zit op dood spoor Zaamslag moet tempo hoger spelen Bisslik zwemt alleen nog voor de lol ^stuurloos Zeeuws district valt ten prooi aan chaos uitslagen Olaf Lindenbergh helpt Jong Ajax een handje woensdag 26 oktober 2005 z 21 gFjitsBakker IjgS De Zeeuwse bowlers, |ebehoren tot de vijf clubs die «rde bond spelen, zitten zon- Uestuur. Het vertrek van het Ude bestuur heeft tot een or atorische chaos geleid, gul niemand weet meer wie de jjirijden voor de kampioen- 4>PPen en stedenontmoetin- moet vaststellen. Lr vanavond is er in Goes een kjsvergadering belegd. Daar in zal landelijk bondsbestuur- Jan Broekhuizen aanwezig pin een poging de organisatie U op poten te zetten. „De [slers mogen niet lijden onder problemen die zich boven hoofd afspelen", vindt bekhuizen. iiens Leo de Bruijn, de voor- c-r die is afgetreden, wordt t vergadering een lachertje. I denk dat er alleen mensen L Goes zullen komen. Wij, conze club, zullen er in elk Ulniet zijn." |e aftocht van het bestuur, dat Lr uit twee man meer be- ed (Leo de Bruijn en Sjef Jan- beiden van BV Renesse), at voort uit de kritiek die cuit het Goese bowlingcen- is geleverd. Reinier de By van BV Goes verwijt het üictsbestuur een apathische eigenzinnige houding. „Er prit veel te weinig gedaan aan amsaties en evenementen, als er al eens wat gebeurt, i is het altijd in Renesse." armee hij maar wil zeggen: het bowlingbolwerk van de «atter en zijn aanhanger, wee partijen wijzen elkaar de ruzie met de vinger na. de Bruijn stelt vast dat het «e district al lang op zijn gat en dat de clubs alles maar zijn beloop laten. „We waren ar met twee man om alles in district te regelen. Als er een nadering werd uitgeschre- i,kwam er niemand opdagen, nu roepen ze dat wij niks hl Ik ben de kritiek, die al- Ivanuit Goes komt, meer dan We hebben gezegd: bekijk maar, wij zullen onze eigen Van der Geest ut NK schieten llARLEM - Na een record ists van tien nationale titels |l)!l(l-2005) laat zwaargewicht Ctnnis van der Geest het NK ju li van komende zaterdag aan ih voorbijgaan. De wereld- impioen in de open klasse tot maart van volgend ir mst om zijn liesblessure te (en genezen. Het is een hectisch jaar ge- itest", zegt Van der Geest (30). Va de Olympische Spelen heb veel aandacht gekregen en a ik ook vader geworden van zoon. Ik merk dat ik meer jd nodig heb om te herstellen een blessure. Het NK komt wr mij op een totaal verkeerd ment." der Geest heeft moeite met leslissing om af te zeggen «rhetNK. „Ik heb er wakker gelegen. Voor het eerst isgt het tot me door dat aan jjn carrière ook een einde zit. ft me ook niet lekker zit, is na zaterdag iemand anders rn titel heeft. Zolang ik de bes- tra, gun ik niemand die ti ki der Geest wil zich de ko- Kde drie jaar richten op vijf mooien: drie EK's, een WK #1) en de Spelen in Peking, fcschien doe ik in 2009 nog s aan het WK omdat dat toer- 'tcdan in Nederland is." a der Geest is zaterdag op het Rotterdam niet als schouwer aanwezig. Hij trekt vrijdag voor de marnes van een tv-programma tr Tibet. „De beslissing om aan het NK mee te doen 5 ik al eerder genomen." >D ekertoernooi over voor MSranang •ES - In het bekertoernooi futsalteams is het hoogst dende Zeeuwse team uitge- bkeld. FM Sranang verloor '5-2 van Marrakech uit Ber gop Zoom. Brabanders zijn de grootste prent van ZVH/Morres/ itrolec in de eerste klasse, toang, zonder Edwin Held en son Dahoe, speelde matig in aarde wedstrijd. Bij rust wa- Bijna alle doelpunten al ge- skt, 4-2. Voor de twee Goese "Iers waren