PZC Hz^ 3£= RGC komt onder één dak ixpo Juf Ria neemt afscheid in zijspan Vaillant Architecten snuiven ideeën op voor onthaalparkings Bent u ook zo benieuwd? 1-5 november Ideurloo Open Dag Stadskantoor :.<s Open dag Breedbeeld erwarmings factie: 0113-315649 My.pzc.nl m3il;redactie@pzc.nl Sibus 314460 AA Goes jvertentie-exploitatie: ijfd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; juws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. 3 28 oktober 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen I Meubels, verlichting, tapijt, laminaat, binnen& buitenzonwering, meubelstoffen, www.jandenooijervof.nl overgordijnen, vitrage en keukentextiel Ter Reede is vernieuwd! Kom ook! Telefoon: 0118-591900 www.resiaurantvrouwenpoldcr.nl tfag 3/11 van 10 00-21 00 uur J Vil van 10 00-21.00 uur ög 5/11 van 10.00-17 00 uur I INSTALLATIEBEDRIJF 15. Schuddebeurs, ©01" 4162 55 iw.ideurloo.nl Advertentie Opleiding leraar basisonderwijs 5tart per 1 februari ZOD6. dit kan in voltijd, deeltijd of zij-instroom. Hogeschool Zeeland Advertentie Nieuw Goes Zaterdag 29 oktober van 10.00 tot 16.00 uur gemeente Goes Ingang Hollandiaplein of M.A. de Ruijterlaan 2 U bent van harte welkom. www.hz.nl Zaterdag 29 oktober Stichtina Werkt voor Ouderen Van 1 1 .00 - 1 7.00 UUT Ingang Vredehoflaan 370 Voor meer informatie: T 0118 448448 ofwww.werktvoorouderen.nl Actie Energiewinst levert werk op TERNEUZEN - De gemeente Temeuzen doet mee aan een mogelijk vervolg op de Actie Energiewinst. Huishou dens met een laag inkomen konden hierbij tussen februa ri en juli van dit jaar een gratis energiebesparingspakket en een gratis energiebesparingsadvies krijgen. In Terneu- zen werden 813 pakketten met onder meer spaarlampen, een spaardouche en radiatorbuisisolatie uitgereikt, het hoogste aantal in Zeeland. Alle maatregelen leverden in Temeuzen een besparing op van 110.000 euro op de ener gierekening en een vermindering van de uitstoot van C02 met 196.000 kilo. De bijdrage van de gemeente Terneuzen aan het project, een initiatief van de provincie, de Zeeuw se gemeenten, adviesbureau Ecofys en de reïntegratiebe- drijven Dethon en Léte, bedroeg zo'n 5000 euro. Wethou der P. Hamelink (milieu) meldde tijdens de raadscommis sie Omgeving dat de actie niet alleen winst oplevert voor de portemonnee van de deelnemers en het milieu, maar ook voor de mensen die de pakketten installeerden. Vijf van hen zijn door hun deelname aan het project doorge stroomd naar een reguliere baan. Toekomst bieb Vogelwaarde vaag HULST - In Vogelwaarde is ongerustheid ontstaan over het voortbestaan van de bibiliotheek. CDA'er A. Sponse- lee vraagt zich af wat er waar is van de geruchten dat de bibliotheek op termijn uit het dorp verdwijnt. „Dat soort geruchten komt toch niet zomaar uit de lucht vallen?" Het antwoord van burgemeester J.F. Mulder is niet erg verhelderend. „We komen volgend jaar met een biblio theekvisie. We zeggen niet dat de bibliotheek zal verdwij nen." Op de vraag van Sponselee of de bieb „dus blijft?" antwoordde Mulder geen glashard ja. „We zullen kijken naar het onderhoud en daar is de gemeenteraad ook bij be trokken." Vos slaat toe in Breskens BRESKENS - Het afschieten van vossen is volgens Mar- jon de Nood uit Breskens dé oplossing om af te zijn van de bloedbaden die regelmatig worden aangericht onder pluimvee. Woensdagochtend trof zij op haar erf aan de Buijzenpolderdijk 