zc De Nooijer terug in selectie De NBA-spelers worden geketend Verzoeningsgesprek haalt kou uit de lucht bij FC Dordrecht De jeugd rukt op in titelstrijd libre uitslagen agenda donderdag 27 oktober 2005 s21 ■ouwenboksen in de picture [jj Spelen 2006 ['SANNE - De kans bestaat gouwen al bij de Olympi- Spelen van 2008 in de ring pn komen om te boksen, ■directeur Kelly Fairwea- tlie! dat gisteren in Lausan- joorschemeren. [dagelijks bestuur vergadert de komende dagen onder rover het definitieve pro- jrna van Peking en de kandi- or voor de Winterspelen 2014. Fairweather gaf de jsters hoop. maar zei er wel jat de verschillende olympi- isporttakken in totaal veer- voorstellen hebben inge- j voor nieuwe onderdelen, se zullen dan moeten afval- omdat het IOC niet meer 301 gouden medailles wil Hen. Te denken valt bijvoor- ia aan vermindering van het al gewichtsklassen. De in- jtionale federatie (AIBA) is sard een warm pleitbezor- roor het vrouwenboksen, Bgeveer 30.000 beoefenaar- itelt op wedstrijdniveau in knden. ANP leuws record iels Goverse Heerenveen gENVEEN - Schaatser i Goverse heeft gisteren een ure record op de 500 meter den tijdens recordwedstrij- nHeerenveen. gentienjarige schaatser uit De verbeterde het oude re ran Bastiaan van 't West- met ruim viertienden van econde tot 39.46. Diezelfde 't Westeinde verbeterde kns zijn eigen record tot ,0p de 1500 meter door- de 21-jarige schaatser uit haartsdijk voor het eerst «e-minutengrens en reed ik persoonlijk record van J6. Maarten Janse, ook uit haartsdijk, kwam op de meter tot 41,16 en op de meter tot 2.03,45. De uit burg afkomstige Adriaan oost reed respectievelijk Ben 2.14,55. Niels Goverse leen 3000 meter en kwam Ide finish in 4.18,44. iebanders uit velanden gaan ide onderuit ES - De driebanders van mbeurs/'t Kaaitje incasseer- in eigen huis een gevoelige legen Veilingzicht 3 uit lenbosch: 2-6. Groot Avon- deed het nog minder tegen Bienvinkeltje uit Sas van il,dat met 1-7 won. begin van Korenbeurs/- taitje-Veil ingzicht 3 zag er de thuisploeg goed uit. Louis Smulder stal met 1588 de show en pakte de winst. Dat bleek later ialleen de beste partij, maar ie enige zege. Piet Schrier, m> Pankow en Joop van Oudenhoven verloren, sbij de laatste twee het ge niet aan hun zijde hadden. Eilanders zakken door de ilaag weg in de midden man poule vier van de vier- visie. Avontuur uit Goes dacht tranen profiteren van die lap. Dat pakte in een cu- sduel anders uit. Bij de pau- ïdden de bezoekers een 1-3 ïprong nadat Jan Eicken- door Joke Breur werd ge il en Nico de Leeuw in de 'Jrt van zijn partij tegen ivan Velzen een gelijkspel 8vuur sleepte, de thee ontstond een ide ontwikkeling. Nadat 1 Kramer en Marien Geir- nun partij hadden afge- ?n Jan Goudzwaard en Jo- iderse al ver waren gevor- ontdekte teamleider Jan nboom van de thuisploeg 2 verkeerde mensen tegen hadden gespeeld. Daarop 'de strijd opnieuw begon- saar nu met de juiste tegen- :r Kramer was dat jam- Hij won zijn ongeldige par- d, maar de geldige niet. fe einduitslag was het inci- aiet van wezenlijke in- i De winst ging naar de *5- Vlamingen, die daar heen de onderste plaats Sen. skurs/'t Kaaitje-Veiling- J2-6: Kïmmo Pankow-Nico ■'■■30 (58); Piet Schrier- Arno (j25 (54); Joop van den hwen-Christ van Peer (59); Jean