Gaffin de Meza Michael Linger verantwoor- 5jk. zaakjes verder wel regelen in Re nesse." De onvrede binnen het district, waartoe de bowhngclubs uit Middelburg, Goes, Renesse, Sas van Gent en Sluis behoren, slui merde al langer. De nationale bowlingbond NBF heeft in 2000 een reorganisatie doorgevoerd, waarbij de districten (onder meer Zeeland/Brabant) klein schaliger werden gemaakt. De Zeeuwse bowhngclubs werden in één afdeling ondergebracht en moesten voortaan een eigen bestuur kiezen. Twee jaar geleden kwam er een eerste gevoelige breuk in het driekoppige bestuur. De aanlei ding was een futiliteit: Leo de Bruijn, de voorzitter, wilde op zaterdag een vergadering hou den, Reinier de Rooy en Marjon de Leu wilden door de week ver gaderen. „Het was de zoveelste botsing met de voorzitter", ver zekert De Rooy. „Toen we het weer niet eens werden, hebben we gezegd: je mag het alleen ver der doen." Support De bowlingbal lag vanaf dat mo ment volledig in Renesse. Leo de Bruijn haalde zijn clubge noot Sjef Jansen over om in het bestuur te komen en kreeg al leen wat support van Henk van Noppen en Han van Poppel, die vrij kort daarna ook weer zijn gestopt. Het gevolg was dat al les voor het district noodge dwongen vanuit Renesse werd geregeld. „Dat kregen we nu voor onze kiezen", zegt Leo de Bruijn. „Ik kan het makkelijk weerleggen. Waar zijn ze dan ge bleven toen er werd gesmeekt om het bestuur uit te breiden?" De bestuurschaos is nu com pleet. Leo de Bruijn en Sjef Jan sen zijn opgestapt en willen ook niet meer terugkeren. Reinier de Rooy (Goes): „Wij hebben met onze club het bondsbestuur ge beld, omdat de situatie uitzicht loos is. Er moeten wedstrijden worden georganiseerd, maar er is geen bestuur. Daarop is beslo ten om vanavond een vergade ring met de clubs te houden om de zaak te bespreken. We moe ten ingrijpen, anders wordt de chaos alleen maar groter." Uitzoeken Leo de Bruijn: „Ik vraag me af waar ze over moeten praten en met wie ze dat moeten doen. Het is weer prachtig geregeld. De vergadering wordt gehouden op een avond dat er bij de andere clubs wordt gebowld. Ik voor spel dat er vanavond niemand komt, alleen van Goes zelf. Voor ons is het al lang best: laat ze het dan zelf ook maar lekker uit zoeken." Bondsbestuurder Jan Broekhui zen reist niettemin naar Zee land af. „Ik hak al heel veel ja ren met dat bijltje. Het is in veel regio's hetzelfde liedje: ze heb ben wel allemaal een grote mond, maar willen niet in een bestuur gaan zitten. Zo zal het in Zeeland ook wel weer zijn." De crisismanager wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Er zijn landelijke wed strijden op komst, waarvan er op 11 december ook in Zeeland worden gehouden. Daar is tot nu toe niets voor geregeld. Het kan niet zo zijn dat de bowlers de dupe worden van deze situa tie. Ik zoek naar een oplossing, al is het voorlopig maar tijde lijk. De wedstrijden moeten doorgaan." door Frits Bakker ZAAMSLAG - Het was in elk geval drukker dan anders in een vriendschappelijk partijtje, gisteravond op het voetbalveld van Zaamslag. Dennis de Nooijer maakte zijn debuut als trainer. „Ik hoop wel dat ze straks voor het voetbal komen en niet voor mij", glimlachte de ex-prof, die niet treurde over de score: 3-2 voor HW'24. Hij moest zelf even wennen aan de namen en gezichten op het veld. En de spelers aan de speelstijl, met drie in plaats van twee spitsen. „Het eerste wat me opviel is, dat we een tempo hoger moeten gaan spe len", stelde De Nooijer al vast. „Dan