usie Bevelandse zorginstellingen SieMatic Trekker blokkeert fietspad Zeelandbrug Individueel Design Weinig hoop op snelle aanpak Yersekse wijk 21 Weel en Ganzestad noemen schaalvergroting absolute noodzaak Dienstbevel Drvkkery ie: 0113-315649 c.nl «5 31,4460 AA Goes ^entie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; «.Vlaanderen: 0114-372770; jnaal: 020-4562500. derdag 27 oktober 2005 Basketbalprofs mogen kleding niet zelf kiezen frank Balkenende - Stichting Ter Weel en g Zorggroep Ganzestad per 1 januari 2007. De «stellingen bundelen hun i om de klant beter te be- banen te behouden, de ifkunnen vernieuwen en fi- itl niet in de problemen te levelandse instellingen te- gisteren een samen wer- rereenkomst. Dat is een naar de fusie die over i jaar haar beslag krijgt, atstaat een voor Zeeuwse ppen middelgrote ïnstel- indelijk gezien blijft het antje. mg Ter Weel beheert zorg- in Yerseke, Krabbendij- Goes. Op de werkvloer zo n achthonderd mensen, oep Ganzestad bestaat Goese zorgcentra Gast- Randhof en beheert de sncomplexen Wolfshoek issauhof. stad heeft 250 medewer- dienstDe twee organisa- Tigeen onbekenden van el- ïant ze werken al langer in de thuiszorginstelling sng Woonzorg De Bevelan- ilein directeur W. Hurkens Weel is de fusie abso- modzakelijk „Als organi- zijn we te klein om over- te blijven. Elk jaar wordt lödget afgeroomd en wor- :e geacht met minder geld [de prestaties te leveren, je al snel tegen gren- Zorgcentra moeten raiseren. De trend om ver- "^(AcLvertentie) zorgingsplaatsen (binnen de mu ren van een zorgcentrum) te schrappen ten gunste van de bouw van zorgwoningen, waar van de bewoners worden be diend door de thuiszorg, gaat ook niet aan Ter Weel en Ganze stad voorbij. Het traditionele zorgcentrum verliest terrein. Di recteur A. Lokerse van Zorg groep Ganzestad schetst een ont wikkeling waarbij door de da ling van het aantal verzorgings plaatsen beide organisaties zich ook steeds meer moeten richten op het leveren van thuiszorg. Zo moet Ter Weel de 62 verzor gingsplaatsen van Sint Maarten in de Groe inleveren. „Die gaan in feite naar de thuiszorg", zegt Hurkens. Hetzelfde geldt voor het Gasthuis van Ganzestad, dat op lange termijn zal worden gesloopt om plaats te maken voor zorgwoningen, aangevuld met een centrum met verpleeg huis- (30) en verzorgingshuis- plaatsen (36). „Het is nog maar een plan", zegt directeur A. Lo kerse van Zorggroep Ganzestad, „Als gebouw is het Gasthuis pri ma in orde, maar het voldoet niet meer aan de hedendaagse inzichten over zorg. We gaan het terrein opnieuw ontwikke len met verschillende partijen, waaronder de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king. Omdat er veel partijen bij betrokken zijn, wordt het wel een langlopend traject." Het ge bouw van Sint Maarten in de Groe kan bij deze grote operatie dienen als tijdelijk thuis voor be woners van het Gasthuis. Landing geallieerden herdacht BAARLAND - Aan de Zeedijk bij Baarland vond gisteren de jaarlijkse herdenking van de geallieerde strijdkrach ten plaats die 61 jaar geleden op die plek aan land kwa men om Zuid-Beveland te bevrijden. De gemeente her denkt de strijders van de 52e Lowland Division en The Ca- meronians, de Schotse troepen die in de laatste oktoberda gen van 1944 de regio bevrijdden, jaarlijks in samenwer king met de Baarlandse basisschool De Berenburcht. Ook gisteren legden kinderen van die school rozen bij het mo nument. Namens de gemeente legde burgemeester J. Ge- lok een krans. De herdenking werd bijgewoond door een kleine vijftig mensen. Kat na tien dagen bevrijd HULST - Aan de Hattingalaan in Hulst is een kat na tien dagen uit een hoge boom gered. Een boomklimmer moest eraan te pas komen om het beest te bevrijden. De kat klom tien dagen geleden in een twintig meter hoge boom in het 'bos van Baert'. Een reddingspoging van de brand weer was eerder gestaakt, omdat de ladder zo ver niet reikte. „De kat durfde niet naar beneden omdat de stam door de wind hevig heen en neer ging. Zonder hulp zou het beestje sterven door honger en