Louis Smul- "iryvan Peer 20-11 (34). Avontuur-'t Bierwinkeltje Eickenboom-Joke Breur (43); Rinus Kramer- Joni Je 19-25 (48); Jan Goud- ti-Marem Geirland 22-25 lico de Leeuw-Ruud van Vel- »-0(57). door Jan Dagevos DORDRECHT - Gérard de Nooijer keert terug in de eerste selectie van FC Dordrecht. Het conflict tussen hem en trainer Jurrie Koolhof is uitgepraat. De 36-jarige middenvelder traint vanaf vandaag weer mee met de eerste selectie. Ruim een week terug zette trai ner Jurrie Koolhof aanvoerder Gérard de Nooijer uit de eerste selectie en verbande hem naar het tweede elftal. De oefenmees- ter had zich gestoord aan het ge drag van de middenvelder. Daar naast vond hij dat de speler niet meer op en top gemotiveerd was. Gistermiddag volgde er een ver zoeningsgesprek, waarbij FC Dordrecht-voorzitter Ad Heijs- man, technisch-directeur Marco Boogers, trainer Jurrie Koolhof. Gérard de Nooijer en zijn zaak waarnemer Piet Breevaart aan wezig waren. Het onderhoud duurde ruim twee uur. „Wat we allemaal precies be sproken hebben, blijft intern", vertelt De Nooijer. ,,Ik heb be grip getoond voor de beslissing van Koolhof. De argumenten zijn besproken en er is ook naar mij geluisterd. Het was voor ons beiden een vervelende situatie." Eigenwijs „En dan kun je allebei wel heel eigenwijs zijn, dat zijn we ook wel hoor, maar je moet altijd proberen om er als twee volwas sen mensen uit te komen. De club heeft ons allebei nodig." FC Dordrecht staat momenteel in de eerste divisie op een teleur stellende twaalfde plaats (17 punten uit 14 duels) en werd dinsdagavond op pijnlijke wijze uitgeschakeld in het bekertoer nooi. Volendam was in Dord recht met 4-0 te sterk. Morgen werkt Dordrecht in eigen huis het competitieduel met Fortuna Sittard af. Of De Nooijer dan di rect weer deel uitmaakt van de groep voor dat competitietref- fen wordt vandaag duidelijk. De Nooijer traint vanmorgen mee met de selectie. „Ik vind het fijn om weer te kunnen trainen. Vandaag zal blijken of ik na een week vakantie nog vooruitkom. Dat zal overigens wel meevallen hoor, denk ik. Ik heb tegen Kool hof gezegd dat ik zal laten zien dat ik in de selectie hoor." Aanvoerdersband De Nooijer zal voorlopig niet als aanvoerder fungeren. Doelman Johan van de Werff draagt na de perikelen van vorige week in elk geval tot de winterstop de aanvoerdersband. De Nooijer: „Dat is begrijpelijk. Je kunt nu weer niet gaan schuiven. Daar heb ik alle begrip voor." Start Amerikaans basketbalseizoen in teken van omstreden kledingvoorschrift Op 2 november start het nieu we seizoen in de NBA. Hoewel basketbal al meer dan honderd jaar oud is, worden er bijna jaarlijks nieuwe regels be dacht. De recentste doet veel stof opwaaien. De Amerikaan se profs mogen niet meer zelf kiezen wat ze 's morgens aan trekken. Buiten de lijnen geen geschitter meer. door Edward Swier DEN HAAG - Het zijn slechte tijden voor de Amerikaanse edelsmeden. Commissioner Da vid Stern, de hoogste baas van de NBA, heeft een kledingvoor schrift uitgevaardigd. Zijn competitie, een miljarden bedrijf met diepe wortels in de belevingswereld van de blanke én gekleurde sportliefhebber, moet stralen en blinken. Maar niet te veel. De spelers worden geketend; hun kettingen - van goud, zilver, platina en liefst ook nog