Hulster stichting in gevarenzone PZC ANBO Oostburg nog steeds actueel Westerscheldevisser moet boot verkopen na jaren procederen )oek valt voor bezoekersmanagement als raad definitief geen extra geld uittrekt Gratis parkeren op koopzondagen bas^mar de jager Herdenking gesneuvelde Indiëgangers kast vrijdag 28 oktober 2005 nrJean-Lou de Gucht !LST - De stichting bezoe- jmanagement in Hulst staat de tocht. Als de meerderheid de raad op 10 november minste bij het huidige stand- it blijft dat er geen 20.000 ritzelen tijdens alloween IGELWAARDE - Het komen- ireekeinde staat in het teken Halloween. Tuincentrum Li- arden aan de Absdaalseweg nlst bijt vrijdag al het spits iet een Halloween kids par keren gaan vanaf 18.30 tot (Duur aan de slag met thema- Üetjes. Er is een knutselhoek voor een passend griezel-ef- •kunnen de jongeren zich la- schminken. feestcomité Vogelwaarde it zaterdag voor de tweede een Halloween-optocht aansluitend een party. De [nemers verzamelen zich om uur in café Ons Vermaak deBossestraat. De in Hallo- n-outfit verklede griezels nin optocht naar het wandel - Hier wordt de spanning op- oerd met verrassingselemen- De allerjongste kinderen lo- een aparte route. Na de tin het bos volgt in Ons Ver- ik een halloweenparty. In de feestzaal wordt het thema passende attributen en lich tten geaccentueerd. egeTerneuzen aan de Graaf- dijk in Spui staat diezelfde ad ook bol van de spanning, ispinnenhoek is een specia- Hge bioscoop ingericht. Ver- kunnen de deelnemers de in- ;dige mens versterken met epaste griezelhapjes zoals srmuizentaart en handen- De party begint om 20.00 [•disco Milord in Axel houdt vanaf 20.00 uur nog een neren miss Halloween verkie- De bar is geheel in stijl gekleed. ogels te zien IJzendijke ENDIJKE - Ruim vijfhon- J exemplaren van alle soor- kunnen liefhebbers van vo- vanaf vandaag in het jeugd- rum aan de Koninginnest- in IJzendijke bewonderen. eniging 'Vogelvreugd 1972' dt vandaag, morgen en zon daar jaarlijkse tentoonstel- "n deze week was het [onzeker of het evenement jaan vanwege de op- plicht. gaan de deuren van jeugdgebouw om 20 uur i. Op zaterdag is de zaal tus- 13 en 22 uur open. Zondag er vanaf 10 uur opkopers, er dt een vogelbeurs gehouden linnen vogels zowel ver- als gekocht worden. De zaal dan om 17.30 uur. aorgklachten: W-0231231 Jmaandag t/m vrijdag ge- 'ende de openingstijden; I terdags tot 12.00 uur EDACTIE 3EUWS-VLA ANDEREN Hem Alexanderlaan 45 stbus 145 30 AC TERNEUZEN 10115-645769 c0115-645742 nail: redtern@pzc.nl fte Hoonhorst (chef) ut Bareman pnond de Frel «van Stee feBakker (sport) üdeloo 16 stbus 62 30AB HULST M0114)372776 c(0114)372771 "ail: redhulst@pzc.nl alavan Doorsselaer 3NTRALE REDACTIE »ionspark 28 abus31 30 AA GOES don 3)315500 (0113)315669 Bil: redactie@pzc.nl ÏÊRNET pzc.nl Bil: web@pzc.nl euro extra naar de stichting mag. Collegepartijen CDA. Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen en Groot Hontenisse veegden in de commissieverga dering middelen het voorstel van tafel. Niet omdat het bezoe kersmanagement niet goed zou functioneren. Alle partijen zijn het erover eens dat er goed werk wordt verricht in het binnenha len van toeristen naar Hulst. CDA'er J. van Eek vindt het niet te verdedigen dat er extra geld voor het bezoekersmanagement wordt uitgetrokken, terwijl an deren de broekriem moeten aan halen. „Je kunt het naar de amb tenaren van de gemeente Hulst toe niet maken