laad zoekt economische dragers fZC PZC Blues? Dat is een T-shirt met knoopjes Kader marechaussee verlaat provincie Kapelle verwelkomt nieuw bedrijf op Smokkelhoek Den Haag helpt inwoners Tholen aan voordeeltje 13 (imerswaal besteedt tonnen om nieuwe sectoren te stimuleren igenda rastelevn woensdag 26 oktober 2005 }[RobPaardekam «JÜINGEN - De gemeente van Reimerswaal trekt zo a|s zeker enkele honderd- ,fnden euro's uit voor nieuw jtmisch beleid. Dat bleek ;,ron tijdens de behandeling df begroting voor de komen - vier jaar. je werkgelegenheid in secto- "als de agribusiness en de ;ouw overal terugloopt en gerswaal daar de ontmante- van een deel van de schaal- 'jclielpdierensector nog eens .-op krijgt, vindt de raad er met spoed gezocht moet pjffl naar nieuwe economi- dragers voor de gemeente, aar Reimerswaal stelde om vijf ton uit te trekken nieuw beleid, maar de ge andere partijen voelen er ja voor om nu al een bedrag pen. laraad jerwerp wordt eerst be- pvl in de themaraad. De jkan dan uitgebreid bespre- iielke sectoren ze wil stimu- i en hoe. In de kadernota lolgend voorjaar wordt er een concreet bedrag opge- Het is wel voor iedereen [jjk dat het om minimaal •tonnen zal gaan. tor die nadrukkelijk be- zal worden in de zoek- naar nieuwe economische l (Advertentie) Wij zijn nog steeds uw beste adviseur op het gebied van andgeknoopte tapijten lm\ modem als klassiek ;:n u graag onze boeiende collectie. 'irconistraat 30 - 4461 HH Goes ouboulevard - tel. 0113-227101 Korgklachten: BOO-0231231 imaandag t/m vrijdag pdurende de openingstij- ttuaterdags tot 12.00 uur ÏDACTIE kvelanden/tholen totionspark 28 Btbus31 (0 AA goes 0113-315670 :0113-315669 Bil: redgoes@pzc.nl ®tk Balkenende (chef) Huibers kkevander Jagt elleke Blok Jaardekam oe Vries (sport) brnen van der Werf ïntrale redactie ïtionspark 28 Ktbus 31 160 AA goes (0113)315500 10113)315669 :^ail; redactie@pzc.nl ternet f*w.pzc.nl "nail: web@pzc.nl dragers voor Reimerswaal is het toerisme, iets waar de gemeente nu niet bepaald in uitblinkt. De WD zei gisteren dat groot schalige recreatie niet langer uit gesloten kan worden, terwijl ChristenUnie aangaf het toeris tische potentieel van de gemeen te meer uit te willen buiten. De SGP is een stuk terughoudender en ziet grootschalige recreatie niet erg zitten. Het onderwerp zal in de komende discussie over de nieuwe economische dra gers verder worden uitgespit. De SGP vroeg gisteren verder aandacht voor het overmatige al coholgebruik door de jeugd in keten en caravans. Wethouder H. de Kunder stelde voor ook daar eens een themaraad aan te besteden, maar de tijd van pra ten is voor veel partijen voorbij. Er is bovendien al eens een raadsvergadering aan besteed. Zowel SGP, CDA als Christen- Unie stelde dat het nu tijd is om echt op te treden. De wethouder zegde dat toe, maar aangezien de feesten vaak op privéterrein worden gehouden, is dat niet al tijd even gemakkelijk. Hij was het met het CDA eens dat ook ouders, die het toestaan dat hun kinderen zich in hun schuur te buiten gaan aan alcohol, aange sproken moeten worden. Ook de ozb kwam nog even ter sprake. De begroting maakt mel ding van een extra stijging (dus bovenop het inflatiepeil) van één procent in de jaren 2007 tot en met 2009. De meeste partijen zien dat niet zitten en vinden dat de stijging achterwege moet blijven als het de gemeente te gen die tijd wat meer voor de wind gaat. Het college beloofde er alles aan te zullen doen om die wens te verwezenlijken. ÏÏREEKACTIVITEITEN iS-Ambachtscentrum van de Hol- Hoeve, 13.00-16.30 uur: De- stratie diverse