ingelegd met wat dia mantjes - moeten af. Sterns verdict deed een schok golf door de NBA spoelen. De basketbalmiljonairs rolden de ze week over elkaar heen om hun mening te geven. Enkele spelers, zij die er wel van hou den om zwaar oversized maat pakken te dragen, kunnen er nog wel inkomen. Anderen zijn witheet, zien zich voor grote problemen geplaatst. Ze moe ten niet alleen een nieuwe gar derobe aanschaffen, maar voe len zich bovendien gediscrimi neerd. Want die kettingen, pro minent te zien in tal van Ameri kaanse muziekclips, dragen ze niet zomaar omdat ze mooi zijn en glimmen, maar omdat ze er gens voor staan. „Sommigen dragen ze vanwege hun religieuze achtergrond. Of omdat ze persoonlijke herinne ringen aan anderen hebben. Dat moet toch kunnen", vindt Jason Richardson, guard van Golden State Warriors. Stel boeven NBA-baas Stem zei het niet met zo veel woorden, maar hij wil het zijn miljoenenpubliek niet aandoen dat het moet aan kijken tegen een stel boeven. Jongens die lijken te horen bij een of andere beruchte gang. In de gevangenis lopen ze met af gezakte broeken, met het kruis bij de knieën. En schoenen zon der veters. Vanwege het gevaar voor de volksgezondheid. Maar die cultuur hoort niet thuis in de NBA, vindt de hoogste baas. Wat mag wel? En wat niet? Spe lers worden geacht als ze met het team op pad zijn zich pro fessioneel te kleden. Geen re tro-shirts zonder mouwen, geen broeken met het kruis op de enkels, geen bandana's of caps, geen zonnebrillen, geen megasize koptelefoons en bo venal geen kettingen, opzichti ge hangers en medaillons meer. No more bling-bling. De NBA is het gangsta- en hiphopimago zat. Tuurlijk, Stem weet ook dat hij spelers in hun vrije tijd niet kan opleggen wat ze moeten dragen. Maar tijdens het sei zoen, dat woensdag begint en half juni met de play-offs ein digt, zijn de teams vrijwel con tinu op pad. De reguliere com petitie beslaat 82 duels, nadien volgen voor de toppers vaak nog een tiental play-offduels. Paul Pierce van Boston Celtics, hier ingeklemd tussen Stephen Jackson en James Jones van Indiana Pacers (rechts), trekt met liefde zijn chequeboek voor overtreding van de nieuwe NBA-regels. „Ik kleed me zoals ik me op dat moment voel. Er zullen dagen zijn dat ik tegen een boete oploop." foto Steve C. Mitchell/EPA Het reizen per vliegtuig en de trip van hotel naar stadion moet netjes. Hoewel. Vince Carter van New Jersey Nets: „Wat kan een an der eigenlijk schelen wat ik dan draag?" Geblesseerd op de bank? Ook die uren vallen on der de dresscode. Wie op de bank plaatsneemt, wordt ge acht een trainingsjack van de club te dragen en schoenen mét sokken. Slechts off-season en in de nachtelijke uren in het uitg aansleven mogen de kettingen om. En kan Allen Iverson, die er volgens sommige van zijn collega's wel eens uitziet als een dakloze, zijn do-rag en oversized throwback jerseys weer dragen. En al zijn tattoo's aan de wereld showen. Diverse spelers lieten Stern we ten de dresscode een raciale be slissing te vinden. Ze snappen niet dat de blanke zakenman zich durft te bemoeien met het culturele erfgoed van de jonge, zwarte sporter „Over de kle ding kunnen we discussiëren, dat zie ik wel in. Maar die ket tingen horen erbij. Die horen bij ons. Dat is onze identiteit", aldus