eld voor aanpak jeugdwerklozen PZC Bolwerken krijgen oude allure terug Verdeeldheid over groei minicampings Winkeldieven moeten cel in -13 Geen schadevergoeding buurman WKK-station ijk stimuleert Middelburg voor innovatief project J Vzf{ donderdag 27 oktober 2005 riri Klinkenberg i\'HAAG - De gemeente Vlis- tn heeft de bewoners van noonhuis aan de Wildbaan Vlissingen terecht gewei- eeii planschadevergoeding jelalen. Dit heeft de Raad Slate gisteren bepaald. bewoners, de familie Kokje, jen van de gemeente 18.000 euro schadevergoeding hebben vanwege de bouw van een klei ne energiecentrale met twee schoorstenen van vijftien meter hoog op vijftig meter afstand. Deze zogeheten WKK-eentrale (warmtekrachtkoppeling) voor ziet de wijk Lammerenburg en een deel van de flats in Paau- wenburg van warmte. In navol ging van de gemeente wijst de hoogste bestuursrechtbank erop dat de bouw van een energie voorziening naast het huis voor Kokje niet als een verrassing kan zijn gekomen. Toen de familie het huis enkele jaren geleden kocht was welis waar in het bestemmingsplan geen sprake van een WKK-cen- trale, maar was wel de bouw mo gelijk van een aantal windmo lens. De woning is door de centrale dan ook niet minder waard ge worden. Kopers die naar het huis van Kokje zouden zijn gaan kijken, zouden de windmo lens vlakbij namelijk op dezelf de negatieve wijze beoordeeld hebben als de nu gebouwde WKK-centrale, denkt de Raad van State. Dat de WKK-centra le stikstofmonoxide en -dioxide uitstoot zou volgens de Raad van State in de beoordeling van potentiële kopers geen doorslag gevende rol hebben gespeeld. Het gaat meer om het totaal beeld. Volgens Kokje ligt de uitstoot bij zijn woning tien keer hoger dan normaal. Die neerslaande rook geeft heel veel vervuiling en een ongezond gevoel, zei Kok je in september op de rechtszit ting bij de hoogste bestuurs rechtbank. fSelma Osman DELBURG - De gemeente lelburg krijgt van het Rijk HO euro om jongeren uit de and aan het werk te krij- Middelburg wordt daarmee ::d oor de Work-first-aan- waarmee jeugdwerkloos- in deze gemeente wordt tpakt. ministerie van Sociale Za- >n Werkgelegenheid trekt aar zes miljoen euro uit cgemeenten die op een ver eende manier omgaan met [ei werk en bijstand. In heel dand worden dertig projec- snonoreerd met een subsi- idburg heeft de subsidie ■evraagd namens de drie ge- eten op Walcheren die van- ouari één sociale dienst vor- Ook in Vlissingen worden sen via Work-first aan een geholpen. M. van Heest de afdeling Sociale Zaken ;ddelburg denkt dat de sa- «erking met Veere en Vlis- B het project alleen maar srkt. jaar zomer is Middelburg m met Work-first, een naar Amerikaans mo- Met de Wet werk en bij- is er een omslag gekomen gesubsidieerde arbeid, zoals li vroeger hadden met het :kgarantieplan, naar ilde arbeid voor jongeren", I- Advertentie Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering aBURG. Korendijk 34, tel. 0118-650024 SINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 Petruskerk, 9.30 i iuorgklachten: SJO-0231231 imaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ardagstot 12.00 uur «ACTIE IALCHEREN tóenruststraat 18 'ïtbus 8070 SEB MIDDELBURG '0118-493000 KO118-493009 "flail: redwalch@pzc.nl hints Sep (chef) teia Berkelder Ramakers tem van den Broek teia Osman adyvan den Hurk de Vries (sport) SNTRALE REDACTIE »onspark 28 «bus 31 -b AA GOES 10113)315500 *10113)315669 flail: redactie@pzc.nl «TERNET *w.pzc.nl flail: web® pzc.nl legt Van Heest uit. Work-first sluit daarop aan, maar staat op Walcheren nog in de kinder schoenen. „In Wisconsin, waar Work-first vandaan komt, wordt jongeren direct een baan aangeboden. Het maakt niet uit wat dat is. Zo ver zijn we hier nog niet." Middelburg stuurt werkloze jon geren tussen de 18 en 23 jaar door naar integratiebedrijf Léte. Daar wordt gezocht naar een baan of een combinatie van leren en werken. Niet iedereen komt in aanmerking voor Work-first. „Het is de