Derby op bescheiden niveau Gedeputeerde breekt lans voor motorcrossers Sporter stelt het beter worden boven winnen Succes voor Sandee op schoonrijdschaats 21 Vlissingen wil voorsprong op Zeelandia Middelburg behouden uitslagen White Sox maakt karwei af in vierde duel vrijdag 28 oktober 2005 wb rabbendijke Iniet alleen periodetitel Rnnde Waal IBBENDIJKE - Vierde- Kr Krabbendijke kan mor- jp de uitwedstrijd tegen ■ji de eerste prijs van het Hi, in de vorm van een pe- lilel, binnenhalen. Toch er volgens trainer Joost ie Griek meer op het ver- üjitje. „We gaan voor de ti- iinpioensaspiraties uitspre- ai ze tot nu toe meer dan roaken. Krabbendijke ligt, t*'ee punten voorsprong op ïldinge en ZPR'84, aardig kema, volgens trainer Joost Griek. jjd vooraf al een goed ge- naar het is natuurlijk al- irnachten hoe het gaat lo- zegt de oefenmeester, die imet zijn ploeg richting klasse groeit. „Ik denk daar klaar voor zijn. Er tpnma jeugd aan, waarvan i seizoen al een enkeling taait. Ook de komst van Polderdijk van Nieuw- teeft de ploeg er niet zwak- pgemaakt." beseft de trainer dat er sn lange weg te gaan is al- 5 Krabbendijke daadwer- ;destap naar de derde klas- 3 maken. „De spelers we nt ze iedere week aan de moeten. Elke ploeg pro- eenmaal de koploper te Ik verwacht zo rond de erstop een goed beeld te jn van hoe we er echt voor i We zijn er nog lang niet, het verschil is nog mi- lopen week tijdens de be- edstrijd tegen SVD leek jdfvertrouwen van Krab- ondanks de 7-4-winst, i een deukje op te lopen, nier tegendoelpunten te- »'n ploeg zijn inderdaad te Maar dat komt omdat we actisch gebied iets wilden roberen. Duidelijk even niet herhaling vatbaar", weet [van de Griek. a WIK '57 zal het dus an- moeten. „Maar ik maak me geen zorgen om. Er is ons aan gelegen om deze posi- •st te houden." door Ron de Waal GOES - De beleving en am biance zullen schril afsteken bij de duels van zo'n twintig jaar ge leden. Toch staat zondag wel degelijk de derby tussen Zeelan dia Middelburg en Vlissingen op het programma. De beide trai ners Kees van der Sluis en Ruud Pennings blikken alvast voor uit. Voor de één wordt het een duel als elke andere, terwijl er voor de ander wel enig prestige op het spel staat. „Voor ons is de eerstkomende wedstrijd altijd de belangrijkste, of dat nu Middelburg is of een andere ploeg", stelt Vlissingen-trainer Ruud Pennings. Collega Kees van der Sluis heeft een andere mening. „Ik ben sinds lange tijd weer terug op het oude nest en merk dat het leeft", zegt de trainer, die twintig jaar geleden zelf nog als speler de derby met Vlissingen beleefde. „In vergelij king met toen is het allemaal wel minder. Toen stonden er misschien vierduizend man langs de kant, nu hooguit vier honderd." Pennings speelde zelf nooit één van de toentertijd beladen der by's. „Maar eigenlijk kun je dat niet meer met elkaar vergelij ken. Het speelt zich nu af op een bescheidener niveau. Wil het echt weer bij de mensen gaan le ven, dan moet je toch naar eer ste klasse- of hoofdklasse-ni veau toe groeien." Ook de samenstelling van de hui dige teams draagt er niet toe bij dat de rivaliteit weer opbloeit. „Ik weet niet goed wat ik me er bij moet voorstellen omdat er bitter weinig oorspronkelijke Middelburgers of Vlissingers in de teams staan. Dat was vroeger anders, hoewel het voor mij als speler toch een aparte gewaar wording was om tegen oer-Mid- delburgers als Gerrie Eikenhout en Taco van den