zc "ommercieel evenement duurder lieMatic 1 n Trekker blokkeert fietspad Zeelandbrug idividueel fesign INTERN ATION PRIJSSTUNT! Kerkwerve verdeeld over onderzoek naar kankergevallen 21 sten voor gemeente worden voortaan doorberekend aan organisator Vier auto's betrokken bij kop-staartbotsing v. Dienstbevel ie; 0113-315649 zc.nl [redactie® pzc.nl 's 31,4460 AA Goes ntie-exploitatie: 0n Midden-Zeeland: 0113-315520; «-Vlaanderen: 0114-372770; i3l; 020-4562500. derdag 27 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 i Basketbalprofs mogen kleding niet zelf kiezen editie Schouwen-Duiveland PietKleemans j7F.E - Commerciële eve- worden op Schou- Duiveland duurder voor de itoren ervan. De gemeen- jchouwen-Duiveland gaat ian kosten voor bijvoor- het plaatsen van drang- n doorberekenen. Dat in de concept-beleidsnota ment van de gemeente. iwen-Duiveland verkeert luxepositie dat er veel eve- op poten gezet wor- )e afgelopen jaren is dat I alleen maar gestegen en idt langzaam maar zeker inelpunten bij de vergun- rerlening en handhaving de gemeente. Zo geven sa- nllen van evenementen en iele snuffelmarkten soms iist. Ook bestaat enige on- iijkheid over de te hante- 'uidsnormen. Verder zijn itelijke aanvraagformu- en vergunningen vaak on- hjk. )at moet. vindt de ge- anders en beter. Ook wat betreft de leges moet ander veranderen. De ge- wal voortaan de leges ^rekenen en als er gemeen- i faciliteiten - zoals drang- n - geleverd moeten wor den, geldt hetzelfde uitgangs punt. En zelfwerkzaamheid loont. Organisatoren die ervoor zorgen dat het evenemententerrein na afloop van het evenementen schoon en opgeruimd wordt op geleverd, kunnen zich gemeente lijke schoonmaakkosten bespa ren. De gemeente wil kostendek- kender gaan werken. Een vast percentage heeft de gemeente daarbij volgens wethouder A. Croné nog niet voor ogen. „Dat zal echt per evenement be keken moeten worden. We moe ten wat dat betreft maatwerk gaan leveren." Om de veiligheid van evenementen te verbeteren, wil de gemeente duidelijker en concreter voorschriften aan de vergunning voor een evenement verbinden. Niet-commerciële evenementen, zoals bijvoor beeld de Vlasdag in Dreischor, merken weinig van deze veran deringen. Het gaat de gemeente nadrukkelijk om commerciële evenementen. Maximumaantal Om te voorkomen dat de evene mentenagenda al te vol wordt, wil de gemeente een maximum aantal per jaar vaststellen voor niet-commerciële evenementen. Voor niet-commerciële snuffel markten gaat een maximum van tien per kern per jaar gelden. Zierikzee krijgt iets meer ruim te met maximaal vijftien snuffel markten per jaar. Er wordt te vens een minimale tussenruimte tussen twee avondmarkten be pleit. Het is zeker niet de bedoe ling van de gemeente evenemen ten te bemoeilijken, laat staan onmogelijk te maken. „Evene menten zijn belangrijk voor de gemeente Schouwen-Duive land. Ze zijn een goede promo tie voor het toeristisch product van de gemente en dragen bij aan de leefbaarheid van ker nen." )RVKKERY nvond vanaf 17.30 uur fasseriemenu Griekse tapa's, een pittige mspot of vegetarische jussaka en Griekse yoghurt 150 of €10,00 (vegetarisch) erveren: 0118 - 886 866 wond 19.30 uur ipadosisch 1 bijna verloren taal frMarkJanse :S oktober 16.30-17.30 uur ikVlaminck Het schismatieke schrijven verbluffende roman- is' en "grootse romans" oktober 11.00-16.00 uur ilia 'kinderproject van manne Geuze tokt511 Middelburg RI8886 886 m.de-drvkkery.nl Het fietspad was eigenlijk al krap voor de trekker met aanhanger, en toen het voertuig op deze stellage stuitte, kon het helemaal geen kant meer op. Waarmee de brug de hele dag hermetisch gesloten was voor fietsers en bromfietsers. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het fietspad over de Zeelandbrug is gisteren de he le dag afgesloten geweest door een gestrande trekker. Voor de fietsers en bromfietsers was een pendeldienst geregeld die over dag en 's avonds reizigers met hun tweewieler over de brug bracht. De trekker strandde dinsdaga vond rond zeven uur. De vijftig jarige chauffeur was onderweg van zijn woonplaats Berlicum (Brabant) naar Veere. De man (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 moest daar een klus verrichten bij de sluis. Hij verkeerde in de veronderstelling dat het fiets pad op de Zeelandbrug een pa rallelweg was en reed daarom de brug