bedoeling dat jonge ren duurzaam aan het werk ko men en niet meer in de uitkering terechtkomen", legt Van Heest uit. Jonge moeders die voor hun kind willen zorgen en jongeren die voor psychische problemen onder behandeling zijn, vallen af. Van Heest geeft aan dat er ook jongeren zijn die terug naar school kunnen. Nadrukkelijk wordt ook geke ken naar seizoenswerk, zoals de horeca. „Misschien kan iemand na de zomer in een andere sec tor terecht, waar het werk weer aantrekt. Of kan hij in de wmter- periode een cursus volgen zodat hij volgend jaar als kok aan de slag kan." Onderzoek Het projectplan waarmee de sub sidie is binnengehaald, gaat uit van een grotere opzet dan tot nu toe het geval is. Het begint met een onderzoek naar de arbeids markt en de jonge werklozen. Vervolgens wordt gekeken of al le partijen die zich nu inzetten om jongeren aan het werk te krijgen, efficiënter kunnen gaan samenwerken. Van Heest denkt bijvoorbeeld aan CWI, ROC, reïntegratiebedrijven en de ge meenten. „Die moeten zich inzet ten op punten waar ze goed in zijn." SKERKE - Vereniginsgebouw 'iKerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- IURG - Kerken onder de Lan- i 1500 -15.30 uur: Miniconcert; De Hoop, 18.30 - 19.15 uur. Gra- isieklessen voor kinderen; SOUBURG - Palazzolihuis Oran- 41,10.00 - 12.00 uur: Creatieve De wens om de tien bolwerken van Middelburg op te knappen dateert al van 1999. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Tussen de Seismolen en het scoutinggebouw aan de Middel burgse bolwerken kan een kleinschalige horecavoorziening komen. De bolwer ken kunnen aantrekkelijker gemaakt worden door picknick- en visplaatsen in te richten, ruimten te creëren voor balsporten of een mini-concert. Copijn Utrecht Tuin- en Landschapsar chitecten maakten een renovatieplan voor het park op de bolwerken. Het bu reau ziet kansen om het gebruik van het park te vergroten. In het park wordt mo menteel vooral gewandeld en gesport, maar 'het heeft het in zich een grotere betekenis te krijgen voor alle inwoners van Middelburg', staat in het rapport. De wens om de tien bolwerken van Mid delburg op te knappen dateert al van 1999. Toen wees de stichting Vrienden van Middelburg erop dat de bolwerken beter benut konden worden voor het aangenaam verpozen. De stichting con stateerde dat de bolwerken, die een lengte hebben van circa 2,8 kilometer te geïsoleerd lagen. De toegangen zijn nau welijks te vinden en het groen was ver ruigd en verwaarloosd. De stichting vond dat de gemeente een landschapsar chitect moest inhuren, die de bolwer ken hun oude allure kon terug geven. De gemeente besliste drie jaar geleden dat zij de bolwerken zou gaan aanpak ken. De tuin- en landschapsarchitecten uit Utrecht kregen de opdracht om het park beter te laten aansluiten op het centrum en de rest van Middelburg. Ook moest de kwaliteit van de vesten en het groen van het park verbeterd worden. Het onderzoeksbureau vindt dat enkele plaatsen zich voor een rigoureuze aan pak lenen. De grote parkeerplaatsen op het Vlissingsbolwerk en het Langeviele Bolwerk zouden daarvoor moeten wor den teruggegeven aan het park. Op die plaats kan mogelijk een gebouw komen, foto Lex de Meester dat 'een relatie met het park aangaat'. Over het halve bolwerk bij het Seisbol- werk en Klein Vlaanderen bijvoorbeeld melden de architecten dat er een klein manifestatieterrein zou kunnen komen. Een projectgroep en klankbordgroep (met vertegenwoordigers van onder meer de gemeente, de Tuin van Zee land, Vrienden van Middelburg, de hen gelsportvereniging en de Joodse be graafplaatsen) kunnen zich 'in beginsel vinden in de plannen en zijn enthou siast over de maatregelen'. De gemeente wil volgend jaar beginnen met de werkzaamheden. Voor de herin richting en opknapbeurt is 500.000 euro geraamd. Het college van B en W wil het plan binnenkort in de inspraak bren gen en medio volgende maand een open bare informatiebijeenkomst houden. door Edith