Oordeel: Voordeel: Onrust over umts-antennes blijft EC )nrust over parkeerproblemen Strandpaviljoens gaan weer de opslag in SPRINTPHOTO Menu Veere steunt Pakistan rwarmings 1-5 november deurloo irpsraad Westenschouwen vreest dat beloofde oplossing uitblijft GRATIS UW FOTO'S OP CD Licht op groen voor minicampings DOMBURG - De provincie wil meewerken aan de uitbrei ding van meer dan vijftien plaatsen op minicampings. Dat zei gedeputeerde T. Poppelaars gisteren tijdens een themabijeenkomst van de landbouw en het landschap in de gemeente Veere. De uiteindelijke beslissing of de uitbreiding ook door gaat, ligt bij de gemeenteraden. „Maar op minicampings mogen, wat de provincie betreft, met ingang van 1 janua ri 2008 meer caravans of tenten komen. Daar moet dan wel investeren in de landschappelijke omgeving van de campinghouders tegenover staan", verduidelijkte de gede puteerde. De gedeputeerde verwacht dat 35 procent van de Walcher- se minicampinghouders gebruik zal maken van de verrui ming van de regel, pagina 15 gemeenten willen geen uitbreiding Spijtoptant meldt zich bij politie ZIERIKZEE - Een 37-jarige Rotterdammer heeft zich maandag alsnog bij de politie gemeld, nadat hij zaterdag was doorgereden nadat hij betrokken was geweest bij een verkeersongeval De man reed zaterdagavond in Zierikzee tegen de gevel van een woning in de Karnemelksvaart in Zierikzee. Naar eigen zeggen was hij van dat voorval zo geschrokken dat hij in een eerste schrikreactie is weggereden. Het huis heeft door de aanrijding schade opgelopen aan de deuren. Ook de auto van de overbuurman raakte door het ongeluk beschadigd. De Rotterdammer heeft nu een bekeuring ge kregen, omdat hij is doorgereden na het veroorzaken van een ongeval. Drankrijders voor de rechter MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Bruinisse werd in de afgelopen vijf jaar al drie keer betrapt op rijden on der invloed. De gevolgen voor het rijbewijs konden giste ren in Middelburg dan ook niet uitblijven. Politierechter L. van Dijke veroordeelde de man conform de eis tot ze ven maanden rijontzegging en 700 euro boete. De verdachte werd 26 augustus in zijn woonplaats aange houden met een alcoholpromillage dat ruim drie keer zo hoog is als is toegestaan. De man zei zijn leven te hebben gebeterd. Officier van justitie R. Jeuken wees op het belang van de verkeersveiligheid. „U denkt alleen aan zichzelf, maar het is beter dat u aan de andere verkeersdeelnemers denkt. Een 24-jarige inwoner van Zierikzee kreeg voor dronken rijden drie maanden rijverbod en duizend euro boete op gelegd. De man werd 21 augustus in Zierikzee na een ver jaardagsfeest aangehouden met een alcoholgehalte van drie keer de alcohollimiet. De officier was onverbiddelijk en eiste zeven maanden rijontzegging en 700 euro boete. De politierechter bepaalde de rijontzegging op drie maan den, omdat de verdachte anders in de problemen zou ko men met zijn werk. fAdvertentie Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800-0231 231 (gratis) (Advertentie) zeeuwse almanak Het doorgaans als rijk erva ren bezit van kinderen kan op sommige momenten zorgen voor een scheiding der gees ten met kroostloze medemen sen. Neem die man die onlangs na een vreugdevolle werkdag bij het verlaten van het kantoor pand zijn collega deelgenoot maakte van de inhoud van de maaltijd die hem thuis wacht te. Er volgde een smakelijke opsomming van een culinair verantivoord veelgangendi- ner voor twee. „En, wat staat er bij jou van avond op het menu?", luidde zijn vervolgvraag. „Eh..., SpongeBob-pasta." VEERE - De gemeente Veere geeft geld aan de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan. Per inwoner stort het college 1 euro op het landelijke gironummer. Samen is dat 22.000 euro. Het is 'beleid' van Veere om bij internationale hulpacties geld te doneren, zegt persvoorlichter L. van den Heuvel. „Dat doen we altijd, uit medeleven." Dat medeleven bestaat in Middelburg ook, maar een donatie zit er niet in. In Vlissingen evenmin. „Waarom, is niet gezegd", verwoordt woordvoerder R. de Witte, „maar het Vlissingse col lege is bezig een begrotingstekort van zeven miljoen weg te werken. Dat zegt waarschijnlijk genoeg." Alles, maar dan ook alles in strandpaviljoen C'est La Vie moet in dozen gestopt worden voordat het paviljoen zelf uit elkaar gehaald kan worden. En daar hebben de eigenaren, de familie Fennet, een hele kluif aan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq WESTENSCHOUWEN - Het seizoen zit er op voor de seizoensgebonden strandpaviljoenhouders. De stoelen, ta fels, kopjes en glazen gaan weer de op slag in, want