer (Dui) 6-3 6-2, Srichaphan (Tha)-Novak (Tsj/7) 6-3 6-2. Lyon. Mannen. Tweede ronde: Gic- quel (Fra)-Sanguinetii (Ita) 6-3 6-2, Mon- fils (Fra)-Gaudio (Arg/3) 6-4 6-3, Gros- jean (Fra)-Robredo (Spa/5) 7-5 6-3. Hasselt. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned)-Safarova (Tsj) 6-4 3-6 6-3. Stosur (Aus)-Flipkens (Bel) 7-6 (7) 6-3, Safina (Rus/4)-Craybas (VSt) 6-1 7-6 (3). Srebotnik (Slw/8)-Tu (VSt) 2-2 opg„ Dechy (Fra)-Vinci (Ita) 6-0 3-2 opg. Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Su- giyama (Jap)-Dulko (Arg) 6-4 3-6 6-2, Pe- trova (Rus/3)-Arvïdsson (Zwe) 6-3 6-3, Hantoesjova (Slw/6)-Martinez (Spa) 2-6 6-0 3-1 opg, Bammer (Oos)-Doesjevina (Rus) 7-5 6-4. door Mieke van den Broek BREDA - Schoonrijdster Ca- trien Sandee heeft gisteren op de ijsbaan in Breda twee zeges behaald. Bij schoonrijden schaatsen de deelnemers S-boch- ten over een recht stuk ijs. In de hoofdklasse won de in Kamperland woonachtige San dee de individuele wedstrijd met overmacht. Ook met haai man Dies Sandee was de 59-jari- ge schoonnjdster succesvol. Het was de eerste keer dat het echt paar Sandee in de hoofdklasse de hoogste trede van het po dium mocht beklimmen. Sandee. voormalig Nederlands kampioene, bewoog zich in Bre da met veel zelfvertrouwen over het ijs. Ze ging zichtbaar sneller dan de anderen. „Ik ben niet bang op de ijsbaan en heb heel wat lef." In de uitslag was duide lijk dat de Zeeuwse de beste was. Met een verschil van meer dan zestien punten liet ze de con currentie ver achter zich. Opmerkelijk was het succes bij de paren. Niet alleen omdat het de eerste keer was dat het echt paar won, ook omdat Dies San dee eigenlijk een niveau lager uitkomt, in de A-klasse. Het ver schil met de concurrentie was klein. Het echtpaar Sandee zet te de nummer twee op een ach terstand van twee punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49