22 dode kippen aan. De kadavers wa ren de kop afgebeten of half aangevreten. „Het is uitgesloten dat het om een andere dader dan een vos gaat. Een jager uit de buurt heeft mij dat bevestigd", aldus De Nood. Uit voorzorg gaat het hok van haar vijf tien overgebleven kippen 's nachts voortaan op slot. De vos slaat regelmatig toe in Zeeuws-Vlaanderen. Zo werd in april op een erf aan de Konijnenbergweg in Bier vliet een dood koppeltje roodhalsganzen aangetroffen. Een week eerder was op dezelfde locatie een witte eend verdwenen. In september legden een gans en een kalkoen het loodje aan de Lange Betteweg in Biervliet. door Raymond de Frel NIEUWVLIET - Fietsen, bolder karren, je kunt het zo gek niet bedenken of je mag je ermee naar de West-Zeeuws-Vlaamse kuststrook begeven. Zolang het maar geen auto's zijn, want die horen bij Nieuwvliet-Bad, Groe- de en Cadzand-Bad thuis in par- keeronthaalkamers. Vier archi tecten uit Zweden, België en Ne derland werden gisteren door de streek geleid om ideeën op te doen voor de inrichting van de toekomstige parkings. De gemeenteraad van Sluis stel de eind vorig jaar de eerste 54.000 euro beschikbaar voor de aanleg van de parkings. In totaal vergt de investering 826.000 euro, waarvan de ge meente Sluis de helft betaalt. De andere helft wordt gesubsidi eerd uit het Europese Interreg IIIB North Sea Region Program. De parkeerkamers moeten mede zorgen voor een veilige en duur zame ontsluiting van de kust. Als eerste is Nieuwvliet-Bad aan de beurt. „Elke parking moet geïntegreerd worden in het landschap. Schittering van autoblik moet worden voorko men met bijvoorbeeld inheemse beplanting. In Nieuwvliet rich ten we de bestaande parking bij paviljoen Saint Pierre in als onthaalkamer. Deze moet in het voorjaar van 2006 gereed zijn", aldus manager toerisme T. Maenhout van de gemeente Sluis, die de architecten giste ren langs de kustlijn leidde. In Cadzand-Bad is een ruimte bedacht voor 1600 auto's, al is nog niet duidelijk waar de parking exact wordt gereali seerd. „In het gebiedsplan Na- tuurlijk Vitaal wordt rekening gehouden met de Tienhonderd polder, maar het zou ook net bui ten Cadzand-Bad (richting Cad- zand-Dorp) kunnen. We moeten in elk geval zorgen dat we nu al extra ruimte reserveren rond de toekomstige parkings, zodat we later eventueel kunnen uitbrei den", zegt Maenhout. Ook voor de parking in Groede (1300 au to's) is nog geen exacte locatie bekend; zeker is volgens Maen hout wel dat het idee past in het natuurproject Waterdunen. Uit een onderzoek onder vier honderd recreanten blijkt dat er behoefte is aan parkeeronthaal- kamers, zegt Maenhout. „De mensen willen ervoor betalen, als ze er maar iets voor terugkrij gen. Elke onthaalkamer wordt voorzien van een unit met wc's en een faciliteit om het zand van je voeten te spoelen. Daarnaast moet elk gebouw passen bij het karakter van de plaats." Maen hout wil overigens niets weten van de term 'transferium'. „Daarbij krijg je snel het idee dat mensen met een bus naar de plaats van bestemming worden gebracht. Wij denken meer aan dingen zoals fietsverhuur. Je parkeert je auto, huurt een fiets en trekt er op uit." De architec ten hebben vier weken om met plannen te komen. zeeuwse almanak Al maanden was die Goese- naar er over aan het zeuren en voor aan het sparen. Een platte breedbeeldtelevisie. En eindelijk was het dan zo ver. Het apparaat kon