PROVINCIALE Z?:E0! COURANT energiekosten geëist feruggave Gescheiden Zorro krijgt geen gehoor PZC brengt 20 miljoen op Actie voor Pakistan Kamer eist meer geld voor kokkelsector Kabinet hakt knoop door over het puntenrijbewijs Beleef het in Onder de Toren 15 amermeerderheid wil maatregelen om huishoudens te compenseren verwarmings deurloo Anker-Desem Koken, smaakvol en efficient, da's LOGUS Kerkgang 1 Rabobank van onze redactie binnenland ROTTERDAM - De televisieac tie voor de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan had gis teravond rond elf uur ruim 20 miljoen euro opgeleverd. De inzamelingsactie op Neder land 2 werd georganiseerd rond de benefietwedstrijd in Rotter dam tussen de hockeyers van het Nederlands herenteam en een wereldelftal met daarin on der anderen Pakistanen en In diërs. Daar werd 925.126 euro opgehaald. Daarvan is zes ton afkomstig van de gemeente Rot terdam. Op het complex van Hockey Club Rotterdam (HCR) volgden enkele duizenden bezoekers het duel, onder wie kroonprins Wil- lem-Alexander. Hij riep mensen nogmaals op geld te geven. Naast de kroonprins waren ook de burgemeesters Opstelten (Rotterdam) en Vreeman (Til burg) aanwezig en traden vooral veel sporters op. In de rust van de wedstrijd zong Lee Towers. Minister Van Ardenne van Ont wikkelingssamenwerking maak te tijdens de wedstrijd bekend dat ze 5 miljoen euro extra be schikbaar stelt voor de slachtof fers. Het geld is voor onderwijs aan de kinderen in de kampen die nu niet naar school kunnen. Het kabinet geeft 17 miljoen euro aan noodhulp in het gebied. Daarnaast schenkt de regering nog eens vijfhonderd tenten van het ministerie van Defensie en stuurt datzelfde ministerie een veldhospitaal. ANP (Advertentie) vw.onderdetoren.com Warm zonnig en droog. Matige, op zee vrij i-achiige tot krachtige zuidoostenwind. iVarm met maxima van 19 a 20 graden. 47e jaargang no. 254 jnderdag 27 oktober 2005 „nummer 1,25 O O CM |~$14° woonwinkel van Middelburg Michiel de Ruyter voorbeeld voor ons allen www.pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De actiegroep Fami- lie4justice, die strijdt voor het recht van ouders om na een scheiding hun kinde ren te mogen zien, heeft gisterochtend het kantoor van de Raad voor de Kin derbescherming in Middelburg enkele uren bezet. Twee actievoerders riepen vanaf het dak leuzen („Ouders en kinderen vogel vrij" en „Een kind heeft recht op twee ouders") en gooiden papieren met hun kritiek op de Kinderbescherming naar beneden. Hun eis - een gesprek met ma nager E. Bokhorst van de Raad voor de Kinderbescherming, de Middelburgse burgemeester K. Schouwenaar en gede puteerde voor jeugdzorg G. van Heukei- om - werd niet ingewilligd. „Heel onbehoorlijk", klaagde J. Aal- ders, die verkleed als Zorro op het dak stond, na afloop van de actie. „De situa tie was er niet naar", verklaarde Bok horst op haar beurt. „Als ze niet op het dak hadden gestaan maar beneden op straat, had ik ze uitgenodigd. Nu kon dat niet." Familie4justice wil dat de Raad voor de Kinderbescherming zich niet meer be moeit met de omgangsregelingen voor kinderen bij echtscheidingen. De organi satie vindt dat 'daar de ellende begint', aldus Aalders. Volgens hem kunnen 37.000 kinderen één van hun ouders niet zien. Hijzelf heeft vijf kinderen en vijf kleinkinderen, met wie hij wel con tact heeft. „Het gaat mij om het alge meen belang." Begrip Bokhorst toonde begrip voor de actie. „Het is verschrikkelijk als je je kind niet kunt zien." De Kinderbescherming wordt door de rechtbank ingeschakeld als ouders bij een echtscheiding geen re geling kunnen treffen. Zij deelt de op vatting van Familie4justice dat een kind recht heeft op contact met beide ouders. „Maar een kind heeft ook recht op een gezonde ontwikkeling. Dat bete kent dat er soms geen omgangsregeling met een ouder kan worden getroffen. Wij kunnen helaas niet altijd goed over brengen waarom dat zo is." De vijf actievoerders - uit Middelburg, Rotterdam, Arnhem, Velp en Uden - wa ren even na half acht het pand binnen gedrongen toen een medewerker van de