IC [ader marechaussee vertrekt kpo Oordeel: Voordeel: Ondernemers en raadsleden positief over bioscoopplan SPRWITPHOTO erneuzen FM ijgt groter bereik UW FOTO'S OP niwse brigades worden postenmaar inzet militaire politie blijft op peil eevaller van twee ton or gemeente Hulst «warmings Ideurloo Als Adam in het paradijs Menu *0113-315649 jt.nl «factie® pzc.nl ,31,4460 AA Goes uitje-exploitatie: in Midden-Zeeland: 0113-315520; Lnderen-0114-372770; ^020-4562500. Mag 26 oktober 2005 Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player ^Hoonhorst IJZEN - Het kader van ithausseeltrigades in Ter en Vlissingen vertrekt fóenbare tijd naar Hoo it. Maar de inzet en de xht' van het Zeeuwse mi- pditiekorps zal niet ver- ftoofde colonel Verkerk. ;van het district Zuid (koninklijke marechaus- icomnussans van de ko- t van Gelder. De com- sbenaderde Verkerk on derzoek van de Terneu- togemeester J. Lonink. crde geruchten over het van een aantal mensen de in Temeuzen, ter- g jaar nog naar een 'pand voor het plaatselij- ghad gezocht, j dit jaar is een rapport t functioneren van de ma- see verschenen. Daarin werd veel kritiek gespuid en toen werd al duidelijk dat er een reorganisatie aan zat te komen, vooral ook omdat er te veel lei dinggevenden zouden zijn. Toen er geluiden kwamen dat de Zeeuwse brigades zouden moe ten afslanken, heb ik de com missaris ingeseind. De Zeeuwse havens, grensoverschrijdende drugshandel en een aantal aan- slaggevoelige bedrijven recht vaardigen een sterk marechaus seekorps. Ook al vanwege de convenanten met andere dien sten als de douane en de poli tie", verklaart Lonink. Raadslid G. van Boom had be grepen dat de landelijke mare chausseeleiding de brigade in Temeuzen 'wil degraderen tot post', waarbij de helft van de zestig militairen moest verdwij nen. Lonink: „Zo ver komt het gelukkig niet, want de commis saris heeft te horen gekregen dat de slagkracht van het korps niet zal afnemen. In het verle- I - De gemeente Hulst 3 de begroting voor 2006 (drag van twee ton extra «den. De meevaller heeft ten met de uitkering van ridend dat de gemeente gtvan de aandelen in het idrijf Delta. leente is bij de opstelling (begroting voor het ko- jaar uitgegaan van een di ckering van dertig pro- ui het netto-resultaat van Dat percentage is over (kjaar 2004 echter al twee WoutBareman iEUZEN - De lokale radio- Omroep Temeuzen heet Temeuzen FM. De om- keft een facelift onder- ai is vanaf begin 2006, de plaatsing van twee renders, tot in alle uithoe- de gemeente te beluiste- tgramma's worden voor- takel nog gemaakt door Igers; van vergoedingen langer sprake. ingrammering is aangepast Sa breder publiek (doel- 135 tot 65 jaar) en dat tok voor de muziekkeuze. ^nieuwste generatie ketels radiatoren, de slimste tesingen en besparingen zonnigste rendementen |hdrie gezellige dagen. Twelkom voor jong en oud! terverwarming I-5 november >93/11 van 10 00-21.00 uur Wlvan 10 00-21.00 uur *>9 5/11 van 10 00-17 00 uur i installatiebedrijf *9!5,Schuddebeurs, ©0111 416255 /.ideurloo. nl den werden veel van de Terneu- zense manschappen vaak elders in het land ingezet, vooral voor controles op Schiphol. Als de on der het Terneuzense korps val lende mensen nu meer in Zeeuws-Vlaanderen worden in gezet. is dat natuurlijk prima." Commissaris Van Gelder baga telliseert het vertrek van tien Zeeuwse stafleden naar de briga de Hoogerheide. „Het gaat er mij om dat de dienst actief blijft in Zeeland. Als door een efficiëncyreorganisatie de lei ding elders komt te zitten, heb ik daar niet zo'n probleem mee. De griffier van de provincie, die het ambtelijk apparaat van Zee land aanstuurt, woont ook in Hoogerheide en er is niemand die zou willen beweren dat dat niet goed gaat." Het maakt Van Gelder niet zo veel uit of Zeeland brigades of posten binnen haar grenzen heeft. De commissaris betoogt dat het 'er om gaat dat de inzet van de marechaussee op peil blijft'. De landelijk woordvoer ster van de marechaussee meld de gisteravond dat nog geen offi cieel besluit is genomen over het aantal brigades