ambachten; DeBevelanden, Hollandsche Hoe- 130-16.00 uur: Jeugdactiviteit: Ont- fcvogeltrek voor 7 tot 12 jaar; NSWÈERT - Kaj Munk, 13.00 uur; »ensoos;14.00-16.00 uur: Knutsel- fegSt, Jeugdsoos; ILE - Bibliotheek, 10.00-12.00 Greenpeace toont kleurrijk onder leven in de Noordzee; iBBENDIJKE Gymnastiekzaal ndestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe- voor senioren Gymnastiekvereni- Ons Dorpshuis, 9.30 ïiljarten en/of kaarten voor Iers en 50-plussers; 14.00 uur: !balvoor50-plussers; ■ORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter ma! dansen; HEN - Wijkgebouw aan de Zoek- 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; MELDINGE - Dorpscentrum DeWe- Digitaal lokaal, Compu ted; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; föien kaarten 15.00 uur: Interna- Kl dansen; BEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Biljarten; Fluitist Moreno Beverini speelde gisteren voor scholieren van basisschool De Eendracht in Hansweert. door Rob Paardekam HANSWEERT - Je kon ze er gisteren ge makkelijk uitpikken: de muzikale kinde ren van openbare basisschool De Een dracht in Hansweert. Sommige scholie ren bleven stijf op hun stoel zitten toen fluitist Moreno Beverini speelde, terwijl andere kids juist lekker aan het swin gen waren. De muzieklessen op de twee basisscho len in Hansweert worden vijf weken lang verzorgt door Scheldegalm, de plaatselijke muziekvereniging. Die wil haar naar eigen zeggen onterechte ima go van een 'saai clubje muzikanten' een beetje wegnemen en hoopt dat sommige scholieren de muzieklessen zo leuk vin den dat ze misschien wel lid worden. Op dinsdag krijgen de kinderen van De Eendracht les en op donderdag zijn die van katholieke basisschool Schuttevaer aan de beurt. De muziekvereniging dacht in eerste instantie aan de groepen zes, zeven en acht, maar op verzoek van de scholen krijgen ook de jongere kinde ren een paar weken lang bijzondere mu zieklessen, Picolo Gisteren kwam Moreno Beverini uit Middelburg de jongens en meisjes van De Eendracht iets leren over de dwars fluit en de picolo. Bij Scheldegalm is hij docent voor die instrumenten. Voor de kinderen van groep 3,4 en 5 speelde hij gisteren verschillende soorten muziek en tussendoor stelde hij de nodige vra gen. Toen hij de Bananablues speelde bijvoorbeeld. „Weet iemand wat blues is?", vroeg de muzikant. Eén jongetje stak zijn vinger in de lucht. „Dat is zo'n T-shirt met knoopjes, toch?" Er werd ook een spelletje gedaan. Be verini speelde kinderliedjes, soms een beetje op een andere manier dan het hoort, en de kinderen mochten raden. Het ging ze gemakkelijk af. Ze bleken klassieke liedjes als 'Ik zag twee beren', 'Altijd is Kortjakje ziek' en 'In Holland staat een huis' ook uit volle borst mee te kunnen zingen. Natuurlijk mochten de kinderen ook zelf proberen te spelen, maar het bleek niet mee te vallen om klanken uit de foto Willem Mieras dwarsfluit te krijgen. Muzikale Kim - ze speelt blokfluit - had daar wel een re den voor. „Ik mis een heel rijtje voortan den." Swingen De komende weken krijgen de scholen nog bezoek van een docent klarinet en saxofoon, een slagwerkinstructeur en de muzikanten van Scheldegalm zelf. Op maandag 21 november wordt in dorpshuis Kaj Munk een afsluitend con cert gehouden. Het is de bedoeling dat de leerlingen daar actief aan deelne men. De zusjes Kim en Melissa, die gis teren al volop zaten te swingen, doen daar ongetwijfeld aan mee, want ze ko men uit een muzikaal gezin. „M'n moe der speelt de trommel", riep Melissa. En vader? „Die loopt voorop met de stok en slaat met van