dorst", zegt buurtbewo ner J. de Vaan. Twee dierenvrienden uit de wijk hebben een boomklimmer van het bedrijf H4A gebeld, die een nieuwe poging ondernam. Klimmer R. Schra bereikte de top van de boom, waar de kat zich schuilhield. Omdat de eigenaar niet bekend is, is de zwart-witte kater overge bracht naar de Dierenbescherming in Ossenisse. Serie woninginbraken opgelost GOES - De politie Zeeland heeft na wekenlang onder zoek inbraken die in Middelburg, Vlissingen en Oost-Sou burg gepleegd zijn opgelost. Het gaat in totaal om zeven tien inbraken. De hoofdverdachte is een 44-jarige Vlissin- ger die zijn gestolen waar verkocht in het Vlissingse drugscircuit De werkwijze van de dader was steeds het zelfde: via openstaande bovenlichten of ramen een wo ning betreden en het huis doorzoeken. Naast de hoofdver dachte zijn nog een 39-jarige vrouw en een 12-jarige jon gen aangehouden. Beiden zijn eveneens afkomstig uit Vlis singen. Zij zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. De 44-jarige Vlissinger is in verzekering gesteld. Subsidie voor Omroep Terneuzen TERNEUZEN - De Stichting Omroep Terneuzen, die zich sinds kort presenteert als Terneuzen FM, krijgt ook de ko mende jaren steun van de gemeente. De raadscommissie Samenleving ging unaniem akkoord met een subsidie van ruim 25.500 euro voor 2006 en de jaren daama. Dat be drag krijgt de omroep ook dit jaar. Net als het college van B en W vonden de commissieleden het positief dat de zen der alleen nog werkt met vrijwilligers en de programme ring heeft aangepast voor een breder publiek (doelgroep 35 tot 65 jaar). Ook de plaatsing van twee steunzenders, waardoor de omroep begin volgend jaar in alle uithoeken van de gemeente is te beluisteren, viel bij de commissie in goede aarde. De arbeiderswoningen in de wijk De Schottes voldoen niet meer aan de hedendaagse eisen. Bovendien zijn straten als De Schotte veel te smal. foto Willem Mieras 700 modellen maat 36 t/m 56 Open van ma. t/m za. van 10-17 www.bruldshulsellen.nl Brouwerijstraat^ Oostburg 0117 - AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 zeeuwse almanak Hoofd facilitaire dienst. Zó wordt de man deftig aange duid, die bij het Bevelandse bedrijf zorgdraagt voor de be schikbaarheid van voldoende balpennenviltstiften en print papier. Hij is óók belast met de hygië ne op de kantoorvloer. En daar hij die taak eveneens zeer serieus opvat, liet hij een oekaze verspreiden waarin hij schoolmeestert met tips. Een greep uit de waardevolle wenken Was je handen na toiletbe- zoek; Peuter met in oren of neus; Vijl nagels thuis en kam je haar op het toilet. De medewerkers, die allen al sinds de kleuterschool een ac ceptabele vorm van bescha ving bereikten, namen er glim lachend kennis van; ze vouw den het dienstbevel ineen en propten het in die lichaams opening waar de zon nimmer schijnt. Om daama keurig de handjes te reinigen. ivond vanaf 17.30 uur asseriemenu Griekse tapa's, een pittige spot of vegetarische issaka en Griekse yoghurt ,50 of€10,00 (vegetarisch) rveren: 0118 - 886 866 door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente blijft een pas sief beleid voeren als het gaat om het ver beteren van het wijkje De Schottes in Yerseke. Het oorspronkelijke plan, waar in alle huizen tegen de vlakte zouden gaan, is onbetaalbaar. Het arbeiderswijkje uit het begin van de vorige eeuw bestaat uit de Sandeestraat, de Spruitstraat, de Nieuwe Kerkstraat en de Schotte. Veel woningen zijn slecht gebouwd en voldoen niet meer aan de ei sen van deze tijd, er is onvoldoende par keergelegenheid en de straatjes zijn erg smal. Eind jaren negentig kondigde de ge meente een ingrijpende woonbuurtverbe tering aan. Alle huizen zouden tegen de vlakte gaan voor nieuwbouw, maar daar is niets van gekomen. De gemeente voert nu een passief beleid. Als een woning te koop komt, wordt hij aangekocht, maar er kan pas gesloopt worden als ze een heel rijtje in haar bezit heeft. Zodoende staan enkele woningen nu te verpauperen. WD-raadslid M. van der Meijden deed dinsdag, tijdens de be