dat na reorgani satie overblijft. „Maar als de commissaris van de koningin van de topman van district Zuid te horen heeft gekregen welke veranderingen er op til zijn, zal dat ongetwijfeld kloppen." keer naar boven bijgesteld, ter wijl Delta onlangs de verwach ting uitsprak dat de winst dit jaar in lijn ligt van die van vorig jaar. Het college van Hulst wil nu in de begroting 2006 alsnog reke ning houden met een hogere uit kering ook doen. Dat komt neer op een extra bedrag van twee ton. Het college wil het geld in eerste instantie gebruiken als dekkingsmiddel voor de bezuini gingsronde die volgend jaar plaatsvindt. Daarnaast komt de nadruk meer te liggen op informatiever strekking. De nieuwsvoorzie ning krijgt een prominentere plaats. Dagelijks, van zes tot ze ven uur, wordt aandacht be steed aan lokale gebeurtenissen, gepresenteerd door Roel van Antwerpen. De rot in het vak, radiomaker Willy de Groff (ex-Vara, mede werker van de VRT) verzorgt bijna dagelijks het programma Grensland, Buurland en er zijn voortaan langere vraaggesprek ken met bekende en minder be kende Terneuzenaren. Abdon Willems, voormalig eige naar van discotheek Snugly, ver zorgt wekelijks in de avonduren een platenprogramma. Op die manier poogt Terneuzen FM meer luisteraars aan zich te binden. Er is samenwerking ge zocht met Maximaal Multime dia in Heinkenszand en met col lega-omroep Radio Schelde- mond in West-Zeeuws-Vlaande- ren om tot een nieuwsuitwisse- ling te komen. Het bestuur heeft voor een nieu we aanpak gekozen omdat het aantal luisteraars de laatste tijd een dalende lijn vertoonde. Voor zitter F. Lievens: „We rekenen vast op de jaarlijkse subsidie van 25.000 euro van de gemeen te, maar daarnaast zoeken we extra steun bij een aantal spon sors. Met dat geld kunnen we dan mogelijk wat extra dingen doen." Stappenplan Het nieuwe bestuur van de om roep, die in 2002 voor het eerst de ether inging, heeft een stap penplan 'naar een nieuwe toe komst' opgesteld. De studio-ap- paratuur is gereviseerd, waar door de kwaliteit van het sig naal dat wordt uitgezonden vele malen is verbeterd. Om herken baar te zijn, heeft de omroep ge kozen voor herkenningsmelodie ën voor nieuws- en weerbericht en alle vaste programma's. Temeuzen FM heeft een extern bureau in de arm genomen voor het aantrekken van adverteer ders. Er wordt ook samenge werkt met de uitgever van het advertentieblad De Vliegende Hollander (publicatie van de programmering) en om de naamsbekendheid te vergroten worden straks ook stickers en flyers verspreid. Terneuzen FM zendt uit op de frequentie 94.4 mhz. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Een beetje span nend vonden de meeste kinde ren het gistermiddag wel in ma chinefabriek De Feyter in Ter neuzen. Ze zagen voor het eerst het kunstwerk waar ze zelf de aanzet voor hadden gegeven. Het begon vorig jaar op het mo ment dat het centrum voor kunstzinnige en muzikale vor- ming Toonbeeld en de stichting Kinderopvang een kunstwerk wilden op hun gezamenlijke bin nenplein. Dankzij een gift van serviceclub Kiwanis Axel kon het project Kind en Kunst van start. Een aantal kinderen van Toon beeld en de stichting Kinderop vang maakte tijdens acht bijeen komsten een tekening. Beeldend kunstenaar Emest Joachim haal de er wat elementen, zoals tand wielen uit, en ging daarnaar op zoek bij sloperijen. De afgelo pen maanden maakte hij van al die troep een kunstwerk. Gistermiddag was het aan de kinderen om daar hun naam op te zetten. Zoals de tienjarige Pien Schoonakker. Ze kan zich niet meer precies herinneren wat er op haar tekening stond, maar vindt het uiteindelijke re sultaat wel mooi. „Het leukste vind ik dat mijn naam erop staat. Ik ga in ieder geval nog wel eens naar het kunstwerk kij ken." Bijschaven Ook Joachim is tevreden over het resultaat. „Ik heb er met hart en ziel aan gewerkt. Toen ik de sloperijen afging, voelde ik me als Adam in het paradijs. Ik zag het als een spel tussen rond en vierkant. Die elementen heb ik proberen samen te smel ten tot een geheel." Het kunstwerk