Tierie held tegen wil en dank ÏC- Gedeputeerde breekt lans voor motorcrossers oorzitter Bleiji ok clubtopscorer Bowlingclubs komen nader tot elkaar Succes voor Sandee op schoonrijdschaats s21 SC'62 wacht uciaal duel SKNWK maakt zich op voor confrontatie met koploper Serooskerke White Sox maakt karwei af in vierde duel uitslagen vrijdag 28 oktober 2005 jjlKZEE - De zevende com- Lvedstrijd, morgenmiddag liiij 's-Heer Arendskerke, is lfZSC'62 van levensbelang wmen. De ploeg van trainer Koster kan zich na zes al weinig misstappen veroorloven. staat laatste, met één (achterstand op de eerstvol- tegenstander, maar speel- i opzichte van de naast con- it nog wel een wedstrijd Bij verlies nemen de (fendijkse zorgen dramati- vormen aan, bij winst ipt ZSC'6'2 wellicht aan bij jderkant van de midden- de derde klasse A. Bru its speelt bij Veere en die tnjd heeft het predikaat :pper. Duiveland ontvangt gen veld Dauwendaele. "vierde klasse A krijgt DFS van Colijnsplaatse Boys. inst mag trainer Ronnie de naar de bovenkant van iglijst blijven kijken. In de e vierde klasse speelt Ti in Kerkwerve thuis te- toploper Krabbendijke. -er Joost van de Griek, nu in Bevelandse dienst, a het verleden nog trainer WIK'57 en enkele spelers speelden toen ook al on- ianin de hoofdmacht. Brou- aaven speelt de lastige uit- ijd bij Wemeldinge en Me- le gast bij SPS. adag zal het voor Zierik- a de tweede klasse E niet fallen om de bekerkater verloren tegen vierdeklas- ft'aleheren) van zich af te i Zierikzee krijgt name- bezoek van koploper SC id Behalve dat het de productieve ploeg is, ver se club uit Tilburg dit sei- noggeen enkel duel. se gaat in de vijfde klasse i?bij Vosmeer, op jacht naar lerde seizoensoverwinning, pelers - en trainer - kunnen wel eens een succesje ge ien na de tegenvallende sei- sstart. Dreischor mag op ei- veld, in de topper tegen iwBorgvliet, laten zien wat raard is. Zierikzee 2 speelt •Hertogenbosch tegen BW Zonnemaire treft in Middel- het derde elftal van Jong (Klaas Verspoor door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - „Eén man kan het niet alleen. Je moet het in het veld toch met zijn allen doen. En ik heb zelf niet het idee dat ik zo belangrijk ben." Aan het woord is SKNWK-mid- denveler Gert-Jan Tierie. Met zijn ploeg speelt hij morgen de topper tegen koploper Seroos kerke. Bescheidenheid siert de mens, zo ook Tierie (23). Dit sei zoen was hij al goed voor zes van de zeventien goals, daar naast was hij betrokken bij en kele andere treffers. Tierie cij fert zichzelf desondanks weg. „Je voetbalt met z'n allen. Na tuurlijk sta ik op een plek waar je voor goals moet zorgen. Sa men met Leon de Bruine moet ik niet alleen zelf scoren, maar ook anderen laten scoren." Dat SKNWK aan een sterke reeks bezig is, heeft volgens Tie rie niet alleen met zijn vorm te maken: „Wat is vorm? Als het draait, dan komt het vanzelf." Vorm zal SKNWK tegen Seroos kerke nodig hebben. De laatste twee duels op Walcherse bodem gingen verloren. Vorig seizoen werd SKNWK afgedroogd (4-0), een jaar eerder was het verschil kleiner (1-0). „Ik geloof niet dat ik daar ooit heb gewonnen", zegt Tierie. „Wat ik weet van Seroos is dat ze vroeg proberen druk te zetten. Daar hebben wij soms moeite mee. En voorin heb ben ze er een (Frank Allaart) die ze er makkelijk inschopt." Het belooft een mooi treffen te worden op sportpark Noord hout. Bij beide ploegen schuilt de kracht in hun voetballende kwaliteiten. Tierie: „Als wij ge woon ons spel kunnen spelen, zijn er weinig ploegen die met ons mee kunnen. Ons spel is de bal over de grond laten rond gaan en snel de mensen opzoe ken die weten wat er moet ge beuren. En het positiespel." Tierie roemt de inbreng van trai ner Adriaan Nieuwenhuijze. „Met alle respect voor alle eerde re trainers, maar hij brengt ie dereen details bij waarvan velen, nog nooit hadden gehoord. De fERKERK - In de vijfde e B vergaarde Ouwerkerk «ven duels slechts één punt narmee staat de ploeg van Erik Bleiji laatste. Zon- spcelt Ouwerkerk in Ove- (e tegen Volharding en jiziet dan ook kansen op de Ie scizoensoverwinning. 