om extra geld aan het bezoekersmanagement te geven. Zou het geen beter idee zijn om interne ondersteu ning bij de gemeente voor de stichting te zoeken." L. Mangnus (Groot Hontenisse) zag ook niets in het voorstel. „Ik heb hier grote problemen mee. Ik snap niet waarom dit bedrag niet gewoon in de begroting zit en wel in de 81.000 euro die de gemeente over heeft voor inves teringen." Onafhankelijk Ook G. Naessens (Groot Hulst/ Gemeenschappelijke belangen) kon zich er niet mee verenigen. „We moeten geen geld uitgeven dat we feitelijk nog niet hebben. Dat bedrag moet in de knip blij ven. Dat betekent geen extra geld voor het bezoekersmanage ment." Wethouder P. Weemaes kon niet anders dan de conclu sie trekken dat er geen raads- meerderheid voor het voorstel is. In de suggestie van het CDA om ambtenaren bij het bezoe kersmanagement te betrekken, zag hij niets. „Dat werkt niet in de praktijk. Bovendien moet de stichting onafhankelijk van de gemeente zijn." Het was niet aan de commissie middelen om een definitief besluit te nemen. Dat is aan de raad op 10 novem ber. Op dit moment staan de drie ge noemde partijen in een patstel ling tegenover Weemaes. „En als er op 10 november nog steeds geen geld is voor de stich ting, heeft dat tot gevolg dat het de dag erna afgelopen is voor het bezoekersmanagement", stelt de wethouder. „En waar Bijeenkomst Haza Datagroep TERNEUZEN - De Haza Data- gebruikersgroep komt donder dag 3 november om 19.30 uur bijeen in buurthuis 't Schelpen- hoekje aan de Dokweg in Ter- neuzen. Beginnende en gevorderde Ha- za-gebruikers houden zich be zig met de mogelijkheden van dit computerprogramma en de uitwisseling van gegevens over genealogie. het uiteindelijk om gaat? Toch om peanuts. De drie coalitiepart ners vinden 20.000 euro blijk baar te veel geld. En dat voor een stichting die toch wel bewe zen heeft dat het bestaansrecht heeft. We hebben voor miljoe nen geïnvesteerd in de restaura tie van de binnenstad. Tonnen hebben we besteed aan de aan kleding van de stad. En dan wordt het hart uit het Toeris tisch Ontwikkelings Plan (TOP) 3 gehaald. De stichting heeft geen reserves. Daar valt hele maal niets te halen." Als de drie partijen bij hun standpunt blij ven, is het aan Weemaes om met een oplossing te komen. „Op dit moment zie ik die oplossing niet. Ik kan nog niets beden ken." De Belgische entertainer Chris Vandecauter trad op tijdens de ANBO-t'eestmiddag in De Hoekzak in Oostburg. door Frank van Cooten OOSTBURG - Ko van Houte liep zo'n twintig jaar geleden nog met een tasje met promotiemateriaal over de Markt in Oostburg om nieuwe leden te werven voor ouderenbond ANBO. Dat had toen nog succes, „Het gaat echter niet meer zo hard als vroeger. Er zijn nog enkele leden van net vijfig jaar bijgekomen, maar dat gaat nog slechts druppelsge wijs. De jongere generatie gaat bijvoor beeld liever tennissen. Het zijn andere tijden." Het was gisteren feest in cultureel cen trum Den Hoekzak. De ANBO, afdeling Oostburg, vierde het vijftigjarig be staan. Vice-voorzitter Van Houte en zijn mede-bestuursleden namen tijdens de receptie vele gelukswensen in ont vangst. Een entertainer stond 's mid dags op de planken voor zo'n honderd veertig leden. Dat de jubilerende belangenvereniging voor ouderen nog bestaansrecht heeft, blijkt uit de actualiteit. Het nieuwe zorgstelsel per 1 januari zorgt voor veel ongerustheid onder ouderen. „Wij staan onze leden