Velde te moe ten spelen in Vlissingse dienst", lacht Van der Sluis. „Ik kan niet echt constateren dat het bij de huidige selectie van Vlissingen zo speelt", be aamt Pennings, die er met zijn ploeg als koploper een stuk flori- santer voorstaat dan Zeelandia Middelburg. „Het heeft mij aan genaam verrast dat we nu al zo ver zijn. Velen hadden hun twij fels door het vertrek van diverse basisspelers, maar wat we er voor terugkregen, heeft ons er niet zwakker op gemaakt. We beschikken vooral in de as over veel ervaring en voetballend ver mogen. En er is sprake van een uitgebalanceerde ploeg." Brok ervaring Bij Zeelandia Middelburg viel al vroeg in het seizoen een brok ervaring weg. Van der Sluis: „Jammer genoeg is Ronald van Sliedregt niet verder gekomen dan iets meer dan een volledige wedstrijd. Hij moest van ver ko men, kreeg snel last van kleine blessures, waarvan hij steeds langzamer herstelde. Dat zag hij niet meer zitten. Voor ons eeu wig zonde dat zo'n rasvoetballer snel wegvalt. Vooral de jongere spelers konden veel van hem op steken. Nu zal het zondag voor al aankomen op de routine van Geert Bosschaart en Ronnie Me- su, want ook Freerk Koelma moeten we door een trip naar Thailand enige tijd missen." Over de vraag bij welke club zondag de druk ligt, hoeven bei de trainers niet lang na te den ken. „Bij Vlissingen", klinkt het bijna in koor. „In mijn ogen is Vlissingen torenhoog favoriet", weet Van der Sluis. „Zij zullen de titel misschien toch wel pak ken, maar wij gaan er alles aan doen om er een positief resul taat uit te slepen. Wij willen ook omhoog kijken en als we willen aanklampen zijn punten nodig." Vlissingen loopt volgens Pen nings niet weg voor de favorie- tenrol en heeft in de vorm van de eerste-periodetitel al iets ach ter de hand. „Dat is leuk, maar promotie is voor ons een echte prijs. Dat dat gepaard gaat met druk is logisch, daar moeten we mee om kunnen gaan. We willen die vier punten voorsprong hou den en liefst uitbouwen." Hoewel Zeelandia Middelburg zondag ook de geschorste Al berto Conde Morgado moet mis sen, gaat de ploeg met open vi zier de derby in. Van der Sluis: „Het is een duel op zich. De durf om te spelen, moet er zijn als we een positief resultaat wil len halen." Pennings verwacht een snel op en neergaand duel met kansen over en weer. „Die kunnen we al leen goed afsluiten als we met de juiste instelling spelen. Geen enkel duel is makkelijk, maar we gaan voor die drie punten." Zeelandia Middelburg-trainer Kees van der Sluis speelde in het ver leden zelf nog de derby tegen Vlissingen. foto Willem Mieras Vlissingen-trainer Ruud Pennings benadert het duel met Zeelandia Middelburg als elke andere wedstrijd. foto Lex de Meester Zeven maanden cel voor drie pillen JAKARTA - De Indonesische bokskampioen Ellias Pical is veroordeeld tot een celstraf van zeven maanden. De rechtbank in Jakarta legde hem de straf op voor het in be zit hebben van drie ecstasypillen. Het vonnis viel vijf maanden lager uit dan de eis van een jaar gevangenis straf. De aanklager was daarmee al coulant, want op het bezit van drugs staat in Indonesië een maximumstraf van vijftien jaar cel. Pical veroverde in 1984 een IBF-titel. Hij werd in juli op heterdaad betrapt in een discotheek. Pical zei dat hij de straf zou aanvaarden. ANP/DPA Krajicek in kwartfinale in Hasselt HASSELT - Michaëlla Krajicek heeft de kwartfinale be reikt van het tennistoernooi in Hasselt. De 16-jarige