1(38) maakte eind vorig sei- de overstap van Bruse inaar zijn oude club Ouwer- Met Bruse Boys behaalde iiverse successen, waaron- het kampioenschap in zijn heidsjaar. Nu voetbalt hij in van op zaterdag op zon en een aantal klassen lager. is het om terug te zijn op inde nest na al die jaren? en gezellig! Ouwerkerk is steeds een gezellige vereni- Qua voetbal valt het me een beetje tegen, ik had er iets meer van verwacht." voetballer in het eerste fook voorzitter. Wat was je ijkste motivatie om daar ippen? -s het laatste jaar bij Bru- :ys al voorzitter, dus dit is ijn tweede seizoen. In mei raakte Ouwerkerk de voor- tkwijt door een tragisch on- i op ons sportveld, daarna .".et enkele maanden heel snnen de club. Aangezien •t zoveel kandidaten wa- teb ik me opgeworpen. Ie- 3 moet het tenslotte doen." wijze van vooracties maken, de looplijnen. Het is belangrijk dat een verdediger de bal op de juis te manier kwijt kan. Het zijn al le kleine dingen die hem een heel goede trainer maken. Zeker een topper in de derde klasse!" Meer tijd Zelf heeft Tierie ook profijt van de voetbalervaring van zijn trai ner. „Dingen die er voor zorgen dat je net wat meer tijd hebt om een bal aan te nemen." Veel tegenstanders kennen Tie rie inmiddels wel. Ook Seroos kerke, dat deze week op de web site een lofzang over Tierie hield. De voetballer zelf blijft er nuchter onder. Wel vindt hij dat SKNWK beter speelt dan het vo rige seizoen. „Meer tegenstan ders weten nu hoe we spelen. Ik denk wel dat wij beter voetbal len, maar de tegenstanders zijn ook allemaal een jaar verder." Als SKNWK met te maken had gekregen met blessures - Christi an van Vossen en Jacky de Brui ne zijn lang uitgeschakeld - had de ploeg voorin nog meer stoot kracht. „Toch vind ik dat Wou ter de Jonge het niet slecht doet. Het is moeilijk om van het twee de zo bij ons te komen, maar het gaat redelijk met hem." SKNWK moet morgen mes scherp zijn. Serooskerke oefen de vorige week tegen Noad'67 en won met 10-2. SKNWK leef de anders naar de topper toe. Tierie: „Wij hebben onderling met het tweede gemixed. We zit ten al niet al te dik in de spelers. En in een oefenwedstrijd loop je toch meer risico op blessures." SKNWK zal morgen tegen Serooskerke gewoon zichzelf blijven. „Wij werken er rustig naar toe en ik denk niet dat er veel verandert bij ons. Mis schien dat dat in de loop van de wedstrijd zal gebeuren, maar dat weet je natuurlijk nooit." Tierie verwacht niet dat Seroos kerke, hoewel die ploeg de eer ste periodetitel binnen heeft, SKNWK het initiatief zal laten. Achterover leunen „Ik denk niet dat ze achterover leunen. Als ze winnen, lopen ze verder uit. Met een gelijkspel schieten we beide niks op. Veere staat derde en komt er bij winst weer bij. Op zich ben ik vooraf wel tevreden met een punt. Er zijn niet veel ploegen die daar met een punt weggaan." Ongeacht de uitslag verwacht Tierie niet dat de strijd al beslist is. „Waar wij aan het eind van de rit staan? Het zal een tweestrijd worden tussen ons en Seroos. Een periode moeten we sowieso kunnen pak ken. We worden tweede of eer ste, al vind ik wel dat we te vroeg naar boven zijn gekropen. In het begin van de competitie hebben we punten verloren, maar als je tegen de koploper speelt, dan let iedere ploeg ook beter op je." Gert-Jan Tierie doet wat hij zo vaak doet: scoren voor SKNWK. Dit seizoen al weer zes keer. foto Marijke Folkertsma Afgaand op de resultaten kan je de conclusie trekken dat het nog niet draait bij je ploeg. Of zijn daar andere oorzaken voor? „De belangrijkste