bij", zegt Ko van Houte. „We kennen imand die vroeger bij de be lastingdienst werkte. Hij helpt onze le den op vrijwillige basis. We helpen de mensen bijvoorbeeld ook bij het schrij ven van moeilijke brieven of het invul len van belastingformulieren." Ook de nieuwbouwplannen van verzor gingshuis De Burght in Oostburg houdt volgens de vice-voorzitter de gemoede ren bezig. „Bewoners maken zich voor al zorgen over de tijdelijke verhuizing naar Ter Schelde in Breskens. Vanwege de vaak hoge leeftijd vragen ze zich af of ze ooit nog terugkomen in Oostburg. Veel mensen zien op tegen de tijdelijke verhuizing. Wij proberen ze zo goed mo gelijk bij te staan." Op de tafel in Den Hoekzak lag gisteren een schriftje met een beknopte geschie denis van de Oostburgse afdeling. „Maar veel informatie over de beginja ren is verloren gegaan. Door wie de ANBO in Oostburg is opgericht, kan ik niet zeggen", aldus de vice-voorzitter. „Ik weet wel dat de ANBO is ontstaan vanuit de gedachte om mensen die het financieel niet zo breed hadden eens een reisje aan te bieden. Het was inder daad de socialistische gedachte. Opko men voor de armen. De mensen vonden het prachtig eens een keer op reis te gaan. Later is daar de kaartclub bij ge komen." Belangenbehartiging was en is nog steeds de belangrijkste taak van de foto Wim Kooyman ANBO. De ouderensoos is inmiddels een belangrijk onderdeel van de oude renbond. Kaarten, dammen, biljarten en het organiseren van dagreizen zijn enkele activiteiten. In 2002 is daar een belangrijke aan toe gevoegd. De soos op zondagmiddag in Den Hoekzak, voor alle ouderen in West-Zeeuws-Vlaanderen. „We zijn met de zondagsoos begonnen om vereen zaming tegen te gaan. Het is natuurlijk prima dat wordt geprobeerd ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen, maar we moeten vereenzaming voorkomen. Vooral als de familie niet meer zo vaak langs komt. De zondag soos is met gemiddeld zeventig bezoe kers een groot succes." De Oostburgse afdeling van de ANBO telt nu 336 leden. Ruim de helft is altijd present op de voor- en najaarsvergade ring. „Dat zie je nergens. De betrok kenheid van de leden bij onze ANBO is nog steeds groot", zegt Ko van Houte trots. (Advertentie) temperament beteugeld de exclusieve poltrona frau presentatie bezet -volkomen terecht- maar liefst honderdvijfentwintig vierkante meter van de meubelshowroom, nog naast het werk van gaetano pesce in opdracht van mentalia. aan zoveel italiaanse uitbundigheid moet grenzen gesteld worden, daarom pakt bas+mar de jager deze temperamentvolle italianen letterlijk in. vanaf 13 oktober doen we alles uit de doeken... kapelle 4421 AB kerkplein 57 telefoon 0113 343810 info@basmar.nl TERNEUZEN - Stichting Oost - Indië Monument Zeeuwsch - Vlaanderen houdt morgen een herdenkingsplechtigheid voor de 35 Zeeuws-Vlaamse militai ren, die in de periode 1945-1962 sneuvelden in de voormalige ko- ninkrijksgebieden Oost-Indië en Nieuw-Guinea. De stichting houdt elk jaar rond om Allerzielen (1 november) een plechtigheid bij het monument aan de Koninginnelaan. De krans- en bloemlegging begint om 10.45 uur. (Advertentie) (Advertentie) TERNEUZEN - Vanaf zondag is het parkeren tijdens koopzondagen in en rondom het centrum van Temeuzen gratis. Het college van burgemeester en wethouders geeft hiermee uitvoering aan een door de gemeenteraad aange nomen motie. De motie werd vorige maand ingediend door de WD. Net als