Kinderbescherming naar binnen ging. Drie van hen konden al vrij snel door de politie worden opgepakt. De twee die op het dak zaten, kwamen na ruim twee uur vrijwillig naar beneden op het mo ment dat twee agenten met behulp van een ladderwagen van de brandweer op weg waren naar het dak. De politie had uit veiligheidsoverwegingen niet eerder ingegrepen omdat het een ludieke actie was. De vijf mannen moeten eind december voor de rechter in Middelburg verschij nen. Hen wordt lokaalvredebreuk ten laste gelegd. Een van de actievoerders wordt aange houden nadat hij op het dak om aan dacht voor Familie4justice had ge vraagd. foto's Ruben Oreel Orlsant: UNIEK en LUXE penthouse. Pare Zonnehove Domburg Woongoed: Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten Decorette: 20% KORTING op BECE gordijnen ZIP: Voor al uw vragen over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank: Hypotheken en verzekeringen eind november een beeld te heb ben van de gevolgen van de ho ge energiekosten voor de koop kracht. Ook andere factoren, zoals de zorgpremie en de wisselkoers tussen euro en dollar, spelen daarbij een rol. Zalm: „Als we het nu al doen, komt de Kamer er in december misschien achter dal we te wei nig hebben gedaan of juist heb ben overdreven." De PvdA vindt dat geen reden om niet tijdig de compensatie te regelen. „Als het nodig is, ko men we in december gewoon weer met nieuwe maatregelen", aldus PvdA-kamerlid Crone. GPD Neerlands Hoop komt terug SGP vreest gedogen van polygamie De SGP is bang dat minister Donner van Justitie de deur openzet naar polygamie (veelwijverij). Dit naar aanlei ding van een samenlevingscontract dat een man en twee vrouwen in Roosendaal vorige maand sloten. Donner ziet er geen kwaad in want, zo stelt hij, er is geen sprake van een huwelijk in juridische zin. De SGP zal het er echter niet bij laten zitten. Warm onthaal voor toeristen De toeristische voorzienin gen zijn wel in orde in Zee land. Maar minstens zo be langrijk is dat de toerist een warm onthaal krijgt op de camping en in de dorpen en steden. Dat zei provin ciaal bestuurder M. Ie Roy gisteren tijdens een toeris tische ontmoe tingsdag in Terneuzeft. Bekerstunt VVV Venlo in Utrecht De voetballers van VW Venlo hebben gisteravond ten koste van FC Utrecht de achtste finales van de strijd om de Gatorade Cup bereikt. De koploper van de eerste divi sie versloeg de Utrechters in de eigen Galgenwaard na verlenging met 2-1. De winnende treffer kwam na 92 minuten op naam van Garcia. Ook FC A Groningen, NEC en FC Twente bekeren verder Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 21; Economie: 23, 24, 25 en 27 door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Een Kamermeer derheid wil dat minister Veer man (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) meer geld uittrekt om de stopzetting van de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee te compense ren. CDA, VVD, LPF en SGP willen dat Veerman het advies volgt van de commissie Maljers, die in juli voorstelde 94,5 miljoen euro netto uit te keren. De minister wil niet verder gaan dan onge veer 71 miljoen euro netto als vergoeding voor de per 1 janua ri van dit jaar verboden mecha nische kokkelvisserij. Hij heeft een korting toegepast omdat de kokkelsector in zijn ogen in 2005 toch al schade zou hebben geleden door rechtspraak en door uit te gaan van een zeker ondernemersri s ico Dat overtuigt de Tweede Kamer niet. De Kamerleden Atsma (CDA) en Van der Vlies (SGP) vroegen Veerman gisteren om opheldering tijdens het debat over de landbouwbegroting. Ats ma zei verbaasd te zijn dat de minister een stuk lager zit dan de commissie schadebepaling kokkelsector, die hem heeft ge adviseerd. Van der Vlies wil dat Veerman concreet verantwoordt waarom hij minder geld uit trekt. Na afloop van het debat lieten de Kamerleden Snij- der-Hazelhoff (WD) en Van den Brink (LPF) weten op één lijn te zitten met CDA en SGP. Ook zij vinden dat Veerman het advies van de commissie Mal jers moet opvolgen. De minister antwoordt de Kamer vandaag. Vrouw bestolen tijdens