worden aan geschaft. Dagenlang zat hij aan de knopjes en instellingen te frie melen. Zijn vrouw had niets anders verwacht. Zo gaat dat nu eenmaal als grote jongens een nieuw speelgoedje heb ben. Maar na een week prutsen en zappen begon het haar toch wel wat de keel uit te hangen. „Is dat ding nu nog niet goed?", vroeg ze op zeker mo ment voorzichtig. Waarop haar man antwoordde: „Ja het beeld is nu prima, maar de programma's die ze uitzen den zijn nog steeds niets. Ria van de Wijnckel nam gisteren na 38 jaar afscheid van OBS Op Dreef in Aardenburg. foto Wim Kooyman door Wilma Valk AARDENBURG - Een feest met een lach en een traan was het gisteren op de OBS Op Dreef in Aardenburg. Juffrouw Ria van de Wijnckel neemt per 1 novem ber 2005 na 38 jaar afscheid als onder wijzeres. Gisteren was het haar grote dag met een hele dag feest met alle kin deren van de school en een uitermate drukke receptie op de vroege avond. Het begon al vroeg in de ochtend. Juf Ria werd met motor en zijspan afge haald in haar woonplaats Eede voor een ritje naar haar school. Alle kinderen stonden aan het begin van de kikker- stad klaar om hun juffrouw tijdens een lawaaioptocht te begeleiden. „Eerst wilden ze me halen met paard en wagen, maar dat is niets voor mij, moet ik veel te lang stilzitten. En ik was bang, dat mijn haar in de war zou ra ken. Nou dat is wel gelukt. Ik heb van daag niet alleen een helm, maar ook nog een pruik en koksmuts op gehad." In de gymzaal traden de hele middag al le kinderen op voor Ria en ze werd over al bij betrokken. Alle groepen hadden iets speciaals ingestudeerd en haar le vensloop werd door kinderen en leer krachten uitgebeeld. „Het was gewel dig, de organisatie was perfect en nu op de receptie zie ik niet alleen ouders met kinderen van nu, maar ook kinderen van vroeger en mijn familie is ook goed vertegenwoordigd." Stilzitten is niets voor Ria van de Wijnckel, wat ze straks gaat doen is nog niet zeker: „Ik houd van tuinieren en reizen, verder wil ik ze ker vrijwilligerswerk doen. Ik stop dan wel met school, maar blijf zeker niet thuis zitten. Ik was mijn werk niet beu, maar het is nu tijd voor jongere leer krachten met nieuwe inbreng." erneuzense BV Centrum geestelijke gezondheidszorg in nieuwe vleugel De Honte hoonmakers ginnen lie bij Dow ECHT - Een groep van ze- lien schoonmakers van het rijf ISS legt maandag het k 24 uur neer bij chemiebe- IDow in Terneuzen. De sta- |in Terneuzen is de eerste in reeks acties die FNV Bond- iten organiseert. CAO-overleg in de sector is eptember vastgelopen. De onmakers willen minimaal uro bruto per uur verdie- Het minimumuurloon in de iche staat sinds begin 2003 ,33 euro. FNV Bondgenoten jat in vijf jaar optrekken 10 euro. De werkgeversor- atie OSB vindt dat te duur, sdebond. Op 15 november iiseert de vakbond een 'eu- dbunaal'. ANP DDELBURG - Het Terneu- te bedrijf Naeije-Verstra- -3 B.V. heeft vorig jaar ver- 1de grond niet tijdig laten oeren. Het milieudelict werd leren in Middelburg door de joniische politierechter Lameijer bestraft met 2000 o boete, waarvan de helft pvaardelijk. d» uitspraak werd wel de rol de gemeente meegenomen, in het voordeel van de B.V. si worden uitgelegd. „Amb- ;ke molens draaien lang ui", merkte Lameijer op. Dat uniet weg dat de politierech- ervan overtuigd was dat de jracht aan het grondverwer- gsbedrijf voor het weghalen :de verontreinigde grond te [was