Ne derlandse won gisterenmiddag in de tweede ronde in drie sets van de Tsjechische Lucie Safarova: 6-4 3-6 6-3. ANP Gascoigne begint trainersloopbaan LONDEN - Paul Gascoigne is trainer geworden. De voor malige Engelse international, een van de meest controver siële voetballers die het land voortbracht, begint in zijn nieuwe carrière onderaan. Hij gaat aan de slag bij Kette ring Town. Deze in 1872 opgerichte club uit de Midlands speelt in de Conference North League, twee divisies on der de divisies van de Football League, en trekt gemid deld zo'n duizend bezoekers. ANP/RTR Yildirim verlengt contract tot 2010 HEERENVEEN - Ugur Yildirim (23) heeft zijn contract bij Heerenveen tussentijds met drie jaar verlengd. De aan valler had bij de club een verbintenis tot 1 juli 2007. Hij blijft nu in principe tot medio 2010. De aanvaller is bij Heerenveen bezig aan zijn tweede seizoen. ANP Golfer Muntz verbetert zich in VS FLORENCE - De Nederlandse golfer Rolf Muntz is in de tweede ronde iets geklommen in de prékwalificatie voor het Amerikaanse profcircuit. Op de golfclub van Florence in South Carolina speelde Muntz de tweede omloop in 70 slagen, zijn totaal kwam op 146. Hij ging van plaats 42 naar 34. Muntz deed elf slagen meer dan de beide leidex-s, de Amerikanen Scott Parel en Brad Fritsch. In Florence plaatsen de beste achttien zich voor de tweede fase. ANP Van der Pluym naar ploeg Syntec HAZERSWOUDE - Wielrenner Marvin van der Pluym (26) rijdt volgend seizoen voor Syntec-Ubbink van ploeg leider John den Braber. De renner uit Hank was in 2003 Nederlands kampioen bij de elite zonder contract. ANP Van Lottum gaat naar kwartfinale SEOUL - John van Lottum heeft de kwartfinale bereikt van het challengertoemooi in Seoul. De Nederlandse ten nisser verloor tegen de Amerikaan John Paul Fruttero de eerste set, maar herstelde zich: 3-6 6-1 6-2. Zijn volgende opponent is de eerste geplaatste Duitser Björn Phau. ANP owlingclubs omen nader »t elkaar monze sportredactie OES - De Goese bow- igclubs zijn weer be- lid tot samenwerken. Dat lill bondsbestuurder Jan roekhuizen, die woensdag uwezig was bij een crisis- irgadering van het dis- ict. het Zeeuwse bowling- ereldje ontstond een cri- i nadat het tweekoppige stadsbestuur opstapte. vertrek van Leo de mijn en Sjef Jansen, bei- ra van BV Renesse, kwam »rt uit de kritiek die van- ilBV Goes was geleverd, róensdagavond in Goes srd er een lijmpoging ge en. tï succes, vindt Broekhui- Bij de vergadering wa ste van de vijf Zeeuw- t bowlingclubs aanwezig, «zijn nu weer bereid om elkaar samen te wer- a,weet de bondsbestuur- ,Alle clubs hebben uitgesproken voor sa- Emverking, maar willen Jgwel met hun achterban ïrleggen. Maar het ziet goed uit. De stedenont- «tingen van binnenkort ji in elk geval gewaar- BV Goes heeft de or- msatie voor de senioren ach genomen en Middel- fg die voor bij de jeugd." og geen nieuw be ar. Daarover wordt in ja- Bri gesproken. door Gerrit Hendriksen AMSTERDAM - De getalenteerde Neder landse sporter stelt zijn ontwikkeling en persoonlijke verbetering boven het ver slaan van een tegenstander. Dat is een van de belangrijkste conclu sies die bewegingswetenschapper Jac ques van Rossum van de VU trok uit een onderzoek. Dat deed hij in de periode 1995-2004, met steun van NOCNSF en VWS, onder een omvangrijke groep jon ge volleyballers en atleten. Winnen staat, bij jongens én meisjes, laag op de rang lijst van redenen voor