bedoel ik niet het lopen, maar de beweging met de bal. En we kregen te makkelijk goals tegen. Voor de rust door foutjes, na de rust, toen wij de wedstrijd in handen hadden, door een slordigheid in de ver dediging. Dat moet er absoluut uit." Het systeem moet vanaf zater dag om. „Ik heb al wat in mijn hoofd, maar dat is gebaseerd op het 4-3-3-systeem. Dat is het prettigste voetballen. Zaam slag was het gewend met twee man voorin, ze moeten dus even aanpassen. Ik heb met Maarten de Groene en Jacco den Hamer op de vleugels ge speeld. Peter Dieleman, die heel goed, balvast en slim is, speelde centraal. Voor de rust hebben we in die opstelling ook best al wat kansen ge creëerd." Over de positie op de ranglijst maakt De Nooijer zich geen zorgen. „Zaterdag spelen we een belangrijke uit wedstrijd in Hardinxveld. Win nen we die, dan staan we er weer bij en is er helemaal niets aan de hand." Voor de oefenpartij gebruikte de nieuwe trainer gisteravond zeventien spelers. Hij wisselde onder anderen Menno den Dek ker, die er net als Ferdi Kabal zaterdag door een schorsing niet bij is. „Ik moet het al ge lijk zonder een paar belangrij ke spelers doen, want David de Haan is door een cursus ook niet beschikbaar. Daar staat te genover dat ik Jean Dooms te rug heb gehaald bij de selectie. Zaamslag keek bij de rust te gen HW'24 tegen een 2-0-ach- terstand aan door twee treffers van Tim Mechelink. Na de pau ze lag het initiatief meer bij de thuisclub. Jaap Pijpelink en Niek Lucasse trokken de score in evenwicht, Tien minuten voor tijd maakte Bernardo Ka- na da Rosa zijn faam als schut ter voor HW'24 waar: 2-3. Dennis de Nooijer (links) volgt vanuit de dug-out van Zaamslag niet zijn assistent Rinus Kolijn de wedstrijd tegen HW'24. foto Wim Kooyman door Mieke van den Broek VLISSINGEN - Davy Bisslik zwemt sinds een jaartje bij de Middelburgse zwemclub Luctor et Emergo. Niks bijzonders zo op het eerste gezicht. Maar wel als de 23-jarige Arubaan aan schuift en het olympisch em bleem van Athene op zijn rech termouw zichtbaar wordt. Volgens trainer Thierry Potin van Luctor et Emergo is Bisslik een grote aanwinst voor zijn club. Potin: „Davy is op dit mo ment de beste zwemmer van Zee land. Hij kan er nog veel meer uithalen, maar hij heeft de sport op een lager pitje gezet. Hij komt trainen als hij zin heeft. Zijn motivatie golft op en neer. In het begin wilde hij tweemaal per dag trainen. Maar dat ging er al gauw vanaf. Hij is hier in Nederland, denk ik, van zijn vrijheid aan het genieten." „Davy is voor ons een belangrij ke pion voor de estafette op het ZK in januari. De winst zal wel voor ons zijn. De vraag is of we het Zeeuws record verbeteren. Met Davy erbij is dat mogelijk." Bisslik doet het inderdaad rus tig aan in het zwembad. Hij weet niet eens welke wedstrij den hij dit jaar gaat zwemmen. Bisslik leeft dan ook niet, zoals de meeste sporters, naar een be paald evenement toe. „Ik doe het vooral voor de fun en om een beetje in vorm te blijven." Prioriteit Zijn studie maritieme logistiek aan de Hogeschool Zeeland heeft prioriteit nummer één. Bis slik doet momenteel het eerste jaar over. Bisslik: „Het is nu tijd geworden om me te focussen op mijn opleiding." Vorig jaar sloeg de Arubaan zijn vleugels uit in Vlissingen om te kunnen studeren. Het eerste jaar verliep weinig succesvol. De zwemmer wijt het mislukte studiejaar aan de overstap van het Amerikaanse naar het Ne derlandse studiesysteem. Davy Bisslik is voor Luctor een belangrijke troef