die deksels", al dus Kim. door Harmen van der Werf KAPELLE - Zo positief als gis teravond is de stemming in de Kapelse gemeenteraad niet vaak. Vol lof spraken alle poli tieke fracties over de komst van een nieuw bedrijf naar bedrij venterrein Smokkelhoek bij Bie- zelinge. Van Marcke Foods, ge specialiseerd in fruitchips en an dere snacks, gaat zich er vesti gen. Van Marcke Foods (VMF) heeft momenteel een productiebedrijf in Stellendam, VMF Continen tal Snacks, en een vestiging aan de Spoorstraat in 's-Gravenpol- der. VMF zit in Stellendam in een huurpand en de eigenaar wil dat gaan gebruiken. Het be drijfsgebouw in 's-Gravenpol der is eigendom, maar dat wil VMF afstoten, vertelde de Kapel- se wethouder G. Burger (CDA, sociale zaken), om alle activitei ten bij Biezelinge te concentre ren. Het Stellendamse bedrijf' zal als eerste overkomen. Voor 1 april moet dat zijn beslag krijgen. Vandaar dat er haast was gebo den voor de gemeente Kapelle om grond te kopen voor de nood zakelijke uitbreiding van bedrij venterrein Smokkelhoek. Zo'n kans op meer werkgelegenheid (vijfentwintig vaste werkne mers) krijgt Kapelle niet jaar lijks. De Kapelse gemeenteraad was eensgezind enthousiast. Toch hadden raadsleden kri tisch de aanvraag voor de be drijfsvestiging bekeken, vanwe ge de mogelijke stankoverlast. CDA-raadslid M. Eversdijk ver telde elke werkdag met de trein te reizen naar en van zijn werk in Vlissingen. Bij het instappen in Kapelle-Biezelinge walmt hem geregeld een dikke frites- lucht tegemoet. „Het is alsof ik een rijdende friteskraam binnen stap. Zo stinkt een collega-be drijf in Kruiningen", waarmee Eversdijk doelde op de fritesfa- briek van Lamb Weston/Meijer bij het station Kruiningen-Yer- seke. De geur die dit bedrijf ver spreidt, trekt bij een ongunstige windrichting de trein in. „Juist vanwege die geuroverlast wil Van Marcke Foods zich niet bij Kruiningen vestigen", rea geerde wethouder Burger. Hij meldde dat bij de gemeente Goedereede - waaronder de hui dige vestigingsplaats van VMF, Stellendam, valt - geen klach ten bekend zijn over VMF Conti nental Snacks. Een milieuambte naar van Kapelle is in Stellen dam geweest om poolshoogte te nemen en die kwam positief te rug. Burger: „Het bedrijf gaat er prat op met een vacuümsysteem te werken." De komst van VMF naar Kapel le is mooi, maar binnen de Ka pelse gemeenteraad bestaan ook zorgen over de ontwikkeling van de werkgelegenheid bij één van de grootste particuliere werkgevers in de gemeente, zaadveredelingsbedrijf Advanta Seeds (voorheen Van der Have). In de voorronde van de algeme ne beschouwingen voor de be groting 2006 heeft het CDA aan dacht gevraagd voor de positie van dit internationaal opereren de bedrijf en de werkgelegen heid. Het CDA wil van het college van burgemeester en wethou ders weten wat het onderneemt om Advanta Seeds ter wille te zijn en de werkgelegenheid zo veel mogelijk in stand te hou den. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het kader van de marechausseebrigades in Ter- neuzen en Vlissingen vertrekt over afzienbare tijd naar Hoo- gerheide. Maar de inzet en de 'slagkracht' van het Zeeuwse mi litaire politiekorps zal niet ver minderen. Dat beloofde kolonel Verkerk, topman van het district Zuid van de koninklijke marechaus see, aan commissaris van de ko ningin W. van Gelder. De com missaris benaderde Verkerk on langs op verzoek van de Terneu- zense burgemeester J. Lonink. Die hoorde geruchten over het vertrek van een aantal mensen van de brigade in Temeuzen, ter wijl hij vorig jaar nog naar een groter pand voor het plaatselij