grotingsbehandeling, weer eens een po ging om geld los te weken voor de aan pak van het wijkje. Ze stelde voor het project aan te melden bij de provincie voor een bijdrage uit het potje voor dorpsver nieuwi ng Wethouder J. Bliek stelde dat dat zinloos is. „Het plan van destijds kostte twintig miljoen gulden", zei hij. „Maak daar nu maar euro's van. Stel dat we een kwart daarvan als subsidie krijgen, dan kost het de gemeente nog altijd vijftien mil joen euro. Dat hebben we niet." Ook van de ChristenUme kreeg Van der Meijden de wind van voren. A. Beekman zei dat het al de zoveelste keer is dat ze over de aanpak van het wijkje begint en nu eens met een dekking moet komen. SGP'er H. Knuist nam het op voor de WD. „Nie mand zegt dat we het plan van acht jaar geleden moeten uitvoeren. Dat is onhaal baar. Maar we moeten niet accepteren dat het wijkje verpaupert." Wethouder Bliek zei dat het college De Schottes ab soluut niet links laat liggen. Zodra een huis te koop komt, wordt het aange kocht. Toevallig is dat net deze week weer gebeurd. De gemeente heeft nu een heel rijtje in de Spruitstraat in bezit en kan dus slopen. Op de vrijkomende plek kan dan bijvoorbeeld een speelterreintje of parkeerruimte worden gecreëerd. 511 Middelburg 886 886 iw.de-drvkkery.nl door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het fietspad over de Zeelandbrug is gisteren de he le dag afgesloten geweest door een gestrande trekker. Voor de fietsers en bromfietsers was een pendeldienst geregeld die over dag en 's avonds reizigers met hun tweewieler over de brug bracht. De trekker strandde dinsdaga vond rond zeven uur. De vijftig jarige chauffeur was onderweg van zijn woonplaats Berlicum (Brabant) naar Veere. De man moest daar een klus verrichten bij de sluis. Hij verkeerde in de veronderstelling dat het fiets pad op de Zeelandbrug een pa rallelweg was en reed daarom de brug op. Halverwege ging het niet verder. Een stellage die ge bruikt wordt bij onder houdswerk stond in de weg en de brede trekker met aanhanger kon geen kant meer uit. De trek ker is zo breed dat er nauwelijks enige centimeters speelruimte over is om te manoeuvreren en daarom was achteruitrijden ook geen optie. Busje Voor de bromfietsers en fietsers betekende de stremming extra reistijd. J. Siereveld uit Colijns- plaat werkt in Zierikzee en maakt iedere dag gebruik van het fietspad. ,.Ik had geluk. Ik kwam vanochtend om zeven uur gelijktijdig met het busje aan bij de brug. Ik was al bang dat ik veel te laat zou komen maar dat viel mee." Tegen vier uur staat hij bij het restaurant aan de voet van de brug te wachten tot hij naar de andere kant kan. Het busje komt na enkele minuten het par keerterrein opgereden. Chauf feur K. Lepoeter heeft er al heel wat ritjes opzitten over de brug. Vanaf tien uur in de ochtend rijdt hij heen en weer. „Ik heb al heel wat klantjes gehad", zegt hij. Hij vertelt dat niet alle klan ten snappen wat er aan de hand is. Mensen weten niet waar ze op het busje moeten stappen en niet iedereen weet dat de brom mer en fiets gewoon mee mogen. De problemen op de Zeeland brug werden rond vier uur gis termiddag nog groter doordat twee personenwagens en een vrachtwagen op elkaar botsten. Hierdoor ontstonden aan weers zijden van de brug files waar door de fietsers en bromfietsers nog meer vertraging opliepen. Om de trekker van het fietspad af te kunnen halen, is om mid dernacht de Zeelandbrug voor alle verkeer gesloten om de trek ker met een grote hijskraan op de rijbaan te tillen. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de hijspo ging gelukt is. Hoe de strem ming verder wordt afgehandeld, is met bekend. Naar het zich nu laat aanzien, is de brug hier en daar licht beschadigd door de trekker en waarschijnlijk zullen de kosten van de hele operatie worden verhaald op de verzeke ring van de bestuurder. van de reepe Het fietspad was eigenlijk al krap voor de trekker met aanhanger, en toen het voertuig op deze stellage stuitte, kon het helemaal geen kant meer op. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31