indelij k evanche oor NEC Goud voor Van Gelder op ringen Juventus blijft maar winnen 19 er domper NAC Thorpe in ïibar hotels Nieuwe bestuurscrisis Cambuur Tour van 2006 doet zeven landen aan White Sox dicht bij zege in World Series donderdag 27 oktober 2005 GEN - Met een beter ge- strafschoppenserie nam steravond een beetje re- voor de verloren bekerfi- de club in 1973 tegen een gelijke stand na re- speeltijd (1-1) en verlen- 2) schaarden de Nijmege- ich in de eigen Goffert sic van de bezoekers uit de laatste zestien van ionale bekertoernooi. ite bekerontmoeting tus- le ploegen dateerde van geleden. Een apetrotse i dertienjarige Lokhoff een uitverkochte Kuip Bish en Brouwers zijn fa- ploeg de laatste prijs ïkenis bezorgden (2-0). ergernis moest de huidi- ier van NAC in een ruim helft gevuld Goffert-sta- istateren dat de mooiste tie in het betaalde voet- keer niet garant stond valitatief hoogstaand en kelijk spel. o vaak dit seizoen kende er spelend NAC opnieuw nblemen met scoren. De club stelde de luidruch- iterban afgelopen zomer telijk tevreden met de van spitsen als Sikora, then en publiekslieveling wijdonk. Uitgerekend de noemde routinier kan aai bij NAC voorlopig [vinden. oralsnog enige competi- mnt maakte Van Hooij- anaf de strafschopstip in iel met hekkensluiter en steeds langere serie rappen in de buurt van afschopgebied en twee ;vol goede doelkansen le- e sportredactie verden maar geen treffers op. Ook op bezoek bij een door de afwezigheid van de geblesseer de topschutter Niedzielan ge handicapt NEC deed Van Hooij- donk aanvankelijk niet denken aan de spits die Feyenoord on der meer de Uefa Cup bezorgde. Al na tien minuten trof hij van dichtbij de lat. Twee vrije trap pen schoot de spits in de muur. Anders dan vrijdag tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-1) beoordeelden de NAC-sup- porters de inspanningen van Van Hooijdonk niet met een fluitconcert. De spits, bijna in zijn eentje verantwoordelijk voor de onrealistisch hoge ver wachtingen bij de achterban, be loonde het geduld in de 74e mi nuut met de gelijkmaker. Die was nodig omdat NEC-spits Van den Eede, in Breda jammer lijk mislukt, eerder een straf schop had benut. In de tweede helft van de verlenging bewees Van Hooijdonk nogmaals dat hij wel degelijk van grote waarde voor NAC kan zijn. Hij liet Men- des da Silva scoren: 1-2. De wed strijd leek beslist maar Olsson maakte op de valreep nog 2-2. In de strafschoppenserie scoor de Van Hooijdonk als Panenka en alleen Wisgerhof van NEC en Elshot en Van Gessel namens NAC. De grootste verrassing was gis teravond de uitschakeling van FC Utrecht door VW Venlo. De koploper van de eerste divisie versloeg de Utrechters in de ei gen Galgenwaard na verlenging met 2-1. Ook FC Twente had een verlenging nodig om RKC uit te schakelen; de Zwitserse in valler Afonso besliste het duel in de 113e minuut. FC Gronin- gen won in negentig minuten van ADO Den Haag: 3-0. ANP AC Milans doelpuntenmaker Christian Vieri (niet zichtbaar) wordt bedolven door zijn ploeggenoten, van wie Clarence Seedorf het feestje op de voorgrond (nummer 20) meeviert. AC Milan won met 1-3 bij Empoli en blijft in het spoor van koploper Juventus. foto Max Rossi/RTR van onze sportredactie GOES - Juventus blijft maar winnen in de Serie A. Ook Samp- doria kon gisteravond in Turijn de onaantastbare koploper niet de eerste punten afhandig ma ken. De titelverdediger boekte de