[offieshop gaat naar Bellamypark Wat gebeurde er nou met de dodo? SVaillanf Seijbel bovenaan nieuwe CDA-lijst 'Hz*? Jan de Nooijervofii erwarmings Bent u ook zo benieuwd? Open dag William bevrijdde Vlissingen I deurloo Open Dag Stadskantoor 13-315649 pzc.nl j-31,4460 AA Goes Ltie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; u-Vlaanderen: 0114-372770; Jal: 020-4562500. jag 28 oktober 2005 woning-en meubelstoffeerder langstraat 79 Amemuiden Laminaat vloeren Super aanbiedingen Kijk voor meer informatie op de website. Meubels, verlichting, tapijt, laminaat, binnenü buitenzonwering, meubelstoffen, .jandenooijervof.nl overgordijnen, vitrage en keukentextiel Advertentie) lhfoon:0118-59] 900 -inurantvrouwenpolder.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Emma liet de kijkdoos vallen. Met een plof viel hij in het gele zand. Wat er daarna gebeurde, is niet hele maal duidelijk. Volgens Veerle Hout dreigde de dodo in de doos te worden opgegeten. Nee, het waren de piratos die het op de dodo hadden gemunt, vertelde Jacco-Pepijn Baljet. Veerle en Jacco-Pepijn hebben elk hun eigen versie geschreven van het verhaal Een kijkje in de doos, dat gaat over een dodo. Maar ze hebben dat allebei zo goed gedaan, dat ze gisteren in de Drukkerij in Middelburg zijn uitgeroepen tot winnaars van een verhalenwedstrijd van drie Walcherse musea - De Schotse Huizen in Veere, het Zeeuws Mu seum in Middelburg en het o's) nieuwste generatie Ketels sn radiatoren, de slimste iplossingen en besparingen de zonnigste rendementen if drie gezellige dagen, m welkom voor jong en oud! Advertentie Ter Reede is vernieuwd! Kom ook! Zaterdag 29 oktober Stichtina Werkt voor Ouderen Van 1 1.00 - 1 7.00 UUf Ingang Vredehoflaan 370 Voor meer informatie T 0118 448448 ofwww.werktvoorouderen.nl Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Het begin van het verhaal is ge schreven door de Veerse kinder boekenschrijfster Anneke Wil- tink. Kinderen mochten zelf het einde verzinnen. Ze konden ook kiezen voor twee andere verha len, over Hoeplala en het struis vogelei en over de Vogel-Kauw. Maar het begin van Wiltink over de dodo was veruit het po pulairst. Veerle Hout (10) uit Kapelle won in de groep 8- tot 1 O-ja rigen. Ze had eens op internet gezocht naar dodo en kwam er zo achter dat die vogel ook wel walgvogel wordt genoemd. „Om dat hij na twee uur op het vuur nog niet lekker is", vertelde Veerle. Dat heeft ze gebruikt om een verhaal te maken over 'de walgelijk smakende dodo'. Veerle schrijft wel vaker verha len. Thuis, op de computer. „Ik vind het leuk om te doen omdat ik dan kan schrijven wat ik be denk. Maar ik kan het niet zo goed." Daar dacht de jury dus duidelijk anders over. Jacco-Pepijn Baljet (13) uit Mid delburg - die won bij de 11- tot 13-jarigen - had nog nooit zelf een verhaal helemaal afgeschre ven. Een debuut dus, dat met een is bekroond. Hij had zelfbe dachte woorden gebruikt, zoals dodolito en dododonders. Het idee schoot hem 's avonds in bed te binnen. „En toen ik wakker werd, wist ik het nog. Toen heb ik het uitgeschreven." Aan de verhalenwedstrijd heb ben 38 kinderen meegedaan. Zij hebben gisteren allemaal een boekje gekregen waarin hun ei gen verhaal is gedrukt. De rest van het boekje is leeg gelaten, in de hoop dat ze nog meer verha len gaan schrijven. door Wendy van den Hurk stad in november 1944 kwam be- ten dat Harvey