op 1 november moet alles van het strand verdwenen zijn. Dan be gint officieel het stormseizoen aan de Schouwse kust. De wind trekt zich echter niet zo veel aan van die datum. De wind giert stevig rond paviljoen C'est La Vie in Westen- schouwen. Het zand zoekt zich een weg tussen alle kieren en gaten en binnen worden de stapels bananendozen met in ventaris steeds hoger. Het is stevig aanpoten voor de familie Fennet, eigenaren van het paviljoen. Het afbreken gebeurt traditiegetrouw met vrienden en familie. Met zes perso nen zijn ze een week bezig, en dan mag het niet te veel tegen zitten. „Daarom is het te hopen dat het droog weer is de ko mende dagen", zegt M. Fennet. Het afbreken is nog een hele klus. en daarbij sneuvelt er nog wel eens het een en ander, vertelt Fennet. „Elk jaar gaat er best veel stuk. Ramen die breken of dakplaten die scheuren." Het is niet ver wonderlijk dat het nodige kapot gaat. Het hele paviljoen wordt uit elkaar ge haald. Dakplaten moeten er stuk voor stuk van af, alle wanden, tussenwanden en vloerdelen worden losgeschroefd, en dan gaat alles op volgorde de wagens in voor de opslag. „En als we volgend jaar weer opbou wen, past niets meer. Heel wonderlijk. We leggen alles op volgorde in de wa gens en zo komt het er ook weer uit, maar dan blijkt het toch ineens niet meer te passen." Niet alle paviljoens aan de Schouwse kust moeten opbreken. Een aantal mag gedurende het winterseizoen blijven staan. „Zoals die twee paviljoens naast ons. Wij zouden dat ook graag willen, maar we krijgen het niet voor elkaar", verzucht Fennet. Het paviljoen van Fen net voldoet aan veel, maar niet alle voor waarden om het hele jaar te blijven staan, en daarom is de gemeente onver biddelijk. Daarom gaat alles de opslag in om over vier maanden weer tevoorschijn te wor den gehaald. Vanaf 1 maart gaat Fennet weer opbouwen in de hoop dat de weer goden in het nieuwe seizoen meewer ken, want 2005 gaat de geschiedenisboe ken in als een seizoen waarin vooral in de vier topweken de toeristen het strand massaal links lieten liggen. (Advertentie) til nieuwste generatie ketels f radiatoren, de slimste .en en besparingen zonnigste rendementen r drie gezellige dagen. welkom voor jong en oud! •erverwarming *9 3/11 van 10.00-21.00 uur Wvan 10.00-21 00 uur 5/11 van 10.00-17.00 uur I installatiebedrijf «9l5,Schuddebeuts. ©0111 416255 w.ideurloo.nl Rijk kan twijfels niet wegnemen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wethouder g. Houtekamer van Volksge zondheid vindt dat het ministe rie van Vrom er absoluut niet in slaagt de twijfels over de nadeli ge effecten van zogeheten umts- masten weg te nemen. Hij zegt op basis van de thans beschikba re informatie een terughoudend beleid voor de plaatsing van de ze zendmasten voor te staan. „Ik moet eerlijk toegeven dat ik er nog niet uit ben. Het wordt een beetje 'bij twijfel niet inha len' door het antwoord dat we nu van Vrom en Economische Zaken hebben ontvangen", zegt Houtekamer. Hij doelt op de brief die beide ministeries heb ben gestuurd naar aanleiding van dringende vragen van de ge meente Schouwen-Duiveland over de mogelijke risico's van umts-masten. Deze zendmasten worden gebruikt om te internet ten en bewegende beelden met geluid te verzenden met de mo biele telefoon. Het dagelijks gemeentebestuur verzocht het Rijk meer duidelijk heid te verstrekken over even tuele negatieve effecten van de ze apparatuur, mede naar aanlei ding van verontruste reacties vanuit de bevolking. De rijksoverheid laat in de reactie op de vragen van de gemeente weten veelvuldig met ongerustheid over antennes te worden geconfronteerd. „Op dit moment is er geen enkele reden om het huidige antennebeleid te herzien, omdat er in onze optiek geen reden tot ongerustheid is over de schadelijke gevolgen van umts-antennes voor de volksgezondheid", schrijft Vrom. Het ministerie baseert zich op wereldwijde onderzoe ken die sinds begin jaren zeven tig worden uitgevoerd naar de effecten van elektromagnetische velden waarmee umts-antennes werken. Volgens Vrom heeft de wetenschap tot nu toe niet vast gesteld dat blootstelling aan de ze em-velden schadelijk is voor de gezondheid. Verder geeft Vrom toch ook aan dat onderzoek nodig blijft, om dat nooit geheel is uit te sluiten dat er ooit een verband tussen de aanwezigheid van antennes en gezondheidsklachten wordt gevonden. Het ministerie verwijst ook naar de uitkomsten van een groot on derzoek dat op dit moment in Zwitserland wordt uitgevoerd. De resultaten daarvan zijn op zijn vroegst eind dit jaar be- De rechter was eergistermiddag duidelijk in zijn oordeel. De