op de estafette. Bisslik vertoefde voordat hij naar Nederland kwam tweeën half jaar in New Jersey voor de studie computerinformatica. De Arubaan hield zich in Amerika vooral met zwemmen bezig. Aan de andere kant van de oceaan lag de zwemmer zo'n vier uur per dag in het water. Daarnaast werd er nog een uurtje getraind in het krachthonk. Bisslik leverde in New Jersey ge noeg trainingsarbeid om deel te kunnen nemen aan de Olympi sche Spelen van Athene. De zwemmer had daarbij het geluk dat er in zijn land Aruba weinig concurrentie was. Want de kwa lificatielimiet had Bisslik niet gehaald. Maar omdat geen enke le Arubaan zich had geplaatst mocht er toch één zwemmer het land vertegenwoordigen op de Olympische Spelen. In het bezit van een zogenaamde Green Card, een promotieticket, reisde Bisslik af naar het grootste spor tevenement ter wereld. Studiekosten In Athene zwom de Arubaan de honderd meter vlinderslag. „Ik wist dat het mijn laatste grote wedstrijd zou worden voordat ik in Nederland ging studeren. De jaarlijkse studiekosten voor Amerika (18.000 duizend dollar) waren niet meer op te brengen. Ik zette in Athene een tijd van 57.85 neer. Een verbetering van mijn persoonlijk record met bijna één seconde. Mooi toch, als je dat op de Olympische Spe len zwemt. Maar het kon nog sneller. Ik tikte in Athene bijna met mijn neus de muur aan. Uit eindelijk eindigde ik in een deel nemersveld van 65 als 62e", ver telt Bisslik die er zo nu en dan een Engels woord doorheen gooit. Bisslik was overigens niet alleen actief op de laatste Olympische Spelen. Vier jaar eerder in Syd ney kwam de zwemmer even eens uit voor Aruba. Ook daar kreeg hij toegang via een Green Card. De inwoner van Vlissingen lijkt het niet bijzonder te vinden dat Dnjepr-coach stapt op DEN HAAG - Trainer Jevgeni Koetsjerevski is opgestapt als trainer van Dnjepr Dnepropetrovsk. De ploeg uit de Oekraïne staat veertiende in de nationale competitie en leed vorige week een gevoelige nederlaag in de Uefa Cup. AZ won donderdag met 1-2 bij de ploeg van Koetsjerevs ki. De trainer, die eerder werkzaam was bij Dnjepr in de periode 1987-1992 en sinds 2001 weer aan het roer stond, besloot na de tegenvallende resultaten terug te treden. Vadim Tisjtsjenko neemt het van hem over. GPD/Reuters Jans tekent voor een jaar bij GRONINGEN - FC Groningen heeft het contract met trai ner Ron Jans met een jaar verlengd tot medio 2007. Jans werd in oktober 2002 aangesteld als opvolger van Dwight Lodeweges. Jans is na Guus Hiddink (PSV) en Foeke Booy (FC Utrecht) de langst zittende trainer bij dezelfde eredivisieclub. Groningen en Jans bekijken vanaf volgend seizoen per jaar of het contract wordt verlengd. GPD Nieuwe sponsors ploeg Welling DEN HAAG - Manager Ton Welling is er in geslaagd twee hoofdsponsors voor zijn wielerploeg te vinden. De formatie, die de laatste negen seizoenen door AXA werd gesponsord, gaat verder onder de naam Syntec-Ubbink. Syntec, een technische groothandel, en Ubbink Doesburg, producent van dakkapellen, zijn sowieso in 2006 aan de ploeg verbonden. Er is een optie voor nog eens twee jaar. Welling contracteerde voor 2006 onder anderen sprinter Fulco van Gulik. Robert Slippens, Danny en Paul van Schalen blijven de formatie, die dertien coureurs telt, trouw. GPD NK turnen blijft in Nijmegen NIJMEGEN - De Nederlandse kampioenschappen turnen voor vrouwen blijven nog een jaartje in Nijmegen. Het is voor het eerst dat de NK turnen zo vaak achtereen, vier jaren, in één stad worden