vóór Vlissingen aardig wat veldslagen heeft overleefd. „Op het Bellamypark werd hij getroffen door één lul lig kogeltje. Hij is nog naar Bres- kens gebracht. Dood of nog le vend, dat moeten we nog zien te achterhalen. Wel weten we dat hij is begraven in Biervliet, en la ter in Bergen op Zoom." Dit jaar kan zoon Bill niet naar de herdenking in Vlissingen ko men. Daarom mag Schmetz op 3 november de krans leggen. „Het voelt als een eer. Ik heb er nu al de bibbers van. Ook al zien de Britse soldaten zich niet zo; het zijn toch helden. Zij hebben Vlis singen bevrijd. Ik ben blij dat ik iets voor hen kan doen." VLISSINGEN - De etalage van lederwarenzaak Duifhuizen zou een week per jaar die van een legerwinkel kunnen zijn. Dan legt Jochem Schmetz er camou- flagetassen, verrekijkers en ba retten in. Dit jaar hangt tussen het soldatennet een herdenkings krans. Met zijn rode klaprozen valt hij op tussen het legergroen. Klap rozen uit Schotland zijn het, zo als 'hun jongens' Vlaanderen na de Eerste Wereldoorlog aantrof fen. Behalve de poppies groeide er niets meer. De krans eert William Harvey, een commando uit het Schotse plaatsje Troon. Hij is gestorven in Vlissingen, toen zijn divisie, No 4 Commando, de Schelde- stad in november 1944 kwam be vrijden van de Duitsers. Jochem Schmetz kreeg de krans opgestuurd van Bill Harvey, de zoon van William Harvey. „Hem ontmoette ik vorig jaar tijdens een herdenkingsdienst in de Sint Jacobskerk. Hij vertelde over zijn vader, die in Vlissin gen was gesneuveld. Vrijwel niets wist hij over wat op het Bellamypark is gebeurd. Zelf weet ik er wel het een en ander van, dus zijn we elkaar gaan e-mailen. Hij stuurde mij foto's en ik ging ermee naar het ge meentearchief. Hans Houter man, die schrijft over de bevrij ding, is toen gaan spitten." Schmetz en Houterman ontdek- 4-5 november g 3/11 van 10.00-2100 uur ^4/11 van 10.00-21 00 uur >95/11 van 10 00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF eg 15. Schuddebeurs. ©0111416255 videurloo.nl (Advertentie) Opleiding leraar basisonderwijs Start per 1 februari 2D05. dit kan in voltijd, deeltijd of zij-instroom. HogeschoolZeeland www.hz.nl zeeuwse almanak Breedbeeld Al maanden was die Goese- naar er over aan het zeuren en voor aan het sparen. Een platte breedbeeldtelevisie. En eindelijk was het dan zo ver. Het apparaat kon worden aan geschaft. Dagenlang zat hij aan de knopjes en instellingen te frie melen. Zijn vrouw had niets anders verwacht. Zo gaat dat nu eenmaal als grote jongens een nieuw speelgoedje heb ben. Maar na een week prutsen en zappen begon het haar toch wel wat de keel uit te hangen. „Is dat ding nu nog niet goed?", vroeg ze op zeker mo ment voorzichtig. Waarop haar man antwoordde: „Ja het beeld is nu prima, maar de programma's die ze uitzen den zijn nog steeds niets. Man slaat vrouw bij parkeerruzie MIDDELBURG - Een 22-jarige automobiliste uit Temeu- zen is gistel-middag rond drie uur op de Bodenplaats in Middelburg geschopt en geslagen door een onbekend ge bleven man. De vrouw had een kaartje gekocht en reed met haar auto naar een vrije parkeerplaats, waar een vriendin al op haar stond te wachten. Een andere automo bilist kwam de parkeerplaats echter oprijden en parkeer de zijn auto in de vrije ruimte. Toen de Temeuzense be stuurster de man hierover aansprak, begon hij te schel den, gaf haar enkele klappen en een trap. De twee werden door een andere man uit elkaar gehaald. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van mishandeling. Dorcas Walcheren genomineerd MIDDELBURG - De Dorcas-werkgroep Walcheren is ge nomineerd voor het meest succesvolle project bij 'de nieu we buren van Europa'. Samen met nog drie projecten maakt Dorcas Walcheren kans op de Matra-KPA-Oorkon de 2005, een programma van de ontwikkelingsorganisatie NCDO. Het programma van NCDO waarnaar de oorkon de is vernoemd, richt zich op kleinschalige ontwikkelings projecten in landen die de nieuwe buren zijn van Europa, zoals Marokko, Jordanië en landen in Midden- en Oost-Europa. Dorcas Werkgroep Walcheren biedt hulp in Oost-Europa. Welk project de oorkonde wint, wordt maandag 31 oktober bekendgemaakt. De oorkonde wordt uitgereikt door minister Bot van Buitenlandse Zaken. Begin actie schoonmakers bij Dow UTRECHT - Een groep van zeventien schoonmakers van het bedrijf ISS legt maandag het werk 24 uur neer bij che miebedrijf Dow in Terneuzen. De staking in Terneuzen is de eerste in een reeks acties die FNV Bondgenoten organi seert. Het CAO-overleg in de sector is in september vast gelopen. De schoonmakers willen minimaal 10 euro bruto per uur verdienen. Het minimumuurloon in de branche staat sinds begin 2003 op 8,33 euro. FNV Bondgenoten wil dat in vijf jaar optrekken naar 10 euro. In 2005 moet het in ieder geval omhoog naar 8,62 euro. De werkgevers organisatie OSB vindt dat te duur, aldus de bond. Op 15 november organiseert de vakbond een 'euro-tribunaal'. Een 'rechtbank' moet dan uitmaken wie de schuld draagt voor de lage lonen in de sector. ANP Scootmobiel gestolen MIDDELBURG - In de Johan van Reigersbergstraat in Middelburg is woensdagochtend een scootmobiel gesto len. Het groene voertuig, een Roobster TC met het kente ken RLT877, stond in een speciale ruimte. Ook de oplader is weg. De totale waarde bedraagt enkele duizenden euro's. door Wendy van den Hurk jectleider iet op het ROC, zit in een werkgroep van Delta en ze VLISSINGEN - In de CDA-frac- adviseert het CDA-bestuur. tie van Vlissingen verandert wei- Ze is ambitieus, zegt ze. „Ik wil nig: de kandidaten schuiven alle- wethouder worden. Mezelf ken- maal een plaats op en oud-wet- nende weet ik dat ik op het stad houder A. Hoefkens is terug. Bo- huis processen kan beïnvloeden, venaan staat C. Seijbel. Zij mikt Zo zoek ik nooit het conflict op, op een wethouderspost. maar ik weet wel wat ik wil en meestal bereik ik dat ook." Het CDA vindt dat ze het de af- Wie de nieuwe fractievoorzitter gelopen periode goed heeft ge- wordt, weet het CDA nog niet. daan: niemand is van de lijst ge- Mocht de partij de luxe hebben haald. „Wij zagen geen reden van twee wethouders, dan moet tot wijzigen", verwoordt secreta- die andere nog worden gekozen, ris G. de Rijke. De Rijke: „Daar denken we nog „We vinden dat de fractie goed over na. Het kan net zo goed ie- heeft gepresteerd. Ze is solide, mand van buiten zijn." homogeen en constructief." Met De nummer zes van de lijst, die andere woorden: de christen-de- al eens wethouder was in Vlis- mocraten zijn tevreden. singen, wordt het in ieder geval Omdat wethouder L. Poppe-De niet. A. Hoefkens zegt zich voor- Looff heeft gezegd dat te willen al met het raadslidmaatschap te stoppen met de lokale politiek, willen bezighouden, komt haar plek vrij. Die vult „Daarvoor zeg ik ook