sportbeoefening. Trainers en coaches, maar ook ouders, sponsors en sportbestuurders zijn juist geneigd sterk de nadruk te leggen op win nen en direct resultaat. Ten onrechte vol gens Van Rossum in zijn rapport, waar uit de Volkskrant gisteren citeerde. Het leidt af en kan zelfs een averechts effect hebben, in het slechtste geval afhaken. Van Rossum ondervroeg in totaal 352 sporters in de leeftijd van 15 tot 22 jaar, de helft aankomende toppers en de rest actief op 'gewoon' wedstrijdniveau, in de loop der jaren zes keer. Meer dan tachtig procent van de atleten gaf als antwoord dat voor hem of haar de eigen prestatie belangrijker was dan de vergelijking met een tegenstander. Verwondering In een individuele sport waarin persoon lijke records voorop staan, wekt dat mis schien geen verwondering. Maar ook de volleyballers gaven in meerderheid, ruim zestig procent, aan dat het hen in de eer ste plaats te doen was om te proberen het beste uit zichzelf te halen. Ongeveer een derde van deze teamsporters gaf priori teit aan het winnen van een wedstrijd. Voor hun telden de 'punten' meer dan de beoordeling van de eigen inbreng en ge toonde capaciteiten. In de literatuur staat de heersende opvat ting bij de jonge Nederlandse sporter be kend als de 'gezonde filosofie van het winnen'. Winnen is niet onbelangrijk in de sport, maar zelf progressie boeken, is belangrijker. Van Rossum stelt in zijn rapport 'Volhouden of afhaken?' dat trai ners en coaches zich op grond van zijn be vindingen vooral moeten afvragen hoe ze sporters individueel beter kunnen maken en tot bloei kunnen laten komen. ANP DEN HAAG/HOUSTON - Voor het eerst sinds 1917 heeft Chicago White Sox de World Series gewonnen. De honkballers uit het noorden van de VS waren gisteren ook in de vierde wedstrijd te sterk voor Houston Astros. Het werd in Texas 1-0 door een rake klap van buitenvelder Jermaine Dye (foto), die daarmee Willie Harris binnen sloeg in de achtste inning. Dye werd ook gekozen tot de meest waardevolle speler van de serie. De 'clean sweep' (4-0) in de World Series kwam 88 jaar na de laat ste triomf van White Sox. In 1959 stond het team voor het laatst in de finale. In 1919 leed White Sox een beruchte nederlaag in de World Series tegen Cincinnati Reds. Later bleek een aantal Chicago-spelers te zijn omgekocht, waarna White Sox door het leven ging als Black Sox. Ook vorig jaar eindigden de World Series in een 'clean sweep'. Toen won Boston Red Sox van St. Louis Cardinals. GPD/RTR foto Lucy Nicholson/RTR jan Daqevos DELBURG - Harry van Wa- Irekt zich het lot van de "crossers in Zeeland aan. deputeerde vindt dat de be daars hun plek verdienen en fcn prooi mogen vallen aan ■larre regelgeving. „Als we *1 op slot zetten, kan dat «ns heel slecht voor de om- •?en de natuur uitpakken", "Van Wa veren. gedeputeerde, die onder sport, cultuur en ruimtelij- dening in zijn portefeuille heeft, is bang dat als de crossers in hun mogelijkheden worden beknot dat kan leiden tot onge wenste situaties. Hij wil daarom dat binnen het college van Gede puteerde Staten nog eens wordt gekeken naar de passage over la- waaisporten in het omgevings plan. In dat plan van de provincie, waarin wordt aangegeven hoe Zeeland in de toekomst met de ruimte moet omspringen, valt te lezen dat er ten opzichte van de lawaaisporten een terughou dend beleid gevoerd moeten wor den. Uitbreiding en nieuwe ves tigingen zijn niet aan de orde. „Als de