Ramakers ZOUTELANDE - Gemeenten, campinghouders, kampeerboe- ren en andere betrokkenen berei den zich voor op een discussie over wel of geen uitbreiding van de minicampings van 15 naar 25 kampeerplaatsen. In januari 2008 draagt het rijk het kam- peerbeleid over aan de gemeen ten. De tegen- en voorstanders scher pen hun argumenten aan. Deze week gaf gedeputeerde T. Pop- pelaars een voorzet. Hij maakte bekend dat Gedeputeerde Sta ten mee wil werken aan uitbrei ding van de minicampings. De provincie zal geen sta-in-de- weg zijn als een gemeente be slist dat de minicampings mo gen groeien. Voor de bedrijfsbelangenvereni ging van recreatieondememers, de Recron, is dat een tegenval ler. K. Coppoolse, voorzitter van Recron Zeeland: „Vijftien kam peerplaatsen zijn meer dan ge noeg. De minicampings prijzen zichzelf uit de markt, als ze gro ter worden. Het is juist goed wanneer er differentiatie is in het toeristische product. De mi- nicamping gaat te veel lijken op een gewone camping. Ze zijn met tien plaatsen begonnen, dat werden er vijftien. Nu willen ze naar 25, houdt het straks op bij veertig plaatsen?" A. Boogaard van de Vekabo, de vereniging van kampeerboeren, is het niet eens met die opvat ting. „De minicampings die mee willen doen aan uitbreiding zul len toch een kleinschalige uit straling houden. En meer dan 25 plaatsen willen we niet." Boogaard zegt dat de uitbrei ding ook niet 'een, twee, drie ge regeld kan worden'. „De kam peerboeren die moeten er ook heel wat voor over hebben. Ze zullen geld moeten steken in een betere sanitaire voorziening. Ook moeten ze zich inspannen om het landschap te verfraaien Er zal gedacht moeten worden aan de aanleg van kikkerpoelen of randenbeheer. We moeten een win-win-situatie bereiken." Coppoolse werpt op dat ook de reguliere campings aan allerlei Minicamping Boogaard in Westkapelle. foto Lex de Meester voorwaarden moeten voldoen en dat ook zij rekening moeten houden met de verfraaiing van het landschap. „In heel Zeeland zijn 320 minicampings. Tel daar tien plaatsen per camping bij op, dan wordt het erg druk. Dan is de vraag: willen we de stilte in Zeeland verbreken? Ook op de landwegen?" Volgens Boogaard zal niet elke kampeerboer de investering aan durven. Er wordt rekening ge houden met een op de drie kam peerboeren in Walcheren. „Er komt geen ongebreidelde groei." Boogaard zegt dat er nog veel overleg moet volgen, omdat de provincie wil dat alle Zeeuwse Politie neemt Middelburger auto af MIDDELBURG - De politie heeft gisteravond in Middel burg de auto in beslag genomen van een 23-jarige Middel burger. De man werd voor de derde keer betrapt op het rijden in een auto, terwijl hij niet in het bezit is van een rijbewijs. Tips over vermiste John Heijboer TERNEUZEN - De politie heeft maandagavond naar aan leiding van een uitzending van het televisieprogramma Opsporing Verzocht zes tips gekregen over de verdwij ning van oud-Bressiaander John Heijboer. Heijboer (43). vader van twee jonge kinderen, woonde tot maart in Ter- neuzen, daarna twee maanden in Westdorpe en verkaste vervolgens naar een tijdelijk adres in het Brabantse Oos terhout. Op dinsdagochtend 23 augustus vertrok hij naar autover huurbedrijf Car Supply in Oosterhout, waar hij om half elf een afspraak had. Heijboer kwam echter nooit aan. Daarna is er ook geen enkel ander teken van leven meer van hem geweest. Heijboer, zoon van de overleden West-Zeeuws-Vlaamse politicus Bram, woonde bijna zijn hele leven in Zeeland. Hij groeide op in Breskens, maakte furore in de judo- en karatewereld, werkte een tijd als portier bij discotheken en runde daarna in Middelburg sportschool Be Fit. De oud-Bressiaander was geen onbekende van de politie, die vreest voor zijn leven. 