een i-uime meerderheid van de raad verwachten B en W dat gratis parkeren tijdens de maandelijkse koopzon dag een extra stimulans is voor Terneuzen als koopcen trum. Intussen worden maatregelen getroffen om het gra tis parkeren duidelijk te maken. Extra jongerenwerker gewenst HULST - Progressief Hulst en het CDA willen dat de ge meente een extra jongerenwerker aanstelt, al is het maar voor een paar uur. De partijen willen dat er een jongeren werker komt die meer de straat op gaat. Hoewel de nieuwe gemeente Hulst na de herindeling qua inwonertal fors is gegroeid, is er geen nieuwe jongeren werker bijgekomen. De gemeente Hulst heeft, door haar penibele financiële si tuatie, geen geld beschikbaar voor een extra jongerenwer ker. Kandidatenlijst VVD gehalveerd HULST - De kandidatenlijst van de WD in Hulst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen is gehalveerd ten opzichte van vier jaar geleden. Toen telde de lijst nog zes tien kandidaten, nu nog slechts acht. Het is volgens P. Neven, voorzitter WD Oost-Zeeuws- Vlaanderen moeilijk om ambitieuze kandidaten te vin den. „En we krijgen ook steeds minder aanmeldingen. Ik kan wel zeggen dat niet de kwantiteit geldt, maar de kwa liteit en wat dat betreft, zitten we goed." Een maand geleden werd L. Reyns wederom verkozen als lijsttrekker van de Hulster liberalen. Tijdens de kandidaatstellingsvergadering op donderdag 17 november stellen de leden van de WD de definitieve kandidatenlijst vast. Naast Reyns, komen slechts drie na men terug op de kandidatenlijst die er vier jaar geleden ook stonden, de overige namen zijn nieuw. Na Reyns, op de tweede plaats, staat Y. Hiel-Steenbeek uit Hulst, te vens de enige vrouw op de kandidatenlijst. Op 3: E. Lin- denhovius uit Hengstdijk. 4. G. d'Haens uit Hulst, 5. C. de Kraker uit Hulst, 6. E. Voet uit Walsoorden, 7. G. de Bruijn uit Hulst en de lijstduwer wordt R. van Haperen uit Heikant. Man slaat vrouw bij parkeerruzie MIDDELBURG - Een 22-jarige automobiliste uit Temeu zen is gistermiddag rond drie uur op de Bodenplaats in Middelburg geschopt en geslagen door een onbekend ge bleven man. De vrouw had een kaartje gekocht en reed met haar auto naar een vrije parkeerplaats, waar een vriendin al op haar stond te wachten. Een andere automobilist kwam de parkeerplaats echter oprijden en parkeerde zijn auto in de vrije ï-uimte. Toen de Terneuzense bestuurster de man hierover aansprak, begon hij te schelden, gaf haar enkele klappen en een trap. De twee werden door een andere man uit elkaar gehaald. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van mishandeling. door Wout Bareman TERNEUZEN - Visser F. de Rooy uit Terneuzen is diep te leurgesteld over de uitspraak van de Raad van State dat de baggerwerkzaamheden in het kader van de verdieping van de Westerschelde de kraamkamer functie en de visstand de afgelo pen jaren niet hebben aange tast. De Westerscheldevisser moet, na zeven jaar procederen, noodgedwongen zijn vissers schip verkopen. De Rooy, die inmiddels ander werk heeft, houdt een bittere nasmaak over aan de slepende kwestie. „Ik vind nog steeds dat ik schandalig ben behandeld. Tijdens de laatste zitting, in augustus, mochten we nau welijks nog onze mond open doen. Toen was voor mij en m'n raadsman al duidelijk dat het besluit al zo goed als vast stond. En dat blijkt. Er is nauwelijks nog inhoudelijk op de kwestie ingegaan. Gewoon alles van ta fel geveegd