negende competitiezege op rij, een record: 2-0. De Frans man Trezeguet en de Roemeen Mutu scoorden. AC Milan, de beste van de rest, maakte geen fout bij Empoli. Vannuchi bezorgde de thuis ploeg na ruim een half uur een voorsprong. Gilardino maakte vlak voor het rustsignaal gelijk. Hij tekende vlak na de hervat ting ook voor de tweede Milane se treffer, Vieri bepaalde de -eindstand op 0-3. Internazionale raakte wel ver der achterop bij Juve door voor eigen publiek te verliezen van AS Roma: 2-3. De Romeinen na men voor rust afstand door Mon- tella en Totti. De laatste schoot in de 47e minuut nogmaals raak, vanaf de strafschopstip. Pas in de slotfase bracht Inter, dankzij zijn Braziliaanse schut ter Adriano, de spanning nog te rug. Spanje In de Spaanse competitie redde Ronaldinho FC Barcelona weer eens. De Braziliaanse vedette, spelend in zijn honderdste wed strijd voor Barcelona, opende de score tegen Malaga, dat ten kos te van een serie gele kaarten op 0-0 leek aan te sturen. Hij benut te tien minuten voor tijd een strafschop. Larsson maakte er vervolgens, dikverdiend, nog 2-0 van. Van Bommel stond zo als verwacht in de basis op de plaats van de geblesseerde Por tugees Deco. Villarreal won, zonder Krom kamp, in Sevilla met 3-2 van Be- tis. Riquelme maakte twintig mi nuten voor tijd de beslissende treffer. De thuisclub speelde op dat moment al met tien man. Joaquin kreeg rood Melli volg de hem tien minuten later naar de kleedkamer, waarschijnlijk omdat hij de scheidsrechter bele digde. Duitsland Mede dankzij een doelpunt van Ellery Cairo heeft Hertha BSC gisteravond de achtste finales van de strijd om de DFB-Pokal bereikt. Hertha versloeg op ei gen veld Borussia Mönchengladbach met 3-0. Cai ro, oud-speler van onder andere FC Twente, was vei-antwoorde- lijk voor de tweede treffer. Hamburger SV, met de Neder landse internationals Boulah- rouz en Van der Vaart in de ba sis, won met 3-2 van Bayer Le- verkusen. Invaller Wicky maak te zes minuten voor tijd het win nende doelpunt. Bavem Miinchen bekerde ver der dankzij een benauwde 1-0-zege bij Erzgebirge Aue uit de tweede liga. Makaay miste al na drie minuten een enorme kans, de Nederlander heeft al sinds 27 augustus niet meer ge scoord. Ballack besliste het duel met een doelpunt in de tachtig ste minuut. Engeland In Engeland werd Chelsea in de League Cup uitgegeschakeld door Charlton Athletic, dat de strafschoppen beter nam. Man chester United kwam wel ver der: 4-1 tegen Barnet. ANP kunstrijder okken bij oeringszaak *1 - De Oostenrijkse ex- jder Wolfgang Schwarz, scli kampioen van 1968, Venen aangehouden op king van betrokkenheid poging tot kidnapping. de ontvoering van een ge Roemeense miljo- jchter mede hebben be- Hij zou enkele punten aanklacht hebben be- ichwarz had zijn huis ver- aan een rijke Roemeen en laama benaderd door En- cnminelen. Zo ontstond an tot ontvoering, die er nooit kwam. 'PA EY - Gasten van een Dtciketen kunnen in Au- binnenkort producten remheld Ian Thorpe in nibar aantreffen. De veel- olympisch kampioen tn contract met de Ac- en. heeft vorig jaar in *erking met de firma So Foods zijn merk tdo Foods gelanceerd. Uit «ks komen nu het flesje ulwater en een broodje ffljn in de minibars. Thor- ïdit jaar een zwempauze ach op te laden voor de van 2008 in Peking. IFP Paus zegent WK voetbal AlNSTAD - Paus Bene- heeft gisteren in Vati- zijn zegen uitgespro- «r het WK voetbal van jaar in