Stephen Jackson, for ward van Indiana Pacers. „Ik draag ze omdat ik in de hiphop cultuur geïnteresseerd ben." Paul Pierce, de grote man bij Boston Celtics, heeft dezelfde mening. „De bazen van de NBA moeten accepteren dat de NBA gevormd wordt door jon ge, zwarte kerels. Kerels die kettingen en hiphop tot hun cultuur rekenen." Jackson snapt dat Stern bang is. „Als Basketballer Allen Iverson denkt dat de nieuwe dresscode in de NBA zijn doel voorbijschiet. foto Fernando Leon de sport te hiphop wordt, ha ken volgens hem misschien wel sponsors af." Allen Iverson, het prototype van de basketbalprof van de straat, vindt een dresscode zijn doel voorbijstreven. „Het be nauwt me dat een ander be paalt wat ik moet dragen. Bo vendien geloof ik niet dat je hiermee het imago van de com petitie opkrikt. Dit is een maat regel om de schijn op te hou den." Raja Bell, spelverdeler van Phoenix Suns, denkt dat Stern zich in de vingers snijdt. „De NBA-merchandise, shirts en petjes, worden verkocht aan jongeren. Kids die ook geïnte resseerd zijn in hiphop." Jason Richardson gelooft er evenmin in. Kleren maken niet altijd de man, meent de guard van Golden State Warriors. „Je kan ook een schurk zijn in een pak. Kijk naar die fraaie heren van energiebedrijf Enron. Het gaat er niet om wat je draagt, maar hoe je je gedraagt." Chequeboek Op het overtreden van de re gels staan boetes. Paul Pierce heeft al laten weten zijn che queboek met alle plezier te trekken. Hij wil een protest la ten horen. „Ik kleed me zoals ik me op dat moment voel. Er zullen dagen zijn dat ik tegen een boete oploop." Stephen Jackson droeg vorige week, bij een oefenduel van Pa cers tegen San Antonio Spurs, vier kettingen. Toch zal hij zich op den duur ook schikken naar Stem. „De mensen die je betalen maken de regels. Tja. Ik hou er van mijn juwelen te dragen, glimmend en glanzend. Maar ik hou ook van mijn werk. Ik geniet ervan te basket ballen, heb geen zin in een schorsing." Maar, zegt hij, hij zal ertegen blijven ageren. „Dat het bela chelijk is, mag ik zeggen, toch? We hebben toch nog wel freedom of speech, vrijheid van meningsuiting. Toch?" GPD door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - In het persoonlijk kampioenschap libre vijfde klas se poule noord van het district Delta Zuid-West is Seto Acar van De Vier Linden de te klop pen man. Maar de Schouwse aandacht gaat uit naar de jonge lingen Bert de Ruiter van Onder Vrienden (16 jaar) en Gert Jan van Valen van De Poedel (15). De organisatie van het biljart evenement is in handen van bil- jartverenging de Graanbeurs De wedstrijden zijn in het splin ternieuwe clubhuis De Graan beurs in Zierikzee. Het is voor het eerst sinds de ingebruikna me van die accommodatie dat er een finale wordt gehouden. Het wordt de eindstrijd van de oprukkende jeugd. Twee jonkies plaatsten zich tussen de grijzen de en kalende deelnemers. Of ze al aan het podium gaan morre len, is de vraag. Maar dat zij de finale haalden, zegt veel over hun mogelijkheden. Van De Ruiter wordt het meest verwacht. Pas ruim een jaar ac tief in de biljartsport werpen de lessen bij oud-districtsvoorzit- ter Piet Verschure nu al vruch ten af. Al bij aanvang van het seizoen deed hij van zich spre ken. Hij won toen overtuigend de titelstrijd