gegeven. De directeur iNaeije-Verstraten verzeker- iat er alles aan gedaan was voor de gestelde limiet de cd te laten afvoeren. „De ge- ate wist van de opdracht het grondverwerkingsbe- i. maar die kreeg pas later vergunning. Ik vind het niet waardig." bedrijf had de grond zonder pinning tussen april en 1 iaan de Stationsweg opgesla- Volgens economisch offi- rvan justitie W. Kooien viel '.erdachte te verwijten te la- iek te hebben gehandeld. De der eiste 2400 euro boete, directeur wees erop dat de ld begin juni is afgevoerd, thebben 57.000 euro uitgege- voor een probleem dat niet ons was De verkoper dien- ivervuilde grond af te voe- politierechter confronteerde imet het beleid van de ge- nte dat erop gericht was dat rond weg moest. door René van Stee TERNEUZEN - Patiënten en medewerkers van het Regionaal geestelijk gezondheidscentrum Zeeuws-Vlaanderen (RGC) hoe ven in Terneuzen voortaan niet meer van de ene locatie naar de andere. Alle dienstverlening van het RGC is vanaf maandag actief in de nieuwe vleugel van zieken huis De Honte in Terneuzen. De verhuizing van het RGC is sinds gisteren in volle gang. Het RGC is een initiatief van Emergis en Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen en behandelt vol wassenen boven 18 jaar met psy chiatrische of psychosociale klachten. Een nieuw gebouw in Terneu zen was volgens directeur W. IJ- sebaert van het RGC nodig om zowel praktische als organisato rische redenen. „Het gaat om een zo breed moge lijk zorgaanbod op één plaats en het beter en gemakkelijker ver delen van het werk. Door de bundeling van kennis doen we niets meer dubbel en kunnen we de mogelijkheden benutten om verder te specialiseren. Verder heeft het werken onder één dak een gunstig effect op de wacht tijden", aldus IJsebaert. Als bijkomend voordeel noemt hij de directe nabijheid van het ziekenhuis, waardoor patiënten met geestelijke problemen ook meteen terechtkunnen met licha melijke klachten. IJsebaert- „We spelen in op maatwerk aan de patiënt. Want we krijgen veel mensen over de vloer die naast geestelijke pro blemen ook een lichamelijke aandoening hebben. Bij die dub bele problematiek is het heel praktisch als de internist even kan komen kijken in het RGC of de psychiater in het zieken huis." Het RGC behandelt jaarlijks zo'n duizend patiënten en telt ongeveer honderd medewerkers. In het nieuwe pand zijn de am bulante zorg (waarbij de patiënt tijdens de behandeling in de ei gen woon- en werkomgeving blijft), de polikliniek, het dagbe handelingscentrum en de kli niek (26 bedden) ondergebracht. In de Roerstraat in Terneuzen staat ook een kliniek met 16 bed den. Die plaatsen zijn bedoeld voor mensen die minder intensie ve zorg nodig hebben. Emergis gaat in het oude pand van de am bulante zorg aan de De Jonge- straat verder met psychiatrische hulp voor kinderen en voor men sen die levenslang zorg nodig hebben. Naast het RGC hebben ook de huisartsenpost en het geria trisch dagcentrum onderdak in de nieuwe vleugel van zieken huis De Honte. De bouwkosten bedroegen in totaal acht miljoen euro. De officiële opening van de nieuwe locatie is op donder dag 1 december. (Advertentie) (Advertentie) Advertentie(Advertentie) generatie ketels radiatoren, de slimste ïtossingen en besparingen de zonnigste rendementen idrie gezellige dagen. twelkom voor jong en oud! oa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43