ke korps had gezocht „Eerder dit jaar is een rapport over het functioneren van de marechaus see verschenen. Daarin werd veel kritiek gespuid en toen werd al duidelijk dat er een reor ganisatie aan zat te komen, voor al ook omdat er te veel leidingge venden zouden zijn. Toen er ge luiden kwamen dat de Zeeuwse brigades zouden moeten afslan ken heb ik de commissaris inge seind. De Zeeuwse havens, grensoverschrijdende drugs handel en een aantal aanslagge- voelige bedrijven rechtvaardi gen een sterk marechaussee korps. Ook al vanwege de conve- nanten met andere diensten als de douane en de politie", ver klaart Lonink. Raadslid G. van Boom had be grepen dat de landelijke mare chausseeleiding de brigade in Terneuzen 'wil degraderen tot post', waarbij de helft van de zestig militairen moest verdwij nen. Slagkracht Lonink: „Zo ver komt het geluk kig niet, want de commissaris heeft te horen gekregen dat de slagkracht van het korps niet zal afnemen. In het verleden werden veel van de Terneuzense manschappen vaak elders in het land ingezet, vooral voor contro les op Schiphol. Als de onder het Terneuzense korps vallende mensen nu meer in Zeeuws- Vlaanderen worden ingezet, is dat natuurlijk prima." Elders Commissaris Van Gelder baga telliseert het vertrek van tien Zeeuwse stafleden naar de briga de Hoogerheide. „Het gaat mij er om dat de dienst actief blijft in Zeeland. Als door een efficiëncyreorganisatie de lei ding elders komt te zitten, heb ik daar niet zo'n probleem mee. De griffier van de provincie, die het ambtelijk apparaat van Zee- Gemeentewerken wijkt niet KRABBENDIJKE - De werkplaats van gemeentewerken aan de Dorpsstraat in Krabbendijke hoeft toch niet te wij ken voor de uitbreiding van de begraafplaats in Krabben dijke. Er is verwarring ontstaan, omdat in het stuk over de eer ste wijziging van het bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Krabbendijke, dat de gemeente deze week op in ternet plaatste, wel letterlijk wordt vermeld dat de werk plaats verhuist ten behoeve van het gravenhof. Volgens wethouder C. Knuit is dat echter een achterhaald idee en had dat niet zo in het stuk mogen staan. Hij verze kert dat het pand van gemeentewerken gehandhaafd blijft. Op welke manier de gemeente dan wel wil voorzien in de vraag naar nieuwe grafruimte wil hij nog niet zeg gen. Hulst moet bijdragen aan ftetsveer HULST - Patrick Keizer uit Graauw is onlangs een digita le handtekeningenactie begonnen op de website digi- taal.graauw.net. Hij steunt daarmee de actie van de afde ling Hulst van de Socialistische Partij (SP) voor een per manent fiets-voetveer tussen Perkpolder en Hansweert De SP haalde tijdens een actie enkele weken geleden al zeshonderd steunbetuigingen op. De website van Keizer bereikte afgelopen maandag de vierhonderd digitale handteken ingen Schipper Laurens de Brouwer van rederij De Atol wil graag het hele jaar door een veerdienst onderhouden tus sen Oost-Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland, mits die enigszins rendabel te exploiteren is. De Brouwer zegt 1500 regelmatige gebruikers nodig te hebben. De gemeen te Hulst zegt weliswaar sympatiek tegenover het plan te staan, maar daar financieel niet aan bij te willen dragen. Volgens de gemeente is dat de taak van de provincie. Rechter mild voor slaande moeder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter L. van Dijke hield gisteren rekening met de omstandigheden van een dertigjarige vrouw uit Vlissingen Zij had op 25 april dit jaar haar elfjarig dochtertje gesla gen met een pollepel, maar was tot inkeer gekomen, had