crossers straks nergens meer terecht kunnen, gaan ze hun sport in de natuur, op stran den en in duinen, beoefenen. Daarom zeg ik dat het verstandi ger is de regels iets flexibeler te hanteren", zegt Van Waveren. Hij wijst in dit verband op de si tuatie rond MSV de Uitlaat. De club moet vertrekken van het huidige terrein in Vlissingen- Oost en de leden zouden moeten uitwijken naar de locatie in Ril- land-Bath. „Dat betekent dus dat de enige legale motorcrosslo catie op Walcheren verdwijnt", stelt Van Waveren. „En ik zie het echt niet gebeuren dat de ouders van al die crossers voort durend naar Rilland rijden, zo dat ze daar kunnen trainen," „Dan loop je dus het gevaar dat ze illegaal gaan crossen. Daar om pleit ik ervoor die club toch een plek te geven in het havenge bied. Zo groot hoeft dat terrein nu ook weer niet te zijn. Natuur lijk moet daar met andere part ners, zoals het Havenschap en de andere overheden over ge sproken worden, maar gezamen lijk moeten we tot een oplossing kunnen komen." Van Waveren voelt zich inmid dels gesterkt door een brief van de commissie voor de milieu ef fect rapportage. Die toetst de nieuwe plannen voor de Wester- schelde Container Terminal (WCT) en heeft zich daarbij be vreesd getoond voor illegaal crossen. Van Waveren maakt zich niet alleen sterk voor de mo torcrossers, hij vindt ook dat de kartsport een plaats moet kun nen krijgen bij de realisatie van een nieuw motorsportterrein in Bath. Hij erkent dat dat niet strookt met de uitgangspunten in het omgevingsplan, maar wel licht kan de passage worden aangepast. Het gaat immers nog maar om een ontwerp. Pas komende zomer wordt het definitieve omgevingsplan vast gesteld. Van Waveren. „De rust en ruimte staan centraal, waar door de geluidssporten snel in het verdomhoekje komen. Toch denk ik dat als we het goed met elkaar regelen het prima kan sa mengaan. De motorsport is iets waar veel mensen plezier aan be leven. Ik ben bij de indoorcross in Goes en de strandcross in Vlis singen geweest en dat zijn gewel dige happeningen." Chicago. Major League, World Se ries. Chicago White Sox-Houston Ast- ros 1-0. Eindstand best-of seven: 4-0. Hoogeveen. Essent-toernooi. Vier de ronde: Sokolov (Ned)-Stefanova (Bul) 0,5-0,5, Harikrishna (Ina)-Sutovsky (Isr) 0,5-0,5. Stand: 1. Harikrishna 3, 2. Sutovsky, Sokolov 2,4. Stefanova 1. Lucky Day: 1-3-16-18-21-22-24-26-33- 34-38-41-42-48-49-51-61-71 -79-80 On der voorbehoud. Sint Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Thomas Johansson (Zwe/2)-Pa- vel (Roe) 6-2 6-2, Davidenko (Rus/1)- Goldstein (VSt) 6-3 6-4, Joeznji (Rus/4)- Saulnier (Fra) 6-1 6-1. Basel. Mannen. Tweede ronde: Vliegen (Bel)-Coria (Arg/1) 7-6 (0) 7-5, Acasuso (Arg)-Ferre- ro (Spa/3) 6-3 6-7 (7) 6-3, Hrbaty (Slw/5)-Calleri (Arg) 3-6 6-3 6-2, Gonza lez (Chl/4)-Berrer (Dui) 6-4 7-5, Nalban- dian (Arg/2)-Mayer (Dui) 6-3 6-2. Hasselt. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned)-Safarova (Tsj) 6-4 3-6 6-3, Safina (Rus/4)-Craybas (VSt) 6-1 7-6 Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Rijschool Scal- dis-Kamps 3-5, WEA/Dauwendaele-Gel- dof assurantiën 0-8, Kuijper beton-Be- gijn makelaar 5-3. Stand: Geldof assu rantiën 4-29, Kuijper beton 3-17, Kamps 4-16, Eastman 3-13, Rijschool Scaldis 4-12, Begijn makelaar 3-6, WEA/Dauwendaele 3-3. Tweede klas se: Piet Voskamp/'t Zand-HZ sport 4-4, Beko-Bosma elektro 6-2, LW-AKZ verze keringen 1-7. Stand: AKZ verzekerin gen 