bij de jeugd in de vijfde en zesde klasse. De Ruiter kwam toen nog in de zesde klas se uit, maar deed het zó goed dat hij niet alleen overallwin naar werd, maar ook promoveer de naar de vijfde klasse. Nu stapt hij bij de senioren in de fi nale, na in de voorduels prima te hebben gepresteerd. Met zijn 1.191 naderde hij de klassegrens (1.200) dicht. De groei zit er in bij de jongen uit Renesse. De tegenstand komt vooral van Seto Acar van De Vier Linden. De Turkse Bevelander steekt met kop en schouders (1.378) bo ven de rest uit en is favoriet. Hij behaalde al promotie, evenals Leo Blok van Delta. Al was het bij hem minder overtuigend (1.208). De rest van het deelne mersveld bestaat uit Jan Vers prille (De Herberg), Jan Bakker (SIR), Dirk Fluyt (d'Eule) en Ge rard Schaap (Kwadendamme). De partijen gaan over 40 caram boles. Davidse wint B-ranglijsttoernooi HOORN - Tafeltennisster Sharina Davidse heeft het B-jeugdranglijsttoemooi in Hoorn gewonnen in de catego rie meisjes pupillen. Door dit resultaat heeft de speelster van de tafeltenniscombinatie Middelburg een A-licentie verdiend. Na een overtuigend optreden in de poule en een makkelijke zege in de halve finale, was in de eindstrijd Alice Barendregt de tegenstandster. Van de overige Zeeuwen haalden alleen Wouter van der Mark, Sören de Witte (beide in de jongens juniorenklasse) en Ilse van der Mark (meisjes kadetten) het hoofdtoernooi. Scorende verdediger moet toch weg TILBURG - De ijshockeyers van Tilburg Trappers vervol gen het seizoen zonder de Canadese verdediger Luc Pa- quin (23). Volgens Trappers-coach Dave Hyrsky kweet Pa- quin zich onvoldoende van zijn verdedigende taken. Aan vallend zat het wel goed bij de Canadees. Zo maakte hij zondag in het thuisduel met Den Haag Wolves (8-3-zege) nog drie doelpunten. „Maar we willen dit seizoen prijzen pakken", aldus Theo van Gerwen, technisch manager van Trappers. „En dan moet de verdediging solide zijn." GPD Frentzen mag ziekenhuis verlaten STUTTGART - Voormalig formule-1-coureur Heinz-Ha- rald Frentzen heeft gisteren het ziekenhuis van Ludwigs- hafen verlaten. De DTM-coureur vloog zondag op het cir cuit van Hockenheim uit de bocht en werd met een lichte hersenbloeding en hersenkneuzing afgevoerd naar het zie kenhuis. Inmiddels is de 38-jarige coureur voldoende her steld om thuis aan de revalidatie te beginnen. Het is on duidelijk hoe lang dat in beslag zal nemen. ANP/DPA Bondscoach Israël dient ontslag in TEL AVTV - Avraham Grant heeft zijn ontslag ingediend als coach van het nationale voetbalteam van Israël. Grant slaagde er niet in zich met zijn team te plaatsen voor de eindronde van het WK, hoewel Israël geen kwalificatie duel verloor. Israël werd derde in groep 4 achter Frank rijk en Zwitserland. Grant heeft zich wel bereid ver klaard zijn ambtstermijn uit te dienen. Zijn contract loopt tot aan de zomer van 2006. ANP Van Gemerden kwartfinalist Seoul SEOUL - Melle van Gemerden heeft bij het challenger- toernooi in Seoul de kwartfinales bereikt. De Amsterdam se tennisser rekende in de tweede ronde met 6-2, 6-3 af met de Zuid-Koreaan Woong-Sun Jun. Van Gemerden stuit nu op de Duitser Rainer Schüttler. ANP WK snooker in Pakistan uitgesteld NIEUWE GEIN - Het WK snooker mannen en vrouwen, dat 7 november