reden is dat het bij Ouwerkerk niet over loopt van kwaliteit, maar vanaf dag één van de competitie zijn we bijna nog niet compleet ge weest. Eén keer, tegen Dreischor, waren we compleet en toen konden we door veel strijd te leveren een 2-2-gelijk- spel halen. Dat was een leuke pot, maar we missen gewoon simpelweg te veel mensen." Je speelde met Bruse Boys, op vorig seizoen na, minimaal in de derde klasse zaterdag. Nu ben je clubtopscorer in de vijfde klasse op zondag met drie doelpunten. Hoe groot zijn de verschillen? „Toch wel groot! Bij Bru was er beter veldvoetbal, het was een ander soort voetbal. Daar was ik minder afhankelijk van mijn eigen acties. Hier is het aanne men en lopen met de bal tot je hem kwijt kunt. De mensen doen pas wat als ze de bal krij gen. Dat is 't grootste verschil." Zondag spelen jullie in de kel der van het amateurvoetbal te gen Volharding. Bij winst ko men jullie in punten gelijk. Vol harding uit, altijd lastig? „Altijd lastig! We hebben daar de afgelopen jaren weinig pun ten gehaald. We missen sowieso weer een paar spelers. Maar als het er niet meer worden dan nu, dan moet het zondag toch alle maal goed kunnen komen." DEN HAAG/HOUSTON - Voor het eerst sinds 1917 heeft Chicago White Sox de World Series gewonnen. De honkballers uit het noorden van de VS waren gisteren ook in de vierde wedstrijd te sterk voor Houston Astros. Het werd in Texas 1-0 door een rake klap van buitcnvelder Jer- maine Dye (foto), die daarmee Willie Har- ris binnen sloeg in de achtste inning. Dye werd ook gekozen tot de meest waardevol le speler van de serie. De 'clean sweep' (4-0) in de World Series kwam 88 jaar na de laatste triomf van White Sox. In 1959 stond het team voor het laatst in de finale. In 1919 leed White Sox een beruchte nederlaag in de World Series tegen Cincinnati Reds. Later bleek een aantal Chicago-spelers te zijn omge kocht, waarna White Sox door het leven ging als Black Sox. Ook vorig jaar eindigden de World Series in een 'clean sweep'. Toen won Boston Red Sox van St. Louis Cardinals. foto Lucy Nicholson/RTR jan Dagevos DELBURG - Harry van Wa- trekt zich het lot van de fcrossers in Zeeland aan. deputeerde vindt dat de be- ^ars hun plek verdienen en len prooi mogen vallen aan rtarre regelgeving. „Als we «I op slot zetten, kan dat *ns heel slecht voor de om- ?en de natuur uitpakken", Van Waveren. ^deputeerde, die onder sport, cultuur en ruimtelij- dening in zijn portefeuille heeft, is bang dat als de crossers in hun mogelijkheden worden beknot dat kan leiden tot onge wenste situaties. Hij wil daarom dat binnen het college van Gede puteerde Staten nog eens wordt gekeken naar de passage over la- waaisporten in het omgevings plan. In dat plan van de provincie, waarin wordt aangegeven hoe Zeeland in de toekomst met de ruimte moet omspringen, valt te lezen dat er ten opzichte van de lawaaisporten een terughou dend beleid gevoerd moeten wor den. Uitbreiding en nieuwe ves tigingen zijn niet aan de orde. „Als de crossers straks nergens meer terecht kunnen, gaan ze hun sport in de natuur, op stran den en in duinen, beoefenen. Daarom zeg ik dat het verstandi ger is de regels iets flexibeler te hanteren", zegt Van Waveren. Hij wijst in dit verband op de si tuatie rond MSV de Uitlaat. De club moet vertrekken van het huidige terrein in Vlissingen- Oost en de leden zouden moeten uitwijken naar de locatie in Ril- land-Bath. „Dat betekent dus dat de enige legale motorcrosslo catie op Walcheren verdwijnt", stelt Van Waveren. „En ik zie het echt niet gebeuren dat de ouders van al die crossers voort durend naar Rilland rijden, zo dat ze daar kunnen trainen." „Dan loop je dus het gevaar dat ze illegaal gaan crossen. Daar om pleit ik ervoor die club toch een plek te geven in het havenge bied. Zo groot hoeft dat terrein nu ook