Duitsland. De ked dat in een onderhoud Beckenbauer, voorzit- :het organisatiecomité. andgenoten spraken kort dkaar, waarna Becken- «€n vaantje van het WK =ndigde aan de paus. „Het plezier m'n landgenoot '•moeten", zei Becken- •Ik ken hem niet persoon aar hij lijkt me erg aar- hij een Bayem-sup- s' Dat weet ik niet. Maar zeker mogelijk." ÜTR van onze sportredactie GLASGOW - Turner Yuri van Gelder heeft gisteravond bij de wereldbekerwed strijden in Glasgow goud behaald op de ringen. De Waalwijker kreeg van de jury de hoge score van 9,800, net onder zijn persoonlijk beste score ooit (9,812). Jef frey Wammes won zilver op vloer met 9,425. Europees kampioen Van Gelder nam revanche op zijn Russische collega Alexander Safosjkin, die hem afgelopen weekeinde in Stuttgart van de winst Trainer krijgt na belediging boete van 10.000 euro FRANKFURT - De trainer van 1. FC Kai- serslautern moet 10.000 euro boete beta len omdat hij dinsdag tijdens het duel met Rot-Weiss Erfurt een tegenstander 'Scheiss Ossi' noemde. Een 'Ossi' is een Oost-Duitser. De voorzitter van Kaiserslautern vond het zo'n grote belediging dat hij de coach opdroeg 10.000 euro over te maken naar de jeugdopleiding van Erfurt. Daarnaast moet trainer Michael Henke ook nog vre zen voor een straf van de Duitse voetbal bond. Die kondigde al een onderzoek aan. ANP/SID Troussier wordt weer bondscoach RABAT - Philippe Troussier is aange steld als bondscoach van Marokko. De Fransman krijgt de verantwoordelijk heid over alle nationale voetbalselecties. Samir Ajam, met wie hij al langer samen werkt, gaat hem assisteren. Troussier vervangt Badou Zaki, die ont slag kreeg omdat hij er niet in slaagde de ploeg naar het WK te loodsen. Troussier heeft in Marokko ervaring als clubtrai ner. Hij was onder meer ook bondscoach van Nigeria, Burkina Faso en Zuid-Afri- ka. ANP/AFP afhield. Safosjkin veroverde in Schot land zilver: 9,775. Voor Van Gelder was het de tiende wereldbekerzege in zijn loopbaan, Op sprong behaalde Wammes met 9,387 (9,687/9,087) de vierde plaats. Op de rek stok, het toestel waarop hij zich als eer ste had geplaatst voor de finale, ging het mis. Wammes kwam niet verder dan 8,437. Verona van de Leur werd vierde op balk (8,925) en zesde op sprong met 8,756. Loes Linders eindigde op vloer als Yuri van Gelder behaalde gisteravond in Glasgow de tiende wereldbekerzege uit zijn carrière. foto Robin Utrecht/ANP door Gerrit Kloosterman LEEUWARDEN - Cambuur is opnieuw in een bestuurlijke cri sis verzeild geraakt. Twee maan den na hun aantreden maakten vier bestuursleden bekend op te stappen. Voorzitter Pier van der Sluis en de bestuursleden Wiebe ren Boonstra, Henk Hoekstra en Jan Koster kondigden gistermor gen hun afscheid aan. Het kwartet wil geen verant- woording dragen voor de miljoe nenschulden die Cambuur mo menteel heeft. Van der Sluis: „Degene die de rommel heeft ge maakt mag het ook zelf oprui men. Ik ben hier helemaal ziek van." Van der Sluis en de ande re bestuursleden die op 17 au gustus aantraden zijn tot de con clusie gekomen dat ze bij Cam buur aan een nagenoeg heilloze missie bezig waren. Cambuur verkeert in een finan cieel precaire situatie. Van der Sluis erkende dat 'het lijk in de kast' inderdaad is aangetroffen. Hij haalde fel uit naar het voor malige bestuur. „Dat had ons moeten informeren en dat is niet gebeurd. Het schort aan een heleboel dingen bij Cambuur. Voor een ton verlies waren we