zou beginnen in Karatsji, is vanwege de aardbeving in Pakistan uitgesteld. De organisatie acht het gezien de ernst van de situatie in het noorden van het land niet opportuun het evenement door te laten gaan. Veel sponsors stortten hun WK-budget al in het rampen fonds. De internationale federatie (IBSF) beslist op korte termijn wat er met het WK 2005 gaat gebeuren. ANP Estoril. WK landenteams. Open klasse. Bermuda Bowl: Neder land-Nieuw -Zeeland 22-8, China-Neder- land 15-15, Nederland-Verenigde Sta ten 2 16-14. Stand: 1. Italië 237 punten, 2. Verenigde Staten 2 216, 3. Egypte 208,14. Nederland 172. Vrouwen, Venice Cup: Brazilië-Neder- land 24-6, Nederland- Nieuw-Zeeland 20-10, Verenigde Staten 1-Nederland 17-13. Stand: 1. China 231,25, 2. Frank rijk 219, 3. Verenigde Staten 1 208, 11. Nederland 180,50. Houston. World Series, derde duel. Houston Astros-Chicago White Sox 5-7 (14 innings). Stand best-of-seven: 0-3. Heerenveen. Recordwedstrijden, resultaten Zeeuwse rijders. Bastiaan van 't West einde (Wolphaarstdijk) 500m: 39,76 pr; 1500m: 1.59,96 pr. Maarten Janse jr. (Wolphaartsdijk) 500m: 41,16; 1500m: 2.03,45. Adriaan Provoost (Domburg) 500m: 45,20; 1500m: 2.14,55. Niels Goverse (Kapelle) 500m: 39,46 ZR; 3000m: 4.18,44. 38-50-51-52-53-56-61-64-72-78 Onder voorbehoud. Sint Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Goldstein (VSt)-Burgsmüller (Dui) 7-6 (6) 2-6 6-3. Tweede ronde: Carlsen (Den)-Stacho- vski (Oek) 6-7 (5) 7-6 (2) 7-6 (6). Kiefer (Dui/5)-Melzer (Oos) 3-6 6-3 7-5, Vik (Ts|)-Serra (Fra) 7-6 (3) 2-6 6-3. Rusedski (Eng/7)-Toersoenov (Rus) 6-4 6-4, Davi- denko (Rus/1-Dlouhy (Tsj) 6-2 6-1 Basel. Mannen. Eerste ronde: Coria (Arg/1)-Martin (Spa) 6-2 6-4, Hrbaty (Slw/5)-Chela (Arg) 7-6 (7) 6-2. Murray (GBr)-Henman (GBr/6) 6-2 5-7 7-6 (4), Calleri (Arg)-Sabau (Roe) 6-0 6-3. Acasu- so (Arg)-Massu (Chl) 4-6 7-6 (3) 6-4. Nal- bandian (Arg/2) - Karlovic (Kro) 6-3 7-6. Lyon. Mannen. Eerste ronde: Spadea (VSt)-Ljubicic (Kro/4) 7-6 (5) 7-5. San- toro (Fra)-Dent (VSt) 6-3 7-5. Olivier Ro- chus (Bel)-Djokovic (SMo) 7-6 (4) 7-5, Mathieu (Fra)-Ginepri (VSt/5) 5-2 opga ve Gmepri, Mahut (Fra)-8enneteau (Fra) 6-4 7-5 Tweede ronde: Ancic (Kro/7) - Enqvist (Zwe) 6-7 (4) 7-6 (5) 6-4 Hasselt. Vrouwen. Tweede ronde: Schruff (Dui)-Callens (Bel) 6-3 6-1. Srebotnik (Slw/8)-Santangelo (Ita) 6-3 6-0, Tu (VSt)-Loit (Fra) 6-3 6-7 (2) 6-1. Vinei (Ita) Minella (Lux) 6-4 6-2. Clijsters (Bel/1 )-Bitsjkova (Rus) 6-1 6-3, Schiavo- ne (lta/3) - Camerin (Ita) 7-5 6-1. Sprem (Kro)-Savtsjoek (Oek) &1 6-1. Dubbel spel: Krajicek/Szavay (Ned/Hon)- Butkiewicz/Kilsdonk (Bel/Ned) 6-3 6-4. Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Arvidsson (Zwe)-Strycova (Tsj) 6-1 6-2. Sugiyama (Jap)-Lichovtseva (Rus) 6-1 4-6 7-5. Pe- schke (Tsj)-Dementjeva (Rus) 6-3 7-5, Paszek (Oos)-Vesnïna (Rus) 7-6 1-6 7-5, Hantuchova (Slw/6) - Koukalova (Tsj) 6-4 6-7 (4) 7-6 (9). Glasgow. Wereldbeker. Mannen, vloer: 1. O'Neill (Can) 9,687, 2. Wammes (Ned) 9,425, 3. Gal (Hon) 9,262. Ringen: 1. Van Gelder (Ned) 9,800. 2. Safosjkin (Rus) 9,775, 3. Tork- kel (Fin) 9,500. Sprong: 1. Blanik (Pol) 9,574 (9,687/9,462), 2. Feng (Chn) 9,568 (9.562/9,575), 3. Gal 9,424 (9,437/9,412), 4. Wammes 9,387 (9,687/9,087). Vrouwen, sprong: 1. Tsjoesovitina (Oez) 9,275 (9,250/9,300), 2. Russo (Aus) 9,124 (9,162/9,087), 3. Cairns (GBr) 8,943 (8,937/9,087). 