en niet geluisterd naar hele goede argumenten van onze kant, die nota bene ge staafd werden met vier rappor ten van deskundigen, onder wie zelfs mensen van rijkswater staat." De Terneuzense visser vindt dat waterstaat hem zijn Hulst verwelkomt nieuwe inwoners HULST - Het gemeentebestuur van Hulst houdt zaterdag 3 no vember de jaarlijkse welkomst- bijeenkomst voor nieuwe inwo ners. De nieuwe inwoners krijgen op deze dag enerzijds de gelegen heid om kennis te maken met de leden van het college van burge meester en wethouders en ander zijds uitleg over de bezienswaar digheden van hun woonplaats. Na een ontvangst met koffie en thee in de centrale hal van het stadskantoor te Hulst wordt het college van B en W geïntrodu ceerd. Vervolgens staat er een rondrit per touringcar door de gemeen te op het programma. De mid dag wordt informeel afgesloten met een hapje en een drankje. broodwinning heeft afgepakt. „En dat doet, na vijfendertig jaar vissen, ontzettend veel pijn. Van al die vissers, die ooit op de Westerschelde actief waren, is er nog één over. Er valt niets meer mee te verdienen. Ja, mis schien drie maanden. Maar daar mee kom je geen jaar rond na tuurlijk." De visser overweegt met andere gedupeerde vissers een duidelijk protest te laten ho ren bij Rijkswaterstaat in Mid delburg. Daarover vindt binnen kort overleg plaats. Onafhankelijkheid Volgens de Raad van State heeft de speciale commissie, die de minister van Verkeer en Water staat negatief adviseerde over een schadevergoeding voor de gedupeerde visser, goed werk verricht. De Raad bevestigde eerder deze week het vonnis van de rechtbank in Middelburg, die vorig najaar oordeelde dat De Rooy het verband tussen het baggeren en de terugloop van met name de gamalenstand on voldoende had aangetoond. Ook de grote twijfels van De Rooy aan de kennis en onafhanke lijkheid van de 'schadecommis- sie' werden weggewuifd. Tij dens de zitting in augustus - De Rooy stond er voor de tweede keer in dezelfde zaak - betoogde raadsman J. Hage dat biolo gische wetenschappers met kennis van het Westerschel- de-estuarium hadden moeten worden geraadpleegd en dat de gebruikte gegevens van de vis mijnen van Breskens en Stellen dam hadden moeten worden op gesplitst naar herkomst van de gemijnde vangsten. Hage ver wees naar verschillende onder zoeksrapporten en verklaringen van wetenschappers over de in vloed van de baggerwerkzaam heden op de kraamkamerfunc tie en de visstand. Al die infor matie schoof de commissie terzij de. Dat deed de Raad van State ook. Rijkswaterstaat huldigde tot op de laatste zitting het standpunt dat de visser nooit aannemelijk heeft kunnen maken dat er een direct verband bestond tussen de verdiepingswerken en de schade, die hij daardoor leed. De invloed op de garnalen- vangst zou zelfs 'verwaarloos baar' zijn. Soms zijn dingen zo mooi, dot je ze moei bewaren, ook al heb je er niks meer aan. Neem nou die oude sluizen bij Hansweert. Ze functioneren niet meer, maar ze zijn wel erg mooi in het landschap. Zo simpel is dat. Simpel is ook die geweldige kast van Pass Molteni, Italiaanse stijl en schoonheid. Hoe oud hij ook wordt, functioneel blijft hij altijd. En mooi. Past bij oud en past bij nieuw. En omdat hij toch overal past, hebben we hem maar even voor die sluis gezet. Kees den Herder Noordweg 1 25, Serooskerke 0118-593030 www.lceesdenherder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45