'In het circuit' gaan geruchten over zijn mogelijke dood. In juni meldde Heijboer de poli tie dat hij bang was te worden vermoord, maar hij deed geen officiële aangifte. Heijboer ging in de ochtend van zijn vermissing met een huurauto, een witte Opel Vectra met het kenteken 42-LS-VH, richting het autoverhuurbedrijf. Ook de wa gen is nog niet teruggevonden. De politie sluit niet uit dat de wagen nog wordt gebruikt. Vrouw beroofd van portemonnee ZIERIKZEE - Een vijftigjarige vrouw uit Zierikzee is gis tel-middag beroofd van haar portemonnee. De vrouw was aan het winkelen in een plaatselijke supermarkt, toen de portemonnee in een onbewaakt ogenblik uit haar tas werd gehaald. De tas hing op dat moment aan de winkel wagen. In de portemonnee zat geen geld, alleen wat per soonlijke papieren. Kop-staartbotsing op Zeelandbrug ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug zijn gisteren vier auto's op elkaar gebotst. Een betrokkene raakte daarbij lichtge wond. Het ongeval deed zich voor even na vier uur 's mid dags op de rijstrook richting Zierikzee. Een vrachtwagen, bestuurd door een 22-jarige man uit Benthuizen, botste tegen de personenauto van een 31-jari- ge man uit 's-Gravenpolder. Deze man botste door de klap weer tegen de auto van een 58-jarige vrouw uit Poel dijk, die tenslotte tegen de bedrijfsauto voor haar reed, be stuurd door een 69-jarige man uit Zierikzee. Een 82-jarige vrouw, inzittende van de auto van de 58-ja- rige vrouw uit Poeldijk, klaagde over pijn in haar nek en borst. Zij werd onderzocht door het ambulancepersoneel, maar hoefde, voor zover bekend, niet naar een zieken huis. Alle auto's raakten beschadigd. Tegen de vrachtwa genchauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter F. van He- mert-Meeuwis heeft gisteren een 43-jarige veelpleger uit Vlis singen veroordeeld tot acht we ken cel. De man had in de laat ste week van juni in Vlissingen drie winkeldiefstallen gepleegd. Een 51-jarige vrouw uit Middel burg werd voor winkeldiefstal veroordeeld tot zes weken cel straf waarvan de helft voorwaar delijk. De Vlissinger nam op 23 juni uit een winkel zonnebrillen weg. Zes dagen later, op 29 juni, werd hij betrapt bij de diefstal van een cd-rom, die hij onder zijn jas had gestopt. Na zijn aan houding werd een horloge bij hem aangetroffen. Die bleek af komstig te zijn van een diefstal, eerder die dag. Officier van justi tie N. de Coninck eiste zes we ken gevangenisstraf, maar de po litierechter hield rekening met het strafblad dat de laatste ja ren fors was uitgebreid. Ook de 51-jarige vrouw uit Mid delburg heeft een indrukwek kend strafblad. De officier be stempelde haar als een stelsel matige dader en liet dit tot uit drukking komen in haar eis van drie maanden gevangenisstraf. Bij de veelpleegster speelt een heroïneverslaving een rol, hoe wel ze volhardde dat de gesto len goederen niet aan helers wor den verkocht om haar versla ving in stand te kunnen houden. Sinds de winkeldiefstal op 17 oktober in Vlissingen waarbij ze een cd-speler en een pot oplos- koffie stal, zit ze vast. Onze lezers zoeken uw vacature! gemeenten op een lijn komen. „Daar kunnen we ons ook in vin den. Want het is niet handig als in Veere andere richtlijnen wor den gehanteerd dan in Noord-Beveland." Het CDA Veere bracht onlangs naar buiten voorstander te zijn van uitbreiding van minicam pings op het Walcherse platte land. In de kustzone daarente gen moest het maximum van vijftien gehandhaafd worden. Boogaard- „Wij zijn tegen die zo nering, die het CDA voorstelt. Als je een goed product hebt, dan komt de toerist naar je toe. Ook als je niet aan de kust woont." Coppoolse zegt dat hij niet te gen uitbreiding van kampeer plaatsen is uit vrees voor te gro te concurrentie. „Concurrentie prikkelt de ondernemers Dat is juist goed. Maar we moeten een goed en gevarieerd product ver kopen. De toerist moet kunnen kiezen uit grote campings met veel luxe, familiecampings, mi nicampings, maar ook uit hofste decampings. landschapscam pings en groene campings. 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek. het alfabet van Zeeland WeGQNeR dagbladen j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13