hulpverlening aanvaard en oprechte spijt getoond. Advo caat N. Koole nuanceerde het huiselijk geweld: „Het is een opvoedkundige mishandeling." Hij voerde verder aan dat haar dochtertje na de mishandeling uit huis was ge plaatst. Het kind is weer terug bij haar moeder. De verdachte werd door de politierechter schuldig ver klaard, maar ze kreeg geen straf opgelegd. De vrouw was in haar jeugd ook geslagen door haar ouders. Spijtoptant meldt zich bij politie ZIERIKZEE - Een 37-jarige Rotterdammer heeft zich maandag alsnog bij de politie gemeld, nadat hij zaterdag was doorgereden na een ongeval. De man reed zaterdagavond in Zierikzee tegen de gevel van een woning in de Karnemelksvaart in Zierikzee. Naar eigen zeggen is hij daar zo van geschrokken dat hij is weg gereden. Het huis heeft door de aanrijding schade opgelo pen aan de deuren. Ook de auto van de overbuurman raak te door het ongeluk beschadigd. De man heeft een bekeu ring gekregen, omdat hij is doorgereden na het veroorza ken van een ongeval. 2006 uitvoeringsgereed zijn. Voor de haven van Tholen wordt volgend jaar een plan van aanpak opgesteld. In 2006 wordt eveneens gekeken hoe bedrijventerreinen in Poort vliet en Oud-Vossemeer kunnen worden uitgebreid. Ook bij Sint-Philipsland is weinig plek voor nieuwe vestigingen. De uit breiding van het bedrijventer rein bij Sint-Philipsland komt later aan bod. door Harmen van der Werf SINT-MAARTENSDIJK - De landelijke afschaffing van het gebruikersdeel van de onroe rend zaakbelasting (ozb) levert ook Thoolse huurders en wo ningbezitters een voordeeltje op. De 'gemiddelde' Tholenaar is volgend jaar 11,8 procent min der aan de gemeente kwijt, ofte wel 583 euro in plaats van 661 euro. De daling is uitsluitend te dan ken aan het besluit in Den Haag om een deel van de ozb af te schaffen. Alle andere tarieven in Tholen gaan omhoog. De af valstoffenheffing stijgt met 1,6 procent om het ophalen van huisvuil kostendekkend te hou den. Het huiseigenarendeel van de ozb, dat blijft bestaan, wordt met 1,5 procent verhoogd. Het rioolrecht wordt een tientje duurder, 209 euro, oftewel vijf procent. Nieuwe dingen Tholenaren krijgen voor hun geld 'nieuwe dingen' terug. Zo kondigt het college van B en W voor volgend jaar aan dat er plannen zullen worden gemaakt om de havens bij Tholen en Sta- venisse een 'recreatieve invul ling' te geven. Het herinrich- tings- en uitbreidingsplan voor de haven Stavenisse moet in Ruimtegebrek Sint-Annaland kan nieuwbouw voor de twee basisscholen tege moet zien. Het werk moet in de loop van 2007 beginnen. Om het ruimtegebrek van de scholen te lenigen, wordt voorlopig vol staan met noodlokalen. Tholen- stad ziet volgend jaar al een nieuw schoolgebouw verrijzen, voor het Markiezaat College met bibliotheek. De middelbare school verlaat Sint-Maartens dijk. ZWANGERSCHAPS MODE Lange Vorststraat 26 - 28 Goes Tel.: 0113 - 22 76 23 land aanstuurt, woont ook in Hoogerheide en er is niemand die zou willen beweren dat dat niet goed gaat." Het maakt Van Gelder niet zoveel uit of Zee land bngades of posten binnen haar grenzen heeft. De commis saris betoogt dat het 'er om gaat dat de inzet van de marechaus see op peil blijft'. De landelijk woordvoerster van de mare chaussee meldde gisteravond dat nog geen officieel besluit is genomen over het aantal briga des dat overblijft. „Maar als de commissaris van de koningin van de topman van district Zuid te horen heeft gekregen welke veranderingen er op til zijn, zal dat ongetwijfeld kloppen." www.bovenenbeneden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33