ANWB mag onjuiste en beledigende informatie verspreiden over Route Mobiel. Voor betrouwbare informatie over Route Mobiel kunt u beter afgaan op het oordeel van onze 140.000 klanten en de Consumentenbond. Kijk hiervoor op www.routemobiel.tevreden.nl kend. Vrom betwijfelt echter bij voorbaat of dit onderzoek een definitief antwoord kan geven op de vraag of umts-antennes wel of niet een risico vormen voor de volksgezondheid. Het ministerie zegt te hopen met deze brief de gewenste dui delijkheid te verschaffen en ver wacht dat de informatie de ge meente helpt de vragen van ver ontruste burgers te beantwoor den. „Dat is dus beslist niet het geval", concludeert wethouder Houtekamer. Hij zegt voorlopig nog een heldere uitspraak van de Gezondheidsraad te willen af wachten. Het ministerie van Economische Zaken verwacht een loyale op stelling van de gemeente bij de plaatsing van umts-masten. De brief van beide ministeries komt aan de orde in de Commis sie voor Openbare Ruimte, op maandag 31 oktober vanaf 19.30 uur in het Zierikzeese ge meentehuis. Pechhulp tot 41% goedkoper Standaard vervangend vervoer No-claimkorting Binnen 30 minuten ter plaatse Standaard woonplaatshulp Gratis ANWB-opzegservice www.routemobiel.nl of bel gratis 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. L(J113-315649 knl yactie@pzc.nl s31,4460 AA Goes wie-exploitatie: 0113-315520; 0114-372770; iisdag 26 oktober 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 itf Middelburg ir asielopvang ELBURG - Het college en W van Middelburg l zowel minister R. Ver- ran integratie als de Twce- morcommissie voor inte- leleid om de problemen iopvang van asielzoekers lossen. uilege heeft een brief met izoek verstuurd, ingt de gemeente asielzoe- die wel rechtmatig in Ne- ;d verblijven, maar die win een asielzoekerscen- nogen blijven. De gemeen- idelburg is aan die opvang JOeuro kwijt. Minister Ver is bereid om voor een deel liegroep opvang te verzor- Middelburg wil dat het ie opvang voor alle asiel- rs betaalt. jjelita Lantinq - Tot er- ren de dorpsraad Burgh- is in de gemeentebe- 2006 geen geld uit- fen voor de herinrichting imven. Een maand nog heeft wethouder toegezegd de par it in het dorp in 2006 pakken. De dorpsraad loor uitstel van de in- van betaald parkeren, pissig", zegt voorzitter van de dorpsraad in lie. houwen kampt al ja- overlast van langpar- Bij het dorp liggen rote parkeerterreinen ip voor nde moeder LBURG - De Middel- qlitierechter L. van Dij- gisteren rekening met andigheden van een der evrouw uit Vlissingen. op 25 april dit jaar haar dochtertje geslagen met epel. maar was tot in komen, had hulpverle- jyaard en oprechte spijt De verdachte werd e politierechter schuldig ird, maar ze kreeg geen ;d. De vrouw was in ook geslagen door aders. Ze vertelde in de h zijn gegaan, omdat ze ut (corrigerende) klappen «gevoed. waar betaald moet worden. In het dorp zelf is het tot nu toe vrij. Het gevolg is dat het gerin ge aantal parkeerplaatsen in het dorp vooral bezet wordt door toeristen die geen zin hebben om te betalen en de gasten van de horeca daardoor de auto niet kwijt kunnen. Het project in Westenschouwen waarin wordt voorzien in be taald parkeren en extra parkeer gelegenheid bij de horeca staat op de lijst 'niet gehonoreerde werken 2006-2009'. Volgens Renden is de situatie minder alarmerend dan het lijkt. „Het staat op die lijst om dat het geld nog niet ingevuld is. Maar het kan best zo zijn dat de problemen in Westenschou wen in 2006 worden opgelost." De lijst 'niet gehonoreerde wer ken' wordt gebruikt om alle pro jecten weg te schrijven waar voor (nog) geen geld beschik baar is, legt Renden uit. Volgens hem moet de lijst dan ook niet gezien worden als een opsom ming van kansloze projecten. „Aan sommige projecten wordt gewoon doorgewerkt. Neem het museum. Dat staat ook in de lijst, maar dit betekent niet dat daar niet verder aan gewerkt wordt. Er is 300.000 euro be schikbaar voor de eerste fase, voor de volgende fase moet ik nog op zoek naar geld. En dat hetzelfde verhaal geldt ook voor de Nieuwe Haven en de biblio theek. Korte termijn De inwoners van Westenschou wen hoeven wat Renden betreft dus nog niet te wanhopen. „Ik hoop het probleem in 2006 aan te pakken. Ik weet niet of alle problemen op te lossen zijn, want we hebben toegezegd ook te kijken of het mogelijk is wat extra parkeergelegenheid te creëren bij de horecagelegenhe den en of dat op korte termijn kan, is nog niet bekend." Renden overweegt het project te financieren uit het mobiliteits fonds, mits de raad dit goed keurt. Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35