niet weggelopen, maar dit ging veel verder." Opmerkelijk is dat van dat oude bestuur Douwe Popma (finan ciële zaken) en Doeke Dijkstra (veiligheidszaken) blijven zit ten. De Raad van Toezicht blijft aan, Knieblessure van Opdam valt mee ALKMAAR - De knieblessure die international Barry Op dam zondag opliep in het duel met Willem II blijkt mee te vallen. De verdediger van AZ onderging gisteren een mri-scan, waarbij geen letsel aan de botten of de kruis en kniebanden werd geconstateerd. Op de scan viel niet meer te zien dan de eerder al geconstateerde overrekking van het kapsel aan de buitenzijde van de rechterknie. Ver wacht wordt dat Opdam zich binnen enkele weken weer bij de spelersgroep van AZ kan aansluiten. ANP Patrick Kluivert maakt zijn rentree VALENCIA - Patrick Kluivert maakt vandaag zijn ren tree bij Valencia na ruim een maand afwezigheid door een knieblessure. Hij neemt de plaats in van de geblesseer de aanvaller Mista. „Kluivert speelt omdat hij deze week goed trainde en we door de absentie van Mista kopkracht missen", zei coach Sanchez, die met zijn club Sevilla treft. Valencia staat vierde in de Primera Division nadat het zondag Real Madrid met 2-1 klopte. ANP/RTR Formule-l-seizoen start in Bahrein LONDEN - Het formule-l-seizoen start in 2006 in Bah rein. Dat besluit is genomen tijdens een vergadering van de autosportfederatie FIA in Rome. ..We zijn er trots op dat de FIA zoveel vertrouwen in het Bahreinse volk heeft", zei de voorzitter van de organisatie, Martin Whita- ker. „De eerste race van het seizoen trekt altijd meer aan dacht. Dat zal volgend jaar niet anders zijn." De GP van Bahrein is op 12 maart. Ook werd bekend dat het formu le-l-seizoen ook in 2006 uit 19 races bestaat. ANP/AFP Bomans wielerbondscoach België BRUSSEL - Carlo Bomans wordt de nieuwe bondscoach van de Belgische beroepswielrenners. De 42-jarige Bo mans volgt José de Cauwer op, die na het afgelopen WK zijn ontslag indiende. Oud-renner Bomans was sinds 1998 bondscoach van de junioren. ANP/Belga Duitse aanwinst voor Skil-Shimano NIJVERDAL - De Duitse wielrenner René Weissinger rijdt volgend seizoen voor Skil-Shimano. Weissinger won dit voorjaar de Ronde van Bern, het was zijn meest aan sprekende van in totaal zeven zeges. De 26-jarige renner gold als een belofte, maar brak zijn loopbaan enkele jaren geleden af vanwege studie. Als ingenieur machinebouw keerde hij twee jaar geleden terug. Weissinger fietste afge lopen seizoen voor 't Oostenrijkse Volksbank-team. ANP Thialf eist bijdrage van de KNSB HEERENVEEN - Ijsstadion Thialf doet een beroep op de schaatsbond KNSB om meer gebruik te maken van zijn ijsbanen. De KNSB moet beloften uit het verleden ge stand doen, vindt directeur Jarco Nieweg. De energiekos ten en de investering in nieuwe dweilmachines trekken een zware wissel op de ijshal. Als de KNSB en de merken ploegen niet meer geld binnenbrengen, komt Thialf in moeilijkheden. Nieweg vindt dat de KNSB en de merken ploegen moeten bijdragen in de kosten. ANP vijfde (8,950) en op balk als zevende (8,600). Komend weekeinde is de derde wereldbe kerontmoeting binnen een week. Dan wordt er geturnd in Maribor in Slovenië. ANP door Frits Bakker PARIJS - De Tour de France van 2006 doet de Mont Ven- toux en L'Alpe d'Huez aan en trekt op zijn route van Straatsburg (1 juli) naar Pa rijs (23 juli) door zeven lan den. Zoals al verwacht krijgt Valkenburg twee dagen na de start