bieden van eerste hulp GOES - Een 60-jarige automobi liste uit de gemeente Hulst is gisteren bestolen van haar tas tijdens het bieden van eerste hulp. Op de Deltaweg in Goes vond gistermiddag om tien voor twee een aanrijding plaats. Twee per sonenauto's, bestuurd door een 25-jarige vrouw uit de gemeente Noord-Beveland en een even- oude man uit Vlaardingen, bots ten door een foute inhaalma noeuvre op elkaar. De bestuurders van de twee au to's raakten gewond. De vrouw uit Hulst verleende hulp. In de tussentijd werd haar tas uit haar auto gestolen. De inhoud van de tas is onbekend. De twee gewonde automobilisten wer den per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in Goes, een van de twee werd later naar een ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De aard van de verwondingen is onbe kend. door Heieen Paalvast DEN HAAG - Het puntenrijbe wijs voor Nederlandse automo bilisten komt steeds dichterbij. Het kabinet bespreekt morgen een wetsvoorstel van minister Donner (Justitie) waardoor auto mobilisten die veel te hard rij den, dronken rijden of een ern stig ongeluk veroorzaken hun rijbewijs kunnen kwijtraken. Wanneer dit systeem van straf- punten ingaat, is echter onduide lijk. Dat hangt af van de snel heid waarmee de Tweede Ka mer het voorstel behandelt, al dus een woordvoerder van Justi tie gisteren. De Kamer pleitte vorig jaar voor invoering van het puntenrijbewijs in 2006 als wapen tegen onveilig rijgedrag. Minister Peijs (Verkeer) had aan vankelijk bezwaren. Zij vreesde een hoop administratieve romp slomp. In Duitsland vergt het bijhouden van het puntensys teem zevenhonderd ambtena ren. Daarom hoeven automobi listen die er met een boete afko men als ze de fout ingaan, niet te vrezen voor hun rijbewijs, al dus Donner in het wetsvoorstel. Doorrijden na een ongeval bete kent voor Peijs onherroepelijk intrekking van het rijbewijs, her haalde ze gisteren na een over leg in de Kamer. In andere geval len is het in principe twee keer 'geel', dan 'rood'. Ofwel, de ver- keersovertreder krijgt een rijont zegging als hij tweemaal, we gens bijvoorbeeld veel te hard rijden, voor de rechter komt. Nu kan een rechter zo'n 'veelpleger' zijn rijbewijs afnemen, maar dat is niet verplicht .ANP (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) tester Zalm van Financiën ndt het nog te vroeg om te reken over compensatie, i het kabinet niet over de Hg komt, zullen CDA en PvdA met eigen voorstellen ko- ffl om de koopkracht op peil houden. „Dan regelen we het jf, aldus CDA-l'ractievoorzit- r Verhagen. Volgens een Ka- tnneerderheid is nu al vol- gide duidelijk dat de Neder- cdse huishoudens te lijden jiben onder de hoge energie- Eten. troom- en gasleverancier fuon heeft berekend dat de jaar- ikening per huishouden tussen de(mo's) nieuwste generatie ketels en radiatoren, de slimste oplossingen en besparingen en de zonnigste rendementen in drie gezellige dagen, worm welkom voor jong en oud! lunv.oa H— I1 NEFIT[V 3-4-5 november pxiderdag 3/11 van 10 00-21.00 uur mag 4/11 van 10.00-21.00 uur Taferdag 5/11 van 10.00-17.00 uur INSTALLATIEBEDRIJF jtaöweg 15. Schuddebeurs. ©0111 4162 55 www.deurloo.nl Paso Doble: Mexicaans-Argentijns restaurant. wr Frans Hendrickx )E.\' HAAG - Het kabinet toet snel met maatregelen pinen om huishoudens te anpenseren voor de hoge nergieprijzen. Dat eist een [amermeerderheid. de 135 en 155 euro hoger zal uit vallen. Het kabinet ging uit van 100 euro stijging. Minister Zalm blijft evenwel bij zijn standpunt. Hij denkt pas O Noteert u mij voor eon proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daaibi| éénmalig toestemming voor ro van dil bedrag van mijn O Noteert u mij voor een vast abonnement.' De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55). per kwartaal met automatische incasso l€ 59,75). Cl per jaar met automatische incasso l€ 229,20). 8"711688ll555530" het alfabet van Zeeland Handtekening PZCbvgaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens In de colofon leest u er meer over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1