op. Halverwege ging het niet verder. Een stellage die ge bruikt wordt bij onder houdswerk stond in de weg en de brede trekker met aanhanger kon geen kant meer uit. De trek ker is zo breed dat er nauwelijks enige centimeters speelruimte over is om te manoeuvreren en daarom was achteruitrijden ook geen optie. Busje Voor de bromfietsers en fietsers betekende de stremming extra reistijd. J. Siereveld uit Colijns- plaat werkt in Zierikzee en maakt iedere dag gebruik van het fietspad. „Ik had geluk Ik kwam vanochtend om zeven uur gelijktijdig met het busje aan bij de brug. Ik was al bang dat ik veel te laat zou komen maar dat viel mee." Tegen vier uur staat hij bij het restaurant aan de voet van de brug te wachten tot hij naar de andere kant kan. Het busje komt na enkele minuten het par keerterrein opgereden. Chauf feur K. Lepoeter heeft er al heel wat ritjes opzitten over de brug. Vanaf tien uur in de ochtend rijdt hij heen en weer. „Ik heb al heel wat klantjes gehad", zegt hij. Hij vertelt dat niet alle klan ten snappen wat er aan de hand is. Mensen weten niet waar ze ZIERIKZEE - Op de Zeeland brug zijn gisteren vier auto's op elkaar gebotst. Een betrok kene raakte daarbij lichtge wond. Het ongeval deed zich voor even na vier uur 's middags op de rijstrook richting Zie rikzee. Een vrachtwagen, be stuurd door een 22-jarige man uit Benthuizen, botste te gen de personenauto van een 31-jarige man uit 's-Graven- polder. Deze man botste door de klap weer tegen de auto van een 58-jarige vrouw uit Poeldijk, die tenslotte tegen de bedrijfs auto voor haar reed, bestuurd door een 69-jarige man uit Zierikzee. Een 82-jarige vrouw, inzitten de van de auto van de 58-jari ge vrouw uit Poeldijk, klaag de over pijn in haar nek en borst. Zij werd onderzocht door het ambulanceperso neel, maar hoefde, voor zover bekend, niet naar een zieken huis. Alle auto's raakten be schadigd. Tegen de vrachtwa genchauffeur werd pro ces-verbaal opgemaakt. (Advertentie) (Advertentie) iectie 2006: 1 goes 28 november "Sluis 12 december "o styling week t/m 6 nov. ■oor info ^ervering AEG 1700 Watt stofzuiger Brouwerijstraat Oostburg 0117 - 45 op het busje moeten stappen en niet iedereen weet dat de brom mer en de fiets gewoon mee mo gen. Hij heeft ook mensen ge zien die ondanks alle borden en de neergelaten slagboom de brug opreden met de fiets. Files De problemen op de Zeeland brug werden rond vier uur gis termiddag nog groter doordat twee personenwagens en een vrachtwagen op elkaar botsten. Hierdoor ontstonden aan weers zijden van de brug files waar door de fietsers en bromfietsers nog meer vertraging opliepen. Om de trekker van het fietspad af te kunnen halen, is om mid dernacht de Zeelandbrug voor alle verkeer gesloten om de trek ker met een grote hijskraan op de rijbaan te tillen. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de hijspo ging gelukt is. Hoe de strem ming verder wordt afgehandeld, is niet bekend. Naar het zich nu laat aanzien, is de brug hier en daar licht be schadigd door de trekker en waarschijnlijk zullen de kosten van de hele operatie worden ver haald op de verzekering van de bestuurder. (Advertentie) van de reepe Aanbesteding Mondragon later ZIERIKZEE - De Europese aanbesteding voor de her bouw van Mondragon in Zierikzee tot multifunctionele podiumvoorziening wordt vanaf eind deze week openge steld. Tengevolge van een langere voorbereidingstijd ge beurt dat bijna twee maanden later dan aanvankelijk ge pland. De inschrijving staat open tot 2 februari 2006. Vol gens de bijgestelde planning dient de definitieve gunning van de herbouw van het voormalige theatercomplex aan de Oude Haven nu uiterlijk 14 maart volgend jaar rond te zijn. De raadsfractie van Alert! heeft inmiddels bij het college van B en W geïnformeerd waarom de aanbesteding van het Mondragoncomplex zo lang op zich laat wachten Vrouw beroofd van portemonnee ZIERIKZEE - Een vijftigjarige vrouw uit Zierikzee is gis termiddag beroofd van haar portemonnee. De vrouw was aan het winkelen in een plaatselijke supermarkt, toen de portemonnee in een onbewaakt ogenblik uit haar tas werd gehaald. De tas hing op dat moment aan de winkel wagen. Kat na tien dagen bevrijd HULST - Aan de Hattingalaan in Hulst is een kat na tien dagen uit een hoge boom gered. Een boomklimmer van H4A moest eraan te pas komen om Felix te bevrijden. De