3-18, Piet Voskamp/'t Zand 4-16, Bosma elektro 4-16, HZ sport 4-16, Beko 3-15, LVV 3-10, WEA/Dauwendaele 2 3-5. Derde klasse: Schoonen/ Flipse/MZ-Provincie Zeeland 8-0, Zieken huis Walcheren-lndoor karting 5-3, ROC Zeeland-Bowl de Kruitmolen 2-6, Kod- ded-AKZ verzekeringen 2 3-5. Stand: AKZ verzekeringen 2 4-26, Schoonen/Flipse/MZ 4-24, Bowl de Kruitmolen 4-20, Provincie Zeeland 4-15, Ziekenhuis Walcheren 4-13, Kod de 4-12, ROC Zeeland 4-10, Indoor kar ting 4-8 Vrouwen. Eerste klasse: The tube-Smith kaas 3-5, Vlijtig Liesje-Piet Voskamp/Dauwendaele 7-1, Tence/ Dau- wendaele-Jachtwerf Goes 6-2, Kodde- AKZ verzekeringen 2 3-5. Stand: Smith kaas 4-24, The tube 4-23, Tence/Dauwendaele 4-20, LVV 4-16, Vlij tig Liesje 4-13, Begijn makelaar 4-12, Piet Voskamp/Dauwendaele 4-10, Jacht werf Goes 4-10. Tweede klasse: Sinke Schoenmode/SVS-Justitie Middelburg 7-1, Wagenvoorde/MZ-DVC plus 7-1, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand-CZ ac tief in gez.h. 0-8, Davos '83-Ardita 2-6. Stand: CZ actief 4-31, Sinke schoenmode/SVS 4-24, Wagenvoorde/ MZ 4-22, Justitie Middelburg 4-13, Ardi- ta 4-11, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 4-10, Davos '83 4-9, DVC plus 4-8. Der de klasse: Wijk Klarenbeek-Jong Am- bon 6-2, Ziekenhuis Walcheren-De Reus en Van Heemst 1-7, De Kemel-Bakker Schrieks/MZ 5-3, Breedijk/SVS-'t Ken net 6-2. Stand: De Reus en Van Heemst 4-22, Breedijk/SVS 4-20, De Kemel 4-19, Ziekenhuis Walcheren 4-18, 't Ken net 4-17, Bakker Schrieks/MZ 4-15, Wijk Kla- renbeek 4-13, Jong Ambon 4-4. Remise Sokolov met Stefanova HOOGEVEEN - In het klasse ment van de kroongroep waren er in de vierde ronde van het Es- sent-schaaktoernooi in Hooge veen geen verschuivingen. In de partij tussen Ivan Sokolov en Antoaneta Stefanova werd het evenwicht niet verbroken. Na 28 zetten werd in een Slavi sche partij remise gegeven in een gelijke stelling. Het was de tweede geruisloze remise van So kolov tegen Stefanova. Sokolov staat op de gedeelde tweede en derde positie met twee punten. Hij deelt die plek met Sutovsky. De Israliër vocht een woeste aan- valspartij uit met koploper Ha rikrishna. Met zwart beukte hij zettenlang op de verdediging van de Indiër. Maar op de 32e zet werd het punt gedeeld. ANP door Mieke van den Broek BREDA - Schoonrijdster Ca- trien Sandee heeft gisteren op de ijsbaan in Breda twee zeges behaald. Bij schoonrijden schaatsen de deelnemers S-boch- ten over een recht stuk ijs. In de hoofdklasse won de in Kamperland woonachtige San dee de individuele wedstrijd met overmacht. Ook met haar man Dies Sandee was de 59-jari- ge schoonrijdster succesvol. Het was de eerste keer dat het echt paar Sandee in de hoofdklasse de hoogste trede van het po dium mocht beklimmen. Sandee, voormalig Nederlands kampioene, bewoog zich in Bre da met veel zelfvertrouwen over het ijs. Ze ging zichtbaar sneller dan de anderen. „Ik ben niet bang op de ijsbaan en heb heel wat lef." In de uitslag was duide lijk dat de Zeeuwse de beste was. Met een verschil van meer dan zestien punten liet ze de con currentie ver achter zich. Opmerkelijk was het succes bij de paren. Niet alleen omdat het de eerste keer was dat het echt paar won, ook omdat Dies San dee eigenlijk een niveau lager uitkomt, in de A-klasse. Het ver schil met de concurrentie was klein. Het echtpaar Sandee zet te de nummer twee op een ach terstand van twee punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21