weer niet te zijn. Natuur lijk moet daar met andere part ners, zoals het Havenschap en de andere overheden over ge sproken worden, maar gezamen lijk moeten we tot een oplossing kunnen komen." Van Waveren voelt zich inmid dels gesterkt door een brief van de commissie voor de milieu ef fect rapportage. Die toetst de nieuwe plannen voor de Wester- schelde Container Terminal (WCT) en heeft zich daarbij be vreesd getoond voor illegaal crossen. Van Waveren maakt zich niet alleen sterk voor de mo torcrossers, hij vindt ook dat de kartsport een plaats moet kun nen krijgen bij de realisatie van een nieuw motorsportterrein in Bath. Hij erkent dat dat niet strookt met de uitgangspunten in het omgevingsplan, maar wel Zeven maanden cel voor drie pillen JAKARTA - De Indonesische bokskampioen Ellias Pical is veroordeeld tot een celstraf van zeven maanden. De rechtbank in Jakarta legde hem de straf op voor het in be zit hebben van drie ecstasypillen. Het vonnis viel vijf maanden lager uit dan de eis van een jaar gevangenis straf. De aanklager was daarmee al coulant, want op het bezit van drugs staat in Indonesië een maximumstraf van vijftien jaar cel. Pical veroverde in 1984 een IBF-titel. Hij werd in juli op heterdaad betrapt in een discotheek. Pical zei dat hij de straf zou aanvaarden. ANP/DPA Krajicek in kwartfinale in Hasselt HASSELT - Michaëlla Krajicek heeft de kwartfinale be reikt van het tennistoernooi in Hasselt. De 16-jarige Ne derlandse won gisterenmiddag in de tweede ronde in drie sets van de Tsjechische Lucie Safarova: 6-4 3-6 6-3. ANP Gascoigne begint trainersloopbaan LONDEN - Paul Gascoigne is trainer geworden. De voor malige Engelse international, een van de meest controver siële voetballers die het land voortbracht, begint in zijn nieuwe carrière onderaan. Hij gaat aan de slag bij Kette ring Town. Deze in 1872 opgerichte club uit de Midlands speelt in de Conference North League, twee divisies on der de divisies van de Football League, en trekt gemid deld zo'n duizend bezoekers. ANP/RTR Yildirim verlengt contract tot 2010 HEERENVEEN - Ugur Yildirim (23) heeft zijn contract bij Heerenveen tussentijds met drie jaar verlengd. De aan valler had bij de club een verbintenis tot 1 juli 2007. Hij blijft nu in principe tot medio 2010. De aanvaller is bij Heerenveen bezig aan zijn tweede seizoen. ANP Golfer Muntz verbetert zich in VS FLORENCE - De Nederlandse golfer Rolf Muntz is in de tweede ronde iets geklommen in de prékwalificatie voor het Amerikaanse profcircuit. Op de golfclub van Florence in South Carolina speelde Muntz de tweede omloop in 70 slagen, zijn totaal kwam op 146. Hij ging van plaats 42 naar 34. Muntz deed elf slagen meer dan de beide leiders, de Amerikanen Scott Parel en Brad Fritsch. In Florence plaatsen de beste achttien zich voor de tweede fase. ANP Van der Pluym naar ploeg Syntec HAZERSWOUDE - Wielrenner Marvin van der Pluym (26) rijdt volgend seizoen voor Syntec-Ubbink van ploeg leider John den Braber. De renner uit Hank was in 2003 Nederlands kampioen bij de elite zonder contract. ANP Van Lottum gaat naar kwartfinale SEOUL - John van Lottum heeft de kwartfinale bereikt van het challengertoemooi in Seoul. De Nederlandse ten nisser verloor tegen de Amerikaan John Paul Fruttero de eerste set, maar herstelde zich: 3-6 6-1 6-2. Zijn volgende opponent is de eerste geplaatste Duitser Bjom Phau. ANP Sotogrande. Volvo Masters, Europe se Tour. Stand na 1e ronde: 1. Poul- ter (Eng), Montgomerie (Sch) 67 slagen (-4), 3. Garcia (Spa), Donald (Eng), Ola- zabal (Spa) 68, 6. Karlsson (Zwe), Web ster (Eng) 69, 8. Lafeber (Ned) 70, 33. Derksen (Ned) 73 (+2). Chicago. Major League, World Se ries. Chicago White Sox-Houston Ast- ros 1-0. Eindstand best-of seven: 4-0. Hoogeveen. Essent-toernooi. Vier de ronde: Sokolov (Ned)-Stefanova (Bul) 0,5-0,5, Harikrishna (Ina)-Sutovsky (Isr) 0,5-0,5. Stand: 1. Harikrishna 3, 2. Sutovsky, Sokolov 2,4. Stefanova 1 Lucky Day: 1-3-16-18-21-22-24-26-33- 34-38-41 -42-48-49-51-61 -71-79-80 On der voorbehoud. vel (Roe) 6-2 6-2, Rusedski (GBr/7)-Kim (VSt) 4-6 6-3 6-4, Verdasco (Spa/8)-Mo- naco (Arg) 7-5 6-3, Davidenko (Rus/1)- Goldstein (VSt) 6-3 6-4, Joeznji (Rus/4)- Saulnier(Fra) 6-1 6-1. Basel. Mannen. Tweede ronde: Vlie gen (Bel)-Coria (Arg/1) 7-6 (0) 7-5, Aca- suso (Arg)-Ferrero (Spa/3) 6-3 6-7 (7) 6-3, Hrbaty (Slw/5)-Calleri (Arg) 3-6 6-3 6-2, Baghdatis (Cyp)-Haas (Dui) 6-2 6-3, Gonzalez (Chl/4)-Berrer (Dui) 6-4 7-5, Nalbandian (Arg/2)-Mayer (Dui) 6-3 6-2, Srichaphan (Tha)-Novak (Tsj/7) 6-3 6-2. Lyon. Mannen. Tweede ronde: Gic- quel (Fra)-Sanguinetti (Ita) 6-3 6-2, Mon- fils (Fra)-Gaudio (Arg/3) 6-4 6-3, Gros- jean (Fra)-Robredo (Spa/5) 7-5 6-3. Hasselt. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned)-Safarova (Tsj) 6-4 3-6 6-3, Stosur (Aus)-Flipkens (Bel) 7-6 (7) 6-3, Safina (Rus/4)-Craybas (VSt) 6-1 7-6 (3), Srebotnik (Slw/8)-Tu (VSt) 2-2 opg., Dechy (Fra)-Vinci (Ita) 6-0 3-2 opg. Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Su- giyama (Jap)-Dulko (Arg) 6-4 3-6 6-2, Pe- trova (Rus/3)-Arvidsson (Zwe) 6-3 6-3, Hantoesjova (Slw/6)-Martinez (Spa) 2-6 6-0 3-1 opg, Bammer (Oos)-Doesjevina (Rus) 7-5 6-4. van onze sportredactie GOES - De Goese bowlingclubs zijn weer bereid tot samenwer ken. Dat stelt bondsbestuurder Jan Broekhuizen, die woensdag aanwezig was bij een crisisver gadering van het district. In het Zeeuwse bowling wereldje ontstond een crisis na dat het tweekoppige districtsbe- stuur opstapte. Het vertrek van Leo de Bruijn en Sjef Jansen, beiden van BV Renesse, kwam voort uit de kritiek die vanuit BV Goes was geleverd. Woens dagavond in Goes werd er een lijmpoging gedaan. Met succes, vindt Broekhuizen. Bij de vergadering waren drie van de vijf Zeeuwse bowling clubs aanwezig. Die zijn nu weer bereid om met elkaar sa men te werken, weet de bondsbe stuurder. „Alle clubs hebben zich uitgesproken voor samen werking, maar willen nog wel met hun achterban overleggen. Maar het ziet er goed uit. De ste- denontmoetingen van binnen kort zijn in elk geval gewaar borgd. BV Goes heeft de organi satie voor de senioren op zich ge nomen en Middelburg die voor bij de jeugd." Er is nog geen nieuw bestuur. Daarover wordt in januari gesproken. licht kan de passage worden aangepast. Het gaat immers nog maar om een ontwerp. Pas komende zomer wordt het definitieve omgevingsplan vast gesteld. Van Waveren. „De rust en ruimte staan centraal, waar door de geluidssporten snel in het verdomhoekje komen. Toch denk ik dat als we het goed met elkaar regelen het prima kan sa mengaan. De motorsport is iets waar veel mensen plezier aan be leven. Ik ben bij de indoorcross in Goes en de strandcross in Vlis- singen geweest en dat zijn gewel dige happeningen." door Mieke van den Broek BREDA - Schoonrijdster Ca- trien Sandee heeft gisteren op de ijsbaan in Breda twee zeges behaald. Bij schoonrijden schaatsen de deelnemers S-boch- ten over een recht stuk ijs. In de hoofdklasse won de in Kamperland woonachtige San dee de individuele wedstrijd met overmacht. Ook met haar mam Dies Sandee was de 59-jari- ge schoonrijdster succesvol. Het was de eerste keer dat het echt paar Sandee in de hoofdklasse de hoogste trede van het po dium mocht beklimmen. Sandee, voormalig Nederlands kampioene, bewoog zich in Bre da met veel zelfvertrouwen over het ijs. Ze ging zichtbaar sneller dan de anderen. „Ik ben niet bang op de ijsbaan en heb heel wat lef." In de uitslag was duidelijk dat de Zeeuwse de beste van alle deelnemers was. Met een ver schil van meer dan zestien pun ten liet ze de concurrentie ver achter zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41