kat klom tien dagen geleden in een twintig meter hoge boom in het 'bos van Baert'. Een reddingspoging van de Hulster brandweer was eerder gestaakt, omdat de kat steeds hoger in de boom kroop en de ladder zo ver niet reikte. „De kat durfde niet naar beneden omdat de stam door de wind hevig heen en neer ging. Zonder hulp zou het beestje sterven door honger en dorst", zegt buurtbewo ner J. de Vaan. Twee dierenvrienden uit de wijk hebben een boomklimmer van het bedrijf H4A gebeld, die een nieuwe poging ondernam. Klimmer R. Schra bereikte bij de tweede poging de top van de boom, waar de kat zich schuilhield. Landing geallieerden herdacht BAARLAND - Aan de Zeedijk bij Baarland vond gisteren de jaarlijkse herdenking van de geallieerde strijdkrach ten plaats die 61 jaar geleden op die plek aan land kwa men om Zuid-Beveland te bevrijden. De gemeente her denkt de strijders van de 52e Lowland Division en The Ca- meronians, de Schotse troepen die in de laatste oktoberda gen van 1944 de regio bevrijdden, jaarlijks in samenwer king met de Baarlandse basisschool De Berenburcht. Ook gisteren legden kinderen van die school rozen bij het mo nument. door Ali Pankow KERKWERVE - De aankondi ging van een nader onderzoek naar het relatief hoog aantal aandoeningen van kanker zorgt voor beroering onder de bevol king van Kerkwerve. De menin gen zijn verdeeld over het naar buiten brengen van het feit dat specifiek onder de bewoners in de omgeving van de Vloedstraat en de Simonskerkestraat statis tisch gezien veel vaker kanker wordt geconstateerd. „Die berichtgeving slaat in als een bom. Natuurlijk is het goed dat er nu nader onderzoek wordt verricht. Het was echter beter geweest als de dorpsraad eerst de mensen hier op de hoog te had gesteld", zegt bewoner F. Outshoorn uit de Vloedstraat. Voor hem komt de vaststelling van het verhoogd aantal kanker aandoeningen volledig onver wacht. „Ik had er echt nooit over gehoord." Bom De reactie van dorpsbewoonster en onderneemster M. Lemsom van Taxibedrijf Lemsom in Kerkwerve is geheel anders. „Voor ons slaat dit bericht be slist niet in als een bom. Wij heb ben jaren geleden al gesigna leerd dat er zich vooral in de Vloedstraat en de Simonskerke straat wel heel veel gevallen van kanker voordoen. Wij worden daar als bedrijf ook specifiek mee geconfronteerd, omdat wij vaak mensen vervoeren voor be straling en chemokuur", zegt Lemsom. Zij is niet van mening dat het in de meeste gevallen gaat om borstkanker, zoals wet houder G. Houtekamer heeft aangegeven. Volgens haar is het aantal hersentumoren in Kerk werve vergelijkbaar met het aan tal gevallen van borstkanker. Lemsom schetst een beeld van vier woningen op rij en twee daar tegenover waar een bewo ner met een vorm van kanker is geconfronteerd. Ze zegt zich al veelvuldig te hebben afge vraagd wat de oorzaak kan zijn van deze situatie. „Ik heb ge dacht aan de volkstuintjes langs de sloot en langs een strook land bouwgrond. Welke bestrijdings middelen zijn daar bijvoorbeeld ooit gebruikt? Hebben de bewo ners groenten gegeten uit die tuintjes?" Zij is blij dat de dorpsraad de signalen heeft opgepakt en dat er nu een zogeheten kwalitatief onderzoek komt van de GGD West-Brabant in samenwerking met de huisartsen. Wethouder Houtekamer laat we ten dat de gemeente Schou wen-Duiveland en de dorpsraad Kerkwerve naar aanleiding van verontruste reacties een geza menlijke verklaring hebben op gesteld. Die verklaring wordt vandaag verspreid onder de be woners van Kerkwerve. zeeuwse almanak Hoofd facilitaire dienst. Zó ivordt de man deftig aange duid, die bij het Bevelandse bedrijf zorg draagt voor de be schikbaarheid van voldoende balpennen, viltstiften en print papier. Hij is ook belast met de hygie ne op de kantoorvloer. En daar hij die taak eveneens zeer serieus opvat, liet hij een oekaze verspreiden waarin hij schoolmeestert met tips. Een greep uit de waardevolle wenken: wasje handen na toi- letbezoek; peuter niet in oren of neus; vijl nagels thuis en kam je haar op het toilet. De medewerkers, die allen al op de kleuterschool een accep tabele vorm van beschaving bereikten, namen er glimla chend kennis van; ze vouw den het dienstbevel ineen en propten het in die lichaams opening waar de zon nimmer schijnt. Om daarna keurig de handjes te reinigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39