6. Van de Leur 8.756 (8,600/8,912). Balk: 1. Lili Wang (Chn) 9,362, 2. Zhuoru Zhou (Chn) 9,237, 3. Tweddle (GBr) 9,012, 5. Van de Leur 8,925, 7. Linders 8,600. Gatorade Cup, derde ronde. FC Utrecht - VVV Venlo 1-2 n.v. (1-1/0-1). 15. Kantelberg 0-1, 51. For- tuné 1-1. 92. Garcia 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Rode kaart: 90. Shew-Atjon (FC Utrecht/2x geel). Gele kaart: Keiler, So- mers (FC Utrecht), Verdellen (WV Ven lo), Aantal toeschouwers: 9800. RKC Waalwijk - FC Twente 1-2 (0-1). 32. Niemeyer 0-1, 82. Hoogendorp 1-1, 114. Afonso 1 -2. Scheidsrechter: Jol. Ro de kaart: 99. N'Kufo (FC Twente), Aantal toeschouwers: 1250. FC Groningen - ADO Den Haag 3-0 (1-0). 25. Cornelisse 1-0, 60. Nevland 2-0,79. Salmon 3-0. Scheidsrechter: We- gereef. Gele kaart: Elia, Van der Leegte (ADO Den Haag). Aantal toeschouwers: 8000. NEC - NAC 2-2 (1-0) NEC wint na strafschoppen: 5-4. 16. Van den Eede 1-0 (strafschop), 74. Van Hooijdonk 1-1, 110. Mendes da Silva 1-2, 113. Olsson 2-2. Scheidsrechter: Bossen. Rode kaart: 120. Zwaanswijk (NAC, 2x geel). Gele kaart: Wielaert, Van der Doelen (NEC). Aantal toeschouwers: 7000. Duitsland, beker: 1860 Munchen-Duis- burg 3-2, Arminia Bielefeld-Energie Cot- tbus 2-1, Kickers Offenbach-Karslruhe SC 2-1, Hamburger SV-Bayer Leverku- sen 3-2, VfL Osnabrück-FSV Mainz 05 2-5nv, Hertha BSC-Borussia MG 3-0, Hansa Rostock-VfB Stuttgart 3-2, Erzge- birge Aue-Bayern München 0-1. Engeland, League Cup: Chel- sea-Charlton 1-1, Charlton wns, Man chester United-Barnet 4-1, Everton-Mid- dlesbrough 0-1, Bolton Wande- rers-West Ham United 1-0, Grimsby Town-Newcastle United 0-1 Italië, competitie: Ascoli-Udinese 1-1. Cagliari-Livorno 1-1, Empoli-AC Milan 1-3, Inter-Roma 2-3, Juventus-Sampdo- ria 2-0, Lazio-Chievo 2-2, Palermo-Lecce 3-0, Parma-Messina 1-1, Reggina-Trevi- so 1-2, Siena-Fiorentina 0-2. Stand: Ju- ventus 9-27, AC Milan 9-22, Fiorentina 9-19, Inter 9-18, Palermo 9-15, Chievo 9-15, Lazio 9-15, Livorno 9-15, Sampdo- ria 9-13, Udinese 9-13, Empoli 9-13, Ro ma 9-12, Ascoli 9-11, Siena 9-11, Reggi- na 9-6, Parma 9-6, Messina 9-5, Treviso 9-5, Cagliari 9-4, Lecce 9-4. Schotland, competitie: Celtic-Mother- well 5-0. Dunferml.-Hibernian 1-2, Hearts-Kilmarnock 1-0, Inver ness-Falkirk 0-3, Livingston-Rangers 2-2. Stand: Hearts 12-32, Celtic 12-29. Hibernian 12-25, Rangers 12-21. Aber deen 12-16. Kilmarnock 12-15, Mother well 12-14. Inverness 12-13, Dundee Utd 12-13, Falkirk 12-12, Dunferml. 12-5. Livingston 12-4. Spanje, competitie: Betis- Villarreal 2-3, Mallorca-Celta 1-0, Osasuna-Bilbao 3-2. Barcelona-Malaga 2-0. Stand: Osasuna 9-18, Getafe 8-17, Barcelona 9-16, Celta 9-16, Real Madrid 8-15, Va lencia 8-15, Villarreal 9-15, Sociedad 8-13, Sevilla 8-12, Cadiz 8-12, Deportivo 8-10, At Madrid 8-10, Malaga 9-10, Be tis 9-9. Zaragoza 8-8. Santander 8-8. Mallorca 9-8. Espanyol 8-7. Alaves 8-6. Bilbao 9-5. Lichtenvoorde. Top Teams Cup vrouwen. Longa'59 (Ned)-MVS La Ro- chette (Fra) 1-3 (21-25 13-25 25-20 15-25). donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: De Dis tel 1-De Geslootene Boom. Locatie: BC De Distel, Roosendaal. Aanvang: 19.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45