andere C. Seijbel op. Zij is de huidige functies af. Ik wil tijd investe- fractievoorzitter, maar ook pro- ren in de raad." =■<3. Nieuw gemeen te G 0 e S GOeS Ingang Hollandiaplein of M.A. de Ruijterlaan 2 Zaterdag 29 oktober Van 10.00 tot 16.00 Ulir U bent van harte welkom. Eerderheid van Vlissingse raad vindt dat belofte schuld maakt Jochem Schmetz van lederwarenzaak Duifhuizen toont de herden kingskrans voor William Harvey, een commando uit het Schotse plaatsje Troon die in 1944 sneuvelde in Vlissingen. foto Lex de Meester h Ramakers GEN - De verhuizing eshop Aarden vanuit kstraat in Vlissingen lamypark 20 gaat door. fl de Vlissingse gemeen- na een leven- is venijnig debat beslo- stemverhouding was [(stemmen tegen en zestien waren de het CDA. Y. Bouziani van en de Partij Elburg. fend was de omwenteling eRPCU maakte. Als fer- tegenstander van 'elke van de verstrekking van 'schaarde de tweemans- e zich toch achter de ver ing- „We stemmen in om- ■t geloofwaardigheid van jstuur op het spel staat", arde C. Kapaan. ielde op de verwachtingen srekt zijn naar de ondeme- iarden, die zeven jaar gele- ieewerkte aan de verplaat- sarde Kerkstraat. G. Aar- ged dat om plaats te ma jor de verbouwing van bi- eek 't Spui. „Voor ieder- is toen helder dat Aarden n tijdelijke locatie zat en het Bellamypark zou ver- s. Enkele jaren daarna de gemeenteraad nog eens 1 niet tegen die verhui- azijn. Dat schept verwach- sbij de ondernemer en be nnen. afgaand aan de discussie in sd legde Aarden nog een anng af. Hij stelde zijn oor- ielijke wens bij om op de te grond een café te begin- ,üet hoeft niet per se een aning A te zijn (is noodza- sora een café te mogen be ginnen)." Maar de tegenstem mers bleven vrezen voor ver keersoverlast. Ook het argu ment bleef voor hen van kracht dat de koffieshop op de promi nente plek in de stad 'verkeerde toeristen' zou aantrekken. Het CDA zette de voorstemmers nog eens onder de druk. C. Seij bel: „De raad durft weer niet te kiezen voor een uitgaansgebied op het Bellamypark waar het aangenaam veipozen is." T. de Roos (SP) reageerde dat de raad wel degelijk heeft gekozen. „Maar toevallig is het niet de keuze van het CDA." Het CDA probeerde met een amendement het verlies draag lijk te maken. Seijbel stelde voor om vast te laten leggen dat de koffieshop alleen op de eer ste verdieping gevestigd mag worden. Burgemeester A. van Dok-van Weele wilde voorafgaand aan de behandeling van dat amende ment weten of het CDA voor het raadsvoorstel zou stemmen als het gewijzigd was. M. Rein- ders-Stijnman (WD) vond dat niet relevant. De stemming le verde bij handopsteking eerst veertien-veertien op. Bij het sta ken van de stemmen zou er vol gende maand opnieuw over dit amendement worden gestemd. De burgemeester wilde zeker heid en vroeg nogmaals om stem ming. De stand veranderde in dertien-vijftien en na hoofdelij ke stemming in elf-zeventien. C. Kapaan en D. Schinkel (PSR) veranderden hun mening door 'voortschrijdend inzicht'. iding verloren SKENSZAND - Op de Drie- in Heinkenszand zijngister- i td enkele wasbakken van ïhoog geladen vrachtwa- gevallenDe bestuurder ionder een viaduct over de iloen hij enkele wasbakken for. Twee auto's raakten rbrökstukken beschadigd. Jacco-Pepijn Baljet, winnaar van de verhalenwedstrijd in de categorie 11- tot 13-jarigen, leest voor. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11