I - itvaartverzorging nac 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' presenteren NUVU Uitvaartpolis 3 U (Advertorial) De introductie van de flexibele en praktische NUVU Uitvaartpolis betekent voor Uitvaartonderneming 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' een interessante uit breiding van hun, toch al veelomvattende, dienstenpakket. De NUVU Uitvaartpolis werd recentelijk ontwikkeld op initiatief van de Nederlandse Unie van Uitvaartondernemers en Facultatieve Verzekeringen NV: twee toonaangevende en onafhankelijke organi saties binnen de uitvaartbranche. Johan Hoekman - directeur van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' - is penningmeester van Stichting NUVU Uitvaartpolis en was als zodanig van begin af aan nauw betrokken bij het ontwikkelings proces. "De NUVU Uitvaartpolis is uitgesproken flexi bel. Hij neemt voor toekomstige nabestaanden veel zorgen en beslommeringen weg én voorkomt onaan gename (lees: financiële) verrassingen. De brede erva ring van de samenstellers van de polis heeft geresul teerd in een product, dat voorziet in alle mogelijke oplossingen op maat. Uiteraard zijn de specifieke situ atie en wensen van de verzekerde altijd het uitgangs punt. Die worden tijdens een persoonlijk gesprek tot in detail doorgenomen en vastgelegd. En wil de verze kerde op een later moment wijzingen aanbrengen, dan kan dat." NUVU Uifvaartpolis: de voordelen Behalve flexibiliteit biedt de NUVU Uitvaartpolis nog een aantal andere belangrijke voordelen. Kinderen tot 1 8 jaar zijn bijvoorbeeld gratis meeverzekerd, het maximaal verzekerde bedrag wordt jaarlijks stan daard middels indexering verhoogd en er zijn diverse premiebetaalmogelijkheden. De NUVU Uitvaartpolis biedt in bepaalde gevallen interessante fiscale voor delen. De dekking van de polis geldt ook bij overlijden in het buitenland en er zijn geen leeftijdsgrenzen of wachttijden. Een onderneming in de groei Johan Hoekman (36) combineert zijn activiteiten voor de NUVU met een steeds omvangrijker managersrol binnen zijn onderneming. Hij is sinds 1988 werkzaam in de uitvaartzorg en werd op 1 januari 1990 eigenaar en directeur van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden'. Sindsdien bouw de hij de door zijn grootvader gestarte onderneming uit tot een omvangrijk bedrijf, met een veelomvattend dienstenpakket. In de zeventiger jaren maakte de zaak onder leiding van Johan Hoekmans vader een groeispurt door en medio jaren '80, toen het aantal ziekenhuisopbaringen meer en meer afnam, verrees aan het Geldeloozepad in Goes het rouwcentrum van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden'. Dat werd sinds dien twee maal grondig verbouwd en uitgebreid en fungeert sinds enkele jaren als hoofdkantoor van de onderneming. Bundeling van krachten Begin 2004 nam Johan Hoekman Uitvaartverzorging 'Schouwen-Duiveland' over; een onderneming die eveneens al jarenlang een zeer gedegen reputatie geniet. "Net als bij 'De Bevelanden' staan bij 'Schouwen-Duiveland' hoge kwaliteit en vérstrekkende persoonlijke dienstverlening altijd voorop", aldus Johan Hoekman. Een volgende stap in het groeiproces van zijn bedrijf vormde de fusie met 'De Bruijne Uitvaartzorg', vorig voorjaar. De bundeling van krachten van de verschillende onderne mingen heeft geresulteerd in een allround uitvaarton derneming, met een grote actieradius: in heel Zeeland kan een beroep worden gedaan op de expertise van 'De Bevelanden' en Schouwen-Duiveland'. Hoekman: "Het mag gezegd worden: al tientallen jaren geven onze uitvaartverzorgers op bijzonder betrokken en professionele wijze invulling aan hun taak. Ons team is uitstekend op de hoogte van alle mogelijkheden en spant zich tot het uiterste in bij het vormgeven van de laatste wil van de overledene en de wensen van diens nabestaanden. Je kunt gerust spreken van maatwerk in uitvaarten. Ons motto - Voor een zorgzame begelei ding - is dan ook beslist geen loze kreet." Bijzonder dienstenpakket Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen- Duiveland' verzorgen uitvaarten op maat, waarin de wensen van de overledene en diens nabestaanden zo volledig mogelijk worden gerealiseerd. Alles is mogelijk, zegt Johan Hoekman, "mits de wet het toe staat en het praktisch uitvoerbaar is. Er is een groei ende behoefte aan een individuele invulling van de uit vaart. Wij komen daaraan tegemoet, met een dien stenpakket dat optimaal de ruimte geeft aan persoon lijke wensen, leder mens is immers uniek en heeft recht op een unieke uitvaart." Behalve de NUVU Uitvaartpolis omvat het dienstenpakket van 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' ondermeer: Rouwdrukwerk Dit wordt geheel in eigen beheer gedrukt en uitge geven, van standaard tot full colour. Daarbij heeft men de keuze uit een uitgebreide collectie rouwkaar ten, waaronder een serie rond het Zeeuwse