in Straatsburg alleen een aankomst. Het parkoers van de 93e Ron de van Frankrijk wordt van daag in Parijs gepresenteerd door Tour-baas Jean-Marie Leblanc, maar de meeste vita le plaatsen zijn al uitgelekt. Zo rijdt het peloton niet al leen door Frankrijk en Neder land, maar ook een stuk door Luxemburg, België, Spanje, Andorra en vermoedelijk ook Zwitserland. Na de proloog en etappe in Straatsburg gaat het via Thi- onville naar een etappe tus sen Esch sur Alzette en Val kenburg. De start is een dag later in het Belgische Hoei, vanwaaruit de route vervolgt via Saint Quentin, Caen, Vi- tré en Lorient. De ploegen tijdrit is volgens de berichten pas op de tweede zaterdag ge pland tussen Saint Gregoire en Rennes, bij de ingang van Bretagne. De Tour rijdt vervolgens langs Bordeaux naar de Pyre neeën, door Andorra en via Nimes naar een individuele tijdrit van Carpentras naai de Mont Ventoux. Twee da gen later, na een rustdag in Gap, klimmen de renners naar de top van L'Alpe d'Hu ez. De Tour eindigt volgend jaar met een individuele tijdrit tussen Versailles en Pa rijs. De details van de Toureditie 2006 worden vandaag ont huld in het Palais des Sport in Parijs. zei voorzitter Jan Spoelstra. „In het belang van Cambuur." Ook hij erkent de precaire situatie, maar denkt dat bij verkoop van het stadion de ergste pijn gele den is. Spoelstra repte van 'een significant verschil' van inzicht met de opgestapte bestuursle den. Volgens hem is de haven in zicht bij verkoop van het sta dion. Die mening wordt door de opgestapte bestuursleden niet gedeeld. GPD door Tim Senden HOUSTON - De honkballers van Chicago White Sox zijn nog één zege verwijderd van de eind zege in de World Series. De club bleek gisternacht ook in de der de ontmoeting met Houston Ast- ros het sterkst. In de veertiende inning sloeg White Sox-speler Geoff Blum een homerun, waar na de eindstand 7-5 werd. De stand in de best-of-seven is 3-0, in het voordeel van Chica go. Die club kon afgelopen nacht de 'sweep' completeren en daarmee voor het eerst sinds 1917 de World Series winnen. Het duel tussen Astros en White Sox was de langste ooit tijdens de World Series. De honkballers stonden in Houston 5 uur en 41 minuten op het veld. Daarmee werd het record uit 2000 verbro ken. Destijds streden New York Mets en New York Yankees 4 uur en 51 minuten om de zege. Het gebeurde in 1916 voor het laatst dat een wedstrijd in de World Series pas na 14 innings werd beslist (Boston-Brooklyn). Het derde duel van de World Se ries was vanaf de eerste inning spannend. De thuisploeg stond na vier slagbeurten op 4-0. waar na White Sox in de vijfde inning toesloeg. De ploeg uit Chicago scoorde vijf punten en nam het heft weer in handen. Beide teams kwamen in de achtste slagbeurt weer in balans toen Houston de gelijkmaker produ ceerde. De thuisploeg had in de negende inning de zege voor het grijpen toen het alle honken be zet kreeg. Houston kreeg echter geen loper over het thuishonk, waardoor White Sox onstnapte. Ook in de verlenging was de slagploeg van Houston succes voller dan die van de tegenstan der, maar de kampioen van de National League scoorde geen punten meer. White Sox-speler Blum lukte dat wel. Hij ramde in de veertiende inning de bal over de hekken en bezorgde daarmee zijn werkgever de felbe geerde zege. Saillant detail: Blum speelde in 2002 en 2003 nog voor Houston. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43