moet volgens door René Hoonhorst TERNEUZEN - De meeste ge meenteraadsleden en onderne mers in de Terneuzense binnen stad zijn blij met plannen voor een bioscoop aan de Veemarkt en woningen tussen Arsenaal straat en Sniidswal. De komst van een bioscoop in de buurt van het theater en vele horecage legenheden versterkt het uit gaanscentrum, vinden zij. De invulling van het verpauper de stadsgedeelte tussen Smids- wal en Arsenaalstraat is een ide ale facelift voor het centrum, ook al omdat er aantrekkelijke woningen in de binnenstad ko men, vinden vertegenwoordi gers van ondememerskoepels en de grootste raadsfracties. Een aantal direct omwonenden van de toekomstige bioscoop is welis waar enigszins bezorgd over de uitvoering van het gebouw, maar heeft zich niet tegen het filmzalencomplex zelf uitgespro ken, meldde wethouder A. van Waes. „De architect heeft aan de ach terkant een houten lambrize- nng voorzien van zo'n twee me ter hoog. Daarboven zou het ge bouw metalen wanden krijgen. Omwonenden van de Scheldeka- de en de Burgemeester Geill- straat pleitten voor andere, wat warmere materialen", aldus de wethouder. J. Baart (TOP) vindt dat de bou wer en de gemeente zo veel mo gelijk rekening moeten houden met de wensen uit de omgeving. Het raadslid vindt de plannen voor de binnenstad prachtig, maar is nog een beetje angstig dat bezwaarmakers de uitvoe ring ernstig vertragen. Om dat te voorkomen, moeten gemeente, bouwer en bioscoop exploitant omwonenden zoveel mogelijk tegemoet komen. „Het steegje tussen het parkeerter- reintje aan de Veemarkt en de Geillstraat is nu een plek voor dealers en een openbaar urinoir. Knap dat weggetje op, zet er goe de verlichting in of sluit het zo danig af dat het nog alleen voor bewoners toegankelijk is", geeft Baart een voorbeeld. Het geld dat de gemeente in de opknap beurt van de binnenstad moet steken, is voor de meeste raads fracties geen probleem. Gerechtvaardigd Terneuzen is rond een miljoen euro kwijt aan de aanleg van we gen, nutsvoorzieningen en de aankleding van een terras en een stadstuin bij de bioscoop. Voor het opknappen van de Smidswal heeft de gemeente al drie ton gereserveerd en eenzelf de bedi'ag is uit de provinciale pot voor stedelijke vernieuwing te halen. De gemeente verkoopt grond voor de bouw van de bio scoop, maar zorgt voor de inrich ting en aankleding van de open bare ruimte daaromheen. De Hulst moet bijdragen aan fietsveer HULST - De bewoners van Oost-Zeeuws-Vlaanderen heb ben niets aan de sympathie van de gemeente Hulst, zo lang de gemeente die niet omzet in daden. Dat vindt P. Keizer uit Graauw, die onlangs een digitale handteke ningenactie is begonnen op website digitaal, graauw.net. Hij steunt daarmee de actie van de afdeling Hulst van de Socialistische Partij (SP) voor een permanent fiets-voet- veer tussen Perkpolder en Hansweert. De SP haalde tij dens een actie enkele weken geleden al zeshonderd steun betuigingen op. De website van Keizer bereikte afgelopen maandag de vierhonderd digitale handtekeningen. Schipper L. de Brouwer van rederij De Atol wil graag het hele jaar door een veerdienst onderhouden tussen Oost-Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland, mits die enigszins rendabel te exploiteren is. De Brouwer zegt 1500 regelmatige gebruikers nodig te hebben. De gemeen te Hulst zegt weliswaar sympatiek tegenover het plan te staan, maar daar financieel niet aan bij te willen dragen. Volgens de gemeente is dat de taak van de provincie. Licht op groen voor minicampings DOMBURG - De provincie wil meewerken aan de uitbrei ding van meer dan vijftien plaatsen op minicampings. Dat zei gedeputeerde T. Poppelaars gisteren tijdens een themabijeenkomst van de landbouw en het landschap in de gemeente Veere. De uiteindelijke beslissing of de uit breiding ook doorgaat, ligt bij de gemeenteraden. „Maar op minicampings mogen, wat de provincie betreft, met in gang van 1 januari 2008 meer caravans of tenten komen. Daar moet dan wel investeren in de landschappelijke om geving van de campinghouders