gehouden. De gemeente Nijme gen zal de NK, dat opnieuw wordt gehouden in het Tria- vium, financieel steunen. GPD Smit mist WB-wedstrijden HEERENVEEN - Gretha Smit zal niet deelnemen aan de WB-kwalificatiewedstrijd in Heerenveen, volgende week. De rijdster van Team Telfort wordt gekweld door een bek kenblessure en kan daardoor al wekenlang niet op het ijs trainen. „We richten ons op de maand december", sprak coach Ingrid Paul. Deelname aan de WB-wedstrijden in Noord-Amerika, volgende maand, is ook geen optie. Op dit moment houdt Smit zich vooral bezig met fietstrai ningen en algemene krachtoefeneningen. ANP Friesinger geveld door griep BERLIJN - Het is twijfelachtig of Anni Friesinger kan deelnemen aan de Duitse afstandskampioenschappen. De allroundwereldkampioene is geveld door griep en kon daarom gisteren niet trainen. „Ze zal in elk geval naar Berlijn komen, daar zullen de artsen beslissen of ze daad werkelijk start", sprak trainer Markus Eicher. ANP Zwemmer van Luctor was twee keer actief op de Olympische Spelen Estoril. WK landenteams, derde dag. Open klasse, Bermuda Bowl: Nederland - Argentinië 8-22, Portugal - Nederland 15-15, Nederland - India 15-15. Stand na 9 ronden: 1. Italië 180 punten, 2. Egypte 164, 3. Verenigde Sta ten 2 157,17. Nederland 123. Vrouwen, Venice Cup: Duitsland - Ne derland 4-25, Nederland - Argentinië 22,5-6,5, Oostenrijk - Nederland 15-15. Stand na 9 ronden: 1. China 183.3, 2. Frankrijk 158, 3. Verenigde Staten 1 157,9. Nederland 141.5. Hoogeveen. Essent-toernooi. Derde ronde: Harikrishna (Ina) - Sokolov (Ned) 1-0, Sutovsky (Isr) - Stefanova (Bul) 1-0. Stand: 1. Harikrishna 2,5, 2. Sutovsky, Sokolov 1,5,4. Stefanova 0,5. Lyon. Mannen. Eerste ronde: Olivier Rochus (Bel) - Puerta (Arg/2) 4-6 7-5 6-3, Enqvist (Zwe) - Carraz (Fra) 6-1 6-4, Gic- quel (Fra) - Ferrer (Spa/6) 6-4 6-0, Mon- fils (Fra) - Hernych (Tsj) 6-4 5-7 6-3, Grosjean (Fra) - Hanescu (Tsj) 6-4 5-7 6-3, Roddick (VSt/1) - Ascione (Fra) 7-5 6-3, Llodra (Fra) - Malisse (Bel) 7-6 (6) 6-3, Sanguinetti (Ita) - Lopez (Spa) 6-7 (5) 6-4 6-4. Basel. Mannen. Eerste ronde: Berrer (Dui) - Zib (Tsj) 6-3 7-5, Gonzalez (Chl/4) - Seppi (Ita) 7-6 (3) 6-3, Srichaphan (Tha) - Christophe Rochus (Bel) 6-3 6-2, Haas (Dui/8) - Waske (Dui) 7-6 (5) 6-4, Baghdatis (Cyp) - Mackin (GBr) 6-1 6-3, Ferrero (Spa/3) - Volandri (Ita) 6-2 6-4, Vliegen (Bel) - Wawrinka (Zwi) 7-6 (4) 4-6 6-3, Mayer (Dui) - Moodie (ZAf) 7-6 (1) 1-6 6-3. Sint-Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Kiefer (Dui/5) - Garcia-Lopez (Spa) 6-3 3-6 6-4, Kim (VSt) - Minar (Tsj) 6-1 4-6 7-5, Thomas Johansson (Zwe/2) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-4, Joezjni (Rus/4) - Beek (Slw) 6-3 4-1 opgave Beek, Monaco (Arg) - Gabasjvili (Rus) 6-3 6-3, Stachovski (Oek) - Popp (Dui) 6-3 4-6 6-4, Verdasco (Spa/8) - Philip- poussis (Aus) 7-6 (4) 4-6 6-2 Hasselt. Vrouwen. Eerste ronde: Sto- sur (Aus) - Llagostera Vives (Spa) 6-4 6-0, Dechy (Fra/2) - Jakimova (WRu) 6-3 6-1, Craybas (VSt) - Sucha (Slw) 7-6 6-1, Schiavone (lta/3) - Kanepi (Est) 6-3 6-4, Krajicek (Ned) - Tsjakvetadze (Rus) 6-1 3-1 opgave Tsjakvetadze, Safarova (Tsj) - Salerni (Arg) 6-2 6-1, Safina (Rus/4) - Foretz (Fra) 6-2 6-4. Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Benes- ova (Tsj) - Domachowska (Pol) 6-3 6-3, Dulko (Arg) - Raymond (VSt) 6-7 (2) 7-6 (6) 6-2, Bammer (Oos) - Razzano (Fra) 7-6 (3) 6-3. Hulst, bedrijfscompetitie. Poule A: Kints-TJB 12-6, Geen Naam-Outokum- pu 16-4, Van der Staal-Zaman 10-7, Rijn berg-Van Voren 10-6 Poule B: Drie kleur-De Schrijver 11-9, Microfil-Stof- fels 10-9. Poule C: Welzorg-Jardeco 17-2, Dierenkliniek-Roctus 13-6, Knape-De Letter 11-7, Fortis-H4A 12-5, De Rudder-Golff 14-5. Poule D: DCS-Ra- bo 12-4, Bleyenberg- Odysee 11-8. Pou le E1: Tijger Klappers- Golff 13-5. Pou le E2: Versmarkt- Mammoet 14-3, Tri- dacna-Van Etten 13-6, Tijger Meppers- Picofrima 8-8, Nieuwdorp- Rabo 10-8. Gatorade Cup. Go Ahead Eagles - Roda JC 0-1 (O-O). 49. Derksen 0-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Tuhuteru (Go Ahead Eagles), Kah, Bodnar (Roda JC). Aantal toeschouwers: 1.600. FC Dordrecht - FC Volendam 0-4 (0-4). 18. Tuyp 0-1, 26. Dissels 0-2. 29. Ketting 0-3, 37. Dissels 0-4. Scheidsrech ter: Van Sichem. Gele kaart: Ketting (Vo lendam). Aantal toeschouwers: 700. AFC - MVV 0-2 (O-O). 50. Winkens 0-1. 82. Caracciolo 0-2. Scheidsrechter; Van Meenen. Aantal toeschouwers: 2000. FC Eindhoven - Emmen 2-0 (O-O). 57. Bakkal 1-0, 86. Nooyen 2-0. Scheidsrech ter: Blom. Aantal toeschouwers: 320. Helmond Sport - De Treffers 1-0 n.v. 103. Calabro 1-0. Scheidsrechter: Van Boekei. Gele kaart: Vangeffelen, Smeekes (Helmond Sport), Mollink, Bar- ten, Verhaar (De Treffers). Aantal toe schouwers: 986. Jong Ajax - AGOVV 1-0 n.v. 116. Lin- denbergh 1-0. Scheidsrechter: Janssen. Rode kaart: 83. Kilic (AGOW). Gele kaart: Boukhari, Escudè (Jong Ajax). Aantal toeschouwers: 3561. foto Lex de Meester hij op de Olympische Spelen in actie mocht komen. Af en toe verschijnt er een glimlach op zijn gezicht maar met echte pas sie spreekt hij er niet over. Mis schien omdat het in zijn familie vrij normaal is om deel te ne men aan de Olympische Spelen. Zijn nichtje (zwemmen) en tante (turnen) deden ook twee keer mee aan het vierjaarlijkse spor tevenement. In Peking (OS 2008) staat Bisslik niet meer op het startblok. Jongere Arubaan se zwemmers krijgen dan voor rang. „Wellicht sta ik ooit nog op een OS als coach. Maar eerst ga ik na mijn studie naar Aruba om daar bij de zwemclub van mijn vader les te geven. van onze sportredactie AMSTERDAM - Versterkt met zeven spelers uit de A-selectie heeft Jong Ajax gisteravond de allergrootste moeite gehad de achtste finales van het beker toernooi te bereiken. Pas diep in de verlenging maakte Linden bergh tegen eerstdivisionist AG OVV het enige doelpunt in de Amsterdamse Arena. Lindenbergh vormde met Bouk hari, Heitinga, Vermaelen, Es- cudé, Rosenberg en doelman Vonk het zevental uit de A-selec- tie. De Apeldoomse eerstedivi- sieclub hield lang stand maar raakte gehandicapt toen Kilic in de 83e minuut de rode kaart kreeg voor een zware overtre ding. Lindenbergh voorkwam in de 116e minuut dat strafschop pen de beslissing moesten bren gen. Roda JC maakte niet de fout van vorig jaar toen in Deventer van Go Ahead Eagles werd ver loren. Kort na rust werd Derk sen de matchwinnaar voor de Limburgse eredivisieclub, 0-1. Helmond Sport ontdeed zich met 1-0 van amateurclub De Treffers maar won pas in de ver lenging door een doelpunt van Calabro. MW won in het Olympisch Sta dion van Amsterdam met 2-0 van amateurclub AFC. De doel punten van Winkens en Carac ciolo vielen in de tweede helft. Eindhoven versloeg ook met 2-0 Emmen door treffers van Bak kal en Nooyens. FC Volendam vloog in een uit wedstrijd over FC Dordrecht heen. Voor rust was de beker strijd al beslist. Toen stond het 0-4 door Dissels (2), Tuyp en Ketting. Na rust stokte de score. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47