I DELA Uitvaartverzorging Crematorium Bergen op Zoom: 15 jaar vertroosting en bemoediging Stichting Crematorium Bergen op Zoom Een persoonlijke uitvaart voor iedereen. Dus ook voor niet-verzekerden. Overlijdensmelding (dag en nacht) 0800-955 66 55 Informatiecentrum (040) 260 16 74 Oude Stadsgracht 15611 DD Eindhoven (040)260 16 01 Postbus 522, 5600 AM Eindhoven Al bijna 70 jaar ervaring in het verzorgen van uitvaarten. www.dela.nl ik VvV. «SD w®:: ^RMEg vf- K* §1 5$©M*i-£SS$te& -■'•.» .'»»v>iJ juatóestaslllÉ w>.v'4»w* (ADVERTORIAL) Stichting Crematorium Bergen op Zoom bestond dit voorjaar - op 4 mei 2005 - 15 jaar. Door de jaren heen verwierf het crematorium in de regio Zuidwest-Nederland, maar ook in België ruime bekendheid. De fraaie ligging, de brede waaier van mogelijkheden, maar vooral de toewijding van de medewerkers maken Crematorium Bergen op Zoom tot een plaats die daadwerkelijk vertroost en bemoedigt. Directeur Bram Hommel met op de achtergrond de urnen- tuin. "Een goede voorlichting over alle asbestemmingsmo- gelijkheden is heel belangrijk. De familie moet een welover wogen keuze kunnen maken. Wij besteden daar veel zorg aan, zowel middels documentatie als in een persoonlijk gesprek." De weg naar Crematorium Bergen op Zoom slingert zich door een herfstig boslandschap, waarin de eerste paddestoelen voorzichtig hun tere hoed ont vouwen boven de vochtige aarde en zonnestralen uit waaieren tussen ranke dennen. Dan is daar plotseling het moderne, verrassend vormgegeven gebouw van het cre matorium. In de hal ruist zachtjes een waterornament, met daar tegenover het onlangs geïntroduceerde Herinneringsboek. In dit boek, dat in feite een overlij- denskalender is, staan in sierlijke letters naam, geboorte dag en sterfdag van eenieder die in het crematorium uit geleide is gedaan. Vaak gaat die naam vergezeld van een kleine illustratie, die van toepassing is op de vermelde persoon. Iedere dag wordt een bladzijde omgeslagen. Gedurende de openingstijden van het crematorium bestaat de mogelijkheid voor nabestaanden hun dierba ren hier te gedenken. Plasmaschermen Wat direct opvalt is de zachte lichtval in het gebouw, die de omgeving iets veiligs en beslo tens geeft. Het blankhouten meubilair en de stof fering in warme tinten dragen bij aan de rustgevende sfeer. Medewerkers van het crematorium verwelkomen nabestaanden en belangstellenden rustig en vriendelijk. Directe familieleden kunnen plaatsnemen in de besloten familiekamer, waar verse thee en koffie klaarstaan op het koffiemeubel. Voor wie de voorkeur geeft aan fris is er de welvoorziene koelkast. Belangstellenden verzamelen zich in de algemene ontvangstruimte, met daarin opvallende plasmaschermen aan weerszijden. Voordat de plechtig heid begint, bieden deze op respectvolle wijze afleiding met ondermeer fraaie natuurbeelden. Maar de beeld schermen dienen nog een ander doel: mocht de belang stelling voor een uitvaart groter zijn dan verwacht, dan fungeert de ontvangstruimte als uitbreiding van de aula en kan de uitvaart op de plasmaschermen worden gevolgd. Er is een ringleiding aanwezig, zodat ook slechthorende belangstellenden de plechtigheid goed kunnen volgen. Voor de jongste bezoekers is een kleine crèche ingericht, waar Disneyfilms worden vertoond. Zonnewijzer Crematorium Bergen op Zoom beschikt over een intieme familieaula en een grote aula, met respec tievelijk 50 en 134 zitplaatsen. In de familieaula voert glas de boventoon, in de grote aula rood graniet. De vele bloemenstandaards, in diverse groottes en hoogten, maken een indrukwekkende uitstalling van kransen, bloemstukken en boeketten mogelijk. Opvallend in de grote aula zijn de zonnewijzer en het boek des levens, symbolen voor tijd en levensinvulling. Een cruciaal ele ment van elke uitvaartplechtigheid is de muziek. Niet iedereen heeft direct een afgewogen muziekkeuze bij de hand. Voor wie er zelf niet goed uitkomt is een muziek boek samengesteld, met een uitgebreid en divers reper toire. Naast talloze losse nummers, zijn er ook verschil lende muziekcombinaties. De gemaakte keuze hoeft niet direct definitief te zijn, maar kan tot op zeker moment voor de uitvaart worden gewijzigd. Eigen muziek ten gehore laten brengen kan uiteraard ook. De professionele mede werkers van het crematorium werken voor een perfecte geluidsweergave met twee splinternieuwe digitale muziekinstallaties. Ook een optreden van een solist, koor of muziekensemble is mogelijk, en in de grote aula bevindt zich een professioneel pijporgel. De uitvaart plechtigheid kan desgewenst worden opgenomen op cd, cassetteband of video. Eersteklas catering Na de plechtigheid ontmoeten familieleden en belangstellenden elkaar in de condoleanceruimte. Het lichte interieur en fraaie uitzicht op het bos rondom het crematorium geven de besloten ruimte een prettige uitstraling. Het meubilair werd recentelijk aange past, waardoor nu ook de mogelijkheid bestaat om in alle rust een koffietafel of een warm dan wel koud buffet te gebruiken. Een uitstekende kok en dito personeel staan garant voor eersteklas catering. Asbestemming Tot voor kort werd de as van de overledene gedu rende een maand standaard bewaard in de zoge heten Algemene Nis van het crematorium, een afgesloten ruimte die niet toegankelijk is voor bezoekers. Crematorium Bergen op Zoom biedt nabestaanden nu de mogelijkheid om de as direct na de crematie in een glazen kluisje te laten plaatsen, in de schitterende tuin van het crematorium. Een maand na de crematie kan door de nabestaanden een definitieve bestemming aan de as worden gegeven, bijvoorbeeld verstrooiing of bij zetting. Verstrooien kan op verschillende plaatsen op het terrein van het crematorium, bijvoorbeeld op het familie- strooiveld, het algemene of het kinderstrooiveld. Een gra nieten gedenkplaatje herinnert aan de overledene. Maar verstrooien op zee of op een andere dierbare plaats bui ten het crematoriumterrein kan ook. De as kan ook wor den bijgezet, bijvoorbeeld in de nissenmuur of de urnen- tuin. Voor kinderen is er het kleurrijke tuintje in de vorm van een vlinder, of de rode paddestoel waarvan elke witte stip een nisje herbergt voor de urn. Een luisterend oor De vele mogelijkheden die Crematorium Bergen op Zoom biedt kunnen onmogelijk allemaal aan bod komen in dit stukje. Wenst u uitgebreider geïnfor meerd te worden, dan nodigen directeur Bram Hommel en zijn medewerkers u van harte uit contact met hen op te nemen. Kijkt u ook eens op de website: www.cremato- riumbergenopzoom.nl. Na de plechtigheid in de aula biedt het crematorium diverse cateringmogelijkheden. DIENSTVERLENING MET ZORG Mastendreef 5, Bergen op Zoom. Tel.: 0164 - 23 88 01 website: www.crematoriumberaenopzoom.nl. In het vernieuwde columbarium kan direct na de crematie een sierurn achter glas worden geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 56