tegenover staan", verdui delijkte de gedeputeerde. De gedeputeerde verwacht dat 35 procent van de Walcherse minicampinghouders ge bruik zal maken van de verruiming van de regel, pagina 15 gemeenten willen geen uitbreiding KBO gaat campagne voeren KLOOSTERZANDE - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland moet bij het werven van nieuwe leden vooral gebruik maken van het imago van de ouderenbond als warme en betrokken organisatie. F. Metz, voormalig adjunct-directeur van de overkoepelende Unie KBO hield dat de leden van de Zeeuwse afdeling gisterochtend voor tijdens de algemene jaarvergadering in Kloosterzande. Uit een onderzoek onder de eigen leden is volgens Metz ge bleken, dat de KBO vooral wordt gewaardeerd om de steun en solidariteit die van de organisatie uitgaat, gekop peld aan de activiteiten die de bond organiseert. Maar waar de bond landelijk met maandelijks 1500 nieuwe le den groeit, blijft de aanwas van de Zeeuwse afdeling van de organisatie achter. De KBO Zeeland bereidt daarom een grote ledenwervingsactie voor. De KBO heeft in Zee land 6100 leden, van wie meer dan de helft in Oost-Zeeuws-Vlaanderen woont. KBO-voorzitter P. Ha- melinck zei gisteren ervan overtuigd te zijn dat de bond kansen kan bieden aan 'jongere senioren'. (Advertentie) Kunstenaar Ernest Joachim last de naam van Pien Schoonakker (links) op het kunstwerk dat kinderen van Toonbeeld en de stichting Kin deropvang samen met de kunstenaar hebben ontworpen. foto Wim Kooyman Joachim nog wel wat worden bij geschaafd. „Het moet een wei- overwogen geheel zijn en dat is het nog niet helemaal. Ik moet er nog eens m'n gedachten over laten gaan." De kunstenaar denkt nog enkele weken nodig te hebben om het kunstwerk af te ronden. Dan wordt het op de binnenplaats van Toonbeeld en de stichting Kinderopvang geplaatst. „En kan het roesten. Daar heb ik geen enkel probleem mee. Kinderen mogen er van mij ook graffiti op spuiten. Het moet echt onderdeel van het plein worden." kleine half miljoen die daar voor nodig is, vinden de fractie voorzitters van de drie grootste partijen (CDA, PvdA en WD) meer dan gerechtvaardigd. Ook de neringdoenden in de bin nenstad zijn dik tevreden, roe pen coördinator A. Stoffels van Coördinatie en Management en voorzitter A. Legrand van onder nemersvereniging City Terneu zen in koor. Het enige zorgpunt- je voor Legrand is de invulling van achthonderd vierkante me ter winkeloppervlak onder het aan de Arsenaalstraat te bou wen appartementencomlex. „Dat oppervlak is nog niet inge vuld met winkels. Dat hoeft met direct een probleem te zijn, maar dan moet de gemeente af zien van de 1700 vierkante me ter die eerst was voorzien in de Kop van de Noordstraat. Als dat getal in de toekomst wordt gehalveerd, moet een sterk en ge varieerd winkelcentrum er kun nen komen", hoopt Legrand. het alfabet van Zeeland (Advertentie) De rechter was eergistermiddag duidelijk in zijn oordeel. De ANWB mog onjuiste en beledigende informatie verspreiden over Route Mobiel. Voor betrouwbare informatie over Route Mobiel kunt u beter afgaan op het oordeel van onze 140.000 klanten en de Consumentenbond. Kijk hiervoor op www.routemobiel.tevreden.nl Pechhulp tot 41% goedkoper Standaard vervangend vervoer No-claimkorting Binnen 30 minuten ter plaatse Standaard woonplaatshulp Gratis ANWB-opzegservice www.routemobiel.ni of bel gratis ^3 3 0 ^3 ^35 ^3^1 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. zeeuwse almanak Het doorgaans als rijk erva ren bezit van kinderen kan op sommige momenten zorgen voor een scheiding der gees ten met kroostloze medemen sen. Neem die man die onlangs na een vreugdevolle werkdag bij het verlaten van het kantoor pand zijn collega deelgenoot maakte van de inhoud van de maaltijd die hem thuis wacht te. Er volgde een smakelijke opsomming van een culinair verantwoord veelgangendi- ner voor twee. „En, wat staat er bij jou van avond op het menu?", luidde zijn verwachte vervolgvraag. „Eeh..., SpongeBob-pasta."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41