land schap. Binnenkort wordt de collectie uitgebreid met een nieuwe serie kunstzinnige rouwkaarten, vervaar digd volgens een innoverende grafische methode. Tekstboekje 'Hoe vertel ik het' Juist in de moeilijke periode direct na een overlijden moeten er vele zaken worden geregeld, waaronder het plaatsen van een advertentie en het versturen van rouwbrieven. De uitvaartverzorgers van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen- Duiveland' beschikken over ruime ervaring en een grote deskundigheid op deze gebieden. Met het tekst boekje 'Hoe vertel ik het' willen zij nabestaanden tot steun zijn bij de keuze van een tekst voor een rouw brief, overlijdensadvertentie, dankbetuiging of in memoriam. Het boekje bevat een aantal tekstsugges ties, die zijn ondergebracht in diverse categorieën. Ook kan een tekst worden samengesteld uit meerdere teksten uit verschillende categorieën. Persoonlijke Wensen Boekje en Inschrijfregister In het Persoonlijke Wensen Boekje kan bij leven wor den vastgelegd hoe de uitvaart te zijner tijd dient te verlopen en wie daarvoor zorg moet dragen. Niet alleen voor de betrokken persoon, maar vooral ook voor diens nabestaanden is dit zeer nuttig: het maakt vooraf veel duidelijk over de persoonlijke uitvaartwen- sen en voorkomt onnodige zorgen als de tijd daar is. Het boekje geeft ondermeer aan of betrokkene begra ven dan wel gecremeerd wenst te worden, hoe en waar de uitvaart plaats moet vinden, of men al dan niet prijs stelt op een dienst of sprekers, welke muziek er mag klinken en of bloemen welkom zijn. Ook het bestaan van bijvoorbeeld verzekeringspolissen, con tracten en een donorcodicil kan in het boekje worden vermeld. Het vastleggen van een en ander in het Persoonlijke Wensen Boekje kan worden gecombineerd met inschrijving in het Inschrijfregister. De ingeschrevene wordt op basis hiervan op de hoogte gehouden van de nieuwste ontwikkelingen in de uitvaartzorg en ont vangt automatisch uitnodigingen voor open dagen, lezingen en andere voorlichtingsactiviteiten op uit- vaartgebied. Wordt de uitvaart van de ingeschrevene te zijner tijd daadwerkelijk verzorgd door Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' of 'Schouwen- Duiveland', dan wordt op de totaalkosten een interes sante korting verstrekt. Checklist en Gids na een overlijden Bij Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' zijn checklists verkrijgbaar met betrekking tot de organisatie van belangrijke zaken voor, tijdens en na de uitvaart. Ook de 'Gids na een overlijden' - een uitgave van het Landelijk Steunpunt Rouwbegeleiding - vormt een nuttig nasla- gerkje in dezen. Uitvaartspreekster Indien gewenst kan gebruik worden gemaakt van de Idiensten van een uitvaartspreekster, voor het schrij ven en/of uitspreken van een in memoriam of toe spraak. Zonodig biedt de uitvaartspreekster ook hulp bij de vormgeving en organisatie van overige aspec ten van de afscheidsceremonie. Rouwvervoer Joh.C. Hoekman Rouwvervoer vormt een andere, op zichzelf staande onderneming van Johan Hoekman, die ook door andere uitvaartondernemers kan worden ingeschakeld. Alle mogelijke soorten rouwvervoer worden door het bedrijf verzorgd, van traditioneel tot zeer eigentijds, per auto, koets, bus en zelfs per motor fiets. Een opvallende verschijning op de Zeeuwse wegen vormt de mortulance: een speciaal op het ver voer van overledenen ingericht voertuig. Lid van de NUVU Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen- Duiveland' zijn lid van de Nederlandse Unie Van Erkende Uitvaartondernemingen, een landelijke orga nisatie van zelfstandige uitvaartondernemers. De NUVU stelt voortdurend strenge eisen aan haar leden met betrekking tot de diverse facetten van de uitvaart zorg. En profil: Johan Hoekman Johan Hoekman is behalve beleidsmatig directeur van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' en 'Schouwen-Duiveland' tevens actief op diverse andere gebieden binnen de uitvaartbranche. Zo is hij secre taris van het NUVU hoofdbestuur. Namens de NUVU is Hoekman onder andere actief in verscheidene com missies en werkgroepen, die zich bezig houden met de ontwikkeling van de uitvaartzorg in de breedste zin van het woord. Ook is hij namens de NUVU- onderhandelaar voor de CAO Uitvaartverzorging en is hij penningmeester van Stichting NUVU Uitvaartpolis. Sinds enkele jaren is Hoekman bestuurs lid van de Stichting Voorzorg Uitvaart, die in Zeeland en West-Brabant voorlichting geeft over uitvaartzorg. Tevens coacht hij op landelijk niveau startende uit vaartondernemers en houdt hij zich bezig met uït- vaartconsultancy. Hoofdkantoor Uitvaartverzorging 'De Bevelanden', Geldeloozepad 20, Goes; Tel.: 0113-31 14 44 Kantoor Uitvaartverzorging 'Schouwen-Duiveland', Werckendetstraat 4, Zierikzee; Tel.: 0111 - 45 07 17 www.uitvaartzorgcentrum.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 62